View Poll Results: Treba li drzava da pomogne investira u MNE airlines?

Voters
58. You may not vote on this poll
  • Da

    9 15.52%
  • Ne

    43 74.14%
  • Crkva ipak prvo da se rijesi

    6 10.34%
Page 14 of 21 FirstFirst ... 4101112131415161718 ... LastLast
Results 326 to 350 of 511

Thread: Pomoc Drzave Crne Gore Montenegro Airlines-u

  1. #326
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    3,263
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jozef k. View Post
    Nijesmo budale nego smo robovi,ljudi nižeg staleža. Moramo plaćati(avionsku kartu) stavi što god oćeš u zagradu jer ne možemo to drugačije dobiti. Ja ako ne napunim gorivo iz svog džepa moram ići pješke jer mi ga firma neće pokloniti. Polučovjek sam u ovom društvu.
    Da drzava vodi racuna o ljudima na pravi nacin sigurno ne bi bilo povlastenih kao u slucaju MA. Jednostavno ne mogu da shvatim ovoliko kukanje po novinama i televiziji radi firme koja je propala jos prije 10 godina. Nazalost jos 80% drzavnih firmi se nalazi u istoj situaciji kao MA. Evo prilike menadzerima iz MA da se zaposle kao konobari ili prodavaci u Voli. Pa nismo ni mi ostali gubavi. Na kraj krajeva nije se dizala ovilika pompa kad su se gasile mnogo profitabilnije kompanije.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  2. #327
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,806
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Da dodam, na kraju 2018 god. dug za poreze i doprinose iznosio je 21.879.666 €

    Obaveza prema Aerodromima Crne Gore je na kraju 2018 god. bila oko 32.000.000 €

    Dug prema kontroli leta je oko 8.000.000 €

    Na kraju 2018 god. obaveze prema dobavljačima su bile 42.578.570 €.

    Sada su iznosi nešto veći, vlada je uplatila oko 30.000.000 € pomoći od 155.000.000 € ...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  3. #328
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Evo pismo namjere:

    ,,Iz medija sam informisan o gašenju nacionalne avio kompanije - Montenegro Airlines. Kroz javne nastupe članova Vlade Crne Gore, iskazani su negativni efekti poslovanja kompanije i razlozi zbog kojih je treba ugasiti. Razlozi zbog kojih ne treba ugasiti kompaniju nisu, bar ne u javnim nastupima članova Vlade Crne Gore, još estimirani i obrazloženi. Pretpostavljam da vi trenutno imate cost-benefit analizu koja vam je pokazala da, u sadašnjoj situaciji, treba ugasiti Montenegro Airlines. Kompanija Savana Holding AB iz Švedske, čiji sam ja vlasnik, postoji od 1983. godine. Kompanija je jedna od najznačajnijih firmi u oblasti građevinarstva i investicija u Štokholmu. U poslednjih 5 godina, Savana Holding AB je investirala u Crnu Goru preko 50 miliona eura. Takođe, Savana je prepoznata po brojnim filantropskim i humanističkim aktivnostima u Švedskoj i u Crnoj Gori. Mišljenja sam da Crna Gora mora imati svoju nacionalnu avio kompaniju. Ovim otvorenim Pismom namjere iskazujem zainteresovanost moje kompanije da uđe u potencijalni rizik preuzimanja, kako sam iz medija informisan - gubitaške avio kompanije. S obzirom na činjenicu da nisam u posjedu finansijskih iskaza Montenegro Airlines-a, za sad pretpostavljam da ima de facto velika dugovanja. Koristim ovu priliku da vam ponudim da moja kompanija preuzme Montenegro Airlines za 1 euro i da se otpišu dugovanja prema državi. Nakon toga, moj dio posla bi bio kako da riješim dugovanja prema privatnim kreditorima Montenegro Airlinesa. Ova ponuda koja je 'na stolu', predstavlja otvorenu namjeru za realizacijom navedene investicije. Nadam se da ste svjesni koji sam potencijalni rizik spreman da preuzmem i šta vam iskazujem kroz ovo interesovanje"

    Šta su sve dugovanja prema državi?
    Doprinosi za plate i neisplaćeni porezi svakako. Da li tu spadaju i dugovanja prema državnim kompanijama (Aerodromi Crne Gore npr)?

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Da napišem i koju o ovoj ponudi.

    1€ da preuzme firmu i da država otpiše poreze i doprinose koji su na današnji dan u procesu prinudne naplate i iznose malo preko 15 miliona.
    Ono što mi ne znamo, koliko dugova MNE airlinesa je sa državnim garancijama. Po priči ministra Bojanića njima je 50 miliona poterbno za gašenje a računam da su to sve dugovi sa državnim garancijama, pri čemu ovih 15 miliona poreza mogu da idu + -.
    I od ovih 50 miliona ove godine što je usuto velika cifra je prošla relacju Budžet - Banka - MNE Airlines - Banka - Aerodromi - Budžet. Ne znamo koliko su dužni Aerodromima tačno, kao ni SMASTA kontroli letjenja. Prema njima su godinama bili najveći dugovi. Jugopetrol ne da kerozin bez plaćanja.
    Tako da na žalost ponuda je interesantna ali veoma neobjšanjena i bez validnih informacija koja su to dugovanja prema državi. Tek nakon toga se može i reći kakva je ponuda.

    I ne zaboraviti pitanje državne pomoći, i tretman otpisa duga prema državi. A ne bi bio vala prvi put da prekršimo pravila EU, a i neke zemlje EU su to ove godine radile pa eto možda pogledaju kroz prste

    Ovako sa visine, Vlada bi trebala da mu proda za 1€ i još povede na ručak i neka mu je sa srećom. Ali zbog prethodno pomenutog o ovome treba baš da se priča i priča.
    Većina vjerovatno zna, pismo namjera u poslovanju je jedno obično ništa. Ne obavezuje te ništa.

    I što je trebalo ministru Bojaniću da ga demantuju da printscreenom maila baš ne znam. Auto gol klasični.

    Da nije do wi-fi u Bistro Premier pa mu ne stižu mailovi?
    Last edited by hercules; 26-12-20 at 22:48.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #329
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,806
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Dakle, dugovi prema državi su iznosi za: doprinose, poreze, Arodrome Crne Gore, kontrolu leta, garancije države prema komercijalnim bankama (tu može biti svašta, od lizinga za avione do keteringa)...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  5. #330
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Istakao je (Bojanic) i da nije tačno da je Vlada najavila gašenje nacionalnog avio-prevoznika već da je saopštila da mu ne može zakonito pomagati.
    Hm...Znaci Vlada nije najavila gasenje MA? Imam utisak da se nekako preko koljena donose vazne odluke. Ako je MA teret za drzavu, u cemu je problem da se proda Mijacu? MA ostaje, drzava se oslobadja tereta. Problem je sto Mijac trazi otpis dugova prema drzavi? Sto se desava s dugovima ako se MA ugasi?
    Treba razmisljati i djelovati racionalno.

  6. #331
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Pa on je rekao prekjuče da nijesu donijeli nikakvu odluku. Konferencija za medije od 25:30 odgledaj.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #332
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Da drzava vodi racuna o ljudima na pravi nacin sigurno ne bi bilo povlastenih kao u slucaju MA. Jednostavno ne mogu da shvatim ovoliko kukanje po novinama i televiziji radi firme koja je propala jos prije 10 godina. Nazalost jos 80% drzavnih firmi se nalazi u istoj situaciji kao MA. Evo prilike menadzerima iz MA da se zaposle kao konobari ili prodavaci u Voli. Pa nismo ni mi ostali gubavi. Na kraj krajeva nije se dizala ovilika pompa kad su se gasile mnogo profitabilnije kompanije.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

    Jesmo gubavi i u tome je sav problem. Da je 1945.godina sve bi nas pobili ili proćerali ali u ovom modernom vremenu imamo pravo na goli život.
    Aerodromi na "ler" daju MA da se zadužuje 30 miliona za koje Orlandić zna da ih nikada neće naplatiti, dok ja moram platiti 1e ako želim preći terminal na autbuskoj stanici da bih uzeo ljekove od vozača autobusa. Ako se malčice pobunim rizikujem da me nervozni sekujurti napenali do Sahat kule,izađem u novinama kao gangster i platim odštetu zbog remećenja javnog reda i mira.

  8. #333
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Pa on je rekao prekjuče da nijesu donijeli nikakvu odluku. Konferencija za medije od 25:30 odgledaj.
    Isto je kazao nakon toga da "druga opcija ne postoji" (u odnosu na gasenje MA). Evo, sad jedna postoji.

  9. #334
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Gubitak Montenegro airlines-a narastao na 97 miliona

    Aviokompanija Montenegro Airlines (MA) tokom prošle godine izgubila je 7,96 miliona eura, četiri puta više nego godinu ranije, a akumulirani gubici iz prethodnih godina dostigli su rekordnih 97.769.666 eura.

    Kompanija ima mnogo veći gubitak nego što je vrijednost njenog kapitala (oko 37 miliona), i iz redovnih sredstava - aktive ne može izmiriti gubitak niti prispjele obaveze.

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...-na-97-miliona
    11. 5. 2020.
    I neko oće da otkupi ovo? Ok.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  10. #335
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    I neko oće da otkupi ovo? Ok.
    Kompletna avio industrija u svijetu je blizu kolapsa. Ukjucujuci one najbolje koji nemaju problem s javaslukom kakav je postojao u MA. Zasto bi neko ulazio u rizik i preuzimao MA? Ne vidim poslovnu logiku. Je li Mijac samo "bacio buvu" da vidi reakciju vlade? Patriotizam? Ako ce da zrtvuje svoj novac za dobro CG, svaka cast. Pozdravljam. Malo licne promocije? Moguce.

    Vjerovatno cemo vidjeti brzo o cemu se stvarno radi.

  11. #336
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Evo pismo namjere:

    ,,Iz medija sam informisan o gašenju nacionalne avio kompanije - Montenegro Airlines. Kroz javne nastupe članova Vlade Crne Gore, iskazani su negativni efekti poslovanja kompanije i razlozi zbog kojih je treba ugasiti. Razlozi zbog kojih ne treba ugasiti kompaniju nisu, bar ne u javnim nastupima članova Vlade Crne Gore, još estimirani i obrazloženi. Pretpostavljam da vi trenutno imate cost-benefit analizu koja vam je pokazala da, u sadašnjoj situaciji, treba ugasiti Montenegro Airlines. Kompanija Savana Holding AB iz Švedske, čiji sam ja vlasnik, postoji od 1983. godine. Kompanija je jedna od najznačajnijih firmi u oblasti građevinarstva i investicija u Štokholmu. U poslednjih 5 godina, Savana Holding AB je investirala u Crnu Goru preko 50 miliona eura. Takođe, Savana je prepoznata po brojnim filantropskim i humanističkim aktivnostima u Švedskoj i u Crnoj Gori. Mišljenja sam da Crna Gora mora imati svoju nacionalnu avio kompaniju. Ovim otvorenim Pismom namjere iskazujem zainteresovanost moje kompanije da uđe u potencijalni rizik preuzimanja, kako sam iz medija informisan - gubitaške avio kompanije. S obzirom na činjenicu da nisam u posjedu finansijskih iskaza Montenegro Airlines-a, za sad pretpostavljam da ima de facto velika dugovanja. Koristim ovu priliku da vam ponudim da moja kompanija preuzme Montenegro Airlines za 1 euro i da se otpišu dugovanja prema državi. Nakon toga, moj dio posla bi bio kako da riješim dugovanja prema privatnim kreditorima Montenegro Airlinesa. Ova ponuda koja je 'na stolu', predstavlja otvorenu namjeru za realizacijom navedene investicije. Nadam se da ste svjesni koji sam potencijalni rizik spreman da preuzmem i šta vam iskazujem kroz ovo interesovanje"

    Šta su sve dugovanja prema državi?
    Doprinosi za plate i neisplaćeni porezi svakako. Da li tu spadaju i dugovanja prema državnim kompanijama (Aerodromi Crne Gore npr)?

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Ovo mi nekako djeluje lijepo za razlozit:

    ,,Iz medija sam informisan o gašenju nacionalne avio kompanije - Montenegro Airlines. Kroz javne nastupe članova Vlade Crne Gore, iskazani su negativni efekti poslovanja kompanije i razlozi zbog kojih je treba ugasiti.Ozbiljan biznismen bi ovdje vec izgubio interesovanje ali idemo. Razlozi zbog kojih ne treba ugasiti kompaniju nisu, bar ne u javnim nastupima članova Vlade Crne Gore, još estimirani i obrazloženist. Sto vise nasih rijeci zamijeniti sa stranim rijecima. Pretpostavljam da vi trenutno imate cost-benefit analizu koja vam je pokazala da, u sadašnjoj situaciji, treba ugasiti Montenegro Airlines. Koji je bio smisao ove recenice? Da se ubaci "cost-benefit" kroz mail ili da kaze kako njihove analize ne valjaju a covjek nema finsnasijske iskaze MA? Kompanija Savana Holding AB iz Švedske, čiji sam ja vlasnik, postoji od 1983. godine. Kompanija je jedna od najznačajnijih firmi u oblasti građevinarstva i investicija u Štokholmu. Prosle god su bili u minusu poslovanja. U poslednjih 5 godina, Savana Holding AB je investirala u Crnu Goru preko 50 miliona eura. Takođe, Savana je prepoznata po brojnim filantropskim i humanističkim aktivnostima u Švedskoj i u Crnoj Gori. Ovo je valjda tu da omeksa vladu da je poslato samo njima, tako da je tu da raznjezi gradjane CG jer su oni prvi dobili pismo pa onda vlada. Mišljenja sam da Crna Gora mora imati svoju nacionalnu avio kompaniju. I vlada isto, zato su rekli da odmah idu na pravljenje druge, ocito nije pratio dobro medije ili samo namjera nije bila iskrena. Ovim otvorenim Pismom namjere iskazujem zainteresovanost moje kompanije da uđe u potencijalni rizik preuzimanja, ovdje ga zmaisljam kao slijepca kako polako gazi po minskom polju, kako sam iz medija informisan - gubitaške avio kompanije. Covjek koji kupuje firmu preko medijskih navoda. S obzirom na činjenicu da nisam u posjedu finansijskih iskaza Montenegro Airlines-a, za sad pretpostavljam da ima de facto velika dugovanja. Dakle kupuje tj daje "ozb" ponude namjere za kompaniju u koju nema uvid u finansijske iskaze, i ujedno najveca nebuloza svega.Koristim ovu priliku da vam ponudim da moja kompanija preuzme Montenegro Airlines za 1 euro i da se otpišu dugovanja prema državi. Nakon toga, moj dio posla bi bio kako da riješim dugovanja prema privatnim kreditorima Montenegro Airlinesa. Ova ponuda koja je 'na stolu', predstavlja otvorenu namjeru za realizacijom navedene investicije. Ponuda na stolu, zvuci kao Dusko Knezevic i plava torba. Nadam se da ste svjesni koji sam potencijalni rizik spreman da preuzmem i šta vam iskazujem kroz ovo interesovanje"


    Sami nacin pisanja ovog maila nije u duhu iskrene namjere. Zamislite da zelite da kupite veliku kompaniju, i vi to radite tako sto kuckate mailove preko sekretarice a prvo obavijestite portale.


    Elem, igrom slucaja sam u firmu koja se prodala drugom vlasniku i znam koliko se sve pregleda u tim procesima, jer se uz firmu nasledjuju i sudski procesi i sve sto ona nosi, nego narod to posmatra kao 1e i evo ti MA super prilika ,prodaaj.
    Prvo ovu ponudu ne dozivljavam ozb, jer nista ozb u njoj nema. Ovo je Milov covjek a evo linka da to dokaze. Pri tom njegova firma uopste nije toliko uspjesna koliko je predstavlja, LINK. Ponudu ce vlada odbiti jer bi oni sami sebi otpisali dug koji MA ima da je to legalna opcija, a to Mijac dobro zna i radi samopromociju sebe dok pri tom pokusava vladu da napravi neodgovornom time sto ce ponudu odbiti.
    Njak Njak Njak

  12. The Following 3 Users Say Thank You to Gorostas For This Useful Post:


  13. #337
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Radi se o tome da preko Mijača žele predstaviti kako nova vlada namjerno ne želi oporaviti MA već ga hoće namjerno ugasiti da bi putnike preuzela AirSerbia. DPS je ostalo samo golo pozivanje na crnogorstvo. Evo hapse nas i kritikuju jer smo Crmogorci.
    To im prolazi jer većina njihovih glasača nema razum koji su izgubili dok su tonuli u privilegijama. Ponašaju se kao narkoman kojem kad uskratiš drogu krene patološki lagati da bi došao do doze.
    Skidanje sa privilegija je težak proces.

  14. The Following 7 Users Say Thank You to jozef k. For This Useful Post:


  15. #338
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,486
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Zao mi je ljude sto ostadose bez posla ali vecinom su to djeca bila podgorickih biznismena i advokata. Pride znam par cerki koje godinama na posao posle nisu.
    Ne sumnjam da ima i takvih, ali oni nijesu većina. Srce Montenegro Airlinesa je sušta suprotnost opisanom i grijeh je što većina ljudi Montenegro poistovjećuje sa DPS-om. Pošto pratim avijaciju, tvrdim da tamo rade neviđeni profesionalci i majstori svog posla. To su u najvećoj mjeri aviation geekovi koji žive za taj posao. U prilog tome govori i činjenica da preko 25 godina nije bilo jednog jedinog incidenta uzrokovanog od strane mehaničara, pilota, osoblja. Zbog takvih ljudi je grijeh poistovjetiti MA sa političkim partijama. Nijesu ti ljudi krivi što je na čelu države bila korumpirana partija, a na čelu MA nesposobna uprava.

  16. The Following User Says Thank You to Lackie For This Useful Post:


  17. #339
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Kad nas pritisunu kreditori iz inostranstva za kredite, nadam se da ce se taj argument koristiti. Nismo mi ostali krivi za dugove drzave...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  18. #340
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Jel ono bješe njihov Foker zaorao pored piste i da li je tada Veskobar bio u kokpitu sa sve tompusom? Čisto pitam...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  19. #341
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Mozda je neka stjuardesa sjela greskom na komande za letenje

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  20. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  21. #342
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Veskobar je naredio da se sleti, ostalo je istorija...

  22. #343
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Dobar taj biznismen.
    800 000 eura od IRF za podrsku likvidnosti. S obzirom da svi znamo kako IRF radi i dijeli novac, problem je debelo veci ali se spasava tajkunska firma. Date prije 20 dana jer ce se promijeniti ljudi i tamo, pa je pitanje da li uopste zadovoljava uslove.
    Rekoh bukvalno odmah o cemu se ovdje radi i iskreno se nadam da ce mu nova vlada uzvratiti istom mjerom tj slanjem i provjerama regularnosti poslovanja

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  23. #344
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,486
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Za 26 godina letenja jedno slijetanje sa piste pri kriminalnim vremenskim uslovima. Amateri, nema što

  24. #345
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    I jel neko ima informaciju kako je prizemljena MA , jesu li dobili dopis iz vlade? Usmeno naredjenje? Vidjeli na konefenciji ?
    Postoji li neki papir? Ko je rekao da ne lete vise?
    Ostali bez para za gorivo

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  25. #346
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Toliko o profesionalnosti tog kadra. Kao uvrijedjena djeca na igralistu.
    A u stvari samo govori o solventnosti firme da ne moze da pregura nedelju bez pomoci drzave

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  26. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  27. #347
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,806
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    I jel neko ima informaciju kako je prizemljena MA , jesu li dobili dopis iz vlade? Usmeno naredjenje? Vidjeli na konefenciji ?
    Postoji li neki papir? Ko je rekao da ne lete vise?
    Ostali bez para za gorivo

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Ne, nisu dobili dopis iz vlade. Najavljeno je gašenje i prestalo se prebacivati sa računa vlade na račun MA.
    Onaj što ga je bolio zub je obustavio letove, te je puno ljudi izvisilo (znam ih dosta što su kupili karte). Da li ih je obustavio iz hira ili nisu imali novca ni za gorivo više treba pitati onoga sa zuboboljom. Možda i odgovori kada ga prestane boljeti zub.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  28. #348
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ristic je mislio da je dosao njegov red da se naplasti, pa sad se smorio jer odjednom ostade bez projektovanih stotina hiljada eura...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  29. #349
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    785
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Koja je procedura za smjenu rukovodstva MA, zar nova vlast nije mogla da ih odmah smijeni, makar izvrsnog direktora?
    Znaci ovi iz MA mogu da rade sto oce, Vlada im ne moze nista ?

  30. #350
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by suponik View Post
    Koja je procedura za smjenu rukovodstva MA, zar nova vlast nije mogla da ih odmah smijeni, makar izvrsnog direktora?
    Znaci ovi iz MA mogu da rade sto oce, Vlada im ne moze nista ?
    Montenegro Airlines je bio AD, mora da se zakaže skupština akcionara itd, itd. Ne odlučuje Vlada direktno.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Page 14 of 21 FirstFirst ... 4101112131415161718 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 78
    Last Post: 13-06-11, 19:55
  2. Replies: 2
    Last Post: 19-11-09, 22:35
  3. Montenegro Airlines, moze/mora li bolje
    By NMNU in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 63
    Last Post: 13-09-09, 19:04
  4. Montenegro Airlines ili Jat ???
    By Koma[MFHN] in forum Sve i svašta
    Replies: 95
    Last Post: 23-05-09, 11:25
  5. JAT kupuje Montenegro Airlines
    By Lost In Space in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 26-02-07, 01:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •