Page 287 of 315 FirstFirst ... 187237277283284285286287288289290291297 ... LastLast
Results 7,151 to 7,175 of 7868

Thread: [COVID-19] S v i j e t

  1. #7151
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Australija je model nove etape i bolesno je na više nivoa

    The more things change, the more they stay the same.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  3. #7152
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Australija je model nove etape i bolesno je na više nivoa
    "Samo" prolaze kroz ono kroz sta je sjeverna hemisfera prosla prosle zime.

  4. #7153
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,357
    Thanks Thanks Given 
    1,335
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Australija je model nove etape i bolesno je na više nivoa


    Cemu onda maske? xD
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  5. #7154
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Israel’s updated guidelines will now require all arrivals from 15 countries deemed to have high infection rates to quarantine for seven days with a negative test result.

    Israel is one of the most vaccinated countries in the world, and was held up as a gold standard for its rapid vaccine rollout plan. The fact that it is considering implementing new protocols shows the level of concern about a possible new surge, which is due to the highly contagious Delta variant.


    If they resume limiting travel, it stands to reason other countries could follow suit to try and prevent another coronavirus surge.



    https://thepointsguy.com/news/israel...eisure-travel/

  6. #7155
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,357
    Thanks Thanks Given 
    1,335
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3...bra-nije-dobro

    ONO STO NAS CEKA 9og OKTOBRA NIJE DOBRO xDDDDD
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  7. #7156
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    https://www.nytimes.com/2021/07/25/w...sultPosition=2

    Ovo je baš loše

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  8. #7157
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,643
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Bas bas lose
    f6

  9. #7158
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Zbog ovakve izjave ovdje su se praznili šaržeri na NSX-a


    Većina covid pacijenata u britanskim bolnicama ne bi ni znala da ima koronu da ne boluje od drugih bolesti
    jutarnji.hr

    Više od polovice pacijenata koji su službeno navedeni kao covid-bolesnici u Velikoj Britaniji zapravo su na testu bili pozitivni tek nakon što su zaprimljeni iz nekog drugog razloga, pokazuju podaci do kojih je došao Telegraph.

    Brojke pokazuju kako su oni u bolnice došli iz različitih razloga, ali su rutinski testirani te se ispostavilo da su pozitivni na koronavirus. Stručnjaci smatraju da bi to moglo ukazivati kako su službene brojke o pritisku na zdravstveni sustav uslijed koronavirusa pretjerane.
    Podaci koji su iscurili u javnost pokazuju da je, barem od prošlog četvrtka, čak 44 posto pacijenata koji su zaprimljeni u bolnice iz drugih razloga bilo pozitivno na koronavirus. Većina slučajeva nije detektirana sve dok nisu, kada su zaprimljeni u bolnicu, podvrgnuti standardnom testu.
    Sveukupno, 56 posto "covid pacijenata" ulazi u ovu kategoriju. Ono što je ključno jest da se u većini slučajeva radilo o drugim ozbiljnim bolestima, za koje se tek u dijelu slučajeva ustanovilo da su izazvane virusom, no većina njih ne bi ni znala da su zaraženi virusom da u bolnice nisu došli iz brojnih drugih razloga.

    Prošlog mjeseca zdravstveni dužnosnici instruirali su britanske liječnike da naprave jasnu statističku razliku između pacijenata koji su u bolnici zbog koronavirusa i onih koji su tu iz drugih razloga. National Health Service of England, u slobodnom prijevodu Nacionalna zdravstvena služba Engleske, to još nije prijavila. Ipak, brojke koje su iscurile u javnost pokazuju jasan obrazac. Velik broj ljudi koji se vode kao oboljeli od virusa zapravo boluje od niza drugih bolesti uz virus.
    Profesor Carl Henegan, direktor Centra za medicinu baziranu na dokazima na Oxfordu, kaže kako su ovi podaci "nevjerojatno važni".
    - Kada ljudi čuju da je netko hospitaliziran s covidom, misle da je virus jedini razlog, ali ove brojke pokazuju da je stvarno stanje sasvim drugačije. Ove bi se brojke trebale objavljivati svakodnevno - rekao je apelirajući na vlasti da češće objavljuju podatke prema kojima bi bilo jasno razlučivo je li virus ili nije primarni razlog zaprimanja u bolnicu.
    Dodao je kako bi podaci koji se trenutno objavljuju u javnosti mogli stvoriti lažnu sliku o stvarnom stanju borbe britanskog zdravstvenog sustava s koronavirusom.
    Sir Graham Brady, čelnik torijevskog odbora zastupnika 1922, rekao je kako je apsurdno da podaci o hospitaliziranima nisu dostupni ni 18 mjeseci od izbijanja zaraze.

    - Pribrojavanje svih pozitivnih pacijenata je očigledno zavaravajuće i daje lažnu sliku o težini situacije - rekao je.

    S tim se slaže i Greg Clark, čelnik Odbora za znanost i tehnologiju, koji je rekao da će od ministra zdravstva Sajida Javida zatražiti da se podaci o razlučivosti objavljuju na dnevnoj bazi, javlja Telegraph.
    - Ako broj oboljelih na bolničkom liječenju određuje koliko brzo moramo reagirati i koliko će restriktivne biti naše mjere, onda je strašno bitno da te brojke budu poznate i točne - kazao je.
    Progovorio je i jedan od analitičara NHS-a rekavši kako objavljenje statističke analize stvaraju dojam da je situacija mnogo teža nego što jest.
    - Užasno mi je što su ljudi preplašeni i zabrinuti, a zapravo nemaju pogled na širu sliku.
    Glasnogovornik NHS-a kratko je rekao da su mnogi pacijenti koji su zaprimljeni u engleske bolnice imali druge komplikacije, a naknadno im je otkriven i koronavirus.

    The more things change, the more they stay the same.

  10. #7159
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,480
    Thanks Thanks Received 
    4,574
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Njegove izjave nijesu bile ni približne ovoj...

    Sjajno je viđeti da vakcine imaju tako dobru učinkovitost, tj da ogroman broj zaraženh uopšte nema simptome...
    #fakenews

  11. #7160
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    pfizer je 39% efikasan protiv infekcije i 42% protiv simptomatske infekcije, ne bih to baš nazvao ogromnim brojem mada je i to bolje od 0%
    She is only here to annoy herself!

  12. #7161
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Koliki je problem da se skonta da je 90+% efektivan od hospitalizacije o 97% od smrtnog ishoda

    Ozbiljno pitam
    One Ring to Rule them all...

  13. #7162
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    koliki je problem da se skonta da to nije isto što i simptomatski...
    She is only here to annoy herself!

  14. #7163
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Sjajno je viđeti da vakcine imaju tako dobru učinkovitost, tj da ogroman broj zaraženh uopšte nema simptome...
    Kontekst je ovaj:
    Stručnjaci smatraju da bi to moglo ukazivati kako su službene brojke o pritisku na zdravstveni sustav uslijed koronavirusa pretjerane.



    _________________________




    Zanimljivost br.2

    Lab Alert: Changes to CDC RT-PCR for SARS-CoV-2 Testing

    After December 31, 2021, CDC will withdraw the request to the U.S. Food and Drug Administration (FDA) for Emergency Use Authorization (EUA) of the CDC 2019-Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel, the assay first introduced in February 2020 for detection of SARS-CoV-2 only. CDC is providing this advance notice for clinical laboratories to have adequate time to select and implement one of the many FDA-authorized alternatives.

    Visit the FDA website for a list of authorized COVID-19 diagnostic methods. For a summary of the performance of FDA-authorized molecular methods with an FDA reference panel, visit this page.

    In preparation for this change, CDC recommends clinical laboratories and testing sites that have been using the CDC 2019-nCoV RT-PCR assay select and begin their transition to another FDA-authorized COVID-19 test. CDC encourages laboratories to consider adoption of a multiplexed method that can facilitate detection and differentiation of SARS-CoV-2 and influenza viruses. Such assays can facilitate continued testing for both influenza and SARS-CoV-2 and can save both time and resources as we head into influenza season. Laboratories and testing sites should validate and verify their selected assay within their facility before beginning clinical testing.
    Da lakše razluče Cov-2 od virusa influence? Priznaje li ovo CDC da se gripa u nekim slučajevima ipak mogla provući pod covid?
    The more things change, the more they stay the same.

  15. #7164
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,480
    Thanks Thanks Received 
    4,574
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Kontekst je ovaj:




    U tekstu se navodi da su podaci od poslednjeg četvrtka, tj da su to sadašnji podaci nakon što je vakcinisana skoro komplet populacija...

    Što se tiče Gordana, dovoljno je pročitati predzadnji pasus... Okvirne procjene, bez bilo kakvih brojki... Gađa se upalama slijepog crijeva i čira, a niđe koliko je slučajeva bilo da nijesu zbrinuti...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  16. #7165
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,928
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Kontekst je ovaj:





    _________________________




    Zanimljivost br.2

    Lab Alert: Changes to CDC RT-PCR for SARS-CoV-2 Testing



    Da lakše razluče Cov-2 od virusa influence? Priznaje li ovo CDC da se gripa u nekim slučajevima ipak mogla provući pod covid?
    Prenosit NBC , Lauca, a svi nesto pretpostavljaju...

    Ja kad citam tvoje postove i kako razmisljas, imam osjecaj da zivis u nekom svom mjehuru, da te ne dotice sto se svijet i nasa drzava raspadaju...

    Ako tebe stvarno ovo ne dotice, nemoj da siris poluistine i pretpostavke, jer to masovno utice na nas obicne smrtnike koji zivimo od svoga rada.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  17. #7166
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Prenosit NBC , Lauca, a svi nesto pretpostavljaju...
    Svi nesto pretpostavljaju od pocetka pandemije al' to nije smetalo za donosenje mjera (u nekim slucajevima totalno idiotskih) i svega ostalog?
    Koji su to mediji acceptable po tvome? Potrudi se malo i naci ces da se ova vijest provlaci kroz jos par medija (evo npr. Telegraph https://archive.is/N4cO6, znam da nije neki bas reputablini medij al' cisto primjera radi).

    U to jel' istina ili nije necu pretjerano da ulazim osim sto cu da kazem da nije nista strasno niti nenadano, duze od godinu dana se zna da je broj asimptomatskih poprilicno visok pa ovo ne bi trebalo ni biti neko iznenadjenje.


    ---

    U medjuvremenu Kina koju su skoro svi demonizovali na pocetku pandemije upozorava da vakcine ne bi trebale da budu obavezne. Kako se brzo globalna percepcija ljudi mijenja...

    China's top health authority rectify local mandatory vaccination orders, stressing voluntary principle
    https://www.globaltimes.cn/page/202107/1228884.shtml

  18. #7167
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #7168
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    U tekstu se navodi da su podaci od poslednjeg četvrtka, tj da su to sadašnji podaci nakon što je vakcinisana skoro komplet populacija...
    Što se tiče Gordana, dovoljno je pročitati predzadnji pasus... Okvirne procjene, bez bilo kakvih brojki... Gađa se upalama slijepog crijeva i čira, a niđe koliko je slučajeva bilo da nijesu zbrinuti...
    To i dalje ne mijenja suštinu članka da su hospitalizacije zbog primarno drugih stanja registrovane kao covid hospitalizacije.

    Doslovno, čovjeka udari autobus, primljen zbog višestrukih preloma, a naknadno mu rutinskim testiranjem nađu CoV-2 u nosu - i to se uredno zavede kao covid hospitalizacija (bez ijednog simptoma covida) - bio vakcinisan ili nevakcinisan, n e v a ž n o.

    Možda bude jasnije iz izvornog teksta:


    1/2



    2/2



    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ako tebe stvarno ovo ne dotice, nemoj da siris poluistine i pretpostavke, jer to masovno utice na nas obicne smrtnike koji zivimo od svoga rada.
    Čovjeku je oduvijek najteže bilo da prizna sam sebi da je prevaren i obmanut. Neprijatelja će uvjek vidjeti u onome koji mu na to ukazuje, a ne u onom koji ga je obmanuo.
    The more things change, the more they stay the same.

  20. #7169
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Evo čitam ovih dana neke apele Tonija Cetinskog po mrezama, koji je neku kampanju "Sloboda" promovisao, kao, antivakser je i neće da dozvoli da se ljudi dijele na vakcinisane i nevakcinisane, protiv je ugrožavanaj sloboda u smislu ograničavanja kretanja, slušanja muzike, rada muzičarima i sl....postavio je post:





    "ODLUKA JE PALA
    “Jednakost, poštivanje i odgovornost”

    Nitko od nas u našem poslu nije od jučer pa tako nećemo dozvoliti da se glazba/muzika uguši preko noći i da nas se vrati u svoje krletke/domove te da radimo online.
    Dakle na naše koncerte su svi dobrodošli , bez podijela na ove i one i dok je tako biti će i nas.
    Glazba/muzika je tu da se narod druži i da svima bude lakše ali ponavljam, bez predrasuda i podjela.
    Za SLOBODU IZBORA ćemo ustrajati i boriti se do kraja !
    Ako ćemo dozvoliti da nas dijele na cijepljene i necijepljene onda nije samo glazba ugušena nego i naši životi u kojima je SLOBODA temelj !!
    Volimo vas i vidimo se na koncertima gdje se poštuju ljudi i gdje nema podjela.

    Tony Cetinski - SLOVENIJA TOUR
    Velika vseslovenska turneja #samoljubav: Koper - Nova gorica - Novo mesto - Kranj - Murska Sobota - Ljubljana - Maribor"





    E sad, on veli da ce svima da svira, ali odgovorni u drzavama i gradovima gdje ima koncerte kazu da će se ipak sprovoditi pravila koja važe za odredjenu državu na šta on ljudima koji na profilu komuniciraju sa njim odgovara sledeće:


    "Odustajanje nije opcija!
    Spreman sam pjevati i onima unutar ograđenog prostora i onima izvan istog prostora no ovdje nije stvar pjevanja koliko da se na licu mjesta izborimo da tu branu između jednih i drugih nekako ljubavlju i pjesmom ukinemo.
    Ne znam jel sam sada jasniji. Segregaciju necemo rijesiti u udobnosti svoga doma razglabanjem i pisanjem na mrezama nego direktnim djelovanjem na terenu."


    E meni tu nije jasno sledeće, kako poziva sve, i vakcinisane i nevakcinisane na koncert, kad nevakcinisane neće pustiti? I ne razumijem da li je po njemu rjesenje da nevakcinisani ostanu iza ograde a on će da se dobro pojača da ga i oni čuju i da na mikrofon kaze "a sada pjesma Lagala nas mala samo za one iza ograde"? i "ajmo NEKAKO da se izborimo, ajde, šaljite LJUBAV"

    Mislim nije Toni Cetinski problem, nego neka vrsta manipulacije...on sam kaže da se on i "dečki iz benda" testiraju pred svaki koncert...pa zar to nije pristajanje na neslobodu?! Zar onda nije lazno pozivanje, "dodjite svi na koncert, ja pjevam i za vakcinisane i nevakcinisane i za one sa i bez antigenskog testa i za one sa i bez PCR testa" ...tamo dodjem i uradim test, brzi antigenski, ok o trošku orgnizatora, ali opet se povinujem odluci nadležnih...meni u stvari nije jasno što je poAnta, što bi reki u Hrvatskoj...
    Ja sam protiv ograničavanja sloboda ljudi, ali ako je nešto procijenjeno kao stvar u cilju opšte dobrobiti, sigurnosti i zdravlja generalno, ne vidim da se ograničavaju slobode ako imaš opcije, a opcije su vakcinisati se, testirati se ili ostati kod kuće i šetati kuče, ići na Goricu da prošetaš ukoliko nećeš da se vakcinišeš...mislim da bi se moralo naći i rješenje za one koji rade a ne žele da se vakcinišu, ne znam kako, ali recimo da bi se u tom slučaju moglo njima propisati izuzetno strogo nošenje maske i držanje distance, ali baš strogo... i tada bi se neko pobunio znam, ali solomonsko (nikakvo) rješenje koje nudi Cetinski je presmiješno i kontradiktorno...nijednom nije reako "ne pristajem na ucjene, na moj koncert mogu doći samo svi koji žele i vakcinisani i nevakcinisani i ako ne moze tako, ja onda otkazujem koncert tog dana i neću izaći na binu"...recimo...a mozda sam ja glupa

    Da dodam, da stvrno nijesam za uslovljavanje ljudi, nipošto! A što se tiče ostaloga, po meni je sasvim korektno rjesenje u slučaju da se ipak zaustave na ovim prijetnjama i da zbilja počnu da nas kontrolišu prilikom ulaska u kafane i ostale objekte (čemu se protivim jer je neodrživo), da gospoda koji žive od prodaje ulaznica ili pića po kafanama lijepo urede da se rade testovi kod njih, besplatno, za njihove klijente i to je to...oćeš puubliku na koncertu, obzbijedi je, oćeš narod petkom u kafani, obezbijedi ga!
    Last edited by zvoncica; 31-07-21 at 17:20.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #7170
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,729
    Thanks Thanks Given 
    10,783
    Thanks Thanks Received 
    5,112
    Thanked in
    2,382 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Evo čitam ovih dana neke apele Tonija Cetinskog po mrezama, koji je neku kampanju "Sloboda" promovisao, kao, antivakser je i neće da dozvoli da se ljudi dijele na vakcinisane i nevakcinisane, protiv je ugrožavanaj sloboda u smislu ograničavanja kretanja, slušanja muzike, rada muzičarima i sl....postavio je post:





    "ODLUKA JE PALA
    “Jednakost, poštivanje i odgovornost”

    Nitko od nas u našem poslu nije od jučer pa tako nećemo dozvoliti da se glazba/muzika uguši preko noći i da nas se vrati u svoje krletke/domove te da radimo online.
    Dakle na naše koncerte su svi dobrodošli , bez podijela na ove i one i dok je tako biti će i nas.
    Glazba/muzika je tu da se narod druži i da svima bude lakše ali ponavljam, bez predrasuda i podjela.
    Za SLOBODU IZBORA ćemo ustrajati i boriti se do kraja !
    Ako ćemo dozvoliti da nas dijele na cijepljene i necijepljene onda nije samo glazba ugušena nego i naši životi u kojima je SLOBODA temelj !!
    Volimo vas i vidimo se na koncertima gdje se poštuju ljudi i gdje nema podjela.

    Tony Cetinski - SLOVENIJA TOUR
    Velika vseslovenska turneja #samoljubav: Koper - Nova gorica - Novo mesto - Kranj - Murska Sobota - Ljubljana - Maribor"





    E sad, on veli da ce svima da svira, ali odgovorni u drzavama i gradovima gdje ima koncerte kazu da će se ipak sprovoditi pravila koja važe za odredjenu državu na šta on ljudima koji na profilu komuniciraju sa njim odgovara sledeće:


    "Odustajanje nije opcija!
    Spreman sam pjevati i onima unutar ograđenog prostora i onima izvan istog prostora no ovdje nije stvar pjevanja koliko da se na licu mjesta izborimo da tu branu između jednih i drugih nekako ljubavlju i pjesmom ukinemo.
    Ne znam jel sam sada jasniji. Segregaciju necemo rijesiti u udobnosti svoga doma razglabanjem i pisanjem na mrezama nego direktnim djelovanjem na terenu."


    E meni tu nije jasno sledeće, kako poziva sve, i vakcinisane i nevakcinisane na koncert, kad nevakcinisane neće pustiti? I ne razumijem da li je po njemu rjesenje da nevakcinisani ostanu iza ograde a on će da se dobro pojača da ga i oni čuju i da na mikrofon kaze "a sada pjesma Lagala nas mala samo za one iza ograde"?

    Mislim nije Toni Cetinski problem, nego neka vrsta manipulacije...on sam kaže da se on i "dečki iz benda" testiraju pred svaki koncert...pa zar to nije pristajanje na neslobodu?! Zar onda nije lazno pozivanje, "dodjite svi na koncert, ja pjevam i za vakcinisane i nevakcinisane i za one sa i bez antigenskog testa i za one sa i bez PCR testa" ...tamo dodjem i uradim test, brzi antigenski, ok o trošku orgnizatora, ali opet se povinujem odluci nadležnih...meni u stvari nije jasno što je poAnta, što bi reki u Hrvatskoj...
    Ja sam protiv ograničavanja sloboda ljudi, ali ako je nešto procijenjeno kao stvar u cilju opšte dobrobiti, sigurnosti i zdravlja generalno, ne vidim da se ograničavaju slobode ako imaš opcije, a opcije su vakcinisati se, testirati se ili ostati kod kuće i šetati kuče, ići na Goricu da prošetaš ukoliko nećeš da se vakcinišeš...mislim da bi se moralo naći i rješenje za one koji rade a ne žele da se vakcinišu, ne znam kako, ali recimo da bi se u tom slučaju moglo njima propisati izuzetno strogo nošenje maske i držanje distance, ali baš strogo... i tada bi se neko pobunio znam, ali solomonsko (nikakvo) rješenje koje nudi Cetinski je presmiješno i kontradiktorno...nijednom nije reako "ne pristajem na ucjene, na moj koncert mogu doći samo svi koji žele i vakcinisani i nevakcinisani i ako ne moze tako, ja onda otkazujem koncert tog dana i neću izaći na binu"...recimo...a mozda sam ja glupa
    A dijeli li Toni ljude na one sa plaćenim kartama i one koji nemaju karte?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  23. #7171
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Indian Bar Association Rebukes WHO Chief Scientist Over Ivermectin Guidelines for COVID Treatment

    The Indian Bar Association (IBA), a voluntary organisation, say it has served a second legal notice to WHO Chief Scientist Soumya Swaminathan for allegedly “running a disinformation campaign against Ivermectin”, after WHO failed to recommend use of the anti-parasitic drug as a COVID-19 treatment – due to a lack of evidence of efficacy.
    The Mumbai-based IBA sent a 51-page notice to Swaminathan on 25 May, and a follow-up on 13 June, reacting to her statements saying that WHO does not recommend the use of the drug as a treatment for COVID-19, except in the context of clinical trials.
    A tweet by Swaminathan specifically advising against the use of Ivermectin for COVID-19, which the IBA has called “controversial”, has since been deleted.
    The tweet, issued under Swaminathan’s handle, @doctorsoumya, on 10 May 2021 stated that “Safety and efficacy are important when using any drug for a new indication. @WHO recommends against the use of Ivermectin for #COVID19 except within clinical trials.”

    https://healthpolicy-watch.news/indi...vid-treatment/
    https://in.news.yahoo.com/indian-bar...091221375.html

  24. #7172
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Ako Francuzi ne uspiju da sruše QR Bastilju, neće biti Liberté ni u ostatku svijeta







    The more things change, the more they stay the same.

  25. The Following 2 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  26. #7173
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Nadmašilo i najluđu maštu, raj na zemlji je nova definicija pakla
    Australija puca po šavovima, vojska na ulicama, helikopteri kruže; "Umrećemo od gladi"

    Ali ovo:
    YouTube suspends Sky News Australia channel, citing concerns about Covid-19 misinformation


    Filipini vs Australija, nema razlike
    The more things change, the more they stay the same.

  27. #7174
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Francuska je vec sedmicama u haosu sa protestima samo sto vecina medija naravno ne prenosi nista. U mnogim drugim zemljama se desavaju slicne stvari takodjer, mada ne u tom obimu, Australija, Irska, Grcka, UK... No ajd, sve su to "IQ <86" ljudi i treba ih zatvoriti u koncetracione logore rekli bi pojedini forumasi.

    I na ovom forumu se vidi veliki aminozitet prema onima koji nisu "covid19 vakcinisani" a moglo bi se reci i primjenjuju poprilicno razlicita pravila za jedne i druge, onda nije ni cudno vidjeti sta se desava u svijetu (aludiram na ovo oko Youtube-a). Sta je sa svim onim ljudima koji su banovani prosle godine radi raznih "teorija" koje ispadose ili istina ili potencijalna istina (vitamin D/Cink, man made virus itd.)?

  28. #7175
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Island sa 75+% vakcinisane populacije je trenutno u situaciji da imaju veci broj novozarazenih u zadnjih sedam dana nego ikada ranije, skoro duplo vise na dnevnom nivou nego sto je bio raniji najveci peak (oktobar 2020.). Barem su, kao po obicaju, ispred svih pa shvataju da ako treba da se testira da se testiraju i vakcinisani.

    Ista situacija krece da se desava i u mnogim drugim zemljama i onda neko dodje i kaze kako ima logike da vakcinisani (a uz to i vakcinisani samo sa jednom dozom!) imaju prednosti u odnosu na nevakcinisane.


    ---

    "Pandemic of unvaccinated" al' malo sutra.

Page 287 of 315 FirstFirst ... 187237277283284285286287288289290291297 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Teorije i drugačiji pogledi na COVID-19
    By Jacques in forum COVID-19
    Replies: 1048
    Last Post: 02-10-22, 14:24
  2. Replies: 449
    Last Post: 28-07-21, 19:49
  3. Psihološki aspekti i posljedice COVID-19
    By starwalker in forum COVID-19
    Replies: 160
    Last Post: 18-02-21, 18:27
  4. [UPDATE] Crna Gora COVID-19
    By goozica in forum COVID-19
    Replies: 9559
    Last Post: 25-07-20, 14:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •