Results 1 to 18 of 18

Thread: Bad performance - Help

  1. #1
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Bad performance - Help

    Ovako, prvo da uputim u specs pa u problem.
    gigabyte ga-x580a-oc
    xeon x5600
    rx 470 4gb
    12gb rama.

    kompjuter je znaci za moje potrebe i igrice presavrsen. Sve sam islo na high resolutio i 60fps, bas smooth igranje. Dok jednom prilikom je moja sestra igrala assassins creed origin (Takodje je odlicno gurao). Od jednom je izbaci iz igrice i od tad je sve pocelo. Nije mogao vise da pokrene igricu. Sve je pocelo da koci. Ni jednu drugu igricu ne moze da otvori a da ne laguje uzasno. Cak je i ovako poceo uzasno da koci na browser. Otvorio sam ga ocistio od prasine, zamenio pastu na cpu i gpu, isao reset pc nekoliko puta ali opet nista. Bas se lose ponasa, bas sve kao da jedva radi na njemu. Testirao sam
    na benchmarku sve. Cpu i gpu su above average ili average. Sta moze da bude, da li je softverska greska, i da li bi updejtovanje biosa pomoglo ili reinstalacija windowa skroz? Cak dobijam bas neku ruznu sliku piksela nekih kad palim kompjuter. I „beep“ zvuke na slusalicama kad ulazim u igrice.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Titograd
    Posts
    1,275
    Thanks Thanks Given 
    251
    Thanks Thanks Received 
    325
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Prvo probaj sa novim drajverima za grafičku

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,838
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,300
    Thanked in
    1,839 Posts

    Default

    Po meni grafička umire...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #4
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odradio sam updejtove za grafiku. I probao je na one stress testove, dobro je izgurala. I ne ugrijava se.

  5. #5
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,073
    Thanks Thanks Given 
    244
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    439 Posts

    Default

    Ako radis stress test ostavi ga par sati
    Meni lici da graficka ili napajanje umiru, provjeti sa nekom drugom grafom je li bolja situacija, isto i sa napajanjem

  6. #6
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    https://ibb.co/pPxcQ3r

    Ovo izbacuje prvo kad upalim komp. Prestao je da se gasi, samo je los Performance bas. Mogu li da probam da zamjenim slot za graficku ili opet da je otvorim, ocistim i zamjenim pastu. i da li postoji mogucnost da je softverska greska a ne hardwerska?

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    4,284
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Khar View Post
    https://ibb.co/pPxcQ3r

    Ovo izbacuje prvo kad upalim komp. Prestao je da se gasi, samo je los Performance bas. Mogu li da probam da zamjenim slot za graficku ili opet da je otvorim, ocistim i zamjenim pastu. i da li postoji mogucnost da je softverska greska a ne hardwerska?
    testiraj memoriju, izvadi sve module, izduvaj prasinu i probaj jedan po jedan modul da vidis oce li artefakti nestati...
    067-572270

  8. #8
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    To se dešava i kad je napajanje na "ivici" operabilnosti, niski i nestabilni naponi i deficit struje. Probaj prvo sa drugim napajanjem ako imaš mogućnost za to. Velika je vjerovatnoća da se zbog njega napravio i neki bad sektor na disku.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Koliko dugo koristiš taj računar? Je li računar kupljen kao polovan i ako nije da li je neka od njegovih komponenti kupljena kao polovna?
    Grafička koju si naveo je bila jako popularna za rudarenje i ako umire onda me to uopšte ne bi iznenadilo.

    Nisi rekao koje napajanje imaš. Koji model napajanja? Koliko je staro? Pitanje je dakle da li imaš i napajanje koje može da izgura sve te komponente.

    Koliko imaš hard diskova i/ili SSD-ova? Za početak ih provjeri sve ovim programom https://crystalmark.info/en/software/crystaldiskinfo/
    To bi trebalo da bude brzo. Za svaki slučaj probaj i program hard disk sentinel.

    Zatim testiraj memoriju pomoću memtest https://www.memtest86.com/
    Neka bude 4 prolaza (4 pass).

    Sudeći prema matičnoj i procesoru taj računar ima godina. Dešava se da matične umiru nakon izvjesnog vremana naročito ako je u računaru bilo neko loše ili neadekvatno napajanje.
    Last edited by Kaz; 25-12-19 at 22:42.

  10. #10
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    Koliko dugo koristiš taj računar? Je li računar kupljen kao polovan i ako nije da li je neka od njegovih komponenti kupljena kao polovna?
    Grafička koju si naveo je bila jako popularna za rudarenje i ako umire onda me to uopšte ne bi iznenadilo.

    Nisi rekao koje napajanje imaš. Koji model napajanja? Koliko je staro? Pitanje je dakle da li imaš i napajanje koje može da izgura sve te komponente.

    Koliko imaš hard diskova i/ili SSD-ova? Za početak ih provjeri sve ovim programom https://crystalmark.info/en/software/crystaldiskinfo/
    To bi trebalo da bude brzo. Za svaki slučaj probaj i program hard disk sentinel.

    Zatim testiraj memoriju pomoću memtest https://www.memtest86.com/
    Neka bude 4 prolaza (4 pass).

    Sudeći prema matičnoj i procesoru taj računar ima godina. Dešava se da matične umiru nakon izvjesnog vremana naročito ako je u računaru bilo neko loše ili neadekvatno napajanje.

    Kupljen je kao polovan pre manje od godinu. Ja razumem ako graficka gori ill nesto crkava, ali evo pokusavam sam da nadjem sta se desava. Jer graficka stvarno fino odradi one stress testove i na benchmarku je average. Zar
    bi na average dala tako los Performance kao sto je meni od jednom.
    odradio sam testove za memoriju i hardove.

    imam 2 harda od 500 i ss od 120.
    za memoriju su rezultati odlicni, a za ssd mi izbaca da je prosek stanje, mozda zato sto je skoro pun? (20gb free space)
    Napajanje je corsair tx850W.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Nema veze to sto je SSD popunjen.

    Mislim da ne valja kada prikazuje average health. Siguran si kada prikazuje da je health good. Koji je SSD u pitanju?

    Sta ti prijavljuje za hard diskove? U kakvom su oni stanju?

    Za graficku imas program furmark https://geeks3d.com/furmark/

    Pusti ga jedno pola sata da radi pa vidi hoce li biti problema.

    Sledeci put kada i ako budes nabavljao polovan racunar izbjegavaj racunare sa starim maticnim plocama. Takodje izbjegavaj graficke koje su mozda rudarile. Bolje kupiti novu rx 570 za 160 eura nego polovnu rx 470 za 100 eura koja je mozda rudarila.

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    4,284
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Khar View Post
    https://ibb.co/pPxcQ3r

    Ovo izbacuje prvo kad upalim komp. Prestao je da se gasi, samo je los Performance bas. Mogu li da probam da zamjenim slot za graficku ili opet da je otvorim, ocistim i zamjenim pastu. i da li postoji mogucnost da je softverska greska a ne hardwerska?
    ova brljotina na splash-screen-u se ne bi pojavila zbog loseg ssd-a, znaci, najvjerovatnije: ili grafika (vjerovatno ne posto prihvata drajvere i radi benchmark) ili felerican memorijski modul (pretpostavljam da su 3 ili 6 komada da bi imao tripple-chanel ukljucen, losa memorija moze da gasi, zamrzava, izbaca artefakte.... zato rekoh da ga probas upalit na samo jedan modul da vidis oce li taj gigabyte boot-screen bit normalan) ili, sto je mozda i najvjerovatnije corruptovan bios, ova ploca ima dual-bios i nije rijetka pojava slicnih zajebancija. sad ako je ostecen bios, mozes probat clear cmos ili update ili aktiviranje backup biosa, samo vodi racuna da mozes brikovat plocu, a jos jednu x58 plocu neces lako nac.
    067-572270

  13. #13
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    https://ibb.co/X2xRvqq - Evo sa crystalmarka

    Graficku sam ostavio 20 min, 69stepeni i 95fps.
    Posle toga mi je graficka na benchmark izbacila preko ocekivanog na rank.

    https://ibb.co/Tqc9f9d - Evo slike sa benchmarka za hardove, izgleda je problem ssd stvarno. A na njemu mi je windows.

    Nekad kad udjem u igricu neku cujem beep zvuk na slusalice, i pocrveni lampica na kucistu za Disk drive activity.

    https://ibb.co/6FrFYvN A evo i rama sa benchmarka.

    Po svemu sudecem, vjerovatno novi ssd i reinstalacija bi resila ovu misteriju?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	81587673_594986041236800_9030490819437527040_n.jpg 
Views:	48 
Size:	13.3 KB 
ID:	165867   Click image for larger version. 

Name:	80410207_446424882700285_3711689734813122560_n.jpg 
Views:	54 
Size:	9.9 KB 
ID:	165868   Click image for larger version. 

Name:	81381677_449089759100076_1259484475058814976_n.jpg 
Views:	48 
Size:	10.1 KB 
ID:	165869  
    Last edited by Khar; 26-12-19 at 20:39.

  14. #14
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mmijo View Post
    ova brljotina na splash-screen-u se ne bi pojavila zbog loseg ssd-a, znaci, najvjerovatnije: ili grafika (vjerovatno ne posto prihvata drajvere i radi benchmark) ili felerican memorijski modul (pretpostavljam da su 3 ili 6 komada da bi imao tripple-chanel ukljucen, losa memorija moze da gasi, zamrzava, izbaca artefakte.... zato rekoh da ga probas upalit na samo jedan modul da vidis oce li taj gigabyte boot-screen bit normalan) ili, sto je mozda i najvjerovatnije corruptovan bios, ova ploca ima dual-bios i nije rijetka pojava slicnih zajebancija. sad ako je ostecen bios, mozes probat clear cmos ili update ili aktiviranje backup biosa, samo vodi racuna da mozes brikovat plocu, a jos jednu x58 plocu neces lako nac.

    Probao sam to sa ramom, nije se makla ona brljotina, svaku mogucu kombinaciju sam pokusao. A zanimljivo je sto, na ploci imam 6 slot za ram, 3 crvena i 3 crna na svaki je 1.5v. Ali na crne nece da mi digne sistem, samo na crvene.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Mmijo je u pravu kada kaze da ta brljotina sto se pojavljuje ne moze biti povezana sa SSD-om.

    S druge strane kazes da ti se web browser sporo otvara. To moze da bude zbog SSD-a. I sam Windows moze jako lose raditi ako nesto nije u redu sa SSD-om. Imas program hard disk sentinel. On ti tacno prikaze koliko u procentima ti je health diskova i koliko dana otprilike ce jos raditi. Prikazuje i informaciju koliko su dugo bili korisceni.

    Sto se tice tog beep zvuka ajd probaj da iskljucis Amd chill odnosno Radeon chill opciju. Ako ne znas izguglaj kako se to radi. Neki ljudi su rekli da su i oni dobijali takve zvukove zbog te opcije.

    Mislim da je najbolje da racunar odneses u neki dobar servis i da trazis dijagnozu kvara. Ja mislim da je SSD problem ali moguce da to nije jedini problem koji tvoj racunar ima bas zbog te brljotine koja se javlja na pocetku. U servisu mozes traziti da ti provjere da li ti je napajanje dobro sto nije losa ideja posto je racunar koji si kupio polovan.
    Last edited by Kaz; 26-12-19 at 23:12.

  16. #16
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    Mmijo je u pravu kada kaze da ta brljotina sto se pojavljuje ne moze biti povezana sa SSD-om.

    S druge strane kazes da ti se web browser sporo otvara. To moze da bude zbog SSD-a. I sam Windows moze jako lose raditi ako nesto nije u redu sa SSD-om. Imas program hard disk sentinel. On ti tacno prikaze koliko u procentima ti je health diskova i koliko dana otprilike ce jos raditi. Prikazuje i informaciju koliko su dugo bili korisceni.

    Sto se tice tog beep zvuka ajd probaj da iskljucis Amd chill odnosno Radeon chill opciju. Ako ne znas izguglaj kako se to radi. Neki ljudi su rekli da su i oni dobijali takve zvukove zbog te opcije.

    Mislim da je najbolje da racunar odneses u neki dobar servis i da trazis dijagnozu kvara. Ja mislim da je SSD problem ali moguce da to nije jedini problem koji tvoj racunar ima bas zbog te brljotine koja se javlja na pocetku. U servisu mozes traziti da ti provjere da li ti je napajanje dobro sto nije losa ideja posto je racunar koji si kupio polovan.
    https://ibb.co/rm6vTY9

  17. #17
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Khar View Post
    Raskači taj disk pa vidi hoće li biti i dalje problema sa brzinom, je li modovan bios na toj ploči za xeon? Loše napajanje u mnogim slučajevima zna da pravi bad sectore prije totalnog rikavanja. Makni taj disk i provjeri ipak to napajanje prije ugradnje novog.

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    4,284
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    eto tako, raskaci toga seagate-a, pretpostavljam da su igre koje koce instalirane na njemu.... i procitaj koje napajanje imas, taj kompjuter ima solidnu potrosnju i neadekvatno ili poluispravno napajanje je moglo svu ovu kutaru napravit.
    067-572270

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Help, help :)
    By ljiljaa in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 31-05-09, 03:20
  2. Help Help Help Help
    By gopher in forum Hardware
    Replies: 11
    Last Post: 13-04-08, 01:02
  3. windows xp performance edition
    By bass in forum Software
    Replies: 12
    Last Post: 20-09-07, 13:35
  4. The best high performance tyre!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 32
    Last Post: 18-09-05, 18:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •