View Poll Results: Treba li drzava da pomogne investira u MNE airlines?

Voters
58. You may not vote on this poll
  • Da

    9 15.52%
  • Ne

    43 74.14%
  • Crkva ipak prvo da se rijesi

    6 10.34%
Page 13 of 21 FirstFirst ... 391011121314151617 ... LastLast
Results 301 to 325 of 511

Thread: Pomoc Drzave Crne Gore Montenegro Airlines-u

  1. #301
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,971
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,676
    Thanked in
    954 Posts

    Default Pomoc Drzave Crne Gore Montenegro Airlines-u

    A mneonly jesmo li dobijali analize za sipanje u MA? AUTOPUT i još 1000 stvari? Il te tad nije zanimala analiza?


    Ja vjerujem da bi 5000 ljudi kupilo MA ZA 1E i da se otpisu dugovi.... I onda vjerovatno kredit neki dje pola vraća država ili grejs period masu godina.
    Last edited by stefke; 26-12-20 at 15:52.

  2. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  3. #302
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Oće li dug prema državi biti otplaćen ako se nastavi sa stečajem? A ovo je inače standardna praksa, pogledajte kako je prošla kupovina Adrie od strane privatnika. (Hint: sa otpisom duga prema državi).

    Bolje ovako pa da makar imamo neku povezanost, da ne bi morao dva dana da putujem do Njemačke zbog presijedanja u Beogradu.

  4. #303
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Ja kad sam gledao reprezentaciju CG na stadion Pod Goricom bilo je nekad i 10.000 gledalaca.E sad,trebalo je viđeti koliko je karata prodato a koliko ....kako ono kažu... dato patriotama koji nisu znali nabrojat 8 igrača jer su čuli samo za Vučinića,Jovetića i (možda) Savića.E takvih je bilo,ja vjerujem 30% putnika MA

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Nema što da vjeruješ ili ne to ti je tako bilo, ne bi loše bilo da se objave imena patriota koji su džabe lećeli.

  5. #304
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    3,14 za SD, BS itd.

    Završio sam ekonomski fakultet i bio jedan od boljih studenata.

    Ti vjeruješ, a ne ja da je trošak 0, ti vjeruješ demagogiji a ne ja. Priča za malu đecu, da ne kažem "neuku" i da ne vrijeđam neistomišljenike kao ti.

    Dno dna.
    Slabo su te naučili, ili si od onih koji napamet uče a ništa ne razumiju. Na žalost, to što je neko diplomirao, ne govori nužno o njegovom znanju i razumijevanju materije, već o upotnost i da buba i uči napamet. Evo ti si školski primjer toga. Ako je tebi trošak = ulaganje, potroši brate još 20 centi za šibice i spali tu diplomu.

  6. #305
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,870
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    812
    Thanked in
    540 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    Slabo su te naučili, ili si od onih koji napamet uče a ništa ne razumiju. Na žalost, to što je neko diplomirao, ne govori nužno o njegovom znanju i razumijevanju materije, već o upotnost i da buba i uči napamet. Evo ti si školski primjer toga. Ako je tebi trošak = ulaganje, potroši brate još 20 centi za šibice i spali tu diplomu.
    Bravo ti ga faco, tvoja diskusija se svodi samo na to da ti znaš sve i neke propale fore 90ih.

    Sve si u pravu. Demagogija par ekselans.

    A ako je tebi to ulaganje idi onda pa kockaj i ulaži do mile volje. Troška nema.
    Love, peace and respect.

  7. #306
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Bravo ti ga faco, tvoja diskusija se svodi samo na to da ti znaš sve i neke propale fore 90ih.

    Sve si u pravu. Demagogija par ekselans.

    A ako je tebi to ulaganje idi onda pa kockaj i ulaži do mile volje. Troška nema.
    Svaki ulog nosi neki rizik. Ako nađeš neko ulaganje mimo obveznica (mada i one imaju minimalni) da nema rizika, hajde molim te podijeli sa nama, ipak si jadan od boljih studenata EF. ��

    Nema prinosa bez investiranja. MA je mrtav priie i nego što se nova vlada i počela baviti sa njime. Oko MA i gašenja nema diskusije, hoćeš da budeš dio EU i dio slobodnog tržišta? Ok, poštuj zakone, jedan od njih je zakon o konkurenciji, ne pomaži trulu firmu. Shvataš ti, zamalo najbolji studentu EF, da vlada ne gasi MA? On se sam gasi, jer vlada nema zakonitog načina da mu pomogne. Kraj svake priče.

    Ja ne bih ni osnovao novu kompaniju. Ušao bih u pregovore sa svim mogućim low cost-erima da pokriju što više linija i Bog da te vidi. To je uradila Mađarska kad je ugasila Malev, i pokazalo se kao odličan potez.

    Opet, sa druge strane, ako ne osnuju nešto poput low cost kompanije, biće promašena investicija. I tada će biti trošak. Al sada, dok ne znamo šta i kako, ulaganje od 30mil ne kategorišeš kao trošak, osim ako si namjerno maliciozan. Ili si Medojević.

  8. #307
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,870
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    812
    Thanked in
    540 Posts

    Default

    To je druga priča.

    Nisam ja kriv što si u startu poletio da je trošak 0 i tu se upecao na klasične političke manipulacije.
    Koliko ovo (ne)zadovoljstvo će da košta nije 0. U tome je fora, nema troška 0, sve ovo košta.

    Nećemo o Milovoj školi molim te - saldo je 0!
    Love, peace and respect.

  9. #308
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    https://www.vijesti.me/v/498311

    Svoju a privatnu... Kao drzavu. Interesantan momenat javljanja patriote ...




    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Nema ništa od ovoga jer ne smiju da otpisuju dug na ovaj način. Da mogu, logičnije bi bilo prodati nekoj avio kompaniji, mada živo bi me interesovalo kako bi Mijač vodio ovo u postoječim okvirima.

    Naravno da trošak ne može biti 0, priča je izvučena iz konteksta. Vezano za analize od strane protivnika gašenja, nije uključen osnovni drajver koji mijenja sliku cjelokupnog modela, a tiče se gubitaka ukoliko preduzeće nastavi da posluje, a koji bi se sigurno mjerili desetinama miliona.

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    2. Nikšićka pivara je bila mnogo više državni simbol, prepoznatljiv van granica Crne Gore - a još je i bila održiva, pa smo je olako prepustili, bez prateće patetike.
    Iako je firma davno prodata, Nikšićko pivo jeste najveći brend CG koji se proizvodi u još dvije države. Ja mislim da je dobro što je pivara privatizovana jer bi vjerovatno doživjela sudbinu Plantaža ili čak goru. Uslovi po kojim je privatizovana su druga priča.
    Last edited by Mile_Djikanovic; 26-12-20 at 16:55.
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  10. #309
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ministar je rekao da nije trosak vec investicija... Investicija moze postati trosak. Uostalom pitanje novinarke nije bilo okrenuto sa strucne strane vec u smislu koliko cemo novca izdvojiti za novu kompaniju, ali ministar je malo spinovao kao da nista necemo izdvojiti nego uložiti, sto je lose, mogao je reci ulozit cemo xx miliona ali planovi su da nam se to vrati tad i tad, a ne da nam predaje sta je investicija a sta trosak, promasio je temu tad realno djeluje mi kao da zeli da prica a uvijek nesto ide u off, nema vjestinu komunikacije uopste
    Njak Njak Njak

  11. The Following User Says Thank You to Gorostas For This Useful Post:


  12. #310
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    To je druga priča.

    Nisam ja kriv što si u startu poletio da je trošak 0 i tu se upecao na klasične političke manipulacije.
    Koliko ovo (ne)zadovoljstvo će da košta nije 0. U tome je fora, nema troška 0, sve ovo košta.

    Nećemo o Milovoj školi molim te - saldo je 0!
    Ja ne znam što nije u redu sa tobom?! Ministar je lijepo rekao - trošak osnivanja 0, investicija 30 mil. I fino objasnio šta je trošak a šta investicija, i kako mora da se vrati uloženi novac višestruko, da više nikada ne smije da se desi da se investirani novac ne vrati višestruko.

    E ako to ne razumiješ, onda blago nama sa vama Bolonjcima što studije završavate na klikanje/podmazivanje prodesora ispod stola. Ili nećeš da razumiješ. Kako god, završio sam diskusiju sa tobom.

  13. #311
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    Ja ne znam što nije u redu sa tobom?! Ministar je lijepo rekao - trošak osnivanja 0, investicija 30 mil. I fino objasnio šta je trošak a šta investicija, i kako mora da se vrati uloženi novac višestruko, da više nikada ne smije da se desi da se investirani novac ne vrati višestruko.

    E ako to ne razumiješ, onda blago nama sa vama Bolonjcima što studije završavate na klikanje/podmazivanje prodesora ispod stola. Ili nećeš da razumiješ. Kako god, završio sam diskusiju sa tobom.
    Ne mozes drugacije od partije da razmisljas i tacka. To je indoktrinacija. Pa i jedan stari Mihailovic Bozo ne smije da kaze sto misli, no ono sto partija podrzava.
    Nema vise slobodoumnih.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  14. #312
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,870
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    812
    Thanked in
    540 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Outcasted View Post
    Ja ne znam što nije u redu sa tobom?! Ministar je lijepo rekao - trošak osnivanja 0, investicija 30 mil. I fino objasnio šta je trošak a šta investicija, i kako mora da se vrati uloženi novac višestruko, da više nikada ne smije da se desi da se investirani novac ne vrati višestruko.

    E ako to ne razumiješ, onda blago nama sa vama Bolonjcima što studije završavate na klikanje/podmazivanje prodesora ispod stola. Ili nećeš da razumiješ. Kako god, završio sam diskusiju sa tobom.
    Ok zaista nećemo više oko ovoga, ne mogu stvarno više da čitam ovu glupost "trošak osnivanja 0". U smislu da se neko pali na to.
    Last edited by mneonly; 26-12-20 at 17:04.
    Love, peace and respect.

  15. #313
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Ne znam za vas ljudi ali ja se nikad nisam vozio avionom. Iz kruga ljudi sa kojima kontaktiram i porodice od njih 50 svega ih se nekoliko vozilo avionom. Od tih koji su se vozili polovina njih je jednom dvaput letjelo u Beograd. Nisam pretjerano siromašan za naše uslove. Radim za 450 eura,imam svoj stan i automobil star 12 godina. Supruga radi za 300 eura. Imam dvoje djece.

    Sve ovo pišem iz razloga jer ne vidim toliku potrebu za naše građane za aviokompanijom u vlasništvu države. Ko su ti ljudi koji imaju toliku potrebu za direktnim linijama sa nekim destinacijama pa se žale zbog gašenja kompanije?


    Žalosno je što se i dosad davao toliki novac toj kompaniji a neki opet zagovaraju nastavak doniranja naših para kroz oprost poreza prema državi, plata i doprinosa za zaposlene. Nepravda je to ljudi moji.
    Jesmo li ljudi ili splačine?
    Ne govori uzalud EU da ne smije biti povlašćenih u bilo kakvim odnosnima a kamo li dijeljenju plata kao što je kod nas slučaj. To govori jedna EU koja ima novca koliko hoće i mogla bi finansirati sve šta joj padne na pamet.

  16. The Following User Says Thank You to jozef k. For This Useful Post:


  17. #314
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,666
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Mali off izvinjavam se
    Kako bih sad poslao inspekcije i preispitao poslovanje mijačovih firmi od placanja radnika na puni doprinos, postovanja mjera itd .naucio bih ga na tezi nacin sto je pravi patriotizam.da ne idem u siru pricu o otpustanju patricije pobric koja je otkrila malverzacije sa popek strankom

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  18. #315
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,943
    Thanks Thanks Given 
    1,504
    Thanks Thanks Received 
    795
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Ajmo ovako ako se ugasi mgx osnuje nova kompanija u vlasništvu drzave
    To nece skoro figurura se datumom od proljeca 2022
    1.Porez i doprinose država ne moze naplatiti
    2.Svo stručno osoblje ono koje je radili cjelo vrijeme ce otići za boljim uslovima
    3.Imaju jedan avion u upotrebi i jedan skoro otplacen ali se on onda vraca nazad a pare su bacene vjerovatno zavisni kakav je ugovor s lizingom za njega idu troskovi za održavanje
    4. Ostali radnici idu na biro rada padaju na teret drzave
    5. Sve garancije koje je država dala a dala je za ponesto ce se potrazivati od drzave...
    6. Trosak novog licenciranog osoblja je 3 x veći od domaceg osoblja plus smještaj i vozilo u vecini slucajeva

    Varijanta 2
    Ako doticna agencija uzme mgx
    1.Gube se ti porezi doprinosi koje svejedno gubimo
    2. Ostaje svo strucno osoblje
    3. Ostaju svi slotovi koji zele da se koriste
    4. Vjerovatno se micu ljudi koji su samo primali platu
    5. Država ne mora da placa troškove gašenja plus ta investicija od 30 mil

    Ne bih rekao da je loša varijanta...


    Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  19. The Following 3 Users Say Thank You to darko cfc For This Useful Post:


  20. #316
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Ajmo ovako ako se ugasi mgx osnuje nova kompanija u vlasništvu drzave
    Varijanta 2
    Ako doticna agencija uzme mgx
    1.Gube se ti porezi doprinosi koje svejedno gubimo
    2. Ostaje svo strucno osoblje
    3. Ostaju svi slotovi koji zele da se koriste
    4. Vjerovatno se micu ljudi koji su samo primali platu
    5. Država ne mora da placa troškove gašenja plus ta investicija od 30 mil

    Ne bih rekao da je loša varijanta...


    Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
    Postavlja se pitanje ko je njemu branio do sad da ulaže te pare u Montenegro Airlines ili da ga kupi. Sad se ljudi lože oko toga kako je Mijač heroj sa ovim potezom. I neka je, neka kupi MGX ali onda mi nemamo NACIONALNU nego PRIVATNU kompaniju a upravo se suze rone oko svega toga crnogorskog u Montenegro Airlinesu.
    Last edited by Fenian and Proud; 26-12-20 at 19:54.

  21. #317
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Suze se rone jer će hiljade ljudi morati prvi put u životu platiti avionsku kartu iz svog džepa.

  22. #318
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    709
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    Crnogorski elektroprenosni sistem iliti CGES je prije par godina procijenjena na 135 miliona eura. Osam godina kako radim tu ni jednu godinu nismo završili sa gubicima naprotiv. I sad mi recite da treba usuti jedan CGES u MA da se kao oporavi?

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  23. #319
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos Darmanovic View Post
    Crnogorski elektroprenosni sistem iliti CGES je prije par godina procijenjena na 135 miliona eura. Osam godina kako radim tu ni jednu godinu nismo završili sa gubicima naprotiv. I sad mi recite da treba usuti jedan CGES u MA da se kao oporavi?

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk
    Kod nas je problem sto partijski kerberi koji veze o zivotu nemaju se ukljucuju u raspravu o ekonomiji, a da ne pricamo to sto su vodili drzavu 30 godina.

    155 miliona je bilo samo da ne podju u stecaj. U njih bi onda trebalo sipati jos desetine i desetine miliona. To nije moja pausalna ocjena, nego se to sve nalazi u spisima, a i rekao skoro Ristic, novi direktor

    Montenegro Airlines ne može preživjeti sa 155 miliona eura pomoći

    https://fosmedia.me/infos/ekonomija/...na-eura-pomoci

  24. #320
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,965
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Treba li podsjeti da je analiza isplativosti ulaganja 155 miliona državne pomoći proglašena tajnom?
    Ta odluka je donesena prije ,,korona krize".

    Koliko je Montenegro Airlines sposobna kompanija govori i to da nisu uspjeli da posluju (lete) ni punih sedam dana (jednu sedmicu) od kada ih država ne dotira.



    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  25. #321
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    3,271
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jozef k. View Post
    Suze se rone jer će hiljade ljudi morati prvi put u životu platiti avionsku kartu iz svog džepa.
    A mi sto placamo (avionsku kartu) stavi sto god oces u zagradu smo budale kao obicno.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  26. The Following User Says Thank You to crane_operator For This Useful Post:


  27. #322
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,528
    Thanks Thanks Given 
    5,408
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    Preko 70 letova sam imao u 2019 do marta 2020. Jednom sam letio sa MA. Od kada su nam jedne rede prije par godina rekli da svi se prebacimo na jednu stranu aviona i bilo je toplo sigurno preko 40C u avionu nisam se usudio vise. Tako da nema suza prolovenih. Zao mi je ljude sto ostadose bez posla ali vecinom su to djeca bila podgorickih biznismena i advokata. Pride znam par cerki koje godinama na posao posle nisu.
    Model gasenja a potom otvaranja je nemoguc tako da vidjecemo sta ce bit u narednim danima. Realno, moramo bit iskreni i nekako vlada djeluje za bitne stvari ishitreno. Trazim od njih da vrate sve stanove i sve benificije od onih krvopija zednih. Koji su cuvali nam drzavu. Bljak

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  28. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  29. #323
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    A mi sto placamo (avionsku kartu) stavi sto god oces u zagradu smo budale kao obicno.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

    Nijesmo budale nego smo robovi,ljudi nižeg staleža. Moramo plaćati(avionsku kartu) stavi što god oćeš u zagradu jer ne možemo to drugačije dobiti. Ja ako ne napunim gorivo iz svog džepa moram ići pješke jer mi ga firma neće pokloniti. Polučovjek sam u ovom društvu.

  30. #324
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,965
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Evo pismo namjere:

    ,,Iz medija sam informisan o gašenju nacionalne avio kompanije - Montenegro Airlines. Kroz javne nastupe članova Vlade Crne Gore, iskazani su negativni efekti poslovanja kompanije i razlozi zbog kojih je treba ugasiti. Razlozi zbog kojih ne treba ugasiti kompaniju nisu, bar ne u javnim nastupima članova Vlade Crne Gore, još estimirani i obrazloženi. Pretpostavljam da vi trenutno imate cost-benefit analizu koja vam je pokazala da, u sadašnjoj situaciji, treba ugasiti Montenegro Airlines. Kompanija Savana Holding AB iz Švedske, čiji sam ja vlasnik, postoji od 1983. godine. Kompanija je jedna od najznačajnijih firmi u oblasti građevinarstva i investicija u Štokholmu. U poslednjih 5 godina, Savana Holding AB je investirala u Crnu Goru preko 50 miliona eura. Takođe, Savana je prepoznata po brojnim filantropskim i humanističkim aktivnostima u Švedskoj i u Crnoj Gori. Mišljenja sam da Crna Gora mora imati svoju nacionalnu avio kompaniju. Ovim otvorenim Pismom namjere iskazujem zainteresovanost moje kompanije da uđe u potencijalni rizik preuzimanja, kako sam iz medija informisan - gubitaške avio kompanije. S obzirom na činjenicu da nisam u posjedu finansijskih iskaza Montenegro Airlines-a, za sad pretpostavljam da ima de facto velika dugovanja. Koristim ovu priliku da vam ponudim da moja kompanija preuzme Montenegro Airlines za 1 euro i da se otpišu dugovanja prema državi. Nakon toga, moj dio posla bi bio kako da riješim dugovanja prema privatnim kreditorima Montenegro Airlinesa. Ova ponuda koja je 'na stolu', predstavlja otvorenu namjeru za realizacijom navedene investicije. Nadam se da ste svjesni koji sam potencijalni rizik spreman da preuzmem i šta vam iskazujem kroz ovo interesovanje"

    Šta su sve dugovanja prema državi?
    Doprinosi za plate i neisplaćeni porezi svakako. Da li tu spadaju i dugovanja prema državnim kompanijama (Aerodromi Crne Gore npr)?

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  31. #325
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Ne znam je li ga ko angažovao, ali sam čekao da vidim hoće li se neko javiti za kupovinu.

    Kao što sam i mislio drugima valja MNE Airlines, ali nama ne valja.
    Zašto drugima prodavati, kad se firma može dovesti u red?
    Brojke koje sam vidio obećavaju.
    Počistiti uhljebe i dovesti stručnjake.

    Isti tako može se postaviti i pitanje zašto gasiti kad se firma može prodati i smanjiti šteta po budžet?

    Kao što rekoh prije, nikakvu analizu nismo dobili već samo odluku o gašenju. Ekspertski nema šta.

    Je li se on javljao i prije nekoliko mjeseci da je zainteresovan za kupovinu ? Neko jeste, čini mi se taman on.


    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Koje si to brojke vidio konkretno?

    I ja sam ekonomista, nisam stvarno bio među najboljim studentima, ali umijem sa brojevima dobro.
    Nekako u cijeloj priči MNE airlinesa, osim onih u prvom postu koje sam naveo, sam vidio neke ovakve brojke:

    Doskorašnji direktor Montenegro Airlinesa Živko Banjević tokom 2019. godine primao je mjesečno 4.141 euro, dok je u novembru dodatno zaradio još toliko, a u decembru blizu 2.900 eura, pokazuje njegov imovinski karton na sajtu Agencije za sprječavanje korupcije.
    A bilo je i ovih basni, za ove koji su studirali književnost jako lijepo štivo https://www.bankar.me/2020/08/08/vuk...nih-projekata/
    Montenegro Airlines (MA) je jedan od uspješnih državnih projekata u prethodnih četvrt vijeka, saopštio je njegov predsjednik Odbora direktora, Nikola Vukićević i dodao da je cilj stvoriti avio-kompaniju koja će uspješno poslovati na međunarodnom tržištu.
    P.S. Imaš u prvom postu ove teme puno brojki. Baš baš puno. Tako nešto očekujem od tebe da odgovoriš ako imaš naravno.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  32. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


Page 13 of 21 FirstFirst ... 391011121314151617 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 78
    Last Post: 13-06-11, 19:55
  2. Replies: 2
    Last Post: 19-11-09, 22:35
  3. Montenegro Airlines, moze/mora li bolje
    By NMNU in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 63
    Last Post: 13-09-09, 19:04
  4. Montenegro Airlines ili Jat ???
    By Koma[MFHN] in forum Sve i svašta
    Replies: 95
    Last Post: 23-05-09, 11:25
  5. JAT kupuje Montenegro Airlines
    By Lost In Space in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 26-02-07, 01:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •