Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast
Results 176 to 200 of 214

Thread: South & Central America uzivo :)

  1. #176
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Da li bi ti ista pomoglo da kontaktiram Gordana, on je bio ambasador u Argenitni, da vidim da li bi išta mogao pomoći?
    Gordan je vec ukljucen, evo rade 10ak dana, nadam se da cemo sve finalizovati ove nedelje za povratak

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  2. The Following 5 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  3. #177
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Ujutru krecemo za Francusku ako bog da... Onda let za Stokholm, pa u ponedeljak MA let za Pg... Da se sve poslozi pa da stignemo s andjelima...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  4. The Following 13 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  5. #178
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    U Boliviju kao da je ratno stanje...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  7. #179
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,401
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Dočekali bi smo te na aerodrom, al jbš ga, zabrana okupljanja preko dvoje ljudi.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  8. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  9. #180
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ovo zbog korone ova vojska?
    Polako i sa srećom!

  10. The Following User Says Thank You to ^^0LIvEr_QuEeN^^ For This Useful Post:


  11. #181
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    sa srecom da se vratite . pa kad sve prodje i to ce biti jedan od jacih dozivljaja

  12. The Following 2 Users Say Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  13. #182
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Ne mozemo vas dočekat' na aerodrom, ali cemo vas moc ispratit' kad budete isli na nastavak Sa srecom, da zdravo stignete..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  14. The Following User Says Thank You to Manu For This Useful Post:


  15. #183
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,226
    Thanks Thanks Received 
    2,387
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    Srećno!

    Evo teksta, kaže naši gradjani iz Bolivije, mora da ste to vi A imaćete što reći kad se vratite. Držimo fig ei javite se.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...e-iz-stokholma

  16. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  17. #184
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Ovo zbog korone ova vojska?
    Polako i sa srećom!
    И због војног пуча.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  18. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  19. #185
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Ovo pisem iz hostela u Stokholmu...
    Jos mi nije najjasnije sto se sve izdesavalo u zadnja 3 dana, jer smo prosli toliko vremenskih zona, toliko dugih voznji busom i avionom...

    Uglavnom, trebalo je skoro dvije nedelje da upadnemo na bukvalno zadnji humanitarno-spasilacki let (kako iz zove EU) za evropu iz bolivije...

    Bio je let za frankfurt proslog cetvrtka. Iz nekog razloga nam MVP to nije mogao finalizovati, iako su dan prije govorili da se spremamo... Onda u zadnji cas uvatismo jucerasnji let za Pariz. Bas je masu bilo diplomatskih procedura da se vratimo...

    U petak smo krenuli na 10osatnu voznju od Ujunija do La Paza. Nas jedno 15ak evropljana smo bili u kombiju koji je organizovala francuska ambasada. Bilo je jedno 7-8 punktova sa provjerama tokom voznje. Provjera papira, mjerenje temperature svaki put, pranje ruku... Bacva pored puta, izadjes iz kombija da operes ruke i onda ti teta u nepropusnom bijelom odijelu dezinfikuje ruke... Nerealne scene ... Jedva nekako uvece stigosmo na aerodrom u La Paz, dje smo kunjali do ujutru... Aerodrom zatvoren, dobili na stand francuske ambasade po sendvic i vodu... Stvarno su ljubazni bili ali je neuslovno provesti noc na zatvorenom i hladnom aerodromu...

    U subotu ujutru smo imali kratak let od 60 minuta do Santa Kruza, na istoku bolivije. To je komercijalni grad, dje dolazi vecina internacionalnih letova, jer je za razliku od La Paza koji je na 4000mnv, Santa Kruz u dolini...

    Tu smo jedno 4 sata cekali i spanskom kompanijom Orbest krenuli na 12tosatni let do Pariza... I taj let smo otkunjali jer smo preumorni bili... Nas 400 u avion.

    U pariz stigli jutros i odma krenuli na let do Stokholma, jer nam je to veza za ovaj let sto MA organizuje sjutra do Pg ...

    U pariz nismo mogli da udjemo da pokupimo rance jer je non shengen zabranjen ulazak u francusku... Tako da smo bez ikakvih stvari osim nesto u rucni sto smo imali... sad cemo da ih cimamo da nam ih dostave...

    U stokholm smo stigli oko podne. Nikakvih kontrola i pitanja. O koroni se ne prica puno,.. nasetali smo se danas s merakom kroz grad, poslije 2 nedelje karantina u boliviju ovo nam je bilo ogromno rasterecenje... Nikakav umor ne osjecasmo citav dan... Jeli, pili po lokala, masu ljudi po gradu... Ljepota, sloboda....

    Od sjutra opet zatvor 28 dana. Pakao ...

    Nadamo se na jesen povratku u latinsku ameriku da nastavimo dje smo stali... Zao nam je sto smo se vratili sa samo 30% odradjene ture, ali cio svijet je u q (osim Svedske), pa se nadamo da nastavimo kad se svijet vrati u normalu...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  20. The Following 9 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  21. #186
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,542
    Thanks Thanks Received 
    8,583
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default South & Central America uzivo

    bitno da ste došli do Evrope i da ćete sjutra vamo kako god bolje da ste u CG no tamo u ovakvom momentu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  22. #187
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    bitno da ste došli do Evrope i da ćete sjutra vamo kako god bolje da ste u CG no tamo u ovakvom momentu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bolje nego sto... Bolivija je na ivici gradjanskog rata... Prelazna vlada se ne pita sa drzavom... Vojska je preuzela vlast i ne ferma Vladu... Narod zbog nemastine i gladi u dosta provincija se oglusuje o karantin i na hiljade je uhapsenih dnevno... Sa svakim danom je sve teze u boliviji i na nas strance nisu gledali nimalo blagonaklono... Strah od pljacke i otimanja je realan... Da nismo ovaj let ugrabili bilo bi kriticno... Da znamo da ima neki drugi let za CG u skorije, ostali bi u Svedsku nekoliko nedelja makar

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  23. #188
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    bravo Mojsije, drago mi je što dolazite, za**bi u ovo vrijeme da budeš bilo gdje drugo nego kod kuće! Vjerujem kad stesećeli u Pariz kao da ste doma došli Sad 28 dana karantina, što ćeš, tako je kako je
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #189
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    bravo Mojsije, drago mi je što dolazite, za**bi u ovo vrijeme da budeš bilo gdje drugo nego kod kuće! Vjerujem kad stesećeli u Pariz kao da ste doma došli Sad 28 dana karantina, što ćeš, tako je kako je
    Zamisli u dan predjes iz Bolivije u Svedsku... Iz jedne od najsoromasnijih drzava u jednu od najbogatijih... Treba vremena da ovo mozak procesuira
    Evropa nam je kada smo u dvoriste izasli...

    Jedva cekamo da se vratimo nazad... Ova evropa je stvarno lijepa, sredjena i sve to... Ali taj duh i ljudi latinske amerike... Kao i azije, to je nesto zbog cega cemo se opet vratiti da istrazujemo vise

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  25. The Following 4 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  26. #190
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Bolje mu jeste biti doma i drago mi je sto su se konacno izbavili ali 28 dana karantina. Nije ni to lako. Da je kuci bilo bi OK, no valjda ti bude dobar smjestaj i drustvo pa da brzo prodje vrijeme.

    Pretpostavljam da se ide u karantin a ne u samoizolaciju, nek me ispravi neko ako grijesim.

  27. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  28. #191
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,339
    Thanks Thanks Given 
    14,755
    Thanks Thanks Received 
    4,096
    Thanked in
    2,075 Posts

    Default

    Da nije možda 14 dana karantin a onda 14 samoizolacija?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  29. The Following 2 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  30. #192
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Sa srecom dosli !

    Za par mjeseci ovih zadnjih par dana ce vam biti jedna strasna avantura . A to je draz putivanja

  31. The Following User Says Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  32. #193
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    juce sam gledao sta je sve Andrej Maricic prosao iz Laosa da bi se vratio u Srbiju, sam...uh

  33. The Following User Says Thank You to kb8 For This Useful Post:


  34. #194
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kb8 View Post
    juce sam gledao sta je sve Andrej Maricic prosao iz Laosa da bi se vratio u Srbiju, sam...uh
    On je jos krajem marta stigao, tada se i moglo regularnim linijama... vidio sam da su i njega procerali iz sela u Laos... isto su i nas gledali u Uyuni i bilo je pitanje dana kad ce nas 'zamolit' da napustimo grad... zato smo i imali kontakte nasih iseljenika da idemo kod njih u kucu da se nismo na avion ukrcali...

    Katastrofa u sto je pretvorio svijet... bas sam razocaran... toliko coek nesto planira, stedi, poklapa kockice da uzme slobodno s posla duze vremena... i onda se desi ovo njesra... jbg... dako od jeseni bude bolje...

  35. #195
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    E moj Mojsije mislis li da bi ovdje kod nas bilo bolje ?
    Na jesen tesko da cete na put ali na proljece bi moglo vec , i to vjerovatno po nizim cijenama .
    Nastace klanica u spustanju cijena ne bi li se turisti vratili .

  36. #196
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Nadam se da si u pravu. Mada neato ne vidim da su poceli davati ikakve popuste za kraj godine.

    Pa i nije bas da se vratio regularnim nego su nekako dosli do Dohe gdje je za njih dosao airserbia

  37. #197
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,420
    Thanks Thanks Received 
    347
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Mojsije, koliko košta organizovati ovakvo jedno putovanje? Uzmi u obzir da kad putujem ne idem po hotela preko 3 zvjezdice i ne ručam po nekih vrhunskih restorana

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  38. #198
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Mojsije, koliko košta organizovati ovakvo jedno putovanje? Uzmi u obzir da kad putujem ne idem po hotela preko 3 zvjezdice i ne ručam po nekih vrhunskih restorana

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
    Zavisi koliko zelis da se pruzis za ture...

    Ono osnovno... Smjestaj u hostel 5-10e za noc... A ako ces zasebno sobu to je 15-25e za noc u prosjek... Nas budzet je u prosjeku bio 20e za sobu... Booking.com ili airbnb...

    Hrana i pice... u ovo racunam jednom ili 2 puta dnevno sjesti u neki lokal i popit pice. 15-25e dnevno... Cesto smo spremali u stan/hotel jer pojesti obrok napolje je makar 10e po osobi u prosjeku. Moze se i jeftinije proci, ali to je prosjek...

    Prevoz je znacajna stavka u dosta drzava. Doduse mi smo obisli najskuplje drzave poput Brazila, Urugvaja, Argentine, Chilea... Osjetili smo kako nam troskovi znacajno padaju u Boliviju i Paragvaj ... Vjerujem da su Ekvador, Peru i Kolumbija izmedju, kao i Meksiko ... Panama i Kostarika su skupe, kao i Belize. Masu jeftine su Gvatemala, Nikaragva, Honduras, El Salvador... Ovo tek treba iz prve ruke da potvrdim, nadamo se od jeseni ili zime...

    Znaci u prosjeku oko 1500 eura mjesecno za dvoje za smjestaj, hranu&pice i prevoz. Ovo moze sa varira 20% gore ili dolje zavisno o kvalitetu smjestaja, izlazaka, prevoza...

    Ono sto stvarno povecava cijenu puta su ture. Tipa samo jedan dan u Machu Pichu je za dvoje 450-500e. I tu nema mjesta cjenkanju. Znaci ovo u jedan mjesec moze znacajno da naduva troskove.

    Ili 4 dana tura kroz Boliviju, 450e za dvoje.
    Ili 3 dana tura kroz Atakamu u Chile oko 250e za dvoje.
    Glecer Perito Moreno u Argentinu 200e za dvoje jedan dan.
    Galapagos ostrva 1000+ eura u Ekvadoru...
    Izlet u Amazon u Brazil 700+e za dvoje 3-4 dana...
    Itd itd...

    Mjesec te moze kostat izmedju 1200 i 3000e, zavisi koliko se mozes pruzit i koliko oces tura da ubacis... Mi smo gledali da balansiramo izmedju duzine puta i da ubacimo sto je vise moguce kvalitetnih tura ali opet ne sve i svasta, nego ono esencijalno... U prosjeku 2000e mjesecno smo gledali da trosimo...



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  39. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  40. #199
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    To onda nije puno (znam, relativan pojam sta je puno, a sta nije), kolega koji je isao na put oko svjeta (za 92 dana je obisao) svojim prevozom (motocikl) sa uracunatim gorivom, smjestajem, hranom, nocenjem, brodskim i avionskim prevozom, vize, servisi, gume, neplanirani troskovi... spremio je 15.000 eura, potrosio je manje. Ne znam da li su i ona trojica iz PG sto su motociklom isli na put oko svjeta imali slicnu racunicu, ali to je otprilike to. Treba uzeti u obzir da se tu podrazumjeva osim hotelskog smjestaja i nocenje u vrecama za spavanje.
    Inace, neko nepisano pravilo sto se novca tice (za putovanje motociklom) da se racuna 100 eura dnevno ako se ide na istok, 150 eura ako se ide na zapad. Ja licno sam uvjek manje trosio, ali to je okvir koji apsolutno ne mora biti dobar ako se imaju neke luksuzne navike.
    @Mojsije izvinjavam se sto pisem na tvojoj temi ali, eto, mozda nekome posluzi.

    Sent from my Motorola 8400

  41. #200
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    To onda nije puno (znam, relativan pojam sta je puno, a sta nije), kolega koji je isao na put oko svjeta (za 92 dana je obisao) svojim prevozom (motocikl) sa uracunatim gorivom, smjestajem, hranom, nocenjem, brodskim i avionskim prevozom, vize, servisi, gume, neplanirani troskovi... spremio je 15.000 eura, potrosio je manje. Ne znam da li su i ona trojica iz PG sto su motociklom isli na put oko svjeta imali slicnu racunicu, ali to je otprilike to. Treba uzeti u obzir da se tu podrazumjeva osim hotelskog smjestaja i nocenje u vrecama za spavanje.
    Inace, neko nepisano pravilo sto se novca tice (za putovanje motociklom) da se racuna 100 eura dnevno ako se ide na istok, 150 eura ako se ide na zapad. Ja licno sam uvjek manje trosio, ali to je okvir koji apsolutno ne mora biti dobar ako se imaju neke luksuzne navike.
    @Mojsije izvinjavam se sto pisem na tvojoj temi ali, eto, mozda nekome posluzi.

    Sent from my Motorola 8400

    To je ogromna kilometraza za tako mali period... makar 40 000km... tako da ni 5000e mjesecno za toliku kilometrazu nije puno... Nas prvobitan plan je bio 12 mjeseci sa 17 000 eura... ali onda smo vidjeli da ne bi mogli da uglavimo esencijalne ture koje smo htjeli za te pare, pa smo redukovali racunicu na 9 mjeseci za te pare, kako bi dodali na kvalitetu... treba naci balans izmedju kvantiteta i kvaliteta...

    U jugoistocnu Aziju smo mogli mjesec izmedju 1000-1500e... znacajno manje... i ovo pricam za dvije osobe... mislim da je ok cijena za dvije osobe...

Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem HDD 3.5" 500GB - 30 / 2.5" 320GB - 20e
    By Pekmen in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-17, 22:10
  2. CAO (central asian ovtcharka)
    By oktagon in forum Kućni ljubimci
    Replies: 1
    Last Post: 20-06-11, 11:34
  3. Europe vs South America
    By ovizionizi in forum SP 2010 Juzna Afrika
    Replies: 23
    Last Post: 04-07-10, 10:16
  4. ПАЛМ О&
    By [azzo-kSv] in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 10-07-04, 09:07
  5. POPIS...ПОПИ&#10
    By CarDusan in forum Politika generalno
    Replies: 47
    Last Post: 14-05-04, 00:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •