Page 20 of 27 FirstFirst ... 10161718192021222324 ... LastLast
Results 476 to 500 of 670

Thread: Policijska Drzava i Hibridni Rat

  1. #476
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Човјек ј*бе не вади.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...nje-u-policiju

    Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
    To je to. Omer je genijalac. Kamo srece da je vise ovakvih ljudi u CG.

  2. #477
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post

    ........................

    A kad već dodje do nasilja, koliko je legitimno sukobiti se sa policijom bez obzira na motive, toliko je legitimno dobiti i batine od policije.
    .
    Hm....Onakva brutalnost dje dvadesetak policajaca udara covjeka koji se ne brani nego bespomocno lezi na cesti tesko da moze biti legitimno. Bilo dje. Mozda Kina, S. Koreja?

    Bio sam na dosta demonstracija na raznim mjestima u svijetu, ali nikad nijesam vidio takvu brutalnost policije kao u Grckoj. Krv lipti iz glava demonstranata, ali policija i dalje mlati. A bjehu neki grmalji, ka' da nijesu Grci. Bez brojeva, identifikacionih znakova....Rece mi moj drug, Grk da je to neka specijalna jedinica za te vanredne situacije. Zato ne nose idenifikacije, da se ne bi znalo ko je mlatio. Zamalo i ja nastradah jer sam snimao. Uzese mi aparat i karticu sa slikama. A bilo je tu nekih dragih slika, nevezano za Grcku. No, rekoh, dobro prodjoh. Lako cemo za slike. Aparat su mi vratili, da ne grijesim dusu.

  3. #478
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Nije isto porediti komentarisanje brutalnosti policije sa izborima iz prostog razloga što domaće stranke koje gledaju na Srbiju kao na referentnu tačku za sve policijsku brutalnost u Crnoj Gori opisuju kao niđe viđenu, akcije policije uzimaju kao osnov da Crnu Goru nazivaju pendrek demokratijom, izbore u Crnoj Gori (potpuno opravdano) nazivaju pokradenim, uz gomilu mehanizama koji su primijenjeni, ali za iste stvari u Srbiji ne kažu apsolutno ništa. Isto tako, svako bjesomučno komentarisanje srpskih zvaničnika o situaciji u Crnoj Gori pozdravljaju jer je tamo demokratija a ođe nije.

    Sve to zajedno ima značaj zbog toga što jasno ukazuje da prosrpskoj opoziciji u Crnoj Gori ne smeta ni policijska brutalnost, ni uslovi pod kojima se održavaju izbori ni ništa o čemu pričaju, već im smeta to što oni nisu u poziciji da sve te stvari koriste za svoje potrebe. Pošto Vučić sipa pare i za srpske stranke u CG, i za srpsku kuću i ko zna za šta još, lični materijalni interes je primarni pokretač svake akcije i svakog komentara protiv dešavanja u Crnoj Gori, a kočnica je za bilo kakvu akciju ili komentar na identične stvari koje se dešavaju u Srbiji.

  4. #479
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Nije isto porediti komentarisanje brutalnosti policije sa izborima iz prostog razloga što domaće stranke koje gledaju na Srbiju kao na referentnu tačku za sve policijsku brutalnost u Crnoj Gori opisuju kao niđe viđenu, akcije policije uzimaju kao osnov da Crnu Goru nazivaju pendrek demokratijom, izbore u Crnoj Gori (potpuno opravdano) nazivaju pokradenim, uz gomilu mehanizama koji su primijenjeni, ali za iste stvari u Srbiji ne kažu apsolutno ništa. Isto tako, svako bjesomučno komentarisanje srpskih zvaničnika o situaciji u Crnoj Gori pozdravljaju jer je tamo demokratija a ođe nije.

    Sve to zajedno ima značaj zbog toga što jasno ukazuje da prosrpskoj opoziciji u Crnoj Gori ne smeta ni policijska brutalnost, ni uslovi pod kojima se održavaju izbori ni ništa o čemu pričaju, već im smeta to što oni nisu u poziciji da sve te stvari koriste za svoje potrebe. Pošto Vučić sipa pare i za srpske stranke u CG, i za srpsku kuću i ko zna za šta još, lični materijalni interes je primarni pokretač svake akcije i svakog komentara protiv dešavanja u Crnoj Gori, a kočnica je za bilo kakvu akciju ili komentar na identične stvari koje se dešavaju u Srbiji.
    A šta veli opozicija koja nije prosrpska?

  5. #480
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ne moze da se uzme ekonomski. FB i google su social marketinski servisi i oni ne prodaju nista. ako ja nudim robu preko tog servisa, ja sam duzan da platim drzavi a ne FB. to sto neko na divlje prodaje preko FB, nije problem njihov, vec drzave. svaka drzava ima pravo da od FB trazi da se ugasi stranica ili daju podaci o vlasniku. drzava je duzna da predstavi dokaze i da na reviziju admin timu, u nasem slucaju u Zagrebu.
    i sad dolazimo do onoga sto vas boli. mim stranica i nemogucnosti da ih ugasite ili stvarna zelja, nadjete administratore stranica. i sada se poteze sjevernokorejski model, jer ne mozete da privodite narod i pokrecete postupke jer su anonimni. CG policija je "pozvala na informativni razgovor i izvrsila pretrese" desetina ljudi u pokusaju da sazna ko stoji iza njih. srecom FB i internet kao takav nije DPS vidjenje demokratije. ima CG policija legalan nacin, samo sto znaju da je to neodrzivo

    nijedna sluzba, sem mozda americkih, a i oni ograniceno, nema pristup tim servisima. ali vidim da nasim demokratama smeta sto nemaju pristup svemu. da mogu da kontrolisu svaki dio nasih zivota, pa i taj virtuelni bunt, koji je izgleda u velikom fokusu nasih sluzbi, a ne mogu da ga rijese katnicem tajnovidcem. i odmah se trazi zatvaranje servisa jer se nema potpuna kontrola. kim place za vama, bukvalno

    da ne bude da te zaboravismo.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Znam da smo mali ali imamo pravo na očuvanje inegriteta, nezavisnosti i stabilnost. Ako nam je to ugroženo onda nam ni internet ne treba.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  6. #481
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NokiaPg View Post
    Znam da smo mali ali imamo pravo na očuvanje inegriteta, nezavisnosti i stabilnost. Ako nam je to ugroženo onda nam ni internet ne treba.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Mislim da je najbolje rjesenje da bi se zadovoljili tvoji interesi i interesi drugih ljudi sa slicnim misljenjem samo jedno... Apsolutna kontrola interneta te samim tim i informacija. Nije da nismo vec na tom putu, al' ipak imate jedan mali problem, kontrola nije u vasim rukama.

    Zvuci veoma zabavno.

  7. #482
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    A šta veli opozicija koja nije prosrpska?
    Srpski zvaničnici ne lamentiraju nad sudbinom građanske opozicije u cg, niti građanska opozicija čestita Vučiću na krađi izbora i na demokratskim dostignućima. I ne prima pare od Vučića.

  8. #483
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Srpski zvaničnici ne lamentiraju nad sudbinom građanske opozicije u cg, niti građanska opozicija čestita Vučiću na krađi izbora i na demokratskim dostignućima. I ne prima pare od Vučića.
    Drugim rijecima, kad kazes "pro-srpska opozicija" mislis iskljucivo DF, koji ima 15% podrske.

  9. #484
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Mislim da u Srpskoj kući nisu samo članovi df-a.

  10. #485
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ti opet o rangiranju brutalnosti. Koliko puta treba da ponovim. Ono sto je privuklo moju paznju i zbog kojeg sam otvorio ovu pricu je: Drugacija reakcija na cdm forumu u odnosu na brutalniost policije u Bd i brutalnost policije u Bgd
    Ne bavim se brutalnoscu policije, nego reakcajama na cdm forumu na brutalnost policije. Jel imas ti problem s maternjim? Hoces na nekom drugom jeziku da ovo napisem? Mislim, stvarno, razumnom covjeku je dovoljno jednom kazati, onom manje razumnom treba ponoviti, ali kad svaki put treba da ponovim jedno isto, o cemu se radi?
    Ti se malo sprdaš sa mnom izgleda. 'ajde molim te vrati se na svoja prva 4 posta na ovu temu, da ih ne moram citirati sad sve ovdje. Meni je neukusno sjeckati djelove koji mi ne odgovaraju. Prvi post ti je kako je nivo brutalnost u Budvi i Beogradu prilično različit, i o Marini Jočić. Na drugom se braniš kako samo konstantuješ činjenice, i komentarišeš kako su u Srbiji puno komentarisali dešavanja u Budvi, pa sada imaju materijala iz svog dvorišta. Treći je kako nas B92 napada, i kako bi Srbija trebala malo da skala sa napadima na CG, i četvrti kako su istraumirani jer smo ih ostavili.

    Kojim postom ti komentarišeš reakcije forumaša? Peti post ti je o Omeru, a 6-i kako je ovo što se dešavalo u Beogradu gore od crnogorskog biber spreja, na šta sam ja konačno reagovao, jer te dvije stvari niko nije stavljao u isti koš.

    Počeo si da problematizuješ reakcije forumaša, kao i moju reakciju i pisanje tek kada ti je stavljeno do znanja da se u glavu šutiralo i u Crnoj Gori. Onda je počela priča "Ali ko je više i gore išutiran". Čitaš li ti šta pišeš uopšte?

    Jesi siguran? Recimo, u vezi onog "cuvenog" suzavca:



    I sto cemo sad? Kako se kaze za onog ko ne govori istinu?
    Mozda sam ovim postom branio policiju? Ili?
    Ma ko ti je rekao da braniš policiju? Napisao si jedan ili dva posta o suzavcu, i kako je to policija slučajno uradila. Imali smo isti stav oko toga, problematizovali ne sami suzavac nego njihovo kriminalno ponašanje nakon toga, hapšenje nedužnog čovjeka itd. Đe si bio da osudiš šutiranje ovih ljudi na druga dva snimka?
    Nije ni bitno, ne mora se sve na Forumu ni prokomentarisati, ali ne dolazim ja tebi s pričom "Što ne komentarišeš, mora da si režimski čovjek!". Mislim čime se ti baviš druže, zapitaj se, ozbiljno.

    Znam da si postavio snimak. Ali, nakon onog uzasa koji se vidi na snimku, ocekivao bih nesto slicno onom sto si pisao o Budvi - sutiranju covjeka koji bespomocno lezi na cesti. Onakva scena brutalnosti se rijetko vidja. Umjesto toga, sve se svelo na "ni milimetar dalje". No, ajde, i to je bolje od onog Marine J.
    Vidio sam mnogo gorih stvari u SAD-u u poslednjim neđeljama, pa to nisam ovdje komentarisao ni malo. Je l' to automatski znači da ih podržavam?


    Ako mislis da si na isti nacin komentarisao BD, i Bg, onda nista. Ne znam samo kakve veze ima to da li mozes da se boris protiv nepocinstava? Sutiranje u glavu je sutiranje u glavu, bilo dje da se desi na zemaljskoj kugli. Zasto bi prema tome trebalo imati drugaciji odnos? Ovo zadnje pitanje je, u stvari, ono zbog cega sam otvorio ovo pitanje. Da li postoji neki problem da postavim to pitanje? Mislimmda se radi o potpuno legitimnom pitanju.
    Zato što me više interesuje moja država, i zato što uopšte nisam iznenađen šta se u Srbiji dešava pod Vučićem, kao što nisam iznenađen ni time šta se u SAD-u dešava pod Trampom. Rezultat je isti, moja osjećanja kad sam vidio i jedno i drugo i treće i peto su ista, i stvarno nisam očekivao padobranca da uleti da mjeri svaku riječ da vidi prema kojoj sam policiji bio oštriji.

    Mogu ti ja odmah reći o čemu se ovdje radi. Radi se o tome da je tebi šokantno da neko može istovremeno biti Crnogorac, i nemati ništa protiv Srbije ili bilo koje druge bivše jugoslovenske zemlje, pa tražiš i vidiš licemjerstvo đe ga nema. To je bilo jasno čim si na ovoj temi, od svega "ponuđenog", izabrao "traume Srbije zbog ostavljanja" i odnos njihove žute štampe prema našim dešavanjima. Ova tema postoji 7 mjeseci, prvi put kad si doletio je kad se desilo nešto u Srbiji, i onda su oni istraumirani? Opusti se i sređuj svoje dvorište. Inostranstvu pomogni ako traže, osudi i reci da nije u redu, ali prestani da izvlačiš glupe zaključke što se građani Crne Gore primarno bave Crnom Gorom, i primarno se brinu zbog postupanja naših organa reda.
    Last edited by LostInHollywood; 10-07-20 at 15:11.

  11. #486
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Srpski zvaničnici ne lamentiraju nad sudbinom građanske opozicije u cg, niti građanska opozicija čestita Vučiću na krađi izbora i na demokratskim dostignućima. I ne prima pare od Vučića.
    Znači, niko iz Crne Gore nije trebao i bio dužan osuditi policijsku brutalnost u Beogradu...samo DF?

  12. #487
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    @Ostoja
    Kako komentarišete proteste u Beogradu i brutalnost policije?

    Tužno je bilo gledati scene iz Beograda. Kao i svaki nedemokratski režim koji želi da uspostavi punu kontrolu, tako režim u Srbiji ne poštuje demokratske standarde, umanjuje slobode i koristi represivni aparat. Gdje nema pravde i institucija, tu ima suzavca batinjanja i šutiranja. Zapadni Balkan pod hitno treba novu političku elitu, demokratsku vlast i drugačiji vrednosni sistem. Bez toga scene Budve i Beograda biće sve učestalije na ovim prostorima. Smjena trulog režima je jedini cilj.
    Izvor: https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ja-alternativu

    Čudo da URA policiju u Crnoj Gori naziva "huntom", a njihovo ponašanje karakteriše kao "bezumno", dok je za Beograd ovoliko "blag". Biće da su u pitanju dvostruki aršini.

    Ne bih više komentarisao na temu upoređivanja, mislim da je rečeno sve, onome ko je zainteresovan da čuje. Braniti jedne a napadati druge u stilu Marine Jočić je jedno, ali iznervirati se više zato što je preplavilo tvoje kupatilo nego kada se isto desi komšiji je potpuno drugo. Ti u tome čitaj licemjerje i skrivene namjere koliko god hoćeš, ali mislim da je to simptom nečeg drugog, nikako objektivnosti.
    Last edited by LostInHollywood; 10-07-20 at 15:59.

  13. #488
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Znači, niko iz Crne Gore nije trebao i bio dužan osuditi policijsku brutalnost u Beogradu...samo DF?

    Ne, oni su morali da budu najglasniji, objasnio sam zašto mislim tako. Mada ne znam ni zašto kažem najglasniji kad niko još nije riječ progovorio.

  14. #489
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Mislim da u Srpskoj kući nisu samo članovi df-a.
    Jesu.

  15. #490
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    dupli
    Last edited by Dača; 10-07-20 at 16:34.

  16. #491
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Ne, oni su morali da budu najglasniji, objasnio sam zašto mislim tako. Mada ne znam ni zašto kažem najglasniji kad niko još nije riječ progovorio.
    Podseti me, nešto se ne sećam, jel neko iz Srbije osudio policijsku brutalnost u Budvi?
    Ja mislim da nije.
    Pisali su mediji naveliko, ali mislim da osuda zvaničnika nije bilo.
    Nisu se javljali ni ovi omiljeni sagovornici prorežimskih medija u CG, tipa Čeda, Čanak, Milenko Perović Milivoj Bešlin i slično...

    Ko je osudio policijsku brutalnost u Francuskoj tokom prošlogodišnjih protesta? Mislim, svi hvale EU i pričamo da je tamo demokratija i dobijamo lovu iz fondova EU.

    Znači, samo DF mora da se dokazuje i ujeda ruku koja ga navodno hrani. Mada, ne znam odakle to da njima Vučić daje lovu. Ne verujem u to.
    Last edited by Dača; 10-07-20 at 16:34.

  17. #492
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    udri milicijo

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  18. #493
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Pazite!
    Ako smo mi 500 godina bili pod turcima. 500 godina. Ko je nas oslobodio i ubijedio nas da sno se oslobodili. Kakva nebuloza... posle 500 godina kada se više ne sjećamo ničega pre turaka nas neko ubijedi da smo se oslobodili... od čega... aloo 500 godina...
    Ja se ne sjećam šta je bilo juče a imam sve u logove...
    Kakve su sad ovo demonstracije u Cg ili u Srbiji... od čega se sad oslobađamo... ludilo...
    Narode budite pametni... neko se zajebava sa nama cijelo vrijeme.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Last edited by NokiaPg; 11-07-20 at 00:50.

  19. #494
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Ne, oni su morali da budu najglasniji, objasnio sam zašto mislim tako. Mada ne znam ni zašto kažem najglasniji kad niko još nije riječ progovorio.
    Hahahaha ziva istina Niko nista. Ka da se nista nije desilo. U suprotnom moglo bi se nesto pozitivno pomislit (ne rec) za CG

  20. #495
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NokiaPg View Post
    Bar da se našim službama daju alati kojim bi mogli da prate, identifikuju i blokiraju pojedince, grupe ili strane na FB. Ako postoji procedura za prisluškivanje telefona, zašto se ne bi prisluškivali i pojedinci ili grupe na Fb. Imam osjećaj da su našoj policiji tu vezane ruke, što se uveliko koristi za svakojake udare na CG
    To se radi rutinski, naša policija ima direktan link sa Facebook, Instagram itd, gdje u šablonskom zahtjevu traže podatke za korisnika ili stranicu, i vrate im se podaci koji su dostupni - IP adrese sa kojih je pristupano, vezani brojevi telefona... Ako je u inostranstvu IP, onda se i to lako dobije preko međunarodne saradnje.

    Dakle, ne možeš da ukineš FB stranicu (možeš kad se djelo dokaže, opet dopis Facebooku) ali lako možeš da procesuiraš administratora, bar imamo krivičnih djela za to.

    Druga je stvar što se to u praksi rijetko radi, jer bolje je nadzirati stranicu koju znaš, kolko god se može, da povataš veze i obrasce, nego da je odma gasiš uz krivičnu, pa tražiš đe su se preselili obožavatelji...

  21. #496
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    mim stranica i nemogucnosti da ih ugasite ili stvarna zelja, nadjete administratore stranica.
    Administrator te stranice je identifikovan poodavno, istina, ne zakonskim metodama kakve sam gore naveo. Ali identifikacija admina FB stranice ne predstavlja nikakav problem za organe nadležne...

  22. #497
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Administrator te stranice je identifikovan poodavno, istina, ne zakonskim metodama kakve sam gore naveo. Ali identifikacija admina FB stranice ne predstavlja nikakav problem za organe nadležne...
    Mozda ne za americke nadlezne organe. Za nase je ogroman problem i uspjeli su da identifikuju samo one admine koji su dozvolili da budu identifikovani (recimo postujuci live feed ispred policijske stanice).

  23. #498
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    To se radi rutinski, naša policija ima direktan link sa Facebook, Instagram itd, gdje u šablonskom zahtjevu traže podatke za korisnika ili stranicu, i vrate im se podaci koji su dostupni - IP adrese sa kojih je pristupano, vezani brojevi telefona... Ako je u inostranstvu IP, onda se i to lako dobije preko međunarodne saradnje....
    Ti se šališ? Znaš li kad će FB da da našoj policiji ikakve podatke? Ma nikad pa ni #2918. Ne pada njima na pamet da otkrivaju svoje korisnike svakom ćaknutom balkanskom diktatoru i njegovim batinašima.

    E, sad, ako naši ubijede američke službe da im pomognu to je druga priča. Opet, znaš li kolika je šansa da američka policija interveniše kod FB za tamo neke domoroce koji hoće da kuvaju u loncu svakoga ko laje protiv poglavice? Malo manja nego ova gore #nikaviše2918.

    Jedina poenta koju tvoja nebulozna priča ima je da prepada ljude da ne postuju protiv vlade po FB.

  24. #499
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    To se radi rutinski, naša policija ima direktan link sa Facebook, Instagram itd, gdje u šablonskom zahtjevu traže podatke za korisnika ili stranicu, i vrate im se podaci koji su dostupni - IP adrese sa kojih je pristupano, vezani brojevi telefona... Ako je u inostranstvu IP, onda se i to lako dobije preko međunarodne saradnje.

    Dakle, ne možeš da ukineš FB stranicu (možeš kad se djelo dokaže, opet dopis Facebooku) ali lako možeš da procesuiraš administratora, bar imamo krivičnih djela za to.

    Druga je stvar što se to u praksi rijetko radi, jer bolje je nadzirati stranicu koju znaš, kolko god se može, da povataš veze i obrasce, nego da je odma gasiš uz krivičnu, pa tražiš đe su se preselili obožavatelji...
    ja ne znam jesi li ti dosao da prepadas narod ili eto sa cne znam koji ciljem.
    NASA POLICIJA NEMA DIRKTAN LINK NA FB I IG.
    nasa policija, kao i vecina svjetskih, nema nikakav pristup FB stranicama bilo kojeg korisnika. moze da ZAHTIJEVA od admin tima u ZG da posalju podatke na osnovu pokrenutog krivicnog postupka, ili istrage preko medjunarodne pravne pomocu da trazi podatke. ne znaci i da ce da ih dobije, jer se tako narusava ono na cemu se FB bazira, a to je sloboda da ljudi kazu sta zele, dokle god se ne krsi sa pravilima koja su oni donijeli.
    tako da vazi ta prica da oni mogu da zvrcnu kuma tamo i dobiju podatke. nije to MTEL legendo

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  26. #500
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    To se radi rutinski, naša policija ima direktan link sa Facebook, Instagram itd, gdje u šablonskom zahtjevu traže podatke za korisnika ili stranicu, i vrate im se podaci koji su dostupni - IP adrese sa kojih je pristupano, vezani brojevi telefona... Ako je u inostranstvu IP, onda se i to lako dobije preko međunarodne saradnje.

    Dakle, ne možeš da ukineš FB stranicu (možeš kad se djelo dokaže, opet dopis Facebooku) ali lako možeš da procesuiraš administratora, bar imamo krivičnih djela za to.

    Druga je stvar što se to u praksi rijetko radi, jer bolje je nadzirati stranicu koju znaš, kolko god se može, da povataš veze i obrasce, nego da je odma gasiš uz krivičnu, pa tražiš đe su se preselili obožavatelji...
    Hvala... da mirnije spavamo ako je to tako. Jeste bolje nadgledat nego ukidat.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Page 20 of 27 FirstFirst ... 10161718192021222324 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. <<Biciloizam>> Policijska pratnja kroz tunel Sozinu
    By Djera in forum Ostali sportovi
    Replies: 4
    Last Post: 17-09-11, 09:32
  2. hibridni automobili
    By cpu in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 29
    Last Post: 10-07-09, 13:52
  3. Hibridni tvrdi diskovi na tržištu 2006.
    By Sailoreagle in forum Hardware
    Replies: 12
    Last Post: 04-05-05, 12:58
  4. Specijalni rat Srbije protiv okolnih drzava pa i CRNE GORE
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 20-03-05, 15:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •