View Poll Results: Treba li drzava da pomogne investira u MNE airlines?

Voters
58. You may not vote on this poll
  • Da

    9 15.52%
  • Ne

    43 74.14%
  • Crkva ipak prvo da se rijesi

    6 10.34%
Page 18 of 21 FirstFirst ... 81415161718192021 LastLast
Results 426 to 450 of 511

Thread: Pomoc Drzave Crne Gore Montenegro Airlines-u

  1. #426
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    793
    Thanked in
    533 Posts

    Default

    Je li pomenuo da su troškovi osnivanja fime 0?

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  2. #427
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Moze li neko u kratkim crtama da objasni zbog cega se otvara nova avio kompanija?

    - otvaranje radnih mjesta
    - ?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  3. #428
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,488
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Struktura ljudi koji putuju s low cost su nasi ljudi koji dolaze malo svojima, dio veliki dio su drzsvljani nama susjedne zemlje a ostatak dodje s spakovanim biciklom i satorom i spava ispred aerodroma na travnjaku i ide za grad 9km pješaka da ne bi platio taksi 2e po osobi kad njih 4oro podjele ukupan ceh.. Objasni mi kako od takvog turiste očekivati neku finansisku korist? Nisam striktno protiv low costa ali kazem da u ovom trenutku nije to sto nam treba govoreci s aspekta priliva sto vece sume novca u državnu kasu. A ako govorimo iz ugla tebe, mene kao obicnog građanina onda bi bilo extra da svaka destinacija ima low cost i da svuda možemo stici za 20e

    Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
    Ovo tvrdiš na osnovu čega...?

    Lično iskustvo sa više hiljada stranih gostiju govori totalno drugačije...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    #fakenews

  4. #429
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Struktura ljudi koji putuju s low cost su nasi ljudi koji dolaze malo svojima, dio veliki dio su drzsvljani nama susjedne zemlje a ostatak dodje s spakovanim biciklom i satorom i spava ispred aerodroma na travnjaku i ide za grad 9km pješaka da ne bi platio taksi 2e po osobi kad njih 4oro podjele ukupan ceh.. Objasni mi kako od takvog turiste očekivati neku finansisku korist? Nisam striktno protiv low costa ali kazem da u ovom trenutku nije to sto nam treba govoreci s aspekta priliva sto vece sume novca u državnu kasu. A ako govorimo iz ugla tebe, mene kao obicnog građanina onda bi bilo extra da svaka destinacija ima low cost i da svuda možemo stici za 20e

    Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
    Ja života mi ne znam o čemu ti pričaš, zašto, pobogu, posmatraš takvim putnike koji lete lowcostovima? Ta priča je totalno suprotna sa realnošću...
    Ne znam otkud ti to rezonovanje?

  5. #430
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,932
    Thanks Thanks Given 
    1,492
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Pricam iz licnog iskustva ono sto svojim ocima gledao prethodnih godina ne pricam da su svi takvi ali 2/3 jesu... Cak sam vozio jednog stopera(holandjanina) od aerodroma do grada gdje mi je ladno rekao da s 50e planira da prodje 14 dana kod nas... To je ono bas exstreman slucaj ali nesto vise od većine gostiju preko low costa ne moze da se ocekuje... Mi smo drugaciji narod mi ne idemo nigdje ako nemamo full budzet za to, racunamo da putovanje nije putovanje ako nije sve gala i dnevni budzet 3e

    Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  6. #431
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,615
    Thanks Thanks Given 
    270
    Thanks Thanks Received 
    352
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Znaci sve backpackere si spakovao u jednu grupu, sator, paradajz, biciklo itd. Onda stvarno treba zatvorit sve hostele u CG prvo. Samo ako neko nece da placa skupo smjestaj, ne znaci da je "cigan", isprse se njih dosta za ostale stvari.

    Ima i tih sto trose 2e dnevno, al to je bas rijetko.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  7. #432
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,932
    Thanks Thanks Given 
    1,492
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Sad izvrces sve napisano... S aspekta brze zarade zbog gabule u kojoj se kao država nalazimo smatram da se trebaju dovesti bolje platezni gosti uz dopunu low costera, a ne obratno kako se ovdje potencira da budemo samo low cost destinacija...

    Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  8. #433
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    ,,što se grbo rodi..." kako ono bi izreka? Jedan podsjetnik oko osnivanja Montenegro Airlines-a, obezbjeđeno je 14,5 miliona dolara (ili maraka, ne mogu se sjetiti čime se baratalo) za kupovinu dva Boinga. Do danas se ne zna gdje je taj novac završio. Umjesto dva Boinga kupljena su dva Fokera jer se nije moglo obezbjediti više novca...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  9. #434
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Sviđa mi se ime nove kompanije - inovativno, atraktivno i drugačije od drugih.

    Naiđoh skoro na jedan zanimljiv članak o izboru imena za brend ili kompaniju, a između ostalog kaže:

    "Combine two words or concepts. Spell a word incorrectly. Think outside the box. Customers appreciate independent, risk-taking brands that try to distance themselves from the competition that plays it safe. So let other businesses settle for the simple descriptive names. Strive to be different."

    Čini mi se da je ToMontenegro primijenio baš ovaj recept.

    https://www.businessinsider.com/grea...y-names-2018-5
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  10. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  11. #435
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Sad izvrces sve napisano... S aspekta brze zarade zbog gabule u kojoj se kao država nalazimo smatram da se trebaju dovesti bolje platezni gosti uz dopunu low costera, a ne obratno kako se ovdje potencira da budemo samo low cost destinacija...

    Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
    Prijatelju, daleko smo mi od bolje plateznih gostiju. Bolje platezni gosti i gomila apartmana, da izadjes iz zgrade pa se sutiras sa parkiranim automobilima i sklanjas svaki sekund da auto prodje, ne ide. 80% CG smjestaja je u stanovima u preizgradjenim naseljima koja bukvalno ne nude apsulutno nista.
    Da smo htjeli da razvijamo turizam sa visokoplateznim gostima pravili bi se kompleksi kao slovenska plaza ili ajde jer ga ne volim porto montenegro, sad ovaj porto novi, lustica.
    To sto mi nabrijemo cijene pa nam dolaze srbi i rusi iz nekih meni cudnih razloga, bas nikakve veze nema sa MA.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  12. #436
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Sviđa mi se ime nove kompanije - inovativno, atraktivno i drugačije od drugih.

    Naiđoh skoro na jedan zanimljiv članak o izboru imena za brend ili kompaniju, a između ostalog kaže:

    "Combine two words or concepts. Spell a word incorrectly. Think outside the box. Customers appreciate independent, risk-taking brands that try to distance themselves from the competition that plays it safe. So let other businesses settle for the simple descriptive names. Strive to be different."

    Čini mi se da je ToMontenegro primijenio baš ovaj recept.

    https://www.businessinsider.com/grea...y-names-2018-5
    Ako dizajneri budu kreativni vrhunski vizuelni identitet se moze napraviti za 2Montenegro.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  13. #437
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B3lv3d3r View Post
    Ako dizajneri budu kreativni vrhunski vizuelni identitet se moze napraviti za 2Montenegro.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Eee, ali vidis, podlozno izmjeni... Ako su mi jasTni...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  14. #438
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Opet od naših para osnivaju aviokompaniju kockajući se sa parama građana. Stalno je gužva oko narodnog novca i nikako više da se odmaknu od naših para!
    I još genije ispade ovaj ministar jer je pokupio porez od mene, tebe, marka i janka pa od naših para osnovao aviokompaniju. Uštedio 4 miliona da nam lakše bude.
    Sprdaju se s nama političke elite ko da smo magarci a ne ljudi.

  15. #439
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    prije nego su ugasili MNE povratna je bila 80-90e do BG, sad 156e i to šalju onaj ATR propelerac da ti zuji u ušima 5 dana nakon leta, a unutra sve jedno preko drugoga đeca bez maski naravno skaču i vrište okolo
    She is only here to annoy herself!

  16. #440
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Ne ulazeći u opravdanost pošto nadležni vjerovatno znaju bolje i raspolažu podacima, pitanje je u kojem roku će naskorije biti okončana procedura za otpočinjanje operacija.
    Da li uopšte ljetnja sezona, ako je uopšte bude bilo, zavisi od toga i da li održivost poslovanja kompanije zavisi od turističke sezone?
    Ovo imajući u vidu propise kojima se uređuje ova oblast, obzirom da je operativna licenca uslovljena prethodno dobijenim AOC (koji se opet obezbjeđuje u posebnoj proceduri) a zahtjev za njeno izdavanje se podnosi najmanje 90 dana prije planiranog otpočinjanja komercijalnog prevoza.
    Drugo pitanje se odnosi na visinu troškova za održavanje vazduhoplova za vrijeme dok su prizemljeni i dok ne počnu sa operacijama, postoji li nekakav podatak o tome?


    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  17. #441
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Za sada nema tih podataka. Motori su remontovani nedavno i valjda konzervirani tako da ne bi trebalo da su to neki veliki troškovi.
    Osoblje će se angžovat pred probni let, a s obzirom da već imaju pilote MA nije to neka prepreka.
    Birokratija će biti prepreka, a kod EU agencija to ne ide baš brzo. Nije to CG pa će mi đever odivičića zaove to završit.
    Sreća je što u vrijeme COVID-a avio saobraćaj je minimalan, tako da se ne gubi previše putnika. Do BG i nazda je u prosjeku kod MA kara bila 135€. I sad tu AirSerbia skida kajmak dok ne počnu letovi.

    Za ostale destinacije ćemo se načekati. Puni oporavak avio industrije na nivou 2019 godine niko ne očekuje prije 2025.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #442
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,023
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,482
    Thanked in
    643 Posts

    Default

    Teško poletanje crnogorske aviokompanije
    Tekst je objavio portal Bokanews a preuzet je sa Dw

    https://www.bokanews.me/featured/tes...aviokompanije/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #443
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,932
    Thanks Thanks Given 
    1,492
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Za sada nema tih podataka. Motori su remontovani nedavno i valjda konzervirani tako da ne bi trebalo da su to neki veliki troškovi.
    Osoblje će se angžovat pred probni let, a s obzirom da već imaju pilote MA nije to neka prepreka.
    Birokratija će biti prepreka, a kod EU agencija to ne ide baš brzo. Nije to CG pa će mi đever odivičića zaove to završit.
    Sreća je što u vrijeme COVID-a avio saobraćaj je minimalan, tako da se ne gubi previše putnika. Do BG i nazda je u prosjeku kod MA kara bila 135€. I sad tu AirSerbia skida kajmak dok ne počnu letovi.

    Za ostale destinacije ćemo se načekati. Puni oporavak avio industrije na nivou 2019 godine niko ne očekuje prije 2025.
    Linije ka beogradu i ruskom trzistu su visestruko isplative i sad, a tek ako se sit s covidom stabilizuje. Nije veliki doprinos ali ipak jeste. Za dio zaposlenih koji bi bili angazovanih na tim letovima njihov lični dohodak samim tim porez i pdv za drzavu i za nas gradjane koji bi imali opciju vise za putovanje. Da ne pominjem korigovanje cjena karata na stari nivo.

    Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  20. #444
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Hvala na odgovorima.
    Moje pitanje je bilo više usmjereno na to da li postoji međusobna zavisnost turističke sezone i održivosti nove avio kompanije?
    Jasno je da je u redovnom periodu prije pandemije ljeti bio najveći obim saobraćaja i da se najviše prihoda generisalo u ovim mjesecima. Sad je situacija naravno suprotna ali mi se čini slušajući press konferenciju da je negdje važno krenuti što prije u saobraćaj i uzeti dio kolača koji je uzimao MA ali kao nije ni greda ni ako to ne bude baš tada nego možda i kasnije.
    Da li je rentabilno uopšte, jer je to valjda cilj osnivanja nove kompanije - poslovanje na zdravim tržišnim osnovama, startovati saobraćaj nakon sezone, kada je i uobičajen pad saobraćaja i prometa čak i u godinama prije virusa.
    Nekako je to pomjeranje datuma upitno sa stanovišta prihoda, još ako situacija sa granicama EU nastavi da se odvija kao do sada.
    Meni iskreno ovo djeluje kao: imamo neki projekat, kada ga završimo završimo, imamo sredstva za dokapitalizaciju, to su investicije i nijesu trošak.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  21. #445
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Jedan od direktora sa najdužim stažom u Montengro Airlines-u kaže da je za polovinu gubitaka za njegovo pero kriva kompanija Aerodromi Crne Gore.
    Nije baš objasnio kako su Aerodromi krivi, kad im ionako nisu plaćali fakture godinama nego se dug prenosio iz godine u godinu, ali dobro.
    Ko ima volje i živaca može da pročita ovdje:

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ura-po-putniku
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #446
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Procitah ja. Ima nedje smisla, koliko je tacno ostaje da se vidi.
    Ukoliko je tacna njegova tvrdnja da su low cost kompanije placale daleko manje cifre od MA, onda jeste u pravu.
    Ukoliko kompanija koja ima 200 letova sedmicno ima znacajno skuplje troskove (od 24 eur po putniku), dok ostali imaju od 3 do 5 a imaju daleko povoljnije uslove, onda nesto tu nije kako treba.
    Sad koliko je sve tacno, onda nije bas sve cisto, posebno da je cim je otisao MA prestala da placa obaveze.
    Sad vjerovati Djurisicu za sve je ludost, ali opet nije da ne pokusava da napravi stetu DPS, iz ociglednih razloga

  23. #447
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Pa vjerovatno je to istina jer tad je bio trend privlacenja low-cost kompanija

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  24. #448
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,932
    Thanks Thanks Given 
    1,492
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    On kao veliki mag ekonomije zna sve to... Low cost jeste povlasten ali bili su i oni skoro kao low cost pa ni to nisu placali. A aerodromi nemaju mogucnost da odrede nizu cjenu bez saglasnosti agencije i min saobracaja tako da na pogresno drvo laje

    Sent from my SM-N9750 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  25. #449
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    On kao veliki mag ekonomije zna sve to... Low cost jeste povlasten ali bili su i oni skoro kao low cost pa ni to nisu placali. A aerodromi nemaju mogucnost da odrede nizu cjenu bez saglasnosti agencije i min saobracaja tako da na pogresno drvo laje

    Sent from my SM-N9750 using Tapatalk
    tako je, vjerovatno zato što i ne smije, odgovornosti ima Aerodroma, ali je veća onoga ko je kontrolisao i donosio takve odluke.

  26. #450
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    To da. Ali bi trebalo vidjeti sta smo potpisali sa low cost kompanijama. Dok je to drzavno, nije bas da se to moze kriti. Kada ih prodaju, onda neka se igraju.
    On rece 24 eura po putniku. Imamo nekakvu referentnu tacku. Koliko je placano poslije njega treba vidjeti i objaviti. Kao i za low cost. Onda se mozda moze i poceti nazirati dubina propasti te firme

Page 18 of 21 FirstFirst ... 81415161718192021 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 78
    Last Post: 13-06-11, 19:55
  2. Replies: 2
    Last Post: 19-11-09, 22:35
  3. Montenegro Airlines, moze/mora li bolje
    By NMNU in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 63
    Last Post: 13-09-09, 19:04
  4. Montenegro Airlines ili Jat ???
    By Koma[MFHN] in forum Sve i svašta
    Replies: 95
    Last Post: 23-05-09, 11:25
  5. JAT kupuje Montenegro Airlines
    By Lost In Space in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 26-02-07, 01:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •