Page 148 of 210 FirstFirst ... 4898138144145146147148149150151152158198 ... LastLast
Results 3,676 to 3,700 of 5229

Thread: Iz raznih medija [2020]

  1. #3676
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ja se bojim da ova ostavka možda znači i to da je neće dirati...

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Znaci li to i da svi ovi sto su pokrali milijarde iz CG ce bit' ostavljeni na mir jer vise nece da kradu?

    Ja vjerujem da pravda 'malo' drugacije funkcionise ali nista me ne bi cudilo, svakako.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #3677
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Znaci li to i da svi ovi sto su pokrali milijarde iz CG ce bit' ostavljeni na mir jer vise nece da kradu?

    Ja vjerujem da pravda 'malo' drugacije funkcionise ali nista me ne bi cudilo, svakako.
    Mi imamo zakone i sve to, međutim do sad je tumačenje istih bilo po principu duplih aršina - ako se sa tom praksom nastavi, džaba smo krečili..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  3. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  4. #3678
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,413
    Thanks Thanks Given 
    14,874
    Thanks Thanks Received 
    4,176
    Thanked in
    2,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Znaci li to i da svi ovi sto su pokrali milijarde iz CG ce bit' ostavljeni na mir jer vise nece da kradu?

    Ja vjerujem da pravda 'malo' drugacije funkcionise ali nista me ne bi cudilo, svakako.
    Ja se iskreno nadam da će biti drugačije. Ali me čudi da sama sad odjednom daje ostavku. I ne mislim da bi se svi mogli dogovoriti,ali pojedini sigurno oće.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  5. #3679
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,120
    Thanks Thanks Given 
    1,310
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    148 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Znaci li to i da svi ovi sto su pokrali milijarde iz CG ce bit' ostavljeni na mir jer vise nece da kradu?

    Ja vjerujem da pravda 'malo' drugacije funkcionise ali nista me ne bi cudilo, svakako.
    Zar iskreno mislis da ce doci do ovakvog scenarija, da bude sve po pravdi za ove na vrhu piramide?

    Ja bi volio, al realnije mi je da se dogovore radi mirne tranzicije i cuda, da se (makar ovima u vrhu) ne dira nista, niti da idu u tvorza..
    Mnogo je lagano Miloni prepustio uzde, prelagano ako mene pitas, vrlo vrlo vjeorvatno nedje s nekim pada nekakav dogovor, da bi se izbjegla sanderizacija mnogih u vrhu..

    Nego ajde, zivi bili pa vidjeli.. dabogda pravda funkcionisala onako kako treba..



    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  6. The Following User Says Thank You to Shadow'91 For This Useful Post:


  7. #3680
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shadow'91 View Post
    Zar iskreno mislis da ce doci do ovakvog scenarija, da bude sve po pravdi za ove na vrhu piramide?

    Ja bi volio, al realnije mi je da se dogovore radi mirne tranzicije i cuda, da se (makar ovima u vrhu) ne dira nista, niti da idu u tvorza..
    Mnogo je lagano Miloni prepustio uzde, prelagano ako mene pitas, vrlo vrlo vjeorvatno nedje s nekim pada nekakav dogovor, da bi se izbjegla sanderizacija mnogih u vrhu..

    Nego ajde, zivi bili pa vidjeli.. dabogda pravda funkcionisala onako kako treba..



    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Ma naravno da ne mislim, samo kazem sto bi volio i sto bi trebalo da bude.

    Pogotovo sa takvim splacinama koje su napravile bas veliku stetu Crnoj Gori. Nije ona sama, takvih ima poprilicno a vecina su i dalje na nekim pozicijama po ministarstvima i slicnim strukturama.

    Ne bi valjalo da sve to prodje nekaznjeno jer znamo kakvu to poruku salje sledecima.

    Sent from my Xiaomi Mi 9T Pro using Tapatalk
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  9. #3681
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default


  10. #3682
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    One Ring to Rule them all...

  11. #3683
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Ovima što su nas doveli do ovoga bi nagrada bila da ih pošalješ u zatvor.

  12. #3684
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Em sto smo na skoro 100% duga, em nam je ekonomija pala dvocifreno... dokaz kako komunisticko-lopinjarska politika djeluje na ekonomiju. Srecno novoj Vladi a i svima nama.

  13. #3685
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,785
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Evo vidim juče iako je mandat već povjeren Krivokapiću vlada je izabrala direktora Montefarma(državne firme od oko 500 zaposlenih) gospodina Dragaša na novi mandat od 4 godine.
    Ja mislim da to nema na zemaljskoj kugli nidje.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  14. #3686
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Ево мало хладног туша за нас који смо за то да само резиденти могу да гласају.

    Prebivalište i dalje sporan uslov

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...e-sporan-uslov


    Preporuka Venecijanske komisije i ODIHR-a je da se ukine rezidencijalni uslov za nacionalne izbore.
    “Čini se da je dužina prebavilšta od dvije godine za nacionalne izbore nerazumno ograničenje i u suprotnosti je s Kodeksom dobre prakse u izbornim pitanjima. Preporučuje se uklanjanje ove odredbe”, navodi se u Mišljenju. Navode i da postupak glasanja utvrđen Nacrtom zakona treba revidirati. Nacrtom zakona predviđeno je da birač nakon obilježavanja i presavijanja glasačkog listića dostavlja glasački listić glasačkom odboru za odvajanje kontrolnog kupona.



    “Nacrt predstavlja poboljšanje pravnog okvira koji reguliše izbore”, piše u Mišljenju. Poboljšanja se, između ostalog, odnose na ukidanje zakonskih uslova za biračko pravo prava; smanjenje broja potpisa potrebnih za podršku listama kandidata; zastupljenost polova; informacije koje će biti dostupne osobama sa invaliditetom; zabranjivanje osobama s političkim odgovornostima za prijavljivanja članstvo u DIK-u i zahtjev za usvajanjem etičkog kodeksa za biračke odbore”, piše u Mišljenju.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  15. #3687
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...a-minobacacima

    Pa da li je ovaj Peđa Bošković normalan, i zašto ne??



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 14-10-20 at 11:37.

  16. #3688
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...a-minobacacima

    Pa da li je ovaj Peđa Bošković normalan, i zašto ne??



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Oce da grune jos jednom prije no sto podje u politicku istoriju, a onda eventualno i ZIKS.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  17. #3689
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Ево мало хладног туша за нас који смо за то да само резиденти могу да гласају.

    Prebivalište i dalje sporan uslov

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...e-sporan-uslov



    Preporuka Venecijanske komisije i ODIHR-a je da se ukine rezidencijalni uslov za nacionalne izbore.
    “Čini se da je dužina prebavilšta od dvije godine za nacionalne izbore nerazumno ograničenje i u suprotnosti je s Kodeksom dobre prakse u izbornim pitanjima. Preporučuje se uklanjanje ove odredbe”, navodi se u Mišljenju. Navode i da postupak glasanja utvrđen Nacrtom zakona treba revidirati. Nacrtom zakona predviđeno je da birač nakon obilježavanja i presavijanja glasačkog listića dostavlja glasački listić glasačkom odboru za odvajanje kontrolnog kupona.



    “Nacrt predstavlja poboljšanje pravnog okvira koji reguliše izbore”, piše u Mišljenju. Poboljšanja se, između ostalog, odnose na ukidanje zakonskih uslova za biračko pravo prava; smanjenje broja potpisa potrebnih za podršku listama kandidata; zastupljenost polova; informacije koje će biti dostupne osobama sa invaliditetom; zabranjivanje osobama s političkim odgovornostima za prijavljivanja članstvo u DIK-u i zahtjev za usvajanjem etičkog kodeksa za biračke odbore”, piše u Mišljenju.
    Da li ovo znači da ako imam 5-6000 aktivista mogu da preuzmem lokalnu vlast u bilo kojem gradu izuzev PG, NK i eventualno BP?
    Samo se nekoliko dana pred zaključenje spiska prijave da žive u nekoj opštini i izađu da glasaju. Mada nikakva novost. U US dugo je postojalo i tek nedavno je i to ne u svim državama zabranjen gerrymandering. To je ono kad je Peđa Bulatović 1996. za jedinstveni DPS krojio izborne jedinice.

  18. #3690
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Da li ovo znači da ako imam 5-6000 aktivista mogu da preuzmem lokalnu vlast u bilo kojem gradu izuzev PG, NK i eventualno BP?
    Samo se nekoliko dana pred zaključenje spiska prijave da žive u nekoj opštini i izađu da glasaju. Mada nikakva novost. U US dugo je postojalo i tek nedavno je i to ne u svim državama zabranjen gerrymandering. To je ono kad je Peđa Bulatović 1996. za jedinstveni DPS krojio izborne jedinice.
    Venecijanska komisija samo kaze da su dvije godine predug rok za rezidencijalni uslov. Kazu da je sest mjeseci za opstinske izbore sasvim ok, pa je ocigledno pozeljan rok za nacionalne negdje izmedju sest mjeseci i dvije godine.

  19. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  20. #3691
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Kako dokazat da neko ne zivi tu,pola god,dvije,tri...a svi racuni placeni napr.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  21. The Following User Says Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  22. #3692
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Kako dokazat da neko ne zivi tu,pola god,dvije,tri...a svi racuni placeni napr.
    Za neke ljude, razne luksemburzane - lako. Pokazuje baza podataka da granicu prelazi jednom u cetiri godine, ostane 10 dana i vrati se u zemlju gdje stvarno zivi.

  23. #3693
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Ево мало хладног туша за нас који смо за то да само резиденти могу да гласају.

    Prebivalište i dalje sporan uslov

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...e-sporan-uslov


    Preporuka Venecijanske komisije i ODIHR-a je da se ukine rezidencijalni uslov za nacionalne izbore.
    “Čini se da je dužina prebavilšta od dvije godine za nacionalne izbore nerazumno ograničenje i u suprotnosti je s Kodeksom dobre prakse u izbornim pitanjima. Preporučuje se uklanjanje ove odredbe”, navodi se u Mišljenju. Navode i da postupak glasanja utvrđen Nacrtom zakona treba revidirati. Nacrtom zakona predviđeno je da birač nakon obilježavanja i presavijanja glasačkog listića dostavlja glasački listić glasačkom odboru za odvajanje kontrolnog kupona.



    “Nacrt predstavlja poboljšanje pravnog okvira koji reguliše izbore”, piše u Mišljenju. Poboljšanja se, između ostalog, odnose na ukidanje zakonskih uslova za biračko pravo prava; smanjenje broja potpisa potrebnih za podršku listama kandidata; zastupljenost polova; informacije koje će biti dostupne osobama sa invaliditetom; zabranjivanje osobama s političkim odgovornostima za prijavljivanja članstvo u DIK-u i zahtjev za usvajanjem etičkog kodeksa za biračke odbore”, piše u Mišljenju.
    I dalje važi to rezidente, radi se o tome da se smanji rok od dvije godine rezidencijalnog uslova da bi se dobilo pravo glasa. Možda pola godine ili godinu?
    Nerezident nema pravo glasa u bilo kojoj opciji.

    Sent from my Motorola 8400

  24. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  25. #3694
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    To se zna za sve ne samo za luksemburzane. Ko je pratio primanje u CG drzavljanstvo vidio bi da znaju da odbiju jer si izlazio 15 dan van drzave u tom roku od 5 godina.
    E sad, ima dosta naseg naroda koji imaju SRB, HR i BiH pasose, ili pasose EU pa ne mozes provaliti bas lako ako njih koriste za ulazak u CG.
    Mada se i to da rijesiti vrlo brzo ukrstanjem osnovnih podataka, tipa datum i mjesto rodjenja i ime oca.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  26. #3695
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Za neke ljude, razne luksemburzane - lako. Pokazuje baza podataka da granicu prelazi jednom u cetiri godine, ostane 10 dana i vrati se u zemlju gdje stvarno zivi.
    I luksemburzane kao i zitelje srbije,kako god se nazivali valjda?
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  27. #3696
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    I luksemburzane kao i zitelje srbije,kako god se nazivali valjda?
    Naravno, samo sto prethodna vlast nije ta dva slucaja jednako tretirala, pa je jednih puno vise. Treba ljude koji ne zive ovdje brisati nezavisno od toga odakle dolaze.

    Rezidencijalni uslov je relativno lako primijeniti, ako ima volje. Par mjeseci rada desetak ljudi na bazama podataka.

  28. #3697
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Saglasan od prve do poslednje.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  29. #3698
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Dolaskom na vlast Abazović mijenja retoriku; Jasna poruka EU: Novinarima obezbijediti pravo na slobodan rad


    https://m.cdm.me/politika/dolaskom-n...-slobodan-rad/


    Podsjetimo, zakleti demokrata i borac za slobodu medija, čovjek koji se zalaže za jačanje evropskih vrijednosti, Dritan Abazović je nakon izbora, nezadovoljan argumentovanim kritikom portala CdM na njegov račun, u jednoj TV emisiji kazao da CdM treba ugasiti. Otišao je i korak dalje pa je javno pozvao oglašivače da se ne reklamiraju na portalu CdM, a građane da izbrišu aplikaciju portala.



    Је ли ово истина?
    Јер ако јесте, скоро је осигурао мој глас на следећим изборима.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  30. #3699
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Jel možda moguće da likovi iz Demokrata negdje sjede, puše gandžu i smišljaju kako će Fuštić da se samoponižava naredni dan. I bačaju pet jedan drugom za ideje. Koliko je realno neko samokažnjavanje nekim ozbiljnijim dildom za sjutra?

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...vala-crnu-goru

  31. #3700
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Jel možda moguće da likovi iz Demokrata negdje sjede, puše gandžu i smišljaju kako će Fuštić da se samoponižava naredni dan. I bačaju pet jedan drugom za ideje. Koliko je realno neko samokažnjavanje nekim ozbiljnijim dildom za sjutra?

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...vala-crnu-goru
    Ako ti je ovo gadno sacekaj da cujes Gvozdenovica pred sudom. Cijela ta bulumenta ima kicme koliko je bog dao meduzi.

Page 148 of 210 FirstFirst ... 4898138144145146147148149150151152158198 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ministar sporta i medija ???
    By gatsbyy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 18-04-10, 00:26
  2. Ministarstvo kulture, sporta i medija tuži Ford
    By gatsbyy in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 28-01-09, 23:07
  3. Kuda ovo vodi-opet napad na predstavnike medija!
    By Matadorr in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 364
    Last Post: 20-09-07, 11:29
  4. Etika medija kao filozofska refleksija
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 39
    Last Post: 07-07-05, 15:38
  5. uticaj pop kulture i medija na formiranje svijesti u CG
    By LoVeRmAn_pG in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 23-02-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •