Page 291 of 315 FirstFirst ... 191241281287288289290291292293294295301 ... LastLast
Results 7,251 to 7,275 of 7868

Thread: [COVID-19] S v i j e t

  1. #7251
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,276
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default


    https://twitter.com/AussieVal10/stat...653068293?s=20

    Brojke u Sydneyju jako rastu unatoč tjednima lockdowna. Uvedene i ogromne kazne

    "U nekom smislu smo zarobljenici vlastitog uspjeha", priznao je i sam Morrison. I to bi svakako trebala biti pouka za druge zemlje. Otvaranje poput onog koje je napravila Engleska neizvjestan je potez čiji rezultati će prije svega ovisiti o tome koliki dio stanovništva je prije toga stekao imunitet, bilo cijepljenjem ili prebolijevanjem virusa.


    Prejako
    ___________


    Gandalfe, davaj info iz prve ruke kako se živi ovih danba u Alkatra.. ovaj Austaliji
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #7252
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,276
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

  3. #7253
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Nek se Australija ugleda na Land of the free:

    https://www.businessinsider.com/man-...ospital-2021-8
    https://www.cbsnews.com/news/dallas-...cu-beds-covid/

    Inače, zbog sličnog pristupa ko Austrralija, Kina je postigla da ima manje slučajeva no Crna Gora.

  4. #7254
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    a zamisli ovu ideju staviš ljude u kućni pritvor i niko ti ne pogine u saobraćaju
    She is only here to annoy herself!

  5. #7255
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzekOfAllTrades View Post
    Nek se Australija ugleda na Land of the free:

    https://www.businessinsider.com/man-...ospital-2021-8
    https://www.cbsnews.com/news/dallas-...cu-beds-covid/

    Inače, zbog sličnog pristupa ko Austrralija, Kina je postigla da ima manje slučajeva no Crna Gora.
    Jedino ko nije bio u ameriku, moze da posmatra tu drzavu kao jednu...

    Tamo su razlike medju drzavama nevjerovatne, i zaista mogu reci da je spinovanje prenositi ovakve clanke...

    Teksas je medju drzavama sa najmanje vakcinisanih...

    Da ne pricamo koliko ljudi tamo nema zdravstveno osiguranje, i prije ce ga pustiti da umre nego da se operise...

    Znaci, samo cu reci nemojmo spinovati, jer ovi spinovi prolaze kod nekog ko nema puno znanja.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  6. #7256
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Pristalice Marie Le Pen.

    Samo cu i tebi reci Nemojmo

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  7. #7257
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    To i kažem, Teksas je primjer zemlje u kojima je na lošem glasu sprovoditi preventivne mjere, bilo vakcinacija, bilo ležeran stav kad je nošenje maski u pitanju.

    Društva su, uglavnom, uvijek imala represivan stav po pitanju zaraznih bolesti. Sama riječ karantin vodi porijeklo od quarantena što znači 40 dana, odnosno to je period tokom kog su, za vrijeme kuge, brodovi morali biti usidreni u luci. Iako je smrtnost od kuge mnogo veća u poređenju s covidom, uticaj potonjeg na zdravstveni sistem je itekako veliki i opasan. Znamo makar iz novinskih članaka koliko ljudi kod nas čeka na koronarografije i druge pretrage koje se u ranijem periodu nisu mogle obaviti jer jednostavno nije bilo mjesta u bolnicama.

  8. #7258
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Fascinantno je sve ovo...
    Mi pričamo o pravima građana i zdravlju, potencijalnim problema i rješenjima, a
    35% građana aktivno puši, dok do 50% povremeno zapali.
    5% građana aktivno pije, dok do 30% povremeno popije
    Školstvo nam je među poslednjim u Evropi
    Zdravstvo nam teži ka dnu
    Sport nam se raspada
    Minimalna plata je dovoljna za 10ak dana života, a prosječna za 20 dana...

    I sve je tako zadnjih 30 godina i ništa... Sve je to ok...

    Ali sada kao nas neko pita nešto i sada smo mi protiv toga nekog i nečeg jer zaboga buntovništvo nam je u krvi...

    Poslato sa škatulice
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  10. #7259
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Fascinantno je sve ovo...
    Mi pričamo o pravima građana i zdravlju, potencijalnim problema i rješenjima, a
    35% građana aktivno puši, dok do 50% povremeno zapali.
    5% građana aktivno pije, dok do 30% povremeno popije
    Školstvo nam je među poslednjim u Evropi
    Zdravstvo nam teži ka dnu
    Sport nam se raspada
    Minimalna plata je dovoljna za 10ak dana života, a prosječna za 20 dana...

    I sve je tako zadnjih 30 godina i ništa... Sve je to ok...

    Ali sada kao nas neko pita nešto i sada smo mi protiv toga nekog i nečeg jer zaboga buntovništvo nam je u krvi...

    Poslato sa škatulice
    I ja velim isto, krenu neko bukanje o 'ljudskim pravima' a yebu ih u guzicu, nemaju leba da jedu, rade za 300 eura... I misli narod da ima neka 'ljudska prava'. Burkina Faso razmisljanje. Mi mnogo jos treba da prodjemo da dodjemo do osnovnih ljudskih prava.

    Nadam se da ce ove restrikcije zazivjeti od oktobra, i da se nece moci u Deltu poc bez vakcine. Onda ce bit 80% vakcinisanih za 2 dana.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  11. #7260
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    I ja velim isto, krenu neko bukanje o 'ljudskim pravima' a yebu ih u guzicu, nemaju leba da jedu, rade za 300 eura... I misli narod da ima neka 'ljudska prava'. Burkina Faso razmisljanje. Mi mnogo jos treba da prodjemo da dodjemo do osnovnih ljudskih prava.

    Nadam se da ce ove restrikcije zazivjeti od oktobra, i da se nece moci u Deltu poc bez vakcine. Onda ce bit 80% vakcinisanih za 2 dana.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Aha znaci ako ljudi ovdje imaju malo ljudskih prava, treba i to malo da se ukine, i taj izbor da coek odluci hoce li sebi ubrizgavati neku neprovjerenu hemikaliju, gdje ce moci da se krece, kad ce moci da izlazi iz kuce i sl. to je sve nebitno po tebi je li tako?

    Sta je tvoja motivacija za ovakav univerzalni nametnuti pristup, dje se eliminise pravo izbora, je li rad kod nekog poslodavca, privatni biznis, posto obicno zagovornici masovne 'vakcinacije' obicno to rade iskljucivo iz licnih interesa, ja pa ja, i niko drugi.

    Da okrenemo pitanje na loptu jeftinih psiholoskih trikova koji se prosipaju po medijima ovih dana, tipa mladi na vama je pandemija i slicne gluposti, tipa ako se svi ne 'vakcinisemo' svi smo gotovi i sl. Hipoteticki sta ako za pola god., godinu, dvije, pocnu da se radjaju degenerici od 'vakcine', ako pocnu do sad potpuno zdravi ljudi da obolijevaju od raznih teskih bolesti - ko ce da odgovara za ovako nesto, ili ce onda biti prica nijesu krive eksperimentalne hemikalije, nego su krivi marsovci.

  12. #7261
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,637
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    hipotetički možda za pola godine svi najbliži ti završe na respiratorima,onda je država kriva što ih nema dovoljno?

  13. #7262
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    hipotetički možda za pola godine svi najbliži ti završe na respiratorima,onda je država kriva što ih nema dovoljno?
    Nego ko je kriv sto nema respiratora, marsovci dosli i ponijeli ih.

    Svidja mi se ova tehnika, hipoteticki ajmo zato sto moze biti 0.5-1 % hospitalizovanih ukupno od raznih bolesti sad da fino svima ubrizgamo nesto neprovjereno, i onda da rizikujemo da 100 % stanovnika zavrsi nesjajno. Moram ti priznati da si jedan od ovih sa vrhunskim IQ-om, logikom, analitikom, a vjerovatno se i profesionalno bavis analizom i minimizacijom rizika

  14. #7263
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Fascinantno je sve ovo...
    Mi pričamo o pravima građana i zdravlju, potencijalnim problema i rješenjima, a
    35% građana aktivno puši, dok do 50% povremeno zapali.
    5% građana aktivno pije, dok do 30% povremeno popije
    Školstvo nam je među poslednjim u Evropi
    Zdravstvo nam teži ka dnu
    Sport nam se raspada
    Minimalna plata je dovoljna za 10ak dana života, a prosječna za 20 dana...

    I sve je tako zadnjih 30 godina i ništa... Sve je to ok...

    Ali sada kao nas neko pita nešto i sada smo mi protiv toga nekog i nečeg jer zaboga buntovništvo nam je u krvi...

    Poslato sa škatulice
    Ni sam ne znas koliku si istinu napisao ali bitno je da se od okupacije odbranimo... a okupirano smo odavno od strane brace i par kumova...

  15. #7264
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Da vidimo makedonski slobodarski ustanak protiv fasista i okupatora.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  16. #7265
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,287
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,639
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Pristalice Marie Le Pen.

    Samo cu i tebi reci Nemojmo
    Upravo sam htio isto da napisem. Za neupucene, pristalice Marie Le Pen su ultra desnicari tipa Neo-Nacisti i sl. Apsolutni ljudski sljam.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #7266
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Da vidimo makedonski slobodarski ustanak protiv fasista i okupatora.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Sto bi sa ovim?

  18. #7267
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,033
    Thanks Thanks Given 
    798
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

  19. #7268
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Makedonija, zvančni podaci za prethodne dvije nedjelje:

    - 91% hospitalizovanih nisu vakcinisani
    - 85% novoinficiranih nisu vakcinisani
    - 8% od ukupnog broja preminulih su bili vakcinisani (uglavnom imali hronična oboljenja)

    https://www.novamakedonija.com.mk/ko...8%d1%82%d0%b5/
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  20. #7269
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Makedonija, zvančni podaci za prethodne dvije nedjelje:

    - 91% hospitalizovanih nisu vakcinisani
    - 85% novoinficiranih nisu vakcinisani
    - 8% od ukupnog broja preminulih su bili vakcinisani (uglavnom imali hronična oboljenja)

    https://www.novamakedonija.com.mk/ko...8%d1%82%d0%b5/
    Ne bih rekao da je ovo tema zato al' ako si htio da predstavis COVID19 vakcine u sto bolje svijetlu onda ti je Makedonija jedan od najgorih mogucih primjera, ostavljam ti da sam skapiras zasto.

    Ovo ispod boldovani dio me najvise fascinira tho. Sta bjese sa ljudima koji su umirali dok nije bilo vakcine a imali su hronicna oboljenja? U kakvim je to tada bojama predstavljano? Zar ne bi vakcine trebale upravo da budu skoro pa 100% efektivne protiv tezih obolijevanja (da ne pricamo o smrti)?

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    - 8% od ukupnog broja preminulih su bili vakcinisani (uglavnom imali hronična oboljenja)
    Inace panika koja vlada opet dovodi do samo gore situacije... Danas bijah da se testiram radi puta, prije mene cekaju muz i zena, zena vidno uzrujana i prestravljena jer ima blage simptome a primila je duplu dozu fajzera, a jos vise prestravljena jer joj sin nije vakcinisan (maloljetan) a pozitivan je i ima simptome (blagu temperaturu i kasalj - to je sve). Zena prakticno proklinje "vlast" jer joj dijete nije vakcinisano...

    Samo neka siju strah i ima da nam bude sve bolje i bolje, to je pravi metod borbe.

  21. #7270
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    873
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    370
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    A inače bi trebalo da bude potpuno opuštena u toj situaciji? Ili da kaže - jeste, pozitivan je, ali nije zaražen, inficiran je ali neće preležati, bolje što se zarazio nego da je vakcinisan?

    Nije riječ ni o kakvoj panici, nego o razumnom ponašanju malog dijela stanovništva. Ako neko može da mi kaže u kojoj je to evropskoj zemlji gore nego kod nas?

  22. #7271
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ne bih rekao da je ovo tema zato al' ako si htio da predstavis COVID19 vakcine u sto bolje svijetlu onda ti je Makedonija jedan od najgorih mogucih primjera, ostavljam ti da sam skapiras zasto.
    Misliš da je to zato što su i kod njih najmanje zastupljene mRNA vakcine? Pa da, znao sam ja da potajno smatraš da je Pfizer najefikasnija vakcina. E, da mi je ko reka' da ćeš i ti pokleknut pred kapitalističkom čizmom...
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  23. #7272
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Pošto S. Makedonija nije dobar primjer, onda možda jeste Deutschland.

    Nevakcinisani čine čak 98,5 odsto žrtava korone

    Od početka februara, kada je vakcinacija u Nemačkoj uzela maha, u vezu sa koronom se dovodi smrt 335 osoba koje su bile potpuno vakcinisane. To je svega 1,5 odsto svih smrtnih slučajeva u vezi sa koronom, saopštio je u petak Institut „Robert Koh“. Ostalih 98,5 odsto smrtnih slučajeva pogodili su nevakcinisane.
    https://m.dw.com/sr/nevakcinisani-%C...one/a-58943599

    P. S. I slažem se da ovo nije prava tema, ali što mogu - toliki su džumbus napravili admini sa izmjenama naziva tema na ovom podforumu da ljudi više ne znaju đe što da pišu. Trpaj i ne pitaj.
    Last edited by Viscount; 21-08-21 at 23:33.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  24. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  25. #7273
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,369
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Makedonija, zvančni podaci za prethodne dvije nedjelje:

    - 91% hospitalizovanih nisu vakcinisani
    - 85% novoinficiranih nisu vakcinisani
    - 8% od ukupnog broja preminulih su bili vakcinisani (uglavnom imali hronična oboljenja)

    https://www.novamakedonija.com.mk/ko...8%d1%82%d0%b5/
    Ali ovo u zagradi mi je najjace imali su hronicna oboljenja, a dok su ljudi umirali od srca, bubrega i ostalih hronicnih oboljenja bilo im je pripisivano da su od corone. Kakvi spinovi na svim mogucim nivoima.

    Edit I sta znaci to potpuno vakcinisane? Ko je to potpuno vakcinisan? S obzirom da se uveliko prica o "boosterima" o trecoj, cetvrtoj i petoj vakcini, ko je onda totalno/potpuno vakcinisan? Ako umre onaj sto je primio jednu vakcinu on se ne svrstava u potpuno vakcinisane? Ili kad pocnu da daju trecu dozu, onda oni sa dvije ako umru pripisavce se onima koji nisu vakcinisani? Mozemo ovako u nedogled...
    Last edited by ^izzy^; 22-08-21 at 00:24.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  26. #7274
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Misliš da je to zato što su i kod njih najmanje zastupljene mRNA vakcine? Pa da, znao sam ja da potajno smatraš da je Pfizer najefikasnija vakcina. E, da mi je ko reka' da ćeš i ti pokleknut pred kapitalističkom čizmom...
    Apsolutno ne. Ostavljam ti da ukljucis mozdane vijuge i skapiras sam zasto je najgori moguci primjer. :P

  27. #7275
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,687
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    "Dr Robert Malone , izumitelj mRNK vakcine,navodi da je zabrinut jer vlada nije transparentna u prikazivanju rizika od mRNK vakcine. Takodje navodi da LJUDI IMAJU PRAVO DA PRIHVATE ILI ODBIJU VAKCINACIJU mRNK vakcinom ,pogotovo sto je u pitanju EKSPERIMENTALNA vakcina, da se vakcinaciji uzrasta ispod 18 godina neopravdana da je vakcinacija izmedju 18 i 22 upitna, da se jos uvjek ne znam da li je vakcinacija trudnica bezbjedna, te da se podaci o vakcinaciji mRNK na neki nacin kriju "

    "[O]ne of my concerns are that the government is not being transparent with us about what those risks are. And so, I'm of the opinion that people have the right to decide whether to accept a vaccine or not, especially since these are experimental vaccines," said Dr. Robert Malone during a Wednesday segment on Fox News's Tucker Carlson Tonight, saying YouTube deleted a video of him speaking about the associated risks.




    https://video.foxnews.com/v/6260751069001#sp=show-clips

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

Page 291 of 315 FirstFirst ... 191241281287288289290291292293294295301 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 9 users browsing this thread. (0 members and 9 guests)

Similar Threads

  1. Teorije i drugačiji pogledi na COVID-19
    By Jacques in forum COVID-19
    Replies: 1048
    Last Post: 02-10-22, 14:24
  2. Replies: 449
    Last Post: 28-07-21, 19:49
  3. Psihološki aspekti i posljedice COVID-19
    By starwalker in forum COVID-19
    Replies: 160
    Last Post: 18-02-21, 18:27
  4. [UPDATE] Crna Gora COVID-19
    By goozica in forum COVID-19
    Replies: 9559
    Last Post: 25-07-20, 14:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •