Page 23 of 27 FirstFirst ... 13192021222324252627 LastLast
Results 551 to 575 of 670

Thread: Policijska Drzava i Hibridni Rat

  1. #551
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Litijasi 14 godina dominantno ignorisu zvanicnu zastavu CG. Postoji neki razlog? Smije li se litija organizovat iskljucivo s drzavnom zastavom i zasto ne?
    Ko je ignorise ?
    Na svaki drzavni ulaz, zgradu je ta Crnogorska zastava, problem je sto ne prihvatate i ne poznajete istoriju opet ove nase Crne Gore, u litije je bilo i krstaša i crnogorske i ostalih zastava.
    Ne vidim problem

  2. #552
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Zamisli koja đubrad !!! Umjesto da kao pošteni i normalni svijet dižu srBske zastave i trobojke oni dižu crnogorske. Koje džukele, svima im se vratilo jednako "loše"
    Slazem se da su bzv napisali da kao nije jasan cilj okupljanja.
    Zao mi je sto ne svratise u hram i ne pomolise se, kad su vec bili tu ispred.
    Postujem sve, pa i onu Albansku koja se pojavljuje nekad na drzavne praznike, ali isto tako ocekujem da i vi postujete nasu staru Crnu Goru njenu istoriju, zastavu, pisce, junake, pismo...

  3. #553
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ama to je ka' s onim suzavcem u Bd. Policajac pogrijesio, suzavac zavrsio greskom na tom igralistu, nikom normalnom ne bi palo napamet da je to policija namjerno uradila. Napravljena greska, izvinjavamo se, vodicemo racuna da se ne ponovi - zavrsena prica.
    Zar je tako završena priča?
    Zar nije policija optužila nekog lika iz Kotora da je bacio suzavac?

  4. The Following User Says Thank You to Dača For This Useful Post:


  5. #554
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    kad je poznati policajac u pitanju onda i ljudska prava i profesionalizam lete kroz prozor
    Opisi istih detalja policijske torture primjenom elektrošokova u predjelu genitalija i butina, kao i udaranja bokserskim rukavicama i bejzbol palicama, uz prijetnje ubistvom i puštanje glasne muzike da zagluši krike, doprinose uvjerljivosti njihovih tvrdnji. Iako su sva tri slučaja mučenja prijavljena 26. maja, 28. maja, odnosno 4. juna, i obezbijeđeni su nalazi o povredama, nadležno Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici do danas nije saopštilo da je pokrenulo istragu protiv bilo kog policijskog službenika, niti su podnosioci prijava obaviješteni o radnjama koje tužilaštvo preduzima.
    ispostavlja se da je Mugosa bio u zatvoru u vrijeme izvrsenja, iako je "priznao" i da je prijava odbacena od strane suda.
    i sad se svi prave mrtvi od policije, preko sase zekovica(tada bio u civilnom nadzoru policije) do tuzilastva
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...jzbol-palicama

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  7. #555
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Zar je tako završena priča?
    Zar nije policija optužila nekog lika iz Kotora da je bacio suzavac?
    Poenta je bas u tome da nije tako zavrsena. A trebalo je, da je bilo pameti. Jasno je sto se desilo. Greskom nekog policajca suzavac je zavrsio na igralistu dje su bila djeca. Samo je trebalo priznati gresku, izviniti se, obecati da ce to vise nece desiti i -zavrsena prica. Umjesto toga, policija pravi konstukciju, nalazi nekog momka optuzujuci ga da je on ubacio suzavac (mozda je cak "dobrovoljac", kakvih je bilo u proslosti CG policije). Ne znam koji je vrag, ali u CG policiji stvarno treba neko da poradi na PR. Da se ne brukaju ovako (ko i u slucaju privodjenja Omera Sarkica).

    Razlog zasto sam naveo taj primjer iz Bd je da u konkretnoj raspravi koja se protegla, bez ikakve potrebe, na nekoliko strana odje, imamo skoro isti mentalni sklop lika kao iz ovog primjera CG policije. Lik se izletio i napisao nesto sto je ocigledno bilo netacno. Samo je trebao da kaze da je pogrijesio, previdio, nije pazljivo citao...bilo sto... cak nije morao da se izvinjava...i ove rasprave ne bi bilo. Umjesto toga covjek pokusava da se izvadi iz kanala u koji je svojom nepaznjom upao i pravi nekakve konstrukcije u smislu da je napisao jedno, a mislio je nesto drugo. Izvin'te, molim, odje se komentarise ono sto se napise, a ne ono sto je neko, mozda, mislio kad je nesto pisao. Takav mentalni sklop koji sugerise "ja ne mogu da pogrijesim", "ja sam u pravu" je svojestven primitivnim drustvima u kojima je osjecaj licne odgovornosti zakrzljao, a zagrizenost i netolerancija dominiraju. Sto bi rek'o Bajaga, ovo je Balkan.

  8. #556
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    kad je poznati policajac u pitanju onda i ljudska prava i profesionalizam lete kroz prozor

    ispostavlja se da je Mugosa bio u zatvoru u vrijeme izvrsenja, iako je "priznao" i da je prijava odbacena od strane suda.
    i sad se svi prave mrtvi od policije, preko sase zekovica(tada bio u civilnom nadzoru policije) do tuzilastva
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...jzbol-palicama

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Procitah tekst. Uzas. Ovakve stvari se desavaju u kontinuiteu jer dosad prakticno nijedan slucaj nije bio procesuiran. Ili, nadju nekog "dobrovoljca" da preuzme odgovornost. Meni je nekako posebno ostalo u sjecanju divljacko izivljavanje u betonjerci na pokojnom Pejanovicu. Crna Gora i demokratija....

  9. #557
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Cilj opravdava sredstva...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  10. #558
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Procitah tekst. Uzas. Ovakve stvari se desavaju u kontinuiteu jer dosad prakticno nijedan slucaj nije bio procesuiran. Ili, nadju nekog "dobrovoljca" da preuzme odgovornost. Meni je nekako posebno ostalo u sjecanju divljacko izivljavanje u betonjerci na pokojnom Pejanovicu. Crna Gora i demokratija....
    Ne znam zasto, ali meni ovo nesto mucnije pada od uobicajenih prica o prebijanju. Dosad se, cini mi se, nismo strujom po kapcima i testisima pekli... izgleda da je neko gledao previse filmova o latinoamerickim eskadronima smrti, sta li?

  11. #559
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    I za mene je ovo nevjerovatno. Ne pamtim da sam procitao ovakav vid torture.

  12. #560
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,432
    Thanks Thanks Given 
    962
    Thanks Thanks Received 
    549
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Još davno sam gledao izvještaj OEBS-a o stanju u zatvoru u Bijelom Polju pa su prijavili neuobičajeno veliki broj pancira u podrumu zatvora

    TT

  13. #561
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Mislio sam vise na davljenje, struju na genitalije, bradavice i na kapke, selfije u nakaradnoj situaciji sto mi djeluje previse ekstremno u odnosu na udarce preko pancira za koje svakako nema opravdanja. Jer mi to vec odaje utisak scena filmskih psihopata a ne prekoracenja ovlascenja.

  14. #562
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,432
    Thanks Thanks Given 
    962
    Thanks Thanks Received 
    549
    Thanked in
    307 Posts

  15. #563
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    hahahahah. a zamisli kakav je ovo demanti iz vremena golog otoka. pa kralj je bio u zatvoru, zar mu to nije dovoljan alibi za to sto ga terete, nego mora da se vadi na torturu. eto ga i sud oslobodio odgovornosti.
    dok ne pocnu saopstenja iz 90tih kako se narod saplice niza stepenice ili udara glavom u stokove vrata, nista... slabo je ovo
    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 14-07-20 at 17:51.

  16. #564
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Teško mi je povjerovati u navodno mučenje strujom. Posebno što se radi o građanima Crne Gore.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  17. #565
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NokiaPg View Post
    Teško mi je povjerovati u navodno mučenje strujom. Posebno što se radi o građanima Crne Gore.
    Istina. Struja je u krv, to cuvaju za strance.

  18. #566
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NokiaPg View Post
    Teško mi je povjerovati u navodno mučenje strujom. Posebno što se radi o građanima Crne Gore.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    zasto ti je tesko povjerovati. pa imas izvjestaj CPT iz 2017te kada su pominjani akumulatori i metalna klijesta,koja su nadjena u sobama za ispitivanje. nasa policija nikada nije prevela i javno objavila taj izvjestaj u kojem se sve ovo pominje.
    plus da zlostavljanje nije pojedinacno vec opsta praksa i da je posebno izrazeno medju kriminalistickim inspektorima.
    jedan od zakljucaka je da cete najvjerovatnije biti lose tretirani od strane policije i da vam moze biti uskracen advokat i privedeni do 72 sata u neuslovnoj prostoriji.
    ovo CPT je sluzba evropske komisije i ovo je zakljucak iz 2017te. sta mislis dje je to danas, jer nema nikakvog pomaka, a UP kao sto vidimo moze i da izda saopstenje prepuno neistina i konstrukcija da bi sacuvala takvo ponasanje. ne pojedinacno, sistemsko

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  19. #567
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    zasto ti je tesko povjerovati. pa imas izvjestaj CPT iz 2017te kada su pominjani akumulatori i metalna klijesta,koja su nadjena u sobama za ispitivanje. nasa policija nikada nije prevela i javno objavila taj izvjestaj u kojem se sve ovo pominje.
    plus da zlostavljanje nije pojedinacno vec opsta praksa i da je posebno izrazeno medju kriminalistickim inspektorima.
    jedan od zakljucaka je da cete najvjerovatnije biti lose tretirani od strane policije i da vam moze biti uskracen advokat i privedeni do 72 sata u neuslovnoj prostoriji.
    ovo CPT je sluzba evropske komisije i ovo je zakljucak iz 2017te. sta mislis dje je to danas, jer nema nikakvog pomaka, a UP kao sto vidimo moze i da izda saopstenje prepuno neistina i konstrukcija da bi sacuvala takvo ponasanje. ne pojedinacno, sistemsko

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Akumulatori i metalna kliješta... dajte ljudi.. nismo u kambožu (da se ne naljute gospoda iz kambože). Da si rekao elektro šokeri pa da neđe pomislim moguće je, ali akumulatori... kako se kupuju akumulatori za mučenje... dajte mi jedan akumulator i kablove za mučenje.. wtf..

    Ispašće da branim policiju, ali treba biti realan.

    Ovo je Crna Gora, Evropa, članica NATO, ljudska prava.. hibridno ratovanje, on line, facebook, sateliti.. svašta nešto, ali mučenje strujom u to ne mogu da vjerujem.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  20. #568
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    pa pominju se i rucni tejzeri iliti sokeri ako te to zanima. samo pominjem sta su drugi pomenuli, a to je evropska organizacije za sprecavanje torture i mucenja i predstavlja EU tijelo. nije bas da je neka tuturutu organizacija na koje smo navikli da ih pominjemo ili pljujemo u zavisnosti da li nam njihov narativ odgovara

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 16-07-20 at 11:24.

  21. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  22. #569
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Uhapsen covjek i zadrzan, prijeti mu kazna do pet godina zbog ovoga:

    lista zadataka

    Srpski policajac pozivao da se hapse Đukanović, Marković i ostala DPS ekipa

    Znaci nije prijetio da ce on da hapsi, nije pozivao na "nasilnu promjenu ustavnog uredjenja", samo je rekao te ljude treba pohapsiti, vrh sudstva, vojske i policije zamijeniti.

    Mozda treba promijeniti naslov teme u "Policijska drzava i kako prezivjeti u njoj" sa sugestijama kako da obican gradjanin izbjegne da ga marica ne pokupi usred noci. Zasad je izgleda najbolji savjet ne postovati nista, cutati i spustiti roletne. Sto je ocigledno i cilj ove kampanje hapsenja.

  23. #570
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Uhapsen covjek i zadrzan, prijeti mu kazna do pet godina zbog ovoga:

    lista zadataka

    Srpski policajac pozivao da se hapse Đukanović, Marković i ostala DPS ekipa

    Znaci nije prijetio da ce on da hapsi, nije pozivao na "nasilnu promjenu ustavnog uredjenja", samo je rekao te ljude treba pohapsiti, vrh sudstva, vojske i policije zamijeniti.

    Mozda treba promijeniti naslov teme u "Policijska drzava i kako prezivjeti u njoj" sa sugestijama kako da obican gradjanin izbjegne da ga marica ne pokupi usred noci. Zasad je izgleda najbolji savjet ne postovati nista, cutati i spustiti roletne. Sto je ocigledno i cilj ove kampanje hapsenja.
    sacekaj, sad ce neko doci da kaze da DPS nije drzava

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  24. #571
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    samo je rekao te ljude treba pohapsiti, vrh sudstva, vojske i policije zamijeniti.
    Da li je ovaj covjek realan? Nekad me podsjeti na neprevazidjenog sampiona stereotipnih postova, Boska Vukicevica sa IN4S.

  25. #572
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Da li je ovaj covjek realan? Nekad me podsjeti na neprevazidjenog sampiona stereotipnih postova, Boska Vukicevica sa IN4S.
    pa to i jeste problem. stereotipna recenica, koju cujemo od poslanika DF-a svako malo. "mi kad dodjemo na flast, sve cemo da vas pohapsimo i promijenimo ustav".
    ne sjecam se da im se i govor prekine u skupstini ili da se ne objavi u novinama.
    ali kada pocne to narod da prica, onda je problem i ajde da hapsimo da ne bi jos kome palo na pamet. nema mitinga i okupljanja, pa ajde da utjeramo strah u kosti da nikome ne padne na pamet da sta javno kaze. kako nema kampanja mora se na virtuelni prostor preci, da se narod tamo ne opusti jer ih niko ne snima sa krova zgrade.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  26. #573
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Da li je ovaj covjek realan? Nekad me podsjeti na neprevazidjenog sampiona stereotipnih postova, Boska Vukicevica sa IN4S.
    E? Gdje je tu "poziva ili podstiče da se silom promijeni njeno ustavno uređenje, svrgnu najviši državni organi ili predstavnici tih organa"? Sem ako ne mislis da privatan gradjanin moze da hapsi pa da je to ovaj tip htio licno da radi? Reci da neka buduca reformisana policija treba da uhapsi nekoga smije svako, evo gledamo svaki dan kako se to radi u komentarima za Amfilohija i opozicione politicare.

  27. #574
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    E? Gdje je tu "poziva ili podstiče da se silom promijeni njeno ustavno uređenje, svrgnu najviši državni organi ili predstavnici tih organa"? Sem ako ne mislis da privatan gradjanin moze da hapsi pa da je to ovaj tip htio licno da radi? Reci da neka buduca reformisana policija treba da uhapsi nekoga smije svako, evo gledamo svaki dan kako se to radi u komentarima za Amfilohija i opozicione politicare.
    Lista zadataka!? Sluzbenik MUPa Srbije!? Buduca reformisana policija!? Ko je idje spomenuo? Evo ne znam na sta je mislio ili si ga ti jedini tako shvatio ili ima jos postova osim ovih inkriminrajucih.

    Btw., ja ne znam sta je sa dozivljajem tzv. ljudskih prava i sloboda ali svaki sluzbenik policije ili vojske treba da ima pravilnik ponasanja ili ne treba da bude pripadnik jedne od tih sluzbi i to ne mislim za Crnu Goru nego za svaku drzavu na svijetu.

  28. #575
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    da nastavimo. FB statusi postaju najveci problem u CG izgleda
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...govorenu-rijec

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Page 23 of 27 FirstFirst ... 13192021222324252627 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. <<Biciloizam>> Policijska pratnja kroz tunel Sozinu
    By Djera in forum Ostali sportovi
    Replies: 4
    Last Post: 17-09-11, 09:32
  2. hibridni automobili
    By cpu in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 29
    Last Post: 10-07-09, 13:52
  3. Hibridni tvrdi diskovi na tržištu 2006.
    By Sailoreagle in forum Hardware
    Replies: 12
    Last Post: 04-05-05, 12:58
  4. Specijalni rat Srbije protiv okolnih drzava pa i CRNE GORE
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 20-03-05, 15:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •