Page 5 of 9 FirstFirst 123456789 LastLast
Results 101 to 125 of 214

Thread: South & Central America uzivo :)

  1. #101
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Dan 48

    Kako je Mendoza laganica

    Nakon 4 fantasticna dana u Kordobi, koja se ne smije zaobici prilikom posjete Argentini, prekjuce u 9 uvece smo se nocnim busom zaputili 800km zapadnije u prijestonicu vinskog regiona- Mendozu. Bus kompanija El Rapido, 30e po osobi karta za 10 sati voznje. Nije malo, ali moze i 30% nize ko zamijeni novac za najbolji kurs u buenos aires. Karte smo kupili dan prije na salteru na autobuskoj. Uglavnom svi daju 20% popusta na prikazane cijene, za placanje keshom ili debitnom karticom.

    Za autobuse i red voznje kroz Argentinu najbolje je na sajt Plataforma10 vidjet koje kompanije i kad voze, pa onda na njihov salter kupiti karte na autobuskoj, jer su cijene na sajtu bez popusta... Najcesce se ima obrok ili 2 tokom voznje, zavisi od duzine...

    Juce ujutru smo stigli u Mendozu, bas nam je lagano pala voznja jer smo odspavali vecinu noci. Semi cama(sjedista se spustaju na 140-150 stepeni) su bas udobna za spavanje, a ko oce da doplati oko 10e moze dobit i klasu Cama, dje se sjediste skroz spusta...

    Smjestaj smo nasli na Airbnb, stan u centru za 16e za noc, 3 noci. S obzirom da smo dosli u 7 ujutru, iskulirali smo u Starbucks do 10, za kad smo se dogovorili check in u stan... autobuska je, kao i u Kordobi, samo 1km od centra, sto je dobro jer se moze hodati s rancima, ne moramo placati taxi...

    Mendoza je centar vinskog regiona, dje se proizvodi vecina argentinskog vina... Grad je bas laganica, nije preveliki, ima malo vise od 100 000 stanovnika... Bas kultivisan grad sa parkovima, ogromnim korzom, pun kafea, svuda platani naokolo koji bas dobar hlad daju...

    Za popodne smo rezervisali obilazak nekoliko vinarija u okolini grada... 12e po osobi je poludnevna tura od 5 sati... Po gradu su svuda agencije koje nude izlete i ture... Odavde se krece i na Akonkagvu, najvisi vrh j.amerike 6900m...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  2. The Following 8 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  3. #102
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Tek sad vidjeh da je otvorena nova tema za ovo putovanje :hammer:
    Makar ću imati materijala za čitanje
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  4. #103
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Ova Mendoza mi je najljepša od svih gradova koje si do sad kačio...

  5. #104
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Ova Mendoza mi je najljepša od svih gradova koje si do sad kačio...
    Ovaj grad je san... Najvece pozitivno iznenadjenje do sad na put... Preopusten... Masu vinograda/maslinjaka naokolo za ture... Planine/kanjoni za planinare...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  7. #105
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Jubilarni 50. dan na put

    Nocas iz Mendoze idemo na maratonsku 18osatnu voznju busom 1200km juzno za Patagoniju, tacnije u Bariloche.

    Ova 4 dana u Mendozu su nam bili odlicni. Prekjuce popodne smo bili za Maipu, jedno 20km od Mendoze mjesto koje je svo u vinograde i maslinjake. Maipu je poznat po proizvodnji Malbec vrste vina. Obisli smo dvije vinarije i jednan maslinjak za 5 ura, koliko je trajala popodnevna tura. I sve to za 12e po osobi... Agencija je bas odlicno odradila turu. Moglo je da se proba po 3 vrste vina u obije vinarije, i u ovu fabriku maslina, njihovo ulje i masline...

    Juce smo se zaputili u Cacheutu, mjesto u planinu jedno 40km od Mendoze. Tamo se nalazi akva park sa dosta otvorenih bazena, reko da se malo relaksiramo... Lokalni bus je 1e po pravcu, a ulaz u akva park 5e po osobi... Tamo je bio opsti krkljanac, pustaju makar duplo vise ljudi nego sto bi trebalo za neki normalan ugodjaj, tako da kad smo u sve bazene vidjeli ljude ka sardine i polu prljavu vodu, odustali smo od toga i busom se vratili nazad. Park ima dobar koncept ali u spicu sezone ga je nazalost najbolje zaobici...

    Mendoza ima i jednu party ulicu, nesto kao Belgrano u Cordobu, ili Palermo u Buenos airesu, dje je uvece fulirano, desetine lokala i restorana... Tako da smo tamo sinoc iskulirali i probali lokalna piva... Cijene pica su skroz ok, pivo 1.5-3e, boce su im uglavnom od litar, dok moze i toceno da se naruci... Patagonija je do sad najbolje pivo koje smo probali. Vina nam nisu nesto posebno, ali i nismo neki ljubitelji istoga...

    Dakle, od sjutra krece avantura kroz Patagoniju. Prva stanica San Carlos de Bariloche, iliti skraceno Bariloche. Tamo smo za sad rezervisali 3 noci, pa cemo da vidimo za dalje... Karte su nas papreno ispale 50e po osobi (po zvanicnom kursu)... Smjestaj smo uzeli u jednom hotelu za 22e za noc...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  8. The Following 11 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  9. #106
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Dan 52.

    Patagonija i njena priroda su nesto sto odusevljava... Onda uvidim da nasa priroda je makar isto lijepa kao ovo ovdje, ako ne i ljepsa... Ali nacin kako mi postupamo s nasom prirodom, a kako oni svojom... Tu je velika razlika.

    Juce oko 2 popodne smo stigli u Bariloche. 18 i po sati busom iz Mendoze. Ko planira put po Argentini, cijela zemlja se avionom moze obici mnogo lakse i brze avionima, samo unaprijed isplanirati rute i uzeti karte za avione... LATAM i Argentinas Aerolinas imaju najjeftinije letove...

    Top the best Argentine je sledece:

    1. Buenos Aires
    2. Iguacu vodopadi
    3. Cordoba, chill grad
    4. Mendoza, vinski region
    5. El Calafate (Perito Moreno glecer)
    6. El Chalten (raj za planinare, Fitz Roy se tamo nalazi)
    7. Bariloche, obilazak jezera patagonije
    8. Ushaia, kraj svijeta, pingvini, ture za juzni pol...

    Za ovo gore jedno 4 nedelje minimum odvojiti...

    U Bariloche smo rezervisali 3 noci u hotelu/hostelu u centru, 24e za noc... Ovdje je malo i nedelju dana, koliko je lijepo, i koliko ima sa se istrazuje naokolo. Sad je spic sezone, sve vrvi od ljudi, grad je prelijep, svicarska stil... Zimi je centar skijanja, a ljeti nudi sve moguce aktivne odmore i ture... Arhitektura je sva u planinskom stilu, brvnare, kombinacija drvo i kamen... Bariloche je od 30ih postao mjesto dje se elita argentine pocela okupljati na zimovanje... Sad dolazi cijeli svijet, tokom posjete patagoniji...

    Voznja busom je bila bas show. Poslije onih ranceva i ravnice sjevera i centralnih predjela, krenuli su drugaciji pejzazi sa planinama, rijekama, sumama... ima i nekoliko vulkana naokolo...

    Autobuska stanica je nekih 3km van centra Bariloche-a, taksi kosta oko 3e do centra...

    Naokolo je masu jezera, najpoznatija je tura 7 jezera, nekih 100km se najcesce kolima obilazi i slika usput sa vidikovaca...
    Na 1080m je najveci vrh ovih krajeva, odatle je najbolji pogled... To planiramo sjutra da vidimo...
    Llao Llao je nekih 25km odavde, mjesto sa nekih 15km staza za planinarenje i vidikovce jezera... To smo danas obisli za nekih 4 sata. Lokalni bus vozi do tamo za 50c...

    S obzirom na ogromna prostranstva patagonije kroz argentinu i chile, odlucili smo sa obilazak tih predjela koji se prostiru jos 2000km juznije ostavimo za posebnu turu, tako da smo juce uzeli karte za Chile. Busom cemo preksjutra za Puerto Montt, 360km odavde dje cemo bit nekoliko dana, prije nego sto krenemo sjeverno za Santjago...

    Evo slike iz autobusa, tokom voznje za Bariloche...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  10. The Following 6 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  11. #107
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Evo jos slika Bariloche grada. Cijene pica su ok, ali je hrana skupa po lokala i restorana...
    Najekonomicnije je uzeti hranu u marketu i spremiti u hotelskoj kuhinji, sto i radimo, sto i dostina radi...


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  12. The Following 6 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  13. #108
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Dan 53.

    Danas smo planirali da se ispemo na Cerro Campanario 1200mnv, ali to se nece desiti iz prostog razloga sto su svi putevi zatvoreni zbog Ironman trke... Inace je uspon na ovaj vrh nije pret upezak, jer se savladava svega nekoliko stotina metara uspona... Ima i zicara za 10e ko oce laganiju varijantu...

    Tako da cemo danas da kuliramo kroz Bariloche i prosetamo pored jezera... Imaju i nekoliko fabrika cokolade, dje se vrhunske stvari mogu kupiti i probati...

    Sjutra konacno za Chile, koji ce biti nasa 5. zemlja na ovom putu... Startujemo u Puerto Montt, 6 sati odavde, dje cemo bit 2-3 dana pa onda idemo za Santiago. U Santiago smo na airbnb vec rezervisali 7 noci 5-12 mart, da se malo vise dana stacioniramo u jedno mjesto...

    Slike od juce, Llao Llao park suma, kao i Llao Llao hotel, jedan od najpoznatijih istorijskih hotela u juznoj americi...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  14. The Following 9 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  15. #109
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    ja skontah da cete se spustiti jos juznije...steta ali dobro
    kakva je situacija sa rentiranjem auta? jeste li imali tu opciju u vidu?

  16. #110
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kb8 View Post
    ja skontah da cete se spustiti jos juznije...steta ali dobro
    kakva je situacija sa rentiranjem auta? jeste li imali tu opciju u vidu?
    Planirali smo da idemo za El Calafate iz Bariloche-a, ali onda smo skontali da bi od 4 dana 3 proveli u autobus, i jedan dan samo u nacionalni park. Ta bi nas ekspedicija od 4 dana ispala preko 500e, sto nam je previse energije i para za jednu stvar...
    U patagoniju osim Perito Moreno glecera i Barilochea, ima jos da se posjeti i El Chalten, kao i Torres del Paine u Chileu. To su highlights, a to je jedna jaka tura samo za sebe, jer se mora doc sa opremom za hiking...

    Za sad nismo uopste uzimali rent a car. U Bariloche je bilo 80+ eura po danu, a skoro niko nece samo na dan da ga izda... Ovo sto smo vidjeli po urugvaju i argentini bilo je oko 50-70e po danu... Bas skupo. Mada sad je jos uvijek sezona... Od aprila padaju cijene...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  17. #111
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Dan 55, jos koji dan pa ulazimo u treci mjesec na turu

    Stigosmo u Chile

    U Chile smo juce usli na mala vrata u Puerto Montt, nekih 350km od Barilochea, 7 sati je trajala voznja zbog zadrzavanja na granicu. Cijeli autobus su ispraznili i sa psima provjeravali prtljag i autobus. Oko 2 popodne smo stigli u Puerto Montt. Bus karte su bile po 16e. Ovdje smo rezervisali dvije noci, 30e za noc, skuplje nego u Bariloce...

    Puerto Montt nije ni izbliza interesantan i lijep kao Bariloche, ali svakako je interesantno vidjet ovaj dio Chilea. Grad je siromasniji, svi objekti su od drveta, zivi se od trgovine i ribolova... Podsjeca me malo arhitekturom na sjevernu skandinaviju... Naokolo su i dva vulkana. Vulkan Osorno se posebni izdvaja visinom i vrhom prekrivenim snijegom... Vidjecemo danas ili sjutra ocemo li uspjeti da ga vidimo jer je cesto pokriven oblacima...

    Za sad je plan za Chile sledeci:

    1. Puerto Montt
    2. Santiago
    3. Valparaiso
    4. Vina del Mar
    5. Antofagasta
    6. San Pedro de Atacama

    Ovo je otprilike 3 nedelje... Vidjecemo kako ce se razvijati stvari i ocemo li jos nesto ubaciti usput...

    Razmijenili smo poslednje eure u njihove pezose, oko 900 pezosa je kurs za 1e.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  18. The Following 14 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  19. #112
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Chile ima nekih 6000km duzine od sjevera do juga... I otprilike manje od 200km sirine... Oko 17 miliona ljudi... Ovdje na jugu je primjetna promjena demografske slike, dje je vecina mijesanih i crnih... Citam da je dosta bilo doseljavanja iz afrike u ove krajeve...

    Puerto Montt je mjesto koje se zapravo posjecuje da bi se doslo do Puerto Varasa. Puerto Varas je prelijep grad na obali jezera, jedno 20km od P.Montta. kuce su sve od drveta, ima linepo setaliste uz jezero, i fantastican pogled na obliznji vulkan Osorno. S obzirom da smo u aziji bili po vulkana, ovaj nas nije zaintersovao za penjanje...

    P. Varas je mali grad, za 3-4 sata se moze lagano prosetati naokolo... Putnici s kruzera izlaze u P. Montt i dolaze ovamo... Masu je dobrih restorana, kafea, shopova... Od P.Montta smo ove 2 dana dolazili ovdje, kombi taxi vozi za euro... Grad je bas idilican i odlican da se iskulira dan-dva... Temperatura je manja za 10 stepeni nego u Bariloche, tako da se ovdje ladimo na 20 stepeni... Vidim od sjutra da ce nam u Santjago bit opet 30+...

    Konacno jeftiniji prevoz. Busevi kroz Chile su osjetno jeftiniji nego kroz Argentinu. Karte odavde do Santjaga, za 12 sati voznje, su nas ispale po 20e. Ovo bi nas u argentinu kostalo 3-5 puta skuplje.

    Ocekujemo da u Santjago budemo oko 8 ujutru. Uzeli smo na airbnb stan u centru za 150e, 7 noci. Da vidimo jos jednu metropolu j.amerike...

    Ispod su slike P.Varasa...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  20. The Following 9 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  21. #113
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Ako se ne varam, izgleda mi prilučno uredno i čisto...

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  22. #114
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Ako se ne varam, izgleda mi prilučno uredno i čisto...

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
    P. Varas, za razliku od P. Montta, je linepo i cisto mjesto... Pitomina za obici. Odavde se moze na ture do vulkana, jezera i planina naokolo...
    Dio je juga Chilea, dok oni imaju i 'ekstremni' jug, tj sve sto je juznije odavde. A to su mjesta dje idu veliki zaljubljenici u netaknutu prirodu

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  24. #115
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Dan 58

    Stigosmo juce ujutru u Santjago

    Voznja iz Puerto Montta je trajala nekih 13 sati. Condor prevoznik, bas dobri autobusi. Za autobuse po Chileu najbolje je na sajtu https://www.pasajes.cl/es/. uporediti cijene prevoznika, pa onda na salteru prevoznika na autobuskoj ili u grad kupit kartu. Ili online ako nema nekih naknada. Jer ovi sajtovi naplacuju 2-3e taksu po osobi...

    Oko 8 i po ujutru smo bili na autobuskoj, koja je od centra nekih 5-6km. Uberom smo dosli do stana u centru, 4e voznja. Moze i metroom, karte su im 60-80c, 2 sata traje karta. Stan smo nasli preko airbnb, 152e za 7 noci, u kvartu Lastarria. Bas lijep bohemian kvart. Glavni trg nam je na 10 min pjeske.

    Santjago je ogroman grad, 6+ miliona ljudi, nesto kao Buenos Aires... Po centru je bas raskosno, arhitektura iz 19.vijeka, trgovi, parkovi... Polagano cemo da rastegnemo obilazenje ovih nedelju dana... Primjetno je da je hrana i pice skupo po lokala i restorana kao po zapadnoj evropi... Imamo stan sa odlicno opremljenom kuhinjom

    Juce smo obisli istorijski centar, danas idemo po kvartova naokolo... Brda po gradu daju fantastican pogled naokolo...

    U ponedeljak cemo u ambasadu Bolivije da apliciramo za vize. Trebalo bi za dan da bude gotovo.

    Sto se tice ostatka Chilea, planiramo da vidimo Valparaiso na more, i onda sjeverno za Antafogastu. A onda shlagvort, San Pedro de Atacama. 4-5 dana da provedemo po pustinji na 4000+ metara istrazujuci pustinju, gejzire, jezera...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  25. The Following 11 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  26. #116
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,046
    Thanks Thanks Given 
    2,193
    Thanks Thanks Received 
    2,349
    Thanked in
    1,214 Posts

    Default

    Ovaj prizpor sa vulkanom je veličanstven.
    Koliko mi prija oiva Južna Amerika i ove fotografije to je nevjerovatno. Tačno se uklapa u moj mentalitete i temperament. Znam da je sirotinjski i sve to, ali nikad ne bih birala Švedsku i te sredjene ali sjeverne zemlje. Ovo je raj na zemlji
    A da smao da znamo da cijenimo ovo što mi imamo, jednaki raj.

  27. The Following 5 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  28. #117
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ovaj prizpor sa vulkanom je veličanstven.
    Koliko mi prija oiva Južna Amerika i ove fotografije to je nevjerovatno. Tačno se uklapa u moj mentalitete i temperament. Znam da je sirotinjski i sve to, ali nikad ne bih birala Švedsku i te sredjene ali sjeverne zemlje. Ovo je raj na zemlji
    A da smao da znamo da cijenimo ovo što mi imamo, jednaki raj.
    Vjeruj mi dok sam gledao fotke isto sam pomislio, plus španski mi je među omiljenim jezicima

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  29. #118
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ovaj prizpor sa vulkanom je veličanstven.
    Koliko mi prija oiva Južna Amerika i ove fotografije to je nevjerovatno. Tačno se uklapa u moj mentalitete i temperament. Znam da je sirotinjski i sve to, ali nikad ne bih birala Švedsku i te sredjene ali sjeverne zemlje. Ovo je raj na zemlji
    A da smao da znamo da cijenimo ovo što mi imamo, jednaki raj.
    Mislim da bi trebala da planiras 3-4 nedelje Argentinu. Poslije toga nista ne bi bilo isto

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  30. #119
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Dan 59.

    Bezbjedonosna situacija u Santiago nije bas na najboljem nivou, iz prostog razloga sto protesti koji su poceli u oktobru prosle godine jos traju. Ovo sto ovi rade prije bi se moglo nazvati vandalizmom nego protestima. Populacija 15-30 godina, sa gas maskama, torbama punih kamenica, jakim petardama, prolete nekoliko sati kroz nekoliko bulevara po centru, polome i zapale sve sto im je na put. Polomljeni bilbordi, zapaljeni semafori, gume po putu, blokirani bulevari, kamenice lete po policajcima... Policija ne reaguje... Samo ih prate. Od oktobra prosle godine poginulo je oko 30 ljudi u ovim nasilnim protestima.

    Ovo su klasicni vandali, ekstremisti, skinhedsi i ostali iz te sorte, koja samo divlja... Kad bi policija krenula na njih to bi bio klasican pokolj. Ovi ne zale zivot, ionako im ne vrijedi puno... Policija ne da glavni trg i drzavne zgrade i banke po centru... Protesti su obicno kad padne mrak, od 8 navece, mada su nas juce zatekli i ranije popodne... Scene kao iz filmova... Gore gume, ovi lome naokolo sto stignu, a policije nidje... Puste ih da se izduvaju... Sinoc je cijelu noc pucalo od petardi i kamenica... I sve se desava u nas kvart Lastarria, tako da gledamo da do 8 udjemo u zgradu, inace nas kasnije zateknu kamenice i suzavac kroz kvart kao sinoc i preksinoc... Apokalipticne scene... Jutros kao sa nista nije bilo... Sve pocistili... Ali se vide naokolo slomljeni bilbordi, grafiti svuda naokolo... Za sjutra su najavljeni veliki cjelodnevni protesti kako stoje stvari... Tako da cemo do Valparaisa na more poc na dan... U ponedeljak zavrsavamo Bolivijsku vizu... Ako krenu da protestvuju pk cio dan, onda cemo sa napustamo Santjago cim uzmemo vize...

    Juce smo obisli kvartove Belavistu, Patronato i Italiju... Belavista je prelijep bohemian kvart, svuda murali i prelijepi restorani, barovi i kafei naokolo... Centar nocnog zivota. Patronato je turski/arapski kvart dje se sve zivo moze kupit na ulicu. Barrio Italia je isto prelijep kvart... Prelagan, svi piju kafe u milion kafea po trotoaru...

    Takodje smo bili na brdasce Santa Lucia, isto u centru, prelijep pogled na grad...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  31. The Following 8 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  32. #120
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Dosta grafita-crteza,u chemu je fora?
    ...

  33. #121
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Dosta grafita-crteza,u chemu je fora?
    Bellavista je sav u murale. Generalno po cijelom gradu su murali.

    A sto se tice grafita, ovi sto protestvuju su njima nagrdili cijeli grad u zadnjih pola godine, ne biraju dje ce da svrljaju. Sad je 8 uvece i vratili smo se u stan jer je vec pocelo rokanje izmedju ovih divljana sto protestvuju i policije. Suzavac se osjeca u vazduh. Broj ovih sto ptotestvuju je od nekoliko stotina pa do nekoliko hiljada, zavisi koliko ih se skupi... Nevjerovatn9 kakve scene.

    Ovdje objavljuju sadrzaj sa protesta...

    https://instagram.com/plaza_dignidad...d=8p6ipmkyi6mn

    Scene ka iz avganistana u najmanju ruku... A nekoliko blokova nadalje pije se kafa i pivo mirno kao da se nista ne desava...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  34. The Following 3 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  35. #122
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Dan 61 uskocismo u treci mjesec puta... Bas smo imali odlicnih i dinamicnih 2 mjeseca do sad... Brazil, Urugvaj, Paragvaj, Argentina, sad Chile... Ceka nas jos 13 drzava do kraja puta...

    Situacija u Santjago je zajebana s protestima, prekjuce su ubili jednoga u centru sto je gadjao policiju, pa je juce bio haos po dijelu centra cio dan... Mi smo vecinu dana proveli u obliznjem gradu Valparaiso, ali i tamo su bili neredi. Prvo je bio ogroman protest za dan zena, zene su mirno protestvovale, ali se onda popodne zagovnjalo sa suzavcima i kamenovanjem vojske... Onda ovi krenu da razbijaju demonstrante i onda opsti haos nastane, ne zna se dje ko trci i ko pada preko koga...

    Prekjuce smo bili na vrh parka Metropoliten, odakle puca vrhunski pogled na grad... Gore je i crkva sa velikom statuom djevice Marije...

    Juce smo busom bili do Valparaisa, koji je bio lijep grad do pocetka ovih protesta, ali su ga urnisali sa grafitima, smecem i lomljenjem grada... Valparaiso je na sat i po odavde, 7-8e povratna karta busom...

    Valparaiso je poznat kao dom cuvenog pjesnika Pabla Nerude, koji tu ima nekoliko kuca...

    Jutros smo uranili u ambasadu Bolivije, reko da oposlimo vizu, ali nam ovaj rece da dodjemo sjutra jer im ne radi sistem... Dako sjutra to oposlimo isti dan. Viza se radi online, sva dokilumenta uploaduju i dodje kod njih sa svim tim dokumentima opet... Ispunjena aplikacija, kopije pasosa, slike, napisat neki odokativni itinerar na a4 papir, potvrda smjestaja, izvod iz banke... Viza je besplatna za nas...

    Radujemo se skorasnjoj posjeti San Pedro de Atacama, Salta(opet nazad u argentinu) i Uyuni... To cebas biti vrhunska mjesta sa se istraze pustinje i planine...

    U sledecem postu ce biti odvojeno slike iz Valparaisa...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  36. The Following 7 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  37. #123
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Slike iz Valparaisa...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  38. The Following 5 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  39. #124
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Dan 63

    Juce dobismo bolivijske vize. U 8 i po smo stigli u ambasadu sa svim papirima, i cekali 4 sata dok nam nije dao vizirane pasose, nakon sto je preuzeo pasose sa svim dokumentima. Prvi dan nas je vratio kad smo dosli, sa pricom da ne radi sistem. Juce je isto rekao nekim drugim likovima... Samo je nama i jos dvijema koreankama izdao vize... Cusmo od jednoga da sad zbog promjene vlasti i odlaska Moralesa daju manje viza i vagaju kome ce dati... Ko zna je li tacno... Za nas svakako je odlicno ispalo jer je viza besplatna.

    Boravak u Santjago se blizi kraju. Sjutra idemo 1350km sjeverno za Antofagastu. A nakon toga krecemo na spektakularnu turu pustinjom iz San Pedro de Atacama. Turbus je najveca bus kompanija u Chileu, juce smo u njihovoj poslovnici u centru uzeli karte za Antafogastu(za sjutra voznja, po 19e, 18 sati traje put, zaista dzabe za te pare), i Antofagasta do San Pedro de Atacama (voznja 14og, 5 sati, po 8e karte). Nasli smo foru da su karte jeftinije od zvanicnih ako se traze sjedista u zadnjih 5 redova u bus. Cijena je niza za dobrih 20%. Ovo slucajno vidjeh na sajtu turbus-a, inace ti oni nece prikazati ovu cijemu prilikom kupovine, nego se mora traziti specificno...

    Metro je odlican u Santjago. Mnogo se brze stize bilo dje kroz grad, jer je ulicama katastrofalna guzva u saobracaj po cio dan. Centar je nekih 10km u precniku... Metro kosta 80-90c, karta vazi 2 sata.

    Prekjuce, juce, a i danas smo u novijem biznos kvartovima oko Vitakure i Costanera centra. Tu nema traga protestima, kao da je drugi grad. Ovdje su fensi blokovi, hoteli, bulevari, kuce... Vidi se da je mnogo bogatiji dio grada, a i skuplji... Costanera centar je najveca zgrada u juznoj americi, 300m visoka... Tokom podneva je vrijeme za rucak kad vecina zaposlenih izlazi na pauzu i svi kafei i restorani izbacuju specijalne ponude, za 5-6e se moze dobro rucati...

    Vrucina je velika ovih dana, 32-33+ stepeni... Nismo iskusili najbolje vecernji zivot Santjaga zbog ovih protesta koji krecu svako vece oko naseg kvarta Lastarria... I danas tokom dana je bila frka dok smo isli do metroa, vojska krenula da lovi po centru ove delikvente pa je nastala trka po ulicama i kamenovanje vojnijh vozila... Pazimo da nas ne strefi nekakav kamen u glavu jer ovi ne gledaju ko je naokolo...

    Dakle, sledece je Antofagasta, stizemo tamo 13og. Sjutra nam je u 3 popodne bus. Bas je duga voznja, do 9 ujutru sledeceg dana. Tamo nije nista posebno pa se necemo zadrzavati previse, samo jednu noc, jer 14og idemo za Atakamu. Bukirali smo 4 noci u San Pedro de Atacamu i preko jedne agencije rezervisao ture po pustinji naredna 3 dana. Ocekujemo sa to bude spektakl...

    Onda se opet vracamo u Argentinu od 18og... Toj zemlji je tesko ne vracati se... Idemo za Saltu na sjeveru, okle planiramo uci u Boliviju...

    Slike iz Santjaga ovih dana...



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  40. The Following 9 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  41. #125
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,593
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Nemam riječi kako dobar život živite :-) !
    Iskreno zavidim ...
    Al mi je nevjerovatno kako čovjek sa našeg prostora lagano reaguje na prozeste i dešavanja u Santjago :-) ( zamislite jednoga šveđanina ili amera ) da je fošao da prošeta a protesti sa ozbiljnim invidentima svako veče...
    Sa andjelima ostatak puta!!!

    Sent from my motorola one power using Tapatalk
    Servis bijele i smedje tehnike.
    069/495-559
    [email protected]

  42. The Following 2 Users Say Thank You to brojdva For This Useful Post:


Page 5 of 9 FirstFirst 123456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem HDD 3.5" 500GB - 30 / 2.5" 320GB - 20e
    By Pekmen in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-17, 23:10
  2. CAO (central asian ovtcharka)
    By oktagon in forum Kućni ljubimci
    Replies: 1
    Last Post: 20-06-11, 12:34
  3. Europe vs South America
    By ovizionizi in forum SP 2010 Juzna Afrika
    Replies: 23
    Last Post: 04-07-10, 11:16
  4. ПАЛМ О&
    By [azzo-kSv] in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 10-07-04, 10:07
  5. POPIS...ПОПИ&#10
    By CarDusan in forum Politika generalno
    Replies: 47
    Last Post: 14-05-04, 01:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •