Page 179 of 210 FirstFirst ... 79129169175176177178179180181182183189 ... LastLast
Results 4,451 to 4,475 of 5229

Thread: Iz raznih medija [2020]

  1. #4451
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,091
    Thanks Thanks Given 
    2,215
    Thanks Thanks Received 
    2,374
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Lieutenant Colonel Sherman Miles to the Secretary General of the Commission to Negotiate Peace (Grew)
    Report No. 23
    Paris, May 19, 1919.
    Subject: Political conditions in Montenegro.

    1.
    In compliance with your telegraphic instructions of April 22,3 I went to Montenegro and cooperated in investigating conditions there with Count de Salis, British Minister to the Vatican.
    2.
    In November 1917 the so-called elections of Podgeritea were held. It is very probable that the result of this election was influenced, as politics have always been in Montenegro, by the military power back of the winning party. In any event, the pro-Serb party won the election, assembled the Government, and imprisoned the leaders of the opposing parties. Even this did not apparently satisfy the Government at Belgrade, and about the 20th of April, 1918, the Serbians executed a quiet coup d’état and ejected all the Montenegrin officials. The country is now nominally under a civil “Minister-Delegate” from Belgrade, who happens to have been born a Montenegrin but who was educated and has lived all his life in Serbia. Under him are five prefects in the five districts of the country—all Serbians. There is also at Cettinje a Serbian Major-General, who intimated to me that he was under the real Governor of Montenegro. The country is certainly [Page 739]under Serbian military control, and I suspect that the General exercises the real power.
    3.
    In the neighborhood of Antivari there are small bands of Montenegrin royalists, aided by local Albanians, who are opposing in a feeble manner both the Serbian Government and the Allied troops on the coast. Aside from this, the country is quiet. The Montenegrin civilians, who have always habitually borne arms, are being disarmed by the Serbians. There are a few hundred Montenegrin youths under Serbian military training.
    4.
    It would be absolutely impossible to ascertain the real political wishes of the Montenegrins except under a British or American occupation of the country. Even then, a plebiscite would have to be taken under conditions which would permit the people to understand very clearly exactly what they might expect from union with Serbia, union with Yugo-Slavia or from independence, and under what guarantees. As this would appear to be practically inadmissible, I consider that the best solution of the Montenegrin problem is the recognition by the Great Powers of the inclusion of Montenegro in the Yugo-Slav State, under guarantees from Yugo-Slavia that local autonomy will be granted and maintained in Montenegro. It is practically certain that even under these conditions the Serbians would use means of repression for political control in Montenegro; but, on the other hand, severe measures of repression will never repay the Serbians, because they are dealing with a warlike, mountainous [sic] people. I believe that in a comparatively short time the Montenegrins would reach their natural political level, and that the country as a whole would profit by the protection gained through inclusion in Yugo-Slavia and by direct contact with the higher civilization of the other Yugo-Slav States.
    5.
    There are two other solutions. One is to abandon Montenegro wholly to Serbian control, which would be a political crime. The other is to reconstitute Montenegro as an independent state. I think this latter solution would be almost as great a mistake as the former, both because the barren mountainous district called Montenegro is geographically unfitted for self-sustained independence, and because there is no possible Government for an independent Montenegro except the dynasty of King Nicholas. It is, of course, impossible, without a plebiscite, to know what the Montenegrin people really think of King Nicholas, but all indications seem to show that he is discredited and despised by a majority of his people. At best his dynasty was loyally upheld by only the “Five Tribes” around Negusei and Cettinje. He himself has been a notorious intriguer throughout his career, and he will never be forgiven by the Montenegrins for the loss of Lovcen, and the subsequent Austrian capture [Page 740]of Montenegro. Worst of all, he is an old man and his sons are degenerates, utterly unfit to rule.
    6.
    The incorporation into Montenegro of the Albanian territory of Ipek by the Treaty of Bucharest in 19134 has led to massacres and deportations of the Albanians, and will be, if not rectified, a continuous source of trouble in the future. The Albanian and the Southern Slav are so totally different in all racial characteristics, and their racial animosity is of such long standing that it is impossible for them to live together peacefully within the same political boundaries. The drawing of a just nationalist boundary between Montenegro and Albania, as well as between Albania and the other states bordering on it, is a prime necessity for the future peace of the Balkans.
    7.
    I would, therefore, suggest that the solution of the Montenegrin question be the inclusion of Montenegro into Yugo-Slavia, under Yugo-Slav guarantees of autonomy and of political rights, which should be, in proportion to the Montenegrin population, equal to each of those of the Serbs, Croats and Slovenes. I would also strongly recommend that the political boundary between Montenegro and Albania be defined carefully along the lines of long standing nationality, modified where necessary by geographic considerations, but never by favor to one people or the other for the part they may or may not have played in the war.

    Sherman Miles

    https://history.state.gov/historical...9Parisv12/d372
    Evo ga Ego Dje li si ti.

  2. #4452
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Ode ona podmukla faca Božović. Prećerao je stvarno, ne razumijem što su naši ono dozvoljavali. Ali OK, riješen problem.
    Uh baš se potresosmo za Tarzana, ionako Crnogorci nemaju nikakva prava u Srb. Asimilacija samo takva! Klasično iživljavanje nad Crnogorcima. Sistemski i planski se sve to godinama radi.

    A u CG ? Srbi imaju sva prava ovoga svijeta, samo što mažu budale pričom o mitskom biću ugroženom Srbinu. Kontantno stvaraju podjele, ugrožavaju simbole, crnogorsko biće, istoriju. Sve.

    Blago onome ko se rodi kad budu završena ova pitanja, gluposti i manipulacije, ali teško od budala previše ih je. I ja bih rado, samo da ne slušam ove njihove idiotske stvari.
    ti si dozivio tu torturu u Srbiju jel’?

    dokoni ljudi svasta pisu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #4453
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,823
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    793
    Thanked in
    533 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nooth1ng View Post
    ti si dozivio tu torturu u Srbiju jel’?

    dokoni ljudi svasta pisu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Jeste moja sestra.

    Izvini.

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  4. #4454
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Jeste moja sestra.

    Izvini.

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    tvoja sestra zivi dje ?
    sta je dozivljela, molim te budu ljubazan pa nam opisi. zelim da procitam to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #4455
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nooth1ng View Post
    ti si dozivio tu torturu u Srbiju jel’?

    dokoni ljudi svasta pisu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tortura u Srbiju ti je sa moraš kao student iz CG da napišeš da si Srbin i da ti je maternji jezik srpski ako hoćeš da imaš isti tretman kao oni tamo.

    Da li se isto traži i za srpske studente/istraživače itd. u Crnoj Gori?
    Zašto bako Crnogorci voze crne blindirane Audijeve? To je sine korota za Kosovo.

  6. The Following User Says Thank You to el_ For This Useful Post:


  7. #4456
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_ View Post
    Tortura u Srbiju ti je sa moraš kao student iz CG da napišeš da si Srbin i da ti je maternji jezik srpski ako hoćeš da imaš isti tretman kao oni tamo.

    Da li se isto traži i za srpske studente/istraživače itd. u Crnoj Gori?
    Isti FINANSIJSKI tretman. Inače sve plaćaš, logično strani student, i još bolje te tretiraju jer im daješ pare.

    Bez masnog laganja, molim.

  8. #4457
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    ja cekam da na oglase nadjem Mila kako prodaje masinu za pranje za dobrom centrifugom.
    izgleda se nije gasila zadnjih 15 godina.
    uocava se zabrinjavajuci broj ispranih glava u Crnu Goru.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #4458
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    Isti FINANSIJSKI tretman. Inače sve plaćaš, logično strani student, i još bolje te tretiraju jer im daješ pare.

    Bez masnog laganja, molim.
    Problem je što to moraš da odeš u CRNOGORSKU opštinu da ovjeriš u knjige. Znači klasično posrbljavanje, a ovamo priča regionalizacija, Zapadni Balkan, EU... Bla, bla.
    Zašto bako Crnogorci voze crne blindirane Audijeve? To je sine korota za Kosovo.

  10. #4459
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nooth1ng View Post
    uocava se zabrinjavajuci broj ispranih glava u Crnu Goru.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    U Crnoj Gori. Jeste da te yebu padeži, ali slažem se sa tobom. ProMilovci izgleda umiru na nogama od novodolazeća vlasti, pa evo i torture u SRB na Crnogorcima, koji proporcionalno su tamo najviše na visokim državnim i direktorskim funkcijama od svih naroda. Srbijanci pizde zbog toga, Crnogorci kukaju kako su torturisani, pa sprdnja svega mi.

  11. The Following User Says Thank You to Outcasted For This Useful Post:

    el_

  12. #4460
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_ View Post
    Problem je što to moraš da odeš u CRNOGORSKU opštinu da ovjeriš u knjige. Znači klasično posrbljavanje, a ovamo priča regionalizacija, Zapadni Balkan, EU... Bla, bla.
    Druže, ako su tebi administrativni problemi TORTURA, onda smo svi prošli sodomu i gomoru ko god je morao nešto u limenku završavati, opštinu ili ne daj Bože katastar.

    Da te zamolim - ne mlati više.

  13. The Following User Says Thank You to Outcasted For This Useful Post:


  14. #4461
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    U Crnoj Gori. Jeste da te yebu padeži, ali slažem se sa tobom. ProMilovci izgleda umiru na nogama od novodolazeća vlasti, pa evo i torture u SRB na Crnogorcima, koji proporcionalno su tamo najviše na visokim državnim i direktorskim funkcijama od svih naroda. Srbijanci pizde zbog toga, Crnogorci kukaju kako su torturisani, pa sprdnja svega mi.
    Mene padezi ne yebu. Da ti pisem mejl il oficijalnu poruku, zamijenio bih lokativ kako treba.
    Ali posto je forum, zelim da pisem onako kako volim da pricam, gramaticki pogresno da cijepa uvo. Kao sto sam izgleda i tvoje pocijepao, cim si odma krenuo da spujes. ⭕️
    u metu...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Nooth1ng For This Useful Post:


  16. #4462
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Kako rekoše ono iz SPC, neće se miješati u politiku.

    https://m.cdm.me/politika/joanikije-...jeka-joj-nema/

  17. The Following 2 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  18. #4463
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    Druže, ako su tebi administrativni problemi TORTURA, onda smo svi prošli sodomu i gomoru ko god je morao nešto u limenku završavati, opštinu ili ne daj Bože katastar.

    Da te zamolim - ne mlati više.
    Pa tako su isto i muslimani primali Islam kad su bili Turci. Reci mi po čemu se razlikuje ta politika od poturčavanja? Osim što je modernija.

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Kako rekoše ono iz SPC, neće se miješati u politiku.

    https://m.cdm.me/politika/joanikije-...jeka-joj-nema/
    Crkva se miješa u politiku evo 1500 godina. Ništa novo. Ni ove izbore ZBCG ne bi dobio da nije pokojni mitropolit proklinjao sve koji su za regularni Zakon o slobodi vjeroispovjesti.
    Last edited by el_; 29-11-20 at 10:20.
    Zašto bako Crnogorci voze crne blindirane Audijeve? To je sine korota za Kosovo.

  19. #4464
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    U Crnoj Gori. Jeste da te yebu padeži, ali slažem se sa tobom. ProMilovci izgleda umiru na nogama od novodolazeća vlasti, pa evo i torture u SRB na Crnogorcima, koji proporcionalno su tamo najviše na visokim državnim i direktorskim funkcijama od svih naroda. Srbijanci pizde zbog toga, Crnogorci kukaju kako su torturisani, pa sprdnja svega mi.
    Kuku Majko ovo se još dešava u Crnu Goru. Srpski pravoslovci koji su zapravo unakazili svoj jezik, više im je latinski no slovenski, pa prosipaju priču neukom narodu crnogrskom koji zapravo je pričao najpravilniji jezik od svih južnih slovena. Kakva smijurija od realnosti.

    Šta se zbi u Crnu Goru to Crnogorci neće nikad saznat bez iz stranija knjiga. Tu samo laž živuje i smeška se izdaja frižiderska. Kad to budete crnogorci shvatili mrko ćete gledati sve vaše školovane ljudi koji evo 100 godina izmišljaju i sakrivaju istinu i prodaju se budzašto. Gadni će vi obrazovani bit kad sfatite da su to ljudi koji su se prodali za gruvu sira. lele ga se njima. Ka tebe visoko obrazovani padežoznavče a u suštini pojma nemaš no su te u školu i posrbili i nabijedili pa misliš da si lijepo obrazovan a ti utučen. A kako si obrazovan to samo onaj koji je čita strane knjige može saznat.

    Aj da si to samo ti no vas eto horde,a zamislite vi da Vijesti ovako pišu pored brda informacija javno dostupnih kao one što sam postavio. Čujete li Lekića i ove ostale majčine sinove što prevaljuju preko usta....

    A tu su oni kao uvaženi. E blago vi u pamet ko vi je u društvu cijenjen sve. Ljudi nikakvog morala. Sram ih nije da lažu. To oni da opravdaju svoje pretke koji su il učestvovali u nestanku Crne Gore il nijemo to gledali rad kore ljeba.

    Oćete šipak. Iver ne pada daleko od klade. Kroz vas će se pokazat od kojija ste. Od kakve trage.
    Last edited by Ego_and_his_own; 29-11-20 at 13:48.

  20. The Following User Says Thank You to Ego_and_his_own For This Useful Post:


  21. #4465
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Kako rekoše ono iz SPC, neće se miješati u politiku.

    https://m.cdm.me/politika/joanikije-...jeka-joj-nema/
    Glupi postkomunisticki mentalitet.

    Crkva javno izrazava misljenje o mnogim politickim i javnim pitanjima sirom Zapadne Evrope. Pokusavati da zabranis Joanikiju ili SPC ili Islamskoj zajednici da daju izjavu o politickom pitanju je krsenje njihovih ustavnih prava.

    Klerikalizacija je ako takva misljenja imaju odlucujuci uticaj na politiku vlade, sto je potpuno deseta stvar.

    Moram da ponovim jos jednom (priznajem, sa odredjenom dozom schadenfreude ) - moracemo se navikavati da pripadnost crkvi i javno nastupanje vjernika nije zlocin ni krsenje zakona. Ali navici cemo se, ne brinite.

  22. #4466
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Evo ga Ego Dje li si ti.
    Ja sam ti u Ameriku evo preku deceniju. Oženio se i porodicu osnova i nekoliko đece mi Bog da i još svakakva dobra. Kalifornija me primila ka svoje čedo. Nemam ti što bez lijepo o njima reć. Lucak narod dostinom. Primiše me ka ipojednog!

    Al ja još sam crnogorski državljanin, mrčeni. Čekam, neznam ni sam što čekam! Možda da tamo narod posve đavoljiše Crnu Goru pa da posve leđa okrenem. Ma sam mislio nekođ možda Crnoj Gori zatrebam.

    No mi ta vizura izlapi kad viđu što se čini, neznam ni sam što će Bog od mene.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Ego_and_his_own For This Useful Post:


  24. #4467
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    A ono što jes jes, dok su njihovi dugogodišnji drugari iz dps-a bili na vlast crkveni velodostojnici se živi nisu čuli, nisu smjeli mišljenje iznijeti da ih mrak ne proguta.

  25. #4468
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Čuo sam da vjerske organizacije komentarišu neke stvari koji se tiču i nekih njihovih stavova poput prava lgbt zajednice, prava na abortus i slično, ali da komentariše da li je neki ambasador zaslužio da ga izbace iz države ili ne, to nisam vidio. Ukoliko se to pravda pričom da spc ima interes da utiče na državnu politiku Crne Gore prema Stbiji jer je to sjedište njihove organizacije i smatraju da imaju pravo da sprovode politiku u skladu sa ubjeđenjem da Crnogorci nisu Crnogorci nego Srbi, tim prije spc nema pravo da se miješa. Sa aspekta miješanja crkve u politiku, naravno. Zasebna je priča što ciljevi i postupci spc odgovaraju onima kojima ne smeta njihovo petljanje u državnu unutrašnju i spoljnu politiku. Kakva god da je.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to ćepanica For This Useful Post:


  27. #4469
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,379
    Thanks Thanks Given 
    4,185
    Thanks Thanks Received 
    4,503
    Thanked in
    2,183 Posts

    Default

    Dear Joanikije, ni crkvi tvojoj nema lijeka. Preminuli su vam crnogorski mitropolit, srpski patrijarh i ko zna koliko jos svestenika i obicnog naroda zbog vase namjere, vase arogancije i vaseg nemara. Ali cilj opravdava sredstva. Pi.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  28. #4470
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Čuo sam da vjerske organizacije komentarišu neke stvari koji se tiču i nekih njihovih stavova poput prava lgbt zajednice, prava na abortus i slično, ali da komentariše da li je neki ambasador zaslužio da ga izbace iz države ili ne, to nisam vidio. Ukoliko se to pravda pričom da spc ima interes da utiče na državnu politiku Crne Gore prema Stbiji jer je to sjedište njihove organizacije i smatraju da imaju pravo da sprovode politiku u skladu sa ubjeđenjem da Crnogorci nisu Crnogorci nego Srbi, tim prije spc nema pravo da se miješa. Sa aspekta miješanja crkve u politiku, naravno. Zasebna je priča što ciljevi i postupci spc odgovaraju onima kojima ne smeta njihovo petljanje u državnu unutrašnju i spoljnu politiku. Kakva god da je.
    Mozda nisi cuo jer te ne interesuje, ali pogledaj par primjera nize.

    Svakako da protjeramo ambasadora Bosne ne bi bilo nikakvo cudo da reis nase islamske zajednice to prokomentarise. Ako je to prihvatljivo onda i izjava Joanikija mora biti prihvatljiva.

    Moramo se navikavati na ravnopravnost i iste standarde za sve.




    "Nekadašnji reis Islamske zajednice Bosne i Hercegovine Mustafa Cerić je veoma oštro komentarisao odnose Crnogoraca i Bošnjaka u Crnoj Gori, pozivajući Bošnjake u Crnoj Gori na ujedinjenje i stvaranje panbošnjačkog pokreta. Pri tom pominjući klanja, silovanja, hapšenja, te konstatujući da Crnogorci preko leđa Bošnjaka rješavaju svoje nacionalno i nacionalističko pitanje."


    Reis Kavazović o srpsko-hrvatskom pomirenju: Bilo kakav dogovor, koji je na štetu BiH ne može proći

    "Reisu-l-ulema Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Huseina ef. Kavazovića osvrnuo se na inicijativu za srpsko-hrvatsko pomirenje. Njegovo saopćenje prenosimo u cjelosti. - U ime Boga, Milostivog, Samilosnog, U našoj Svetoj knjizi koju slijedimo, kao narod koji je predan ..."


    Reis Islamske zajednice u Crnoj Gori Rifat ef. Fejzić uputio je čestitku predsjedniku Turske Recepu Tayyipu Erdoganu, na postignutim rezultatima na referendumu o setu ustavnih promjena


    „Čestitamo turskom narodu na postignutim rezultatima i uspješno održanom referandumu. Turski narod je dao svijetu novu lekciju demokratije. To jeste, da jedan lider uz pomoć svoga naroda prevaziđe sve prepreke. Izražavam svoju želju da ovaj rezultat bude blagoslovljen i koristan za Tursku, islamski i cijeli svijet“, navodi se u čestitki reisa Fejzića.

  29. #4471
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Dobro ti je BiH evropska država iz tvrdnje da se po Evropi isto dešava. Ove izjave reisa iz BiH su totalne gluposti i naravno da su za kritiku i to još žešću. A čestitanje Erdoganu tek nema veze sa prva dva primjera. I da se BiH ambasador u CG ponaša isto kao srpski, jednako ga treba pozdraviti i proslijediti preko granice, a jednako bi za kritiku bilo i da se islamska zajednica zbog toga buni. Uostalom, u BiH nije islamska zajednica jedini reprezentativni dio.
    Last edited by ćepanica; 29-11-20 at 14:55.

  30. #4472
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Dobro ti je BiH evropska država iz tvrdnje da se po Evropi isto dešava. Ove izjave reiza iz BiH su totalne gluposti i naravno da su za kritiku i to još žešću. A čestitanje Erdoganu tek nema veze sa prva dva primjera. I da se BiH ambasador u CG ponaša isto kao srpski, jednako ga treba pozdraviti i proslijediti preko granice, a jednako bi za kritiku bilo i da se islamska zajednica zbog toga buni. Uostalom, u BiH nije islamska zajednica jedini reprezentativni dio.
    Imas citate naseg reisa. Dok god niko ne pravi probleme oko njegovih komentara nase i tudje politike nije u redu da se prave problemi oko Joanikijevih izjava.

    Jednosatavno, SPC mora imati ista prava kao Islamska zajednica i ostale vjerske zajednice. Navikavajmo se.

  31. #4473
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Ne sjećam se da je iko komentarisao čestitke koje se iz Crne Gore upućuju pobjednicima na izborima u Srbiji, na primjer. Na koji je način čestitka Erdoganu suprotstvaljena crnogorskoj državnoj politici nije mi jasno, a još mi je manje jasno na koju si foru to izjednačio sa direktnim miješanjem spc u državnu politiku. Jedina zajednička stvar za te dvije izjave jeste to što su došle sa adresa vjerskih zajednica. Kontekst je ekstremno bitan, a i ti bi mogao da se navikavaš da nije sve što izlazi iz usta predstavnika spc validno i kako treba samo zato što dolazi od njih.

    I ako može ti primjeri iz evropskih zemalja. Još ako može nešto iz približnog konteksta odnosa Crne Gore i Srbije bilo bi odlično.
    Last edited by ćepanica; 29-11-20 at 15:03.

  32. #4474
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,554
    Thanks Thanks Given 
    3,532
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    odje svi imaju prava bez normalni gradjani ove države


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  33. #4475
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    ...Kontekst je ekstremno bitan, a i ti bi mogao da se navikavaš da nije sve što izlazi iz usta predstavnika spc validno i kako treba samo zato što dolazi od njih...
    Ne kazem uopste da je validno, vec da je jednako validno koliko i komentarisanje reisa islamske zajednice o srpsko-hrvatskim odnosima, ili o referendumu u Turskoj.

    Meni se ne svidja ni jedno ni drugo, ali ako je reisu dozvoljeno mora biti i Joanikiju. Jednaki standardi.

Page 179 of 210 FirstFirst ... 79129169175176177178179180181182183189 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ministar sporta i medija ???
    By gatsbyy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 18-04-10, 00:26
  2. Ministarstvo kulture, sporta i medija tuži Ford
    By gatsbyy in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 28-01-09, 23:07
  3. Kuda ovo vodi-opet napad na predstavnike medija!
    By Matadorr in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 364
    Last Post: 20-09-07, 11:29
  4. Etika medija kao filozofska refleksija
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 39
    Last Post: 07-07-05, 15:38
  5. uticaj pop kulture i medija na formiranje svijesti u CG
    By LoVeRmAn_pG in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 23-02-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •