Results 1 to 22 of 22

Thread: Ko intervijuiše Duška Markovića?

  1. #1
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down Ko intervijuiše Duška Markovića?

    Apsolutno neću da ulazim u temu razgovora, jer ne poznajem dovoljno temu a ima i institucija da se to riješava dalje, mene interesuje sledeće.
    Ko intervijuiše Duška Markovića?
    Vidjeh jednu novinarku obučenu kao da je pošla na neku svečanu večeru a ne kao da hoće da intervijuiše državnika. E sad svaki normalni čovjek koji gleda malo iza fasade postavio nekoliko sledećih pitanja:
    -koliko je dobio neko za režiranje ovog intervijua?
    ovo je emitovano i kao neka zasebna emisija a kobajagi je bio interviju uživo, njena pitanja negovi odgovori i tako montono, bez potpitanja bez ikakvih komentara i mišljenja, mislim da bi robot jednako dobro obavio ovaj posao umjesto novinarke
    -da li će ova novinarka da se za neki mjesec,dva ili godinu stvori kao neki poslanik dps-a u skupštini, kao što je bio slučaj sa već jednim noviarom?
    znači pričati o nezavisnosti novinarkse profesije je smiješno, znam za priču po gradu da su sva novinarska pitanja već ugvorena i da se znaju pitanja i odgovori, ali onda to nije interviju, jer isto se može vidjeti i na telešopu kada se reklamira onaj čuveni mikser
    I sad pitanje svih pitanja:
    -zašto ga nije intervijuisala standardna ekipa koja vodi jutarnju program?
    mada je ovo malo pokriveno pitanjem režiranja, ali zašto standardna ekipa nije mogla da čita pitanja i razgovara sa čovjekom. šta hvali standardnoj ekipi koja vodi jutarnji, zašto je morala baš ona novinarka da bude naprijed. zašto druga ekipa nije dostojna da ga intervijuiše. šta hvali ljudima koji rade intervijue sa kolegama,ljudima iz naroda,sportistima,muzičarima - zašto za njega mora biti posebna novinarka?
    da li je ovo uvod u novu vrstu elitizma i diskriminacije

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Intervju sa premijerom je uvijek ekskluzivan. On nije gostovao u neku određenu emisiju da bi novinar baš te emisije morao da vodi. Sva se pitanja unaprijed znaju što je za ovakav intervju normalno.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  3. #3
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Oduvjek su postojale dvije vrste intervjua . Sa poslatim i od strane sagovornika odobrena pitanja i druga vrsta gdje se moze sve pitati . Pretpostavljam da je ovo prvo u pitanju .
    I nema veze da li je uzivo emisija ili je za novine .
    I naravno zavisno od drzave , vlasnika medija i slicno postoji autocenzura . Gdje mozete sve da pitate ali se bojite vlasti ili vlasnika medija ili mafije ( ako se sa nekim takvim pravi ) itd itd

  4. #4
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Intervjuisala ga je novinarka RTCG i urednica dnevnika. Razumijem da neko ima prigovor na sadrzaj i nacin vodjenja intervjua ostalo ne razumijem u cemu je problem.

  5. #5
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    570
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Meni lično je zasmetalo zašto je to u jutarnjem programu. Podsjeća na propagandni rat Vučića preko pinkovog jutarnjeg programa sa elitom njihovog novinarstva. Nebitno ko je "vodio" intervju, liči mi da usvajamo pink standarde na javnom servisu. Samo da ne bude svako jutro,obvezan termin....

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  6. #6
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, slažem se da podsjeća na Vučićeva gostovanja, ali tamo Vučiću se podstavljaju podpitanja a ne ovako servisirano, pitanja i odgovori. Intervijuisala ga je urednica dnevnika - znači da on ima poseban tretman, jer koliko gledah jutarnji nije se desilo da vidim ovu ženu da intervijuiše nekoga e sad to znači sledeće
    -ona se na ovaj način šlihta ili
    -ostali novinari nijesu dovoljno dobri da intervijuišu Markovića
    ,kad je gostovao u jutarnjem....trebali su voditelji jutarnjeg da vode razgovor a ne ovako

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Preventivno View Post
    Da, slažem se da podsjeća na Vučićeva gostovanja, ali tamo Vučiću se podstavljaju podpitanja a ne ovako servisirano, pitanja i odgovori. Intervijuisala ga je urednica dnevnika - znači da on ima poseban tretman, jer koliko gledah jutarnji nije se desilo da vidim ovu ženu da intervijuiše nekoga e sad to znači sledeće
    -ona se na ovaj način šlihta ili
    -ostali novinari nijesu dovoljno dobri da intervijuišu Markovića
    ,kad je gostovao u jutarnjem....trebali su voditelji jutarnjeg da vode razgovor a ne ovako
    Ono je urednica jutarnjeg programa i potpuno je normalno da ona intervjuiše premijera....ovo je prosto drugačija vrsta razgovora nego ona koja se vodi sa uobičajenim gostima da ne govorim da se pitanja moraju poslati na uvid i to je to....ništa neobično, realno je i da direktor ustanove dočeka predsjednika ili premijera u svom kabinetu a ne da premijer čeka da uuđe u stdio u prostoriji gdje ostali gosti čekaju...protokol brate
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #8
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odavno ne svratih na forum, ja dođoh kad ono međutim. Zvončice ipak ja mislim da je ovo kupljenje poena, nije realno da drugi novinar, pa bila ona i urednica po 100 puta, intervijuiše premijera...ipak je trebalo da posao odradi neko iz standardne ekipe - on jeste premijer ali kao čovjek ne vidim zašto bi bio veći od bilo kojeg drugog crnogorca....ili griješim. Nažalost ta dogovorena pitanja su nešto što naš aktuelni predjsednik radi odavno, i čak se emisija snim, montira pa onda odobri...ako je vjerovati govorkanjima. Slažem se da tema treba biti dogovorena, ali da novinar nema slobode da postavlja podpitanja, koja je onda svrha intervijua - ako je sve dogovoreno do detalja - to ispada da je predstava

  9. #9
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo online nađoh da je diplomirao u Kragujevcu, ono kao zanimljivost - nijesam znao prije.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Preventivno View Post
    Odavno ne svratih na forum, ja dođoh kad ono međutim. Zvončice ipak ja mislim da je ovo kupljenje poena, nije realno da drugi novinar, pa bila ona i urednica po 100 puta, intervijuiše premijera...ipak je trebalo da posao odradi neko iz standardne ekipe - on jeste premijer ali kao čovjek ne vidim zašto bi bio veći od bilo kojeg drugog crnogorca....ili griješim. Nažalost ta dogovorena pitanja su nešto što naš aktuelni predjsednik radi odavno, i čak se emisija snim, montira pa onda odobri...ako je vjerovati govorkanjima. Slažem se da tema treba biti dogovorena, ali da novinar nema slobode da postavlja podpitanja, koja je onda svrha intervijua - ako je sve dogovoreno do detalja - to ispada da je predstava
    Pa nije ni bilo sumnje da je kupljenje poena! Ja znam da svi vi očekujete da je Javni servis servis svih građana, međutim, iluzorno je očekivati da Javni servis bilo koje države nije u službi vladajuće strukture...tako da je neko procijenio da je gostovanje premijera dobro i on je bio tu...što se tiče pitanja i potpitanja mislim da je rijetko, osim u onim predizbornim emisijama kad svi kandidati za predsjednika ucestvuju da se novinar "drzne" da postavi bilo koje pitanje koje nije dogovoreno...mada i tada obično su replike koje protivkandidati imaju te koje su škakljive, sve ostalo se zna o čemu će se pisati...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    međutim, iluzorno je očekivati da Javni servis bilo koje države nije u službi vladajuće strukture...
    Kako bilo koje ?

    Da nije slučajno HRT ili RTV Slovenija u službi vladajuće strukture ?

    To prolazi u Srbiji dje je Vučić diktator i odje dje je Milo.

    Kad su doveli Kadiju jer je tražio EU, pa kad je krenula da ih postrojava morali su je maci pa će sad da joj od para svih gradjana isplate grdne pare. Kao i onom bivsem vlasniku In TV isto što su ga otpustili bez pokrića 100+ hiljada će da dobije.


    Zamolio bih da ovakve stvari ne uzimamo zdravo za gotovo...

    Volio bih da vidim da se kaže nekome u EU da je iluzorno očekivati da javni servis bilo koje drzave nije u službi vladajućih struktura.

    EU se upravo bori i nas tjera da imamo javni servis koji radi za sve gradjane a ne za jednu partiju .

    Da ne provjeravam sad - 2019 budžet rtcg je bio oko 19 miliona a godinu prije 14-15.
    To je združeni budžet 2019 godine - Žabljaka - Šavnika - Kolašina - Mojkovca - Gusinja - Petnjice - Plava - Pluzina itd...

    To im plaćaš ti i ja - ne da budu oglasnik jedne partije već da rade u javnom interesu...



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Živo me zanima đe uspiju da potroše milion i po mjesečno ili oko 52.000e dnevno.
    Svaki dan jedan stan...



    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Živo me zanima đe uspiju da potroše milion i po mjesečno ili oko 52.000e dnevno.
    Svaki dan jedan stan...



    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    RTCG ima preko 700 zaposlenih od toga 160 najbližih srodnika


    Ovo 19 miliona je bilo jer su kupovali neku novu opremu.
    Inače je 13-14

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,822
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Dobro Gando, evo milion mjesečno.
    Ne mijenjaju se mnogo porazne brojke.

    Za milion mjesečno, sa postojećom infrastrukturom, sa objektima i ličnom vlasništvu (bez najma dakle), sa formiranim kadrom, ja bij šou napravio...

    Nevjerovatno.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Dobro Gando, evo milion mjesečno.
    Ne mijenjaju se mnogo porazne brojke.

    Za milion mjesečno, sa postojećom infrastrukturom, sa objektima i ličnom vlasništvu (bez najma dakle), sa formiranim kadrom, ja bij šou napravio...

    Nevjerovatno.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    A kako bi napravio kad imaš 700 stalno zaposlenih znači bruto plata prosječna je sigurno oko 1000 eur.

    Eto na plate mjesečno ide 700k. Ti je 8.5 miliona, onda sve ostalo što ide - računi, održavanja, kupovina programa itd itd.

    Zamisli TV vijesti sa nekih 30-40ak zaposlenih proizvodi kvalitetniji sadržaj nego 700 ljudi


    Glavno je da Šuković prima 145 000 godišnje ili ti 3000eur po emisiji


    https://www.in4s.net/ekskluzivno-ist...foto/?lang=lat
    Last edited by Gandalf_White; 05-03-20 at 17:21.
    One Ring to Rule them all...

  16. #16
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Mora da mu je Miško Ražnatović menadzer. Ne vidim kako je drugacije moga izboksovat ovo �� Kakva zemlja, Šupkoviću NBA ugivor ***** ti hahahah

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Mora da mu je Miško Ražnatović menadzer. Ne vidim kako je drugacije moga izboksovat ovo �� Kakva zemlja, Šupkoviću NBA ugivor ***** ti hahahah
    Ima u ovom tekstu tipa 9 minuta reklamnog prostora - 80% od toga ide Šukoviću 20% RTCG


    Last edited by Gandalf_White; 05-03-20 at 17:47.
    One Ring to Rule them all...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,232
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    700 zaposlenih u Rtcg?


    Послато са Mi Note 3 помоћу Тапатока

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    700 zaposlenih u Rtcg?


    Послато са Mi Note 3 помоћу Тапатока
    Da da




    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  20. #20
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,232
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Toliko ima i u Plantazama

    Послато са Mi Note 3 помоћу Тапатока

  21. #21
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kako bilo koje ?

    Da nije slučajno HRT ili RTV Slovenija u službi vladajuće strukture ?

    To prolazi u Srbiji dje je Vučić diktator i odje dje je Milo.

    Kad su doveli Kadiju jer je tražio EU, pa kad je krenula da ih postrojava morali su je maci pa će sad da joj od para svih gradjana isplate grdne pare. Kao i onom bivsem vlasniku In TV isto što su ga otpustili bez pokrića 100+ hiljada će da dobije.


    Zamolio bih da ovakve stvari ne uzimamo zdravo za gotovo...

    Volio bih da vidim da se kaže nekome u EU da je iluzorno očekivati da javni servis bilo koje drzave nije u službi vladajućih struktura.

    EU se upravo bori i nas tjera da imamo javni servis koji radi za sve gradjane a ne za jednu partiju .

    Da ne provjeravam sad - 2019 budžet rtcg je bio oko 19 miliona a godinu prije 14-15.
    To je združeni budžet 2019 godine - Žabljaka - Šavnika - Kolašina - Mojkovca - Gusinja - Petnjice - Plava - Pluzina itd...

    To im plaćaš ti i ja - ne da budu oglasnik jedne partije već da rade u javnom interesu...



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

    Ne znam trenutno, ali i HRT je bio vise servis HDZ-a nego gradjana, kao i velika vecina kadrova su im bili iz partije.

    Inace, slazem se da je destruktivno takvo razmisljanje, to moze samo u balkanskim i slicnim prcijama sa maskom demokratije ili bez demokratije uopste
    Forever young, i want to be forever young

  22. #22
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opet plaća im se dobro da bi se šlihtali, nijesam znao ovo za Šupkovića, on je bio kao protiv DPS-a a sad priča sa Milom...skoro pa na TI, e ko sa Milom jednom večera, taj se ujutro budi bez svoga mišljenja.....poslije večera u Vili Gorica Šuković je uspio da kupi novu kiu sportaqe (paradokslano kod Milovog kuma) i da pređe na državnu TV....e MIlo ajde molim te pozovi i mene na večeru

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnos Đukanović - Marković
    By Platinum in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 09-05-18, 02:13
  2. Preminuo novinar Marko Marković
    By ovizionizi in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 24-12-11, 03:44
  3. Preminuo Ante Marković
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 43
    Last Post: 17-12-11, 00:38
  4. Miri Marković penzija 60.000 dinara
    By Artemis Fowl in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 10-08-11, 03:32
  5. Momir M. Marković: Crnogorski rat
    By Ćipur in forum Istorija
    Replies: 8
    Last Post: 29-01-10, 19:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •