Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 89

Thread: Crkveni Mercedesi VS Vladini Mercedesi

  1. #51
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,558
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    Ne razumijem ni zasto trebaju bijesna auta i jednim i drugim. Zašto moraju premium brendovi, zašto ne reno, citroen, hyundai, škoda.
    Al opet, jasnije mi je zašto to treba državnim zvaničnicima, a nikako mi ne ide u glavu zašto to treba crkvenim velikodostojnicima koji su se zakleli (valjda) na nekakav skroman, život. Uvijek je "popularna" fotka patrijarha Pavla iz autobusa. Zar oni ne bi trebali biti najskromniji dok im vjernici gladuju. Ipak, za razliku od drzavnika, oni propovjedaju jednakost pred bogom a oni uzimaju od siromašnih da bi živeli na visokoj nozi.

    Sent using Tapatalk
    Upravo tako, pravoslavlje promovise skroman materijani zivot i bogatstvo duha, zahvalnost na onome sto imas, od politicara se ocekuje da su korumpirani pa i nije cudno kad ih vidis u najskuplje. Ne opravdavam ni jedne ni druge, svi su u ofsajd, ali popovi malo vise.
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  2. #52
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,091
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Naravno da kupovina ikonica, brojanica i slično nije isto što i davanje priloga. Ljudi i stanove kupuju na dobrovoljnoj osnovi u zgradama koje je gradila spc pa se to ne može smatrat dobrovoljnim prilogom. Osim toga, na svakom crkvenom kalendaru ti piše da treba da ih kupuješ isključivo od crkve, kao da se datumi razlikuju na onim kalendarima koje kupuješ na pijaci. Zna se šta je dobrovoljni prilog, a šta je zarada od komercijalnih aktivnosti.

    A cera li tebe (ili bilo koga drugog) neko da kupist bas TAJ kalendar od crkve umjesto od nekog drugog?

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Sve tačno.

    Ali Dugoročno ovakva crkva i država vode posrnuću jednog naroda. Vrijednosti koje promovišu su materijalne prirode, suprotno od onog šta bi crkva i država trebale da rade. Obrazovanje, duhovne vrijednosti, kultura, dijeljenje... Entiteti kojima nije na prvom mjestu iskorjenjivanje siromaštva i rast standarda uz miroljubivu koegzistenciju sa prirodom nisu vrijedni poštovanja. Ni država ni crkva.

    Mnogi se bore za golu egzistenciju i nisu u stanju da naprave onaj iskorak ka "nečem" višem koji zahtjeva mirnoću uma koju je nemoguće imati kad su ti dijeca gladna u bilo kojem kraju svijeta. Splamće cijela planeta, požari vamo, tamo... Vamo se novci troše na mercedese. neoprostivo. To više nisu pojedinci to postaje model ponašanja unutar tih institucija. To nikad neće biti ni moja država ni moja crkva jer moje vrijednosti očigledno nisu i njihove. oni nisu na mojoj strani tako da nisam ni ja na njinoj.

    Sve bi ja ovo oprostio im nekako za novce bar da BMW-eove a ne mercedese voze pa da covjek zažmuri. bar malo stila.:fat:
    U sustini se mi slazemo, al se ne slazem sa vecinom odje koji stavljaju znak jednakosti izmedju MPC i vlasti.
    Evo se ponavljam ka pokvarena ploca.
    Znaci, nije niko prinudjen da bude vjernik pripadnik MCP, nego ako oce oce, takodje nije niko prinudjen ni da ostavlja DOBROVOLJNE priloge ni da kupuje vjerske artikle kod njih, tako da 9ni sa tim parama mogui da rade sta oce (iako nije moralno bahatiti se sa istim tim parama, al su njihove).
    Kome se ne svidja, nikad cent ne mora da uspe tu i nikad ne mora da udje u tu instituciju i objekte u kojima sluze.

    Dok sa druge strane, svi smo prinudjeni da sipamo pare u budzet, neko ovako, neko onako, al ga svi punimo i to su nase pare koje mi nismo nikom dali na poklin nego se u nacelu te pare koriste za funkcionisanje drzave i njenih institucija, a vidimo kako funkcionisu i jedno i drugo.
    Ima li ono godinu ili dvije, kad su ui socijalno zeni koja zivi u baraku i nesto mizernih primanja ima dali 30e pomoci, a direktor socijalnog pise sebi 500e pomoci za drva?


    Quote Originally Posted by jakov_ct View Post
    Upravo tako, pravoslavlje promovise skroman materijani zivot i bogatstvo duha, zahvalnost na onome sto imas, od politicara se ocekuje da su korumpirani pa i nije cudno kad ih vidis u najskuplje. Ne opravdavam ni jedne ni druge, svi su u ofsajd, ali popovi malo vise.
    Slika i prilika naseg stanja duha i svjesti.
    Da nije tuzno, biko bi smjesno.
    Last edited by technus; 15-01-20 at 12:55.
    Forever young, i want to be forever young

  3. #53
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default Crkveni Mercedesi VS Vladini Mercedesi

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Da ne advokatisem nikome, ali nije ni priblizno isto sto se tice troska MPC vs. vlast(DrPS i prislepci).

    1. Auta od po 30.000-50.000e koje svestenici voze (sasvim licemjerno i degutantno pozivati ljude na skroman zivot i carstvo nebesko dok se uziva u blagodetima ovozemaljskog zivota, al to je sasvim druga tema) vs. Maybach od 1.000.000e kojim voze Lomija + isti Maybach kojim voze Radijatora= 2.000.000 (mislim da su im samo setovi guma po 30.000e) + cjelokupni vozni park komplet aparature (fun fact : u 2017 je za nabavku auta i odrzavanne voznog parka izdvojeno 4.000.000e (cetiri milione eura) iz dzepova gradjana + placeni mobilni telefoni i pospaid kartice + glavonjama po 3-4 stana, da ne zalazimo u detalje pa da pominjemo razne cigarilose, placene ruckove, bilo je tu i donjeg vesa na racun gradjana, kad se to sabere i nije neka cifra, je l da?
    2. Koliko sam ja upoznat, 99% prihoda religioznih organizacija u CG (medju kojima i MPC) dolazi iz DOBROVOLJNIH priloga, koje im ljudi ostavljaju iz ovog ili onog razloga, al u svakom slucaju dobrovoljno.
    Dok sa druge strane 100% prihoda u proracun ili budzet dolazi od strane gradjana i svi ga punimo na ovaj ili onaj nacin bez ikakvog izbora zelimo li da ucestvujemo u tome, tako da se svaki cent potrosen na drzavnu borokratiju i njihove perverzije slije iz nasih dzepova, stoga je nerealno stavljanje jednakosti izmedju troskova MPC i vlasti.
    Nije im cijena po milion nego je jedan oko 600.000e,da se ne barata cijenama koje su iznijeli borba i in4s tabloidi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #54
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    I gume za oba su ispod 30.000. Ne kazem da je malo, samo nema potrebe duplirati svaki iznos kad kritikujete.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  6. #55
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,719
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,229
    Thanked in
    2,129 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    A cera li tebe (ili bilo koga drugog) neko da kupist bas TAJ kalendar od crkve umjesto od nekog drugog?

    Nije to poenta moje priče, nego kupovina nečega što ima formiranu cijenu nije isto što i dobrovoljni prilog. Nekoliko postova iznad objasnih na šta sam mislio, ne umijem bolje da objasnim od toga. Ako članovi tvoje porodice drže neku prodavnicu, razumijem da oćeš da im učiniš pa kod njih kupuješ neku robu umjesto neđe drugo i tako im povećaš pazar, ali činjenica da imaš mogućnost da to isto kupiš neđe drugo ne znači da si dao dobrovoljni prilog, nego su članovi tvoje porodice ostvarili prihod i on se mora oporezovat. Da si im samo dao pare i da nisi uzeo ništa zauzvrat, to je dobrovoljni prilog. Valjda se toliko možemo složit.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. #56
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Znaci sva vozila koja koristi SPC su iskljucivo poklonjenja i pozajmljena od Srba i Rusa?

    To vi kazete, ne ja... samo da potvrdite iako bi volio i neki izvor da vidim osim vasih redovnih 'insajderskih infromacija' i klasicnog "sve znam".
    Nisu sigurno sva vozila poklon. Ja sam iznio ono za koje 100 posto znam. Ne moram ti navoditi izvor. Pa ako oćeš možeš da vjeruješ ili ne.

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Dok god ima dostina onih koji ce da se zgadi kad god se pomene neka crkva u kontekstu priloga/prihoda/neplacanja poreza i sl... imacemo problem.

    Imacemo problem kad imamo (donekle) kriticko razmisljanje prema onima u Vladi ali ne smijemo isto to kriticko razmisljanje usmjerit' na neke popove.

    Zasto su oni zasticeni od bilo kakve kritike? Ili cak diskusije na temu?

    Pazi...





    Ovo mi je cak zanimljivo. Valjda je to neki odbranbeni mehanizam "dosadno" umjesto da se kaze/napise "nemoj protiv crkve, bog ce te kazniti" ili sto vec. Ne kapiram. Ali interesantno u svakom slucaju.

    Da ne pominjem konstataciju da je vozilo od 60,000 sasvim u redu samo zato sto tamo neko ima drugo od milion (ne ulazim u cifre, samo citiram napisano).

    Samo zato sto je razlika u vrijednosti, ne znaci da je ista ispravnije ili bolje.

    Mislim ako cemo da budemo realni i da vodimo diskusiju 'otvorenih ociju' onda idemo dalje.

    Ako ce se mnogi vrijedjat' na bilo sto napisano onda nema potrebe da idemo dalje, tema moze pod kljuc a oglav nek' ostane dje je.
    Većina onih koji kritikuju crkvu i sveštenstvo na taj način nisu vjernici. Nemaju nikakve veze sa crkvom. Ali su najglasniji u kritikovanju. E tu je problem! I opet, ono šta vozi jedan državni činovnik od našeg novca i neki pop od dobrovoljnih prihoda se ne može porediti. Složićemo se? Da li treba svešteno lice da vozi auto od 60 hiljada, mislim da na ne treba. Posebno na Balkanu gdje je situacija takva kakva jeste. Ako ga je dobio na poklon, stvarno ne znam kako gledati na to i šta bi trebao da uradi sa tim.

    Što se tiče dijela o oporezivanja. Složio bih se sa NHM da kupovina kalendara nije prilog i ako bi svi bili srećniji i zadovoljniji nek se oporezuje. Ali znajući kome te pare idu...

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Last edited by extravaganca; 15-01-20 at 13:23.

  8. #57
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,218
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    2,138
    Thanked in
    1,619 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Nisu sigurno sva vozila poklon. Ja sam iznio ono za koje 100 posto znam. Ne moram ti navoditi izvor. Pa ako oćeš možeš da vjeruješ ili ne.



    Većina onih koji kritikuju crkvu i sveštenstvo na taj način nisu vjernici. Nemaju nikakve veze sa crkvom. Ali su najglasniji u kritikovanju. E tu je problem! I opet, ono šta vozi jedan državni činovnik od našeg novca i neki pop od dobrovoljnih prihoda se ne može porediti. Složićemo se? Da li treba svešteno lice da vozi auto od 60 hiljada, mislim da na ne treba. Posebno na Balkanu gdje je situacija takva kakva jeste. Ako ga je dobio na poklon, stvarno ne znam kako gledati na to i šta bi trebao da uradi sa tim.

    Što se tiče dijela o oporezivanja. Složio bih se sa NHM da kupovina kalendara nije prilog i ako bi svi bili srećniji i zadovoljniji nek se oporezuje. Ali znajući kome te pare idu...

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Stvarno ne znaš ili se šališ?

    Mislim na ovaj dio oko poklona...
    Last edited by Fidel Castro; 15-01-20 at 20:29.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  9. #58
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    otvoris vjersku organizaciju i pdv 0%, sinavatra čuješ li ovo

  10. The Following 2 Users Say Thank You to kupus For This Useful Post:


  11. #59
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Stvarno ne znaš ili se šališ?
    Ne šalim se. Komplikovanije je nego što misliš. Sad ti pokloniš nekom auto i on ga proda i potroši pare na kurve. I ? Mada pretpostavljam da pop neće trošiti pare na kurve ali nije ni to isključeno. :-) Taj neko ko je poklonio to i to vozilo mogao je isto tako pokloniti novac, ali nije nego baš to. Razumiješ poentu.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  12. #60
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,091
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Nije im cijena po milion nego je jedan oko 600.000e,da se ne barata cijenama koje su iznijeli borba i in4s tabloidi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    To su jedini izvjestaji o cijeni tih auta koje sam mogao naci u nasim medijima i ja priznajem da sam se njima vodio.
    A mislim, opet i da su po 600.000e, dok je za obican narod 'gorivo luksuz,' Lomi i ostatak lopovske druzine se bahate na racun istog tog naroda.
    Koji su tvoji relevantni izvorai za 600.000e?


    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Nije to poenta moje priče, nego kupovina nečega što ima formiranu cijenu nije isto što i dobrovoljni prilog. Nekoliko postova iznad objasnih na šta sam mislio, ne umijem bolje da objasnim od toga. Ako članovi tvoje porodice drže neku prodavnicu, razumijem da oćeš da im učiniš pa kod njih kupuješ neku robu umjesto neđe drugo i tako im povećaš pazar, ali činjenica da imaš mogućnost da to isto kupiš neđe drugo ne znači da si dao dobrovoljni prilog, nego su članovi tvoje porodice ostvarili prihod i on se mora oporezovat. Da si im samo dao pare i da nisi uzeo ništa zauzvrat, to je dobrovoljni prilog. Valjda se toliko možemo složit.
    Naravno da mozemo.
    Forever young, i want to be forever young

  13. #61
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,218
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    2,138
    Thanked in
    1,619 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ne šalim se. Komplikovanije je nego što misliš. Sad ti pokloniš nekom auto i on ga proda i potroši pare na kurve. I ? Mada pretpostavljam da pop neće trošiti pare na kurve ali nije ni to isključeno. :-) Taj neko ko je poklonio to i to vozilo mogao je isto tako pokloniti novac, ali nije nego baš to. Razumiješ poentu.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Razumijem...ne bi oni jadni, n'o je poklon...a poklonu sr u zube ne gleda
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  14. #62
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Ne kažem da ne bi ali...

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  15. #63
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Većina onih koji kritikuju crkvu i sveštenstvo na taj način nisu vjernici. Nemaju nikakve veze sa crkvom. Ali su najglasniji u kritikovanju. E tu je problem! I opet, ono šta vozi jedan državni činovnik od našeg novca i neki pop od dobrovoljnih prihoda se ne može porediti. Složićemo se? Da li treba svešteno lice da vozi auto od 60 hiljada, mislim da na ne treba. Posebno na Balkanu gdje je situacija takva kakva jeste. Ako ga je dobio na poklon, stvarno ne znam kako gledati na to i šta bi trebao da uradi sa tim.
    Sa crkvom je gora situacija nego sa državom. Prvo, sa državom imaš mehanizam ako ti se ne sviđa kako pare troše da izađeš na izbore i glasaš. Aj izglasaj nepovjerenje sinodu. Druga stvar je što je u temelju pravoslavlja stišavanje strasti, nemanje želja, samoposmatranje, samokontrola, poniznost... Tome bar pokušavaju da nas nauče. I kako auto sa 200ks + ide sa tim bez obzira kako se došlo do auta? Znam ponešto o tome i da ti kažem ne ide nikako. Dešava se sledeće. Kad pritisneš gas pa kad ono zabrunda, pa kad te zalijepi za sjedište, pa te svi gledaju, pa si kralj najveći na svijet, pa su svi ostali miševi, pa valjalo bi 300ks imat...To je pravoslavlje za pevaljke i mafijaše. Velikom dijelu naroda je potreban duhovni pastir jer ne mogu sami da idu kroz ovaj svijet tuge, a ovi naši pastiri umjesto da vidaju rane oni so sipaju na iste. Zbog svega ovog je gore ovo što se dešava u crkvi nego u državi. Nema ova moja kritika veze sa time u kojoj sam crkvi i da li sam. Ima veze sa tim kakva treba da je uloga crkve u društvu.
    Last edited by Caesar; 15-01-20 at 14:19.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  16. #64
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    ko je taj koji poklanja 10 mečki ? dajte mi broj čoeka

  17. #65
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,218
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    2,138
    Thanked in
    1,619 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ne kažem da ne bi ali...

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Neka, čo'če!
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  18. #66
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    otvoris vjersku organizaciju i pdv 0%, sinavatra čuješ li ovo
    Kolko treba ljudi za registraciju vjerske zajednice? Ozbiljan sam.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  19. #67
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kolko treba ljudi za registraciju vjerske zajednice? Ozbiljan sam.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Mislis ljudi da je otvore ili ljudi koji bi te (duhovno) pratili?

    (ne znam odgovor ni na jedno ni na drugo pitanje al' da razjasnimo u slucaju da neko zna)
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #68
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    To su jedini izvjestaji o cijeni tih auta koje sam mogao naci u nasim medijima i ja priznajem da sam se njima vodio.
    A mislim, opet i da su po 600.000e, dok je za obican narod 'gorivo luksuz,' Lomi i ostatak lopovske druzine se bahate na racun istog tog naroda.
    Koji su tvoji relevantni izvorai za 600.000e?




    Naravno da mozemo.
    Pametan si momak,takvim portalima ne vjeruju ni oni sami koji pisu te vijesti na njima. Mozes provjeriti cijene na internetu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #69
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Evo ja posjecujem Hram Hristovog Vaskrsenja u Pg , ima oko 10 svestenih lica , nesto ne znam da se voze kola od 30 hiljada + kao sto kazete , ako imate neku drugu informaciju valjalo bi ovdje da postavite. Eto mi koji idemo pa ih i upoznamo , sasvim skromni ljudi .Prvo ,odakle znate iz kakvih oni familija dolaze ? Drugo,oni imaju svoj zivot i svoje familije,da li njihovi clanovi familija imaju pravo da rade i da imaju prihode? Treba li svi da su bez kola i da zive u barake da bi vi rekli kako su to ljudi u vjeri? Pogresno ste onda shvatili sustinu . Monasi su nesto drugo , komentarise li ko njih ?
    Ne vidim problem da Mitropolit Amfilohije ,koji predje ogromnu kilometrazu i ide po svakakvim terenima ,nema neko bolje auto .Ne uzima se to za bokesku ,mislite li da oni toliko gube razum ,pa kupe nesto bolje auto,a da to nema neku svrhu,daj ne pricajte gluposti. Da li je to neko poklonio MCP ili su crkvene pare ,mi ne znamo.Uvijek ce biti svestenika koji valjaju i koje mi osudjujemo ,al problem je taj ,sto ove koje osudjujemo ,gledamo "aha ,ovaj ne valja ,sto bi on meni pricao o vjeri,sto je on bolji od mene " ,pravdamo sebe . Eto svi spominjemo Patrijarha Pavla kako se vozio gradskim prevozom , a je li ko slusao tog starca sta je on pricao ? Ne niko
    Ne pravdajte sebe

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Poker_Sindrom For This Useful Post:


  23. #70
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kolko treba ljudi za registraciju vjerske zajednice? Ozbiljan sam.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    50 je bilo do sad. Ne znam je li ovim novim zakonom nešto promijenjeno.

  24. #71
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    50 je bilo do sad. Ne znam je li ovim novim zakonom nešto promijenjeno.
    Novim zakonom je i oporezivanje predvidjeno.. tako da sam zakasnio.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  25. #72
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,094
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Znaci sva vozila koja koristi SPC su iskljucivo poklonjenja i pozajmljena od Srba i Rusa?

    To vi kazete, ne ja... samo da potvrdite iako bi volio i neki izvor da vidim osim vasih redovnih 'insajderskih infromacija' i klasicnog "sve znam".
    Kod tebe je izgleda podatak -> na planeti zemlji zivi 2miliona ljudi..

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Dok god ima dostina onih koji ce da se zgadi kad god se pomene neka crkva u kontekstu priloga/prihoda/neplacanja poreza i sl... imacemo problem.

    Imacemo problem kad imamo (donekle) kriticko razmisljanje prema onima u Vladi ali ne smijemo isto to kriticko razmisljanje usmjerit' na neke popove.

    Zasto su oni zasticeni od bilo kakve kritike? Ili cak diskusije na temu?

    Pazi...





    Ovo mi je cak zanimljivo. Valjda je to neki odbranbeni mehanizam "dosadno" umjesto da se kaze/napise "nemoj protiv crkve, bog ce te kazniti" ili sto vec. Ne kapiram. Ali interesantno u svakom slucaju.

    Da ne pominjem konstataciju da je vozilo od 60,000 sasvim u redu samo zato sto tamo neko ima drugo od milion (ne ulazim u cifre, samo citiram napisano).

    Samo zato sto je razlika u vrijednosti, ne znaci da je ista ispravnije ili bolje.

    Mislim ako cemo da budemo realni i da vodimo diskusiju 'otvorenih ociju' onda idemo dalje.

    Ako ce se mnogi vrijedjat' na bilo sto napisano onda nema potrebe da idemo dalje, tema moze pod kljuc a oglav nek' ostane dje je.
    Posto ti ja kako ono rekoh sve znam. (znam ljude znaju oni mene)

    Samo da ti kazem ovaj podatak posto vidim i za crkve vam je bitna statistika..

    - Manastir Ostrog - za godinu dana dobije toliko donacija (sve moguce vjere) ne samo Pravoslavna -> za te pare sto bi se reklo mogu da kupe pola Podgorice i to da su cijene kao kad su Rusi dolazili na primorje..

    Evo samo za kraj 2 podatka da ti iznesem..

    Prijatelj od prijatelja pa njegov prijatelj komsija od toga prijatelja - ostavio ti je kucu + veliko dvoriste logicno itd (poklonio je crkvi) lokacija i vrijednost samo takva..

    Komsija od komsije pa njegov komsija (koji zivi skromno da se kaze) poklonio je crkvi auto od oko 10tak hiljada eura..

    Ovo je sto se kaze samo 2 podatka od obicnog skromnog svijeta da kazem (skromnog po primanjima) a da ti ne iznesem par donacija iz bijelog svijeta mislices da sam cifre promasio..

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Časti ih ti jedna kola Bizbi kad si takav "vjernik" i "patriota", ne zezaj. Česa je to za tebe
    Ja podjem zbog sebe - ne idem zbog partije kao ti - ne zavisim od nikog niko mi nista ne zamjera.. #SvojCoek sa malo godina..

    Ne gledam zove li se SPC - MCP - podjem u BG ne gledam je li cetn.. ili ne znam kako bi je zvali. Rusija itd... Podjem u Grcku ne gledam koliko ima crkva prihoda.. i koja je partija na vlasti u Grcku..


    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Nije im cijena po milion nego je jedan oko 600.000e,da se ne barata cijenama koje su iznijeli borba i in4s tabloidi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zao mi je i tebe moram da demantujem - koliko si smanjio da si zaboravio jos jednu cifru da dodas. samo toliko imam ovlaStenja da pricam.
    #ZaoMiJeVolimKadSamBezKoristiIskren

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    I gume za oba su ispod 30.000. Ne kazem da je malo, samo nema potrebe duplirati svaki iznos kad kritikujete.
    Na tvoju zalost - zao mi je ali moras da budes demantovan. blize je 40 nego ispod 30.

  26. #73
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Novim zakonom je i oporezivanje predvidjeno.. tako da sam zakasnio.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Štrajkuj i ti, ču da se oporezuje

  27. #74
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,094
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Pametan si momak,takvim portalima ne vjeruju ni oni sami koji pisu te vijesti na njima. Mozes provjeriti cijene na internetu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Moram jos jedan demant -> a ovo je jer sam ljubitelj Mercedesa pa u njihovo ime. #IskrenoPresMejaoSamSeKadSamOvoProcitao

    Gruevski je platio Mercedes Benz S Klasu staru sad 10godina 620hiljada eura.. A ova nova je znaci isto nedje oko 600hiljada.

    -> Sramota za Mercedes posle deceniE - tehnologija napreduje a oni jos snizili cijene.

  28. #75
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Last edited by stefke; 15-01-20 at 16:56.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Korupcija A klase - Mi i Mercedesi
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 108
    Last Post: 15-04-10, 00:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •