Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 214

Thread: South & Central America uzivo :)

  1. #51
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Evo guglam to mjesto, i ne znam sto je tamo za vidjet?

    Sto se tice daljeg plana, imamo opcije:

    a) Buenos Aires- Rosario- Cordoba- Mendoza. I onda prelazimo Ande i stizemo u Santiago, Chile.

    b) Dobijemo vizu za Paragvaj, pa iz Buenos Airesa idemo za Rosario, a odatle skroz na sjever put Iguazu vodopada. Obidjemo vodopade i onda za Paragvaj, pa onda nazad za Cordobu u Argentinu i put Cilea... Ova ruta zavisi od toga ocemo li dobiti vizu za Paragvaj...

    Opcija B je duza ali nam daje sansu da obidjemo vodopade i da vidimo Paragvaj kojeg svi zaobilaze... A nije da su se paragvajci nesto pretrgli da privuku turiste...

    Argentina je ogromna i da bi se vidjelo nesto znacajnije treba makar 2-3 mjeseca...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  3. #52
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Najveca crnogorska kolonija, nas kulturni centar i sl.
    Kakav je narod inace, ima li prijateljstava vec? Stvarno super, mi svi koji vas pratimo ka da smo se s vama ukrcali

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  4. #53
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,715
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne razumijem... Sugerises da stavljam, ili da ne stavljam?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Stavljaj đaole da ne moram čitati sa dva uređaja

    Sent from my Motorola 8400

  5. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  6. #54
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    dobre slike,ako ti ne oduzima vrijeme napisi ponesto o hrani koju probas i koliko kosta

  7. The Following User Says Thank You to kikiriki For This Useful Post:


  8. #55
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    To sam i ja pomislio no nisam htio da smaram co'eka 😂

  9. #56
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kikiriki View Post
    dobre slike,ako ti ne oduzima vrijeme napisi ponesto o hrani koju probas i koliko kosta
    Hrana je slicna najoj. Mesina, sirevi, krompir, salate... Makar ovo do sad sto smo obisli brazil, urugvaj i argentina. Procitao sam da argentinci i urugvaci konzumiraju najvise crvenog mesa po coeku godisnje.

    U aziju smo bas uzivali u njihovim kuhinjama i drugacijim jelima, sto je bilo interesantno za otkrivati... Ovdje nema sad neke drugacije i nove hrane. I skuplje je naravno. Nema obroka za euro-2 kao po aziji...

    U brazil ima za ok pare masu tropskog voca, sto je nama bilo odlicno na njihov zaropek... Papaje, mango, passion i dragon fruit, ananas, banane... A za ostalu hranu su imali svedske stolove u fecinu restorana, dje je kilo hrane oko 10e, pa se na 100 grama mjeri koliko uzmes...

    Urugvaj je bio skuplji solidno, i nije bilo ovih restorana sa svedskim stolom... Tu smo uglavnom uzeli neko gotovo jelo u supermarket... Po kafea ima tih zezalica tipa empanade ili neki kolaci, tijesto sa nekim punjenjem za euro-2, ali to nije obrok...

    Buenos Aires ima milijardu restorana i kafea, pa je jeftiniji od Urugvaja. Dvoje mogu da jedu za 10-15e u neki jeftiniji restoran ili kafe, neki sendvic, salatu, dezert... Imaju velike Carrefour markete, dje isto imaju svoj kao restoran i odlicne hrane za ok pare...

    Hrana nam za sad nije toliko inspirativna kao po aziji, jer je kao sto rekoh slicna nasoj...

    Vidjecemo u ostale zemlje sto imaju...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  11. #57
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    Najveca crnogorska kolonija, nas kulturni centar i sl.
    Kakav je narod inace, ima li prijateljstava vec? Stvarno super, mi svi koji vas pratimo ka da smo se s vama ukrcali

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    Nismo planirali susrete sa nase gore listovima dosta nam je da Esteban Saveljic za reprezentaciju opet zaigra

    Narod je ka u sve velike gradove... Uzurban
    Ovdje, kao i u urugvaju, demografska rasna slika je skroz drugacija, 95% ljudi su bijeli. Nema one mjesavine ka u brazil.

    Ne znam dje su te juznoamericke ljepotice i ljepotani, mi smo za njih izmislili ljepotu

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  12. #58
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    3,125
    Thanks Thanks Received 
    1,032
    Thanked in
    421 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post

    Ne znam dje su te juznoamericke ljepotice i ljepotani, mi smo za njih izmislili ljepotu

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Sto se zena tice Peru i Kolumbija.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  13. #59
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Switzerland
    Posts
    1,932
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Hvala Mojzi na slikama i putopisu! Svaka vama cast!

  14. The Following User Says Thank You to bo8an For This Useful Post:


  15. #60
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Dan 28.

    Nosi nas ludi Buenos Aires Ovaj grad ulazi u top 5 koje smo posjetili, rame uz rame sa Njujorkom, Sidnejom, Parizom i Bankokom.

    Dosli smo juce oko podne trajektom iz Colonie, Urugvaj. Malo vise od sat vremena je trebalo. Top trajekt, oko 25e po osobi se krecu karte.

    Feribot terminal je na nekoliko kilometara od centra. Uberom smo se prebacili do hotela u kvartu Centro, sami centar grada. Za lokaciju smjestaja preporicije se i kvart Recoleta i Palermo, ali oni nisu ovako centralno pozicionirani. 16e za noc nam je smjestaj. Uzeli smo 7 nocenja. Skroz ok cijena. Za 15-20e za noc ima da se biraju jeftini ok hoteli.

    Za razliku od mnogo sigurnijeg Montevidea, Buenos Aires se vodi kao grad dje se isto konstantno mora bit na oprezu. Svakodnevno nepazljivi turisti bivaju opljackani na ulici... S motora ulete i skinu torbe, ogrlice, telefon iz ruke... Ne preporicuje se nosit nista vrijedno na sebi ili u rancu.

    Grad je bas raskosan i arhitektura je kombinacija spanskih gradova i pariza... Na svaki korak ima nesto interesantno da se vidi...

    Centro, Puerto Madera, Recoleta, Palermo, San Telmo, La Boca, Belgrano, Retiro... Djelovi grada koje cemo obidjemo ovih dana...

    Gledamo i za Paragvajsku vizu. Bili smo sad do ambasade, samo aplikacija da se ispuni, 65 dolara po osobi, slike i izvod iz banke... Isti dan se dobija ko porani ujutru.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  16. The Following 8 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  17. #61
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    ne znam koliko je bezbjedno i da li postoje neke organizovane ture ali vjerujem da bi bilo lijepo obići stadione Boke i Rivera


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #62
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Prosle slike su isto iz Urugvaja. Sad smo na feribot za Buenos Aires, tako da price i slike iz Argentine tek slijede

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    da da, go se meni učinilo da je ono zastava Agrentine i zato sam pomislila da je pola slia iz Urugvaja a onda onih 3, 4 poslednje iz Argentine
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #63
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,710
    Thanks Thanks Given 
    334
    Thanks Thanks Received 
    919
    Thanked in
    468 Posts

    Default

    Još ne viđoh kršteno žensko na ove slike...đe su one bum-bum pozadine?

  20. #64
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,440
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Najbolje da ih slika a sa dragom posao
    Kako bi na jedno oko nastavio putovanje

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  21. The Following 7 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  22. #65
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,710
    Thanks Thanks Given 
    334
    Thanks Thanks Received 
    919
    Thanked in
    468 Posts

    Default

    Pa neka draga slika muške, za svakoga da bude po nešto..

  23. #66
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,072
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    401
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Brate živiš san sve najbolje i puno sreće u daljem putovanju

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

  24. The Following 2 Users Say Thank You to djuka26 For This Useful Post:


  25. #67
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Idemo dalje po Buenos Airesu

    Przi ovih dana dobro, 32+ stepena...

    Maloprije smo predali za Paragvajsku vizu. Single entry 65$, popunjene aplikacije, slike, izvod iz banke, rezervacija smjestaja... Bice gotova sjutra. 95% ljudi koji putuju ovim kontinentom zaobidju Paragvaj, ali nije fora je poci kad smo vec ovdje. I Krnic veli da se nema sto vidjet tamo... Aj da vidimo...

    Ovih dana smo obisli Centro, Retiro, Recoletu, Puerto Madero... Plaza de Mayo je jedan od najljepsih trgova na svijet...

    Jos planiramo Belgrano(stadion River Plate), La Boca( stadion Boke Juniors), Palermo...

    Grad je raj ko voli da fotografise

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  26. The Following 9 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  27. #68
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    kakav grad bravo za posjetu stadionima, to mi je odavno na bucket list




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  28. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  29. #69
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Uživam u ovim prizorima, kako prija!

  30. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  31. #70
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Buenos dias, Buenos Aires

    Mjesec dana na put, i 5. dan u ovaj grad. Pece koliko moze, ali ovdje nema sieste.

    Juce zavrsih i kod zubara popravku zuba. Preko tripadvisora dobih preporuku za zubara koji se ispostavio odlican. Zna engleski, odlicna ordinacija... Bila me frka ocu li uspjet da nadjem dobrog zubara, ali imadoh srece sa ovom dobrom preporukom na TA. 4000 pezosa sa plombiranje.
    Trip advisor i Lonely planet su odlicni forumi za dobijanje informacija.

    U paragvajsku ambaaadu smo morali kesom da platimo vize. U mjenjacnice je regularan kurs 63-65 pezosa sa euro. Traze pasos i daju potvrdu za konverziju. Tu zamijenismo po kursu 63 pezosa za euro.

    Kako mi je pasos ostao u ambasadu juce, trebao mi je kesh za zubara, odosmo u drugu mjenjacnicu i rekoh joj da nemam pasos. Onda veli ne mogu zamijenit. Ja reko pa sto cemo sad, imam sliku u telefon... Pita me treba li mi racun... Reko ne... Onda ti mozemo zamijenit po ulicnom nezvanicnom kursu koji je 86... Ao... Ima svuda po ulici ovih dilera, ali nisam znao da im je 30% jaci kurs... Tu dobih za 100e vise pezosa, no za 130e po zvanicnom kursu u proslu mjenjacnicu...
    Kad se placa karticom kurs je 66 pezosa za dolar.

    Sad cemo da zamijenimo jos jedno 200€ po ovom nezvanicnom kursu jer nam onda za 30% jeftinije ispadaju troskovi...

    Argentina je pred jos jednim finansijskim kolapsom zbog duga, pa je inflacija bas velika zadnjih nekoliko godina...

    Ima slika sa Recoleta groblja, koje je kao grad mrtvih... Vece su im grobnice no kuce zivih.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  32. The Following 6 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  33. #71
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Pocinjemo drugi mjesec na turu

    Zakljucno sa danasnjim danom racunamo da smo obisli sve znacajnije djelove grada. 6 dana nam je trebalo. Sjutra bonus dan prije polaska za Iguacu vodopade preksjutra.

    Juce je bio kisan dan pa smo samo La Bocu vidjeli nekoliko sati. Danas smo obisli Belgrano i veci dio Palerma.

    Kratak pregled kvartova BA-a:

    Centro. Tu smo smjesteni. Biznis i soping zona sa nekoliko lijepih pjesackih ulica. Masu je jeftinih hotela i hostela i centralno je pozicioniran kvart za istrazivanje ostalih djelova grada. Poslije 8pm 90% stvari je zatvoreno, nema barova za nocne izlaske...

    Puerto Madero. Prepijep kvart blizu Centra uz rijeku sa masu kafea i barova... Ima i uzivo muzike i skupljih hotela...

    Belgrano. Sjeverni dio grada za visu srednju klasu i parase. Tu je i stadion Rivera. Odlican dio grada za laganu setnju i milion kafea i barova...

    Palermo. Odma ispod Belgrana. Kazu da je najbolje odsjesti u ovom dijelu grada, ali nije toliko centralno... Saren je kvart isto sa masu tematskih kafea i barova... Ulicni marketi i cuda vikendom...

    Recoleta. Ispod Palerma. Umjetnicki dio grada sa velikim kulturnim centrom i nekoliko muzeja... Nekoliko ooogromnih parkova naokolo... I poznato groblje.

    La Boca. Kvart gunjasa, radnicke klase... Borba za egzistenciju, dosta sirotinje i kriminala... To je dom Boke Juniors, ogroman stadion u sred kvarta. Tu se nalazi i Caminito, dvije pjesacke zone koje su masu sarene, masu lokala i basti na otvorenom, tango i gaucho plesovi se uzivo izvode... 3-4 sata provesti ovdje i vidjeti sve ovo je stvarno dozivljaj... Nema previse setnje van Caminita i stadiona jer si dileri i ostali krimosi naokolo... Nocu ni pod razno.


    Buenos Aires je grad koji vjerovatno ima najvise parkova i zelenila za grad ove velicine. Svako malo je park, pa makar i manji. Imaju 5-6 bas ogromnih parkova, i razonode na vazduh ne fali... Njeguju i zelene povrsine da se ljudi po centru mogu zavalit u hlad na travu tokom ljeta...

    Sto se tice sigurnosti, definitivno nema brige dok god se na sebe nema vrijednih drangulija i veceg kesha, ili neke upadljive skupe garderobe... U ranac nista vrijedno ne stavljati. Naravno ne otvarati novcanik na sred ulice ili se razmahivati telefonom naokolo...

    Gradski prevoz je prejeftin. Karta busom ili metroom je 25-30c i svake 3-8 minuta su polasci...

    Danas smo uzeli karte do Puerto Iguazu. To je nekih 1300km sjeverno od Buenos Airesa, na granici sa Brazilom i Paragvajem. Tu se nalaze cuveni Iguacu vodopadi, za koje kazu da su grandiozni... Da vidimo i to cudo. Odatle planiramo za Paragvaj, a onda opet nazad u Argentinu, na putu za Cile...

    Karte su nas ispale samo 66 eura za oboje. Dobili smo popust 20% za placanje keshom direktno na salter autobuske kompanije na autobuskoj stanici, a jos razmijenili eure po ulicnom kursu 86 pezosa za euro... 1300km za 66e. U brazil i urugvaj bi nas ovo ispalo jedno 3 puta skuplje.... Voznja traje 18 sati


    Slike su samo iz La Boce... Ostalo sjutra...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  34. The Following 12 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  35. #72
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Ova nedelja dana nam je bila premocna u Buenos Aires. Za vikend je grad mnogo usporio, pogotovo danas, jer nedeljom jedva da ista radi osim kafea, restorana i ponekih marketa. Mnogo manje saobracaja i za setnju je laganije.

    Danas smo dan iskoristili da obidjemo najveci gradski bazar nedeljom u San Telmo kvartu. To je odmah pored Centra, nekih 2-3km duzine i sirine kvart. Starija arhitektura, i nije previse obnovljeno, ali nedeljom sve masu zivne kad naprave ovaj kilometarski ulicni bazar. Ima svega od igle do lokomotive da se kupi.

    Popodne smo skoknuli do sarenog Palerma opet da iskuliramo u nekom od milion barova. I tamo su nedeljom ulicni bazari.

    Sjutra popodne lagano na 1300km dugu voznju do Iguacu vodopada. Preksjutra ujutru stizemo tamo. Bukirali smo dvije noci. Prvi dan da iskuliramo kroz Puerto Iguacu, a onda drugi dan cijeli da provedemo u nacionalni park razgledajuci vodopade.

    Evo slike iz Belgrana(stadion River Plate), Palerma i San Telma...

    Toliko o Buenos Airesu. Mislim da smo ga junacki odradili, kako i zasluzuje

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  36. The Following 6 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  37. #73
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    hahahahahhahahahaha je li realno da se koreanski restoran zove ŽUTI?! Meni to ne liči na nijednu riječ njihovoga jezika
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  38. #74
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    hahahahahhahahahaha je li realno da se koreanski restoran zove ŽUTI?! Meni to ne liči na nijednu riječ njihovoga jezika
    Možda ga drži potomak nekog fašiste s Balkana....




    Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  39. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  40. #75
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    @Mojs,do sad najpametniji vid troshenja novca u zivotu...kolko parasha u Cg a nishta vidjeli nisu niti ce,vama svaka chast i uzivate kolko se da primijetiti u svakom momentu
    ...

  41. The Following 6 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem HDD 3.5" 500GB - 30 / 2.5" 320GB - 20e
    By Pekmen in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-17, 23:10
  2. CAO (central asian ovtcharka)
    By oktagon in forum Kućni ljubimci
    Replies: 1
    Last Post: 20-06-11, 12:34
  3. Europe vs South America
    By ovizionizi in forum SP 2010 Juzna Afrika
    Replies: 23
    Last Post: 04-07-10, 11:16
  4. ПАЛМ О&
    By [azzo-kSv] in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 10-07-04, 10:07
  5. POPIS...ПОПИ&#10
    By CarDusan in forum Politika generalno
    Replies: 47
    Last Post: 14-05-04, 01:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •