View Poll Results: Treba li drzava da pomogne investira u MNE airlines?

Voters
58. You may not vote on this poll
  • Da

    9 15.52%
  • Ne

    43 74.14%
  • Crkva ipak prvo da se rijesi

    6 10.34%
Page 16 of 21 FirstFirst ... 6121314151617181920 ... LastLast
Results 376 to 400 of 511

Thread: Pomoc Drzave Crne Gore Montenegro Airlines-u

  1. #376
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,942
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Poreska uprava Crne Gore naplatila je u petak putem blokade računa Montenegro Airlinesa 3.178.351,82 eura, i tim iznosom pokrivene su obaveze po osnovu poreza i doprinosa na zarade zaposlenih radnika za 11 mjeseci i to za period od novembar 2016. do septembra 2017. godine, saopšteno je iz PU.

    U blokadi računa avio kompanije ostao je za sada nenaplaćen iznos dažbina od 12.082.054,72 eura.

    “Treba naglasiti da će se preduzetom mjerom dati doprinos zaštiti prava radnika, imajući u vidu da se naplaćenim sredstvima pokrivaju obaveze po osnovu poreza i doprinosa na zarade istih, odnosno štite njihova prava iz radnog odnosa, što ne bi bio slučaj da su sredstva sa računa blokirana od strane drughi povjerilaca ove kompanije”, istakli su iz PU.

    Poreznici dodaju da su uprkos činjenici “da se radi o preduzeću koje je u većinskom vlasništvu države i koje je od velikog značaja za Crnu Goru", ulagali maksimalne napore da se zaustavi trend rasta poreskog duga istog, te da se u granicama mogućnosti zbog poteškoća u poslovanju s kojima se kompanija suočavala, naplati što veći dio dospjelih poreskih potraživanja”.

    “Tako je u periodu od 1. januara 2016. godine do 28.12.2020. godine od ove kompanije naplaćen iznos od 17.822.726,30 eura, od čega se 17.350.273,36 eura odnosi na obaveze po osnovu poreza i doprinosa na zarade zaposlenih radnika, i to za period od druge polovine 2012. do septembra 2017. godine, dok se 467.073,50 eura odnosi na obaveze po osnovu poreza na dodatu vrijednost, a 5.379,44 eura na ostale poreske obaveze”, dodali su iz PU.

    Iz Poreske uprave su saopštili da su nakon najave ministra kapitalnih investicija Mladena Bojanića o planiranom gašenju nacionalne avio-kompanije od 24.12.2020, kao i saopštenja menadžmenta kompanije o obustavi saobraćanja, nakon razmjene informacija sa Ministarstvom finansija, u petak, 25.12.2020, u cilju obezbjeđenja dospjelih a neizmirenih potraživanja, preduzeli mjeru prinudne naplate blokadom žiro-računa ovog obveznika, i to na ukupan iznos dospjelih potraživanja od 15.260.038,54 eura.

    izvor: www.vijesti.me

    dakle, sada od septembra 2017 god. do decembra 2020 godine su neizmireni porezi i doprinosi na zaposlene.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  2. #377
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Pa eto Zeljeznice Srbije su spremne da upadnu. Kad gasimo ZCG?
    Сачекамо да 75%-85% превоза путника/туриста/робе превози жељезница србије, онда гасимо, гдје ти се жури?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  3. #378
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Pa eto nije vlada ugasila mne nego poreska tj dps.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  4. #379
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Ko god da je ugasio, trebao je prvi dan na poslu, kako je vrata preskocio.
    10 dana kuknjave za firmom koja je bila taksi sluzba funkcionera i djece.
    Kad su im djeca pocela da studiraju u Milanu tada je krenula linija tamo. Kad je sin jednog poceo da studira u londonu, otvorila se linija za london.
    Cim su zavrsili studije linije su nerentabilne, iako su 4 do 5 godina letjeli da ima mozda 4 putnika u avionu.
    I sad placemo za simbolom. Cega.... Drzave ili nacina vladanja

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  6. #380
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,942
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Da, poreska uprava je blokirala račun MA jer će to do nove godine učiniti sledeće kompanije:
    - Eurocontrol: 160.000 € (od 26.12.2020 god. mogu da zaplijene avion ukoliko isti sleti na neki od EU aerodroma)
    - GECAS: 1,2 miliona € (ukoliko se ova obaveza ne izmiri do 1.1.2021 god. ne može se više koristiti avion Embraer).
    - Bautech: 600.000 € (neizmirena obaveza podrazumjeva da se poslije 28.12.2020 vrati motor za avion Embraer).
    - Aerodrom Beograd: 500.000 €

    Dakle, obustavljeni su letovi u EU zbog vjerovatne zapaljene aviona.

    Na sve ovo dodamo neplaćene poreze i doprinose (oko 12 miliona), dug Aerodroma Crne Gore (oko 32 miliona eura), dug prema kontroli leta (oko 8 miliona €), dugovi prema dobavljačima (oko 40 milona €) i ko zna šta još...

    Da pomenem da je 4.12.2020 zbog nezakonite pomoći Ryanair tužio MA .







    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  7. #381
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,626
    Thanked in
    2,279 Posts

    Default

    Ispitati kako to da je dug prema ACG narastao do 32 miliona, to je neko morao aminovati. Sto je ACG uradio da naplati taj dug... A tek kad se krene dokumentacija u MA otvarati, tu FBI forenzicari treba da cesljaju...

    Tu ima jedno 1000 godina zatvora.

  8. #382
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,029
    Thanks Thanks Given 
    3,960
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  10. #383
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Eto pravog primjera srca i kako treba postupati sa svojim "voćnjakom"

  11. #384
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,798
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Poreska uprava Crne Gore naplatila je u petak putem blokade računa Montenegro Airlinesa 3.178.351,82 eura, i tim iznosom pokrivene su obaveze po osnovu poreza i doprinosa na zarade zaposlenih radnika za 11 mjeseci i to za period od novembar 2016. do septembra 2017. godine, saopšteno je iz PU.

    U blokadi računa avio kompanije ostao je za sada nenaplaćen iznos dažbina od 12.082.054,72 eura.

    “Treba naglasiti da će se preduzetom mjerom dati doprinos zaštiti prava radnika, imajući u vidu da se naplaćenim sredstvima pokrivaju obaveze po osnovu poreza i doprinosa na zarade istih, odnosno štite njihova prava iz radnog odnosa, što ne bi bio slučaj da su sredstva sa računa blokirana od strane drughi povjerilaca ove kompanije”, istakli su iz PU.

    Poreznici dodaju da su uprkos činjenici “da se radi o preduzeću koje je u većinskom vlasništvu države i koje je od velikog značaja za Crnu Goru", ulagali maksimalne napore da se zaustavi trend rasta poreskog duga istog, te da se u granicama mogućnosti zbog poteškoća u poslovanju s kojima se kompanija suočavala, naplati što veći dio dospjelih poreskih potraživanja”.

    “Tako je u periodu od 1. januara 2016. godine do 28.12.2020. godine od ove kompanije naplaćen iznos od 17.822.726,30 eura, od čega se 17.350.273,36 eura odnosi na obaveze po osnovu poreza i doprinosa na zarade zaposlenih radnika, i to za period od druge polovine 2012. do septembra 2017. godine, dok se 467.073,50 eura odnosi na obaveze po osnovu poreza na dodatu vrijednost, a 5.379,44 eura na ostale poreske obaveze”, dodali su iz PU.

    Iz Poreske uprave su saopštili da su nakon najave ministra kapitalnih investicija Mladena Bojanića o planiranom gašenju nacionalne avio-kompanije od 24.12.2020, kao i saopštenja menadžmenta kompanije o obustavi saobraćanja, nakon razmjene informacija sa Ministarstvom finansija, u petak, 25.12.2020, u cilju obezbjeđenja dospjelih a neizmirenih potraživanja, preduzeli mjeru prinudne naplate blokadom žiro-računa ovog obveznika, i to na ukupan iznos dospjelih potraživanja od 15.260.038,54 eura.

    izvor: www.vijesti.me

    dakle, sada od septembra 2017 god. do decembra 2020 godine su neizmireni porezi i doprinosi na zaposlene.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Ako dozvoliš ja bih ovo drugačije pročitao, a priznajem da sam se šokirao kad mi je iskočila notifikacija jutros.

    Znaju li radnici i svi ostali da ovo govori samo jedno: na računima je bilo dovoljno sredstava ako ništa za neto plate za prethodna 3 mjeseca koliko su im dužni.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #385
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Zao mi je ovog direktora sto jos nije grabulja malo .....pix baksuz

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  13. #386
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Da, poreska uprava je blokirala račun MA jer će to do nove godine učiniti sledeće kompanije:
    - Eurocontrol: 160.000 € (od 26.12.2020 god. mogu da zaplijene avion ukoliko isti sleti na neki od EU aerodroma)
    - GECAS: 1,2 miliona € (ukoliko se ova obaveza ne izmiri do 1.1.2021 god. ne može se više koristiti avion Embraer).
    - Bautech: 600.000 € (neizmirena obaveza podrazumjeva da se poslije 28.12.2020 vrati motor za avion Embraer).
    - Aerodrom Beograd: 500.000 €

    Dakle, obustavljeni su letovi u EU zbog vjerovatne zapaljene aviona.

    Na sve ovo dodamo neplaćene poreze i doprinose (oko 12 miliona), dug Aerodroma Crne Gore (oko 32 miliona eura), dug prema kontroli leta (oko 8 miliona €), dugovi prema dobavljačima (oko 40 milona €) i ko zna šta još...

    Da pomenem da je 4.12.2020 zbog nezakonite pomoći Ryanair tužio MA .







    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    I onda pojedini sa foruma kazu kako nova vlada namjerno ne zeli da pomogne, sigurno citaju samo naslov, a ovo posle ih ne zanima.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  14. #387
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Povratna karta do BG je 240 eura sa MA ... rece onaj direktor Ristic

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  15. #388
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,936
    Thanks Thanks Given 
    1,496
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Vjerovatno biznis klasa ali to niko ne pominje

    Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  16. #389
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    a isto patriotski jes da su idioti upravljali MA
    od srca zelim da opet poleti kao nova kompanija jer nema mi nista mrznije no davat pare strancima i lacmanima

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  17. #390
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,942
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Dakle nova kompanija će se zvati
    To Montenegro

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  18. #391
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Ne nego 2 Montenegro... Tj vjerovatnije 2Montenegro

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  19. #392
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    dobar slogan ali ne baš prikladno ime za aviokompaniju
    She is only here to annoy herself!

  20. #393
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,626
    Thanked in
    2,279 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    dobar slogan ali ne baš prikladno ime za aviokompaniju
    Naprotiv, vrlo interesantno sa marketinske strane, i navodi te na destinaciju... Ima prizvuk novog doba, koje dolazi i u avijaciji, vidjecemo koliko ce flag carriera da opstane do 2030te.

    Ja sam za low cost varijantu, nesto da bude tima Norwegian, za dinamicne ljude, sto putuju dosta, full su u digitalizaciji, jer je to i segment koji ce najvise putovati u narednoj dekadi, dok ce se ljudi 55+ drzati flag carriera i tradicionalnih tour operatora koji su na izdisaju.

    Digitalni marketing ce strahovito porasti 2020-2030 i to ce bit novi nacin oglasavanja i osnovna plaforma za prijem/slanje informacija ka trzistima, i sva ce se kupovina obavljati preko interneta.

    Duo Spajic/Milatovic to znaju bolje nego iko.

  21. #394
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    ja bih volio da se marketinški isplati ali nisam baš siguran u to, ne znam da li bilo koja aktivna aviokompanija počinje sa nekim brojem
    She is only here to annoy herself!

  22. #395
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Naprotiv, vrlo interesantno sa marketinske strane, i navodi te na destinaciju... Ima prizvuk novog doba, koje dolazi i u avijaciji, vidjecemo koliko ce flag carriera da opstane do 2030te.

    Ja sam za low cost varijantu, nesto da bude tima Norwegian, za dinamicne ljude, sto putuju dosta, full su u digitalizaciji, jer je to i segment koji ce najvise putovati u narednoj dekadi, dok ce se ljudi 55+ drzati flag carriera i tradicionalnih tour operatora koji su na izdisaju.

    Digitalni marketing ce strahovito porasti 2020-2030 i to ce bit novi nacin oglasavanja i osnovna plaforma za prijem/slanje informacija ka trzistima, i sva ce se kupovina obavljati preko interneta.

    Duo Spajic/Milatovic to znaju bolje nego iko.

    Duo Spajić/Milatović meni djeluju kao dva gologuzana koja jedva čekaju kad će primiti prvu ministarsku platu. U punoj snazi doći ođe da te svi pljuju dok radiš teški posao djeluju mi van pameti. Mislim da su radili po inostranstvu neke nebitne poslove po bankama. Možda su zarađivali 3000/4000 eura od kojih kada plate stan, režije i hranu ostanu im neka sitna lova. A daleko od kuće.
    Jesu oni radili po stranim bankama ali to su bili nebitna radna mjesta. To je moje mišljenje o njima dvojici.

    Ne može me niko ubijediti da iz bilo koje branše ako se dokazao na zapadu može doći ođe raditi za 2000 eura u najboljim godinama. Meni je vjerovat u to van pameti.

  23. #396
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,626
    Thanked in
    2,279 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jozef k. View Post
    Duo Spajić/Milatović meni djeluju kao dva gologuzana koja jedva čekaju kad će primiti prvu ministarsku platu. U punoj snazi doći ođe da te svi pljuju dok radiš teški posao djeluju mi van pameti. Mislim da su radili po inostranstvu neke nebitne poslove po bankama. Možda su zarađivali 3000/4000 eura od kojih kada plate stan, režije i hranu ostanu im neka sitna lova. A daleko od kuće.
    Jesu oni radili po stranim bankama ali to su bili nebitna radna mjesta. To je moje mišljenje o njima dvojici.

    Ne može me niko ubijediti da iz bilo koje branše ako se dokazao na zapadu može doći ođe raditi za 2000 eura u najboljim godinama. Meni je vjerovat u to van pameti.
    Otkrio si se konacno...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  24. #397
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    za 3-4 hiljade moze pristojno da se zivi u svim zapadnim drzavama, neko dođe ili ostaje u CG i iz koliko toliko patriotskih razloga (ne kažem da je tako u njihovom slučaju samo kažem da je moguće)
    She is only here to annoy herself!

  25. #398
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jozef k. View Post
    Duo Spajić/Milatović meni djeluju kao dva gologuzana koja jedva čekaju kad će primiti prvu ministarsku platu. U punoj snazi doći ođe da te svi pljuju dok radiš teški posao djeluju mi van pameti. Mislim da su radili po inostranstvu neke nebitne poslove po bankama. Možda su zarađivali 3000/4000 eura od kojih kada plate stan, režije i hranu ostanu im neka sitna lova. A daleko od kuće.
    Jesu oni radili po stranim bankama ali to su bili nebitna radna mjesta. To je moje mišljenje o njima dvojici.

    Ne može me niko ubijediti da iz bilo koje branše ako se dokazao na zapadu može doći ođe raditi za 2000 eura u najboljim godinama. Meni je vjerovat u to van pameti.
    30 godina su DPS, SDP i Bosnjacka upirali iz sve snage da dokazu da se patriotizam naplacuje, i vidim da se to kod nekih bas primilo.

  26. #399
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Otkrio si se konacno...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

    Šta to tteba da znači? Botujem za DPS jer kažem da mi Spajić/Milatović ne djeluju kao eksperti?
    Smiri malo hormone u pogledu navijanja za određene osobe i političke partije. Kako si krenuo sliku ćeš početi da im ljubiš kao oni Milu.

    Ne može biti svjetski ekspert neko ko je u najboljim godinama došao raditu Crnu Goru teški posao za 2000 eura!! Imam svoj mozak i neću to da prihvatim.

    Srzentićka ekspert i radila u kabinetu viceguvernera Kalifornije pa došla ođe da radi za 2000 ,eura koje zaradi čistac ulica u Los Anđelesu . Nemojte nam brate udarati na zdravu pamet.

  27. #400
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Како некима не досади да се изнова региструју. То су тужни животи очигледно..

Page 16 of 21 FirstFirst ... 6121314151617181920 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 78
    Last Post: 13-06-11, 19:55
  2. Replies: 2
    Last Post: 19-11-09, 22:35
  3. Montenegro Airlines, moze/mora li bolje
    By NMNU in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 63
    Last Post: 13-09-09, 19:04
  4. Montenegro Airlines ili Jat ???
    By Koma[MFHN] in forum Sve i svašta
    Replies: 95
    Last Post: 23-05-09, 11:25
  5. JAT kupuje Montenegro Airlines
    By Lost In Space in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 26-02-07, 01:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •