Page 21 of 210 FirstFirst ... 111718192021222324253171121 ... LastLast
Results 501 to 525 of 5229

Thread: Iz raznih medija [2020]

  1. #501
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post




    Svakako mislim da bas sad ne znaju dje udaraju, da budu izbori u maju nemaju bas prostora za manevarske poteze jer je ovo oko crkve udarno sad, a do oktobra bi imali kad da se konsoliduju.
    Mislite onu staru marketing ideju "ispiranja mozga" sto je bila oslonac nekadasnjih "Ekspres Novosti" za one kojima je doslovno robotizovan mozak bez mogucnosti trajanja paznje - za tkz. "narod kratkog pamcenja" ?
    Pa taj tip politickog marketinga je propao onda kad je vijest postala "pecat" informacija.
    Proslo je to... zaboravite taj modul.

    Hvala Lepo

  2. #502
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post



    Vidi ako mozes ikako da se ubacis ka savjetnik kod nih tamo, e bi se ovom taktikom isprosipali :-D
    Svakako mislim da bas sad ne znaju dje udaraju, da budu izbori u maju nemaju bas prostora za manevarske poteze jer je ovo oko crkve udarno sad, a do oktobra bi imali kad da se konsoliduju.
    Na glas razmišljam jbga.

    Ovo oko crkve još nije došlo u fazu da je udarno
    Biće udarno ako sledeće 2-3 mjeseca ne riješe pitanje.
    A vjerujem da Crkva neće obustaviti litije dok se zakon ne povuče tj. Članovi 62 i 63.

    DPS ako ih povuče priznaje poraz i slabost. A to nikako nije konsolidacija.
    Konsolidovati se više moze opozicija koja, ponavljam je u potpunom rasulu. Pa oni ne pričaju medju sobom.
    Obični čovjek gleda ih i pita se - kako će sjutra vlast da formiraju ?
    Ne znam... Ko će biti pametan u ovakvim vremenima u pm

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  3. #503
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ne budite naivni toliko.. pametni ste..
    Ovo oko crkve je postalo nesto sto cete vjekovima spominjati, htjeli - ne htjeli to je tkz. 'mentalni okidac' bez obzira na resenje koje ce slijediti prijalo ikome ili ne, a ne "do ljetnje sezone 2020"..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 01-02-20 at 22:17.

  4. #504
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Na glas razmišljam jbga.

    Ovo oko crkve još nije došlo u fazu da je udarno
    Biće udarno ako sledeće 2-3 mjeseca ne riješe pitanje.
    A vjerujem da Crkva neće obustaviti litije dok se zakon ne povuče tj. Članovi 62 i 63.

    DPS ako ih povuče priznaje poraz i slabost. A to nikako nije konsolidacija.
    Konsolidovati se više moze opozicija koja, ponavljam je u potpunom rasulu. Pa oni ne pričaju medju sobom.
    Obični čovjek gleda ih i pita se - kako će sjutra vlast da formiraju ?
    Ne znam... Ko će biti pametan u ovakvim vremenima u pm

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Vidji ako ima koji dokoni Australac da nas kupi,svakako ce krajem marta da se smanji broj...no ko ce se bakcat sa budaletinama jbg.
    ...

  5. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  6. #505
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    DPS trenutno nema ni 30% to je toliko ocigledno, da samo laici ne znaju.

    Sateliti zajedno plafon imaju 15%

    Problem su apstinenti, a mislim da je sad pravo vrijeme da se oni probude...

    I da ima jos jedan veci problem, zapad ce u najgorem slucaju indirektno podrzati kradju izbora sto ce se i desiti ako dodje do izbora kao sto hoce.

    Suma sumarum, cekaju nas velike podjele i nazalost neminovni usudio bih reci poveci incidenti.

    Nadam se da nista od ovoga nece bit, ali tako ja ovo vidim.

    Hvala lepa.

  7. #506
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Mnogo ste optereceni interesima partija (licni interesi), kalkulacijama, sebicnim nerealnim strahovima, perfidijom i glupostima - svim sto je totalno nebitno...
    Iz tih razloga ne mozete sagledati realnost kakva jeste..
    Rekla sam vam prije 5 god na pdf Politika generalno.. Zalud... Napadali ste, izvrtali.. Umjesto samo da ste citali ono sto je napisano.
    Sve je poznato, sve je napisano (istorija, religija, nauka, kultura, umjetnost, politika, psihologija, medicina, vlasti, ropstvo…), lazi-istine, postoje svi parametri za procjenjivanje.. Procijenite, nije tesko.
    Vi ste cinioci ovog vremena.
    Uzivajte.

    Hvala Lepo

  8. #507
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,762
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Sram te bilo pravoslavni hrišćaninu, kod Kače na ispovjed, brzo brzo, poštuj te Božije zapovjesti sram te bilo
    Vidim stalno Kacevendu pominjes, nije to bez neke da ti se tako ureza u glavu, da nisi bio kod njega na koju lekciju pa si ga tako dobro upamtio?

    Nisam vjernik po religijskim dogmama, tako da si ugasen i sa te strane.
    A i nema veceg zla nego drzat vodu ovakvim iskopnicima i drzavnim izdajnicima, tako da...
    Svakako ostajem pri zeljama i cestitkama za sklapanje tria fantastika, steta da takva ekipa ostaje razdvojena.
    Pay the piper.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Na glas razmišljam jbga.

    Ovo oko crkve još nije došlo u fazu da je udarno
    Biće udarno ako sledeće 2-3 mjeseca ne riješe pitanje.
    A vjerujem da Crkva neće obustaviti litije dok se zakon ne povuče tj. Članovi 62 i 63.

    DPS ako ih povuče priznaje poraz i slabost. A to nikako nije konsolidacija.
    Konsolidovati se više moze opozicija koja, ponavljam je u potpunom rasulu. Pa oni ne pričaju medju sobom.
    Obični čovjek gleda ih i pita se - kako će sjutra vlast da formiraju ?
    Ne znam... Ko će biti pametan u ovakvim vremenima u pm

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ma svi razmisljamo, niko nine vidovit.
    Nego, eto ako za 2-3 mjeseca ne rijese pitanje tek su donji, tako da mislim da svakako im vise odgovara odlaganje izbora.

    Sto se tice nesretne opozicije, ja svakako i ne ocekujem od njih da vode drzavu cim ovi kancerogeni elementi padnu, nego tek tada treba uprijet i protestovat dok se na strucne pozicije ne dovedu strucni, nestranacki ljudi.
    Forever young, i want to be forever young

  9. #508
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Parametri za procjenu = vidovidost?
    Nema veze sa vidovitoscu hahahaaaaaaaa
    Pa ljudi moji sve je pred vama...
    Ni riba ne zna da je ljudske oci posmatraju...
    Nije svjesna te dimenzije. A covjek nauci ponesto pa posmatra ribu I baci joj hranu, I pozicionira ribi da naidje na hranu, a za ribu je to iznenadjenje?
    Niste u dimenziji "ribe" valjda..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 01-02-20 at 22:59.

  10. #509
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,762
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Tako je Majo, inace su se tvoje procjene odje na forumu pokazale kao nepogrijesive, prosto mislim da ti zivis u 5 dimenzija i da si uspjela da iskrivis prostor-vrijeme kontinuum, zato su ti i procjene nepogrijesive.
    koji li su ti samo parametri glavni cinioci u toj jednacini?
    Forever young, i want to be forever young

  11. #510
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    U pravu ste.. Nepogresive su mi procjene za sve sto se desavalo u CG, i u svijetu..
    Steta sto ste ironicni... Mogli ste nesto i nauciti za sve ove godine... ali, svi gurate svoje zastave, kalkulacije...
    Optereceni..
    Ja pisem iz zabave realno ono sto jeste..
    Jedni su se ljutili na moje pisanje kad bih rekla - ne moze, nece proci, uzaludno je… jer se nije slagalo sa njihovim zeljama I interesnim projekcijama..
    A ja sam im samo govorila realnu procjenu na parametrima koji su bili poznati..
    To veze nema sa zeljama, utopijom I bla bla trotj kalkulacijama.. Nagadjanja I bajke za malu djecu.
    To tako ne ide.
    Postoje pravila kako se stvari desavaju bez obzira na vasu zelju I volju.. Stvari se desavaju preko mreze realnih podataka a ne lazi I fantazija.
    Rekla sam ovo ce proci, ovo ide, I eto.. Sve je bilo tako I bice tako. Nije to zbog Maje I njenih zelja, nego je u pitanju realnost.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 01-02-20 at 23:12.

  12. #511
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Znate... vi se svi i sami plasite da me pitate sta ce biti..
    Razumijem vas..

    Hvala Lepo

  13. #512
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Nisam vjernik po religijskim dogmama, tako da si ugasen i sa te strane.
    Zašto upadaš onda u diskusiju? Nisi nikome jasan, ovdje je u pitanju SPC, odnos njihovih sljedbenika prema državi, kao i neutralnost medija koji se prave da su neutralni. Shvati da ste podijeljeniji nego ikada i da ne možeš tek tako da upadaš u diskusiju kao rakun u kontejner.
    Zaokruži broj i slovo da znam sa kim pričam:
    1. šetam i koristim ovu situaciju da branim srpstvo i crkvu
    2. šetam i koristim ovu situaciju da pljujem po državi ali me boli uvo za crkvu, jer su nam oni građanski protesti propali pa se šlepam
    3. šetam i pljujem po državi jer ne radim ništa jer neću da radim pa eto moram nekog krivit

    A. Veliki CG vjernik
    B. Veliki CG prepaid vjernik
    C. Veliki SRB vjernik
    D. Veliki SRB prepaid vjernik
    E. Ateista
    F. Ateista ali slava je slava, Božić je Božić
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  14. #513
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Zašto upadaš onda u diskusiju? Nisi nikome jasan, ovdje je u pitanju SPC, odnos njihovih sljedbenika prema državi, kao i neutralnost medija koji se prave da su neutralni. Shvati da ste podijeljeniji nego ikada i da ne možeš tek tako da upadaš u diskusiju kao rakun u kontejner.
    Zaokruži broj i slovo da znam sa kim pričam:
    1. šetam i koristim ovu situaciju da branim srpstvo i crkvu
    2. šetam i koristim ovu situaciju da pljujem po državi ali me boli uvo za crkvu, jer su nam oni građanski protesti propali pa se šlepam
    3. šetam i pljujem po državi jer ne radim ništa jer neću da radim pa eto moram nekog krivit

    A. Veliki CG vjernik
    B. Veliki CG prepaid vjernik
    C. Veliki SRB vjernik
    D. Veliki SRB prepaid vjernik
    E. Ateista
    F. Ateista ali slava je slava, Božić je Božić
    Зашто умјестк власт пишеш држава?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  15. #514
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,762
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Зашто умјестк власт пишеш држава?
    Zar jos uvjek nisi shvatio da je dps-ovcima vlast=drzava?
    Jer njima bez partije nema ni drzave, sve je prolazno, i crkva i drzava, ideoligija , samo je partija vjecna, jer partija je sve, ona je izvor zivota za parazite.

    @kenneth ne, ovdje je pitanje bahatog odnosa VLASTI prema svima koji nisu clanovi partije.
    Na tako degutantno ponudjene odgovore ti ne bih zelio zaokruzivati, pa kuci to nudi.
    Uzgred, procitaj reply Mstislavu.
    Forever young, i want to be forever young

  16. #515
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Zar jos uvjek nisi shvatio da je dps-ovcima vlast=drzava?
    Jer njima bez partije nema ni drzave, sve je prolazno, i crkva i drzava, ideoligija , samo je partija vjecna, jer partija je sve, ona je izvor zivota za parazite.
    Mislim da za kenneth-a grijesis, citajuci njeove postove najvise naginje ka URA-i.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  17. #516
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Eto tako
    https://portalanalitika.me/clanak/35...ca-srpska-in4s
    Predmet kontrole crnogorskih nadležnih institucija bila je i kompanija Tangenta, čiji je vlasnik i osnivač Blažo Papović, inače, jedan od osnivača Matice srpske. Papović se bavi elektro proizvodnjom, inženjerskom djelatnošću i uslugama servisiranja elektro sistema.
    Za razliku od prethodnih firmi koje su na jaslama srpske vlade i srpskih kompanija, Tangenta svoje milione dobija kroz poslove sa crnogorskim državnim preduzećima. Na poslovnim računima ove kompanije su milionski prometi. Analizom je utvrđeno da je značajan kupac robe i usluga bila Elektroprivreda Crne Gore, i povezana preduzeća u većinskom državnom vlasništvu i da su po tom osnovu ovoj kompaniji uplaćena znatna sredstva.Tako je od aprila 2014. do decembra prošle godine EPCG u više navrata prenijela sredstva na račun Tangente u ukupnom iznosu od više od milion eura, po osnovu ugovora i prometa robe, dok je Crnogorski elektroprenosni sistem, po istom osnovu, prenio na ovu kompaniju oko 95.000 eura.
    U periodu od juna 2016. do decembra prošle godine na račun preduzeća Tangenta je kod Erste banke uplaćeno 1,125 miliona eura sa računa EPCG, CGES, CEDIS, TE Pljevlja, takođe po osnovu ugovora i prometa robe.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  18. #517
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Eto tako
    https://portalanalitika.me/clanak/35...ca-srpska-in4s
    Predmet kontrole crnogorskih nadležnih institucija bila je i kompanija Tangenta, čiji je vlasnik i osnivač Blažo Papović, inače, jedan od osnivača Matice srpske. Papović se bavi elektro proizvodnjom, inženjerskom djelatnošću i uslugama servisiranja elektro sistema.
    Za razliku od prethodnih firmi koje su na jaslama srpske vlade i srpskih kompanija, Tangenta svoje milione dobija kroz poslove sa crnogorskim državnim preduzećima. Na poslovnim računima ove kompanije su milionski prometi. Analizom je utvrđeno da je značajan kupac robe i usluga bila Elektroprivreda Crne Gore, i povezana preduzeća u većinskom državnom vlasništvu i da su po tom osnovu ovoj kompaniji uplaćena znatna sredstva.Tako je od aprila 2014. do decembra prošle godine EPCG u više navrata prenijela sredstva na račun Tangente u ukupnom iznosu od više od milion eura, po osnovu ugovora i prometa robe, dok je Crnogorski elektroprenosni sistem, po istom osnovu, prenio na ovu kompaniju oko 95.000 eura.
    U periodu od juna 2016. do decembra prošle godine na račun preduzeća Tangenta je kod Erste banke uplaćeno 1,125 miliona eura sa računa EPCG, CGES, CEDIS, TE Pljevlja, takođe po osnovu ugovora i prometa robe.
    Pirune vi li ste?
    Sta je poenta ovog "istrazivackog" teksta na analitici?
    Kako neko moze sta?

    Hvala Lepo

  19. #518
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Зашто умјестк власт пишеш држава?
    Quote Originally Posted by technus View Post
    Zar jos uvjek nisi shvatio da je dps-ovcima vlast=drzava?
    Jer njima bez partije nema ni drzave, sve je prolazno, i crkva i drzava, ideoligija , samo je partija vjecna, jer partija je sve, ona je izvor zivota za parazite.


    @kenneth ne, ovdje je pitanje bahatog odnosa VLASTI prema svima koji nisu clanovi partije.
    Na tako degutantno ponudjene odgovore ti ne bih zelio zaokruzivati, pa kuci to nudi.
    Uzgred, procitaj reply Mstislavu.
    U ovako maloj državi su se lako mogli pronaći DPSovci među šetačima, i oni su protiv države, eto tako, da vam bude lakše. Niste primjetili kakav je odnos VLASTI prema svojim članovima partije koji šetaju, to zaboraviste odma
    Ovdje nema prostora ni za kakve `građanske` pobune jer je to ugašeno. Čak i mediji koji su naklonjeni njima skoro su ih proglasili ništavnim...
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...red-tuzilastva
    `nekoliko stotina građana` - nisu se ni trudili da dignu to na nekoliko hiljada kao sve od sada.
    inače je pisano o tome u početku i svi su se složili sa tim, samo niste pratili...
    Quote Originally Posted by kenneth View Post


    Naš narod je generalno vrlo malo zainteresovan za ovakve polemike, tipa ekonomija, pravosuđe, malverzacije, zdravstvo, obrazovanje itd., a tek da pogledaju kako se to radi u razvijenim državama (ili su pak zainteresovani i obavješteni, ali zadovoljni) Pokazali smo pravo lice na ove religiozne proteste, nikad više ljudi nije ustalo, to je čist dokaz da nemamo moralno pravo da se miješamo u ovakva pitanja.
    Kada su pitanju ekonomija, zdravstvo, obrazovanje, nauka - vidjeli smo koliko je ljudi izlazilo na proteste.

    Nego lagano, čim budu krenuli da se svađaju i oni zbog svojih podjela i to će se ugasit. Mnogo `vjernika` ne voli Amfilohija, a i on sam će se šlepnut neđe nekome i još će rasturit crkvu. Rasturiće i vjeru generalno, jer će sigurno počet da huška protim muslimana i katolika opet, itd... Ne želim ni da se trudim da postavljam linkove što je sve pričao protiv njih (u svojoj državi)
    Moja prognoza - maj/jun, svi će ovo zaboravit, i to će biti zvaničan početak gašenja religije u CG i onda možemo krenuti naprijed, kao ljudi. Crkva postoji vijekovima ali za 20 godina narod će se sramit što je išao u crkvu, i što je šetao u ime jednog Amfilohija. Balkan je kancer Evrope jer smo religiozni ljudi, moramo da izađemo iz toga.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  20. The Following User Says Thank You to kenneth For This Useful Post:


  21. #519
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Новинари цдм-а зарађују плату :

    Srpskim okupacionim simbolom išaran spomenik na Pobrežju

    https://m.cdm.me/drustvo/srpskim-oku...k-na-pobrezju/
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  22. #520
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Balkan je kancer Evrope jer smo religiozni ljudi, moramo da izađemo iz toga.
    Pa citava Evropa je vecinski religiozna, koliko znam. Zar nam je stvarno religija toliki problem, a ne kriminal, korupcija, los sistem obrazovanja - stvari koje u Evropi nisu zastupljene koliko kod nas? Gasenje religija na silu obicno proizvede kontra efekat.

  23. The Following User Says Thank You to Ameba For This Useful Post:


  24. #521
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ameba View Post
    Pa citava Evropa je vecinski religiozna, koliko znam. Zar nam je stvarno religija toliki problem, a ne kriminal, korupcija, los sistem obrazovanja - stvari koje u Evropi nisu zastupljene koliko kod nas? Gasenje religija na silu obicno proizvede kontra efekat.
    Jeste religiozna, kada pogledaš statistiku, ali je li stvarno? Odmah uzimamo Island kao primjer, gdje je 100% mladih do 21god ne j**e religiju a veće crkve koriste kao muzeje, manje seoske kao ambare i mjesta da se ljudi sklone od kiše kad idu na izlete.
    Gledajući ovaj chart, rekli bi da su gori nego mi, nego eto, što piše iznad ``Formal religious affiliation in Iceland``
    https://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_Iceland
    Kod nas je zastupljen kriminal, pa isti kriminalci šetaju pješke od PG do Ostroga 12 maja, misle da im Bog tako oprašta pa nastave i dalje.
    Isto tako važi za korumpirane, pokvarene, lopove.....
    Obrazovanje nam je nikakvo, ali to je do roditelja a ne samog školstva, svugdje je tako, pa nije ni Finska apsolutni štampion, ali oni imaju svjesne roditelje koji su umiješali prste. Prvo su uložili napor da promijene to malo (a ne kao ovdje svi laju kako ne valja a neće niko ništa da uradi), pa i da sami učesvuju u obrazovanje đece.
    Ođe ljudi pošalji dijete na vjeronauku, uče ih popovi bajkama, da ako budu griješna poješće ih demoni i odlaze u pakao pa im poslije daju smartfone da se igraju.
    Ne daj bože da im pokažu neke fine dokumentarce, stelarium, puste Sagana i Tajsona, nekakvi odlasci u prirodu, nego im je super to što su đeca pola dana u školu, a pola da na domaće zadatke. Neko je predložio da se to malo promijeni ali NE, valjda jer nemaju vremena za svoju đecu. Kasnije država kriva što je ovakav obrazovni sistem.

    Isto je država kriva za ekologiju. Najgori smo što se tiče smeća, pa onda krivimo komunalne službe koje SE UBIJAJU OD POSLA!
    Toliki smo `vjernici` da narod masovno šeta po 10-15km i smrzava zbog jednog veleposjednika i huškača, a naš najveći tabloid kaže kako je više stotina građana učestvovalo u čišćenju Ribnice a nije ih došlo četrdesetak. Odnos broja stanovnika i volontera je mizeran. Zašto? Jer se nadamo da će nas Bog nagradit ako se žrtvujemo u Njegovo ime i Njegove hramove. Kad naš narod nauči da je hram ljudsko tijelo i priroda kad ga okružuje, prestaćemo da krivimo i vlast i sebe i Ameriku i Rusiju i NATO....
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  25. #522
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Moram odje da okačim
    Zapošljavamo po partijskoj liniji, izborna je godina
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...orna-je-godina


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  26. #523
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Treba neko da im javi da ce i dalje dobijat milione iz nasih manastira, ta tradicija se nece prekinut
    https://www.novosti.rs/vesti/planeta...skim-slobodama
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  27. #524
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Majo, ja se plašim, ali te isto pitam što će biti?
    Pretpostavljam da ce se dogovorit Amfilohije i Milo i onda da ce ovi botovi zajedno na po veliki sendvič. Ali nisam 100% siguran 😀

  28. The Following User Says Thank You to 17.posa For This Useful Post:


  29. #525
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Jeste religiozna, kada pogledaš statistiku, ali je li stvarno? Odmah uzimamo Island kao primjer, gdje je 100% mladih do 21god ne j**e religiju a veće crkve koriste kao muzeje, manje seoske kao ambare i mjesta da se ljudi sklone od kiše kad idu na izlete.
    Gledajući ovaj chart, rekli bi da su gori nego mi, nego eto, što piše iznad ``Formal religious affiliation in Iceland``
    https://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_Iceland
    Kod nas je zastupljen kriminal, pa isti kriminalci šetaju pješke od PG do Ostroga 12 maja, misle da im Bog tako oprašta pa nastave i dalje.
    Isto tako važi za korumpirane, pokvarene, lopove.....
    Obrazovanje nam je nikakvo, ali to je do roditelja a ne samog školstva, svugdje je tako, pa nije ni Finska apsolutni štampion, ali oni imaju svjesne roditelje koji su umiješali prste. Prvo su uložili napor da promijene to malo (a ne kao ovdje svi laju kako ne valja a neće niko ništa da uradi), pa i da sami učesvuju u obrazovanje đece.
    Ođe ljudi pošalji dijete na vjeronauku, uče ih popovi bajkama, da ako budu griješna poješće ih demoni i odlaze u pakao pa im poslije daju smartfone da se igraju.
    Ne daj bože da im pokažu neke fine dokumentarce, stelarium, puste Sagana i Tajsona, nekakvi odlasci u prirodu, nego im je super to što su đeca pola dana u školu, a pola da na domaće zadatke. Neko je predložio da se to malo promijeni ali NE, valjda jer nemaju vremena za svoju đecu. Kasnije država kriva što je ovakav obrazovni sistem.

    Isto je država kriva za ekologiju. Najgori smo što se tiče smeća, pa onda krivimo komunalne službe koje SE UBIJAJU OD POSLA!
    Toliki smo `vjernici` da narod masovno šeta po 10-15km i smrzava zbog jednog veleposjednika i huškača, a naš najveći tabloid kaže kako je više stotina građana učestvovalo u čišćenju Ribnice a nije ih došlo četrdesetak. Odnos broja stanovnika i volontera je mizeran. Zašto? Jer se nadamo da će nas Bog nagradit ako se žrtvujemo u Njegovo ime i Njegove hramove. Kad naš narod nauči da je hram ljudsko tijelo i priroda kad ga okružuje, prestaćemo da krivimo i vlast i sebe i Ameriku i Rusiju i NATO....
    Ali opet, nije Island postao nereligiozan zato sto im je neko zabranjivao religiju. Jednacina za pad religioznosti je jednostavna - kvalitetan zivotni standard + vladavina prava = pad religioznosti. U religiju ljude tjeraju uglavnom strah i nemastina.
    Ja licno ne poznajem nikog da salje dijete na vjeronauku. Mozda mlatim, ali sam ubijedjen da je broj tih roditelja minoran. Cak je i Amfilohije nekoliko puta predlagao da se vjeronauka vrati u skole, ali ti predlozi nisu naisli na zainteresovanost niti Ministarstva prosvjete, niti vjernika.
    Sto se tice komunalnih sluzbi, mozda se od posla ubijaju u Podgorici, u Niksicu nisu bas temeljni. Napisah nedje prije da ljudi na litije izlaze uglavnom jer se protive zakonu i ne zele da DPS preuzme jedinu instituciju koju jos nisu uspjeli da stave pod kontrolu. Ne kazem da nema onih drugih, ali mislim da su u manjini. Kad pomenu ciscenje, u Niksicu je prije nekoliko godina Alfa centar organizovao volontersku akciju ciscenja Doma Revolucije, u kojoj sam ucestvovao. Alfa centar je pro-DPS nvo, ali ja nisam izasao jer sam i ja za DPS, jer zato sto mi se svidjela ideja. E ista situacija je i sa litijama - ne izlazim na njih zbog Amfilohija, niti zbog nebeskih nagrada, vec zato sto mislim da nije normalno dozvoliti DPSu da uspostavi aposlutnu vladavinu nad svim institucijama u CG.

    No da ne odemo u off, evo jedna vijest zbog koje ja mislim da smo crna tacka Evrope - nepotizam i korupcija:

    Aco opet garantuje za Blaza - Garancija Prve banke od 30 hiljada eura namijenjena je na ime gradnje male hidroelektrane Bistrica
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ntuje-za-blaza

    "Koncesiju za gradnju “BB Hidro” je dobila 2016. godine, pred kraj mandata vlade na čijem je čelu bio Blažov otac, koji je i potpisao saglasnost sinovljevoj firmi.
    Firma “BB Hidro” je status privremenog povlašćenog proizvođača dobila u aprilu prošle godine. Ukoliko dobija status povlašćenog proizvođača, građani će plaćati podsticaje ili subvencije za proizvodnju struje iz mini-hidroelektrana."

Page 21 of 210 FirstFirst ... 111718192021222324253171121 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ministar sporta i medija ???
    By gatsbyy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 18-04-10, 00:26
  2. Ministarstvo kulture, sporta i medija tuži Ford
    By gatsbyy in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 28-01-09, 23:07
  3. Kuda ovo vodi-opet napad na predstavnike medija!
    By Matadorr in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 364
    Last Post: 20-09-07, 11:29
  4. Etika medija kao filozofska refleksija
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 39
    Last Post: 07-07-05, 15:38
  5. uticaj pop kulture i medija na formiranje svijesti u CG
    By LoVeRmAn_pG in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 23-02-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •