Page 21 of 27 FirstFirst ... 11171819202122232425 ... LastLast
Results 501 to 525 of 670

Thread: Policijska Drzava i Hibridni Rat

  1. #501
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    ....znaš li kolika je šansa da američka policija interveniše kod FB za tamo neke domoroce koji hoće da kuvaju u loncu svakoga ko laje protiv poglavice?
    Naravno da se kuvaju glave. CG nije neozbiljna plemenska zajednica. Mi smo članica NATO pakta. Nije valjda da FB može da ignoriše zahtjeve NATO države. Za vjerovat je da imamo neke načine.



    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Last edited by NokiaPg; 11-07-20 at 18:47.

  2. #502
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NokiaPg View Post
    Naravno da se kuvaju glave. CG nije neozbiljna plemenska zajednica. Mi smo članica NATO pakta. Nije valjda da FB može da ignoriše zahtjeve NATO države. Za vjerovat je da imamo neke načine.



    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    nemamo. cek me mrzi i da objasnjavam zasto, kao i zasto se privodilo poprilicno naroda da bi nasli 3 lika

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  3. #503
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    E šta se ođe može pročitati... Momak mrtav ladan tvrdi da crnogorski organi imaju moć da zaobiđu zaštitu privatnosti kad god im cvrcne. Jes, ka' što su kamere u hemijskama i vide za koga glasaš.

    Za te stvari koje vi pomenuste treba žestoka prijava, prijetnja terorizmom (terorizma po svjetskoj definiciji, ne našoj balkanskoj), potjernica Interpola i slično. Čuješ policija može direktno od Facebook-a da dobije podatke ko drži koju stranicu. Koje maštarije.

  4. #504
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    nemamo. cek me mrzi i da objasnjavam zasto, kao i zasto se privodilo poprilicno naroda da bi nasli 3 lika

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ako sada nemamo... onda nećemo skoro ni imati.. bezveze

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  5. #505
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    @NokiaPg

    Ja ti lupah ove "zahvalnice" i zelenu reputaciju jer sam bio ubijeđen da pišeš sarkastično, ali evo ispada da nije tako. Zašto bi davao nekome moć da te maltretira i špijunira u nadi da će tu moć koristiti samo u dobre svrhe?

  6. #506
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ja ne znam jesi li ti dosao da prepadas narod ili eto sa cne znam koji ciljem.
    NASA POLICIJA NEMA DIRKTAN LINK NA FB I IG.
    nasa policija, kao i vecina svjetskih, nema nikakav pristup FB stranicama bilo kojeg korisnika. moze da ZAHTIJEVA od admin tima u ZG da posalju podatke na osnovu pokrenutog krivicnog postupka, ili istrage preko medjunarodne pravne pomocu da trazi podatke. ne znaci i da ce da ih dobije, jer se tako narusava ono na cemu se FB bazira, a to je sloboda da ljudi kazu sta zele, dokle god se ne krsi sa pravilima koja su oni donijeli.
    tako da vazi ta prica da oni mogu da zvrcnu kuma tamo i dobiju podatke. nije to MTEL legendo

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    "Direktan link" ne znači da se uloguju u nešto tamo, pa sami čačkaju, nego ima odjeljenje za visokotehnološki kriminal, koji ima sigurnu vezu sa Facebook Inc. (nije u Zagrebu, za tvoju info, bar za ove zahtjeve). I naravno da nije po automatizmu, živ čovjek u FB odlučuje o tome.

    Ali NIKAD se nije desilo da u izviđaju, kad tužilac kvalifikuje djelo (obično "ugrožavanje sigurnosti") i kad se kratak obrazložen zahtjev pošalje Facebook-u, na propisanom šablonu, da isti dan CG policija nema informacije o IP adresi i telefonskom broju za koji je vezan nalog.

    To se radi rutinski i svakodnevno. Ako naša policija nema alatke da identifikuje nekoga ko je ostavio komentar na nekom portalu preko TOR-a, vala ima načina da identifikuje svakog FB korisnika i admina za kojeg može da se izbunari osnov sumnje za krivično djelo

  7. #507
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    "Direktan link" ne znači da se uloguju u nešto tamo, pa sami čačkaju, nego ima odjeljenje za visokotehnološki kriminal, koji ima sigurnu vezu sa Facebook Inc. (nije u Zagrebu, za tvoju info, bar za ove zahtjeve). I naravno da nije po automatizmu, živ čovjek u FB odlučuje o tome.

    Ali NIKAD se nije desilo da u izviđaju, kad tužilac kvalifikuje djelo (obično "ugrožavanje sigurnosti") i kad se kratak obrazložen zahtjev pošalje Facebook-u, na propisanom šablonu, da isti dan CG policija nema informacije o IP adresi i telefonskom broju za koji je vezan nalog.

    To se radi rutinski i svakodnevno. Ako naša policija nema alatke da identifikuje nekoga ko je ostavio komentar na nekom portalu preko TOR-a, vala ima načina da identifikuje svakog FB korisnika i admina za kojeg može da se izbunari osnov sumnje za krivično djelo
    Potpune gluposti i fantazije koje nisam od tebe ocekivao.

    Sudjenje za drzavni udar je jasno pokazalo da nasa policija i tuzilastvo nemaju oristupa apsolutno nicemu ako ne mole partnere nw Zapadu da pomognu.

    Jediini materijal do koga su sami uspjeli da dodju je ono sto nadju na telefonu kad ga otkljucaju.

  8. #508
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Ali NIKAD se nije desilo da u izviđaju, kad tužilac kvalifikuje djelo (obično "ugrožavanje sigurnosti") i kad se kratak obrazložen zahtjev pošalje Facebook-u, na propisanom šablonu, da isti dan CG policija nema informacije o IP adresi i telefonskom broju za koji je vezan nalog.
    Au koje fantaziranje...

    Protecting Your Privacy

    We take the privacy of your information very seriously. If Facebook receives an official request for account records, we first establish the legitimacy of the request. When responding, we apply strict legal and privacy requirements. See the law enforcement guidelines for more details.

    Izvor: https://www.facebook.com/safety/groups/law

    How do we respond to legal requests or prevent harm?

    We access, preserve and share your information with regulators, law enforcement or others:
    • In response to a legal request (like a search warrant, court order or subpoena) if we have a good faith belief that the law requires us to do so. This may include responding to legal requests from jurisdictions outside of the United States when we have a good-faith belief that the response is required by law in that jurisdiction, affects users in that jurisdiction, and is consistent with internationally recognized standards.

    • When we have a good-faith belief it is necessary to: detect, prevent and address fraud, unauthorized use of the Products, violations of our terms or policies, or other harmful or illegal activity; to protect ourselves (including our rights, property or Products), you or others, including as part of investigations or regulatory inquiries; or to prevent death or imminent bodily harm. For example, if relevant, we provide information to and receive information from third-party partners about the reliability of your account to prevent fraud, abuse and other harmful activity on and off our Products.

    Information we receive about you (including financial transaction data related to purchases made with Facebook) can be accessed and preserved for an extended period when it is the subject of a legal request or obligation, governmental investigation, or investigations of possible violations of our terms or policies, or otherwise to prevent harm. We also retain information from accounts disabled for terms violations for at least a year to prevent repeat abuse or other term violations.
    Maltretiranje admina raznoraznih meme stranica, na veliku žalost naših glavešina, ne spada internacionalno priznate standarde, koliko god naši lokalni zakoni dozvoljavali kršenje slobode govora. Tako da, još jednom, totalno fantaziranje.

  9. #509
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Potpune gluposti i fantazije koje nisam od tebe ocekivao.

    Sudjenje za drzavni udar je jasno pokazalo da nasa policija i tuzilastvo nemaju oristupa apsolutno nicemu ako ne mole partnere nw Zapadu da pomognu.

    Jediini materijal do koga su sami uspjeli da dodju je ono sto nadju na telefonu kad ga otkljucaju.
    Cijelo suđenje je bilo farsa... da je država htjela da ih osudi znaš li za koliko bi to bilo gotovo. Za 15 minuta.
    Cim je počelo da se oteže i da se obaraju dokazi, da se izvode sumnjivi svjedoci... sve mi je bilo jasno.
    Ništa ono suđenje nije pokazalo.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  10. #510
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Mada, ne znam odakle to da njima Vučić daje lovu. Ne verujem u to.
    Po tome što je zvanično dao pare za njihov poslovni prostor

    Sent from my GM1913 using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #511
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Izgubljeni se vratija. Pa da se podsjetimo:


    dok tokom haosa u Budvi o postupanju policije nisi napisao ni jedno jedino slovo.
    Ostoja:

    Poslije snimka napravljenog spolja na kojem se vidi ispaljivanje suzavca na zgradu MSC mislim da je enigma rijesena. Nije se se radilo o namjeri, vec je gresku napravio neki od policajaca. A to sto je policija "identifikovala pocinioca", to nek ide na obraz policiji. Nije im prvi put da se time sluze.
    LostInHolywood:
    Napisao si jedan ili dva posta o suzavcu, i kako je to policija slučajno uradila.
    Najprije kaze "nijesi napisao ni slovo". Pa onda, "napisao si jedan ili dva posta". I nastavlja ka' da nista nije bilo. Treba imat debeo obraz za to.

    Mene bi bilo blam da me neko ovako uhvati u....raskoraku. Ako sam nesto propustio, desava se, barem bih ze izvinio. "Izvini", "nijesam vidio", "prastaj, moj propust". Nista, cera on svoje.

    S ovakvim se oko neceg raspravljat? Zalim slucaj, ides na ignore.

  12. #512
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    https://govtrequests.facebook.com/go...E/jul-dec-2019

    FB objavljuje podatke o zahtjevima drzava ukljucujuci "Emergency" i "Legal" i za CG uglavnom ih ima do 50-60 godisnje od cega 70-80% "proizvedu podatke".

    Zanimljivo da ovi strucnjaci za spijanazu ne umiju google koristit ali znaju sve o CIA, FB, FSB i koji ce zahtjev i od koga prihvatit. Strasno.

  13. #513
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    https://govtrequests.facebook.com/go...E/jul-dec-2019

    FB objavljuje podatke o zahtjevima drzava ukljucujuci "Emergency" i "Legal" i za CG uglavnom ih ima do 50-60 godisnje od cega 70-80% "proizvedu podatke".

    Zanimljivo da ovi strucnjaci za spijanazu ne umiju google koristit ali znaju sve o CIA, FB, FSB i koji ce zahtjev i od koga prihvatit. Strasno.
    Jos kad bi umio razlikovati odgovaranje u 24h na policijski zahtjev i "pravni proces"...

  14. #514
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    "Direktan link" ne znači da se uloguju u nešto tamo, pa sami čačkaju, nego ima odjeljenje za visokotehnološki kriminal, koji ima sigurnu vezu sa Facebook Inc. (nije u Zagrebu, za tvoju info, bar za ove zahtjeve). I naravno da nije po automatizmu, živ čovjek u FB odlučuje o tome.

    Ali NIKAD se nije desilo da u izviđaju, kad tužilac kvalifikuje djelo (obično "ugrožavanje sigurnosti") i kad se kratak obrazložen zahtjev pošalje Facebook-u, na propisanom šablonu, da isti dan CG policija nema informacije o IP adresi i telefonskom broju za koji je vezan nalog.

    To se radi rutinski i svakodnevno. Ako naša policija nema alatke da identifikuje nekoga ko je ostavio komentar na nekom portalu preko TOR-a, vala ima načina da identifikuje svakog FB korisnika i admina za kojeg može da se izbunari osnov sumnje za krivično djelo
    ihaaaa druze, dje ti ode sad. to sto sad pises sam i ja vec napisao da moze.
    ovdje se bukvalno pitalo "moze li cg policija da pristupi nepoznatim FB profilima i pronadje vlasnike ako postave neprimjeran komentar za nekoga iz vlade ili za drzavu". u svijetlu price o mim stranicama i pojedinim komentarima na njima.
    zato sam i pomenuo MTEL koji je nasoj policiji dao neogranicen pristup sistemu, da oni po svojoj volji i bez naloga provjeravaju koga god hoce.
    a sad prica o terorizmu i kriminalu. naravno da ce ukoliko neko valja drogu preko profila FB dati podatke, ali ako neko napise pogrdan komentar za balkanske autokrate a sakruven je iza laznog profila.... naravno da nasa policija moze da sanja da ce da dobiju ista od FB

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  15. #515
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    svi telekomunikacioni duzni su sudu da daju informacije koje se od njih traze , kao i da se sve cuvaju 5 ili 15 godina

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  16. #516
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ihaaaa druze, dje ti ode sad. to sto sad pises sam i ja vec napisao da moze.
    ovdje se bukvalno pitalo "moze li cg policija da pristupi nepoznatim FB profilima i pronadje vlasnike ako postave neprimjeran komentar za nekoga iz vlade ili za drzavu". u svijetlu price o mim stranicama i pojedinim komentarima na njima.
    zato sam i pomenuo MTEL koji je nasoj policiji dao neogranicen pristup sistemu, da oni po svojoj volji i bez naloga provjeravaju koga god hoce.
    a sad prica o terorizmu i kriminalu. naravno da ce ukoliko neko valja drogu preko profila FB dati podatke, ali ako neko napise pogrdan komentar za balkanske autokrate a sakruven je iza laznog profila.... naravno da nasa policija moze da sanja da ce da dobiju ista od FB

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ko piše pogrdne komentare, taj se brzo "spotakne" da napiše nešto što će DT kvalifikovati kao KD "ugrožavanje sigurnosti", "povreda ugleda Crne Gore" (dovoljno je da izbaci fotošopiranu državnu zastavu), ili "izazivanje panike i nereda" (bukvalno bilo šta može da prođe).

    To u praksi znači da CG policija i tužilaštvo za dan mogu da sačine takav zahtjev, plus su oprezni da formalno ti zahtjevi budu 1/1, a FB se nikad ne bavi suštinom, niti se desilo da zahtjev odbiju.

    Ne znam kakvu ti imaš predstavu i o FB i o CG policiji, ali to da FB štiti nečiju privatnost, a da je za CG policiju misterija ko je autor mim stranice, to je paralelna stvarnost...

    Ono, možemo mi sad klin / ploča, ali ja ovo ne pišem jer mislim da je nešto tako, nego što znam da je tako.

  17. #517
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Ko piše pogrdne komentare, taj se brzo "spotakne" da napiše nešto što će DT kvalifikovati kao KD "ugrožavanje sigurnosti", "povreda ugleda Crne Gore" (dovoljno je da izbaci fotošopiranu državnu zastavu), ili "izazivanje panike i nereda" (bukvalno bilo šta može da prođe).

    To u praksi znači da CG policija i tužilaštvo za dan mogu da sačine takav zahtjev, plus su oprezni da formalno ti zahtjevi budu 1/1, a FB se nikad ne bavi suštinom, niti se desilo da zahtjev odbiju.

    Ne znam kakvu ti imaš predstavu i o FB i o CG policiji, ali to da FB štiti nečiju privatnost, a da je za CG policiju misterija ko je autor mim stranice, to je paralelna stvarnost...

    Ono, možemo mi sad klin / ploča, ali ja ovo ne pišem jer mislim da je nešto tako, nego što znam da je tako.
    a ono mozemo taman klin ploca. to za fotosopiranu zastavu mozes da mastas. to se ne kosi ni sa njihovim pravilima ponasanja, pa da uklone sa feeda a ne da daju podatke. nije da se nisu prijavljivale te strane i gasene, pa ponovo vaskrsavane uz paznju sta objavljuju. pa ih vise ne diraju a ne vi da dobijete podatke.
    pokusaj sa tom pricom na podgoricki vremeplov. tamo ravnozemljasa i antivaksera ima koliko volis, pa tamo plasi narod sa "znaju preko hemijske za koga si glasao" jer je taj nivo price

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  18. #518
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Najprije kaze "nijesi napisao ni slovo". Pa onda, "napisao si jedan ili dva posta". I nastavlja ka' da nista nije bilo. Treba imat debeo obraz za to.
    Zamalo pa dobar način da poentiraš i završiš raspravu u istom postu. Jedino što te je zeznulo je da i lud čovjek vidi da se ovdje pričalo o tome kad je koga policija prebila, a ne o tome gdje je koji suzavac završio.

    Mene bi bilo blam da me neko ovako uhvati u....raskoraku. Ako sam nesto propustio, desava se, barem bih ze izvinio. "Izvini", "nijesam vidio", "prastaj, moj propust". Nista, cera on svoje.

    S ovakvim se oko neceg raspravljat? Zalim slucaj, ides na ignore.
    Ali nema mi ništa milije nego kad o obrazu i sramoti ovoliko drvi neko ko očigledno nema ogledalo. Tad znaš da je u pitanju žestoki fajront.

    Što ćemo sa raskorakom "Ovako nešto je nezabilježeno u Crnoj Gori", pa onda "A dobro Mijo Martinović je bio prije 4 godine, hoćemo li sada da pričamo i o policiji u Prištini 90ih.", moj Ostoja?

    Mogao si fino da ostaviš ovo ovako, da ostaneš "izgubljen", ali si izabrao da produžiš blamiranje. Evo ne znam.

  19. #519
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Jos kad bi umio razlikovati odgovaranje u 24h na policijski zahtjev i "pravni proces"...
    Pa eno ima emergency zahtjev a ne samo pravni proces.

    "If this is an emergency matter, or needs special attention, please respond with a detailed explanation and your request will be reviewed immediately."

    Mozda immediately u prosjeku nije u okviru 24h

  20. #520
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Ko piše pogrdne komentare, taj se brzo "spotakne" da napiše nešto što će DT kvalifikovati kao KD "ugrožavanje sigurnosti", "povreda ugleda Crne Gore" (dovoljno je da izbaci fotošopiranu državnu zastavu), ili "izazivanje panike i nereda" (bukvalno bilo šta može da prođe).
    Veli momak ako fotošopiraš zastavu Crne Gore, FB će da odgovori zahtjevu da ti se otkrije identitet. E šta sve papir trpi.

  21. #521
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    a vidis da je dosao sa namjerom ovdje. ne bi me iznenadilo, s obzirom na pricu, da je Ljubov ucenik iz DFC-a. jer su to strasni strucnjaci za digitalnu zastitu i hibridne prijetnje

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  22. #522
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    to se ne kosi ni sa njihovim pravilima ponasanja, pa da uklone sa feeda a ne da daju podatke.
    Kakve veze ima njihov TOS sa dostavom podataka potrebnih za vođenje krivičnog postupka? Podaci se ne traže spram njihovog TOS, nego spram našeg zakonodavstva. Ko te slagao da naše za to odbijaju?

    Ono, možda ne daju Turskoj podatke za Guleniste, ali CG nije ni na kakvom spisku zemalja koje koriste krivični postupak za političke progone, tako da kad tužilac kvalifikuje djelo, a UP na osnovu kvalifikacije i opisa slučaja zatraži podatke - podatke i dobije, jer FB uzima kvalifikaciju CG tužilaštva kao kredibilnu.

    Da li znaš koliko samo DNEVNO FB / Insta i ostali šalju podataka sumarno, automatizovano, đe algoritam procjeni da može biti na slici dijete u neprikladnom položaju, ili sumnja na terorizam, a da to ne prođe ljudski filter (to je samo kao "watchlist", pa se postupa ako se isto ime nađe 20 puta u izvještaju) - pa jedno 30% profila na društvenim mrežama je identifikovano a priori, sa sve brojem telefona.

    Aj sve kapiram, npr strana IP adresa, pa je NAT-ovana, ili neće zemlja da ti dostavi čija je, ili istekao rok za čuvanje podataka, ili zakonodavstvo te zemlje ne dozvoljava slanje bez zamolnice...al da se osloniš na FB za anonimnost...

    No dobro. Ja mislim da je našim službama milije da se misli da FB čuva privatnost korisnika...

  23. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  24. #523
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    ti uporno pokusavas da kroz regularne zahtjeve o kriminalu, proguras price o fotosopu zastave, i to u drzavi koju su americke organizacije proglasile za hibridni rezim.
    vazi, kako ne. kad sam TOS pomenuo nisam pricao kako je to isto, nego da mimeri ne krse ni njihov TOS a ne da moze da prodje krivicna prijava sa fotosop "za ugrozavanje ugleda CG"
    znam kako funkcionise i dje se salju zahtjevi FB. jos ga kao ti postavi da "imaju direktan link" a ta strana je inace public pa mozes i ti da posaljes, samo niti ce ti odgovoriti a imas i upozorenje da je protiv zakona i da krsis pravila koriscenja. toliko o tom "direktnom linku"
    i oni uglavnom reaguju ukoliko je djelo u suprotnosti sa US zakonima. koliko ima smisla se vidi i iz zahtjeva trampa u is da se limitira upotreba tvitera ili da se dovede pod rigorozniju kontrolu US sluzbi, bas na konto njegovih zahtjeva da ga vrijedjaju, pa su ga odjebali. a ti pricas o povjerenju US kompanija prema necemu sto US smatra za djelimicno demokratski rezim.
    super ti prica....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  25. #524
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Veli momak ako fotošopiraš zastavu Crne Gore, FB će da odgovori zahtjevu da ti se otkrije identitet. E šta sve papir trpi.
    Znas li da ne mogu da vjerujem da ovu raspravu vodimo.

    Da nekome treba dokazivati da FB nece otkriti identitet ruskog korisnika koji Putinu fotosopuje dug nos, ili crnogorskog koji promijeni zastavu.

    Nece. Ne pada im na pamet da posle po novinama objasnjavaju svoju ulogu u tome sto neki diktator zabija klince pod nokte "izdajnicima drzave".

  26. #525
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    a vidis da je dosao sa namjerom ovdje. ne bi me iznenadilo, s obzirom na pricu, da je Ljubov ucenik iz DFC-a. jer su to strasni strucnjaci za digitalnu zastitu i hibridne prijetnje

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ne, ovo je cisto prepadanje ljudi. Nemojte postovati po FB "protiv drzave" e ce ve djavo ponijet. Samo sto ne kaze da ce im Amerikanci vize odbijati.

Page 21 of 27 FirstFirst ... 11171819202122232425 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. <<Biciloizam>> Policijska pratnja kroz tunel Sozinu
    By Djera in forum Ostali sportovi
    Replies: 4
    Last Post: 17-09-11, 09:32
  2. hibridni automobili
    By cpu in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 29
    Last Post: 10-07-09, 13:52
  3. Hibridni tvrdi diskovi na tržištu 2006.
    By Sailoreagle in forum Hardware
    Replies: 12
    Last Post: 04-05-05, 12:58
  4. Specijalni rat Srbije protiv okolnih drzava pa i CRNE GORE
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 20-03-05, 15:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •