Page 60 of 210 FirstFirst ... 105056575859606162636470110160 ... LastLast
Results 1,476 to 1,500 of 5229

Thread: Iz raznih medija [2020]

  1. #1476
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    On je svoje odsluzio za napad na sluzbeno lice. Ali za ovo ludacko izivljavanje nad njim niko nece i nema osnova za gonjenje bilo koga.
    Aplaudirate li sluzbenicima MUP-a sa balkona.

    https://www.in4s.net/skandalozna-odl...ake-ivanovica/
    Last edited by PrijekiLijek; 21-04-20 at 13:44.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to PrijekiLijek For This Useful Post:


  3. #1477
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Hmmm možda su stari drugari pa se to onda ne računa hm možda 😉

  4. #1478
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    On je svoje odsluzio za napad na sluzbeno lice. Ali za ovo ludacko izivljavanje nad njim niko nece i nema osnova za gonjenje bilo koga.
    Aplaudirate li sluzbenicima MUP-a sa balkona.

    https://www.in4s.net/skandalozna-odl...ake-ivanovica/
    Kao oštećeni, ukoliko ste nezadovoljni ovakvom odlukom tužilaštva imate pravo da podnesete krivičnu prijavu protiv određenog lica i za određeno krivično djelo", piše u odluci tužiteljke Lukovac.
    hahahhaha. i tuzilastvu treba. rece li ovo da caka treba policiju da izigrava i pronalazi i skuplja dokaze ko mu je glavu otvorio

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  5. #1479
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    On je svoje odsluzio za napad na sluzbeno lice. Ali za ovo ludacko izivljavanje nad njim niko nece i nema osnova za gonjenje bilo koga.
    Aplaudirate li sluzbenicima MUP-a sa balkona.

    https://www.in4s.net/skandalozna-odl...ake-ivanovica/
    Kako lagano ovo prodje bez osude.

    Cudis li se to tuzilastvu? Izvrsna i zakonodavna vlast na djelu. Narod ne postoji i nemas se sto cudit.

  6. #1480
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Reporteri bez granica: Crna Gora na 105. mjestu, mediji i dalje pod pritiskom vlasti

    Lideri u regionu...

    Od zemalja regiona najbolje je plasirana Slovenija (32. mjesto, prošle godine bila je 34.), a zatim Rumunija koja je pala za jedno mjesto na 47. poziciju. Bosna i Hercegovina se popela za čak 5 mjesta na rang listi i sada je 58. Odmah iza nje, na 59. mestu, je Hrvatska koja je takođe za 5 mjesta skočila na rang-listi Reportera bez granica. Srbija je na 93. poziciji, a Albanija je pala za dvije pozicije, na 84. mjesto.

  7. #1481
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Jao, čuveni godišnji indeksi Reportera bez granica.

    Za neupućene, metodologija dobijanja indeksa je takva da se skoro u potpunosti oslanja na upitnike koji popunjavaju lokalni saradnici ove NVO. Primjera radi, ja znam za dvoje takvih - novinarku i sociologa koji su dugogdišnji saradnici RSF - jedna je Milka Tadić Mijović, nesuđeni kandidat opozicije za predsjedničke izbore (inače, proglašena za jednog od "100 svjetskih heroja informisanja" ove organizacije, koja, ne samo da je saradnik, već najviše utiče na selekciju ostalih saradnika za Crnu Goru), a ime drugog ne bih navodio, ali ću reći da je sociolog (tačnije postaje sociolog), eks kolumnista Vijesti i dio dekora svakog opozicionog protesta u Crnoj Gori Toliko o objektivnosti onih koji ocjenjuju medijske slobode u Crnoj Gori, samim tim i istraživanja.

    I bez ovoga se može zaključiti o čemu se radi kada se uporede recimo Srbija i Crna Gora. Mislim da bi se svaki novinar u Srbiji mijenjao sa kolegama u Crnoj Gori, bez razmišljanja. Da se razumijemo, u izvještaju za Crnu Goru ima realnih zamjerku (RTCG, recimo), ali proglašavati Milku Tadić Mijović herojem i žrtvom bilo čega u Crnoj Gori je stvarno komično.
    Last edited by johnny bravo; 22-04-20 at 08:43.
    In vino veritas

  8. #1482
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Ne treba niko da nam govori kakva nam je medijska slobode, ne zivimo mi u Indiji, mada stoji da nikako ne mozemo biti iza Srbije.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  9. #1483
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,127
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Ne treba niko da nam govori kakva nam je medijska slobode, ne zivimo mi u Indiji, mada stoji da nikako ne mozemo biti iza Srbije.
    A sto nebi mogli? Imas u Srbiji dosta lokalnih stanica koje su protiv VUcica i njegovih satelita... Sa nacionalnom frekvencijom imas N1, O2... B92....
    Kod nas imas samo Tv Vijesti na nac.frekvencijom...

    Uglavnom tuzno je stanje i u jednu i u drugu drzavu... al bitno da nam se Milo i Vucko super slazu i kopiraju jedan drugog

  10. #1484
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    A sto nebi mogli? Imas u Srbiji dosta lokalnih stanica koje su protiv VUcica i njegovih satelita... Sa nacionalnom frekvencijom imas N1, O2... B92....
    Kod nas imas samo Tv Vijesti na nac.frekvencijom...

    Uglavnom tuzno je stanje i u jednu i u drugu drzavu... al bitno da nam se Milo i Vucko super slazu i kopiraju jedan drugog
    O2 (B92) i Prvu je kupio brat SNS funkcionera (Kopernikus) za preko100 miliona prije 2 godine. Pare je "zaradio" prodajom Kopernikusa za 10 miliona više nego što je posle platio te 2 televizije i to prodajom nikom drugom nego državnom telekomu.

    N1 i Nova nemaju nac. frekfencije a Happy ima. N1 i Novu je MTS ukinuo iz svog programa tako da samo ko ima pretplatu na SBB može da gleda te kanale.

    Nema televizije sa nac. frekfencijom gdje može da priviri neko kritički nastrojen.

    Olja Bećković, Ivan Ivanović i Kesić su pokupili prnje sa televizija sa nac. frekfencijom.

    Dosta pratim zbivanja gore pa znam da je stvarno MRAK.

    Zamisli našu medijsku scenu bez Vijesti i A1.

    Kod nas 90% ljudi čita Vijesti i Dan, kod njih tabloide.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  11. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  12. #1485
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Ne treba niko da nam govori kakva nam je medijska slobode, ne zivimo mi u Indiji, mada stoji da nikako ne mozemo biti iza Srbije.
    У Србији имаш ТВ, који су против власти, имаш новине, имаш новинске агенције, имаш talk show попут Кесића. Шта имаш код нас Вијести и Дан, и то ови први знају повремено да смање ту опозициону реторику.
    Hasta siempre!

  13. #1486
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    dok novinari izbacuju faxom poslate i copy paste vijesti, hoce li neko od njih da upita sta se desava sa ovim? crkamo zastaru?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  14. #1487
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Jao, čuveni godišnji indeksi Reportera bez granica.

    Za neupućene, metodologija dobijanja indeksa je takva da se skoro u potpunosti oslanja na upitnike koji popunjavaju lokalni saradnici ove NVO. Primjera radi, ja znam za dvoje takvih - novinarku i sociologa koji su dugogdišnji saradnici RSF - jedna je Milka Tadić Mijović, nesuđeni kandidat opozicije za predsjedničke izbore (inače, proglašena za jednog od "100 svjetskih heroja informisanja" ove organizacije, koja, ne samo da je saradnik, već najviše utiče na selekciju ostalih saradnika za Crnu Goru), a ime drugog ne bih navodio, ali ću reći da je sociolog (tačnije postaje sociolog), eks kolumnista Vijesti i dio dekora svakog opozicionog protesta u Crnoj Gori Toliko o objektivnosti onih koji ocjenjuju medijske slobode u Crnoj Gori, samim tim i istraživanja.

    I bez ovoga se može zaključiti o čemu se radi kada se uporede recimo Srbija i Crna Gora. Mislim da bi se svaki novinar u Srbiji mijenjao sa kolegama u Crnoj Gori, bez razmišljanja. Da se razumijemo, u izvještaju za Crnu Goru ima realnih zamjerku (RTCG, recimo), ali proglašavati Milku Tadić Mijović herojem i žrtvom bilo čega u Crnoj Gori je stvarno komično.
    Eto ga nas tradicionalni odgovor na svaku kritiku iz svijeta - ne valja vam kriterijum :-)

    Jeste da je RSF najuglednije svjetsko mjerilo medijskih sloboda - ali ga mi ne priznajemo. Znamo mi bolje, cujes, oni za slobode pitaju Milku i Ranku i Djoka, a znam ih kad su ovoliki bili, za cigare sam ih slao.

    Najvise boli sto se zaostaje za Srbijom. Istina, ne po drzavnoj kontroli medija, ali upitas li se koliko ima kod nas nerijesnih napada na novinare i medije, sve one bombe i metke u nogu, a koliko u Srbiji? I to se racuna.

  15. #1488
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    O2 (B92) i Prvu je kupio brat SNS funkcionera (Kopernikus) za preko100 miliona prije 2 godine. Pare je "zaradio" prodajom Kopernikusa za 10 miliona više nego što je posle platio te 2 televizije i to prodajom nikom drugom nego državnom telekomu.

    N1 i Nova nemaju nac. frekfencije a Happy ima. N1 i Novu je MTS ukinuo iz svog programa tako da samo ko ima pretplatu na SBB može da gleda te kanale.

    Nema televizije sa nac. frekfencijom gdje može da priviri neko kritički nastrojen.

    Olja Bećković, Ivan Ivanović i Kesić su pokupili prnje sa televizija sa nac. frekfencijom.

    Dosta pratim zbivanja gore pa znam da je stvarno MRAK.

    Zamisli našu medijsku scenu bez Vijesti i A1.

    Kod nas 90% ljudi čita Vijesti i Dan, kod njih tabloide.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Gora je medijska scena u Srbiji dosta.

    Ne zaostajemo mi za njima zbog toga, vec zbog velikog broja nerijesenih napada na novinare i medije. Plus ona hapsenja novinara uz obrazlozenje "ne kaze se eksplozija no nesto je puklo" u Vili Gorica. Dodje sve to za naplatu, a onda placemo kao ovo johnny bravo i kukamo da su kriterijumi nefer.

  16. #1489
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Gora je medijska scena u Srbiji dosta.

    Ne zaostajemo mi za njima zbog toga, vec zbog velikog broja nerijesenih napada na novinare i medije. Plus ona hapsenja novinara uz obrazlozenje "ne kaze se eksplozija no nesto je puklo" u Vili Gorica. Dodje sve to za naplatu, a onda placemo kao ovo johnny bravo i kukamo da su kriterijumi nefer.
    Ma ne velim ja da je kod nas ok. Slučaj Olivere Lakić je dovoljan da ne idemo dalje.

    Samo istine radi sam reagovao, a svako ko iole prati dešavanja kod nas i gore se mora složiti sa onim što sam napisao, a isto to si ti sažeo u tvojoj prvoj rečenici.

    Doduše, palili su i oni kuću istraživačkog novinara (sa sve novinarom i ženom unutra koji su fala bogu preživjeli)

    https://www.google.com/amp/s/www.slo.../30389542.html

    A Jutka je svojevremeno isključivao struju repetitorima i gasio tv signal kad je išla emisija život priča gdje se pojavila seksualno zlostavljana Jutkina radnica.

    Mislim da je naša ocjena loša, koliko zbog slučajeva tipa Lakić toliko i zbog nezakonitih smjena u savjetu RTCG (za nevjerne tome sud potvrdio da su nezakonite, ali izio vuk magarca).



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 22-04-20 at 13:03.

  17. #1490
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Zar ne uhapsiše prije desetak dana novinarku koja je prenijela da u Novom Sadu u bolnici nema dovoljno zaštitne opreme? I sa napadima i bez napada, koliko god da smo loši ono što se u Srbiji dešava mnogo je gore. U Slobovo doba nije bilo onakvog mraka. Mene je sramota samo kad slušam kakva pitanja Vučiću postavljaju na konferencijama za štampu. Kod nas opozicionar može da se čuje i na rtcg, tamo na nacionalnoj frekvenciji nema teorije da se može neko pojaviti iz opozicije. Voditeljke po dnevnicima svega i svačega na račun opozicije izgovaraju. Da ne gledamo svojim očima pa i da povjerujemo da su ispred nas. Zasebna je priča što biti bolji od nekoga ko je loš ne znači biti dobar.

  18. #1491
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Iskreno, valjalo bi analizirati uporedo RTCG i RTS, mislim da bi bila mrtva trka. Samo se valja sjetiti koliko je dana RTCG o litijama javljao u 15-om minutu bez slike. Kakve su da su, najvece su okupljanje u istoriji Crne Gore, sramota je tako izvjestavati.

    Vucic je daleko vise poklopio medijsku scenu Srbije, plus ju je srozao daleko ispod nivoa u Crnoj Gori. Medjutim, za medjunarodne organizacije koje slobodu stampe mjere kvalitet medija je manje bitan od toga da li novinare ubijaju, prebijaju, hapse, kako se cini po vecini svijeta van Evrope. Tu Crna Gora zestoko gubi poene.

  19. #1492
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Da budem crnohumoran pa da pitam koga će to Vučić da bije kad mu svi titraju i utrkuju se u napadima na opoziciju? Kesića i Ivanovića? To je isto kao kad bi u Crnoj Gori apsolutno svaki medij titrao dps-u osim TBOK.

  20. #1493
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,010
    Thanks Thanks Given 
    5,021
    Thanks Thanks Received 
    2,428
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Na rts ga je isprozivala voditeljka,plavusha,zab. sam joj ime,i to bash dobro,posle je Kesić to prikazivao u emisiji,onda Joksimovika se praktichno sprdala sa njim...Ivanović im dupe pomjera svaki put.
    ...

  21. #1494
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,335
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Krenula nesto i onda se prepala ova sa RTS
    A ona Joskimovic glumi da je iz CG
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  22. #1495
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Ovo je sramota da se dešava. Žena sa akutnim abdomenom se 4 dana vrti bez dijagnoze i terapije. Najobičniji rentgen abdomena rješava dijagnozu, da ne pominjemo ultrazvuk. Ima li ko da je postavi tamo ili su svi iz bp bolnice na specijalizaciji u pg ostali u pg. Znam da dostina jeste.

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...jegovu-suprugu

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Superhik For This Useful Post:


  24. #1496
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,929
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Jel ovaj misli da je iznad zakona? Znaci za obicnog gradjanina vaze jedna pravila a za Rista i DF druga? Odma u aps staroga manipulatora.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  25. #1497
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    izvini Mojsije ali on je to vidio od funkcionera DPS iz Danilovgrada koji je zatecen posle 19 sati u lokalu i pusten kao da su ga u kucu nasli tako da je isti arsin ....

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  26. #1498
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,335
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    izvini Mojsije ali on je to vidio od funkcionera DPS iz Danilovgrada koji je zatecen posle 19 sati u lokalu i pusten kao da su ga u kucu nasli tako da je isti arsin ....

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Realno koji mu je ovo put da krsi naredbe.Za sada nista, tako da
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  27. #1499
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,929
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Svejedno od koga god da je vidio. Sve njih zajedno u betonjerku ka ove sto su na klupu sjedjeli.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  28. #1500
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Realno momci jedni druge drze za jajca pa kad kome sto treba opusti stisak

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Page 60 of 210 FirstFirst ... 105056575859606162636470110160 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ministar sporta i medija ???
    By gatsbyy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 18-04-10, 00:26
  2. Ministarstvo kulture, sporta i medija tuži Ford
    By gatsbyy in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 28-01-09, 23:07
  3. Kuda ovo vodi-opet napad na predstavnike medija!
    By Matadorr in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 364
    Last Post: 20-09-07, 11:29
  4. Etika medija kao filozofska refleksija
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 39
    Last Post: 07-07-05, 15:38
  5. uticaj pop kulture i medija na formiranje svijesti u CG
    By LoVeRmAn_pG in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 23-02-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •