Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 214

Thread: South & Central America uzivo :)

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default South & Central America uzivo :)

    Da otvorimo novu fresku temu

    Sinoc stigosmo u Rio, iz kisne i ledne Barselone. Dok smo dosli u apartman u Botafogo oko 11 uvece, sve se s nas cijedilo od znoja, jer smo bili u trenerke. Docekala nas je vrucina od preko 30 stepeni, i sad gledamo kako da se aklimatizujemo

    Ovdje je sad uveliko ljeto, i trajace do kraja februara, kao i spic sezone. S obzirom da smo na ogranicenom budzetu zbog duzine trajanja puta (boze zdravlja do kraja godine), izbor smjestaja nam je suzen. U aziji smo otprilike placali 10e nocenje, ali to ovdje ne moze proci u sezoni... Tako da smo za 20e nasli apartman u stanu u Botafogo kvartu, koji je miran i normalan. Ima nekih jeftinijih smjestaja u kvartu Centro, ali tamo nije bas najbezbjednije, pogotovo uvece.

    Let nam je trajao skoro 9 sati iz Casablanke. Zadovoljni smo kako je Royal Air Maroc odradio letove iz Barselone do Kasablanke pa onda i do Ria. Ispalo nas je oko 360e iz Barselone po osobi u jednom pravcu, sto je top cijena sad u sezoni. Do Barse smo stigli Rajanom.
    Imaju nekih svojih cari ovi prekookeanski letovi, jer shvatas da si stiga u jedan udaljeni dio svijeta, kad si u nekoj kapsuli 9 sati na 12 km iznad okeana

    Za sad smo bukirali 6 noci u Rio, pa cemo vidjeti ocemo li produzavati...

    Jutros smo obisli Korkovado. Vikend je, spic sezone, krkljanac klasicni. Ali vrijedi poci i na ovu munju nebesku, jer pogled odozgo razbija Ovo zadovoljstvo kosta 18e po osobi, tj voznja vozom do gore i karta za vrh.

    Posto nas je ubila vrucina, ovo popodne smo po Botafogu i u mol, da se rashladimo, inace pasasmo.

    Narod je mjesavina svega i svacega. Od onih crnaca iz amazona, pa do bijelaca kao iz evrope. I sve moguce varijacije izmedju. Ogromna je drzava, pa su samim tim i oni medjusobno razliciti. Nema neki univerzalni tip.

    Cekaju nas Kopakabana, Ipanema, Sugarloaf, Flamengo, Centro, Leblon...

    Nastavice se ...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  2. The Following 19 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  3. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    To lutko


    Pratim

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  4. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  5. #3
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,256
    Thanks Thanks Given 
    3,461
    Thanks Thanks Received 
    8,424
    Thanked in
    4,545 Posts

    Default

    a ovo se čekalo!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  6. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  7. #4
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Imaju nekih svojih cari ovi prekookeanski letovi, jer shvatas da si stiga u jedan udaljeni dio svijeta, kad si u nekoj kapsuli 9 sati na 12 km iznad okeana
    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    U ekonomskoj klasi nemaju nikakvu, za ostale ne znam.

    Lijep provod vama tamo, a i nama odavde sa vama

    Sent using Tapatalk

  8. #5
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Sretno!
    Hvala ti, opet sam uzivala uz prvu jutarnju kafu i tvoju pricu.

    Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  9. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  10. #6
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Aj aj moj san Južna Amerika...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  11. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,743
    Thanks Thanks Given 
    10,817
    Thanks Thanks Received 
    2,115
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Srećno Mojsije, bas mi je drago što živiš svoj san!
    Ako sam dobro shvatila ovo putovanje će trajati skoro cijelu 2020. godinu? Ako imaš vremena izbaci onako okvirno plan puta Čisto da znamo što ćemo čiitati....čitam sa uživanjem, zavidim vam i beskrajno vam se divim, vi ste fenomenalni

    Evo sad vidim da si o tome (mislim na ovo boldovano) već pisao...
    Last edited by zvoncica; 14-01-20 at 02:25.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #8
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,382
    Thanks Thanks Given 
    384
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    e ovo je banja, uz jutarnju kafu na posao Mojsijevi putopisi..

  13. #9
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,530
    Thanks Thanks Given 
    2,165
    Thanks Thanks Received 
    988
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Ako može moderacija da rotira slike, da ne cimamo Mojsija..
    Pa i ovaj post usput obrisite

  14. #10
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Ako može moderacija da rotira slike, da ne cimamo Mojsija..
    Pa i ovaj post usput obrisite
    Na tapatalk ih ovako izbaca, nema opcije da se okrenu normalno :/

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  15. #11
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Srećno Mojsije, bas mi je drago što živiš svoj san!
    Ako sam dobro shvatila ovo putovanje će trajati skoro cijelu 2020. godinu? Ako imaš vremena izbaci onako okvirno plan puta Čisto da znamo što ćemo čiitati....čitam sa uživanjem, zavidim vam i beskrajno vam se divim, vi ste fenomenalni

    Evo sad vidim da si o tome (mislim na ovo boldovano) već pisao...
    Hvala! Plan je da docekamo Novu u Ciudad de Mexico...

    To je ovako dosta jak izazov, prije svega zbog toga sto je put dug i fizicki iscrpljujuci, nije bas sve bajno i sjajno
    A druga stvar je psihicka komponenta, mozak moze da procesuira odredjeni broj novih informacija i iskustava, i nakon duzeg vremena krece zasicenje, dje moras da pauziras i das vremena sebi da iskuliras i odmoris.

    U aziju smo ostali 8 mjeseci, i zadovoljni smo time. Pouceni tim iskustvom, nadam se da cemo ovdje ostati minimum 9-10 mjeseci, ako vec ne budemo mogli cijelu godinu.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  17. #12
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Poslije obilaska Korkovada u subotu, nedje oko 2 popodne smo se vratili u apartman da se dekompresujemo i rashladimo. Vrucina i vlaga su nesnosni, ko prebrodi ovo njihovo ljeto do kraja februara pricace

    Uvece odlucismo da vidimo sto se dogadja kroz ovaj nas kvart Botafogo. Kvart je vecinom bezbjedan pa se moze setati vecinom mjesta, mada ima naokolo sumnjivih likova. Ideja da sjednemo u neki lokalni kafe/restoran na trotoar i pijemo cairpinju(njihov poznati koktel) i jedemo fejioadu(njihovo nacionalno jelo od pasulja i mesa) brzo se rasprsila jer je uvece toliko vruce, da je nama bas nemoguce sjedjeti napolje. Sto njih ne sprecava u tome, jer su im svi ulicni kafei i restorani dupke puni. Cak ni ventilatore nemaju u vecini mjesta... Nevjerovatno kako su se prilagodili ovoj klimi...
    Umjesto toga smo nasli jedan klimatizovani mol i tu iskulirali.

    Praia do Botafogo je lijepa na oko, ali je voda mutna i nikakva, tako da se niko ne kupa tu...

    Engleski prica 0.01 % ljudi. Bas show... Od portugalskog znamo Bom dia i )brigado.

    Njima je nedelja svojevrsni praznik kad su svi na plazu i rekreaciju.

    U nedelju smo obisli Kopakabanu izjutra, i popodne/uvece Sugarloaf brdo, jos jedan fantastican vidikovac do kojeg se dolazi zicarom.

    Najbolje je izlazit vec oko 8 izjutra, jer nije vrucina jos krenula, pa do 11. Kao kod nas u avgustu... Uber je povoljan za prevoz, jer je 1km voznje oko 50c. Od Botafoga do Kopakabane ima oko 4km. Dobar trip je doc i iskusit atmosferu Kopakabane i razlicitost ljudi koji tu dolaze. Od najvecih bombi, pa do najvecih akrepa od 150 kila. Sto ih ne sprecava da nose tange. Proveli smo jedno uru na plazu, okupali se jednom. Voda nije bas najcistija i mutna je. Pijesak je odlican s druge strane, kao brasno. Posto nismo htjeli da pregorimo, nama bijelcima na ovo njihovo sunce ne pomaze nikakav zastitni faktor(tu smo lekciju na tezi nacin u Sri Lanku naucili) uvatili smo djir setalistem i zakucali se u Starbucks na kafu i rashladjivanje.

    Bulevar uz plazu je nedeljom zatvoren tako da rijeke ljudi setaju, dzogiraju, voze trotinete... Nevjerovatna je razlicitost ljudi iste drzave. To svaki dan komentarisemo. Kao da su iz 50 razlicitih drzava.
    Kopakabanu stvarno vrijedi posjetiti i osjetiti taj njihov vibe, ali za kupanje nije nista posebno... Da se ne lazemo.

    Od vrucine bas nemamo apetit za jacom hranom, tipa meso i krtola... Ovih dana smo najvise na mango, papaju, banane... Bas imaju strasno lokalno voce...

    Popodne oko 5 smo krenuli na Sugarloaf brdo, do cijeg vrha se dolazi zicarom. Posli smo popodne da bi uvatili nocni pogled. 25e po osobi se placa. Kes ne koristimo uopste, nego gledamo na sve placamo karticama, s obzirom da je preskupo povlacenje para s bankomata...

    Pogled je premocan odozgo. Mozda cak i bolji nego sa Korkovada.

    Od juce se lijecim, nekakvu sam temperaturu dobio, tako da juce nismo nidje bili, a necemo ni danas. Vidjecemo do sjutra kako stoje stvari...



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  18. The Following 19 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  19. #13
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,530
    Thanks Thanks Given 
    2,165
    Thanks Thanks Received 
    988
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Divno, divno ,divno

  20. The Following User Says Thank You to METZ For This Useful Post:


  21. #14
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Slikovito kao i uvijek, tačno da doživiš sve ovo.
    Drži se i čuvaj se.

  22. #15
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    1,906
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Đed je faca, u jaknu na taj žaropek.

  23. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,931
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    249
    Thanked in
    134 Posts

    Default

    Thread Tools>>>Subscribe to this Thread

  24. The Following User Says Thank You to EgZeKuToR For This Useful Post:


  25. #17
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Dan 9 kako leti vrijeme, kao da smo juce krenuli...

    Nakon prelezavanja temperatulure u ponedeljak i utorak, u srijedu sam se vratio jaci nego ikad

    U srijedu smo obisli Centro, centar grada, a popodne bili na Ipanemu...

    Metroom se lako stize u bilo koji bitniji dio Rija. Jedna linija pokriva sve, od Centra, preko Botafoga, Kopakabane, Ipaneme i Leblona... Karta je oko 1e za voznju.

    Centro je biznis kvart za koji kazu da nije bas najbezbjedniji, a pogotovo ne uvece i vikendima jer se isprazni poslije biznis sati. Mi smo posli oko 11 i zatekli ga fuliranog. Od Botafoga je 4-5 stanica metroom...

    Ima da se vidi dosta tih zgrada iz portugalskog kolonijalnog doba. Podsjeca malo na Havanu. Po ulicama se sve i svasta prodaje. Przilo je dobro tako da nam je 2-3 sata dosta bilo da obidjemo sto nas je zanimalo i osjetimo atmosferu...

    Popodne opet metroom do Ipaneme. Mogu rec da je ljepsa i kultivisanija plaza od Kopakabane. Cijela oblast Ipaneme i Leblona je vise upscale, jaci butici, restorani kafei... Takve su je li i cijene... Nocenje je u tim djelovima Rija najskuplje.
    Nalecesmo i na simpatican lokal na setaliste sa uzivo muzikom njihovom... Nista ne razumijemo, ali te nosi onaj ritam lagane portugalske muzike...
    Pivo im je oko 3e u lokale sto lice na nesto...

    To je bio kraj nase sage u Rio. Odlicnih nedelju dana, iako je bila i teska sedmica jer smo se prilagodjavali na klimu.

    Nismo htjeli produzavati nego smo juce sa Rodovarije(autobuska stanica), picili busom 4 sata do Paraty... Ovo je mali kolonijalni grad...

    Bice slika jos kad tapatalk proradi...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  26. The Following 9 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  27. #18
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Parati je pravi sakriveni gradic izmedju Rija i Sao Paula. Definitivno smo dobro uradili sto smo ga posjetili.
    Osnovan od strane portugalaca u 17.vijeku, bio je svojevremeno obavezan pit stop za sav saobracaj izmedju Rija i SP. Sad je pod Unesco zastitom, jer zaista ima masu prelijepe kolonijalne arhitekture.

    Iz Rija sibaju busevi svako malo za Paraty. Voznja traje oko 4 sata, a karta je oko 18e. Nimalo jeftin prevoz autobusom u brazil...

    S obzirom da je sad spic sezone, smjestaj i busevi se pune bas brzo... Mi nista unaprijedne rezervisemo, pa nas je smjestaj ispao 32e za noc, dvije noci, dvokrevetna u lijepoj 'pousadi'. Pousade su svuda po Paratiju, to su kuce isto specificne arhitekture za smjestaj gostiju...

    Centar Paratija je 7-8 ulica i to je to. U dan ili popodne se sve na tenane moze obici. Centar je zatvoren za auta, kaldrma je sve, restorani, kafei, sopovi... Bas lagana prica. Grad je bio fuliran...
    Kome je do kupanja ima i nekoliko plaza naokolo, ali nisu nikakav spektakl...

    S obzirom da se vise nismo imali sto zadrzavati u Parati, krenuli smo popodne oko 3 za mega alfa grad Sao Paulo. Ovdje cemo biti 5-6 dana....

    Bice slika cim nadjem rjesenje za upload, posto sam dostigao neki limit na tapatalk... Moram da vidim koje su druge opcije...


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  28. The Following 6 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  29. #19
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Evo jos slika iz Rija

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  30. The Following 5 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  31. #20
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Slike iz Paratija

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  32. The Following 8 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  33. #21
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,927
    Thanks Thanks Given 
    4,971
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Fenomenalno!!! Uživaj
    ...

  34. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  35. #22
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    U Sao Paulo smo drugi dan, i utisci su pomijesani. Grad je klasicna betonska dzungla, najveci grad juzne amerike inace. Nije tragedija zaobici ga, ali ima da se vidi ponesto interesantno, i ocekivano za ovopiki grad.
    Vidi se da je standard jaci nego u Rio, koji je mnogo siromasan.
    Vrijeme nas je pogledalo, olo 25 stepeni je ovih dana, nema vise one rerne od Rija...

    Ima muzike na engleskom, a moze se i nalecet na nekog ko zna engleski. Sao Paulo vuce ekonomiju brazila i vidi se da svi rade koliko mogu. Za razliku od Rija dje se mnogo vise uziva i kulira po plazama.

    Smjestaj smo nasli u kvart Bela Vista u centru, za 20e za noc, ok hotel za prespavati. Uzeli smo 5 noci, to nam je i vise nego dovoljno da iskusimo SP.

    Avenida Paulista je glavna avenija u SP, proteze se nekoliko kilometara po centru. Oko nje je suma oblakodera. Juce nas je zatekla nedelja, kad je bulevar zatvoren i pretvorio se u mjesto za koncerte, vjezbanje, setnju...
    Za razliku od Rija, SPom se moze setati, nije toliko nebezbjedno, mada odjednom zna da naidje ulica ili dvije, obicno oko nadvoznjaka, puna beskucnika i bolesnih.

    Centralni istorijski dio na nesto lici, ali je to delako od nivoa sredjenosti koji treba da bude. Po ulici se svasta prodaje, beskucnici leze sa strane...
    Imamo jos 2 dana ovdje pa onda sibamo za Curitibu...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  36. The Following 7 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  37. #23
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Dan 15 na putu

    Prolecese nam ovih 5 dana u Sao Paulo. Iako nema nekih turistickih atrakcija, sto je malo cudno za grad od 20 miliona ljudi, ima mnogo interesantnih kvartova da se obidju po gradu.

    Istorijski dio sa kvartovima Sč i Liberdade je pokusaj ozivljavanja starih djelova grada, dje se moze naslutiti neko staro vrijeme i arhitektura. Doduse slabo je to odradjeno idosta je beskucnika i prljavstine naokolo. Sto ne znaci da treba zaobici ovaj dio, jer tu je sve pocelo 1500 i neke.

    Noviji i imucniji djelovi grada su Pinheiros, Jardins, Itaim Bibi. Tu smo proveli 2 dana, jer su ulice i kvartovi prelijepi sa milion restorana svih mogucih kuhinja, i kafea sto prave kafu kakvu oces.
    U Jardins su kuce elite Sao Paula i Brazila. To je neka njihova verzija Beverli Hilsa. Samo sa zidovima od 5 metara oko kuca, zilet zicom, kamerama i elektricnom ogradom na regularnu ograduod 5 metara. Strahvod otmica i napada je veliki...
    Itaim Bibi je mali Palo Alto. IT kompanije ukljucujuci HQ Google za juznu ameriku. I opet milion restorana svih kuhinja.

    Sto se tice hrane, masu restorana nudi brunch svedski sto za oko 10e po kilu hrane. Tu dvoje mogu bas dobro da jedu i piju...

    Jutros smo se uberom za 3e prebacili do Tiete autobuske stanice. To je poslije stanice u Nju Delhiju, druga najveca na svijet. 7km od centra grada....
    6 sati nam je trajao put do Curitibe. Ovdje smo 2 dana pa onda nastavljamo ka jugu, i za par dana ocekujemo da smo u Montevideo. Bog te video...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  38. The Following 7 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  39. #24
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    2 dana je dosta da se obidje Kuritiba. Izmedju Sao Paola i Kuritibe je oko 6 sati voznje busom, karte su oko 26e po osobi.

    Smjestaj je osjetno jeftiniji nego u Rio i SP. Lijep i cist hotel nas je ispao 15e za noc. OYO Cervantes hotel. OYO je inace lanac jeftnih hotela.

    Grad ima oko 2 miliona ljudi. Kuritiba je kao i ostali brazilski gradovi, lijep, ali se mora u svakom trenu biti svjestan okoline. Po centru se vec oko 8 sve zatvara, i onda beskucnici i dileri preuzimaju primat ulicama. Po danu je druga prica, totalno obrnuta. Parkove cuva policija i ne daju da se spava, kao sto se moze vidjeti po Riju i SP.

    Imaju jednu kilometarsku pjesacku centralnu ulicu sa prodavnicama i kafeima, koja je, je li preko dana prelijepa, dok uvece je za izbuegavati. Nekoliko interesantnih barova i restorana se nalaze po centru... S cijenama koje su jeftinije nego u Rio i SP.

    Arhitektura, kao i u ostatku Brazila, se svodi na nekoliko lijepih crkava iz portugalskog perioda, i jos nekoliko zgrada sa kolonijalnom stilom. Ovo ostalo su obicne visoke zgrade, bez ikakvog stila i duha.
    Inace je Kuritiba na 1000m nadmorske visine, i osjetno je hladnije, tu oko 20-25c im je ljetnja temperatura.

    Za koju uru picimo za Porto Alegre nocnim busom, oko 12 sati traje voznja. Odatle cemo lagano za Urugvaj...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  40. The Following 7 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  41. #25
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,256
    Thanks Thanks Given 
    3,461
    Thanks Thanks Received 
    8,424
    Thanked in
    4,545 Posts

    Default

    kako bi bilo dobro da radiš neku emisiju za TV, bila bi super gledana nije suvoparna priča već približiš zemlju (grad) u kome si predobro! jedva čekam dalje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  42. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem HDD 3.5" 500GB - 30 / 2.5" 320GB - 20e
    By Pekmen in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-17, 23:10
  2. CAO (central asian ovtcharka)
    By oktagon in forum Kućni ljubimci
    Replies: 1
    Last Post: 20-06-11, 12:34
  3. Europe vs South America
    By ovizionizi in forum SP 2010 Juzna Afrika
    Replies: 23
    Last Post: 04-07-10, 11:16
  4. ПАЛМ О&
    By [azzo-kSv] in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 10-07-04, 10:07
  5. POPIS...ПОПИ&#10
    By CarDusan in forum Politika generalno
    Replies: 47
    Last Post: 14-05-04, 01:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •