Page 3 of 27 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 670

Thread: Policijska Drzava i Hibridni Rat

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Mogu li se kako skupiti pare za ovog momka? Dako nas ne pohapse zbog toga.

  2. #52
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    I tu opet dolazimo do onoga... ako je rezervisan samo za prijatelje, da li se smatra JAVNIM?

    To znaci da je neko od FB prijatelja spijun i proslijedio 'screenshot' statusa policiji? (ko bi ocekivao da u prijateljima imas spijuna, a? )

    Da li onda i taj spijun treba da se tereti za prenosenje informacije koja nije bila javna vec je on bio privilegovan kao prijatelj i zloupotrebio je privatnost a i veliko FB prijateljstvo?

    Mislim mozemo ovako banalno da idemo u bilo koju krajnost ali izgleda je momak stvarno kaznje sa 500e sto je meni nevjerovatno.

    Ovo ce bit' sad kao servis da vidis imas li spijuna medju FB prijatelje... Otvoris fino status ili kako to sad vec ide... napises "Ne prdnjavi, prdnjavo ljudska" i cekas. Ako dodje policija onda moras da obavis "ciescenje" FB prijatelja a svaki pokusaj kosta 500e sto i nije bas tako povoljno. Jeftinije je batalit' drustvene mreze ka' sto sam ja uradio...


    Mislim da si pogresno protumacio, iako nisi jedini. Cak sam i ja na tren pomislio da se ovo "javno mjesto" odnosi na fizicku lokaciju a zapravo sam prilicno siguran da se pod "javno mjesto" misli na Facebook.

    Iako mi je onda potpuno nejasno zasto se pominja ulica u kojoj se nalazio jer je to apsolutno nebitno, bilo koji da je od ova tumacenja "javnog mjesta" u pitanju.
    Član 3
    Javno mjesto, u smislu ovog zakona, je mjesto na kojem je svakom licu slobodan pristup (ulica, trg, javni put, pristanište, plaža, park, čekaonica, radni prostor, ugostiteljski ili slični objekat) ili je pristup dozvoljen pod određenim uslovima (sportski objekat, bioskopska ili pozorišna dvorana, sredstvo javnog saobraćaja, izložbena prostorija i sl.), kao i drugo mjesto kad se koristi za javno okupljanje, sportske ili druge priredbe.
    Javnim mjestom, u smislu ovog zakona, smatra se i svako drugo mjesto na kojem je izvršen prekršaj čija je posljedica nastupila na javnom mjestu.
    na ovo boldovano su se pozvali u presudi, da bi mogli da ga podvedu pod clan 7. stavka 2.
    gore ti je definicija javnog mjesta. nema FB, a mora se kazniti po kratkom postupku pa se pribjegava ovakvim pravnim vratolomijama

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  3. #53
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    malo im je zajebano bilo jer je u zakonu tacno napisano i pobrojano sta se podrazumijeva pod javni prostor, a FB nije tamo naveden.



    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    I tu opet dolazimo do onoga... ako je rezervisan samo za prijatelje, da li se smatra JAVNIM?

    To znaci da je neko od FB prijatelja spijun i proslijedio 'screenshot' statusa policiji? (ko bi ocekivao da u prijateljima imas spijuna, a? )

    Da li onda i taj spijun treba da se tereti za prenosenje informacije koja nije bila javna vec je on bio privilegovan kao prijatelj i zloupotrebio je privatnost a i veliko FB prijateljstvo?

    Mislim mozemo ovako banalno da idemo u bilo koju krajnost ali izgleda je momak stvarno kaznje sa 500e sto je meni nevjerovatno.

    Ovo ce bit' sad kao servis da vidis imas li spijuna medju FB prijatelje... Otvoris fino status ili kako to sad vec ide... napises "Ne prdnjavi, prdnjavo ljudska" i cekas. Ako dodje policija onda moras da obavis "ciescenje" FB prijatelja a svaki pokusaj kosta 500e sto i nije bas tako povoljno. Jeftinije je batalit' drustvene mreze ka' sto sam ja uradio...

    Sto kazes, ovo moze da se banalizuje iz krajnosti u krajnost, a na kraju, mozda je i obrisao komentar.
    Mada cini mi se da su u zakon obuhvatili sve drustvene mreze uopsteno, bez razlika da li ne status, komentar, privatni/javni.
    'Zivotinjska Farma.'
    Forever young, i want to be forever young

  4. #54
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    na ovo boldovano su se pozvali u presudi, da bi mogli da ga podvedu pod clan 7. stavka 2.
    gore ti je definicija javnog mjesta. nema FB, a mora se kazniti po kratkom postupku pa se pribjegava ovakvim pravnim vratolomijama

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ne znam, meni je ovo sve prekomicno (iako je svakako tragicno).

    Postoji li opcija 'scheduled posting' na FB-u? Da se nesto napise pa kasnije samo od sebe posalje? Ako je tako kao sto ti kazes, moze advokat da kaze da je on to napisao dok je bio doma i postavio da se status posalje za po ure, uru i da se poslalo kada se nalazio na tom javnom mjestu ali da je sam cin pisanja, odnosno cinjenja djela nastao na privatnom posjedu, ne na javnom prostoru. Ono... mozda sam gledao dosta advokatskih filmova ali sam siguran da iole sposoban advokat moze ovaj 'slucaj' da srusi za tren oka.

    Ono sto je meni zanimljvo (mozda se sad vec igram detektiva al' eto.. dosadno mi) je da su svi prenijeli identicno - "ne prdnjavi prdnjavo ljudska..."

    Ako je bio status a ne komentar na neku objavu ili clanak... sta ukazuje na to da se status odnosio na Veljovica? Da li ove tri tacke zamjenjuju nesto vise? Zasto to nije navedeno u samom zahtjevu za pokretanje prekrasjnog postupka nego ovako neodredjeno sto je opet jos jedan nacin da se lagano poklopi na bilo kakvom sporu.

    Zar nisu trebali da navedu kompletan status? Ovo nije mogao da bude status u cjelini jer kao takav nema apsolutno nikakve veze sa Veljovicem. Zasto se naveo samo dio statusa? I to dio koji ne ukazuje ni na koga?

    Sve mi je oko ovog slucaja nejasno i neozbiljno.
    Last edited by Fidel Castro; 23-01-20 at 20:47.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #55
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    ne drzite me za rijec, ali mislim da je to sto vi kacite Predlog zakona o izmjeni Zakona o javnom redu i miru koji je predlozen krajem prosle godine. ne sjecam se bi da je usvojen ni da je prihvacen i uvrsten u CG zakone

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  6. #56
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    @Fidel Castro mislim da se vjerovatno odnosi na zadnji biser Veljovica, koji je poslije izjave Vucica o sigurnosti u srbiji zatvaranjem granica za CG kriminalce, samo pola sata kasnije dao identicnu izjavu. odnosno da je CG sigurna drzava jer su zabranili ulazak SRB kriminalcima.
    sad to je svaka FB stranica svakog portala objavila... CDM, Vijesti, Analitika, Aktuelno, kolektiv...
    moguce da se odnosi na komentarisanje na nekoj od FB stranica portala

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  7. #57
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ova izmjena još nije izglasana.U proceduri je zakon
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  8. #58
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Ova izmjena još nije izglasana.U proceduri je zakon
    i menu se cini, zato u presudi stoji ulica 13.jula kao mjesto na kojoj se prekrsaj desio

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  9. #59
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    VeSLINA

    Izvadih ovaj član Zakona, pazite samo to formulisanje.

    Član 7
    Ko na javnom mjestu vrijeđa drugoga ili svojim ponašanjem ugrožava sigurnost građana ili izaziva uznemirenost ili negodovanje građana ili se na drugi način drsko ponaša,
    kazniće se novčanom kaznom od trostrukog do petnaestostrukog iznosa minimalne zarade u Republici ili zatvorom do 30 dana.
    Ko na javnom mjestu grubo vrijeđa drugoga ili svojim bezobzirnim ponašanjem ugrožava sigurnost građana ili izaziva osjećanje ugroženosti ili uznemirenosti ili se na drugi način ponaša naročito drsko, bestidno ili uvredljivo, kazniće se novčanom kaznom od petostrukog do dvadesetostrukog iznosa minimalne zarade u Republici ili zatvorom do 60 dana.
    Lice koje prekršaj iz stava 2 ovog člana izvrši u grupi, kazniće se zatvorom od 30 do 60 dana.

    Ovaj dio je citiran iz zakona iz 1994. godine, s tim što se elektronske komunikacione mreže sigurno nisu tu pominjale.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. #60
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ne drzite me za rijec, ali mislim da je to sto vi kacite Predlog zakona o izmjeni Zakona o javnom redu i miru koji je predlozen krajem prosle godine. ne sjecam se bi da je usvojen ni da je prihvacen i uvrsten u CG zakone

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Ova izmjena još nije izglasana.U proceduri je zakon
    Moguce, nasao sam pdf na net.

    Onda se sam namece zakljucak da je ipak u oitanju to sto je bio nedje na ulicu dok je slao komentar/status, a ako je tako, onda smo probili novo dno sto se tice sudijskih sprdacija sa zakonom.
    Last edited by technus; 23-01-20 at 21:13.
    Forever young, i want to be forever young

  11. #61
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Moguce, nasao sam pdf na net.

    Onda se sam namece zakljucak da je ipak u oitanju to sto je bio nedje na ulicu dok je slao komentar/status, a ako je tako, onda smo probili novo dno sto se tice sudijskih sprdacija sa zakonom.
    mislim da nismo jos uvijek. ima jos tu prostora. mislim da je testiranje dokle moze da se ide sa ovakvim stvarima i koliko smo spremni da trpimo

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  12. #62
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    A dobro, nije da nismo navikli da svaki dan probijemo neko novo dno u civilizacijskom smislu.
    Forever young, i want to be forever young

  13. #63
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Дно дна, нека неко смисли неки перформанс, да се у исто вријеме на зидове напише веселину да не прдњави, прдњавина обична.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  14. #64
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    A ko štiti Veljovića? Ostao je sam nezaštićen da ga vrijeđau, ponižavau i da se sprdau su snjim. Je suis prdnjavaljucka!
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  15. #65
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,492
    Thanked in
    1,746 Posts

    Default

    Jel našao ko taj status, ili toga lika...? Ili je služba odradila posao da malo zastraši fb ratnike...?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  16. #66
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,800
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Jel našao ko taj status, ili toga lika...? Ili je služba odradila posao da malo zastraši fb ratnike...?

    Sent using Tapatalk
    Status nijesam vidio, a znam momka, u Cemenca zivi, lakirer.
    Mada odavno slicno komentarise, cak je ova objava smijesna sta je sve komentarisao, pa ga niko ne prijavi.
    Ne razumijem.
    Od juce mi ga uopste nema na faceboku.

  17. #67
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,479
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Da li onda i taj spijun treba da se tereti za prenosenje informacije koja nije bila javna vec je on bio privilegovan kao prijatelj i zloupotrebio je privatnost a i veliko FB prijateljstvo?
    Migo likes this!

    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  18. #68
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...kosta-500-eura
    kao sto pomenuh ispostavi se tacno. komentar je bio na FB stranici Vijesti, vezano za objavu Veljovica na koju sam i mislio.
    radi se sad malo kontrola stete, da veljovic nije bio upoznat sa ovim i da se krivica indirektno trazi u CB Niksic i tamosnjem sudu za prekrsaje
    pa africke drzave iz 80tih nam zavide

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  19. #69
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Znaci o ovom se clanku radi, tj. objavi na FB stranici portala Vijesti...

    https://www.facebook.com/vijesti.me/...47740065247506

    Svakako, njegovog komentara nema. Jel' ga on licno uklonio ili su nase sluzbe uspjele da Cukemberga pritisnu da obrise ovako bitan komentar? Pa da.

    Vjerujem da samo na tom clanku ima mnogo gorih komentara a takvi su na svakom clanku, objavi ili sto vec. Ektremisti najbolje plivaju na internetu, pod nekim laznim imenom, ako je ikako moguce (a uvijek jeste).

    Inace izgleda da ni same Vijesti ne znaju jel' napisao ili nije jer u vise navrata Vijesti pisu "Goranovic je NAVODNO napisao"....




    Evo URA oce da plati kaznu...

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...aplasi-gradane

    Stvarni iskorak za slobodu govora ili prilicno jeftini politicki poeni? (zna se i koliko jeftini - 500e)

    Samo da me sad ko ne napada sto sam protiv URA-e jer nisam, samo uvijek objektivno gledam, bez obzira za ili protiv koga bilo.


    Elem... meni je ovaj potez zastrasivanja jasan i vrlo razumljiv s' obzirom na trenutnu situaciju, pominjanje 'hibridnog rata' svaki dan zajedno sa svim "mim" stranicama koje nam ugrozavaju drzavu, jelte.

    Znaci ovaj potez u prevodu znaci "Pazite sta pisete po internetu, sve znamo i imamo mehanizme da to sankcionisemo". A neki detalji otkrivaju i vise, kao sto je pominjanje ulice - "Ne samo da znamo sta gdje pisete nego znamo i gdje se nalazite u svakom trenutku".

    Hibridni rat indeed. Ali ne mim stranica i ovakvih Goranovica protiv drzave nego trenutne vlasti protiv svih njenih gradjana.

    Hvala.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  21. #70
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Ово је преседан у смислу да је овако брзо и за овакву глупост изречена овако велика казна.
    Ако се сјећате, било је и прије сличних ствари, када је неко са сјевера /андријевица или беране) упроедио марковића са телетом, и оно кад је неко пријетио марковићу испоставило се да је полицајац - ако ми се није што побркало.

    Изгледа да се некадашње лијепо правило власти да кулира супротна мишљења (у виду постојања вијести дана и слично) мијења, дал зато што су нашли "основ" у опасности од руса (она прича да су руси утицали на изборе у америци) или шт више не могу то да трпе а виде како то добро пролази у србији, остаје да се види да ли ће и даље гурати у овом правцу.

    А да су прдњаве, прдњаве су.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  22. #71
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,479
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Ako se veliki Milivoje pojavi jos koji put na TV sa svojim biserima pola foruma sa politike ce pohapsit.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  24. #72
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Ово је преседан у смислу да је овако брзо и за овакву глупост изречена овако велика казна.
    Ако се сјећате, било је и прије сличних ствари, када је неко са сјевера /андријевица или беране) упроедио марковића са телетом, и оно кад је неко пријетио марковићу испоставило се да је полицајац - ако ми се није што побркало.

    Изгледа да се некадашње лијепо правило власти да кулира супротна мишљења (у виду постојања вијести дана и слично) мијења, дал зато што су нашли "основ" у опасности од руса (она прича да су руси утицали на изборе у америци) или шт више не могу то да трпе а виде како то добро пролази у србији, остаје да се види да ли ће и даље гурати у овом правцу.

    А да су прдњаве, прдњаве су.
    pa internet stranice su jos jedino mjesto gdje crnogorci mogu da izraze svoje misljenje.
    vijesti, cdm, dan su davno odbacene kao platforme kojima se daje blanko povjerenje iz ovih ili onih razloga.
    tako da fenomen mim stranica nije neobican. ako pogledas slucaj mirne nikcevic, prvo se pojavilo na mim stranicama, pa je poslije nekoliko dana forsiranja price od mim stranica, in4s preuzeo. tek je poslije 15 dana sve uslo u mejnstrim medije kao sto su gore pomenute.
    tako da ne iznenadjuje ni odgovor drzave kroz proglasavanje takvih stvari hibridnim ratom i pravljenjem kontrahibridnih timova tipa DFC bivseg pomocnika gradonacelnika budve, kojeg ubise kako na privatnom tako i na sluzbenom profilu.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  25. #73
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    nothing comes from violence and nothing ever could

  26. #74
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Pa čekaj, nemoguće zbog ovoga što je screenshotovano? Mora izaći više detalja.

  27. #75
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    vrlo moguce. ovo je samo uzeto kao povod, dok se stvarni razlozi kriju vjerovatno u ostalim kolumnama ili pisanjima na FB.
    stvarno je divno vrijeme za zivjeti u cg i gledati kako umire sloboda govora.


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Page 3 of 27 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. <<Biciloizam>> Policijska pratnja kroz tunel Sozinu
    By Djera in forum Ostali sportovi
    Replies: 4
    Last Post: 17-09-11, 10:32
  2. hibridni automobili
    By cpu in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 29
    Last Post: 10-07-09, 14:52
  3. Hibridni tvrdi diskovi na tržištu 2006.
    By Sailoreagle in forum Hardware
    Replies: 12
    Last Post: 04-05-05, 13:58
  4. Specijalni rat Srbije protiv okolnih drzava pa i CRNE GORE
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 20-03-05, 16:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •