Page 322 of 497 FirstFirst ... 222272312318319320321322323324325326332372422 ... LastLast
Results 8,026 to 8,050 of 12406

Thread: Korisnicki problemi sa T-COM internetom

  1. #8026
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    da li bi neko mogao ovo da provjeri ili popravi eventualno?

    Bako, jebeš li što?

  2. #8027
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    iskljuci firewall na ruteru

    Firewall / Intrusion Detection / Odcekiraj SPI and Anti-DOS protection
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  3. #8028
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    04°08'15.00"N 16°23'42.00"E
    Posts
    4,569
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto je ovo?niko nema problema sa adsl-om eo 2-3 dana?zakljucajte temu onda :mrgreen:
    1993-2020

  4. #8029
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imam ja

    kako podesiti ruter dsl 584t ?????

    pratio sam upustvo sa sajta t-coma i to je ok imam net al je spoooooor nevidjeno i svako malo mi pukne veza i odma se vrati....na speed test download mi je 10kb/s a trebao bi bit 200 kb/s

    da li to moze da se podesi na ruteru jer do sad sam na net izlazio preko drugog kompa i sve je radilo normalno..........

  5. #8030
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    732
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je ping zadnjih dana bio preko 100, danas 92...oce li bit bolje

  6. #8031
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tote a.k.a Qler View Post
    imam ja

    kako podesiti ruter dsl 584t ?????

    pratio sam upustvo sa sajta t-coma i to je ok imam net al je spoooooor nevidjeno i svako malo mi pukne veza i odma se vrati....na speed test download mi je 10kb/s a trebao bi bit 200 kb/s

    da li to moze da se podesi na ruteru jer do sad sam na net izlazio preko drugog kompa i sve je radilo normalno..........
    Probaj sa resetom sa zadnje strane , pritisni i čekaj dok se ne pogase led diode sa prednje strane. Podesi ga kroz wizzard i probaj, ako je isto probaj da eliminišeš spliter, ubodi onaj kabel što ulazi u spliter direktno u ruter, ako je isto, kupi novi ruter, nemaš tu što da podešavaš osim mtu i mru, ako su te vrijednosti loše postavljene na DSLAM-u možeš da probaš da ih pomjeriš na 1500 obije ali sumnjam da je to.

  7. #8032
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by peros View Post
    Meni je ping zadnjih dana bio preko 100, danas 92...oce li bit bolje
    Pa ako je sa 100 za jedan dan pao na 92 sjutra bi trebao biti 84, budi strpljiv.

  8. #8033
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Probaj sa resetom sa zadnje strane , pritisni i čekaj dok se ne pogase led diode sa prednje strane. Podesi ga kroz wizzard i probaj, ako je isto probaj da eliminišeš spliter, ubodi onaj kabel što ulazi u spliter direktno u ruter, ako je isto, kupi novi ruter, nemaš tu što da podešavaš osim mtu i mru, ako su te vrijednosti loše postavljene na DSLAM-u možeš da probaš da ih pomjeriš na 1500 obije ali sumnjam da je to.
    isprobacu to....koliko treba da je vrijednost mtu i mru???

    a nije do rutera jer dok sam izlazio preko servera na net sve je bilo ok.....sad kako nema servera bas spor net......da li mozda onda treba nesto na mom kompu podesit?????

  9. #8034
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    407
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mjesec dana mi je download 2ipo max , zvao sam ih 3 puta svaki put kazu da restartujem ruter al nista opet isto i 3 puta su me proslijedili tehnickoj podrsci i oni nisu nista napravili kazu da je kod njih sve ok podeseno , jedino da ih pofalim sto su mi ping napravili...

  10. #8035
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    04°08'15.00"N 16°23'42.00"E
    Posts
    4,569
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dobro je kad si ih uspio dobit...
    1993-2020

  11. #8036
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Crna Gora
    Posts
    377
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ljudi pomagajte! Aktivirao sam u stan adsl, brzina od 5Mbps/512kbps. I evo poceo sam da downolodujem neke stvarcice. Ali nazalost nece vise da skida od 150kb, ponekad malo vise. Sta da radim? Jel treba neka podesavanja? Jel trebam jos nesto skinuti, neku dodatnu aplikaciju ili mozda promjeniti torrent clienta? Ista stvar s firefox-om, ne skida vise od 200kb u sekundi.


    p.s. kuci imam adlsl od 2Mbps/256kbps, i uvjek mi je torrent skidao maximum 250kb u sekundi. Zar nebi trebao ovaj da skida 600kb u sekundi?

  12. #8037
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Wave View Post
    Ljudi pomagajte! Aktivirao sam u stan adsl, brzina od 5Mbps/512kbps. I evo poceo sam da downolodujem neke stvarcice. Ali nazalost nece vise da skida od 150kb, ponekad malo vise. Sta da radim? Jel treba neka podesavanja? Jel trebam jos nesto skinuti, neku dodatnu aplikaciju ili mozda promjeniti torrent clienta? Ista stvar s firefox-om, ne skida vise od 200kb u sekundi.


    p.s. kuci imam adlsl od 2Mbps/256kbps, i uvjek mi je torrent skidao maximum 250kb u sekundi. Zar nebi trebao ovaj da skida 600kb u sekundi?
    Prvo pogasi sve servise koji imaju bilo kakve veze sa netom (messangeri, svi da su izlogovani i da ih nemas u sistreju ili bilo dje u procesima, svi online gadgeti (ako imas vistu ili 7-icu), bilo koje downloadere ili torrente, provjeri da ti u datom momentu windows ne radi neki masivan update i slicno, i sve internet pretrazivace).
    Onda otvori jedan internet pretrazivac (IE,Firefox, Chrome, Opera, sto god), i samo jedan link i to ovaj - www.speedtest.net.
    Biraj server u Beogradu, jer izgleda sav saobracaj preko T-Coma se rutira na Telekom Srbije, pa je najlogicnije da ce najbolji saobracaj i odziv biti ako gadjas Beograd (dakle, ne Nis ni Dubrovnik).
    Odradi tri mjerenja, i uporedi sa brzinom.

    Ako je brzina ok, onda tu stanes, i trazis koji ti servis guta mrezni protok.
    Ako brzina nije ok, e onda iskljuci firewall na ruteru, na Windowsu ili dje god ga imas.... Pa onda opet ispocetka odradi testove.

    Ako brzina i dalje nije ok, e onda zovi podrsku!

    Naravno prije svega od ovih radnji, uvjeri se da samo tvoj kompjuter koristi ADSL (da ti se neko nije zakacio preko wirelessa, ili da neko jos u mrezi nije ukljucio kompjuter i slicno...).

    Toliko od mene...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  13. #8038
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    1,534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pitanje za Sala ili nekog strucnijeg.

    Radi se o tome da sada ovi noviji ruteri u internet port ide RJ 45 kablo dok je kod mene trenutno u internet port RJ 11 i tako je isto u spliter RJ 11.
    Interesuje me da li ovi ruteri sto se sada prodaju po PC Shopovima sa internet portom za kablo RJ 45 odgovaraju T-Com ADSL-u i kako se takvi ruteri prikopcavaju s'obzirom da je u spliter RJ 11

  14. #8039
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    @MaxPower :
    najmanji problem je kabl, vise su opcije za podesavanje samog rutera.
    sto se kabla tice, samo otkines rj11, ogulis kabl, metnes rj45 i pazis da ti zicice idu istim redosljedom ko u rj11, i krimpujes.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  15. #8040
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Wave View Post
    Ljudi pomagajte! Aktivirao sam u stan adsl, brzina od 5Mbps/512kbps. I evo poceo sam da downolodujem neke stvarcice. Ali nazalost nece vise da skida od 150kb, ponekad malo vise. Sta da radim? Jel treba neka podesavanja? Jel trebam jos nesto skinuti, neku dodatnu aplikaciju ili mozda promjeniti torrent clienta? Ista stvar s firefox-om, ne skida vise od 200kb u sekundi.


    p.s. kuci imam adlsl od 2Mbps/256kbps, i uvjek mi je torrent skidao maximum 250kb u sekundi. Zar nebi trebao ovaj da skida 600kb u sekundi?
    to shto ti je brzina cappovana na 600 ne mora da znachi da ce uvijek da ti skida.

    Rapidshare,hotfile,megaupload fileserve etc etc na free mod imaju cappovan download(neki imaju neki ne) na 200kb/sec
    Torrenti takodje zavise od toga koliko ljudi ih sheruje u tom trenutku,moze ti jednog trena ici 0.1kb/s a drugog 600kb/s .... provjeri na speedtest pa ako te na njemu neshto zeza onda zovi 1500 da ti "pojachaju signal"
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  16. #8041
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    1,534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mAxPoWeR_MNE View Post
    Pitanje za Sala ili nekog strucnijeg.

    Radi se o tome da sada ovi noviji ruteri u internet port ide RJ 45 kablo dok je kod mene trenutno u internet port RJ 11 i tako je isto u spliter RJ 11.
    Interesuje me da li ovi ruteri sto se sada prodaju po PC Shopovima sa internet portom za kablo RJ 45 odgovaraju T-Com ADSL-u i kako se takvi ruteri prikopcavaju s'obzirom da je u spliter RJ 11
    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    @MaxPower :
    najmanji problem je kabl, vise su opcije za podesavanje samog rutera.
    sto se kabla tice, samo otkines rj11, ogulis kabl, metnes rj45 i pazis da ti zicice idu istim redosljedom ko u rj11, i krimpujes.
    Znaci nije problem da na kablo na jedan kraj bude rj11 (koji ide u spliter) i na drugi kraj rj45 (koji ce ici u ruter) ne predstavlja neki problem ?

    I zasto bi bila problem podesavanja,da li podesavanja idu normalno na ovakve slucajeve ili ima nekih dodatnih podesavanja?

  17. #8042
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Dobro ti je rekao, znaci to nije problem oko konektora, samo je taj raspored pinova bitan (obicno srednja dva/cetiri). Podesavanje routera koji nije kupljen od T-Coma moras sam da odradis. VPI/VCI stavi 8/35, PPPoE... javi sta jos ima od parametara, pa da probamo da ga podesimo. Koji je model?

  18. #8043
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    1,534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1.Da li od splitera do rutera treba obicno telefonsko kablo ili mora ethernet kablo?

    2.Uzeo sam ruter TP-LINK tl-WR741ND i telefonsko kablo ali ne radi sad kako treba.RJ 45 prikljucak je 2 i 4 radio na onom aparatu za provjeru i ne radi ova lampica za internet na ruter.Je li treba drugacije povezivanje zica na rj 45 ili sta vec ?
    Last edited by mAxPoWeR_MNE; 01-03-11 at 19:36.

  19. #8044
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    ti nemas adsl router nego samo wifi router koji nema modem adsl u sebi
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  20. #8045
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    1,534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bruka bruka

    mogu li preko ovog rutera d-link 2543b da prikacim ovaj wireless i da radi? (imam jos i d-link 360r) negdje na polici

  21. #8046
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    najlakse ti je preko 360R i najbolje ce ti raditi
    modem kao i ranije,kabal iz modema u router i podesis router da pokrece pppoe i uneses user i pass i podesis wifi naravno
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  22. #8047
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default @

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    najlakse ti je preko 360R i najbolje ce ti raditi
    modem kao i ranije,kabal iz modema u router i podesis router da pokrece pppoe i uneses user i pass i podesis wifi naravno

    Odoh malo van teme ali da pitam. Kako moze za ovaj router(360r) da se podesi skidanja preko jdownloadera?

  23. #8048
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    1,534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    najlakse ti je preko 360R i najbolje ce ti raditi
    modem kao i ranije,kabal iz modema u router i podesis router da pokrece pppoe i uneses user i pass i podesis wifi naravno
    Da skapirao sam da moze ovako ali je problem sto imam 4 pc-a i potrebna mi je always on konekcija sto sam imao na d-link 2543b moze li se to srediti jer mi rucno pokretanje nikako ne odgovara jer dijelim adsl na spratove

    EDIT: Namjesteno sve preko 360R samo sto me ubi ping na laptop 80 nema ni 8 metara da je laptop od rutera...zahvaljujem
    Last edited by mAxPoWeR_MNE; 01-03-11 at 20:38.

  24. #8049
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Titograd
    Posts
    1,596
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    zna li neko mozda oce li se pojacavat ovi paketi u skorije vrijeme, oce li nas iznenadit mozda

  25. #8050
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni je evo sat vremena crkao adsl.... ni extra tv ne radi ne gori svijetlo na on line..... jel to samo meni ili ih ima jos?
    Ludilom maskiram dosadu

Page 322 of 497 FirstFirst ... 222272312318319320321322323324325326332372422 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Problemi sa mtelovim internetom
    By BigDogMne in forum Internet
    Replies: 3
    Last Post: 19-04-17, 21:48
  2. Problemi sa mobilnim internetom - m:tel?
    By uzitulovac in forum Operatori
    Replies: 14
    Last Post: 15-01-16, 22:44
  3. ProMonte korisnicki servis
    By Vidocq in forum Operatori
    Replies: 9
    Last Post: 10-09-10, 23:53
  4. "ProMonte korisnicki servis, DOBRODOSLI"
    By Kris in forum Operatori
    Replies: 7
    Last Post: 10-10-06, 11:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •