Results 1 to 11 of 11

Thread: Avioni iznad grada?

  1. #1
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default Avioni iznad grada?

    Radi se o Podgorici, moguce da je neko primijetio i iznad nekog drugog grada.

    Proslo je 12, znaci sad vec juce (16. 1.) oko 18:15 sam na nebu primijetio 6-7 zvijezda koje stoje na istoj razdaljini u liniji sto mi je bilo neobicno, stao sam i one su se mrdale, dakle nisu bile zvijezde nego vjerovatno avioni, nisam siguran o cemu se radi zato i postavljam temu.

    Nikakav zvuk se nije cuo, leceli su visoko. Ono sto mi je najcudnije bilo je da ih je sigurno bilo nekoliko desetina. Ono koliko sam ja pratio (ispratio dok nije prosao zadnji) je oko 20-30 njih, a izvjestan broj ih prosao vjerovatno prije toga. Dakle bilo ih je masu.

    Druga neobicna stvar je razdaljina na kojoj su leceli. Razdaljina izmedju dva posmatrano sa zemlje je otprilike bila 10 sekundi a mozda i manje. Znaci dok onaj stigne dje je onaj ispred njega prodje do 10 sekundi.
    Vjerovatno je neko NATO razmjestanje snaga, mada nekoliko desetina aviona nije mala stvar, posebno mi je cudna razdaljina, kako na tako maloj razdaljini slijecu na aerodrom jedan za drugim, ili slijecu na 7-8 pisti istovremeno, ili sa zemlje to djeluje blizu? Je li jos neko zapazio ovo?
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,479
    Thanks Thanks Received 
    4,574
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default



    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  3. #3
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Radi se o Podgorici, moguce da je neko primijetio i iznad nekog drugog grada.

    Proslo je 12, znaci sad vec juce (16. 1.) oko 18:15 sam na nebu primijetio 6-7 zvijezda koje stoje na istoj razdaljini u liniji sto mi je bilo neobicno, stao sam i one su se mrdale, dakle nisu bile zvijezde nego vjerovatno avioni, nisam siguran o cemu se radi zato i postavljam temu.

    Nikakav zvuk se nije cuo, leceli su visoko. Ono sto mi je najcudnije bilo je da ih je sigurno bilo nekoliko desetina. Ono koliko sam ja pratio (ispratio dok nije prosao zadnji) je oko 20-30 njih, a izvjestan broj ih prosao vjerovatno prije toga. Dakle bilo ih je masu.

    Druga neobicna stvar je razdaljina na kojoj su leceli. Razdaljina izmedju dva posmatrano sa zemlje je otprilike bila 10 sekundi a mozda i manje. Znaci dok onaj stigne dje je onaj ispred njega prodje do 10 sekundi.
    Vjerovatno je neko NATO razmjestanje snaga, mada nekoliko desetina aviona nije mala stvar, posebno mi je cudna razdaljina, kako na tako maloj razdaljini slijecu na aerodrom jedan za drugim, ili slijecu na 7-8 pisti istovremeno, ili sa zemlje to djeluje blizu? Je li jos neko zapazio ovo?
    Zanimljivo, što ne objavi kada se to i dešavalo da neko i snimi...


    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  4. #4
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,479
    Thanks Thanks Received 
    4,574
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Iznad Nk...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  5. #5
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Iznad Nk...

    Sent using Tapatalk
    Treba pitati kontrolu leta...
    Izgleda kao leteći karavan...

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  6. #6
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

  7. #7
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,479
    Thanks Thanks Received 
    4,574
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    U drugom postu sam postavio snimak šta je zapravo.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    #fakenews

  8. #8
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bilo je i iznad Kotora. Iznad Vrmca (preko puta Dobrote) na nebu je stajala svjetlija tacka iz cijeg pravca su se kretale pravolinijski, u istim razmacima, istom brzinom - svjetlece letilice, jedna za drugom, desetine ih je bilo. Dolazile su do odredjene tacke gdje su nestajale. Nakon toga se ova svjetleca tacka pomjerila iza brda ili nestala (bila je veca od ovih sto su isle u nizu). Nakon nekoliko minuta je opet pocelo, u vecim razmacima su se kretale ovog puta i u drugom smjeru. Oko 18:30 juce.
    Last edited by Merica; 17-01-20 at 11:11.

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Merica View Post
    Bilo je i iznad Kotora. Iznad Vrmca (preko puta Dobrote) na nebu je stajala svjetlija tacka iz cijeg pravca su se kretale pravolinijski, u istim razmacima, istom brzinom - svjetlece letilice, jedna za drugom, desetine ih je bilo. Dolazile su do odredjene tacke gdje su nestajale. Nakon toga se ova svjetleca tacka pomjerila ili nestala (bila je veca od ovih sto su isle u nizu). Nakon nekoliko minuta je opet pocelo, u vecim razmacima su se kretale ovog puta i u drugom smjeru. Oko 18:30 juce.
    18:15 -18:30
    Moguće sledeće

    Ptice osvetljene suncem na toj visini

    Na zemlji je noć ali na toj visini nije.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  10. #10
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,864
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Merica View Post
    Bilo je i iznad Kotora. Iznad Vrmca (preko puta Dobrote) na nebu je stajala svjetlija tacka iz cijeg pravca su se kretale pravolinijski, u istim razmacima, istom brzinom - svjetlece letilice, jedna za drugom, desetine ih je bilo. Dolazile su do odredjene tacke gdje su nestajale. Nakon toga se ova svjetleca tacka pomjerila iza brda ili nestala (bila je veca od ovih sto su isle u nizu). Nakon nekoliko minuta je opet pocelo, u vecim razmacima su se kretale ovog puta i u drugom smjeru. Oko 18:30 juce.
    Vatromet

    Poslato sa LYA-L09 pomoću Tapatoka

  11. #11
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Bio je i taj detalj, kao neka velika zvijezda iz cijeg pravca su dolazili objekti, od juga ka sjeveru, i u jednoj tacki nestajali ili prestajali da svijetle, nebo nije bilo ni malo oblacno to treba naglasit. Bio sam dosta pod utiskom, mislio sam da su avioni, NLO ili slicno. S obzirom da smo odgonetnuli stvar i da nije nista posebno atraktivno nego vjerovatno ti Starlink sateliti, moderator moze temu slobodno utopit u neku od ovih starih opstih tema...
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Cudno svjetlo iznad grada
    By EraOjdanic in forum Centralni
    Replies: 28
    Last Post: 11-12-13, 21:20
  2. Replies: 11
    Last Post: 10-09-09, 08:02
  3. Helikopteri/avioni na daljinsko upravljanje
    By nedjon in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 21-11-08, 20:24
  4. NATO avioni prate ruske bombardere u Atlantiku
    By Sidewinder in forum Politika generalno
    Replies: 223
    Last Post: 12-11-08, 22:17
  5. Replies: 44
    Last Post: 26-05-08, 09:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •