Page 155 of 210 FirstFirst ... 55105145151152153154155156157158159165205 ... LastLast
Results 3,851 to 3,875 of 5229

Thread: Iz raznih medija [2020]

  1. #3851
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Biće priče kao u Srbiji, najjači rast u Evropi imamo.
    Jači smo od ovih ranije.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #3852
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Siromastvo ce sigurno ici na preko 30% na nivou drzave.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    siromaštvo je već sad na 30% na nivou države, a kako se stvari odvijaju nažalost će rasti


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  3. #3853
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,620
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Za nekoga ko pomenu da zivi od procjena situacije, ovo ti bas lose ide.
    Prica o povratku turizma je ok da mi imamo druge grane privrede koje drze ekonomiju, pa onda je samo bitno da se turisti vrate i trose pare.
    Ali situacija nije bas takva.
    Vecina CG ekonomije se bazira na trgovini, gradjevini i uslugama(namjerno preskacem turizam). Trgovina ima vec pad od 15 odato. To je uticalo na smanjenje zaposlenosti i povecanje maloprodajnih cijena. Povecanje maloprodajnih cijena ce uticati na cijene u turizmu.
    Uvoz je opao za 30% jer se nema kome prodati roba. (To je info iz jula mjeseca, nove cekamo). Smanjenje uvoza ce dovesri do smanjenja ponude, a samim tim i porastom cijene naustrb kvaliteta. To ce se opet odraziti na cijene u turizmu, tj na odnos turisticke usluge za cijenu koju platis.
    I onda dolazimo do usluga koje su pokrivale te sektore. To su razna odrzavanja i administrativne i razne usluge. Tu je pad zaposlenih najveci. Ko ce da odrzava taj turizam raznim uslugama od cistacica, preko snabdjevaca do eletricara, molera, majstora i raznih digitalnih usluga.
    I onda kad sve ovo saberes ti ocekujes rast na drzavnom nivou 5%. Na ovo dodaj gradjevinski sektor koji lagano ide dje i turizam.
    Bice populiticke price kako je porastao turizam, ali poslije pada od 90,2% sve nekako dodje kao uspjeh.

    Drzavni dug je 3,284 milijarde. Od cega drzava duguje za penzije oko 2 miliona, i duguje firmama 43 miliona, blize 44.
    Dug prema bankama privrede i stanovnistva je takodje oko 3,2 milijarde.
    Ukupan iznos blokiranih sredstava je 730 miliona.

    Bas se nadam da ce se ovo promijeniti za godinu dana.


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ne znam zasto si bas toliko pesimistican za turizam za narednu godinu. Od ove godine ne moze bit gore. Istrazivanja upucuju da ljudi zele da putuju, da se javlja zamor od slusanja o pandemiji po citavi dan. 6 mjeseci od danas nije malo da se virus stavi pod kontrolu. Kakvu takvu, da EU i USA funkcionisu. Svijet ne moze stat narednih 12-24 mjeseca.

    S toga, mislim da je 50-60% turizma iz 2019te realno poluoptimistican scenario. 20-30% je pesimisticno. 70-80% je optimisticno.

    Od EU i MMFa takodje zavisi koliko cemo iduce godine rasti. 2-3% je pesimisticno. 4-6% je realisticno. Sve preko je previse optimisticno.

    Mislim da je 5-6% realan rast dogodine. S pocetkom oporavka turizma, i investiranjem EU u novu vlast, mislim da mozemo da krecemo da izlazimo iz ovoga tunela.

  4. #3854
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Za nekoga ko pomenu da zivi od procjena situacije, ovo ti bas lose ide.
    Prica o povratku turizma je ok da mi imamo druge grane privrede koje drze ekonomiju, pa onda je samo bitno da se turisti vrate i trose pare.
    Ali situacija nije bas takva.
    Vecina CG ekonomije se bazira na trgovini, gradjevini i uslugama(namjerno preskacem turizam). Trgovina ima vec pad od 15 odato. To je uticalo na smanjenje zaposlenosti i povecanje maloprodajnih cijena. Povecanje maloprodajnih cijena ce uticati na cijene u turizmu.
    Uvoz je opao za 30% jer se nema kome prodati roba. (To je info iz jula mjeseca, nove cekamo). Smanjenje uvoza ce dovesri do smanjenja ponude, a samim tim i porastom cijene naustrb kvaliteta. To ce se opet odraziti na cijene u turizmu, tj na odnos turisticke usluge za cijenu koju platis.
    I onda dolazimo do usluga koje su pokrivale te sektore. To su razna odrzavanja i administrativne i razne usluge. Tu je pad zaposlenih najveci. Ko ce da odrzava taj turizam raznim uslugama od cistacica, preko snabdjevaca do eletricara, molera, majstora i raznih digitalnih usluga.
    I onda kad sve ovo saberes ti ocekujes rast na drzavnom nivou 5%. Na ovo dodaj gradjevinski sektor koji lagano ide dje i turizam.
    Bice populiticke price kako je porastao turizam, ali poslije pada od 90,2% sve nekako dodje kao uspjeh.

    Drzavni dug je 3,284 milijarde. Od cega drzava duguje za penzije oko 2 miliona, i duguje firmama 43 miliona, blize 44.
    Dug prema bankama privrede i stanovnistva je takodje oko 3,2 milijarde.
    Ukupan iznos blokiranih sredstava je 730 miliona.

    Bas se nadam da ce se ovo promijeniti za godinu dana.


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ja kažem da mi je realno moguć rast u 2021 u odnosu na 2020, odnosno posle pada turizma od 90% i pada ekonomije od pocinjeninih 12-13% (mislim minimum 15%). Onda se relativno lako vratiti, naročito u turizmu, i odradti na nivou ekonomije nekih +5%. Nije nerealno. To ti je uz dobru vakcinu i da ti dođu standardni Srbi, Rusi, čak i manje nego obično. Doduše ako ne bude dobre Covid vakcine, utulili smo ga. Svakako i u dobrom scenariju biće ekstremno gadno negdje do juna 2021, a onda u drugoj polovini godine malčice lakše. Tu je negdje u Q1 u 2021 i neki bottom. Ovo sve ponovo sa kvalitetnom vakcinom.

    Znači, pričam o rastu u 2021 u odnosu na 2020, koja je kataklizma.

    A za povratak na nivo 2019 3-4 godine će trebat.

    Ulaganja u EU - daleko je do murava. Treba tu vremena, ne ide to brzo. Da sada krenu da se bave, rezultati su za par godina. Dovoljno je da nas SB i MMF podrže da nađemo pare za refinansiranje dospjelih obaveza u 2021 i da ne bankrotiramo kao država i da pjevamo od sreće. Ovo sve uz smanjenje plata i penzija za makar 20% u prosjeku, jer je postojeći nivo neodrživ.
    Takođe, Markovićeva vlada i stara većina izglasala je neke penzijske zakone za koje niko ne zna koliko će koštat, što bi se moralo stornirati. Isto kao što su ukinute one imbecilne naknade majkama troje đece, za koje su rekli da će koštati 6 Mln, a koštale su 36 Mln godišnje, a uz to i neustavne.
    Last edited by Gagarin; 26-10-20 at 10:28.

  5. #3855
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne znam zasto si bas toliko pesimistican za turizam za narednu godinu. Od ove godine ne moze bit gore. Istrazivanja upucuju da ljudi zele da putuju, da se javlja zamor od slusanja o pandemiji po citavi dan. 6 mjeseci od danas nije malo da se virus stavi pod kontrolu. Kakvu takvu, da EU i USA funkcionisu. Svijet ne moze stat narednih 12-24 mjeseca.

    S toga, mislim da je 50-60% turizma iz 2019te realno poluoptimistican scenario. 20-30% je pesimisticno. 70-80% je optimisticno.

    Od EU i MMFa takodje zavisi koliko cemo iduce godine rasti. 2-3% je pesimisticno. 4-6% je realisticno. Sve preko je previse optimisticno.

    Mislim da je 5-6% realan rast dogodine. S pocetkom oporavka turizma, i investiranjem EU u novu vlast, mislim da mozemo da krecemo da izlazimo iz ovoga tunela.
    Nisam ja pesimistican u pogledu turizma toliko, tj cistog rentiranja soba i restorana/barova.
    Ali ostatak te privrede broji crne dane. Dje su rentakar agencije koje ce smanjiti vozni park, pa iduce godine mozda imamo polovnjake ili ce pitati po komsiluku ima li koga da mu auto ne treba(to se i prosle godine radilo). Pitanje je koliko ce se neocarinjenih auta sa placeva po cetinju ponovo smjeti da vozi na renti na poziv nekome. Taksi sluzbe su vec pocele rasprodaju starih vozila, ali nema zamjene novih. Dje su turisticke organizacije i organizovanje tura. Tek je to desetkovano i tesko ce se tako lako popuniti. Ti ljudi su vec poceli da nalaze druga zaposlenja, vecina njih u drzavnoj upravi(ovo pricam iz licnih poznanstava, ne znam uopsteno).
    Sve ce to uticati na odnos cijena kvalitet(koji je kod nas vec godinama los) da se ne nadam toliko brzom oporavku ukupnog turizma u narednih 5 godina.
    Dje su poslovi koji su bili naslinjeni na turizam kroz pruzanje usluga svemu ovime, to necu ni da pominjem.
    U julu mjesecu pad ulaganja u osnovna sredstva je bio 30%. Dakle nema sirenja kapaciteta i novih radnih mjesta. Sve je to stalo. Koliki pad po tom pitanju ce biti u decembru, strah me da nagadjam. Do aprila iduce godine se moze desiti da ti priuceni majstor popravlja nesto po cijeni skoro duplo nego ove godine.
    30 godina ovakve price zovemo izdajom, mracenjem i guramo pod tepih. Korona kriza je samo ubrzala propast svega ovoga, da samo pitam kako ce se grane na koje se turizam naslanja ispratiti porast u turizmu.
    Dje mi je preper @Gandalf_White, jedino me on izgleda razumije


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  6. #3856
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,897
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    Jel ovo racunica Ja i jos 3 imamo platu po 250 evra, a direktor u rudnik 5000, pa nam je prosjek 1500?

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...zaradjuju-vise

  7. #3857
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    @Gagarin da ne quotujem svako malo. Znam da je realan rast moguc, samo ga ne ocekujem na 5% na drzavnom nivou. Blizi sam vidjenju od 3% realnog rasta. Do sada smo u rast dodavali i neke pozajmice koje su ulozene u neke infrastrukturne projekte, ali se sve svodilo na precijenjeno placanje tajkunskim firmama. Pa mi smo u rast privrede racunali pare iz AbuDabi fonda, a to je uticalo na rast privrede taman kao da smo ih na trg naslozili na gomilu i zapalili. Svede sa na manje vise isto.
    Rekao sam vec i gore, nisam ja pesimista u okviru pojedinih djelova turisticke privrede, ali za ostale nisam siguran koliko ce im brzo trebati za oporavak. A sve to moze uticati na percepciju naseg turizma i koliko smo dobri domacini.


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  8. #3858
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Nisam ja pesimistican u pogledu turizma toliko, tj cistog rentiranja soba i restorana/barova.
    Ali ostatak te privrede broji crne dane. Dje su rentakar agencije koje ce smanjiti vozni park, pa iduce godine mozda imamo polovnjake ili ce pitati po komsiluku ima li koga da mu auto ne treba(to se i prosle godine radilo). Pitanje je koliko ce se neocarinjenih auta sa placeva po cetinju ponovo smjeti da vozi na renti na poziv nekome. Taksi sluzbe su vec pocele rasprodaju starih vozila, ali nema zamjene novih. Dje su turisticke organizacije i organizovanje tura. Tek je to desetkovano i tesko ce se tako lako popuniti. Ti ljudi su vec poceli da nalaze druga zaposlenja, vecina njih u drzavnoj upravi(ovo pricam iz licnih poznanstava, ne znam uopsteno).
    Sve ce to uticati na odnos cijena kvalitet(koji je kod nas vec godinama los) da se ne nadam toliko brzom oporavku ukupnog turizma u narednih 5 godina.
    Dje su poslovi koji su bili naslinjeni na turizam kroz pruzanje usluga svemu ovime, to necu ni da pominjem.
    U julu mjesecu pad ulaganja u osnovna sredstva je bio 30%. Dakle nema sirenja kapaciteta i novih radnih mjesta. Sve je to stalo. Koliki pad po tom pitanju ce biti u decembru, strah me da nagadjam. Do aprila iduce godine se moze desiti da ti priuceni majstor popravlja nesto po cijeni skoro duplo nego ove godine.
    30 godina ovakve price zovemo izdajom, mracenjem i guramo pod tepih. Korona kriza je samo ubrzala propast svega ovoga, da samo pitam kako ce se grane na koje se turizam naslanja ispratiti porast u turizmu.
    Dje mi je preper @Gandalf_White, jedino me on izgleda razumije


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Da me nisi tagovao ne bih ni vidio šta se piše velika vremenska razlika a radim puno i onda slabije udjem na forum.

    Ovo što si gore napisao sam potpuno saglasan i generalno u ovom dijelu opravka privrede.
    Ja nijesam preveliki optimista što se tiče turizma, u ostatak privrede neću previše zalaziti rekao si ti i oko pada prometa a da ne pričamo oko neplaćanja itd najbolje vi znate kako vam je.

    Ali oko turizma par rečenica čisto da se razumijemo i da vidimo kakva su kretanja.

    Niko ne zna šta će biti za pola godine, ja sam se krajem februara nadao da će se virus zadržati u Aziji i da ćemo imati najjaču sezonu ikada, ali onda je sve pošlo do djavola kad je krenula Italija i Francuska... Pa onda kad su krenule mjere hajde nešto će se izvući možda iz jula... Ali na kraju otpiši totala i to je to. A tako je skoro svuda u svijetu bilo negdje manje negdje više, mi smo deblji kraj izvukli. Ostvario je Neum više noćenja nego cijela CG...

    Na osnovu dostupnih podataka oko vakcine par stvari je jasno :
    Sve da vakcina i stigne tamo do februara Marta, trebaće makar godinu da se vakciniše dovoljan dio populacije svijeta da bi se život vratio u normalu. Nama se zdravstveni sistem raspada i nijesmo zemlja koju bi stranci nazvali sigurnom što se virusa tiče čak i da se sjutra situacija stabilizuje.

    Ali hajde sve na stranu da stavimo i da kažemo da će 2021 donijeti 70% nocenja od 2019.
    Koliki će tu biti stvarni prihod ?

    U CG je preko 70% smještajnih kapaciteta u pvt smještajima što znači da će nastati cjenovni rat. Neko će držati visoke cijene kao ove godine ali će dobar dio da ih obali za 30%-50% od prošle godine.
    Jednostavno će morati jer će i ostale zemlje isto da urade prateći trendove ekonomske krize i borba za svakog gosta.
    Znači možemo imati 70% noćenja ali ćemo imati svega 35-45% prihoda od 2019.
    Gdje idu ti prihodi? Zaostale rate za kredite, zaostale rente, zaostali porezi, zaostali računi sve je zaostalo. Vrlo malo u investicije će da ode.

    Dalje, svaka država se bori za domaćeg gosta i to će samo da pojača. Neke zemlje su već ove godine imale travel vaučere a ovdje gdje sam ja je prošle nedelje u saveznoj državi podijeljeno za manje od sat vremena 4 miliona dolara vaučera za putovanja, 50 dolara po osobi za noćenje u hotelu u gradu i 100 dolara u ruralnim područjima, ko se prijavio prijavio to je odmah planulo. Za očekivati je da za nas važna tržišta kao što su Njemci, Francuzi, Austrijanci, Poljaci itd ostanu kući ili poput Rusa zbog povoljnog kursa izaberu Tursku ili Krim ili jednostavno uzmu džaba pakete u Grčkoj Španiji Italiji ili Egiptu.
    Vec vidimo da i ovo malo turista koji su putovali ove godine mijenjaju svoje navike, ne idu predaleko od matične zemlje i odlučuju se na dobru putnu povezanost (CG nema dobru povezanost) i zato je recimo Istra zgazila ove godine dok je Dubrovnik klasični gubitaš. Mislim da je realno nesto slično očekivati i sledeće godine.
    Novi ministar turizma ispred sebe će imati veliki izazov, ja bih rekao da mu treba neko 20-25 miliona za digitalni marketing za sledeću godinu i promocija CG kao veze ruralnog i urbanog sa akcentom na planine (hotela na žalost nemamo dovoljno na sjeveru pa će tu morati da se improvizuje).

    Ne znam... Ne vidim da će CG turizam da se povrati sledeće godine, šansu ce imati veliki hoteli i resorti poput Porto Montenegro i Porto Novi (ne znam otvara li Luštica) kao gated communities.

    Opet se vraćamo na zavisnost od Srba i mislim da ćemo opet postati super destinacija za njih kad padnu cijene, ali i Grci i Bugari će tu da ulete.

    Ja iskreno ne razumijem kako ćemo da se izvadimo iz svega ovoga i da se vratimo na staro.
    Ono što mogu slobodno da kažem je da cijene iz 2019 nećemo vidjeti do 2025...
    Sačekati da vidimo šta nosi zima. Ne pitamo se previše.
    Ja sam sve objekte zatvorio i iselio da mi ne idu rente i fixni troškovi, da padnu malo kirije pa će se lako krenuti iz početka
    One Ring to Rule them all...

  9. #3859
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,771
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Ja sam prosle nedelje poslom bio na dan u Kotor pa u Budvu i treci dan u Herceg Novi.
    Ovi ljudi koje sam vidio vrlo su uplaseni da ce se ovakva situacija prenijeti i na sledecu godinu.
    Razumijem njihov strah,koga zmija ujede i gustera se plasi.
    Ne daj Boze jos jedna ovakva sezona ne vjerujem da bi izdrzali bez teskih lomova.
    Ako stanje bude stabilno oporavicemo se ja mislim relativno brzo.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  10. #3860
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Ja sam prosle nedelje poslom bio na dan u Kotor pa u Budvu i treci dan u Herceg Novi.
    Ovi ljudi koje sam vidio vrlo su uplaseni da ce se ovakva situacija prenijeti i na sledecu godinu.
    Razumijem njihov strah,koga zmija ujede i gustera se plasi.
    Ne daj Boze jos jedna ovakva sezona ne vjerujem da bi izdrzali bez teskih lomova.
    Ako stanje bude stabilno oporavicemo se ja mislim relativno brzo.
    Oporavak je prelagan kada uslovi za avio saobraćaj budu normalizovani.
    Eto sreća u nesreći, uništili smo i rasprodali skoro sve pa nema previše sta da propadne.
    70+% smještaja u državi nam je privatni smještaj, veliki hoteli su uglavnom u rukama užasno bogatih tajkuna ili neznanih vlasnika, a krevet će biti krevet ove ili sledeće godine ili za 3 godine...
    Malo krečenja i jeftine radne snage i staje se opet na noge. Turisti dolaze da spavaju jedu i troše devize u vanpansionskoj potrošnji.

    Restoran će se otvoriti opet i ako se zatvori, gdje bude potražnje biće i ponude (bitno je kakva potražnja i vraćamo li se opet na hamburgere ili gambore).

    Poljoprivredu skoro da nemamo jer 90% hrane uvozimo pa će je neko drugi prozivoditi da je mi služimo strancima (ogroman posao za novog ministra turizma da se poljoprivreda za 6 mjeseci digne koliko toliko što za turizam što za domaće potrebe).


    Ali i dalje su pitanja:

    Da li će situacija biti stabilnija nego ovo ljeto?
    Hoće li turisti doći?
    Turisti odakle?(veoma važno jer nije isto turista iz Srbije/Albanije/Kosova ili Njemac/Šveđanin/Francuz)
    Šta ćemo uraditi sa cijenama?
    Šta će država uraditi po pitanju promocije?( jer ovi do sad se nisu pitali, NTO sigurno najgori od preko 200 zemalja svijeta imamo)
    Last edited by Gandalf_White; 26-10-20 at 11:59.
    One Ring to Rule them all...

  11. #3861
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    ^ da se nadovežem na detalj oko promocije, pominje to ovaj turistički radnik
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...amoli-da-dodju
    "I shut my mouth and hold the light"

  12. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  13. #3862
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    ^ da se nadovežem na detalj oko promocije, pominje to ovaj turistički radnik
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...amoli-da-dodju
    Ovaj je tip uradio više za promociju CG u Austriji i Njemačkoj nego MORT i NTO sa svim sajmovima i njihovim promocijama zadnje 30 godina.
    Da su pametni da ga zovnu kao savjetnika u MoRT da počinu
    One Ring to Rule them all...

  14. #3863
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,620
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Oporavak je prelagan kada uslovi za avio saobraćaj budu normalizovani.
    Eto sreća u nesreći, uništili smo i rasprodali skoro sve pa nema previše sta da propadne.
    70+% smještaja u državi nam je privatni smještaj, veliki hoteli su uglavnom u rukama užasno bogatih tajkuna ili neznanih vlasnika, a krevet će biti krevet ove ili sledeće godine ili za 3 godine...
    Malo krečenja i jeftine radne snage i staje se opet na noge. Turisti dolaze da spavaju jedu i troše devize u vanpansionskoj potrošnji.

    Restoran će se otvoriti opet i ako se zatvori, gdje bude potražnje biće i ponude (bitno je kakva potražnja i vraćamo li se opet na hamburgere ili gambore).

    Poljoprivredu skoro da nemamo jer 90% hrane uvozimo pa će je neko drugi prozivoditi da je mi služimo strancima (ogroman posao za novog ministra turizma da se poljoprivreda za 6 mjeseci digne koliko toliko što za turizam što za domaće potrebe).


    Ali i dalje su pitanja:

    Da li će situacija biti stabilnija nego ovo ljeto?
    Hoće li turisti doći?
    Turisti odakle?(veoma važno jer nije isto turista iz Srbije/Albanije/Kosova ili Njemac/Šveđanin/Francuz)
    Šta ćemo uraditi sa cijenama?
    Šta će država uraditi po pitanju promocije?( jer ovi do sad se nisu pitali, NTO sigurno najgori od preko 200 zemalja svijeta imamo)
    Mislim da ce se do aprila 2021 steci uslovi za pocetak normalizovanja avio saobracaja. EU sad prolazi kroz novi talas pandemije, i vjerujem da u narednih 6 mjeseci ce se konsolidovati i donijeti dodatne mjere za zivot sa virusom. U vakcinu se ne trebamo previse pouzdavati, jer su vece sanse da je nece bit. Sve i da je bude makar ce godinu dana trajat proces vakcinisanja ljudi koji je budu htjeli uzeti...

    Dakle, oporavak turizma i avio saobracaja ce trajati 3-4 godine. Mi ako dogodine budemo finansijski na makar 60% prihoda od 2019te bilo bi super, a ako bude 70-75% to bi bilo odlicno. gosti

    Za iducu godinu moramo da napravimo strategiju da nam gosti 80-90% budu iz ExYu+Albania.

    Srbija, Bosna, Albanija, Kosovo, rusija, ukrajina, bjelorusija... to treba da ugrabimo. Da uzmemo goste koji bi inace isli u hrvatsku, egipat, tursku... + nase tradicionalne goste. Na EU goste ne treba puno racunati, sto ne znaci da ne treba raditi i sa njima, da im se marketinski predstavimo pa ko dodje dodje. To su partnerstva za sezonu 2022 i nadalje...

    Cijene bi valjalo malo regulisati, ali ne previse u odnosu na 2019, jer ko oce da dodje doci ce bez obzira je li mu noc jeftinija 10 ili 20 eura... Masovno dampovanje cijena nece privuci proporcionalno veci broj gostiju. Ne postoji ta elasticnost traznje.

    Da vidimo i u novoj Vladi ko ce bit ministar turizma i ekologije... tu postoji dosta potencijala ako se drzava ukljuci...

  15. #3864
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Puštite vi tu priču oko turizma, vidite li da narod i dalje uredno plaća struju pa se plate u EPCG i slične državne firme ne moraju smanjivati.
    Čak i Verica zadrža mjesto u Plantaže i ostade joj lijepa plata.
    Sve ređe idem do grada ali mi se takođe čini da svaki put ima sve više i više džipova. Kakav standard baćo moj.
    Možda kokainski biznis cvjeta ovih dana.

  16. #3865
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,550
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Pa kaze jutarnja naslovnica kod susjeda...

    Last edited by Fidel Castro; 27-10-20 at 09:47.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #3866
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ma ajde
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  18. #3867
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ic-krsio-zakon

    Specijalno državno tužilaštvo odbacilo je krivičnu prijavu Mreže za afirmaciju nevladinog sektora (MANS) protiv novog - starog gradonačelnika Budve Marka Carevića - zbog zloupotrebe službenog položaja.

    pravna država i tako to. sve može u CG. sramota


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  19. #3868
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa kaze jutarnja naslovnica kod susjeda...

    Iha. I to ni manje ni više nego Canetov Nacional.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  20. #3869
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ic-krsio-zakon

    Specijalno državno tužilaštvo odbacilo je krivičnu prijavu Mreže za afirmaciju nevladinog sektora (MANS) protiv novog - starog gradonačelnika Budve Marka Carevića - zbog zloupotrebe službenog položaja.

    pravna država i tako to. sve može u CG. sramota


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Aha, ovo je oko ulica, mislio sam da se radi o uzurpaciji državnog zemljišta... To je valjda još u izviđaju...

    Sent from my Motorola 8400

  21. #3870
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,550
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ic-krsio-zakon

    Specijalno državno tužilaštvo odbacilo je krivičnu prijavu Mreže za afirmaciju nevladinog sektora (MANS) protiv novog - starog gradonačelnika Budve Marka Carevića - zbog zloupotrebe službenog položaja.

    pravna država i tako to. sve može u CG. sramota


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Uvijek me ove odbačene tužbe trulog tužilaštva podsjete na onu priču o orlu ili koja je već ptica bila..

    Kad je čika Bato u pitanju, dokaza ima milion al' džabe je sve kad sistem ne postoji.

    Sa jednog od gradilista u BD...



    Svaki od ovih tužilaca i sudija bi mi ležalo koju godinu uz doživotnu zabranu obavljanja bilo kojeg posla koji ima veze sa sudstvom.


    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Iha. I to ni manje ni više nego Canetov Nacional.
    Ne'am pojma iskreno. Jedva i naše medije pratim a kamoli komšijske.

    Nego se ova slika provlači svuda od jutros a vidjeh da je niko nije zakačio ovdje...

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    Last edited by Fidel Castro; 27-10-20 at 12:36.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #3871
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Aha, ovo je oko ulica, mislio sam da se radi o uzurpaciji državnog zemljišta... To je valjda još u izviđaju...

    Sent from my Motorola 8400
    kad izvide i to će u fioku. pa kad bude trebala usluga onda će dalje znaš kako ide

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Uvijek me ove odbačene tužbe trulog tužilaštva podsjete na onu priču o orlu ili koja je već ptica bila..

    Kad je čika Bato u pitanju, dokaza ima milion al' džabe je sve kad sistem ne postoji.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    za jedno pedeset godina možda bude sistem odje. do tada će običan čoek da plaća sve obaveze redovno a Carević i slični njemu da uništavaju ovu državu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  23. #3872
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,550
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    Dok se pravosudni sistem u potpunosti ne re-organizuje i ne sredi, NISTA se znacajno nece uradit' niti promjenit' u CG.

    A njega je najteze promjenit' i to je proces koji se ne moze odradit' "preko noci".
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #3873
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,771
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Evo vlada gospodina Markovica danas je imenovala novog direktora klinicko bolnickog centra institucie sa 2.350 zaposlenih nesrecnu Didu Đurovic.
    Meni je to stvarno fenomen u ponasanju,da imamo mandatara novog i da ni jedna od partija koje su imale ministre najvjerovatnije nece biti u novoj vladi i oni imenuju po cijeli dan po pola sluzbenih listova zadnjih nekoliko brojeva su imenovanja.
    Nova direktorica me ne čudi,ona je za žaljenje.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  25. #3874
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,224
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    4,550
    Thanked in
    2,408 Posts

    Default

    A koliku platu vi primate sa vaseg prethodnog posla? :stupid:



    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ektorska-plata
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  26. #3875
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,771
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Kakva je ovo bagra lopovska,nevjerovatno.
    Oni čim oči otvore razmišljaju koliko će ukrasti toga dana.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

Page 155 of 210 FirstFirst ... 55105145151152153154155156157158159165205 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. ministar sporta i medija ???
    By gatsbyy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 18-04-10, 00:26
  2. Ministarstvo kulture, sporta i medija tuži Ford
    By gatsbyy in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 28-01-09, 23:07
  3. Kuda ovo vodi-opet napad na predstavnike medija!
    By Matadorr in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 364
    Last Post: 20-09-07, 11:29
  4. Etika medija kao filozofska refleksija
    By Hari Krisna in forum Religija i filozofija
    Replies: 39
    Last Post: 07-07-05, 15:38
  5. uticaj pop kulture i medija na formiranje svijesti u CG
    By LoVeRmAn_pG in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 23-02-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •