Page 16 of 27 FirstFirst ... 612131415161718192026 ... LastLast
Results 376 to 400 of 670

Thread: Policijska Drzava i Hibridni Rat

  1. #376
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,922
    Thanks Thanks Given 
    4,765
    Thanks Thanks Received 
    9,774
    Thanked in
    3,709 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Je li kriv, je li petljao šta ili nije u to ne zalazim, ali ono što je interesantno momenat kad se otvara istraga protiv Kasalica ?
    Zašto se nisu bavili njima prije, ili bi sve ovo trebala da bude puka koincidencija?
    Sad viđeh da je 2017-e već otvaran slučaj vezano za njih tako da povlačim pitanje...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  2. #377
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Propustio si dosta ali u krajnjem nebitno jer kad neko percipira stvarnost iz navijackog ugla onda su stvorene i osnove da do propusta dodje. Na koncu se svede na trazenje "dlake u jajetu" ili "relativizovanje". Nemam zelju da ljude razvlacim anonimno po internetu niti mi je to smisao piskaranja ovdje pa zato i nedetaljisem. Smisao je neka opsta poruka i objektivnost ali to je dio koji je kod ljudi sa ovog podneblja amputiran. Sto bi rekao davno urednik Pobjede iz 90ih nije njihov zadatak da dijele informacije o dogadjajima vec te informacije moraju da se zacine i da zamirisu.

    Ima jedan sjajan film koji govori o rasizmu u Americi gdje glavni lik govori o muci koju je prosla jedna djevojcica crne puti i ljudi koji ga slusaju ne pokazuju nikakvu emociju sve do momenta dok ne kaze a sad zamislite da je ta djevojcica bijela. Tako isto i vi na ovom forumu kad krenete da se razmecete sa nekim dogadjajima i dozivljajima nekad bi trebali da zamislite da su ti ljudi za DPS ili da nisu za DPS, zavisno od situacije, i onda bi mozda kod vas kliknulo zrno objektivnosti i normalnog pogleda na stvarnost koja nas okruzuje jer u suprotnom je svaka neka rasprava besmislica.
    neka si se ti ispisao. apsulutno je nebitno jesu li ili nisu za DPS.
    problem je pokretanje spora iz 2015te poslije 5 godina, dva mjeseca pred izbore.
    i to protiv ljudi koji su na meti MO. a na celu MO je skolski primjer ove vlasti. i oboje au dosli u konfrontaciju sa ministrom.
    imali su 5 godina, sva pisanija poslije pada u vodu o tome da nije sa namjerom. nebitno kojom. sve i da su krivi, proslo je 5 godina. zasto sad?
    i to nazovi pozivanje na presumpciju nevinosti....
    ne treba ja da dokazujem odakle mi pare, vec tuzilastvo da dokaze da sam ih nelegalno zaradio.
    to je i pocelo svu ovu pricu, ali se tebi to odnosi samo na to da SDT i policija ne pokrecu slucajeve bez razloga
    vazi druze.....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  3. #378
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,421
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Због ње су ваљда и мијењали закон о парнично поступку, јер је нагрдила државни буџет (потпуно оправдано и легално) тужбама мале вриједности а великим бројем странака.
    Свакако је ово политичко питање, да су хтјели могли су је тад привест и испитат, још сад кад адвокати спремају потписе против закона о вјеоисповјести....
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  4. #379
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Propustio si dosta ali u krajnjem nebitno jer kad neko percipira stvarnost iz navijackog ugla onda su stvorene i osnove da do propusta dodje. Na koncu se svede na trazenje "dlake u jajetu" ili "relativizovanje". Nemam zelju da ljude razvlacim anonimno po internetu niti mi je to smisao piskaranja ovdje pa zato i nedetaljisem. Smisao je neka opsta poruka i objektivnost ali to je dio koji je kod ljudi sa ovog podneblja amputiran. Sto bi rekao davno urednik Pobjede iz 90ih nije njihov zadatak da dijele informacije o dogadjajima vec te informacije moraju da se zacine i da zamirisu.

    Ima jedan sjajan film koji govori o rasizmu u Americi gdje glavni lik govori o muci koju je prosla jedna djevojcica crne puti i ljudi koji ga slusaju ne pokazuju nikakvu emociju sve do momenta dok ne kaze a sad zamislite da je ta djevojcica bijela. Tako isto i vi na ovom forumu kad krenete da se razmecete sa nekim dogadjajima i dozivljajima nekad bi trebali da zamislite da su ti ljudi za DPS ili da nisu za DPS, zavisno od situacije, i onda bi mozda kod vas kliknulo zrno objektivnosti i normalnog pogleda na stvarnost koja nas okruzuje jer u suprotnom je svaka neka rasprava besmislica.
    Imasmo okršaj prilično nedavno, ali nadam se da ti neće smetati što moram prokomentarisati dio oko objektivnosti, jer (možda i naivno) vjerujem da stvarno postoji ta namjera sa tvoje strane.

    Da li je moguće da ne primjećuješ da se slučajevi vade iz fioka isključivo po potrebi? Ne kažem da se izmišljaju i fabrikuju (iako ne sumnjam da toga fali, ali to već možemo da klasifikujemo kao domen subjektivnosti), već da je više nego očigledno pravosudni sistem nevjerovatno efikasan kada treba, nevjerovatno uspavan kada treba, a i da se koristi da se ljudi "drže u džepu", tj. da se predmeti vade iz naftalina po potrebi.

    Slična priča je bila za one popove što ih deportovaše jer su neprijavljeni. Ne može se tvrditi da imaju pravo da budu neprijavljeni, ali isto tako, u ime baš te objektivnosti, treba biti svjestan da ako nekoga deportuješ nakon što si niz godina svjestan da je tu ilegalno, to radiš sa određenom svrhom i ta svrha definitivno nije vladavina prava.

    Uostalom, odgledaj sinoćnu emisiju kod Komnenića. Dva sata je bilo priče o selektivnoj pravdi (gosti su bili Vanja Ćalović, Krapović i Velimir Rakočević), i Vanja je govorila o zloupotrebi prijava, koje je ona podizala, u političke svrhe. Čak Krapović reče u jednom momentu kako je bolje odsustvo pravde, nego selektivna primjena, i možda je i u pravu. Jer selektivna primjena nije slučajnost ili nemogućnost primjene zakona, već represivni mehanizam totalitarnih režima i način obračunavanja sa nepodobnima uz skrivanje iza zakona.
    Last edited by LostInHollywood; 03-07-20 at 17:22.

  5. #380
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Kako Snowden-u iskopase ono silovanje tik posle Wikileaks-a? Bastioni demokratije Svedska, Britanija, Amerika i zapadni svijet?

  6. #381
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Vanja je govorila o zloupotrebi prijava, koje je ona podizala, u političke svrhe.
    Zloupotreba prijava je jer su procesuirane a kad nisu onda kaze institucije ne rade svoj posao. Cekaj malo

    Cinjenica je da Vanjine optuznice se koriste za eliminisanje politickih protivnika ali samo Vanja kaze da su zloupotrijebljene.

    Zasto je Vanja tek uoci ovih izbora otvorila pitanje Careviceve zemlje a ne npr uoci glasanja za njega ili prethodnih izbora? Ovaj je tamo vec 5god?

    Da nije mozda politicki motivisano? Pa nije Grbalj u Juznu Ameriku da nije znala od 2015 sto on radi a navodno trazi milione tajkuna po svijetu.

  7. #382
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Kako Snowden-u iskopase ono silovanje tik posle Wikileaks-a? Bastioni demokratije Svedska, Britanija, Amerika i zapadni svijet?
    Greška u kucanju ili nepoznavanje materije?

    Assange je zanimljiv primjer koji pokazuje da "bastioni demokratije" nisu savršeni. Postoji mnogo primjera političkih ubistava, gonjenja i sličnog u civilizovanom svijetu, što ne znači da dva zla čine dobro. Takođe je kod nas u pitanju praksa, a kod njih jedan takav slučaj eksplodira i čitav svijet priča o tome godinama. Kod nas te stvari prođu nezapaženo, ili još gore, u aminovanju običnog građanina, što se može vidjeti i na Forumu i osjetiti u tvom kucanju.

  8. #383
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Zloupotreba prijava je jer su procesuirane a kad nisu onda kaze institucije ne rade svoj posao. Cekaj malo
    Odličan zaključak, svaka čast! Ne, zloupotreba prijave je kada je staviš u fioku dok prijavljena osoba ne postane nepodobna. Institucije ne rade svoj posao u oba slučaja.

    Cinjenica je da Vanjine optuznice se koriste za eliminisanje politickih protivnika ali samo Vanja kaze da su zloupotrijebljene.
    Bukvalno ne razumijem šta znači ova rečenica.

    Zasto je Vanja tek uoci ovih izbora otvorila pitanje Careviceve zemlje a ne npr uoci glasanja za njega ili prethodnih izbora? Ovaj je tamo vec 5god?

    Da nije mozda politicki motivisano? Pa nije Grbalj u Juznu Ameriku da nije znala od 2015 sto on radi a navodno trazi milione tajkuna po svijetu.
    Eeej, Vanja je NVO, stani malo. Jesi li svjestan da ti pravdaš političko djelovanje nezavisnog pravosudnog sistema time što tvrdiš da jedna NVO djeluje politički, čuješ li ti sebe? Ista priča kao "protestanti kreteni, zaslužili su da ih policija šutira u glavu". 'ajmo malo ozbiljniji aršin za nadležne, pa valjda su nadležni s razlogom.
    Last edited by LostInHollywood; 03-07-20 at 18:04.

  9. #384
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Ja (ne)zavisno pravosudni sistem i njegovo djelovanje pomenuo nisam niti ista i ikoga pravdam, naprotiv

    Carevic tvrdi da je legalno sve radio i ugrozen je od rezima rame uz rame u koaliciji sa Krapovicem koji ga je i izabrao na mjesto gradonacelnika i nije to problematizovao iako je znao sto radi Carevic. Dodatno Ministarstvo na celu sa Simovicem je izdavalo dozvole Carevicu bas za taj predmet.

    Iz nekog razloga taj predmet je problematizovan 2020 a pocelo sa radovima 2015 i bilo opste poznato. Pa ovaj magarac ispred opstine je od tamo.

  10. #385
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Ja (ne)zavisno pravosudni sistem i njegovo djelovanje pomenuo nisam niti ista i ikoga pravdam, naprotiv
    Prethodni post:
    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Zloupotreba prijava je jer su procesuirane a kad nisu onda kaze institucije ne rade svoj posao. Cekaj malo
    Ok, znači da završavamo priču polako.

    Što se Budve tiče, imaš temu o Budvi, mućenje vode možda upali kod nekog drugog.

  11. #386
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Imasmo okršaj prilično nedavno, ali nadam se da ti neće smetati što moram prokomentarisati dio oko objektivnosti, jer (možda i naivno) vjerujem da stvarno postoji ta namjera sa tvoje strane.

    Da li je moguće da ne primjećuješ da se slučajevi vade iz fioka isključivo po potrebi?

    Čak Krapović reče u jednom momentu kako je bolje odsustvo pravde, nego selektivna primjena, i možda je i u pravu. Jer selektivna primjena nije slučajnost ili nemogućnost primjene zakona, već represivni mehanizam totalitarnih režima i način obračunavanja sa nepodobnima uz skrivanje iza zakona.
    Ne znam zasto neko uzima verbalne duele toliko za srce. Nije se niko tukao.

    Koji bi bio motiv za "vadjenje iz fioke" u konkretnom? Ja ga ne vidim.

    Selektivna pravda je opet pravda u sustini. Neko ko se poziva na selektivnost umjesto na nevinost i istinu ili na neke vise interese, ciljeve ili sta li vec vise govori kakva mu je odbrana u sustini a da ne govorim o onom kako je "nacionalizam posljednje utociste za ...." pa imamo inflaciju nacionalista, patriJota i boraca za ljuCka prava za izvoz a u pozadini sve goli interes.

    Pojedinci iz opozicionog establismenta su se prvo branili da nisu "losi momci" pa kad je postalo neodbranjivo poslo se sa floskulom "ne mozemo biti gori od njih". Sad vec imamo pozivanje na "selektivnu pravdu" cime se implicite priznaju neke radnje. Ja se pitam zasto su losi, zasto da biramo izmedju loseg i goreg, zasto su stalno isti ljudi, zasto uopste pricamo o selektivnosti. Kakve promjene oni takvi uopste mogu da iznesu?

  12. #387
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Koji bi bio motiv za "vadjenje iz fioke" u konkretnom? Ja ga ne vidim.
    Čovjek je predsjednik Sindikata Odbrane i Vojske, a javno je podržao MCP i učestvovao na litijama. Stvarno ne vidiš nikakvu korelaciju? Misliš da je na to gledano blagonaklono? Ne sjećaš se ovoga?


    Selektivna pravda je opet pravda u sustini. Neko ko se poziva na selektivnost umjesto na nevinost i istinu ili na neke vise interese, ciljeve ili sta li vec vise govori kakva mu je odbrana u sustini a da ne govorim o onom kako je "nacionalizam posljednje utociste za ...." pa imamo inflaciju nacionalista, patriJota i boraca za ljuCka prava za izvoz a u pozadini sve goli interes.
    E ovdje ćemo se baš teško složiti. Selektivna pravda nikako nije "u suštini pravda", selektivna pravda je oruđe za represiju. Banalan primjer: Ako ja zakonom zabranim pisanje na ovom Forumu, i onda pustim ljude da pišu nesmetano, zapisivajući ko piše, ali ne dirajući nikoga; a onda čujem da si u gradu pričao nešto protiv mene, i odlučim da te uhapsim zbog toga što si prekršio zakon pisanjem na Forumu - to ne može nikako biti nazvano pravdom. To je zloupotreba pravde, i ja to činim da bih te eliminisao ili zastrašio tebe i istomišljenike, a ne zato što si prekršio zakon.
    Slažem se da pozivanje na selektivnost nije odbrana, nego taman naprotiv, kako si ti to opisao, i ne pokušavam da odbranim okrivljenog ako je kriv. Ali to što je neko kriv za nešto, ne znači da sistem nije truo i da se zloupotrebljava, što je mnogo veći problem od bilo kojeg pojedinačnog kršenja zakona. Sistemski problem ogromnih razmjera, koji se kod nas dosta očigledno koristi bez ikakvog ustezanja.
    To je ono što te pitam, da li ti smatraš da se to dešava kod nas, i da li prepoznaješ veličinu takvog problema. Šta to govori o demokratiji u Crnoj Gori i našim slobodama?
    Last edited by LostInHollywood; 03-07-20 at 21:10.

  13. #388
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Čovjek je predsjednik Sindikata Odbrane i Vojske, a javno je podržao MCP i učestvovao na litijama. Stvarno ne vidiš nikakvu korelaciju? Misliš da je na to gledano blagonaklono? Ne sjećaš se ovoga?


    E ovdje ćemo se baš teško složiti. Selektivna pravda nikako nije "u suštini pravda", selektivna pravda je oruđe za represiju. Banalan primjer: Ako ja zakonom zabranim pisanje na ovom Forumu, i onda pustim ljude da pišu nesmetano, zapisivajući ko piše, ali ne dirajući nikoga; a onda čujem da si u gradu pričao nešto protiv mene, i odlučim da te uhapsim zbog toga što si prekršio zakon pisanjem na Forumu - to ne može nikako biti nazvano pravdom. To je zloupotreba pravde, i ja to činim da bih te eliminisao ili zastrašio tebe i istomišljenike, a ne zato što si prekršio zakon.
    Slažem se da pozivanje na selektivnost nije odbrana, nego taman naprotiv, kako si ti to opisao, i ne pokušavam da odbranim okrivljenog ako je kriv. Ali to što je neko kriv za nešto, ne znači da sistem nije truo i da se zloupotrebljava, što je mnogo veći problem od bilo kojeg pojedinačnog kršenja zakona. Sistemski problem ogromnih razmjera, koji se kod nas dosta očigledno koristi bez ikakvog ustezanja.
    To je ono što te pitam, da li ti smatraš da se to dešava kod nas, i da li prepoznaješ veličinu takvog problema. Šta to govori o demokratiji u Crnoj Gori i našim slobodama?
    Neka bude da sam ja avetan ali mi nikako ne ide u glavu sto ima da se pripadnik Vojske izjasnjava o bilo kom drustveno politickom pitanju.

    Dakle, predsjednik Sindikata VCG a zena mu ima 90% predmeta u kojima predstavlja pripadnike VCG pred sudovima!?

    Kod primjera koji se naveo, rizikujuci da me pogresno shvatis, ali je pomalo banalan i tu bi govorio o selektivnoj pravdi na nacin koji ti govoris ali ako bi uzeli primjer korupcije, prevare, nelegalno sticanje imovine onda vec selektivna pravda drugacije zvuci.

    Sto se tice pitanja na kraju, slazem se u 90% stvari sa tobom i nije samo to problem vec i nesposobnost i neprilagodjenost i sjutra da se vlast promijeni i da se krene u primjenu nece biti kadra koji bi te promjene mogli da iznesu..

  14. #389
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Ne, ne, pogrešno si me shvatio ili sam se ja pogrešno izrazio. Ne otvaram diskusiju o tome je li ova izjava Generalštaba u redu, mnogo bismo se raširili. Ovim videom sam odgovarao na to što si napisao da ne vidiš motiv "vađenja predmeta iz fioke" u ovom konkretnom slučaju. Po meni, ova izjava pokazuje dovoljnu motivaciju.

    Primjer je definitivno bio banalan, slažem se. Banalizacijom sam samo pokušao da oslikam kako selektivna pravda za mene nikako ne može biti "u suštini pravda".
    Kada pričamo o konkretnim i komplikovanijim slučajevima koje pominješ, naravno da je sve zamršenije. Ali i dalje smatram da se i u tim slučajevima selektivna pravda koristi kao oruđe represije, a ne ruka pravde. Konkretno držiš nekoga u džepu i taj neko mora da igra kako ti sviraš, i sve dok ti treba, predmet stoji u fioci. Te stvari su pogubne za demokratiju, i iako ih ima i u razvijenim zemljama, smatram da je to kod nas gotovo praksa, a to su jako opasne stvari. Čovjek vrlo lako odluči da radi protiv javnog interesa, ako će ga to sačuvati od zakona.

    E ovo na kraju što si pričao je nešto što mene najiskrenije plaši, pominjao sam često i na Forumu. Ako je ovo najbolje što možemo... Ne znam. Mada ostajem relativno optimističan i mislim da postoji dovoljno naznaka da je problem druge vrste, a ne manjak stručnog kadra.

  15. #390
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Zasto je Vanja tek uoci ovih izbora otvorila pitanje Careviceve zemlje a ne npr uoci glasanja za njega ili prethodnih izbora? Ovaj je tamo vec 5god?
    Da nije mozda politicki motivisano? Pa nije Grbalj u Juznu Ameriku da nije znala od 2015 sto on radi a navodno trazi milione tajkuna po svijetu.
    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Eeej, Vanja je NVO, stani malo. Jesi li svjestan da ti pravdaš političko djelovanje nezavisnog pravosudnog sistema time što tvrdiš da jedna NVO djeluje politički, čuješ li ti sebe? Ista priča kao "protestanti kreteni, zaslužili su da ih policija šutira u glavu". 'ajmo malo ozbiljniji aršin za nadležne, pa valjda su nadležni s razlogom.
    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Prethodni post:

    Ok, znači da završavamo priču polako.

    Što se Budve tiče, imaš temu o Budvi, mućenje vode možda upali kod nekog drugog.
    Koji ti dio da sam komentarisao logiku Calovicke a ne radi nezavisnog pravosudnog sistema nije jasan?

    Ali posto te ne interesuje i ne smijes da pricas o tome sto su radili Krapovic i druzina sa kamionima komunalne - stvarno ne kapiram zasto uopste ulazis u diskusiju?
    Last edited by koronas; 03-07-20 at 22:14.

  16. #391
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Čovjek je predsjednik Sindikata Odbrane i Vojske, a javno je podržao MCP i učestvovao na litijama. Stvarno ne vidiš nikakvu korelaciju? Misliš da je na to gledano blagonaklono? Ne sjećaš se ovoga?
    A jel mu to u sklopu posla da se javno izjasnjava o litijama? Nije mogao kao ostalih 100,000 ljudi da samo izadje na ulicu. Nego je morao da uplete instituciju kojoj pripada.

    Valjda je ugrozen u istoj. Pogotovo je njegova zena ugrozena od ove drzave.

  17. #392
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Greška u kucanju ili nepoznavanje materije?

    Assange je zanimljiv primjer koji pokazuje da "bastioni demokratije" nisu savršeni. Postoji mnogo primjera političkih ubistava, gonjenja i sličnog u civilizovanom svijetu, što ne znači da dva zla čine dobro. Takođe je kod nas u pitanju praksa, a kod njih jedan takav slučaj eksplodira i čitav svijet priča o tome godinama. Kod nas te stvari prođu nezapaženo, ili još gore, u aminovanju običnog građanina, što se može vidjeti i na Forumu i osjetiti u tvom kucanju.
    Ma da nepoznavanje materije. A zamisli koliko ima Assange-a o kojima niko ne pise? Razlika izmedju njih je samo sto su domaci Assangi na budzet gradjana.

    Meni je samo to malo problematicno. A i to sto mi je tobos alternativa neki izdanak SNP-a. Nakon iskustva s Milosevicem bas mi je to alternativa.
    Last edited by koronas; 03-07-20 at 22:23.

  18. #393
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Dovoljno sam ti pažnje posvetio, bar za sada. U pravu si, moje pisanje govori o mojoj argumentaciji, tvoje definitivno o tvojoj. Na pomen našeg očajnog tužilaštva govoriš kako Vanja prekida sagovornika, kako MANS ima veći budžet od tužilaštva a manje rezultata, pišeš o vlastima u Budvi, blokiranju saobraćajnica i svjetskim zviždačima, pišeš da je MANS napisao 3% ukupnih prijava i da je to rečeno u videu, pa kad ti je rečeno 5x da je u videu rečena potpuno druga stvar ti radiš nekakvu mentalnu gimnastiku i slično. Potpuno nemoguć za diskusiju.
    Ako do sad ne vidiš količinu apsurda u sopstvenom pisanju, ne znam kako bih pomogao, srećno.

  19. #394
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Ja sam inicijalno komentarisao sinosnju emisiju. A generalno imam pozitivan iako ne zadovoljavajuci stav o tuzilastvu u prethodnom periodu a i izabrala ga je opozicija.

  20. #395
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Dovoljno sam ti pažnje posvetio, bar za sada. U pravu si, moje pisanje govori o mojoj argumentaciji, tvoje definitivno o tvojoj. Na pomen našeg očajnog tužilaštva govoriš kako Vanja prekida sagovornika, kako MANS ima veći budžet od tužilaštva a manje rezultata, pišeš o vlastima u Budvi, blokiranju saobraćajnica i svjetskim zviždačima, pišeš da je MANS napisao 3% ukupnih prijava i da je to rečeno u videu, pa kad ti je rečeno 5x da je u videu rečena potpuno druga stvar ti radiš nekakvu mentalnu gimnastiku i slično. Potpuno nemoguć za diskusiju.
    Ako do sad ne vidiš količinu apsurda u sopstvenom pisanju, ne znam kako bih pomogao, srećno.
    procesuirano

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Ada čovječe nedokazani... Otvori video na momenat na koji si ti sam pomenuo, čovjek izgovara "3% je PROCESUIRANO" i Vanja mu odgovara "Pa smo mi trebali da procesuiramo?". Ja ne znam kako možemo o bilo čemu da pričamo ako ti tvrdiš da je rečeno nešto što nije, a snimak okačen ovdje na temi.
    Ja ne znam sto je s tobom 3% je procesuirano to sam rekao i ti potvrdjujes. EU je generalno zadovoljna tuzilastvom. Nema nekih znacajnih primjedbi. Ne znam sto je sporno?

    Da li je trebalo bit procesuirano 10% ili 15% ja ne znam. Ali bi valjda EU rekla kad je finansirala taj isti MANS sa milionima? Bitno je da ti i ona zamutite diskusiju kad vam ne ide na ruku.

    Ne znam sto se ufatio da sam ja rekao da je ukupno MANS podnio 3% - svi smo culi sto je rekao covjek - procesuirano je 3% MANS-ovih prijava. A Komnenic tvrdi da samo NVO i mediji pisu sto ocigledno nije tacno.
    Last edited by koronas; 03-07-20 at 22:30.

  21. #396
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Ja ne znam sto je s tobom 3% je procesuirano to sam rekao i ti potvrdjujes.

    ...

    Ne znam sto se ufatio da sam ja rekao da je ukupno MANS podnio 3% - svi smo culi sto je rekao covjek - procesuirano je 3% MANS-ovih prijava.
    Prvi post:
    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Dok Calovic mase lepezom i smije se Komnenic drsko ponavlja vise puta kako NVO i mediji pisu prijave Tuzilastvu. Rakovic kaze na 1:40:30 ali samo 3% prijava je po tom osnovu - Vanja prestaje mahanje lepezom i kaze "odje je poenta zasto to ne radi policija nego NVO sektor?" Hmm 3% je za 200 miliona donacija EU a ne volonterski.
    Drugi post:
    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Ja ne razumijem sta trebam da kazem. Milioni donacija NVO MANS je rezultiralo 3% prijava. Odnos budzeta MANS i tuzilastva sigurno nije 3%.
    Moram ti zaista čestitati što si od danas prvi i jedini forumaš na mojoj ignore listi. Osam godina nisam nikoga tu smjestio, tako da je stvarno specijalna prilika. Svako dobro.
    Last edited by LostInHollywood; 03-07-20 at 22:39.

  22. #397
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,421
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Дуго си имао стрпљења са дпс ботом.

    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  24. #398
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Pa bas mi je relevantno dal sam na tvojoj ignore listi. Argument je bio da NVO i mediji pisu prijave a od procesuiranih 3% su samo MANS-a.

    I naveo sam minut kad se to kaze ako je nekom nejasno. Ako nisam decidno napisao "procesuiranih" svaki put - ocigledno je da se misli na procesuirane jer je to receno.

  25. #399
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Дуго си имао стрпљења са дпс ботом.

    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    Jeste, svi smo mi botovi koji ne mislimo kao Vi i ne postojimo i nase je misljenje je nevazno i ne vrijedi 1 glas kao tvoj. Ajde smr.

  26. #400
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,421
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Родион није дпс бот иако се не слажемо, ракун није дпс бот, метузалем није дпс бот, мињо некадашњи није био дпс бот, хари кришна није био дпс бот, многи са форума који су били противници опозиције, нво, цркве и слично нису дпс ботови.

    Али ти јеси.

    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  27. The Following 2 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:


Page 16 of 27 FirstFirst ... 612131415161718192026 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. <<Biciloizam>> Policijska pratnja kroz tunel Sozinu
    By Djera in forum Ostali sportovi
    Replies: 4
    Last Post: 17-09-11, 09:32
  2. hibridni automobili
    By cpu in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 29
    Last Post: 10-07-09, 13:52
  3. Hibridni tvrdi diskovi na tržištu 2006.
    By Sailoreagle in forum Hardware
    Replies: 12
    Last Post: 04-05-05, 12:58
  4. Specijalni rat Srbije protiv okolnih drzava pa i CRNE GORE
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 20-03-05, 15:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •