Apsolutno neću da ulazim u temu razgovora, jer ne poznajem dovoljno temu a ima i institucija da se to riješava dalje, mene interesuje sledeće.
Ko intervijuiše Duška Markovića?
Vidjeh jednu novinarku obučenu kao da je pošla na neku svečanu večeru a ne kao da hoće da intervijuiše državnika. E sad svaki normalni čovjek koji gleda malo iza fasade postavio nekoliko sledećih pitanja:
-koliko je dobio neko za režiranje ovog intervijua?
ovo je emitovano i kao neka zasebna emisija a kobajagi je bio interviju uživo, njena pitanja negovi odgovori i tako montono, bez potpitanja bez ikakvih komentara i mišljenja, mislim da bi robot jednako dobro obavio ovaj posao umjesto novinarke
-da li će ova novinarka da se za neki mjesec,dva ili godinu stvori kao neki poslanik dps-a u skupštini, kao što je bio slučaj sa već jednim noviarom?
znači pričati o nezavisnosti novinarkse profesije je smiješno, znam za priču po gradu da su sva novinarska pitanja već ugvorena i da se znaju pitanja i odgovori, ali onda to nije interviju, jer isto se može vidjeti i na telešopu kada se reklamira onaj čuveni mikser
I sad pitanje svih pitanja:
-zašto ga nije intervijuisala standardna ekipa koja vodi jutarnju program?
mada je ovo malo pokriveno pitanjem režiranja, ali zašto standardna ekipa nije mogla da čita pitanja i razgovara sa čovjekom. šta hvali standardnoj ekipi koja vodi jutarnji, zašto je morala baš ona novinarka da bude naprijed. zašto druga ekipa nije dostojna da ga intervijuiše. šta hvali ljudima koji rade intervijue sa kolegama,ljudima iz naroda,sportistima,muzičarima - zašto za njega mora biti posebna novinarka?
da li je ovo uvod u novu vrstu elitizma i diskriminacije