Page 154 of 210 FirstFirst ... 54104144150151152153154155156157158164204 ... LastLast
Results 3,826 to 3,850 of 5229

Thread: Iz raznih medija [2020]

  1. #3826
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Prokjekat izgradnje HE Buk Bijela je podrazumijevao potapanja dijela površine BiH i manje površine u CG. Površina tog vodnog ogledala je trebala biti oko 12 km2.
    Potopljena površina u BiH bi iznosila 9.5, a u CG oko 2.5 km2.
    http://195.66.163.23/publikacije/BukBijela_1.pdf
    Sa spuštanjem visine brane u CG neće biti potopljen ni jedan metar.
    Kakve sam sve price morao odslusati i to onijeh koji iskreno vjeruju u svoju pamet; od one razorne duhovitosti "hocu Taru necu baru..." pa do one da ce biti potopljeno po Crne Gore. S obzirom da sam u mladosti par mjeseci radio na HC-Mratinje, ovu problematiku sam temeljito poznavao, sto mi u diskusijama nije mnogo pomagalo jer se ona (problematika) nije tretirala sa strucnoh vec iskljucivo sa (dnevno) politickog aspekta.

    A kakva je greska ne ucestvovati u jednom ovakvom projektu, dje bi Crna Gora ucestvovala jedino sa svojim - ujedinjenim - vodama, medju njima i vodom Komarnice.
    Kad se vidi ko danas ucestvuje u ovom isplativom projektu (BH (Sumska + Srbija), da se naslutiti ko je ovim duhovitim parolama hrabrio CG-cutuke...

    Bujrum!

  2. #3827
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,212
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Nikoga, od zainteresovanih, nisu interesovale činjenice, istraživanja... Samo puko navijanje, iz ko zna kojih razloga, kao što obično i biva u Crnoj Gori.

  3. #3828
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Nego sta se desilo sa pink m kakav preokret na minut/dva

  4. #3829
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Može, ukoliko mi nismo u stanju dokazati prekogranični uticaj!
    Svodi se na isto. Podrazumijeva se da dozvola nije potrebna ako nema uticaja. Ali, to prvo treba da se utvrdi.

  5. #3830
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Nego sta se desilo sa pink m kakav preokret na minut/dva
    U vezi čega?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  6. #3831
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    U vezi čega?
    Od nevidjenog pljuvanja jednih lagano prelaze na pljuvanje drugih

  7. #3832
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Od nevidjenog pljuvanja jednih lagano prelaze na pljuvanje drugih
    Hahahahahahhaha a to
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  8. #3833
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    1000... A malo su rekli bojim se... Razlog je horor... 2020. godina... Na ovome se pod hitno mora poceti raditi.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    To je hiljadu abortusa zbog neplaniranih trudnoca *i* odabira pola djeteta (sto i pise nize u tekstu). Tako da je naslov cista dezinformacija, da ne kazem laz.

    Prosjecno se radja 105 djecaka na 100 djevojcica, a nasih 110 se lako moze objasniti praksom "radjanja dok se ne dobije musko".

    Mozda najbolji argument da ne postoji statisticki znacajan (pojedini slucajevi svakako postoje) broj abortusa zbog pola je to sto je odnos musko:zensko ostao prakticno isti u periodu prije i nakon uvodjenja metoda odredjivanja pola djeteta.

  9. #3834
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    1,036
    Thanked in
    423 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/politika/gradani-od...zemlju-vojsci/

    Rodjaci po sjeveru se pucaju radi po metra medje. Kad imaju toliko zemlje umjesto da mu je drzava otkupi i dodjeli mladim parovima radi bavljenja poljoprivredom ili stocarstvom. Da se organizuje neka proizvodnja po selima da se ozivi to. Samo kod nas postoje ljudi sto imaju preko 100000m3 po selima ali zivi od socijale u PG ili primorje. Pa prika ako meces ti da radis ima ko bi radio a ne moze to sebi da obezbijedi. Radi ovakvih patriota smo tu dje smo.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Last edited by crane_operator; 24-10-20 at 17:58.
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  10. #3835
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,420
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    https://m.cdm.me/politika/gradani-od...zemlju-vojsci/

    Rodjaci po sjeveru se pucaju radi po metra medje. Kad imaju toliko zemlje umjesto da mu je drzava otkupi i dodjeli mladim parovima radi bavljenja poljoprivredom ili stocarstvom. Da se organizuje neka proizvodnja po selima da se ozivi to. Samo kod nas postoje ljudi sto imaju preko 100000m3 po selima ali zivi od socijale u PG ili primorje. Pa prika ako meces ti da radis ima ko bi radio a ne moze to sebi da obezbijedi. Radi ovakvih patriota smo tu dje smo.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    То је патриотизам, кад ће код нотара да заврше поклањање?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  11. #3836
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    То је патриотизам, кад ће код нотара да заврше поклањање?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Moraju prvo na kosovo pa onda ce....

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  12. #3837
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Natrčah slučajno na baš interesantan članak

    https://www.vreme.com/cms/view.php?i...s6MYfhNC7Bfy1Q

    Od Ozne, preko Udbe do DBa.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  14. #3838
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    RTCG emituje emisiju u kojoj bukvalno slavi placenike i saradnike italijanskog fasistickog okupatora :-)

    https://www.standard.co.me/drustvo/o...ola-crne-gore/

    Pa se posle iscudjavamo rehabilitacijama okupatorskih saradnika kod komsija...

  15. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  16. #3839
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    https://www.in4s.net/marion-maresal-...kalnog-islama/

    Да јој је црној кукавици знат како би јој ође (нај)европљанин Хусовић главу изотвара због ксенофобије и национализма.

  17. #3840
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    550
    Thanks Thanks Given 
    450
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Evo je Vanja uzivo na vijesti, razbija bandu. Spavate li mirno medo, vojvoda i ti pipune

  18. #3841
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,824
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Propustih. Volim je cut.

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  19. #3842
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Dok se lideri DF prepucavaju, a dostina lamentira nad sudbinom CG evo malo stvari koje ocigledno nikoga ne zanimaju.
    Unutrasnji dug ka bankama je 3,2 milijarde eura.
    https://www.vijesti.me/tv/emisije/48...o-18-milijardi

    Medjusobni dug u realnom sektoru se povecao za 100 miliona, i popeo se na 725 miliona. Ali se to odnosi samo na sredstva koja su blokirana. Tacna cifra kod firmi koje nisu u blokadi je nepoznat.
    Broj zatvorenih preduzeca i izbrisanih iz CRPS je za 6 mjeseci oko 800(ne stecaj zatvorena)

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...vanja-privrede

    Pad privatne potrosnje je 15%(kupovine u maloprodajama, buticima, restoranima...) , pad investicija je oko 26%(kupovina masina, vozila, objekata...), pad uvoza od 30% jer nema ko da kupi tu robu....

    Ali dobro, bitno je da mi sa paznjom pratimo sta je Mandic rekao ili gledamo poslednjeg 7godisnjeg komitu na RTCG.

    Sto neko rece brzo ima da znamo ponekog da je gladan i bos...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  20. The Following 3 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  21. #3843
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Za koji mjesec ćemo biti zamračeni kao da je bombardovanje, zbog isključenja struje.

  22. #3844
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,925
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,592
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Dok se lideri DF prepucavaju, a dostina lamentira nad sudbinom CG evo malo stvari koje ocigledno nikoga ne zanimaju.
    Unutrasnji dug ka bankama je 3,2 milijarde eura.
    https://www.vijesti.me/tv/emisije/48...o-18-milijardi

    Medjusobni dug u realnom sektoru se povecao za 100 miliona, i popeo se na 725 miliona. Ali se to odnosi samo na sredstva koja su blokirana. Tacna cifra kod firmi koje nisu u blokadi je nepoznat.
    Broj zatvorenih preduzeca i izbrisanih iz CRPS je za 6 mjeseci oko 800(ne stecaj zatvorena)

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...vanja-privrede

    Pad privatne potrosnje je 15%(kupovine u maloprodajama, buticima, restoranima...) , pad investicija je oko 26%(kupovina masina, vozila, objekata...), pad uvoza od 30% jer nema ko da kupi tu robu....

    Ali dobro, bitno je da mi sa paznjom pratimo sta je Mandic rekao ili gledamo poslednjeg 7godisnjeg komitu na RTCG.

    Sto neko rece brzo ima da znamo ponekog da je gladan i bos...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ako nam turizam ne krene naredne godine nece bit dobro. Mi ne mozemo u kratkom roku da imamo razvoj drugih grana privrede, sto znaci da moramo da imamo turisticku sezonu naredne godine, da bi se nekako skrpili.

    Rast BDPa naredne godine mora bit makar 5-6%...

    Trgovina na malo, gradjevina, ugostiteljstvo...nema sektora dje nismo izgubili radna mjesta, a zima tek krece...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Last edited by Mojsije; 26-10-20 at 08:58.

  23. #3845
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Privreda zaduzana 1.8 milijardi, gradjani 1.4 milijardi eura.


    Teska vremena prijatelju..

  24. #3846
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ako nam turizam ne krene naredne godine nece bit dobro. Mi ne mozemo u kratkom roku da imamo razvoj drugih grana privrede, sto znaci da moramo da imamo turisticku sezonu naredne godine, da bi se nekako skrpili.

    Rast BDPa naredne godine mora bit makar 5-6%...

    Trgovina na malo, gradjevina, ugostiteljstvo...nema sektora dje nismo izgubili radna mjesta, a zima tek krece...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Bez uvrede, ali koji turizam. Preko 80% smjestaja je u apartmanskom smjestaju. Ove godine se moglo malo skakati sa cijenama ali su prosli katastrofalno. Iduce ocekujem paniku i spustanje cijena na jedva isplativo. Do sad je bilo uzmi turisticki kredit ili kes kredit pa preguraj sezonu ako nesto zapne.
    Sta mislis dje je otislo vecina onog novca zbog kojeg je CBCG uvela pravila od ove godine.
    Ja da dostignemo proslu godinu ocekujem da to bude tek mozda 2026. Gradjevina polako staje, sto je druga najveca CG grana. Broj zaposljenih u gradjevini je pao za 3800 od marta mjeseca.
    Rast od 5%..... Mozda ako budemo opet racunali investicije u brzu cestu po primoriju za koje nam EU zeli da da pare....
    Sa svim sto se desava blizi sam remarkovom misljenju da ce dostina pod sterike da sjedi i da se grije po trznih centara ili prodavnica jer kuci nemaju bas.
    Jedino ako se krene sa socijalnom pricom, a hoce, da CEDIS i EPCG ne gase potrosace radi socijalnog mira.
    Sjecam se toga i 2009-2011

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  25. #3847
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ...
    Rast od 5%..... Mozda ako budemo opet racunali investicije u brzu cestu po primoriju za koje nam EU zeli da da pare....
    Mozda jedino ako pomogne ovo EU pumpanje para u projekte koje dosad nisu ni pominjali, autoput Bar-Boljari, pruga za BG i hidroelektrana Komarnica. To su ogromne pare za nas, ali a) treba znati iskoristiti te fondove i b) nece biti ni izbliza dovoljno za 5% rasta.

  26. #3848
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,925
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,592
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Bez uvrede, ali koji turizam. Preko 80% smjestaja je u apartmanskom smjestaju. Ove godine se moglo malo skakati sa cijenama ali su prosli katastrofalno. Iduce ocekujem paniku i spustanje cijena na jedva isplativo. Do sad je bilo uzmi turisticki kredit ili kes kredit pa preguraj sezonu ako nesto zapne.
    Sta mislis dje je otislo vecina onog novca zbog kojeg je CBCG uvela pravila od ove godine.
    Ja da dostignemo proslu godinu ocekujem da to bude tek mozda 2026. Gradjevina polako staje, sto je druga najveca CG grana. Broj zaposljenih u gradjevini je pao za 3800 od marta mjeseca.
    Rast od 5%..... Mozda ako budemo opet racunali investicije u brzu cestu po primoriju za koje nam EU zeli da da pare....
    Sa svim sto se desava blizi sam remarkovom misljenju da ce dostina pod sterike da sjedi i da se grije po trznih centara ili prodavnica jer kuci nemaju bas.
    Jedino ako se krene sa socijalnom pricom, a hoce, da CEDIS i EPCG ne gase potrosace radi socijalnog mira.
    Sjecam se toga i 2009-2011

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Turizam pominjem, jer mi nemamo ama nista drugo sto moze da generise upumpavanje para u ekonomiju dogodine.

    Ako smo u ovoj katastrofalnoj sezoni imali oko 250-300 miliona od turizma, u odnosu na 1.2 milijarde 2019te, onda u slucaju da do proljeca korona skala malo, mi bi od aprila do kraja oktobra morali da imamo makar 600-700 miliona. To je onaj minimum, inace...

    Iduci scenario je totalni bankrot drzave, ukoliko EU ne uspe makar 500 000 000 u nas, a od turizma ne uzmemo makar 400 000 000.

    Znaci nama treba milijarda zivog kesa dogodine, kako znamo i umijemo da je stvorimo.

    Siromastvo ce sigurno ici na preko 30% na nivou drzave.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  27. #3849
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,052
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Imajući u vidu da jeove godine pad zbog turizma&lockdowna&corone neđe oko 15%, ako se nađe vakcina i skala pandemija, realan je oporavak turizma, tako da nije nerealno da bude rast nekih 5% u 2021.
    Onda je to "samo" -11% u odnosu na 2019.
    Moguće da se na nivo 2019. vratimo za neke 3-4 godine ako nam budu okolnosti išle na ruku.

  28. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  29. #3850
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Za nekoga ko pomenu da zivi od procjena situacije, ovo ti bas lose ide.
    Prica o povratku turizma je ok da mi imamo druge grane privrede koje drze ekonomiju, pa onda je samo bitno da se turisti vrate i trose pare.
    Ali situacija nije bas takva.
    Vecina CG ekonomije se bazira na trgovini, gradjevini i uslugama(namjerno preskacem turizam). Trgovina ima vec pad od 15 odato. To je uticalo na smanjenje zaposlenosti i povecanje maloprodajnih cijena. Povecanje maloprodajnih cijena ce uticati na cijene u turizmu.
    Uvoz je opao za 30% jer se nema kome prodati roba. (To je info iz jula mjeseca, nove cekamo). Smanjenje uvoza ce dovesri do smanjenja ponude, a samim tim i porastom cijene naustrb kvaliteta. To ce se opet odraziti na cijene u turizmu, tj na odnos turisticke usluge za cijenu koju platis.
    I onda dolazimo do usluga koje su pokrivale te sektore. To su razna odrzavanja i administrativne i razne usluge. Tu je pad zaposlenih najveci. Ko ce da odrzava taj turizam raznim uslugama od cistacica, preko snabdjevaca do eletricara, molera, majstora i raznih digitalnih usluga.
    I onda kad sve ovo saberes ti ocekujes rast na drzavnom nivou 5%. Na ovo dodaj gradjevinski sektor koji lagano ide dje i turizam.
    Bice populiticke price kako je porastao turizam, ali poslije pada od 90,2% sve nekako dodje kao uspjeh.

    Drzavni dug je 3,284 milijarde. Od cega drzava duguje za penzije oko 2 miliona, i duguje firmama 43 miliona, blize 44.
    Dug prema bankama privrede i stanovnistva je takodje oko 3,2 milijarde.
    Ukupan iznos blokiranih sredstava je 730 miliona.

    Bas se nadam da ce se ovo promijeniti za godinu dana.


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 26-10-20 at 10:05.

  30. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


Page 154 of 210 FirstFirst ... 54104144150151152153154155156157158164204 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ministar sporta i medija ???
    By gatsbyy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 18-04-10, 00:26
  2. Ministarstvo kulture, sporta i medija tuži Ford
    By gatsbyy in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 28-01-09, 23:07
  3. Kuda ovo vodi-opet napad na predstavnike medija!
    By Matadorr in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 364
    Last Post: 20-09-07, 11:29
  4. Etika medija kao filozofska refleksija
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 39
    Last Post: 07-07-05, 15:38
  5. uticaj pop kulture i medija na formiranje svijesti u CG
    By LoVeRmAn_pG in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 23-02-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •