Page 180 of 210 FirstFirst ... 80130170176177178179180181182183184190 ... LastLast
Results 4,476 to 4,500 of 5229

Thread: Iz raznih medija [2020]

  1. #4476
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Ponavljam da nije jednako. Da zvanična Crna Gora ima negativan stav prema konkretnom događaju u Turskoj, onda bi te stvari mogle da se porede. Možda nova skupštinska većina bude imala zvaničan stav koji se poklapa sa stavom spc, ali to nije slučaj. Iako je oštriji primjer odnosa, da neki ruski dipomata bude poslat kući iz Ukrajine zbog toga što daje izjave kontra ukrajinske zvanične politike i da se zbog toga oglasi ruska crkva u Ukrajini kritikujući ukrajinske vlasti, to bi bilo mnogo bliže poređenje u odnosu na ovo što si ti naveo. A šta se kome sviđa ili ne obično bude subjektivna stvar, nezavisno od zakona, običaja, primijenjene prakse...

  2. #4477
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Ponavljam da nije jednako. Da zvanična Crna Gora ima negativan stav prema konkretnom događaju u Turskoj...
    Sad vec cijepas dlaku nacetvoro. Ocigledno vjerske vodje imaju pravo da iznose javne stavove o spoljnopolitickim dogadjajima i odnosima.

    Od 2. decembra ce "zvanicna Crna Gora" imati potpuno drugaciji odnos prema dogadjaju sa srpskim ambasadorom, pa znaci li to da ce Joanikije odjednom smjeti da daje izjave a Miras nece?

  3. #4478
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    znači li to da će ambasador Srbije budući moći da se grubo miješa u unutrašnje stvari nezavisne države i da nova vlast neće ništa uraditi?


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. #4479
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Navikavajmo se.


    Na šta, jadan ne bio?

    Da se navikavamo da svaka budala može da priča šta oće - nema potrebe, naviknuti smo, za to imaju i megafon u vidu raznih portala i društvenih mreža...

    Da ti takvi kroje kapu, kroz uticaj na svjetovnu vlast? Na to se nemaš rašta navikavat', jer to neće dugo.

    Šta pričaju reisi i uleme, to nikoga ko se pita u CG 2% ne interesuje...nije do juče interesovalo nikoga ko se pita i šta benave pokojni Risto i ova ratoborna đedina, kojemu je "moć" udarila u glavu.

    Pitaće neki novinar Zdravka ili ove iz DF šta misle o izjavi Joanikija - svaki odgovor sem prepričanog "crkva neg gleda svoja posla" je problem. Pa se ti navikavaj, ja neću, i mnogo nas je što nećemo, a mislim da ni ti nemaš rašta. Neće to dugo.

    A ne cveta cveće ni u vaše preduzeće, ko misli da ovako zakrvljeni i bez "đeda" ovi mogu da ponove izlaznost i rezultat, taj nije dobro... Pogotovo sa ovom impotentnom vladom, koju DPS-ovci doživljavaju kao privremene institucije*, poput vlade izbornog povjerenja. Posle nema ljutiš kad se država "ne bude miješala" crkvi kolko li sad crkva državi. Pa ko što ponese.

    Quote Originally Posted by outline View Post
    znači li to da će ambasador Srbije budući moći da se grubo miješa u unutrašnje stvari nezavisne države i da nova vlast neće ništa uraditi?

    Koji crni ambasadori, nemojte da ste đeca. Vučić nabacio Milu lob, Milo u rašlje u 93. minutu.

    Vratili Tarzana jer im treba - a nije opozvan, da se vraća podvijenog repa, nego "žrtva nepravedne vraćene serve"; Božovića makli, i ostavili Zdravku vruću krtolu - oli da vratiš klasičnu bitangu koja ti pljuje po državi, ili ćeš da daš municije da te pljuju Manda i Pipun jer si ostao pri DPS odluci proćerivanja brackog ambasadora. Teške odluke počinju, moramo se navikavati da će Zdrala da nasadi ko stigne...

    Neka nego "Vijesti" proklizavaju, počinju da brljave sa informacijama...nije im ovo ispalo kako su mislili. Nije ni DF-u. Nije ni Daki. Ne bio ga u koži ovoga Zdravka... A vi širite optimizam, nije zabranjeno...

    Last edited by Coyotte; 29-11-20 at 15:29.

  5. #4480
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    znači li to da će ambasador Srbije budući moći da se grubo miješa u unutrašnje stvari nezavisne države i da nova vlast neće ništa uraditi?


    Tapatalk
    Ako pročitamo Zdravkovu izjavu na twiteru možemo zaključiti da bi on Božovića davno izbačio iz CG.

  6. #4481
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Coyotte View Post
    ...

    Šta pričaju reisi i uleme, to nikoga ko se pita u CG 2% ne interesuje...nije do juče interesovalo nikoga ko se pita i šta benave pokojni Risto i ova ratoborna đedina, kojemu je "moć" udarila u glavu.

    Pitaće neki novinar Zdravka ili ove iz DF šta misle o izjavi Joanikija - svaki odgovor sem prepričanog "crkva neg gleda svoja posla" je problem. Pa se ti navikavaj, ja neću, i mnogo nas je što nećemo, a mislim da ni ti nemaš rašta. Neće to dugo....

    Svakako, imate sansu da vratite DPS na izborima 2024. Do tada mozete da cutite ili pjenite po CdM, mene podjednako zabavlja oboje.

  7. #4482
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Svakako, imate sansu da vratite DPS na izborima 2024. Do tada mozete da cutite ili pjenite po CdM, mene podjednako zabavlja oboje.
    Mislite vi da će vas Bog puštit da trajetete toliko i jedni i drugi, a? Ja sam nešto sumnjičav u dugotrajnost vašu. Sve mi dotrajaliji izgledate kako koji dan prođe. Jedva se držite da se ne prospete u komate i jedni i drugi. Samo glumatate nekakvu snagu tobož imate.

    Veliki si ti optimista za nekog kome se država izraspadala par puta zbog sličnih elita ka što ste jedni i drugi. Mene se cini da ste oboje otrcani više i da vi je vrijeme kraja blizu. Al to, priznajem samo Bog zna. Samo u knjige piše da je takvima kraj gorak. Samo se ćori može nadat da đe vlada laž oće kakva dobra naić. Koliko se društava tako raspadnulo i trag im nesta kroz istoriju broja im nema.

    Zato sam ja odavno se odklonio od DPSskih crnogoraca, Božja me knjiga podučila, a pred ovu bruku i od svih vrlih crnogorskih serbalja o kojima sam skoro sazna mnogo iz stranija knjiga o njihovom porijeklu i kako su crnogorsku kapu zamijenili za šajkaču prije vijek pa pričali kako su vjekovima bili sa tom šajkačom samo su je krili ispo slame za nedaj bože.

    Nisam vazda ni ja glup vidiš, ponekad i pametnu koju napravim. Otklonit se od lažova i prevaranata najpametnija stvar koju čovjek može sebi učinjet i priuštit. Spasit sebe od ćorava posla i sađenja sa vragom tikava.

    Jer kad Bog bude pretresao bubrege, bolje da te ne nađe među krivcima.

  8. #4483
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Sad vec cijepas dlaku nacetvoro. Ocigledno vjerske vodje imaju pravo da iznose javne stavove o spoljnopolitickim dogadjajima i odnosima.

    Od 2. decembra ce "zvanicna Crna Gora" imati potpuno drugaciji odnos prema dogadjaju sa srpskim ambasadorom, pa znaci li to da ce Joanikije odjednom smjeti da daje izjave a Miras nece?

    Potpuno je netačno da cjepidlačim jer nisu u pitanju sitnice već vrlo bitne i krupne razlike.

    Pokušaću da što jednostavnije objasnim. Ne radi tebe jer sam siguran da je nemoguće da ne shvataš poentu, nego da ne bude kasnije da se nismo razumjeli a kao mislili smo na istu stvar:

    Slučaj 1:
    Vučić promijeni ustav, spc čestita Vučiću uspješnu promjenu ustava (iako pojma nemam zašto bi neko iz spc čestitao takve stvari). Promjena je takva da se Crne Gore to ne tiče, ne tangira nas na bilo kom nivou.

    Erdogan promijeni ustav, reis crnogorske islamske zajednice mu čestita (iako pojma nemam zašto bi neko iz islamske zajednice čestitao takve stvari). Promjena je takva da se Crne Gore to ne tiče, ne tangira nas na bilo kom nivou.

    Po mom mišljenju, ođe nema nekih problema i svi su iskoristili svoje pravo da pričaju bez potencijalne štete po Crnu Goru.


    Slučaj 2
    Ambasador Srbije u Crnoj Gori komentariše da je srpski narod u Crnoj Gori slobodno organizovao Podgoričku skupštinu, da je ona bila izraz volje ljudi da se Crna Gora utopi u Srbiju. Na stranu to što dps zvaničnici nisu reagovali na mnogo direktnija uplitanja u svakodnevne aktivnosti od ovog ambasadora, da se zadržimo samo na ovom slučaju koji je vezan za istorijski kontekst, odnosno za stvari u prošlosti.
    Navedena izjava je u direktnoj suprotnosti sa deklarativnim zvaničnim stavom i politikom države Crne Gore.
    Crna Gora proglasi ambasadora Srbije nepoželjnom osobom i pošalje ga kući.
    Joanikije kritikuje potez države Crne Gore.

    Ambasador Turske u Crnoj Gori izjavi da je Berlinski kongres bio sraman dan u istoriji Crne Gore jer je tada izašla iz blagostanja koje joj je pružala Otomanska imperija.
    Navedena izjava je u direktnoj suprotnosti sa zvaničnim stavom i politikom države Crne Gore.
    Crna Gora proglasi ambasadora Turske nepoželjnom osobom i pošalje ga kući.
    Reis islamske zajednice u Crnoj Gori kritikuje potez države Crne Gore.

    Po mom mišljenju, oba ova reagovanja su neprihvatljiva jer vjerske zajednice nemaju pravo da se na taj način miješaju u unutrašnju i u spoljnu politiku.

    Ovo su realna poređenja, iako su i za Slučaj 1 i za Slučaj 2 upotrijebljeni po jedan stvarni i jedan hipotetički događaj. Ne mogu se porediti babe i žabe pa tvrditi da potpuno različite izjave u potpuno različitim kontekstima sa suprotnim odnosom prema državnoj politici Crne Gore predstavljaju primjenu potpuno istog principa. To nije tačno.

    I još uvijek čekam na te primjere iz evropskih država, a pogotovo čekam na reakcije tih istih država na takvo miješanje vjersih zajednica u politiku.
    Last edited by ćepanica; 29-11-20 at 16:46.

  9. #4484
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Kako rekoše ono iz SPC, neće se miješati u politiku.

    https://m.cdm.me/politika/joanikije-...jeka-joj-nema/
    Ni Darvin nije svemocan, sto ces...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  10. #4485
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,411
    Thanks Thanks Given 
    4,198
    Thanks Thanks Received 
    4,511
    Thanked in
    2,186 Posts

    Default

    Aktivira' se i Pipun. Za jedan dan koliko mu je otvoren profil 750+ followera. Not bad.

    https://twitter.com/MilanKnezevic80
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  11. #4486
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,520
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default Iz raznih medija [2020]

    jer opet napominjem uprava policije koristi veoma opasnu terminologiju “utvrđeno“ koja navodi na sasvim pogrešan zaključak da subjekat kontrole osuđen i obavezan da plati utajeni porez.

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...torna-neistina

    Istina ziva, ne znam kome pokusavaju da se uguraju u zadnjicu donoseci pare od "utajenog" novca, ali kad upru u nesto ne odustaju, a kao pravnici veze nemaju sa cim se bave.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  12. #4487
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ostaviše Tarzana gore.

  13. #4488
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...n-u-crnoj-gori

    Ambasador Srbije u Crnoj Gori Vladimir Božović nije saopštio ništa što ne misli i ne govori svaki Srbin u Crnoj Gori, saopštili su večeras lideri Demokratskog fronta (DF) Andrija Mandić i Milan Knežević.

    Kako je saopšteno iz DF, Mandić i Knežević su "kao politički predstavnici srpskog naroda iz Crne Gore razgovarali večeras s predsjednikom Srbije Aleksandrom Vučićem i srpskim državnim vrhom o sramotnoj odluci odlazećeg crnogorskog režima da protjera srpskog ambasadora".

    teško da može biti veća splačina od Mande


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  14. #4489
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Mandić se slaže, Knežević se slaže, Srbi iz Crne Gore se slažu, Srbija se slaže...

    https://www.antenam.net/svijet/regio...javom-bozovica

  15. #4490
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Pametnome dosta


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  16. #4491
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Kao da je to što se svi oni slažu neki kriterijum. Slagali su se oni sa mnogo čim početkom devedesetih pa to nije znak da su bili u pravu. Nažalost, tada se i više od pola Crne Gore slagalo sa njima. Danas pričaju o 30% Srba što je jednako pola Crne Gore po toj nekoj naprednoj Vučićevoj matematici.

  17. #4492
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,411
    Thanks Thanks Given 
    4,198
    Thanks Thanks Received 
    4,511
    Thanked in
    2,186 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Kao da je to što se svi oni slažu neki kriterijum. Slagali su se oni sa mnogo čim početkom devedesetih pa to nije znak da su bili u pravu. Nažalost, tada se i više od pola Crne Gore slagalo sa njima. Danas pričaju o 30% Srba što je jednako pola Crne Gore po toj nekoj naprednoj Vučićevoj matematici.
    Popisom na jesen to ide na 60%. Plan i program je takav. Narodna volja. Sloga spasava.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  18. #4493
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A nađem knjigu reprint iz 1922. od jednog Amerikanca zove se "Crna Gora - zločin mirovne konferencije" u koju su opisani najzanimljiviji detalji o Crnoj Gori i šta se zbilo prije i nakon 1918.



    Mnoge su stvari tu rečene što se zbilo tad. I za mene jedno od najvećih otkrića je zapravo objašnjenje kako su Komunisti nastali u Crnu Goru. Crnogorci su jedinu mogućnost imali političku da budu Komunisti i da im je bilo zabranjeno da se izjašnjavaju ka crnogorci.



    Ali ima ova knjiga mnogo detalja nepoznatih crnogorskoj javnost od dešavanjima 1918. prije i nakon. A nije jedina. NYTimes ima ogromnu kolekciju članaka o Crnoj Gori a ima i drugih knjiga.
    Last edited by Ego_and_his_own; 29-11-20 at 19:24.

  19. The Following User Says Thank You to Ego_and_his_own For This Useful Post:


  20. #4494
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Što ne postavljaš na istorijske teme svoja senzacionalna otkrića?

  21. #4495
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ti očigledno ne znaš engleski e bi vidio da su ovo jasni dokazi da je Božović trebao bit proćeran i da što govore Mandić Onaj pop i drugi neistina na osnovu ovih informacija.

    Neko debelo laže. A ti uči engleski i poštedi forum svih bez dobro promišljenih komentara. barem ako misliš da ti ih ja odgovaram.

  22. The Following User Says Thank You to Ego_and_his_own For This Useful Post:


  23. #4496
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ti očigledno ne znaš engleski e bi vidio da su ovo jasni dokazi da je Božović trebao bit proćeran i da što govore Mandić Onaj pop i drugi neistina na osnovu ovih informacija.

    Neko debelo laže. A ti uči engleski i poštedi forum svih bez dobro promišljenih komentara. barem ako misliš da ti ih ja odgovaram.
    To je ništa što postavljaš. Vrlo opskurno i odavno poznato štivo.
    Šerbo Rastoder je sve to davno apsolvirao.

  24. The Following User Says Thank You to Dača For This Useful Post:


  25. #4497
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    Vratiće se brže nego što je otišao.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...asadora-srbije

    Kao što rekoh u postu gore... Šah mat raspale DPS politike, koja se više i Evropi smučila. Milo (zlo govedo june dovijeka) na aparatima.

    Treba stisnuti petlju i uraditi mimo zahtjeva EU. Oni nam vladu sastavljaju, a ne ambasadora da ne vrate.

  26. #4498
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Како се ћикују депееспвци са свих страна. Не знају кукавци окле им све пуца, одоше на сметлиште историје...

  27. #4499
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Koga zanima, malcice duze stivo, a nije uposte lose

    https://www.vijesti.me/v/490695


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  28. #4500
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    https://rs.sputniknews.com/rusija/20...-korona-video/

    Ако је судути према информацији на линку слиједи масовна вакцинација Руса.Само у Москви на 300 пунктова,причка се...

    Братки се ,је ли,спремају да већ у Мају масовно десантирају црногорско приморје у најбољој сезони икад.

    Остаје сам0.о да се види има ли се начина да шверцована руска вакцина крене пут Италије ,кано Малборо вактиле ,а гдје се једна доза кинеске вакцине на црно продаје за више стотине еура.

Page 180 of 210 FirstFirst ... 80130170176177178179180181182183184190 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ministar sporta i medija ???
    By gatsbyy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 18-04-10, 00:26
  2. Ministarstvo kulture, sporta i medija tuži Ford
    By gatsbyy in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 28-01-09, 23:07
  3. Kuda ovo vodi-opet napad na predstavnike medija!
    By Matadorr in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 364
    Last Post: 20-09-07, 11:29
  4. Etika medija kao filozofska refleksija
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 39
    Last Post: 07-07-05, 15:38
  5. uticaj pop kulture i medija na formiranje svijesti u CG
    By LoVeRmAn_pG in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 23-02-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •