Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 26 to 50 of 118

Thread: Apple Pay

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Ja ovo koristih i izbrisah odma, jer kad god zakljucavam telefon, on krene da izbaca karticu...

  2. #27
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,556
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    I ranije sam se na drugim temama uključivao oko problema koje korisnici imaju sa CKB bankom, i pomagao koliko mogu

    Sto se tiče para, pokusacu da ti približim. CKB u odnosu na druge banke ima prednost jer je citav processing i core banking “in-house” dakle sve je u istoj kući. Da bi podržavao Apple Pay mora nekoliko sistema da se prilagodi, od autorizacinog sistema do back-office sistema, plus moduli za Call centar itd. To je u CKB-u sve interno, pa se ne plaća trećoj firmi za razvoj. Plaćaju se “samo” sertifikacije sa Visom/MasterCardom i firmom koja radi sertifikaciju sa strane Apple-a. Ukratko, mnogo manje novca nego sto bi neka druga banka u CG trenutno utrošila.
    hvala na informacijama, kad drug ovo aktivira odosmo na pice i da isprobamo
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  3. #28
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Jedino ako po navici “zaključavas” telefon sa dva uzastopna pritiska na power dugme.
    takodje to možeš isključiti u podešavanjima Apple Pay-a (po defaultu prečica za Wallet je dvoklik na Home ili Power dugme, u zavisnosti od uređaja).
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  4. The Following User Says Thank You to Incognito For This Useful Post:


  5. #29
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jakov_ct View Post
    hvala na informacijama, kad drug ovo aktivira odosmo na pice i da isprobamo
    Nije to sad nešto toliko Revolucionarno
    U svakom slučaju ko je već korisnik CKB banke, može imati tako “backup” kartice u telefonu bez dodatnih troškova.
    npr desi se da u inostranstvu izgubiš ili fizički ostetis karticu, ovako imaš “back-up” tvoje kartice sa kojom možeš nastaviti da plaćaš.

    Ps. Biće i nekih promotivnih ponuda u narednom periodu
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  6. #30
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Mene interesuje samo jedno:koliko ću vremenski čekati kad se ispred mene na kasi japi sa ajfonom i kasirka počnu ubjeđivati ko bolje poznaje taj sistem,ko će primaći telefon terminalu,treba li se potpisati ili ne,"je li prošlo",ček blokirala mi je kasa,samo da pripunim bateriju...
    Treba u marketu uvesti posebnu kasu za keš plaćanje.U Ideu kad uđem pa počnu da se vade jedne kartice za popust,druga za plaćanje,traži se hemijska za potpis,čeka se da izbači papir onaj terminal...i,ali,ne lažem, jednom je ženi ispred mene ladno tražila l.k. i ova joj ladno dala a kasirka nešto prepisivala sa l.k!?!?


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 29-01-20 at 15:28.

  7. #31
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ima pravo da trazi lk ili pasos . To mibse redovno vani desavalo . Sto ima logike orovjera da je to tvoja kartica . Kod nas jos to ne dozivjeh .
    Nekoliko puta mi je NLB posle uplate preko neta blokiralo karticu jer im je transakcija bika sumljiva ( podrzavam takve postupke )
    Budimo realni ovo ne donosi nista revolucionarno u placanje ( sem da se frustrirani likovi pokazu sa najnovijom iphon ili samsung telefonima )

  8. #32
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    U pravu si @joni, u principu nema nekih problema jer funkcionise tehnički isto kao contactless kartice.
    problem kod nas je sto prodavci nemaju naviku da ti ukucaju iznos i okrenu terminal, već po navici uzimaju karticu.
    Koristio sam malo Apple Pay i vani, i to mnogo lakše funkcionise, prodavci se ne “čude” kako to plaćaš telefonom, niko ti ne uzima karticu čak i ako mu je daješ u ruke itd. Uglavnom neke stvari tek treba da dodju na svoje.
    Ali bolje je imati vise opcija za plaćanje u svakom slučaju.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  9. #33
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Ima pravo da trazi lk ili pasos . To mibse redovno vani desavalo . Sto ima logike orovjera da je to tvoja kartica . Kod nas jos to ne dozivjeh .
    Nekoliko puta mi je NLB posle uplate preko neta blokiralo karticu jer im je transakcija bika sumljiva ( podrzavam takve postupke )
    Budimo realni ovo ne donosi nista revolucionarno u placanje ( sem da se frustrirani likovi pokazu sa najnovijom iphon ili samsung telefonima )
    u USA ima još mnogo terminala koji ni obični čip ne podržavaju, samo magnetnu traku plus Signature na Slipu.
    Takodje masovno koriste bankovne čekove.
    Isto tako imaju i Apple Pay, i dosta nekih drugih servisa. Ali nije ovdje riječ o tome.
    prosjecnom gradjaninu koji nema iPhone, nema nekih posebnih benefita zbog kojih bi kupio Apple uredjaj i prešao u CKB zbog toga.
    to je barem svima jasno
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  10. The Following User Says Thank You to Incognito For This Useful Post:


  11. #34
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Ima pravo da trazi lk ili pasos . To mibse redovno vani desavalo . Sto ima logike orovjera da je to tvoja kartica . Kod nas jos to ne dozivjeh .
    Nekoliko puta mi je NLB posle uplate preko neta blokiralo karticu jer im je transakcija bika sumljiva ( podrzavam takve postupke )
    Budimo realni ovo ne donosi nista revolucionarno u placanje ( sem da se frustrirani likovi pokazu sa najnovijom iphon ili samsung telefonima )
    Znači,ako gospođi sa karticom ili ajfonom ispred mene čupne jednu vlas sa glave,obmota je oko one potvrde sa terminala,doda momku što pakuje kese i kaže mu:"De trkni do forenzičkog u DG,a vi ako vam se ne čeka,imate kasu pored",da se ne čudim?



    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  12. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Dobro, po čemu je Apple Pay boljibili gori od Moj Novčanik aplikacije?

    I jedna i druga rade po principu NFC.
    I jedna i druga su ograničeni na jednu banku.
    I jedna i druga rade u zemlji i inostranstvu.

    Pitam za Korisnika, jer i jedna i druga služe i rade identično.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #36
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Nema razlike . I za jednu i drugi ti trebaju pare . Eh lijepog li vrenena osamdesetih pa do rata . Kartica amerikan ekspresa izdaje ljubljanksa banka . Kupite nesto a stigne racun posle nekoliko mjeseci , inflacija do tada ihaha uradila svoje

  14. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Pa imas i sada u CKB da uzmes Amerkan Express :congratulatory:

  15. #38
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Pa imas i sada u CKB da uzmes Amerkan Express :congratulatory:
    Ima ali racun stize odmah . Tada je zbog tehnologije tj postom su radnje slake fakture u banku trajalo nekoliko mjeseci a inflacija obori bar za trecinu cijenu , a ako ste znali prodavca moglo je i posle godinu da se posalju pa od platite manje od pola

  16. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,654
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

     Pay moze da ima vise kartica. Samo prije placanja tapnes kojom zelis da placas. Cekamo druge narandzaste i plave banke da ovo omoguce.

    Dobro je da je Apple nasao CG na mapi i prije nekih vecih zemalja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #40
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Sale lijepo je sto se uvode nove stvari ali ajmo u opkladu da nece biti ni hiljadu korisnika koji ce redovno to koristiti !
    Pa kod nad vise od pola staninovnika od kartice bjezi ko djavo od krsta a vec o net placanju da ne govirim . I to nazalost nisu samo stariji i slabije obrazovani .

  18. The Following 2 Users Say Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  19. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,654
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    A to oni koji se plase da im neko ne ponese milione sa racuna, pa obilaze saltere sa penzionerima... a nisu culi da mogu sa imaju dva racuna i u par sekundi se odradi prenos preko eBankinga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. The Following User Says Thank You to Sale For This Useful Post:


  21. #42
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    E samo je problem sto tu ima vise mladih no penzionera .

  22. The Following User Says Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  23. #43
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ima tri godine kako redovno plaćam mobilnim. Kako Apple Pay-om, Google Pay i zasebnih aplikacija od banaka.
    Za mene je predobra stvar što ne moram da vadim novčanik, a i uredno mi stigne notifikacija, i mogu da pogledam na iPhone-u fino u Wallet app sve transakcije koje sam napravio sa izabranom karticom na iOS-u.
    Jedino loša stvar što većina prodavaca, koje rade, kažem 'karticom' (da platim), pa ja držim telefon i kažem radnici ''samo ti ukucaj, dobro je to'' pa se posle oduševi.
    Isto loša stvar kod nas što većina prodavaca, ili u kafićima kada plaćaš karticom, mora on/ona da ti uzme karticu, da ubacu ili prisloni na terminal.
    U evropi recimo to uopšte nije slučaj. Tvoja kartica, ti biraš kako plaćaš, konobar ti drži terminal, ili stavi na sto i ti sam ubaciš, ukucaš pin, i platiš.

  24. #44
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,969
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    770
    Thanked in
    333 Posts

    Default Apple Pay

    Koliko procitah ovdje hejtova sto je ovo ... pa jel bog dao da ima vise opcija, pa kome se koriste koristice kome se ne koriste nece i zdravo djaci. Moramo malo napredovati i mrdnut sa mjesta . Podrzavam svaki vid unapredjenja i nadam se da ce i ostale banke uvesti ovu opciju . Hipotekarna ima svoju aplikaciju koja je na isti princip i meni je koristila par puta ( u situacijama kad sam zaboravio novcanik u auto ili dao zeni karticu zbog popusta na hipo karticu , itd )


    Ps. Sto se tice sigurnosti , ljudi nisu ni svjesni koliko je sama kartica nesigurna u tudje ruke , kao prvo paypass kartice na iznose do 25e ne traze ni pin ni nista , moze bilo ko sa niom ladno da ode na par mjesta i odradi par transakcija u roku od 10min. Drugo moze da vam uslika kryicu i kasnije preko brojeva kartice izvrsi online placanja i skine koliko hoce novca , na ne pricamo o ostalim mogucnostima


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Stivi; 30-01-20 at 15:21.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  25. The Following 4 Users Say Thank You to Stivi For This Useful Post:


  26. #45
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Niko nije rekao da ne treba uvoditi nove stvari ali dozvoli da nekima to nije nista posebno .
    Sto se tice kartice . Za bezkontakno mozes odrediti da ti je nula sve preko ide pin . Meni bar za svako placanje dodje da ukucam vetifikacioni broj kojo dobijam na tel , vazi cam i za njihovo elektronsko placanje .
    Naravno zloubotreba uvjek ima , nazalost uglavnom iz neznanja

    Ps sto se slikanja tice kako mogu uspjeti obje strane da slikaju ?

  27. #46
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,969
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    770
    Thanked in
    333 Posts

    Default

    Sad se vracemo opet na pocetak , pisao si da treba neko da se ceka na kasu dok izvadi svoj telefon i pokrene appikaciju da bi platio a sad kazes npr da si ti stavio da ti stalno trazi verifikacioni kod koliko sam shvatio , sto znaci da opet moras izvaditi telefon procistati kod i unijeti ga , jel tako dodje ?

    A sto se tice slikanja kako sa prve strane tako i sa druge , mada na kraj krajeva dovoljno je samo zapamtiti broj od tri cifre sa zadnje strane


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  28. #47
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksandar069 View Post
    Ima tri godine kako redovno plaćam mobilnim. Kako Apple Pay-om, Google Pay i zasebnih aplikacija od banaka.
    Za mene je predobra stvar što ne moram da vadim novčanik, a i uredno mi stigne notifikacija, i mogu da pogledam na iPhone-u fino u Wallet app sve transakcije koje sam napravio sa izabranom karticom na iOS-u.
    Jedino loša stvar što većina prodavaca, koje rade, kažem 'karticom' (da platim), pa ja držim telefon i kažem radnici ''samo ti ukucaj, dobro je to'' pa se posle oduševi.
    Isto loša stvar kod nas što većina prodavaca, ili u kafićima kada plaćaš karticom, mora on/ona da ti uzme karticu, da ubacu ili prisloni na terminal.
    U evropi recimo to uopšte nije slučaj. Tvoja kartica, ti biraš kako plaćaš, konobar ti drži terminal, ili stavi na sto i ti sam ubaciš, ukucaš pin, i platiš.
    Kako koristiš Google Pay kod nas?

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  29. #48
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,344
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Većina banaka ima dodatnu zaštitu kad ukucas sve da ti stigne na telefon sms tj kod koji moras ukucati, ako ne ukucas trt

    Pricam o zloupotrebi kartice obicne.


    Svakako je top stvar. Ne moze da škodi.
    Last edited by stefke; 30-01-20 at 17:10.

  30. #49
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    izadje ti kartica na fon, prislonis pa vratis, pokazes fonu svoju facu i to e to
    nothing comes from violence and nothing ever could

  31. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  32. #50
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Sad se vracemo opet na pocetak , pisao si da treba neko da se ceka na kasu dok izvadi svoj telefon i pokrene appikaciju da bi platio a sad kazes npr da si ti stavio da ti stalno trazi verifikacioni kod koliko sam shvatio , sto znaci da opet moras izvaditi telefon procistati kod i unijeti ga , jel tako dodje ?

    A sto se tice slikanja kako sa prve strane tako i sa druge , mada na kraj krajeva dovoljno je samo zapamtiti broj od tri cifre sa zadnje strane


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kod za placanje preko neta a pin za pos terminale . Podrzavam da se sve novo uvodi , iako stojim iza stava da ni hiljadu ovo nece redodvno koristiti .
    I to ne zato sto be vredi nego smo tehnoloski nepismena nacija , nazalost podjednako ne koriste mladi koliko i penzioneti

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Apple iPad 2 Wi-Fi Apple Apple iPad 2 Wi-Fi
    By baddy in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 11-08-15, 13:46
  2. P: Satelitskih Pay-tv kartica
    By nesta in forum Ostali oglasi
    Replies: 62
    Last Post: 20-07-09, 13:23
  3. pay pal #2
    By Nasty_Mind in forum Internet
    Replies: 22
    Last Post: 20-05-08, 15:25
  4. Pay pall placanje na internet
    By Masinac081 in forum Internet
    Replies: 0
    Last Post: 05-03-08, 19:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •