Page 72 of 210 FirstFirst ... 226268697071727374757682122172 ... LastLast
Results 1,776 to 1,800 of 5229

Thread: Iz raznih medija [2020]

  1. #1776
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    419
    Thanks Thanks Given 
    95
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/hronika/krivicna-pr...ijetio-becicu/

    Zamislite kakva moras da budes ...... (unesite po zelji jer ja ne smijem jer ce mozda i mene prijavit) pa da prijavis Pogrebnjake BRACU NAJVECU na fejsbuk.

  2. #1777
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SERIUS.MNE View Post
    https://m.cdm.me/hronika/krivicna-pr...ijetio-becicu/

    Zamislite kakva moras da budes ...... (unesite po zelji jer ja ne smijem jer ce mozda i mene prijavit) pa da prijavis Pogrebnjake BRACU NAJVECU na fejsbuk.
    Zaebavas da su Pogrebne i kladionicarske usluge iza ovoga? Pa oni se sprdaju sa svakim ne vjerujem da ih je neko prijavio

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  3. #1778
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SERIUS.MNE View Post
    https://m.cdm.me/hronika/krivicna-pr...ijetio-becicu/

    Zamislite kakva moras da budes ...... (unesite po zelji jer ja ne smijem jer ce mozda i mene prijavit) pa da prijavis Pogrebnjake BRACU NAJVECU na fejsbuk.
    Pitanje je bi li ih ljudi tako svrsishodno branili da je isti komentar uperen protiv Britve Rastocke.
    Inace, puna podrska za Pogrebnjake.
    Last edited by technus; 21-05-20 at 02:05.
    Forever young, i want to be forever young

  4. #1779
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,414
    Thanks Thanks Given 
    14,885
    Thanks Thanks Received 
    4,180
    Thanked in
    2,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    U susret danu nezavisnosti...

    Kad se sjetim onomad 2006te, golobrad, tek napunio 18, zaokruzio Da... Bili na putu da zapocnemo pregovore sa EU ubrzo... Mislio sam da cemo za 10 godina max bit u EU... ljudi ce moc legalno da rade kroz EU ka svi drugi... Sanja svedsku...

    Kakav danak neiskustvu. 14 godina proslo a mi smo ono najgore iz coeka u sve pore drustva izdigli na pijedestal. Ono najgore iz kapitalizma nam vlada ekonomijom.

    Pakujmo se, Hans kupuje karte.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Bitno je bilo kad shvatiti da si pogriješio. Ti si tek sad uvidio da si napravio grešku sa ovim DA.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  5. #1780
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,542
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    Nije on pogrijesio sto je zaokruzio Da nego sto je gajio nerealne iluzije.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  6. #1781
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Bitno je bilo kad shvatiti da si pogriješio. Ti si tek sad uvidio da si napravio grešku sa ovim DA.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Prije te greske je sve bilo mnogo dobro, nije bilo nacionalizma, ratova, etnickih ciscenja, inflacije, vladavine nepravde, pljacke resursa, drzavne imovine, siromastva, gladi, bogacenja pojedinaca bliskih vlasti, nijesu vladali isti ljudi ili neljudi kako ih ko dozivljava . . . svi problemi su poceli sa zaokruzivanjem DA ?

  7. The Following 14 Users Say Thank You to opmne For This Useful Post:


  8. #1782
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,414
    Thanks Thanks Given 
    14,885
    Thanks Thanks Received 
    4,180
    Thanked in
    2,114 Posts

    Default

    Ovo je bilo više peckanje i šala sa mojsijom. Imao bih ti što napisati ali stvarno nemam namjeru tu temu sad otvarati. Živio.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  9. #1783
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Prije te greske je sve bilo mnogo dobro, nije bilo nacionalizma, ratova, etnickih ciscenja, inflacije, vladavine nepravde, pljacke resursa, drzavne imovine, siromastva, gladi, bogacenja pojedinaca bliskih vlasti, nijesu vladali isti ljudi ili neljudi kako ih ko dozivljava . . . svi problemi su poceli sa zaokruzivanjem DA ?
    Pa jes za sve su krivi slobo i koštunica 😂

  10. #1784
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,666
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Milošević i Tudjman su zapečatili sudbinu Balkana u prelomnom momentu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  11. #1785
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

  12. #1786
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Čini mi se da niko nije link postavljao

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...intelektualaca

    No se ne čuje od puvanja u nacionalistička dipla sa poznatih adresa.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  13. #1787
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,666
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    nažalost i sam znaš da ovakva ideja kod nas teško može da zaživi. previše je ekstremnih koji će naći zamjerke svemu normalnom


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  14. #1788
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Nama treba jedna stranka politickih neistomišljenika,koji bi imali jedan zajednicki cilj,svrgavanje ovih s vlasti,u suprotnom nikad se neće promijeniti...dakle,oni koji su bili za i protiv nezavisnosti,za trobojku i protiv,za cpc i spc itd. Ali...Da celnici te partije jasno daju do znanja šta su njihovi stavovi,ali da nikako to ne stavljaju ispred teme koja bi trebala da nam bude prioritet-ekonomija,vracanje države gradjanima,obracun s onima koji su je opljačkali,kriminalcima,narkodilerima itd...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #1789
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    mene je iskreno sramota zbog ovog skakanja po Njegosevom grobu i bakljade i bubnjeva na Lovcenu
    Mislis na ovo?

    Click image for larger version. 

Name:	CT12-1320x880.jpg 
Views:	116 
Size:	11.8 KB 
ID:	167955

    Mislim da se preceralo. Posebno ono sa zastavama na spomeniku Njegosu. Ne ide. Zna se neki red.

    Vjerujem da je cilj ove omladine iz Cetinja bio da se pokaze da se Crnogorci ne odricu Njegosa. Vec naprotiv.

    Ove slike nece prijati onima iz "komsiluka" koji zastupaju gornju tezu. I svojataju Njegosa kao "srpskog pesnika".

    Precerivanje u iskazivanju nacionalnih osjecanja cesto zna da se pretvori u provociranje "onih drugih" . Na Balkanu se mora voditi racuna o tome.

  16. The Following 3 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  17. #1790
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Mislis na ovo?



    Mislim da se preceralo. Posebno ono sa zastavama na spomeniku Njegosu. Ne ide. Zna se neki red.

    Vjerujem da je cilj ove omladine iz Cetinja bio da se pokaze da se Crnogorci ne odricu Njegosa. Vec naprotiv.

    Ove slike nece prijati onima iz "komsiluka" koji zastupaju gornju tezu. I svojataju Njegosa kao "srpskog pesnika".

    Precerivanje u iskazivanju nacionalnih osjecanja cesto zna da se pretvori u provociranje "onih drugih" . Na Balkanu se mora voditi racuna o tome.
    Mislim da namjera nije losa... jeste da je izvodjenje tupavo, ali poruka da se ne odricu Njegosa je ono sto je sustinski vazno.

    Odrekli smo se velikih dijelova nase istorije, bilo je trenutaka kad je izgledalo da ce i Njegosa zavrljaciti u tu mutnu Maricu. Eto, makar se od toga pametnije.

  18. #1791
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Prije te greske je sve bilo mnogo dobro, nije bilo nacionalizma, ratova, etnickih ciscenja, inflacije, vladavine nepravde, pljacke resursa, drzavne imovine, siromastva, gladi, bogacenja pojedinaca bliskih vlasti, nijesu vladali isti ljudi ili neljudi kako ih ko dozivljava . . . svi problemi su poceli sa zaokruzivanjem DA ?
    Jeste, problem je država Crna Gora a ova vlast sigurno nije.. Oh wait, pa pojedinima je to dvoje isto...
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  19. #1792
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Mislis na ovo?

    Click image for larger version. 

Name:	CT12-1320x880.jpg 
Views:	116 
Size:	11.8 KB 
ID:	167955

    Mislim da se preceralo. Posebno ono sa zastavama na spomeniku Njegosu. Ne ide. Zna se neki red.

    Vjerujem da je cilj ove omladine iz Cetinja bio da se pokaze da se Crnogorci ne odricu Njegosa. Vec naprotiv.

    Ove slike nece prijati onima iz "komsiluka" koji zastupaju gornju tezu. I svojataju Njegosa kao "srpskog pesnika".

    Precerivanje u iskazivanju nacionalnih osjecanja cesto zna da se pretvori u provociranje "onih drugih" . Na Balkanu se mora voditi racuna o tome.
    pa dobro. zadnji put kad smo imali vodju, djedovi i ocevi ove omladine su se popeli sa krampama i lopatama na lovcen
    svakako napredak

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  20. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  21. #1793
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    pa dobro. zadnji put kad smo imali vodju, djedovi i ocevi ove omladine su se popeli sa krampama i lopatama na lovcen
    svakako napredak

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Je li nešto od ovog netačno?
    Ako nije reklo bi se da je neko drugi prvi počeo sa krampama i lopatama i nausput posvetio kapelu sam sebi.


    Inicijativu o podizanju mauzoleja posvećenog crnogorskom vladici, vladaru i južnoslovenskom književnom velikanu Petru II Petroviću Njegošu, pokrenule su vlasti Kraljevine Jugoslavije 1924. godine. Na njihov zahtjev vajar Ivan Meštrović je napravio prve skice, koje su iste godine prezentirane u njujorškom Brooklin muzeju. Međutim, zbog, kako se u izvorima navodi, nedostatka finansija, ubrzo se odustalo od ove zamisli i umjesto mauzoleja, sljedeće 1925. godine na vrhu Lovćena podignuta je nova kapela, na mjesto stare, originalne, koja je tokom Prvog svjetskog rata devastirana austrougarskim granatiranjem .

  22. #1794
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Moja domovina mene pazi,
    da mi se što ne
    desi,
    ona vazda širi ruke
    prema nama, svojoj đeci.

    Moja domovina nije
    nikad
    prema mene gruba bila,
    ja sam srećan u životu,
    ona me je zadužila.

    Blago mene s njom,
    blago mene stvarno,
    blago mene s njom,
    mojom domovinom...

    ***

    Da mi je neko početkom devedesetih rekao da pripazim što želim jer mi se želja može ostvariti - rekla bih mu da je lud. Ili razvalila šamarčinu, toliko sam tada bila luda za Nezavisnom.

    Nije to bio mladalački zanos, uveliko sam sitnila četrdesete. Prosto, raspadala se velika SFRJ, rat je bio na pomolu, nijesam vidjela drugi način da se spasi moja mala domovina.

    Nažalost, Crna Gora nije proglasila nezavisnost onda kad je to bilo neophodno za njen spas. Nego deceniju i po kasnije, kad je režim procijenio da će tako spasiti sebe.

    Od tada, samo on i sa njim povezana lica imaju razloga da slave Dvadesetprvi maj.

    ***

    Ostali, naročito oni kojima je vlast blagovremeno urnisala život na sam pomen nezavisnosti, sad mogu u tišini da pjevuše blago nama s njom. Ili da uglas plaču, na isto im dođe.

    Zato što im je, umjesto slobodnog čovjeka, slobodnih naroda i slobodne države, režim uvalio barjak, himnu i grb...

    Iza Omer-paše Latasa preteklo je bar nešto, iza ovih neće ništa, najavio je početkom devedesetih lider LSCG-a Slavko Perović.

    A to je tek jedan od razloga zbog kojih ćemo, ako ova vlast ikad ode, ta tri znamenja moći da pamtimo samo kao simbole pustošenja Crne Gore.

    Zato se ni ja, trideset godina kasnije, praznika crnogorske nezavisnosti ne bih sjetila da me na njega nije podsjetila urednica. Zbog pomjeranja rokova za prelom, a ne slavlja.

    Ako patriotizam stvarno postaje posljednje utočište hulja - a u Crnoj Gori tako jeste, i to ne u izvornom filozofskom smislu, nego egzaktnom koji se mjeri eurima - onda zaista jesam izdajnik.

    Nemam, naravno, problem s tim što je država postala nezavisna, nego što je ostala onakva kakva je bila dok je bila zavisna. S tendencijom da nadmaši samu sebe iz ratnog doba, ne samo u političkom nego i drastično važnijem ljudskom smislu...

    ***

    Stvarno, je li ljudski slaviti praznik u državi koja dva mjeseca nije u stanju da vrati doma dvjesta svojih državljana? Pravnika, ekonomista, farmaceuta, profesora i ostalih koji su kao konobari, sobarice, kuvari i čistačice zarobljeni na kruzerima...

    Neće vlasnici stranih kompanija da plate čarter, kaže Vlada. Nije humano, ali to njima na dušu.

    Razumijem, Vlada ne može da ima dušu. Ali ima budžet, zašto ih ona nije platila?

    Nijesu na kruzerima neka čarter-đeca, nego naša. I nijesu ona izdala državu radeći za strance, nego država njih oduzimajući im pravo na rad. I nadu da će ikad biti ravnopravna sa đecom onih koji upravljaju državom.

    Odlaze da se usavršavaju, ubjeđivao nas je ne tako davno ministar za mlade.

    Čekam poziv da konobarišem na kruzeru, pokušao je tada da objasni mlađani vlasnik dvije magistrature. Srećom, nije ga dobio, završio je kao fizički radnik na građevini.

    Ne znam koliko se mladih ovog proljeća zateklo na usavršavanju o trošku države, ali - ako se Vladi može vjerovati - svi su vraćeni.

    Ove dvije stotine - najmanje toliko je zarobljenih samo na brodovima jedne kompanije - država je izdala najmanje dva puta. Prvo pri polasku, a onda i pri povratku na koji će još popričekati...

    ***

    Nevoljno prebacih na državni kanal, danima u Skupštini traje rasprava o svemu i svačemu, sjetiće se valjda i ove đece. Ako nijesu čuli roditelje makar saopštenja čitaju revnosno, oglasila se URA odmah.

    Ma kakvi, u sali ne prestaje priča o prošlosti, od ove novije preko kralja Nikole pa sve do Vojislavljevića...

    Nećemo dozvoliti da Crnu Goru vratite u devedesete, upozorio je poslanik vlasti.

    Je li ovo realno, devedesete na nos nekome nabija član partije koja je kreirala i izvodila ratne radove, uključujući i pljačku kao najuspješniji metod privređivanja.

    Jeste, kad može kreator i izvođač tih radova da o sebi govori u trećem licu, što ne bi i mlađani poslanik koji je tada bio beba.

    Ali, u partiju je valjda ušao punoljetan i zna da je depees sinonim za rat, okupaciju i poharu. I da uzimanjem članske karte preuzima i partijsku krivicu.

    Ni njemački kancelar Vili Brant nije učestvovao u Hitlerovim poduhvatima, pa je tri decenije kasnije kleknuo u Varšavskom getu i preuzeo odgovornost za zločine počinjene za vrijeme Trećeg rajha.

    Prećerah i ja sad, jedan je Brant, a i daleko je 1970. Bliži bi uzor podmlatku depeesa bio Boris Tadić. Ne samo po godinama u kojima je 2007. uputio prvo izvinjenje za zločine nad hrvatskim i bošnjačkim narodom, nego i po tome što ni on lično ničim nije doprinio tim zločinima.

    Otkud uopšte ta depeesovska mantra kako neko drugi stalno pokušava da ih vrati u devedesete, kad ta partija iz tih godina nikad nije izašla.

    Poratne okolnosti jesu drugačije, ali matrica je trideset godina ostala ista. Zavadi, otmi, kupi ili ucijeni, ne obavezno tim redom...

    ***

    Skupština i dalje zasijeda, niko ne pominje ni đecu, ni čartere. Na dnevnom redu je zakon o privrednim društvima, podsjeća predsjedavajući već deseti put. Ima riječ...

    Pravo na repliku, ja sam citirao vodećeg specijalizovanog istoričara za period holokausta... Ustaški modus operandi bio je pokrsti ili ubij... Alojzije Stepinac bio je ratni zločinac, odgovoran je za najsvirepija ubistva jer nije uradio ništa!

    Proceduralno, ja sam vama citirao episkopa slavonsko-pakračkog Emilija Marinovića koji je u to doba živio i bio svjedok dešavanja. Pomenuo sam pravoslavnog svećenika i liječnika i židovsku istoričarku...

    ***

    Vraćamo se zakonu o privrednim društvima, pokušava drugi predsjedavajući. Još se nadam, dako neko pomene bar kruzer. Zbog veze sa privredom, ako ne sa đecom.

    - Nemojte vi nama o osamnaestoj, nosili ste kroz Nikšić tri kovčega u kojima ste sahranili Sv. Vasilija, Sv. Petra i crnogorsku krunu, a zatim po njima obavili fiziološke potrebe... Okupirali ste Crnu Goru, valjda je srpski general Živojin Mišić znao što radi kad je vojsci naredio da se u Crnoj Gori ponaša kao i na svakoj drugoj okupiranoj teritoriji...

    - Kako sam je ja okupirao kad je Njegoš vijek ranije objavio knjigu o mom bratstvu...

    - Da vas pomirim, da nije bilo 1918. i podgoričke skupštine, ne bi bilo ni Jugoslavije, nijesam to rekao ja nego današnji Predsjednik Crne Gore tokom ranijeg mandata...

    P. S. Nije ih pomirio, nastavili su o Predsjednikovom obraćanju naciji. Ničim izazvanom, ako se u to ne računa poruka između redova. Da mirenje ne smije nikome ni na um pasti, bar do narednih izbora u našoj domovini... Blago nama s njom. I s njim, još više...

    izvor: www.vijesti.me

    Ratka standardno odlična...

    Sent from my Motorola 8400

  23. #1795
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Зашто нико не помене поред скакања на Ловћену, да нема ни поштовања мјера НКТ-а?

  24. #1796
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Je li nešto od ovog netačno?
    Ako nije reklo bi se da je neko drugi prvi počeo sa krampama i lopatama i nausput posvetio kapelu sam sebi.


    Inicijativu o podizanju mauzoleja posvećenog crnogorskom vladici, vladaru i južnoslovenskom književnom velikanu Petru II Petroviću Njegošu, pokrenule su vlasti Kraljevine Jugoslavije 1924. godine. Na njihov zahtjev vajar Ivan Meštrović je napravio prve skice, koje su iste godine prezentirane u njujorškom Brooklin muzeju. Međutim, zbog, kako se u izvorima navodi, nedostatka finansija, ubrzo se odustalo od ove zamisli i umjesto mauzoleja, sljedeće 1925. godine na vrhu Lovćena podignuta je nova kapela, na mjesto stare, originalne, koja je tokom Prvog svjetskog rata devastirana austrougarskim granatiranjem .
    poznata mi je istorija i ajde da kazem "stradanje" poslednjeg pocivalista Petra II. samo kazem da koliko mi ide na zivce srbovanje, nista manje mi ne ide ni crnogorcenje.
    jer mogu reci da je na baterije i jedno i drugo. ili na navijanje, sta ti milije....

    niti su jedni toliki vjernici, niti su drugi toliko nacionalno osvjesceni.
    dvije strane iste medalje, koje u sukobu su unistile bilo kakav vid civilizovanog drustva. ne demokratskog, jer smo mi daleko od toga

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  26. #1797
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    poznata mi je istorija i ajde da kazem "stradanje" poslednjeg pocivalista Petra II. samo kazem da koliko mi ide na zivce srbovanje, nista manje mi ne ide ni crnogorcenje.
    jer mogu reci da je na baterije i jedno i drugo. ili na navijanje, sta ti milije....

    niti su jedni toliki vjernici, niti su drugi toliko nacionalno osvjesceni.
    dvije strane iste medalje, koje u sukobu su unistile bilo kakav vid civilizovanog drustva. ne demokratskog, jer smo mi daleko od toga

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Slažem se potpuno.

  27. #1798
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    poznata mi je istorija i ajde da kazem "stradanje" poslednjeg pocivalista Petra II. samo kazem da koliko mi ide na zivce srbovanje, nista manje mi ne ide ni crnogorcenje.
    jer mogu reci da je na baterije i jedno i drugo. ili na navijanje, sta ti milije....

    niti su jedni toliki vjernici, niti su drugi toliko nacionalno osvjesceni.
    dvije strane iste medalje, koje u sukobu su unistile bilo kakav vid civilizovanog drustva. ne demokratskog, jer smo mi daleko od toga

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Slažem se, samo bih dodao

    ,,Pun mi je ku*ac više praznih priča
    I malog makijata i velikih Hrvata"

    tekstopisac je iz Hrvatske, ali primjenljivo bilo gdje na Balkanu.



    Sent from my Motorola 8400

  28. #1799
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Čini mi se da niko nije link postavljao

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...intelektualaca

    No se ne čuje od puvanja u nacionalistička dipla sa poznatih adresa.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Okupila su se sjajna imena i sam manifest tj. Programska načela su vrhunski.
    Od nekih 100+ potpisnika samo je 15-20 partijskih ostalo su sve nestranačke ličnosti.
    Mislim da ima preko 25 doktora nauka i profesora...

    Ideja je sjajna, sad da vidimo realizaciju i želju ovog dijela stanovništva koji ne želi da se bavi vjerom nacijom, jezikom i zastavom.
    Mislim da je njih nekih 50ak% koje ovo 50% drže kao taoce
    One Ring to Rule them all...

  29. #1800
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,948
    Thanks Thanks Given 
    514
    Thanks Thanks Received 
    1,815
    Thanked in
    660 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Okupila su se sjajna imena i sam manifest tj. Programska načela su vrhunski.
    Od nekih 100+ potpisnika samo je 15-20 partijskih ostalo su sve nestranačke ličnosti.
    Mislim da ima preko 25 doktora nauka i profesora...

    Ideja je sjajna, sad da vidimo realizaciju i želju ovog dijela stanovništva koji ne želi da se bavi vjerom nacijom, jezikom i zastavom.
    Mislim da je njih nekih 50ak% koje ovo 50% drže kao taoce
    moze li se nedje vidjeti taj spisak?

Page 72 of 210 FirstFirst ... 226268697071727374757682122172 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ministar sporta i medija ???
    By gatsbyy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 18-04-10, 00:26
  2. Ministarstvo kulture, sporta i medija tuži Ford
    By gatsbyy in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 28-01-09, 23:07
  3. Kuda ovo vodi-opet napad na predstavnike medija!
    By Matadorr in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 364
    Last Post: 20-09-07, 11:29
  4. Etika medija kao filozofska refleksija
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 39
    Last Post: 07-07-05, 15:38
  5. uticaj pop kulture i medija na formiranje svijesti u CG
    By LoVeRmAn_pG in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 23-02-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •