Page 139 of 210 FirstFirst ... 3989129135136137138139140141142143149189 ... LastLast
Results 3,451 to 3,475 of 5229

Thread: Iz raznih medija [2020]

  1. #3451
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,595
    Thanks Thanks Given 
    3,549
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default Iz raznih medija [2020]

    https://www.portalanalitika.me/clana...cemo-vam-glave

    Naime, sredinom drugog poluvremena na stadion je ušlo par pripadnika navijačke grupe Street boys iz Berana, protestvovali su što Jezero igra u Beranama na 'njihovom' stadionu i vrijeđali su Plavljane na vjerskoj osnovi uz povike:


    Nakon njihovog udaljavanja sa stadiona čuli su se pucnji i rafal.

    Takodje, auto plavskih tablica je potpuno demolirano od strane istih ljudi. Pitanje koje se postavlja je - kako su uopšte Beranci ušli na stadion i gdje je bila policija.

    dobro veče. 2020. godina. nije Mozambik, Bocvana ili neka zemlja Afrike. kakva tužna država, i društvo. nikad odje neće bit’ bolje. ove koji su ovo uradili bih uhapsio pa osudio na neki fizički rad plus neka kazna od par iljada po osobi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by outline; 04-10-20 at 20:44.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  3. #3452
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Pa kaže, Street boys iz Berana, ništa srpski jezik, ništa ćirilica, nego kapitalističko agresorski engleski jezik sa blagim gay prizvukom samog imena grupe.

  4. #3453
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,118
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    512
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/47...racuni-za-vodu

    Ono, jesmo mi to sve nelegalno naplaćivali ali makar vam to nećemo nadoknaditi..

  5. #3454
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default Iz raznih medija [2020]

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.portalanalitika.me/clana...cemo-vam-glave

    Naime, sredinom drugog poluvremena na stadion je ušlo par pripadnika navijačke grupe Street boys iz Berana, protestvovali su što Jezero igra u Beranama na 'njihovom' stadionu i vrijeđali su Plavljane na vjerskoj osnovi uz povike:


    Nakon njihovog udaljavanja sa stadiona čuli su se pucnji i rafal.

    Takodje, auto plavskih tablica je potpuno demolirano od strane istih ljudi. Pitanje koje se postavlja je - kako su uopšte Beranci ušli na stadion i gdje je bila policija.

    dobro veče. 2020. godina. nije Mozambik, Bocvana ili neka zemlja Afrike. kakva tužna država, i društvo. nikad odje neće bit’ bolje. ove koji su ovo uradili bih uhapsio pa osudio na neki fizički rad plus neka kazna od par iljada po osobi


    Sent from my iPhone using Tapatalk


    Mene ovo uopste ne iznenadjuje jer ja dobro poznajem Vasojevice zbog toga sto mi je majka iz tih krajeva, svake godine sam tamo provodio raspust pa znam kako vecina “vole” sve sto je nesrpsko. Ovako bi i Cetinjani prosli da kojim slucajem igraju tamo.

    Ne sumnjam da ce sad poceti opravdanja vrste kako su ovo ubaceni elementi/dps :lolblue:


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  6. #3455
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Ове морају наћ, усред бијелог дана све ово направит и да их не приведу немогуће је.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  7. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  8. #3456
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,229
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Ове морају наћ, усред бијелог дана све ово направит и да их не приведу немогуће је.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    To je to. Apsolutno irelevantno jesu li ubaceni elementi ili nisu.

    Ovakve vrste degenerizma treba da se iskorijene i tacka.

    Ako ih pak ne nadju onda to vec samo po sebi dovoljno govori.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  10. #3457
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    To je to. Apsolutno irelevantno jesu li ubaceni elementi ili nisu.

    Ovakve vrste degenerizma treba da se iskorijene i tacka.

    Ako ih pak ne nadju onda to vec samo po sebi dovoljno govori.
    Mediji su javili da je cetvoro izgrednika uhapseno.

    Ako je neko pomislio da DPS stoji iza ovog, ne znam stvarno...Zasto sad? Sto bi time postigli? Ka' da dosad nije bilo slicnih, pa i gorih slucajeva nacionalistickog divljanja u Berane.

    Da podsjetimo:
    Click image for larger version. 

Name:	Savovic.jpg 
Views:	74 
Size:	10.2 KB 
ID:	169640

  11. #3458
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Mediji su javili da je cetvoro izgrednika uhapseno.

    Ako je neko pomislio da DPS stoji iza ovog, ne znam stvarno...Zasto sad? Sto bi time postigli? Ka' da dosad nije bilo slicnih, pa i gorih slucajeva nacionalistickog divljanja u Berane.

    Da podsjetimo:
    Click image for larger version. 

Name:	Savovic.jpg 
Views:	74 
Size:	10.2 KB 
ID:	169640
    Дпс (или анб или ко деуги) се активира пред изборе само.
    Ово је органски чин, има више него довољно људи да ово одраде без надокнаде било какве.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  12. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  13. #3459
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Дпс (или анб или ко деуги) се активира пред изборе само.
    Ово је органски чин, има више него довољно људи да ово одраде без надокнаде било какве.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Isto mislim. Da je pred izbore, pa mozda. A i tad je pitanje, jer ovakvih likova kao Savovic, ciju sliku postavih, nema da fali u Berane. Sjecam se da su ti navijaci iz Berana nedje prije neku godinu klicali Ratku Mladicu. Nevezano za izbore. Tako da...

    Ne treba sve svaljivat na DPS. Treba malo pogledati i na drugu stranu.

  14. #3460
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Isto mislim. Da je pred izbore, pa mozda. A i tad je pitanje, jer ovakvih likova kao Savovic, ciju sliku postavih, nema da fali u Berane. Sjecam se da su ti navijaci iz Berana nedje prije neku godinu klicali Ratku Mladicu. Nevezano za izbore. Tako da...

    Ne treba sve svaljivat na DPS. Treba malo pogledati i na drugu stranu.
    Nezgodno je što je druga strana koju treba "malo pogledati" trenutno "maličice partnerska".

    ja čitah da odlaskom DPS nestaje svaki nacionalizam u Crnoj Gori, mir postaje naša nacija, svi se hvatamo za ruke i pjevamo "give peace a chance"

    Da ja sa DPS bot čim ovako pišem, da se ne trudite mnogo u otkrivanju motiva. Od kada je DPS pukao izbore, nema sendviča, taman da liniju dotjeramo.

  15. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  16. #3461
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Nije problem nacionalizam kao takav, ima ga zlocudnog u svakoj balkanskoj naciji. Problem je sto dok je srpski nacionalizam prepoznat i na njega se reaguje (kao sto i treba), krugovi oko DPS-drzavotvoraca, pa bogami poneko i iz ovih gradjanskih partija, odbijaju da priznaju da postoji i crnogorski nacionalizam i da treba i na njega reagovati.

    Rezultat ti je da murale Krstu Zrnovom cuva policija, da mu ministri drze govore na otkrivanju spomenika, a da se svaka kritika toga naziva "izdajom Crne Gore".

  17. #3462
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,662
    Thanks Thanks Given 
    2,684
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Nezgodno je što je druga strana koju treba "malo pogledati" trenutno "maličice partnerska".

    ja čitah da odlaskom DPS nestaje svaki nacionalizam u Crnoj Gori, mir postaje naša nacija, svi se hvatamo za ruke i pjevamo "give peace a chance"

    Da ja sa DPS bot čim ovako pišem, da se ne trudite mnogo u otkrivanju motiva. Od kada je DPS pukao izbore, nema sendviča, taman da liniju dotjeramo.
    Nisi ti bot,ti si proizvod dps podjela
    Napadati bilo koju ostascenu stranu i lijepiti etikete je vise nego odvratno.
    Ovakve extreme rasaditi od robije,za bilo kakvo vrijedjanje na nacionalnoj osnovi utvrditi kaznu zakonom od 10 godina,kad su englezi mogli docerat huligane na utakmicama u red, vala mozemo i mi par stotina debila.


    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  18. #3463
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nije problem nacionalizam kao takav, ima ga zlocudnog u svakoj balkanskoj naciji. Problem je sto dok je srpski nacionalizam prepoznat i na njega se reaguje (kao sto i treba), krugovi oko DPS-drzavotvoraca, pa bogami poneko i iz ovih gradjanskih partija, odbijaju da priznaju da postoji i crnogorski nacionalizam i da treba i na njega reagovati.

    Rezultat ti je da murale Krstu Zrnovom cuva policija, da mu ministri drze govore na otkrivanju spomenika, a da se svaka kritika toga naziva "izdajom Crne Gore".
    Drugar, što se mene tiče, nisam za to da se "četinici i partizani jure po šumama istorije" kako je rekao budući premijer, zato što na taj način relativizuješ oslobodilačku borbu.
    Postoji jasna granica zove se "sarađivao si sa okupatorom ili nisi sarađivao". Ako si sarađivao izdajnik si. Istoričari mogu da mjere koliko si bio tragična ličnost u toj izdaji, a koliko zlikovac, ali si izdajnik. Ovoliko glede Krsta.
    Mislim da mejnstrim ipak nije da se ktirika glorifikacije Krsta Popovića naziva izdajom. Možeš sad izvadit citat nekog lika koji tako tvrdi, ali mislim da nije opšte mišljenje. Murale bi svakako prekrečio.

  19. #3464
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Nisi ti bot,ti si proizvod dps podjela
    Napadati bilo koju ostascenu stranu i lijepiti etikete je vise nego odvratno.
    Ovakve extreme rasaditi od robije,za bilo kakvo vrijedjanje na nacionalnoj osnovi utvrditi kaznu zakonom od 10 godina,kad su englezi mogli docerat huligane na utakmicama u red, vala mozemo i mi par stotina debila.


    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Više sam ti ja proizvod onih podjela 41-45. Rastao sam kad su se za ovakve stvari zaista dobijale 10+ godina koje ti sad predlažeš Imao sam pionirsku maramu.
    Kad su mogli Englezi... (koji su slučajno pravna država koji vijek unazad)
    Ako kapiraš što bih želio reći.
    Ovdje se pisalo sada ćemo svi zajedno na stadione da navijamo i sve će podjele nestati. Nešto to ne ide baš tako lahko...

  20. #3465
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Drugar, što se mene tiče, nisam za to da se "četinici i partizani jure po šumama istorije" kako je rekao budući premijer, zato što na taj način relativizuješ oslobodilačku borbu.
    Postoji jasna granica zove se "sarađivao si sa okupatorom ili nisi sarađivao". Ako si sarađivao izdajnik si. Istoričari mogu da mjere koliko si bio tragična ličnost u toj izdaji, a koliko zlikovac, ali si izdajnik. Ovoliko glede Krsta.
    Mislim da mejnstrim ipak nije da se ktirika glorifikacije Krsta Popovića naziva izdajom. Možeš sad izvadit citat nekog lika koji tako tvrdi, ali mislim da nije opšte mišljenje. Murale bi svakako prekrečio.
    Ajde da ne ulazimo onda u detalje, ono sto je ocigledno je da se u CG, zvanicno i u vecini medija, ne tretiraju svi nacionalizmi jednako. Ni blizu. Ne tretira se isto srpski, albanski i crnogorski (za ovaj zadnji se uglavnom i ne przinaje da postoji).

    Nacionalisticki incidenti, kao ovaj juce, su jedna stvar. Svaka zemlja ih ima, pohapsis budale i pred sud. Nas dublji problem je sto imamo dvostruke standarde, pa jedne nacionaliste hapsimo, a drugi vilene po ulicama, grade se spomenici, pisu se monografije, organizuju proslave godisnjica.

  21. #3466
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Koliko ga jedna strana ignoriše, toliko ga ti preuveličavaš, SKOJ. Da ako se to izniveliše, pa da počinemo.

  22. The Following 3 Users Say Thank You to Samo Niksic For This Useful Post:


  23. #3467
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ajde da ne ulazimo onda u detalje, ono sto je ocigledno je da se u CG, zvanicno i u vecini medija, ne tretiraju svi nacionalizmi jednako. Ni blizu. Ne tretira se isto srpski, albanski i crnogorski (za ovaj zadnji se uglavnom i ne przinaje da postoji).

    Nacionalisticki incidenti, kao ovaj juce, su jedna stvar. Svaka zemlja ih ima, pohapsis budale i pred sud. Nas dublji problem je sto imamo dvostruke standarde, pa jedne nacionaliste hapsimo, a drugi vilene po ulicama, grade se spomenici, pisu se monografije, organizuju proslave godisnjica.
    Dijelom si u pravu. No, najveća stigmatizacija srpskog nacionalizma, ne samo u Crnoj Gori, već u većini zemalja okruženja, u odnosu na druge nacionalizme ima svoje korijene. Relativno je najbliže sjećanje da je srpski nacionalizam napravio najveći haos tokom 90-tih. Uz to, ne samo da je uzrokovao najviše žrtava / razaranja (vjerovatno iz prostog razloga što je bio najbolje opremljen i najmasovniji), već je na kraju u totalu ratno poražen.
    Poraz u ratu ima svoju cijenu u teritorijama, statusu nacije nakon toga etc...
    Mislim da su to sve razlozi zbog čega je biklo koja vrsta srpskog nacionalizma više prokazana nego neki drugi nacionalizam.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  25. #3468
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nije problem nacionalizam kao takav, ima ga zlocudnog u svakoj balkanskoj naciji. Problem je sto dok je srpski nacionalizam prepoznat i na njega se reaguje (kao sto i treba), krugovi oko DPS-drzavotvoraca, pa bogami poneko i iz ovih gradjanskih partija, odbijaju da priznaju da postoji i crnogorski nacionalizam i da treba i na njega reagovati.

    Rezultat ti je da murale Krstu Zrnovom cuva policija, da mu ministri drze govore na otkrivanju spomenika, a da se svaka kritika toga naziva "izdajom Crne Gore".

    Kad je rijec o "zlocudnosti", tesko je porediti srpski i crnogorski nacionalizam. Barem po posledicama. Za srpski je dovoljno pomenuti Srebrenicu i da se dalje ne ide. Ili Strpce, dje su ljudi na pravdi Boga pobijeni zbog pogresnog imena u LK. Crnogorski nacionalizam nije nikad otisao tako daleko. Srpski nacionalizam ima nesto "osvajacko", tendenciju da prisvaja ne samo teritoriju, nego i istoriju, kulturu. Crnogorski je vise u karakteru "odbranben", u smisliu da ne trazi "tudje", nego pokusava da brani "svoje". Govorim o sadasnjosti. Mada, svaki nacinalizam ima crtu agresivnosti, sto moze biti opasno. Krsto Zrnov jeste saradjivao s Italijanima, ali nije pocinio neke zlocine, barem meni nije nesto poznato. Ako i jeste, u svakom slucaju to je sigurno bilo mnogo manje od cetnika i partizana. U balansiranju izmedju "saradnik okupatora" i "borac za odbranu Crne Gore" mnogo vise tezine se davalo ovom drugom. Ne vidim razlog da se kaze i jedno i drugo: borio se za odbranu Crne Gore, bio je saradnik okupatora. Odnos prema Krstu Zrnovom u vrijeme prethodne vlasti je bio refleks te "procrnogorske":crushed: politike, iz jasnih razloga. Vidjecemo kako ce se sada istorija pisati sa novom garniturom. Samo se nadam da se nece ici u eksterm Srbije da se izjednacavaju partizani i cetnici. Uprkos neskrivenim simpatijama SPC prema cetnicima, a i animozitetu prema partizanima. Ako se i tu crkva bude pitala, nece valjati posao.

    Ima stvari dje se treba ostro reagovati prema crnogorskim nacionalistima, a to su situacije kada su se cule one uzasne parole "Srbe na...." Na to treba reagovati jednako ostro kao na ove povike koji su se juce culi u Beranama. Ma koja vlast bila, ni jedne ni druge parole se ne smiju tolerasiti. I treba ih jednako sankcionisati. Sto ostrije to bolje. To se zlo iskorijeniti ne moze, ali da se bar narod postedi javnog divljanja. Koliko je to moguce.

  26. The Following 6 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  27. #3469
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    To sto francuski i njemacki nacionalizam, ili srpski i crnogorski, imaju razlicite istorije ili su razlicite posljedice proizveli nije i ne moze biti razlog da ga zakonski, sudski i na drzavnom nivou razlicito tretiras.

    Posebno sto je svaka zemlja najodgovornija na prvom mjestu za svoj nacionalizam, pa bi Crna Gora trebalo da bude posebno oprezna sto se tice crnogorskog.

    Ne mislim da mozes razdvajati Krsta Zrnovog 1919e i Krsta Zrnovog 1941e. Ako to probas imaces zahtjeve da se podigne spomenik Drazi Mihailovicu ili Milanu Nedicu za njegovu ulogu u I sv. ratu. Ili Punisi Racicu za njegov heroizam do 1918 (mada je nasa drzava taj spomenik srusila).

    Volio bih da vidim neku profesionalniju istoriju, mada mi se cini da cemo sacekati jos jednu generaciju. Mislim da bi se vrlo korektna dala napisati na osnovu njemackih arhivskih izvora iz Grupe armija E za nas region. Mi, naravno, to nikad nismo preveli, ali Amerikanci jesu za biblioteku Kongresa. Par puta sam zavirio i ima zaista fascinantnih i neocekvianih stvari, a Nijemce sigurno niko ne moze optuziti da su navijali bilo za cetnike bilo za partizane.

    Slazem se sasvim da je jedini nacin da se sa ovakvim incidentima izadje na kraj konsistentno policijsko i sudsko procesiranje. Samo treba svakog.

  28. #3470
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    To sto francuski i njemacki nacionalizam, ili srpski i crnogorski, imaju razlicite istorije ili su razlicite posljedice proizveli nije i ne moze biti razlog da ga zakonski, sudski i na drzavnom nivou razlicito tretiras.

    Posebno sto je svaka zemlja najodgovornija na prvom mjestu za svoj nacionalizam, pa bi Crna Gora trebalo da bude posebno oprezna sto se tice crnogorskog.

    Ne mislim da mozes razdvajati Krsta Zrnovog 1919e i Krsta Zrnovog 1941e. Ako to probas imaces zahtjeve da se podigne spomenik Drazi Mihailovicu ili Milanu Nedicu za njegovu ulogu u I sv. ratu. Ili Punisi Racicu za njegov heroizam do 1918 (mada je nasa drzava taj spomenik srusila).


    Slazem se sasvim da je jedini nacin da se sa ovakvim incidentima izadje na kraj konsistentno policijsko i sudsko procesiranje. Samo treba svakog.
    Ne moze se izjednacavati saradnja cetnika, ili Milana Nedica sa Italijanima i Njemcima, i saradnja Krsta Zrnova. Cetnici su pocinili stravicne zlocine. Ne moze biti isto. Nema razloga ne priznati zasluge Milanu Nedicu za 1. Svjetski rat, ali ce u balansiranju s onim sto je radio u 2. Svjetskom ratu, teg otici debelo na ovu drugu stranu. Za vrijeme Nedica, Beograd je bio prvi grad u Evropi koji je proglasen za "Judenfrei". Ne moze se ta vrsta saradnje s okupatorom porediti s onom Krsta Zrnovog. Ne ide. Ma koliko pokusao da nategnes. Ne moze se protiv cinjenica.

    Za ovo zadnje, potpisujem. Prema svima jednako ostro. Ne smije biti razlike. Cim napravis razliku, napravio si problem.

  29. #3471
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    To sto francuski i njemacki nacionalizam, ili srpski i crnogorski, imaju razlicite istorije ili su razlicite posljedice proizveli nije i ne moze biti razlog da ga zakonski, sudski i na drzavnom nivou razlicito tretiras.

    Posebno sto je svaka zemlja najodgovornija na prvom mjestu za svoj nacionalizam, pa bi Crna Gora trebalo da bude posebno oprezna sto se tice crnogorskog.
    Jeste odgovorna za svoj ali evo i za "tuđi" jer u CG ima makar 28% Srba, pa tek onda još i ostalih naroda, buljuk smo svega i svačega, da se izrazim prosto. Moramo podmirit' svačiji apetit, izgleda

  30. #3472
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,941
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Nažalost, ovakve utakmice su uobičajene (eto, znam lika koji je igrao za Rožaje) u jednom dužem periodu (godinama) i... niko ništa (pomak je što se počelo pisati). Sve će se to dešavati dok se krivica ne individualizuje. Tada neće biti krivi su Srbi, Muslimani, Bošnjaci,... To se da riješiti ako ima volje, AKO...

    Sent from my Motorola 8400

  31. #3473
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Što bi rekli "Zdravo Berane".
    Oni su uvjek bili za toleranciju,suživot,a sa novom lokalnom i državnom vlašču za Euro atlanske i Nato integracije.
    xaxaxaxaxx

  32. #3474
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ne moze se izjednacavati saradnja cetnika, ili Milana Nedica sa Italijanima i Njemcima, i saradnja Krsta Zrnova. Cetnici su pocinili stravicne zlocine. Ne moze biti isto. Nema razloga ne priznati zasluge Milanu Nedicu za 1. Svjetski rat, ali ce u balansiranju s onim sto je radio u 2. Svjetskom ratu, teg otici debelo na ovu drugu stranu. Za vrijeme Nedica, Beograd je bio prvi grad u Evropi koji je proglasen za "Judenfrei". Ne moze se ta vrsta saradnje s okupatorom porediti s onom Krsta Zrnovog. Ne ide. Ma koliko pokusao da nategnes. Ne moze se protiv cinjenica.

    Za ovo zadnje, potpisujem. Prema svima jednako ostro. Ne smije biti razlike. Cim napravis razliku, napravio si problem.
    Ne smijemo ulaziti u ocjenjivanje je li ovaj saradnik okupatora ubio vise, a onaj manje. Jednostavno ih sve moramo tretirati podjednako, makar sa pravnog aspekta.

    Ne moze rusiti spomenik Punisi Racicu podignut za heroizam iz 1. sv rata jer je dvije decenije kasnije u afektu ubio nekoliko poslanika u Skupstini, a graditi spomenik Krstu Zrnovom i tvrditi da je to samo za 1919u.

    Inace se, mislim, slazemo. O svim ovakvim slucajevima treba opsezno izvjestavati (trenutno je kod nas situacija da o "Srbe na vrbe" nikad ne javljaju CdM i pajtasi, a o "noz, zica Srebrenica" nikad in4s i Borba). Takodje, svaki (ali svaki, ne samo one koje ti politicki odgovaraju) slucaj treba vrlo strogo kazniti, pa ce se ljudi polako navici da svoje licne mrznje i komplekse zadrze za sebe.

  33. #3475
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne smijemo ulaziti u ocjenjivanje je li ovaj saradnik okupatora ubio vise, a onaj manje. Jednostavno ih sve moramo tretirati podjednako, makar sa pravnog aspekta.

    Inace se, mislim, slazemo. O svim ovakvim slucajevima treba opsezno izvjestavati (trenutno je kod nas situacija da o "Srbe na vrbe" nikad ne javljaju CdM i pajtasi, a o "noz, zica Srebrenica" nikad in4s i Borba). Takodje, svaki (ali svaki, ne samo one koje ti politicki odgovaraju) slucaj treba vrlo strogo kazniti, pa ce se ljudi polako navici da svoje licne mrznje i komplekse zadrze za sebe.
    Mozemo ovako da guslamo do sjutra. Ali, nije isto kad neko pocini zlocine, i kad neko ne pocini. Kad neko salje Jevreje u logore i smrt, ili pocini pokolj nad civilima zato sto su druge vjere ili nacije, i kad neko nista od tog uradi. Jednostavno, nije isto. Ne moze se tretirati isto. Da je Krsto odgovoran za zlocine pocinjene prema civilima na osnovu vjere ili nacije, ne bi ga Moraca oprala. Dzaba bi mu bila sva borba za Crnu Goru.

    Ako se oko tog proslog vermena i ne slazemo, vaznije je da se slazemo oko ovog novog. Mnogo vaznije

  34. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


Page 139 of 210 FirstFirst ... 3989129135136137138139140141142143149189 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ministar sporta i medija ???
    By gatsbyy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 18-04-10, 00:26
  2. Ministarstvo kulture, sporta i medija tuži Ford
    By gatsbyy in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 28-01-09, 23:07
  3. Kuda ovo vodi-opet napad na predstavnike medija!
    By Matadorr in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 364
    Last Post: 20-09-07, 11:29
  4. Etika medija kao filozofska refleksija
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 39
    Last Post: 07-07-05, 15:38
  5. uticaj pop kulture i medija na formiranje svijesti u CG
    By LoVeRmAn_pG in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 23-02-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •