Page 97 of 210 FirstFirst ... 478793949596979899100101107147197 ... LastLast
Results 2,401 to 2,425 of 5229

Thread: Iz raznih medija [2020]

  1. #2401
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    generacije samoupravljaca.
    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ovakvi spiskovi i jesu tipicni za komunizam. Kod nas ih je patentirao Savez komunista. Tada se to, mislim, zvalo "ideolosko-politicka diferencijacija".

    Ono sto spaja crkvu i komuniste jeste jednoumlje.

  2. #2402
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ovakvi spiskovi i jesu tipicni za komunizam. Kod nas ih je patentirao Savez komunista. Tada se to, mislim, zvalo "ideolosko-politicka diferencijacija".

    Ono sto spaja crkvu i komuniste jeste jednoumlje.
    Bilo bi to tacno da crkva u ovoj situaciji nije u podredjenom polozaju.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  3. #2403
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ovakvi spiskovi i jesu tipicni za komunizam. Kod nas ih je patentirao Savez komunista. Tada se to, mislim, zvalo "ideolosko-politicka diferencijacija".

    Ono sto spaja crkvu i komuniste jeste jednoumlje.
    crkva je bazirana na dogmi i jednoumlju zadnjih 2000 godina. bas ne vidim razlog da im se to prebacuje. ti se ponasas ko da je to akcionarsko drustvo sa odborom, pa svako ima svoje pravo na vidjenje religije.
    i odlicno znas na sta sam mislio kad sam pomenuo komunizam. sta jedna glava i najveci sin naseg naroda misli, to morate svi da mislite, a to vas niko ne tjera.
    vecu slobodu imaju vjernici da preispituju religijska pitanja i stavove religijskih lica, nego vi partije

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  4. #2404
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Bilo bi to tacno da crkva u ovoj situaciji nije u podredjenom polozaju.
    Otkad? Sto je bilo od pocetka 90-tih dosad?

    Dvije organizacije kojes su nanijele najvise stete Crnoj Gori su DPS i SPC. Zajednicki su donijeli nacionalnu mrznju i podrsku ratu. I zlocinu.

    Ranije sam pisao da u CG zakon ne vazi samo za Prvu familiju i SPC. Sad je ostala samo Prva familija.

    Pukla tikva,

  5. #2405
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    crkva je bazirana na dogmi i jednoumlju zadnjih 2000 godina. bas ne vidim razlog da im se to prebacuje.
    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ne prebacujem. Samo konstatujem. Sabornost je klasicni vid jednoumlja. Zato mnogim Crnogorcima nije ni bilo tesko da se pocetrkom 90-ih presaltaju iz komunista u vjernike crkve. Ukljucujuci sadasnjeg pravnog zastupnika SPC u CG.

    "Ideoloska diferencijacija" je bila komunisticka varijanta progona jeretika.

  6. #2406
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Kad se već govori o prebrojavanju ljudi i o spiskovima treba biti precizniji. Na primjer par hiljada potpisanih ljekara, profesora, advokata. Pojedinačno su izlazili spiskovi sa podrškom ali sam siguran da ih nema par hiljada. Ni blizu.

  7. #2407
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Kad se već govori o prebrojavanju ljudi i o spiskovima treba biti precizniji. Na primjer par hiljada potpisanih ljekara, profesora, advokata. Pojedinačno su izlazili spiskovi sa podrškom ali sam siguran da ih nema par hiljada. Ni blizu.
    Stoji i to. Ako bi sad uzeli digitron u ruke ispalo bi da daleko veci broj ljudi nije potpisao peticiju. Recimo, mislim da u CG ima preko 20.000 studenata, a ne vjerujem da je peticiju potpisalo vise od hiljadu. Znaci, 1.000 potpisalo, 20.000 nije potpisalo. I sto cemo sad?

    Ako cemo da se bavimo matematikom, autogol.

  8. #2408
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Aj, necu vise. Nijesam mislio bas ovoliko da pisem, ali kad me vec vucete za jezik.

    Citamo se kasnije.

  9. #2409
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Auh. Kakve gluposti ova ameba pise...Po tebi je dr Popovic Samardzic u istoj grupi s Jankom Ljumovicem i Predragom Boljevicem? Mislim, stvarno... Svaka rasprava se ovakvim likovima svodi na ono "il u more piš'o il njemu govorio"

    Recnik Vujaklije sadrzi slikovitu "definiciju" amebe:
    "..... takva kolicina ispraznosti ..."
    https://vukajlija.com/ameba

    Rijetko dobro pogodjen nick. Bravo.
    Apsolutno u istoj grupi. Pa moj dragi cika Ostoja, kada ste vec sami rekli da znate ko je na spiskovima, koja nacija, vjera i politicka partija, a vidim da niste dokoni cim trazite definiciju moga imena, iskoristite slobodno vrijeme, navucite tu masku "objektivnosti" pa istrazite DNK i koje ikone i clanske kartice u dzepovima cuvaju Popovic Samardzic, Ljumovic i Boljevic. Usput pronadjite jos ponekog koje je kritikovao ove spiskove, evo za pocetak mozete Asanina, Mugosu, direktore KBCa. Pa mi se onda vratite sa pricom da su to sve mirotvroci i covjekoljupci, koji se bore za to da ne bude razdora u profesiji, ali isto, eto, ako bi samo moglo ikako da se javno, imenom i prezimenom ne kritijuju DPS i njihovi zakoni.

    Batali me jeftinih poslovica i ad hominem napada. To sto su se tebi oci zacaklile na patetitku Popovic Samardzic je neki tvoj problem. Ili mozda fetis. Pa kada Popovic Samradzic izadje u javnosti sa pricom o tome koliko partijsko zaposljenje utice na razdor u njenoj struci, decenijama u nazad, onda mozemo da priznamo da je to bio neki vapaj za pomirenjem. A do tada, ovo je samo jos jedan cisti, enciklopedijski, primjer licemjerja.

    Zbilja, da nije sto rekla povodom slucaja dr Ilica dolje u Kotoru? A ne dje, tu nema razdora, sve regularno.

  10. #2410
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Primiču se izbori, partijski botovi počinju sa svojim izlaganjima, vrijeme je da se smanje posjete ovom dijelu foruma.

  11. #2411
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ri-funkcionera
    dje su i sta rade forumski zastitnici radnih mjesta kada DPS izgubi vlast u opstini. tada se prica o profesionalizmu, pravu i pravdi.
    sada nista... cim se DPS vrati, onda mogu da se otpustaju ljudi

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  12. #2412
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ovakvi spiskovi i jesu tipicni za komunizam. Kod nas ih je patentirao Savez komunista. Tada se to, mislim, zvalo "ideolosko-politicka diferencijacija".

    Ono sto spaja crkvu i komuniste jeste jednoumlje.
    Navedi mi jednu takvu komunisticku peticiju u kojoj ljudi rizikuju posao i odmazdu drzave potpisujuci.

    Jedno su peticije podrske Titu, partiji, omladini, armiji. Drugo, sasvim drugo, su peticije koje potpisuje nastavnik ili ljekar znajuci da mu se porodici lako moze desiti sto i Kasalicama.

    Prvo je izraz podanistva i lojalnosti, kakve su pisma i kolumne podrske DPSu danas. Drugo je izraz gradjanske hrabrosti.

  13. #2413
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ri-funkcionera
    dje su i sta rade forumski zastitnici radnih mjesta kada DPS izgubi vlast u opstini. tada se prica o profesionalizmu, pravu i pravdi.
    sada nista... cim se DPS vrati, onda mogu da se otpustaju ljudi

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Hoce li opozicija ako pobijedi na izborima mijenjati ministre u Vladi?

    Ja uvijek probam malo logike da uvedem na ovaj pdf ali kad se raspali masta logika izgubi svaki smisao.
    Last edited by Rodion Romanovich; 07-07-20 at 15:46.

  14. #2414
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    mijenjace ministre. niko ne prica o politicki definisanim mjestima. ali vidjeces koliko lako ide mijenjanje tipa sekretara za kontrolu budzeta ili nekog direktora direktorata. a to je nivo funkcija koje se u budvi suspenduju ili sklanjaju
    ali dobro. svi smo naivni danas. vjerujem da ako opet opozicija uzme budvu i pocne da sklanja dps kadrove sa slicnih mjesta, da ces biti jako upoznat sa pravima radnika...

    uvodjenje logike kako ti zamisljas, ako se ne slazes sa mnom onda ne valja, nas je i dovela ovdje dje jesmo. ali dobro, svi mi nesto mastamo, dok su potezi koje vuce partija neprikosnoveni i tacni.
    moramo li i da salutiramo....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 07-07-20 at 15:53.

  15. #2415
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    mijenjace ministre. niko ne prica o politicki definisanim mjestima. ali vidjeces koliko lako ide mijenjanje tipa sekretara za kontrolu budzeta ili nekog direktora direktorata. a to je nivo funkcija koje se u budvi suspenduju ili sklanjaju
    ali dobro. svi smo naivni danas. vjerujem da ako opet opozicija uzme budvu i pocne da sklanja dps kadrove sa slicnih mjesta, da ces biti jako upoznat sa pravima radnika...

    uvodjenje logike kako ti zamisljas, ako se ne slazes sa mnom onda ne valja, nas je i dovela ovdje dje jesmo. ali dobro, svi mi nesto mastamo, dok su potezi koje vuce partija neprikosnoveni i tacni.
    moramo li i da salutiramo....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    To je opstinska vlada, opstinski funkcioneri plus sve oni koji su ucestvovali u cijelom cirkusu. Prava iz radno pravnog odnosa su zagarantovana i da ja znam ni opozicija, ni DPS nisu nikog otpustali, niti mogu ako ti ispunjavas svoje radne obaveze. Druga je stvar ona mjesta koja su se popunjavala angazovanjem na odredjeno vrijeme kao i ugovorom o djelu.

  16. #2416
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Nije mi žao nijednog kadra kojeg sklone sa pozicije na koju je zasjeo isključivo zbog političke pripadnosti. To važi za sve partije i za sve funkcije i na državnom i na lokalnom nivou.

  17. #2417
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,488
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Dps je inače poznat po poštovanju radničkih prava, to dokazuju i desetine izgubljenih slučajeva na sudu (po kojima btw skoro nikad nijesu postupali), za nezakonito otpuštanje...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  18. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  19. #2418
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,827
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Hell uvijek k srcu prima ove raskole i padove po primorju. Sto je samo radi zbog kotora a tek sad. Drmaju vam kavez, smanjuju plata,
    Branitelji dps po forumu ga napadaju, magije svakojake ...
    Hell, jos dva mjeseca je do izbora, dovoljno vremena da se opozicija ujedini i kazni dps.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  20. #2419
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Dps je inače poznat po poštovanju radničkih prava, to dokazuju i desetine izgubljenih slučajeva na sudu (po kojima btw skoro nikad nijesu postupali), za nezakonito otpuštanje...

    Sent using Tapatalk
    Kojih slucajeva? Opet me stavljate u poziciju zastitnika DPS ali ne marim. Dakle kojih slucajeva u kojima se lice koje je nezakonito otpusteno nije naplatilo?

  21. #2420
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,488
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Stavljaš se ti sam, praveći se glup... Imaš Google, ako ti je pamćenje baš tako oslabilo (inače je vrhunsko kad treba opaliti po bilo kome iz opozicije)...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  22. #2421
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Stavljaš se ti sam, praveći se glup... Imaš Google, ako ti je pamćenje baš tako oslabilo (inače je vrhunsko kad treba opaliti po bilo kome iz opozicije)...

    Sent using Tapatalk
    Ah taj google. Sta da ukucam u pretragu? Zbunjen sam. Ko se pravi? Ja jesam.

  23. #2422
    Join Date
    May 2020
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    https://www.in4s.net/husein-mujanovic-osudjen-na-10-godina-zatvora-za-zlostavljanje-srpskih-civila/


    Mučitelj Srba u mulimanskom logoru osudjen na 10 godina. DPS i Muslimani na aparatima.

  24. #2423
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Jel ovo neka šala ljudi?

    https://www.vijesti.me/v/449245

  25. #2424
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Imaju depozite u prvoj banci, kakav vic.

  26. #2425
    Join Date
    May 2020
    Posts
    146
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-pobijedio-hdz


    U Crnoj Gori pobijedio HDZ sa 54%, ali što je zanimljivo 12% je osvojio Željko Glasnović, deklarisani ustaša i najveći živi antikomunista na svijetu. Dakle, 12% Hrvata iz CG podržavaju njega. Poredjenja radi, to je kao da 12% Srba iz Crne Gore glasa SRS- dr Vojislav Šešelj. Toliku podršku nema ni čitav DF u kojem je samo jedna stranka bliska toj politici. Ali dobro, Crnogorcima su Srbi krivi bez obzira koga glasaju.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to nescafe10 For This Useful Post:


Page 97 of 210 FirstFirst ... 478793949596979899100101107147197 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Similar Threads

  1. ministar sporta i medija ???
    By gatsbyy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 18-04-10, 00:26
  2. Ministarstvo kulture, sporta i medija tuži Ford
    By gatsbyy in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 28-01-09, 23:07
  3. Kuda ovo vodi-opet napad na predstavnike medija!
    By Matadorr in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 364
    Last Post: 20-09-07, 11:29
  4. Etika medija kao filozofska refleksija
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 39
    Last Post: 07-07-05, 15:38
  5. uticaj pop kulture i medija na formiranje svijesti u CG
    By LoVeRmAn_pG in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 23-02-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •