Page 2 of 27 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 670

Thread: Policijska Drzava i Hibridni Rat

  1. #26
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Eh, da, zaboravih, onaj predhodni post napisah na trotoaru (ulica Žrtava Fašizma u Budvi ), a ne kući, no, sada sam kući, mogu li da budem sada grublji (prema prdnjavama ljudskim)? Nisam shvatio baš najbolje

    Sent from my Motorola 8400
    Biće ti objašnjeno...




    ...u stanici

  2. The Following 4 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  3. #27
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,718
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Nisam siguran, ali ja ovo tumacim kao da je FB javno mjesto (sto po nekim parametrima ogranicenja slobode neta i jeste).
    Mada, moguce da grijesim.
    Bilo je ovakvih slucajeva prije par godina u HR koliko oces, pogotovo protiv komentara koji su upereni protiv HDZ-a.
    Najpoznatiji slučaj je, mislim bio prije desetak godina, kada jednoj britanki (student) nije odobrena viza jer je na fb profilu (ili tviteru koji je tada bio popularniji) napisala nešto u smislu da će po njenom dolasku u SAD biti eksplozivno ili tako nešto. Tada se provela rasprava da li se sve izgovoreno treba bukvalno shvatiti, šta raditi sa metaforama, te nekim umjetničkim djelima...

    Sent from my Motorola 8400

  4. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  5. #28
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Nisam siguran, ali ja ovo tumacim kao da je FB javno mjesto (sto po nekim parametrima ogranicenja slobode neta i jeste).
    Mada, moguce da grijesim.
    Bilo je ovakvih slucajeva prije par godina u HR koliko oces, pogotovo protiv komentara koji su upereni protiv HDZ-a.
    Ne znam, bas ne razumijem sto je "javno mjesto" u ovoj prekrasjnoj prijavi...

    Koje to onda mjesto na internetu ne pripada "javnom mjestu"? Privatni blog koji niko osim tebe ne moze da vidi? Zasto bi onda bilo na internetu ako je privatno i niko ne moze da vidi... ne kapiram.

    Kakvih je slucajeva bilo u HR?

    Da se razumijemo.. valjda smo dovoljno normalni da znam sto je ok a sto nije, cak i na drustvenim mrezama. Vjerujem da postoje i neki pravilnici i sl. koji to mnogo detaljnije i preciznije objasnjavaju ali u principu sve sto se tice nekih prijetnji, poziv na fizicki obracun, prijetnje napadom na vliznju osobu ili imovinu, prijetnje smrcu itd. itd. bi trebalo ozbiljno shvatat' i kaznjavat', onako kako je utvrdjeno. Komentare poput "prdnjavino ljudska" u nijednom paralelnom univerzumu ne mogu da se shvate kao ozbiljna uvreda ili bilo sto sto bi moglo da privuce paznju nadleznih instituacija, nigdje u svijetu.

    Ja svakako nisam nikakav moderator u policiji da im govorim kako bi trebalo da ophode prema cemu ali je valjda jasno da je ovo jako nebulnozno i da veze s' mozgom nema. Kao sto rekoh - mnogo gorih prijetnji i ozbiljnih stvari se pisu po drustvenim mrezama pa niko nikad ne reaguje. Da ne pominjem primjere zvanicnika i ljudi koji bi trebali da budu primjer drugima gradjanima a upravo su suprotno od toga pa se i kod takvih primjera skoro nikad ne reaguje. Eventualno neki portal pomene taj ispad i tu se prica zavrsava.

    Ne znam o cemu raspravljamo stvarno... praticu slucaj jer me zivo zanima sto ce bit'. Nisam pravnik ali bi i ja mogao ovoga da zastupam jer je slucaj prelagan. Samo bi neki bolji advokat mogao kontraa-tuzbu da odradi i da im uzme malo tih pauljina dok im se smije u facu.

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Najpoznatiji slučaj je, mislim bio prije desetak godina, kada jednoj britanki (student) nije odobrena viza jer je na fb profilu (ili tviteru koji je tada bio popularniji) napisala nešto u smislu da će po njenom dolasku u SAD biti eksplozivno ili tako nešto. Tada se provela rasprava da li se sve izgovoreno treba bukvalno shvatiti, šta raditi sa metaforama, te nekim umjetničkim djelima...

    Sent from my Motorola 8400
    Pa ti sad kad apliciras za US vizu, odma ti daju do znanja da ce da ti njuskaju po svim objavama na svim drustvenim mrezama i tvoja obaveza je da u aplikaciji napises link-ove do svojih profila na svim drustvenim mrezama. Ne znam koliko ste upoznati sa tom "novinom". Mislim da je uvedena nakon dolaska Trampa, iako nisam siguran za 'tajming'.

    Elem, to su ekstremni slucajevi koji opet nemaju veze s' mozgom. Kao da ja napisem "Idem u Nju Jork, bice bombasticno" i ne odobre mi vizu jer se moja objava shvatila kao da cu ja da postavim bombu u Nju Jorku a zapravo svaka iole normalna osoba zna na sta sam mislio. Ipak, to danas sve pocinje od botova (ne onih nasih sendvicara vec kompjuterskih botova) koji algoritmima prate svaku rijec koja se napise i cim prepozna neku 'problematicnu' rijec, pali crvenu lampicu. To bi u ovom mom banalnom slucaju bilo "bomba" i onda bi to dovelo do daljih komplikacija i problema, bez ikakve realne potrebe.
    Last edited by Fidel Castro; 23-01-20 at 18:48.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #29
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ne znam, bas ne razumijem sto je "javno mjesto" u ovoj prekrasjnoj prijavi...

    Koje to onda mjesto na internetu ne pripada "javnom mjestu"? Privatni blog koji niko osim tebe ne moze da vidi? Zasto bi onda bilo na internetu ako je privatno i niko ne moze da vidi... ne kapiram.

    Kakvih je slucajeva bilo u HR?

    Da se razumijemo.. valjda smo dovoljno normalni da znam sto je ok a sto nije, cak i na drustvenim mrezama. Vjerujem da postoje i neki pravilnici i sl. koji to mnogo detaljnije i preciznije objasnjavaju ali u principu sve sto se tice nekih prijetnji, poziv na fizicki obracun, prijetnje napadom na vliznju osobu ili imovinu, prijetnje smrcu itd. itd. bi trebalo ozbiljno shvatat' i kaznjavat', onako kako je utvrdjeno. Komentare poput "prdnjavino ljudska" u nijednom paralelnom univerzumu ne mogu da se shvate kao ozbiljna uvreda ili bilo sto sto bi moglo da privuce paznju nadleznih instituacija, nigdje u svijetu.

    Ja svakako nisam nikakav moderator u policiji da im govorim kako bi trebalo da ophode prema cemu ali je valjda jasno da je ovo jako nebulnozno i da veze s' mozgom nema. Kao sto rekoh - mnogo gorih prijetnji i ozbiljnih stvari se pisu po drustvenim mrezama pa niko nikad ne reaguje. Da ne pominjem primjere zvanicnika i ljudi koji bi trebali da budu primjer drugima gradjanima a upravo su suprotno od toga pa se i kod takvih primjera skoro nikad ne reaguje. Eventualno neki portal pomene taj ispad i tu se prica zavrsava.

    Ne znam o cemu raspravljamo stvarno... praticu slucaj jer me zivo zanima sto ce bit'. Nisam pravnik ali bi i ja mogao ovoga da zastupam jer je slucaj prelagan. Samo bi neki bolji advokat mogao kontraa-tuzbu da odradi i da im uzme malo tih pauljina dok im se smije u facu.
    Pa po mojem nekom rezonovanju, javno mjesto je FB kao drustvena mreza, ne bas citav internet, a i kad bi se javnim mjestom u ovom slucaju smatralo bukvalno neko fizicki javno mjesto, tehnicki je malo teze utvrditi dje je neko bio dok je postavljao komentar na internet
    (triangulacija SIM kartice i slicno su skupi uvidjaji radi jedne prekrsajne prijave).

    Slazem se ja sa tobom, samo ti kazem da se vjerovatno ovako gleda na ovakve slucajeve.
    A evo ti nesto novije iz HR, bas je i ovaj slucaj direktno vezan za policiju a ima i primjera i od ranije.


    index.hr

    Policajci mu došli na vrata zbog komentara na Fejsu, dobio je 700 kuna kazne
    R.I.
    19.6.2019.
    2273

    Foto, montaža: ebrod.net. 123RF
    DVOJICA Slavonaca kažnjena su jer su na Facebooku komentirali policiju.

    Čitatelji eBroda Ivica i Ivan su na portalu i Facebook stranici portala javno komentirali tekst o "uličnoj redukciji" i zapljeni droge na način koji po zakonu vrijeđa i omalovažava policiju.

    Policajci mu došli na vrata

    "Otprilike mjesec dana nakon što sam postavio komentar policijski auto mi je došao pred kuću, pitao sam ih o čemu se radi, jedan policajac mi je pokazao isprintani papir na kojem je bio moj komentar. Rekli su mi da se moram javiti u stanicu ako je moguće u toku dana. Ja sam odmah otišao i tamo su me dva policajca ispitala. Nisam dugo bio u stanici, duže sam čekao da me prime. Pitali su me zašto sam to napisao, kazali su mi da moraju napraviti izjavu i da navedem neki razlog zbog napisanog komentara. Izjasnio sam se zašto sam to napisao i pitao što slijedi dalje. Rekli su da ću dobiti poziv na sud i da tamo kažem isto što sam rekao njima i to je bilo otprilike to. Nakon mjesec dana mi je došla kazna, nisam išao ni na sud ni nigdje, samo su mi poslali prekršajni nalog i kaznu. Inače kazao sam da nikog nisam osobno uvrijedio niti mislio zlo određenoj osobi, na to sam dobio odgovor da je to uvreda policije i države", kazao je Ivica Golemović koji je dobio kaznu od 700 kuna, dok je drugookrivljeni Ivan dobio kaznu od 400 kuna.

    Dobio gotovo maksimalnu kaznu

    Portal eBrod je kontaktirao policijsku upravu i postavio pitanje u kojem slučaju policija reagira i na osnovu čega. Stiglo je pojašnjenje Krešimira Šimića, policijskog službenika za odnose s javnošću Policijske uprave Brodsko-posavske.

    "Policija kao ovlašteni tužitelj temeljem članka 160. Prekršajnog zakona (NN 39/13), može pokrenuti prekršajni postupak protiv osoba koje ih vrijeđaju ili omalovažavaju, odnosno postupanje i rad prilikom vršenja ili u vezi s vršenjem službe. Nema razlike između vrijeđanja ili omalovažavanja za vrijeme postupanja policije ili vrijeđanja i omalovažavanja naknadno neprimjerenim komentarima na društvenim mrežama.

    Nakon utvrđivanja podataka osobe, policija podnosi optužni prijedlog Općinskom sudu zbog počinjenog prekršajima iz čl. 17. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira. Predviđena kazna za navedeni prekršaj je od 200 do 750 kuna ili kazna zatvora do 30 dana", stoji u dopisu koji je stigao u redakciju, što znači da je Golemović dobio gotovo maksimalnu kaznu
    Last edited by technus; 23-01-20 at 19:08.
    Forever young, i want to be forever young

  7. #30
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Evo i ovo :

    index.hr

    Prijava 57-godišnjoj ženi zbog komentara na Fejsu: "Gutam tablete kako bih ovo preživjela"
    M.V.
    4.7.2017.
    0

    Foto: FaH/Facebook

    POLICIJA nastavlja s prekršajnim prijavama zbog komentiranja na Facebooku. Ovaj put, prijavu je dobila T.M. (podaci poznati redakciji) iz Vetova, žena od 57 godina koja je komentirala status Ivana Pernara s jedne od deložacija.

    Napisala je: "Ooo j.ebem ti tu odoru da ti j.ebem, to je 'nekad' bila čast nositi, a danas je sprdnja, gadost".

    T.M. za Index kaže kako se sve dogodilo u subotu. "U subotu su došla dvojica policajaca u onom njihovom kombiju (PP Požega op.a.) i pitali su jesam li ja 6. ili 7. lipnja napisala komentar nakon jedne deložacije i to je sve."

    Sjeo je za moj kompjuter i tražio komentar

    "Ja taj komentar nisam mogla naći na Facebooku pa je jedan od policajaca sjeo za moj kompjuter, pošto ja ne vidim, nosim naočale. On je sjedio za kompjuterom, tražio taj moj komentar i našao", dodaje.

    Rekli joj da se kane Pernara

    "Slijedi mi Prekršajni sud, prijava je napravljena. Čekam poziv za sud. Policajci su mi rekli da se kanim Pernara da on ima plaću i navlači ljude da komentiraju na takav način što se ne smije pa ljudi plaćaju kazne", rekla je za Index.

    Kaže i da misli kako je pod prismotrom i da joj je to dodatni stres, a lošijeg je zdravstvenog stanja. "Imam PTSP i od subote gutam tablete kako bih ovo preživjela", rekla je.

    Prema prijavi, radi se o omalovažavanju ili vrijeđanju državnih organa odnosno službenih osoba prilikom vršenja njihove dužnosti, a predviđena kazna za taj prekršaj je od 200 do 800 kuna ili do 30 dana zatvora.



    Forever young, i want to be forever young

  8. #31
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Ja bi volio da neko nadje ovaj komentar na FB-u ili makar sazna pozudano gdje je on napisan, kako bi jasnije vidio 'cijelu sliku' iako ne moze a da ne bude degenericna. (batalio sam kancerogene drustvene mreze, ovaj forum mi je jedino sredstvo online interakcije a i to je upitno do kada)

    O ovom "javnom prostoru" bi moglo da se diskutuje kol'ko oces. Ako je FB u pitanju (a to je jedan od mnogih drustvenih mreza koje se koriste) moze da bude javni komentar na nekoj objavi stranice... moze da bude status a i taj sam status moze da bude vidljiv svima ili samo prijateljima... moze da bude poslata privatna poruka nekome ili nekoj stranici... Sta je od toga "javni prostor" a sta nije? Ko to utvrdjuje? Teska prica, moguce za neku drugu temu.

    Procitah ovaj HR primjer ali ne vidjeh sto su momci napisali... procitah vise puta tekst i opet ne pronadjoh ono najvaznije - koji je komentar u pitanju.

    Trebalo je policiji mjesec dana da dodju po njih? S' obzirom koliko mi kasnimo znaci da mozemo da ocekujemo hapsenja, sa zakasnjenjem, i po godinu/dvije unazad (da nije smijesno, bilo bi tragicno)
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #32
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Najpoznatiji slučaj je, mislim bio prije desetak godina, kada jednoj britanki (student) nije odobrena viza jer je na fb profilu (ili tviteru koji je tada bio popularniji) napisala nešto u smislu da će po njenom dolasku u SAD biti eksplozivno ili tako nešto. Tada se provela rasprava da li se sve izgovoreno treba bukvalno shvatiti, šta raditi sa metaforama, te nekim umjetničkim djelima...

    Sent from my Motorola 8400
    Što se tiče umjetnosti uskoro novo izdanje Fahrenheit 451.Ban na engleski jezik i sl :lolblue:
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  10. #33
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Ni meni nije najjasnije za šta ga terete. Razumijem kad psovanje i vrijeđanje funkcionera slobodnim asocijacijama tumače kao ugrožavanje bezbjednosti, prijetnje i slično, ali to onda tretiraju kao krivično djelo, a ne kao prekršaj. Ako je psovanje putem nekog javnog medijuma prekršaj, onda svako malo poslanike df-a treba prekršajno gonit zbog Milo lopove u skupštini, a Milove besjede o kretenima i bitangama u tome treba da prednjače. E sad, da li njih niko ne dira zbog imuniteta ili zbog toga što njihovi ispadi uopšte nisu ni okarakterisani kao prekršaji - pojma nemam.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,833
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    500e po kratkom (najkraćem ikad postupku) kazniše čoeka, e sprdnja zaisto...

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  12. #35
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Ako udare na forum, eto stabilnog izvora prihoda za državni budžet.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  14. #36
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    500e po kratkom (najkraćem ikad postupku) kazniše čoeka, e sprdnja zaisto...

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Ovoga Miliju? Izvor?

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ako udare na forum, eto stabilnog izvora prihoda za državni budžet.
    True story. Nek' pocnu od moderatora, vjerujem da bi bilo fer prema ostalima.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  16. #37
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Ja bi ga i više klepio, našao eufemizmom da se gađa

  17. #38
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja bi volio da neko nadje ovaj komentar na FB-u ili makar sazna pozudano gdje je on napisan, kako bi jasnije vidio 'cijelu sliku' iako ne moze a da ne bude degenericna. (batalio sam kancerogene drustvene mreze, ovaj forum mi je jedino sredstvo online interakcije a i to je upitno do kada)

    O ovom "javnom prostoru" bi moglo da se diskutuje kol'ko oces. Ako je FB u pitanju (a to je jedan od mnogih drustvenih mreza koje se koriste) moze da bude javni komentar na nekoj objavi stranice... moze da bude status a i taj sam status moze da bude vidljiv svima ili samo prijateljima... moze da bude poslata privatna poruka nekome ili nekoj stranici... Sta je od toga "javni prostor" a sta nije? Ko to utvrdjuje? Teska prica, moguce za neku drugu temu.

    Procitah ovaj HR primjer ali ne vidjeh sto su momci napisali... procitah vise puta tekst i opet ne pronadjoh ono najvaznije - koji je komentar u pitanju.

    Trebalo je policiji mjesec dana da dodju po njih? S' obzirom koliko mi kasnimo znaci da mozemo da ocekujemo hapsenja, sa zakasnjenjem, i po godinu/dvije unazad (da nije smijesno, bilo bi tragicno)
    Da, i ja sad kad procitah temeljnije, ne vidim nidje koji je komentar u pitanju, al evo sovoljan je i komentar gospodje iz druge vijesti da se vodi koja sprdnja je u pitanju.
    Sto se tice ovih nedoumica koje se sve objave na FB smatraju javnim, ne bih tacno znao, a evo Vijesti kazu da ne to napisao u statusu.




    Najrelanije bi bilo da se ovo goni po privatnoj tuzbi, a nikako po sluzbenoj duznosti.
    Nego, Neverland.
    Forever young, i want to be forever young

  18. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,833
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ovoga Miliju? Izvor?



    True story. Nek' pocnu od moderatora, vjerujem da bi bilo fer prema ostalima.
    FOS

    https://fosmedia.me/infos/hronika/pr...edio-veljovica

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  19. #40
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    FOS

    https://fosmedia.me/infos/hronika/pr...edio-veljovica

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Pročitaje dobro boldovani dio:lolblue:
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  20. #41
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Da, i ja sad kad procitah temeljnije, ne vidim nidje koji je komentar u pitanju, al evo sovoljan je i komentar gospodje iz druge vijesti da se vodi koja sprdnja je u pitanju.
    Sto se tice ovih nedoumica koje se sve objave na FB smatraju javnim, ne bih tacno znao, a evo Vijesti kazu da ne to napisao u statusu.

    Najrelanije bi bilo da se ovo goni po privatnoj tuzbi, a nikako po sluzbenoj duznosti.
    Nego, Neverland.
    Znaci status je u pitanju... Evo me naceraste da otvorim FB i potrazim toga nesretnika ali ne nadjoh niti jedan rezultat sa "Milija Goranovic". Ima li neko vise srece ili se bolje snalazi? Ili ovaj lik ne postoji uopste i sve je ovo, kao sto prethodno pomenuh - muppet show.

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    FOS

    https://fosmedia.me/infos/hronika/pr...edio-veljovica

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Znaci priveden i kaznjen/procesuiran za po' dana? Nesto tu smrdi, mnogo smrdi.

    Nego ce bit' opet da pricamo o glupostima i skrecemo paznju sa bitnih tema pa cu morat' novu temu otvorit' jer ove stvari mogu na sve nas da utice, zayebavali se mi ili ne.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #42
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    VeSLINA

    Izvadih ovaj član Zakona, pazite samo to formulisanje.

    Član 7
    Ko na javnom mjestu vrijeđa drugoga ili svojim ponašanjem ugrožava sigurnost građana ili izaziva uznemirenost ili negodovanje građana ili se na drugi način drsko ponaša,
    kazniće se novčanom kaznom od trostrukog do petnaestostrukog iznosa minimalne zarade u Republici ili zatvorom do 30 dana.
    Ko na javnom mjestu grubo vrijeđa drugoga ili svojim bezobzirnim ponašanjem ugrožava sigurnost građana ili izaziva osjećanje ugroženosti ili uznemirenosti ili se na drugi način ponaša naročito drsko, bestidno ili uvredljivo, kazniće se novčanom kaznom od petostrukog do dvadesetostrukog iznosa minimalne zarade u Republici ili zatvorom do 60 dana.
    Lice koje prekršaj iz stava 2 ovog člana izvrši u grupi, kazniće se zatvorom od 30 do 60 dana.

  22. #43
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Iha, kolika li je tarifa za izraze "medijska mafija" i slične stvari.

    Ima li neki pravnik da mi potvrdi jedno mišljenje. Ako je prekršaj bilo kom javnom funkcioneru reći da je "lopovčina, kriminalac i trpač rapadnutih leševa", da li sam u pravu ako mislim da nije prekršaj kad kažem "ja mislim da je taj i taj lopovčina, kriminalac i trpač raspadnutih leševa"? Mislim, dakle ne tvrdim. Praštaj, Dekarte.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  23. The Following 4 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  24. #44
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    VeSLINA

    Izvadih ovaj član Zakona, pazite samo to formulisanje.
    Da, citao sam prije ovaj clan jer se isti koristio za podnosenje brojnih prekrsajnih prijava u Baru, tokom "cempres revolucije"...

    Evo ovdje "original" sa sve clanom iz zakona...



    https://onogost.me/drustvo/niksicani...enih-veljovicu


    Advokat Milan Vojinović za naš portal kaže da u ovom slučaju nema elemenata prekršaja.

    „Radi se o javnoj ličnosti, koja time što je javna ličnost mora da trpi takve usmene „napade“. Mora da ima veći nivo tolerancije nego mi, obični građani. Kod nas nema krivičnog djela učinjenog govorom, putem društvenih mreža. Nema tu elemenata krivičnog djela, niti prekršaja“, jasan je on.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #45
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Sto je najgore, izgleda da je po zakonu.



    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Znaci status je u pitanju... Evo me naceraste da otvorim FB i potrazim toga nesretnika ali ne nadjoh niti jedan rezultat sa "Milija Goranovic". Ima li neko vise srece ili se bolje snalazi? Ili ovaj lik ne postoji uopste i sve je ovo, kao sto prethodno pomenuh - muppet show.
    Ja sam prije kad sam trazio nasao, al nema tog statusa, ili ga je izbrisao, ili (sto je vjerovatnije) rezervisan samo za prijatelje
    Forever young, i want to be forever young

  26. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,833
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Ponašao se veli UZVREDLJIVO...





    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  27. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  28. #47
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Striktno govoreći, osoba može istovremeno i da bude moralna i da prdnjavi.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  29. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Nikšićanin priveden zbog vrijeđanja Veljovića na Facebooku

    Sve, sve, ali obrazlozenje prekrsaja je nevjerovatno. Kazu hodao je ulicom dok je postovao uvredljivi sadrzaj, cime je prekrsio clan 7 zakona koji zabranjuje vrijedjanje na javnom mjestu.

  30. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  31. #49
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    i evo ga konacno objasnjenje, i kako su uspjeli da ga podvedu pod te clanove zakona
    dok se nalazio u Ulici 13. Jul u Nikšiću, putem društvene mreže Facebook - preko koje je posledica i nastupila na javnom mjestu,
    zivo me zanima kako mu lokaciju dokazase, jer da nisu pao bi slucaj na tehnikaliji.
    ukoliko geolokator nije ukljucen na aplikaciji FB ne mozes znati gdje je postavljen tacno status.
    malo im je zajebano bilo jer je u zakonu tacno napisano i pobrojano sta se podrazumijeva pod javni prostor, a FB nije tamo naveden.
    da me ne plasi, svi bi trebali da se slatko nasmijemo
    jedini FB profil koji je u skladu sa informacijama
    https://m.facebook.com/micko.miki.94
    Last edited by Hell Raiser; 23-01-20 at 20:28.

  32. #50
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ja sam prije kad sam trazio nasao, al nema tog statusa, ili ga je izbrisao, ili (sto je vjerovatnije) rezervisan samo za prijatelje
    I tu opet dolazimo do onoga... ako je rezervisan samo za prijatelje, da li se smatra JAVNIM?

    To znaci da je neko od FB prijatelja spijun i proslijedio 'screenshot' statusa policiji? (ko bi ocekivao da u prijateljima imas spijuna, a? )

    Da li onda i taj spijun treba da se tereti za prenosenje informacije koja nije bila javna vec je on bio privilegovan kao prijatelj i zloupotrebio je privatnost a i veliko FB prijateljstvo?

    Mislim mozemo ovako banalno da idemo u bilo koju krajnost ali izgleda je momak stvarno kaznje sa 500e sto je meni nevjerovatno.

    Ovo ce bit' sad kao servis da vidis imas li spijuna medju FB prijatelje... Otvoris fino status ili kako to sad vec ide... napises "Ne prdnjavi, prdnjavo ljudska" i cekas. Ako dodje policija onda moras da obavis "ciescenje" FB prijatelja a svaki pokusaj kosta 500e sto i nije bas tako povoljno. Jeftinije je batalit' drustvene mreze ka' sto sam ja uradio...

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    i evo ga konacno objasnjenje, i kako su uspjeli da ga podvedu pod te clanove zakona

    zivo me zanima kako mu lokaciju dokazase, jer da nisu pao bi slucaj na tehnikaliji.
    ukoliko geolokator nije ukljucen na aplikaciji FB ne mozes znati gdje je postavljen tacno status.
    malo im je zajebano bilo jer je u zakonu tacno napisano i pobrojano sta se podrazumijeva pod javni prostor, a FB nije tamo naveden.
    da me ne plasi, svi bi trebali da se slatko nasmijemo

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Mislim da si pogresno protumacio, iako nisi jedini. Cak sam i ja na tren pomislio da se ovo "javno mjesto" odnosi na fizicku lokaciju a zapravo sam prilicno siguran da se pod "javno mjesto" misli na Facebook.

    Iako mi je onda potpuno nejasno zasto se pominja ulica u kojoj se nalazio jer je to apsolutno nebitno, bilo koji da je od ova tumacenja "javnog mjesta" u pitanju.
    Last edited by Fidel Castro; 23-01-20 at 20:29.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 2 of 27 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. <<Biciloizam>> Policijska pratnja kroz tunel Sozinu
    By Djera in forum Ostali sportovi
    Replies: 4
    Last Post: 17-09-11, 10:32
  2. hibridni automobili
    By cpu in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 29
    Last Post: 10-07-09, 14:52
  3. Hibridni tvrdi diskovi na tržištu 2006.
    By Sailoreagle in forum Hardware
    Replies: 12
    Last Post: 04-05-05, 13:58
  4. Specijalni rat Srbije protiv okolnih drzava pa i CRNE GORE
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 20-03-05, 16:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •