Page 100 of 210 FirstFirst ... 509096979899100101102103104110150200 ... LastLast
Results 2,476 to 2,500 of 5229

Thread: Iz raznih medija [2020]

  1. #2476
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,782
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    napravicemo ljepsi i stariji kotor


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Kako se zvaše onaj gradonačelnik Trebinja što je lansirao izjavu: ,,napravićemo stariji i ljepši Dubrovnik"? Vuče Aprcović na njega?

    Sent from my Motorola 8400

  2. #2477
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    napravicemo ljepsi i stariji kotor


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    U partiju uopste ne postoji kriticka misao. Mada nikad kod komunista nije ni postojala, ne znam sto se cudimo.

    Sto se tice partije, moze splamcet cijela CG samo da su oni na vlast. Zapravo me jako raduje tesko vrijeme i bankrot koji nam predstoji, jer kancer se moze ubiti jedino smrcu pacijenta. Precerali smo ga sa necovjecstvom, pohlepom, sebicnoscu i odsustvom patriotizma i humanosti.

    Postali smo zivotinje jedni drugima. Nismo ljudi vise.

    Pa mozda mozemo bolje iduci put nakon restarta.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Last edited by Mojsije; 14-07-20 at 16:53.

  3. The Following 4 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  4. #2478
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    E pa posvetit drzavni praznik prici kako je zapaljeno zbunje po brdu iznad Kotora jer je duvao jak vjetar mogu samo pravo patriote, humani i posteni narod. Nema sto

  5. #2479
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Zapravo me jako raduje tesko vrijeme i bankrot koji nam predstoji, jer kancer se moze ubiti jedino smrcu pacijenta.
    Da prokomentarišem uz nastavak analogije: Neće bit' da je baš tako. Postoje zračenja, hemoterapije i operacije. Sve navedeno je mukotrpno i dugačko, uz dug oporavak. Ali oporavak, i to ne u zanemarljivom broju pacijenata.

  6. #2480
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Da prokomentarišem uz nastavak analogije: Neće bit' da je baš tako. Postoje zračenja, hemoterapije i operacije. Sve navedeno je mukotrpno i dugačko, uz dug oporavak. Ali oporavak, i to ne u zanemarljivom broju pacijenata.
    Na zracenja i aparate smo mi od 2006te, jer se ova kvazidrzava odrzava vjestacki od kredita. Nismo samoodrzivi, ne mozemo da funkcionisemo od sopstvenih primanja, no nam zajma belosvetska olos.

    Kad izgubis ljudskost onda si gotov. A mi smo to izgubili i korona je samo to ogolila.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  7. #2481
    Join Date
    Mar 2020
    Location
    ship
    Posts
    441
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Postoji legenda da je Amerika samoodrziva bez stampanja para. Isto se prica i za EU. Iako ne znam sto su istampali vise para no ikad zadnjih pola god?

  8. #2482
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Westeros
    Posts
    1,341
    Thanks Thanks Given 
    764
    Thanks Thanks Received 
    294
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...svoju-domovinu


    HAAHAHAHA..idem da istučem đevojku. Mnogo je volim!

  9. The Following User Says Thank You to Ser Bronn For This Useful Post:


  10. #2483
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,681
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/politika/dps-tuzi-d...e-skandalozan/

    Jahani ste dugo od dps, sad nam pokazite kolko postujete drzavu

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Last edited by aleksa111111; 14-07-20 at 23:05.
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  11. #2484
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default



    Jos jedna zrela za cijev.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  12. #2485
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,027
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,520
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    https://www.pobjeda.me/clanak/krivic...za-i-doprinosa


    Gojko Raičević oštetio budžet za skoro 60.000 eura?


    Sektor kriminalističke policije podnio je krivičnu prijavu protiv Gojka Raičevića iz Podgorice, izvršnog direktora NVU „IN4S“ Podgorica, zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično djelo utaja poreza i doprinosa.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #2486
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post


    Jos jedna zrela za cijev.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Lještanicu nema šanse da uzmu ovaj tok oko vodoizvorišta.
    Bio sam sa njima više puta - oni će je braniti kao Bukovicani životima.
    One Ring to Rule them all...

  14. #2487
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ...


    Gojko Raičević oštetio budžet za skoro 60.000 eura?


    Sektor kriminalističke policije podnio je krivičnu prijavu protiv Gojka Raičevića iz Podgorice, izvršnog direktora NVU „IN4S“ Podgorica, zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično djelo utaja poreza i doprinosa.
    Sta te tu cudi?

    I zena onog Kasalice je uhapsena za utaju poreza cistom slucajnoscu bas kad je on sakupljao potpise protiv zakona u Vojsci CG. Jos da Dritana uhapse za prelazenje van pjesackog prelaza i izbori mogu da pocnu.

  15. #2488
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,027
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,520
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    tema je iz raznih medija a ne cemu se cudite.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  16. #2489
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    tema je iz raznih medija a ne cemu se cudite.
    Onda ne stavljaj znak pitanja iza izjave.

  17. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  18. #2490
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,027
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,520
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    takav je naslov na portalu, kopiran.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #2491
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    takav je naslov na portalu, kopiran.
    Nije.
    "Policija tereti Gojka Raičevića da je oštetio budžet za skoro 60.000 eura"

  20. #2492
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,027
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,520
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    bio je. editovali. da se ne nastavljamo.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  21. #2493
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default


  22. #2494
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by holiday View Post
    Otvorio hotel u Pričanju a hotel je nekoga iz Vlade nije bitno koga i Vučićevog brata a IRF im dao im dao pare da ga naprave hahahhahahahahhaha

    Kakva komedija.
    Inače se posrali po Kotoru DPSovci prije toga, sve uništili i Fjord i Jugooceaniju i sve što su mogli i sad Veli prethodna vlast.
    Kakve budaletine
    One Ring to Rule them all...

  23. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  24. #2495
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,782
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    TELEVIZIJSKE I DRUGE IGRE

    Crno na bijelo



    Kad sam 1990. prvi put prekršila vlastito pravilo da novinarska i partijska knjižica ne idu zajedno, nijesam imala nikakvih problema sa savješću.

    Ne zbog toga što su društvene norme tokom prethodnih 45 godina to ne samo dozvoljavale, već i zahtijevale.

    Nego zato što je bilo očigledno da Crna Gora srlja u rat protiv susjeda. I da je javna podrška antiratnim partijama moralna obaveza svakog mislećeg bića.

    Kad je domovina dovedena do ambisa ili si protiv, ili za. Trećeg izbora nema.

    Za svaki slučaj, još u to doba prelomila sam da će mi članska karta LSCG biti ne samo prva, nego i posljednja.

    Ipak, ni poslije gašenja te partije, nijesam mijenjala naviku da prije izlaska na biralište javno saopštavam svoj izbor.

    Crna Gora je opet - ili i dalje, kako ko vidi - pred ambisom. Samo što ovoga puta crnogorska vojska ne ide u napad na komšije. Nego demokratski izabrana hunta kreće u rat protiv podanika koji neće u njen stroj.

    ***

    Od referenduma, ali ne zbog njega, na izbore sam izlazila sa sve manje nade.

    Nije tome uzrok neko naročito razočarenje u opozicione lidere, većina je toliko dugo vodila gubitničke projekte da se u njih više ne uzdaju ni partijski aktivisti.

    Nade je svaki put bilo sve manje zbog niske političke svijesti i još niže lične savjesti građana koji su se, ubrzanim tempom, od birača pretvarali u glasače.

    Neki su to učinili potcjenjujući svoju moć i zanemarujući svoju odgovornost kao pojedinca, neki precjenjujući svoje partije i lidere, zanemarujući njihovu odgovornost za pogrešne odluke.

    Redovna postizborna patetika ožalošćenih učesnika uvijek me podsjećala na antologijsku izjavu nezaboravne predsjednice LSCG-a kako "ovde treba promeniti narod".

    ***

    Pri bukvalnom tumačenju, ta nespretna konstrukcija izazivala je samo sprdnju.

    Sad mi se čini da sam je i sama pogrešno pročitala. Naravno da "promena naroda" nije podrazumijevala iseljavanje zbog etničke ili kakve druge "nepodobnosti". Nego promjenu ponašanja stanovnika Crne Gore pod uticajem njenih najumnijih izdanaka.

    Nije da ih nije imala, zato je moralna obaveza intelektualne elite bila da utiče na političko i svako drugo sazrijevane društva.

    Ali, to se nije dogodilo. Na stranu pravde, jednakosti i slobode za sve, dakle antiratnu, stao je najmanji dio te elite. Veći dio podržao je naopaki naum režima, a najveći je - ćutao.

    Ćuti i danas. Uglavnom zbog toga što su ovdje samo rijetki spremni da komfor kabineta, i to zbog opšteg a ne svog dobra, zamijene ulaskom u politički brlog današnje javne scene.

    Drugi razlog moglo bi biti nepovjerenje druge strane. Nažalost, i tu se pokazuje jedan od crnogorskih paradoksa.

    U rigidnom komunizmu, većina je tražila uzore u boljima od sebe.

    Danas, pri koliko-toliko slobodnijem izboru, većina za uzore uzima gore od sebe. Ili, u najboljem slučaju, slične sebi.

    ***

    Nažalost, od 2006. do prošle subote nijedna partija nije se potrudila da oko sebe okupi najbolje, a da prethodni uslov za to okupljanje ne bude članska karta i bespogovorno slijeđenje partijskih stavova, a naročito lidera.

    Zato sam se iskreno obradovala objavljivanju liste/platforme/manifesta Crno na bijelo. I nijesam iznenađena što je to uradila upravo URA.

    Uprkos tome što je njena prethodna ideja, koju sam podržala uoči ovih avgustovskih izbora, ali i sama pokretala uoči svih od referenduma naovamo, bila ona o bojkotu.

    Nažalost, opoziciona priča o neizlasku na izbore, inače potpuno nesinhronizovana, postala je i sasvim besmislena čim su dvije najjače grupacije prije mjesec i više najavile - izbornu pobjedu.

    Pri takvom stanju stvari, URA je - nadam se na vrijeme - shvatila da bi dalje pozivanje na bojkot moglo imati samo jednu, i to katastrofalnu, posljedicu. Drastično smanjenje podrške građanskoj ideji, koje bi dovelo u pitanje ne samo opstanak ionako nejakih građanskih partija, nego i države Crne Gore koja se samo nekim čudom još drži ucijelo.

    ***

    Najozbiljnija prijetnja opstanku države bila je i ostala tzv. državotvorna vlast. Zato što je država još od 2006. samo njena.

    I zbog toga što je apsolutno ne zanima sudbina polovine državljana koji se protive toj nakaradnoj vlasti.

    Od političkih uzroka takvog stanja gora može biti samo njihova, uslovno rečeno geografska, posljedica. Toliko očigledna, da se više ne može prikrivati ni mnogo većim barjacima od onih koji su se nedavno vijorili.

    Zato iskreno strahujem da će mlađarija, na nekoj od skorašnjih proslava Trinaestog jula kao Dana državnosti, moći da kliče samo - E viva Katunska nahija!

    I dva-tri Brda, eventualno...

    ***

    Taj strah je prvi razlog da podržim Crno na bijelo.

    Zbog tog pogleda dalje od sjutra, zbog težnje da živimo zajedno a ne jedni pored drugih, a naročito zbog spajanja različitih političkih, profesionalnih, nacionalnih i ličnih biografija - na čijoj navodnoj nespojivosti režim insistira i opstaje već trideset godina.

    Pet principa ove platforme - vladavina prava i borba protiv korupcije, zatim ekonomske, zdravstvene i obrazovne reforme, kao i zaštita životne sredine - jedina su brana raspadu države.

    Ti principi su jedini čuvari crnogorskog identiteta. I srpskog i bošnjačkog i albanskog i svih zajedno.

    Pojedinačno jačanje, i to redosljedom koji režim mijenja u skladu sa opasnošću koja prijeti njegovoj moći i novcu, samo prikriva suštinske uzroke naše propasti.

    URA je na to odavno upozoravala, sad kad je zajedno sa CIVIS-om nadam se da će je bolje čuti.

    Nepristajanje na šovinističku farsu vlasti, prvi je korak da svako od nas učini nešto za sebe i za druge.

    ***

    Kad su prije tri decenije liberali, monitorovci i esdepeovci upozoravali na podvaljivanje nacionalnim podjelama, mnogi ih nijesu čuli.

    Neki nijesu htjeli, a neki objektivno nijesu mogli. Imali smo samo dva medija, oba posvećena širenju laži i mržnje. I tri-četiri taman takva iz susjedstva...

    Danas je istina svima pred očima, na TV-u i laptopu, na ulici i u prodavnici, u školi i bolnici.

    Tu surovu istinu proizvela je vlast, a ne opozicija. Zato prodimim kad god čujem ne bih ja za njih, ali nemam za koga, svi su isti...

    Nijesu isti i nepristajanje na tu podvalu drugi je korak da svako od nas učini nešto za sebe i za druge.

    ***

    Treći korak podrazumijeva da se ne dočeka na nož svaka nova politička ponuda.

    Ako se na istoj listi nađu doskorašnji aktivisti za ulazak u NATO i njegovi protivnici, nekadašnji independisti i unionisti, vjernici i ateisti, poštovaoci ćirilice i latinice - onda je potpuno nevažno da li se radi o predizbornoj za parlament, postizbornoj za vladu ili prosto o platformi za okupljanje koju nude jedna partija i jedno udruženje građana.

    Važno je da je riječ o listi nepristajanja da svi skončamo u živom depesovskom blatu. To što smo se 30 godina batrgali u njemu, ne znači da smo i živjeli.

    Što se mene tiče, život je u onom zelenom dijelu programa za koji sam počela da se borim još početkom osamdesetih. Kad je većina političara, građana, a bogme i novinara, jedva uspijevala da razlikuje ekologiju od etnologije.

    Zato je sad, kad je URA dobila podršku Zelenih Evrope, a zaštita životne sredine ostala jedan od rijetkih razloga zbog kojih Evropska unija treba da opstane, glas za stvarnu ekološku državu četvrti korak kojim se može učiniti nešto za sebe i za druge.

    ***

    Da će URA, CIVIS i svi potpisnici izazvati nezadovoljstvo kod podanika režima, znala sam i prije nego što je Crno na bijelo dospjelo u javnost. Zato što su u startu odbili da nasjednu prevarnoj mantri sa kojom režim ovoga ljeta ide u kampanju.

    Nema diskusije o izdajnicima države i podmetačima klipova u točkove anti-kovid revolucije.

    Na dnevnom redu do 30. avgusta može biti samo jedna tačka - učinak vlasti. Za četiri godine ili za tri decenije svejedno, ocjena je ista.

    Stoga su me stvarno iznenadile sumnje dijela građanskih aktivista, nakon što su potpisi ispod Crno na bijelo postali javni.

    Većina imena odavno je poznata, neka samo zbog profesije, neka i zbog dodatnog aktivizma. Zajednička akcija tražena je na svim građanskim protestima.

    Čemu sad sumnjičenje unaprijed, kad je ova lista dobar putokaz kako ispuniti bar jedan od zahtjeva iz Sporazuma o budućnosti.

    I to možda najvažniji, da trećinu Vlade - bila prelazna ili ne - moraju činiti nestranačke ličnosti i aktivisti civilnog sektora...

    ***

    Uostalom, nije ovo jedina platforma. Ostatak opozicione ponude je već na stolu i relativno pravilno raspoređen...

    Razumijem, naravno, da je u ovako zapuštenom društvu mnogima i dalje teško da Crno na bijelo vide kako je sloboda pojedinca preduslov slobode naroda i država.

    Ali nemam razumijevanja za one koji ne razumiju da obrnutim redosljedom, koji odgovara samo režimu, možemo samo da održavamo ovo u čemu živimo već tri decenije.

    ***

    - Kad nešto počne naopako onda se to ne može završiti nikako drugačije nego naopako, to jest nikako se ne završava nego tako naopako traje - zaboravih ime autora.

    Izvorno, ova poruka nije predizborna. Ali, možda nekome posluži da prelomi 30. avgusta...

    P. S. Što je sve onom podužom spot-čestitkom htjela da nam poruči američka ambasada povodom Dana državnosti, nijesam sigurna. Zapamtila sam dobro samo posljednju rečenicu: "Crna Goro, dijelimo tvoj osjećaj slobode!"... Hvala, nije trebalo, mnogo bismo se slobodnije osjećali kad nam više ne biste odmagali da i mi dijelimo osjećaj slobode američkih građana...

    izvor: www.vijesti.me

    Sent from my Motorola 8400

  25. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  26. #2496
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Bilo je jako neprijatno
    One Ring to Rule them all...

  27. #2497
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Kalači kadar neveruu. Husović na aparatima.

  28. #2498
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,027
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,520
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    sto je ovo, kukala nam majka...
    https://m.facebook.com/profile.php?id=1064483001
    nothing comes from violence and nothing ever could

  29. #2499
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Stanje naseg drustva.

  30. #2500
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,343
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    Ne mogu da otvorim

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Page 100 of 210 FirstFirst ... 509096979899100101102103104110150200 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. ministar sporta i medija ???
    By gatsbyy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 18-04-10, 00:26
  2. Ministarstvo kulture, sporta i medija tuži Ford
    By gatsbyy in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 28-01-09, 23:07
  3. Kuda ovo vodi-opet napad na predstavnike medija!
    By Matadorr in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 364
    Last Post: 20-09-07, 11:29
  4. Etika medija kao filozofska refleksija
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 39
    Last Post: 07-07-05, 15:38
  5. uticaj pop kulture i medija na formiranje svijesti u CG
    By LoVeRmAn_pG in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 23-02-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •