Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast
Results 151 to 175 of 222

Thread: Kafići u PG u kojima se puši

  1. #151
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Stara 'Pinta' u City kvartu, ne zapamtih kako se sad zove.
    Zadimljena bješe danas oko 12h, ka' da pršute suše.
    Ok, jeste zastakljeni dio, ali nijedna vrata nijesu bila otvorena...mimo onih đe se ulazi/izlazi...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  2. #152
    Join Date
    May 2018
    Location
    Pg
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Nema veze sto je zastakljena, ne moze da se pusi, sve da ih otvori nije dozvoljeno.. Samo kad se uklone 3 strane, fizicki, onda je po zakonu dozvoljeno..

    Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  3. #153
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Maag u Blok 6 je zastaklio terasu koja je odvojena od lokala, sa dvije strane otvorena vrata, svi śede u jakete i puše.


    Sent using Tapatalk

  4. #154
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by talija083 View Post
    Nema veze sto je zastakljena, ne moze da se pusi, sve da ih otvori nije dozvoljeno.. Samo kad se uklone 3 strane, fizicki, onda je po zakonu dozvoljeno..

    Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
    Jesi siguran?

    Posto vidim da SVAKI lokal zastakljuje terase/baste i iskljucivo iz tog jednog razloga - da moze da se pusi a da nije (toliko) ledno...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #155
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    tu jedan lokal u pg, koji je imao baštu, zastakljenu sa sve četiri strane, jedan dan su došli i kaznili.
    morali su dvije strane da otvore, i sad je kao sve ok, može da se puši...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  6. #156
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Ja sam bice glup pa ne kapiram sto znaci zastakljena basta ili sam corav pa vidim da su zastakljene sa svih strana i regularno se pusi bez problema, namjenski su je tako i napravili/zastaklili...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #157
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    U BR sam pričao sa konobarom jednog lokala i kaže "bila je inspekcija za terasu ali se računa prolaz između terase i lokala pa onda može da se puši inače ne bi moglo" racunaju samo jednu stranu zastakljenu navodno.

    Ali u 90% slucajeva je đe zastakljena cijela terasa puši se uredno.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  8. #158
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Pa o tome pricam... dje god da odem te baste/terase su skroz zastakjene i pusi se bez ikakvih problema.

    I to nije par lokala nego svaki koji sam vidio u PG, BR a i danas jedan lijepi na Przno

    Znaci nema jednog zakona kod nas koji je definisan kako treba ili koji ce se postovat' tj. sankcionisat' kako treba...

    Nego je sve ono "u oku posmatraca" pa kako se ko nagodi sa kim.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #159
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Znači ne valja ni sad kad ne možemo uć u kafić? Naravno, znao sam.Ne odgovora vam što mi uživamo u toj cigareti ni sad kad smo odvojeni. I za to se više ne može reći da vam smeta jer ne dolazi ni blizu vas, problem je u tome što ljudi volite da se ośećate makar po malo bitnim
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #160
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Znači ne valja ni sad kad ne možemo uć u kafić? Naravno, znao sam.Ne odgovora vam što mi uživamo u toj cigareti ni sad kad smo odvojeni. I za to se više ne može reći da vam smeta jer ne dolazi ni blizu vas, problem je u tome što ljudi volite da se ośećate makar po malo bitnim
    Rakune, pricam o zakonu i vise je pitanje posto je ocigledno nejasno. Smanji malo svoju netrpeljivost ili je makar djelimicno zadrzi za sebe.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #161
    Join Date
    May 2018
    Location
    Pg
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    100% znam, jer i sam drzim kafic pa zbog toga.. Po zakonu 3 strane moraju da budu otvorene, tj vise od 50% prostora i nijedan materijal nije dozvoljen, ni staklo, ni cerada.. Ali primjenjuje se selektivno zakon..

    Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  12. #162
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    sto se tice basti, zakonski svaka basta koja moze da se potpuno zatvori se racuna kao zatvoreni prostor i zabranjeno je pusenje.
    tu i dalje pisu kazne. baste koje su otvorene sa dvije ili jedne strane mogu.
    to je ono sto cesto svi sad primjenjuju. zastakli se strana ka ulici i stave najcesce folije na bocne strane. objekat lokala je najcesce 4ta strana.
    dokle god se basta ne moze fizicki potpuno zatvoriti, broji se u otvoren prostor

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  13. #163
    Join Date
    May 2018
    Location
    Pg
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Jeste,al na primjer dosta lokala je stavilo najlon sa 2 i 3 strane i ono kao platno, a to po zakonu isto nije dozvoljeno.. Znam jer sam ja to trazio da uradim i nisu mu dozvolili, rekli su da ne moze i da ce isto pisati kazne kao da je zatvoreni.. E sad nije isto za sve..

    Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  14. #164
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Eto onaj lokal pored ulaza u Gintash je bukvalno zatvoren sem shto sa strana ostave otvoreno te cerade po 20 centi i pushinja se ne staje kako vidjeh.
    ...

  15. #165
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Ja nisam bio u PG neko vrijeme ali mi recite konkretno svi oni lokali (ili skoro svi) kod Palade... zar nisu zastakljeni sa svih strana? Ako sto nisu mjenjali a cisto sumnjam posto su sve to odradili bas nakon sto je ovaj zakon stupio na snagu...

    Svakako da nisu jedini nego mi padose prvi na pamet. Ima takvih kol'ko oces... Cak bih rekao da ih ima vise koje ja smatram zastakljene sa svih strana nego onih koji imaju otvorene 2-3 strane. Ili kao sto rekoh - ja ne kapiram sto znaci 'zatvorena' a sto 'otvorena' strana...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #166
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Kako ja tumačim, ti prostori se još uvijek računaju kao terase i zastakljeni su privremeno sa tri strane i pokriveni tendom iznad. Da su zastakljeni sa sve četiri strane računali bi se kao prostorija za pušenje, koja bi morala da ispunjava određene uslove u pogledu dimenzija, ventilacije, opreme i odvojenosti od glavne prostorije. Naravno, u takvim prostorima ne bi bilo dozvoljeno služenje hrane.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  17. #167
    Join Date
    May 2018
    Location
    Pg
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Jesu, svi su su zastakljeni, sa 3 strane i tenda gore.. Po zakonu bi smjeli da budu zastakljeni samo sa jedne strane i da moze da se pusi, ali... Kazem ti, selektivno se primjenjuje zakon.. Meni je inspekcija bila zbog pusenja, naravno niko ne pusi, pitam ga postoji li materijal sa kojim moze da se zatvori a da bude po zakonu, kaze ne, jedino sto mozes je da posadis drvece ili kao živu ogradu i da se racuna kso otvorena, sve ostalo je nedozvoljeno.. Bilo staklo, najlon ili platno od tende..

    Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  18. #168
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Sve to treba slikavat i kacit na net

  19. #169
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Sve to treba slikavat i kacit na net
    Ne znam da li je sarkazam ili ne mada nije ni bitno.

    Nije ovo nesto sto se 'krisom' radi. Ovo je namjenski ovako a zasto u zakonu pise jedno a dozvoljava se drugo je vec enigma koja muci prosjecnog covjeka u CG vec duze vrijeme.

    Mislim ja licno nikad ne sjedim u nikakvu zastakljenu bastu. Nju sad smatram bas za pusace. Ako je fino vrijeme sjescu negdje vani, skroz na otvoreno. Ako je hladno, sjescu unutra.

    Znaci nije licni problem nikakav, samo pokusavam da ukapiram novi zakon, nacin primjene i ostalo posto ocigledno je sve dosta zbunjujuce.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #170
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja nisam bio u PG neko vrijeme ali mi recite konkretno svi oni lokali (ili skoro svi) kod Palade... zar nisu zastakljeni sa svih strana? Ako sto nisu mjenjali a cisto sumnjam posto su sve to odradili bas nakon sto je ovaj zakon stupio na snagu...

    Svakako da nisu jedini nego mi padose prvi na pamet. Ima takvih kol'ko oces... Cak bih rekao da ih ima vise koje ja smatram zastakljene sa svih strana nego onih koji imaju otvorene 2-3 strane. Ili kao sto rekoh - ja ne kapiram sto znaci 'zatvorena' a sto 'otvorena' strana...
    nisu. eto bas ta varijanta je ta koja je dozvoljena. prvi je LaParisien u kojem je zabranjeno zato jer je moguce skroz zatvoriti bastu.
    mehanizam, minhen i sicilija su zajednicki zatvorili stranu do ulice, dok je na kraju sicilije otvoreno, dok mehanizam ima platno sa strane. zakonski sve ok

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  21. #171
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Inace onaj red kafana kod Palade ne bi smjelo da se pusi jer svaki lokal sluzi hranu.
    Toliko o primjeni zakona.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #172
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Mogu da služe hranu jer se ti prostori smatraju terasama (valjda bi ih dosad kaznili?). Uključujući i La Parisienne, gdje se takođe puši na terasi i služi hrana.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  23. #173
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    nisu. eto bas ta varijanta je ta koja je dozvoljena. prvi je LaParisien u kojem je zabranjeno zato jer je moguce skroz zatvoriti bastu.
    mehanizam, minhen i sicilija su zajednicki zatvorili stranu do ulice, dok je na kraju sicilije otvoreno, dok mehanizam ima platno sa strane. zakonski sve ok

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ne sumnjam ja da su oni izgirali zakon nekako jer se ne bi trudili sa zastakljivanjem i svom tom rabotom da nije "po zakonu". Uglavnom kao sto je sve kod nas "po zakonu". Podsjeca me na novi zakon o neradnoj nedelji kad mrcene radnice pocinju u nedelju u ponoc da rabotaju... Ono.. nije da nije po zakonu, jelte.

    P.S. @hercules je doduse u pravu - u svakom od pomenutih lokala se sluzi hrana. Kako unutra tako i na tim terasama pa je veliko pitanje koliko je "po zakonu". Osim ako ja nisam pogresno informisan - ne moze da ide jedno uz drugo, tj. da se sluzi hrana i da je dozvoljeno pusenje a upravo je tako u svim navedenim lokalima a svakako i u stotinama (ili hiljadama?) drugih...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #174
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    pa zakon je o zabrani pusenja u zatvorenim prostorijama, ne zakon o zabrani pusenja dje se sluzi hrana. eto u baru u svim onim terasama u robnoj kuci se sluzi hrana i niko ih ne dira. ista stvar i ljeti. onaj lokal kod doma zdravlja iza robne kuce takodje, obrati paznju na rjesenje. zadnja strana je potpuno otvorena i racuna se da je i dio koji gleda na lokal otvoren.
    i nije nikakvo "izigravanje" zakona vec se ti prostori racunaju kao otvorene baste. rekao sam ti i kako se racuna. sta je otvoreno a sta ne.
    za parisien nisam znao, jedino ako su potpuno uklonili stakla koja su gledala na lokal

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  25. #175
    Join Date
    May 2018
    Location
    Pg
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Evo sam slikao, ovdje sve pise, ja sam dobioovaj dopis..

    Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najam Lokal/Kafić pogodan za proslave
    By dejan kostic in forum Nekretnine
    Replies: 1
    Last Post: 20-12-14, 02:58
  2. Muzika za kafić - PREDLOZI :)
    By 11/11/11 in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 10-06-14, 16:16
  3. Prodajem Oprema za kafiĆ
    By rain_wind_storm in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-12, 03:30
  4. Kafić za praćenje mečeva
    By Blade Runner in forum Centralni
    Replies: 7
    Last Post: 18-04-10, 12:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •