Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 59

Thread: "Thanks" opcija na forumu

  1. #26
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    a sto necete sve izmislit

  2. #27
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Đe je opcija dislike...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  3. #28
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    630
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ako već uklanjate reputaciju onda dodajte i dugme dislike.
    Jer samo like gubi smisao.
    Eto recimo medo_je-v komentar mi se ne sviđa, ne mogu da mu klepim - rep (jer ga uklanjate), samo mogu da lajkujem.
    Medo_je nemam ništa protiv tebe no mi se postavi iznad.
    Valjalo bi da može like i dislike. Da 1 dislike poništava 1 like.
    Taman kao reputacija. Imaš 5000 poena, neko ti rokne minus i ućera te u crveno....
    Prodaja/otkup i ugradnja muzike za auto.
    Više informacija u inbox.

  4. #29
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Bolje da je ostalo sve po starome, ista svrha

  5. #30
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zarate View Post
    Ako već uklanjate reputaciju onda dodajte i dugme dislike.
    Jer samo like gubi smisao.
    Eto recimo medo_je-v komentar mi se ne sviđa, ne mogu da mu klepim - rep (jer ga uklanjate), samo mogu da lajkujem.
    Medo_je nemam ništa protiv tebe no mi se postavi iznad.
    Valjalo bi da može like i dislike. Da 1 dislike poništava 1 like.
    Taman kao reputacija. Imaš 5000 poena, neko ti rokne minus i ućera te u crveno....
    Najjednostavnije je da bude like i dislike, i da se oba broja vide, bez poništavanja... Ima dosta postova na forumu koje bi valjalo preskočiti, što bi bilo mnogo lakše uz dislike opciju...

    P.S. Koja je poenta viđeti javno koliko je neko "thanks-ova" podijelio...?
    #fakenews

  6. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  7. #31
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Meni su svi ovi likovi, dislikeovi, reputacije na svim mrežama izuzetni glupi jer ljudi bukvalno žive za like, pišu za like, foliraju za like

    Ali kao što Fidel reče, moderno doba to traži i to je to.

  8. The Following 7 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  9. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Ili jednostavno ne obracaju paznju na to, kao ja npr... Ono, uprem like ako mi je post stvarno bio od koristi ili ga nalazim duhovitim...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  10. The Following User Says Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  11. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Ne da mi TT edit pa cu nastaviti ovako: cak i na drustvenim mrezama, ovo malo sto ih koristim, ako sto i objavim, postizanje like-a mi nije ni na kraj pameti niti se opterecujem brojem postignutih istih...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  12. #34
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Zašto nema opcija da se sam sebi zahvalim? Nekad mi se desi da procitam neki stari svoj post i presmijem se bas dobro sta sam pisao. Kad vas neko nasmije to vrijedi para.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. The Following 6 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  14. #35
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    To sam upravo htjela da pitam.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  15. #36
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    mikrokosmos
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Meni su svi ovi likovi, dislikeovi, reputacije na svim mrežama izuzetni glupi jer ljudi bukvalno žive za like, pišu za like, foliraju za like

    Ali kao što Fidel reče, moderno doba to traži i to je to.
    Istina, moderno doba to i trazi, al bas zbog toga, po mom misljenu, moderatori nisu trebali da komercijalizuju ovaj forum sa "like" opcijom. Odavno nemam fb, kao ni instagram, jedino visim na cdm forum i uzivam u njegovoj "old skul" platformi, dok ovo sad me vec pomalo podsjeca na fb. Ljepota je u jednostavnosti, a pored "reputacije", ova nova opcija je, po meni, suvisna.
    free your mind... (and your ass will follow)

  16. #37
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Zato ja nema ni fb ni instagram.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  17. #38
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Đe je opcija dislike...

    Sent using Tapatalk
    Nema je.

    Quote Originally Posted by Zarate View Post
    Ako već uklanjate reputaciju onda dodajte i dugme dislike.
    Jer samo like gubi smisao.
    Eto recimo medo_je-v komentar mi se ne sviđa, ne mogu da mu klepim - rep (jer ga uklanjate), samo mogu da lajkujem.
    Medo_je nemam ništa protiv tebe no mi se postavi iznad.
    Valjalo bi da može like i dislike. Da 1 dislike poništava 1 like.
    Taman kao reputacija. Imaš 5000 poena, neko ti rokne minus i ućera te u crveno....
    Ova opcija ne nudi 'dislike' kao mogucnost. Uostalom, 'dislike' obicno ima negativne efekte i izbjegava se.

    Facebook je recimo cekao preko 10 godina i milijarde korisnika da bi uveo bilo sto drugo osim 'like'-a. Cak ni danas ne postoji 'dislike'. Ne na 'Facebook'-u nego na malo kojem mjestu u virtuelnom svijetu.

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Bolje da je ostalo sve po starome, ista svrha
    Manje-vise ista svrha ali prethodni sistem je imao svojih ogranicenja. Mnogi su se zalili da je period izmedju davanja reputacije istom clanu predug (opravdane zalbe) i da je cijeli sistem komplikovan. Evo smo pronasli nacin da ne postoji nikakvo vremensko ogranicenje za davanje "zahvalnice" tako da istom clanu mozete da 'lupite' 100 puta za redom dugme 'Thanks'.

    Uz to, cijeli sistem je jednostavniji jer nema potrebe da se klikce na dugme pa onda da se otvara polje za komentar, da se pise komentar i onda da se salje. Znatno vise koraka nego jedan klik na dugme 'Thanks' i kraj price.


    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Najjednostavnije je da bude like i dislike, i da se oba broja vide, bez poništavanja... Ima dosta postova na forumu koje bi valjalo preskočiti, što bi bilo mnogo lakše uz dislike opciju...

    P.S. Koja je poenta viđeti javno koliko je neko "thanks-ova" podijelio...?
    Jednostavnije je da bude samo 'like' nego 'like' i 'dislike'. Mada, kao sto rekoh - ovo je jedina moguca opcija, za sad.

    Ista poenta kao sto si i do sad bio u mogucnosti da vidis koliko je reputacije neko podijelio... Ili koliko je post-ova neko ispisao... Ili kad se registrovao.. ili.... (sve su to statisticki podaci koji postoje, mogu se pogldati a mogu se iskulirati)

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Meni su svi ovi likovi, dislikeovi, reputacije na svim mrežama izuzetni glupi jer ljudi bukvalno žive za like, pišu za like, foliraju za like

    Ali kao što Fidel reče, moderno doba to traži i to je to.
    U potpunosti se slazem. Mene eto nema jedno pola godine na tim drustvenim mrezama (FB, IG i sl.) tako da niti sam kome dao 'lajk' niti sam 'lajk' od koga dobio. I super mi je. Svjestan sam koliko se ljudi trude da napisu nesto samo radi tog 'lajka'. Taj 'lajk' nekad donosi i neke pratioice ili sto vec pa se sve to poslije nekako unovci zarad reklame ili neceg drugog. Cudni su putevi interneta. A eto i najveci giganti samo promovisu te stvari - Facebook je valjda dodao neke 'titule' kad su FB stanice u pitanju (to se valjda desilo par mjeseci unazad, tad me vec nije bilo tamo) pa onda motivise ucesnike da pisu sto vise, da dobijaju sto vise 'lajkova' itd. kako bi valjda dosli do tih titula, sto li.

    Necu dalje, o ovome mozemo na nekoj adekvatnoj temi Samo sam htio da prikazem sliku i van ovog foruma i da smo mi zlatni u tom smislu

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Ili jednostavno ne obracaju paznju na to, kao ja npr... Ono, uprem like ako mi je post stvarno bio od koristi ili ga nalazim duhovitim...
    Pa tako bi trebalo da se 'primi' implementacija ove opcije. Kome ne odgovara moze u potpunosti da je iskulira. Za ostale je tu i ako ti se neki post cini korisnim, zanimljivim, duhovitim, informativnim ili je bio od bilo koje koristi... lupis 'Thanks' i kraj price.

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Ne da mi TT edit pa cu nastaviti ovako: cak i na drustvenim mrezama, ovo malo sto ih koristim, ako sto i objavim, postizanje like-a mi nije ni na kraj pameti niti se opterecujem brojem postignutih istih...
    O drustvenim mrezama sam vec napisao sto sam mislio na ovoj temi, za dalju diskusiju mozemo preci na neku adekvatniju.

    Sto se 'edit'-a tice, od sada je vremensko ogranicenje 15 minuta za izmjenu poruke. To je dovoljno ukoliko se napravi neka greska, zaboravi nesto i sl. Sve nakon tih 15 minuta je zloupotreba kojih je bilo dosta u zadnje vrijeme...

    Ali i o tome mozemo da diskutujemo na drugoj temi, ne ovdje... https://forum.cdm.me/showthread.php?...08#post5257508

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Zašto nema opcija da se sam sebi zahvalim? Nekad mi se desi da procitam neki stari svoj post i presmijem se bas dobro sta sam pisao. Kad vas neko nasmije to vrijedi para.
    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    To sam upravo htjela da pitam.
    Najjednostavniji razlog je - zloupotreba.

    Opet, vecinu nece zanimati koji broj stoji tamo i zloupotreba nece padati na pamet ali nisu svi takvi. Kao sto smo pomenuli da neki 'zive za lajk' van ovog foruma, ne znaci da nemamo i mi takve clanove ili da ih necemo imati u buducnosti. Zbog takvih (a samim tim i svih ostalih) davati zahvalnicu samom sebi bi bio korak ka besmislenosti ove opcije zbog mogucnosti zloupotrebe.


    Quote Originally Posted by Charles Vane View Post
    Istina, moderno doba to i trazi, al bas zbog toga, po mom misljenu, moderatori nisu trebali da komercijalizuju ovaj forum sa "like" opcijom. Odavno nemam fb, kao ni instagram, jedino visim na cdm forum i uzivam u njegovoj "old skul" platformi, dok ovo sad me vec pomalo podsjeca na fb. Ljepota je u jednostavnosti, a pored "reputacije", ova nova opcija je, po meni, suvisna.
    O dustvenim mrezama sam vec napisao gore... Necu vise. Ali sam siguran da na ovom forumu ne moze doci do komercijalizacije 'lajk'-a, kao sto je to slucaj na pomenutim drustvenim mrezama. Ovdje postoji kao nacin da se nekome zahvalis na post-u ili mu das do znanja da ti je njen/njegov post bio od koristi, da te informisao o necemu sto te zanimalo, da te nasmijao ili da se jednostavno slazes sa tim, bez potrebe da pises neki kratki komentar kao sto je bilo mnogo slucaja gdje je clanovima post bio "You can't spread reputation..." Uvodjenjem ove opcije se eliminise potreba sa takvim vidom spam-a.

    P.S. Ova opcija nece postojati 'pored' reputacije. Kao sto sam vec napisao prethodno - ova opcija ce zamjeniti dosadasnju reputaciju. Za sada postoje udvojeno, dok se nova opcija ne testira kako treba.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #39
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Post-ovi vezani za drustvene mreze prebaceni u relevantnu temu --- https://forum.cdm.me/showthread.php?...-FB-IG-Twitter

    Molio bih da se ovdje fokusiramo iskljucivo na ovu 'Thanks' opciju sa relevantnim komentarima, konstruktivnim kritikama i eventualnim sugestijama.

    Ovaj dio foruma (CDM Info) je posebno netolerantan na 'offtopic' i 'spam'. Hvala.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. The Following 3 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  20. #40
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default



    Složiću se sa nekim od prethodnih kometara da bi ovo trebalo malo kompaktnije ako je tehnički moguće.
    Tj. da ove zahvalnice nemaju svoj "box" nego nekako da se uglave u dno posta. npr:
    These users thanked Montenegrina for this post: avet, Dejan, itd...
    A mislim ni da nema potrebe da piše u zagradi datum kad je pala "zahvalnica". Zauzima se prostor bezveze.

  21. The Following 3 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  22. #41
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Svakako bi bilo ljepse da se, dok nismo ulogovani, ne vide "zahvalnice" ili generalno da su skrivene dok se ne klikne na njih cime bi se otvorio prozor koji bi prikazao korisnike koji su iskazali zahvalnost.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  24. #42
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post

    Složiću se sa nekim od prethodnih kometara da bi ovo trebalo malo kompaktnije ako je tehnički moguće.
    Tj. da ove zahvalnice nemaju svoj "box" nego nekako da se uglave u dno posta. npr:


    Slazem se. Ipak, ne znam da li je i koliko tehnicki moguce.

    Ukoliko bude, gledacemo da to "uglavimo" negdje gdje ce biti kompaktnije i manje napadno.


    Quote Originally Posted by ASC View Post
    A mislim ni da nema potrebe da piše u zagradi datum kad je pala "zahvalnica". Zauzima se prostor bezveze.
    Datum ce se najvjerovatnije ukloniti. Kao sto rekoh - jos uvijek je ova opcija u "test fazi".

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Svakako bi bilo ljepse da se, dok nismo ulogovani, ne vide "zahvalnice" ili generalno da su skrivene dok se ne klikne na njih cime bi se otvorio prozor koji bi prikazao korisnike koji su iskazali zahvalnost.
    Vidjecemo da li je tehnicki moguce odraditi to i kako bi izgledalo. Zahvaljujem(o) na sugestiji.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #43
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Tu se uglaviti ne može jer kad je veliki broj lajkova onda se jednostavno ne prikazuje kako treba.
    Ovako kad se makne datum i makne markup zavisno od pozicije da li je moderator ili slično, dođe kompaktnije i mislim da je ok.
    the World's leading dance event
    Sensation


  26. #44
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    303
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sta ce vam to sad kad nema 50 aktivnih clanova na forum :mrgreen:

  27. #45
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Pa dobro, samo ti sam imas 50 naloga :-D



    Moram priznati da mi ovo izgleda kao paradoks, koleginica Montenegrina gleda sa podrozevanjem i skoro pa gadjenjem na posasti modernog interneta kao sto su like-ovi i thanks-ovi i onda se kolege sloze sa njome i dodjele joj 5 thanks-ova za izti post :-D
    Forever young, i want to be forever young

  28. #46
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Pa nijesi shvatio, ja sam to i napisala da bi skupila likove

  29. The Following 3 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  30. #47
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Ja greskom par puta kliknuh thanks skrolujuci na tapatalk. Moze li se undo podesiti? Ovo je vrlo neprakticno, moram da skrolujem pazeci kao da gazim po jajima.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  31. #48
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Ja greskom par puta kliknuh thanks skrolujuci na tapatalk. Moze li se undo podesiti? Ovo je vrlo neprakticno, moram da skrolujem pazeci kao da gazim po jajima.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
    Ne znam kako uspijevas da greskom stisnes na 'Thanks'.

    Evo bas sad gledam, 'Thanks' ne zauzima ni 20% prostora po sirini tako da imas 80% za 'scroll'-ovanje, bez da se ikome zahvalis.

    Uz to, kad se 'scroll'-uje, 'Thanks' se NE akrivira, moras namjenski da kliknes na njega i da ne povuces ni gore ni dolje.

    "Undo" opcija za sada izgleda radi sa na web verziji, vidjecemo da li je moguce da se implementira i na TapaTalk-u.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  32. #49
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Kad skrolujem lijevom rukom tacno mi prst po sirini pada na Thanks.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  33. #50
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Kad skrolujem lijevom rukom tacno mi prst po sirini pada na Thanks.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
    Meni je stvarno zao sto programer koji je napravio ovu opciju nije imao u vidu prst tvoje lijeve ruke

    Ozbiljno sad, promijeni ruku.

    Ili jos ozbiljnije - nadji neku alternativu, to je jedino prirodno mjesto da 'Thanks' stoji a za 'undo' cemo pokusat' da implementiramo i na TT-u.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. webmax i spam opcija
    By alien in forum Internet
    Replies: 5
    Last Post: 03-06-10, 11:16
  2. Koja opcija preostaje ?
    By oktagon in forum Internet
    Replies: 11
    Last Post: 26-01-09, 22:36
  3. Wmail opcija za Sinkronizaciju
    By Bugi in forum Operatori
    Replies: 10
    Last Post: 28-06-07, 15:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •