Page 147 of 210 FirstFirst ... 4797137143144145146147148149150151157197 ... LastLast
Results 3,651 to 3,675 of 5229

Thread: Iz raznih medija [2020]

  1. #3651
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,593
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Promaklo mi je to iskreno ali mislim da je naivno za očekivati sad perfektnog DPS člana vlade, da makar u nekom segmentu ne bude lojalan i od pomoći agendi partije.

    Ako je samo reagovanje problem onda na to može da se zažmuri. Opet kažem, nijesam upoznat sa reagovanjem pa ostavljam prostor da griješim.

    Svakako, prirodu njenog reagovanja znaćemo kad saznamo da li je slobodni pristup informacijama ugrožavao.

    Sent from my Telefunken
    Više je u pitanju njen stav, koji je pokazala tom prilikom, nego sama objava (radi se o fb postu koji je pobrisala iste večeri)... Mada moram priznati da mi se sviđelo što mi je, nakon pobrisanog posta, privatno odgovorila na komentar koji sam ostavio...

    Dio prepiske možeš naći na fb stranici CGO, link ka postu: https://www.facebook.com/cgo.cce/pho...4258933621288/
    #fakenews

  2. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  3. #3652
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Da si ikada bio na rijeci na kojoj je izgrađena MHE ne bi pričao ovo što pričaš.
    Sve kada bi se izgradile u CG njih 80+ na 50+ rijeka ne bi prozivodile ni 3% potrebne energije.
    Rijeka se potpuno uništi tj. Život u njoj jer dodje do prekida korita u 2-5km a negdje i do 20km jer na rijekama kao što je Kutska su gradjene po 4mhe.
    Elaborati su loši, po izgradnji ni minimum se ne poštuje. A recimo gubici na mreži su nam 13% bili prošle godine.
    Da ne dužim previše jer vidim da ne poznaješ materiju.
    EU se obavezala u ovoj strategiji zaštite biodiverziteta da će od istih tih MHE(i HE) koje ti kažeš da im ne smetaju osloboditi 25.000 kilometara rijeka do 2030 jer je dokazano da su MHE derviacionog tipa nesto najpogubnije.
    Veliki broj MHE u EU se nalazi na vodovodima isto tako pa oni ulaze u tu iskorišćenost.
    Isto tako pošto je rječno dno porozno gube se i izvori.
    EU je već više puta pozivala i izvještajima EK da se izvrši revizija svih projekata u CG jer su radjeni van svih mogućih standarda

    Znači ne postoji opravdanost za izgradnju MHE ni ekonomska nikakva.
    Plaćamo tu struju iz ubijene Rijeke 6x više nego običnu i bogate se pojedinci na sve to.
    Ni jedna više proći neće

    Praštaj nemam kad da kucam, jer koga zanima zna sve ovo gore.
    Plus neće im biti plaćeno ništa jer za svaku izgrađenu MHe postoje dokazi da su radili van zakona, uzimali više vode i nijesu dozvoljavali biološki minimum, da su devastirali korito, šumu itd.
    Kao što postoje i izvještaji za ove koji su u izgradnji.
    Dobiće tuki ono što bi se reklo.

    E da ...
    Jesi znao da su članovi zakona o energetici koji tjeraju građane CG da plaćaju struju iz MHE po 6 puta većoj cijeni od tržišne neustavni ?
    Nijesi ?
    Eto sad znaš
    Ustavni sud odbija da se oglasi 2 godine
    Vidim da ovo sve doživljavaš prilično emotivno, što je sasvim OK. Nisam bio na takvim rijekama, ali koliko sam shvatio, moraju ostavljati minimum vode u vodotoku, ako ne griješim. Sad drže li se toga, drugo je pitanje. Koliko sam shvatio, negdje je i thenologija takva da elektrane ne mogu raditi kada je nizak vodostaj pošto mogu pokupiti pijesak&kamenje i nagrditi mašine.

    Vidim da nisi demantovao da su u navedenim ozbiljnim zemljama iskoristili 95-100% potencijala. OK, sada će da ih miču.

    Nisam glup da ne kapiram šta je feeding tarifa i koliko biva skuplja struja. Tvrdiš da će dobiti tuki na sudovima. Da li je bilo zemlje sa takvim rješenjem koje predlažeš? Kako se završilo pravosnažno na međunarodnom nivou?

    Da li bi ti bio spreman da tebi neko finansijski "otkine tuki" ako ne budeš u pravu? Odnosno da garantuješ ličnom imovinom. Znam da je to nemoguće tehnički, ali eto... Ne znam zašto i pitam. Čisto retorički.

    Kapiram ja da su te male elektrane finansijski "zajeb" za državu i da su prekopirano rešenje iz EU zbog, pazi sad, ekološke priče o energiji iz održivih izvora.

    Ali, dvije stvari mene žuljaju u ekološkoj priči. Prva je, ako država pukne pare, može to biti ozbiljna kinta. Ne znam da li je neki pravnik sa iskustvom međunarodnih arbitraža i Strazbura procjenjivao kako se tu može proći i koliko se može pući para, pa ako se zna da se ide sa tim rizikom. I druga stvar su mještani. Očigledno oni imaju malčice drugačije interese od ekologa i njihovi interesi se mogu "valorizovati" kroz asfalt u selu, vodovod, otkup zemlje uz rijeku i sl. Ekolozi imaju interes očuvanja prirode. Ukoliko bi npr mještani napravili deal sa investitorom, u vidu poboljšanja životnih uslova u nekom selu, što onda sa ekolozima? Da li imaju pravo da se miješaju? Public choice theory Koazova teoerema, izguglaj kad budeš imao vremena. Da li će ekolozi živjeti u tom selu ili ti seljani? da li ekolozi u tom slučaju mogu samo da upozore seljane da im odluka može biti dugoročno loša? I dokle se u tom slučaju može ići u miješanje? Opet pričam sve teoretski.

    U krajnjem sjetim se Rafailovića, trenutno vjerovatno najružnije tačke na crnogorskoj obali. I? Ko je tome doprinio? Da li je onakvo mjesto nastalo zbog pohlepe države i korupcije vlasti? Ili su možda bili pohlepni mještani koji su sami tražili da se ucrta što više spratova kako bi oni ili sazidakli što više ili skuplje prodali zemlju? Ekonomski ko je tu stranka koja je gubitnik? To su oni koji su prvi kupili nekretnine koje sada imaju pogled na komšijin balkon, a plaćali su pogled na more.

    Da znaš, nisam lobista, meni je sva ta priča o malim elektranama i feeding tarifama žešća ekonomska glupost, đe će se pojedini lijepo finansijski provozat, no se bojim da ljudima ne isplatimo feeding tarife kroz odštete. Nemoj se ljutit, nije mi baš tvoja argumentacija prečvrsta za arbitražu, dok mi neko ne kaže "možeš kiksat od do, pod tim i tim uslovima". Od advokata koji bi mi dao ovako čvrsto uvjerenje kao ti tražio bih ličnu garanciju za neki spor ili pobjegao glavom bez obzira. Nemoj se ljutit, obično oni koji su vični kažu "vjerovatno bi..."

  4. #3653
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Весељко читао гагарина, љуба и остале па написао :

    Dragi Mstislave,

    javno se obavezujem da ću voditi dječicu da ljube podove u crkvama i lobirati da to rade i dječica iz komšiluka.

    Nadam se da će to uljepšati tvoju produženu adolescenciju.

    Pozdrav

  5. #3654
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Dragi Mstislave,

    javno se obavezujem da ću voditi dječicu da ljube podove u crkvama i lobirati da to rade i dječica iz komšiluka.

    Nadam se da će to uljepšati tvoju produženu adolescenciju.

    Pozdrav
    Свинг енд а мис.

    Не нападам весељка (ни тебе) због става о цркви, ни о србима, ни о монитору већ за став да је дритан небитан.
    Твоја комбинаторика да са 4 посланика мањина ура губи на важности, и весељкова тврдња да је дритан прескочен јер су неки мислили да треба да буде премијер иду у складу са наративом поражених и њихових савезника, који заглушује медијски простор наше државе а и региона.

    Ваш став је ваш став, не желим да га мијењам, али имам право да ми иде на нерве и да га нападам кад год пожелим.

    Метаније не практикујем, нити бих волио да их практикују дјеца, ни наша ни она из комшилука.

    Али замјене теза су интересантна ствар, а коришћење истих доказ да или се не зна дискутовати на задану тему, или да се не жели упустити у тај подухват.

    Па је зато умјесто копривицине похвале милу и његовог напуштања монитора боље дискутоват о метанијама дјеце.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  6. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  7. #3655
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Je li realno da ovaj može da ubijedi nekog da promijeni mišljenje o samom sebi?

    https://www.antenam.net/svijet/regio...ske-drzavnosti
    Last edited by remark; 12-10-20 at 10:12.

  8. #3656
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,293
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Je li realno da ovaj može da ubijedi nekog da promijeni mišljenje o samom sebi?

    https://www.antenam.net/svijet/regio...ske-drzavnosti
    Da nema kancer medija poput citirane AntenaM (i ostalih, iz iste kuce) ovaj se ne bi ni cuo dalje od svoja 4 zida.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #3657
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Je li realno da ovaj može da ubijedi nekog da promijeni mišljenje o samom sebi?

    https://www.antenam.net/svijet/regio...ske-drzavnosti
    On ima očekivanja, drugi će se baviti ubjeđivanjem. Vlažni san Beograda. Otvorio kolega podforuom o tome. Mada, srpsko-crnogorsko klatno zna da se ljulja...

    Ali kad već ima podforum, da ne gušimo

  10. #3658
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Da nema kancer medija poput citirane AntenaM (i ostalih, iz iste kuce) ovaj se ne bi ni cuo dalje od svoja 4 zida.
    Ne bih se složio sa time, koliko viđeh sad na in4s je rado viđen gost.

  11. #3659
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,293
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ne bih se složio sa time, koliko viđeh sad na in4s je rado viđen gost.
    In4s? Ok, sad mogu da ponovim svoj post samo bez ovoga "iz iste kuce".

    Nisu kancer mediji samo sa jedne strane. Po meni in4s nije nista bolji od pomenutih, samo pucaju u drugu stranu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #3660
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ovo je faktički zicer za novu vlast da za politički gledano jedno nebitno ministarstvo pokažu visok stepen demokratičnosti, uvažavanja postignutog napretka i rada ali i potvrdu ranije izrečene mogućnosti "saradnje" sa DPS-om (čitaj : starom vladom).

    To bi bila jedna lijepa poruka prema Evropi koja bi razbila u paramparčad dosadašnju praksu gledanja na pojam vođenja države.

    U svakom smislu, dati Damjanovićkoj novi mandat, bio bi mudar i dosljedan potez.

    Pa mogao bih to da razložim kao atom objašnjavajući koliko bi im to bila dobra odluka.

    Sent from my Telefunken
    Nebitno ministarstvo? A inovacije i tehnološki razvoj kao ključ ekonomskog razvoja ništa? Ili drugačije vidiš strategiju za sustizanje EU ekonomskog standarda?
    Ukoliko nova vlast bude donosila odluke na bazi imidža i stava međunarodne i domaće javnosti, onda govorimo o politici populizma. A to se nikad ne završi dobro.
    In vino veritas

  13. #3661
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...23&oe=5FA92BEE

    Glib veljeserbski ponovo jase...fali mi na forumu moram priznat...dabudekonekad
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  14. #3662
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,041
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,541
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    https://www.standard.co.me/hronika/v...senje-ostavke/


    Vesna Medenica saradnicima najavila podnošenje ostavke
    nothing comes from violence and nothing ever could

  15. #3663
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...23&oe=5FA92BEE

    Glib veljeserbski ponovo jase...fali mi na forumu moram priznat...dabudekonekad
    Смије ли се знат који му је био ник на форуму?
    Да ли њему може да се продужи забрана уласка у цг?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  16. #3664
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Koprivica: Ništa od realizacije nestanka Crne Gore, trojni pakt je osuđen na propast

    09:56 09:56
    Izvor: Dnevne novine

    Slobodni novinar Veseljko Koprivica, nakon 30 godina rada u nedjeljniku Monitor odlučio je da prekine saradnju sa ovim medijem, jer smatra da je Monitor uveo cenzuru o čemu nije bio obaviješten.

    Osim ove odluke, Koprivica je u žižu javnosti u posljednje vrijeme došao tekstovima koje je objavljivao u regionalnim medijima a koji govore o političkoj situaciji u Crnoj Gori. Jedan od njih objavio je i beogradski “Danas”, pod naslovom “Abazović Dritan nikome nije bitan”.

  17. #3665
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Смије ли се знат који му је био ник на форуму?
    Да ли њему може да се продужи забрана уласка у цг?

    Bili su centralna dva huškačka gliba-nicka.
    Rakovic i Savindan.

    I bili prilicno obozavani tad od jednog dijela forumasa...

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Last edited by Sidewinder; 12-10-20 at 10:58.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  18. #3666
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by holiday View Post
    "Slobodni novinar Veseljko Koprivica"
    ... kad Dnevne novine nekog zovu "slobodni novinar" sve ti je jasno...

  19. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  20. #3667
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    https://www.standard.co.me/hronika/v...senje-ostavke/


    Vesna Medenica saradnicima najavila podnošenje ostavke

    Ili nema više stanova za rješavanje njenog stambenog pitanja ili nema više kupaca porodičnog nasljeđa po 5-6puta višim cijenama od tržišne.

  21. #3668
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,667
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,638
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...23&oe=5FA92BEE

    Glib veljeserbski ponovo jase...fali mi na forumu moram priznat...dabudekonekad
    neko prima pare za ovo i to žestoke a neko stvarno i misli ovo. ovaj spada u obje kategorije. ima ljudi kojima je vlažni san da nema Crne Gore i Crnogoraca


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  22. #3669
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    ... kad Dnevne novine nekog zovu "slobodni novinar" sve ti je jasno...
    Sama formulacija je presmiješna, koji god medij da je u pitanju,ne znam šta to slobodni znači,pa valjda su sad svi slobodni (posle 30-og)? I u čemu je problem napisati (samo) novinar?

    Antagonizam bi valjda bio zarobljeni novinar...

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  23. #3670
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Sama formulacija je presmiješna, koji god medij da je u pitanju,ne znam šta to slobodni znači,pa valjda su sad svi slobodni (posle 30-og)? I u čemu je problem napisati (samo) novinar?

    Antagonizam bi valjda bio zarobljeni novinar...
    Freelancer, koji nije zaposlen u određenoj rekaciji. Tako našim prostorima zovu freelancere.

  24. #3671
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Freelancer, koji nije zaposlen u određenoj rekaciji. Tako našim prostorima zovu freelancere.
    Mislim da to uopšte nije ciljani kontekst formulacije,mislim da je ciljani kontekst "oslobođeni" novinar, obzirom da se razlaz sa monitorom obrazlaže uvođenjem cenzure.

    Btw, negdje početkom 2000-ih sam bio na jednom kursu novinarstva koji je organizovao Monitor,gdje su tada predavači bili tadašnji (neki od njih su i sadašnji) novinari Monitora. Ovaj "slobodni" novinar je tada (a i kasnije kroz članke koje sam tada čitao) na mene ostavio utisak više nekog putopisca nego neke jake kritičke misli. Ostali iz te garde su vremenom mijenjali kurs nezavisnog novinarstva bilo da su ulazili u državne medije ili kasnije pljuvali po Monitoru. Ne znam da li su oni sada slobodni/oslobođeni...

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  25. #3672
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...remila-ostavku

    Ajd da se i ovo zlo konacno makne iz pravosudja. Pa nek dize konje po Kolasinu. ride:

  26. #3673
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...remila-ostavku

    Ajd da se i ovo zlo konacno makne iz pravosudja. Pa nek dize konje po Kolasinu. ride:
    Konje i vile.

  27. #3674
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,293
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Da je srece, lezala bi iza resetaka zbog korupcije, neprijavljivanja imovine, zloupotrebe poloazaja i jos milion stvari.

    Jedna dozivotna bi joj taman fino legla.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  28. #3675
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,415
    Thanks Thanks Given 
    14,886
    Thanks Thanks Received 
    4,180
    Thanked in
    2,114 Posts

    Default

    Ja se bojim da ova ostavka možda znači i to da je neće dirati...

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Page 147 of 210 FirstFirst ... 4797137143144145146147148149150151157197 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ministar sporta i medija ???
    By gatsbyy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 18-04-10, 00:26
  2. Ministarstvo kulture, sporta i medija tuži Ford
    By gatsbyy in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 28-01-09, 23:07
  3. Kuda ovo vodi-opet napad na predstavnike medija!
    By Matadorr in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 364
    Last Post: 20-09-07, 11:29
  4. Etika medija kao filozofska refleksija
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 39
    Last Post: 07-07-05, 15:38
  5. uticaj pop kulture i medija na formiranje svijesti u CG
    By LoVeRmAn_pG in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 23-02-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •