Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 101 to 125 of 143

Thread: Argumenti nasilja nakon emisije TV In

  1. #101
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by touch_of_pink View Post
    ma pushti ko zna dje ovaj didi visi po chitav dan:PPP
    hmmm sram te bilo
    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    mnogi ljudi nizu bili zainetresaovani da je potpisu!
    moguce, al ti ipak kazem, da je vise ljudi nije znalo nego sto je znalo


    touch i istina je, udario ga je samo jednom, i momku su u kbc rekli da je sve u redu i pustili ga kuci (kako su profesionalni bas)
    Last edited by DIDI; 21-11-06 at 21:57.
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  2. #102
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    Ti si ocito pomjesala nesto,ne lobirajunas partije,nego su i dekan i rektor clanovi partije na vlasti,dakle posto su clanovi te partije i na istaknutim su mjestima,tu ti se ide po ruckova,vecera...tako da se upoznaju,i cine jedni drugima usluge!Ti pocesi moja ledja a ja cu tvoja,znas kako se uvije na faxu nadju sinovi poznanika i prijhatelja,ministara,itd.I sto da se zalimo,kad su i dekan i rektor i ministar iz iste partije.Mislis da ce dekanu nesto ucinjet.Samo u snu.
    Mislim da ovo nije dobar stav, jer vas nebi trebalo to da zanima uopste. Oni moraju da rade svoj posao. A koji su razlozi zbog koje ga ne rade to nije vase, vase je da ukazete sta oni nisu uradili a bili su obavezni da urade.

    Ja na zalost nisam vidio emisiju a 500 potpisa je zaista veliki broj. Sa druge strane nema toga studenta kojeg znam a da mi se nije zalio na neki segment obrazovanja i/ili uslova. Nedostatak hrabrost je konstantno bio prepreka da se organizuju, i ovakav epilog jednog pokusaja svakako nije dobar.

  3. #103
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    Ti si ocito pomjesala nesto,ne lobirajunas partije,nego su i dekan i rektor clanovi partije na vlasti,dakle posto su clanovi te partije i na istaknutim su mjestima,tu ti se ide po ruckova,vecera...tako da se upoznaju,i cine jedni drugima usluge!Ti pocesi moja ledja a ja cu tvoja,znas kako se uvije na faxu nadju sinovi poznanika i prijhatelja,ministara,itd.I sto da se zalimo,kad su i dekan i rektor i ministar iz iste partije.Mislis da ce dekanu nesto ucinjet.Samo u snu.
    Pa sta je chudno sto su Dekan i Rektor chlanovi partije na vlasti?
    Pa svuda je tako.
    Ovdje u CH svako malo kako pobijedi koja partija, mijenja se vrh svih drzavnih ustanova, TV i Univerziteta, Opstinska i sve. Jel vi znate sta je sta? Kakve veze imaju sad njihovi privatni izlasci?
    Svako se demokratski moze smijeniti, ima vlast dovoljno svojih kadrova koji ih mogu zamijeniti, i da budu oni koji vrijede na pravim mjestima. Chim vi idete politichki u to, vi nemate nikakav problem i zagovarate anarhiju.
    Da vas zanima reshenje haosa i neprofesionalizma na faxu, ne bi vas dodirivalo ko je iz koje partije, nego jednostavno i jasno najbolje na prava mjesta.
    Sad nakon tvog posta se ne chudim sto vas politichke partije zamlacuju glupostima s namjerom da talasate zbog njih, ali ne i da reshavate vash probem za vas. Nigdje sa takvim anarhijskim pristupom ne bi mogli proci, nigdje na zapadu.
    Da je te studente interesovao fax, oni bi znali kako da vam rijeshe te probleme, ali ne, oni su htjeli galamu, TV itd, samo da bi politichke partije koje ih guraju mogle profitirati na toj 'galami', pa sad chak i na hendikepu tog momka.

    Ego
    Nedostatak hrabrost je konstantno bio prepreka da se organizuju, i ovakav epilog jednog pokusaja svakako nije dobar.
    Poznato je da te strahove upravo guraju oni koji rade za politichke partije, vichuci sve i svasta, hushkajuci, lobirajuci, i namjerno preskachuci logiku i nachin reshavanja problema najednostavnijim nachinom preko pravilnika Univerziteta koji je dostupan svima.
    Last edited by LadyDaytona; 21-11-06 at 22:14.

  4. #104
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    70 Posts

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Mislim da ovo nije dobar stav, jer vas nebi trebalo to da zanima uopste. Oni moraju da rade svoj posao. A koji su razlozi zbog koje ga ne rade to nije vase, vase je da ukazete sta oni nisu uradili a bili su obavezni da urade.

    Ja na zalost nisam vidio emisiju a 500 potpisa je zaista veliki broj. Sa druge strane nema toga studenta kojeg znam a da mi se nije zalio na neki segment obrazovanja i/ili uslova. Nedostatak hrabrost je konstantno bio prepreka da se organizuju, i ovakav epilog jednog pokusaja svakako nije dobar.
    Iskreno mi kazi,mislis li ti da bi se sto moglo ucinjet,ako uzmes u obzir sve sto sam naveo,a to ne bih rekao da nije relevantno.

  5. #105
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    @LadyDaytona - ovo ti nije CH!Svako se dofati funkcije gleda da se sto suze zadrzi na njoj,i normalno da obezbijedi jedan mali fond sa strane za crne dane!Ja znam da na zapadu nije tako,ali odje nema pravne drzave,tako da je svaka prica suvisna,jer kad nema pravne drzavce i vladavine prava...lose burazeru,veoma lose...

  6. #106
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bogami dusho, tek da vidish svajcarca kako grebe da ostane sto duze na funkciji, grebe, struze, chupa...a sto uhvati uhvati...
    Nego vi imate sva demokratska prava, sve uslove, ali vi idete pogreshnim putem - politikom. To moze biti privatni dio, ali nikako na Univerzitetu i zloupotrebljavajuci probleme studenata za svoje (pojedinachne) politichke afinitete i karijeru.
    Dok god tako idete sluzeci takvim galamdzijama koji i nemaju za cilj reshavanje studentskih pitanja (nego lichnog), nema sta ko da pricha o nemanju pravne drzave i vladavine prava, jer sve to imate, ali ne koristite kako treba i kako svi na zapadu rade.

  7. #107
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    Iskreno mi kazi,mislis li ti da bi se sto moglo ucinjet,ako uzmes u obzir sve sto sam naveo,a to ne bih rekao da nije relevantno.
    Ja ti mogu reci sta bih ja uradio. Ja bih isplanirao citavu kampanju za podrsku peticije. Uporedo bih poslao peticiju dekanatu i rektoratu i ministarstvu i paralelno sa time bih ih pozvao na TV duel.
    U pozivu na emisiju bih ukljucio takodje samu peticiju, da nebi doslo do "birokratskog zastoja".

    Fokusirao bih temu emisije na same probleme, koji objektivno uticu na sve studente a ne samo na one "politicki nepodobne", kako je to generalno tesko dokazivo jer se radi o "teoriji zavjere".

    Vi posto ste studenti prava sigurno ste verzirani u pravnim postupcima i znate da je potrebno ispostovati proceduru.

    U ovako isplaniranoj kampanji sigurno nebi imali izbora bez da se pojave na emisiji i javno saopste zasto nisu uradili - to sto su trebali da urade. A ako se i nebi pojavili to bi sigurno bilo na njihovu stetu - kao sto jes vec sad. I to bi ste mogli iskoristi kao extra poen jer su peticije vec upucene na sve instance.

    Uzgred da kazem da ne mislim da niste trebali da se pojavite na emisji. Svako ima pravo da organizovano djeluje i da preko medija iznese svoje stavove/zahtjeve.

    Na koji nacin su to vasi prestavnici uradili, nemogu suditi jer nisam gledao emisiju. Ako su politicki bojali svoje argumente to svakako nije dobro.

  8. #108
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kradem_Shahte, ako tako mislis nema ti druge nego samo kukaj i sakama u glavu. Nije valjda da cekas da dodje neko da ti rijesi problem, a dobro si nasao opravdanje da se nista ne moze uraditi.
    Last edited by Hari Krisna; 21-11-06 at 22:26.

  9. #109
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ako sad odustanu, to bi bilo uzasno. Sad tek treba da zapnu i da pokrenu kampanju.

    A politiku OUT - imacete mnogo vise podrske.

  10. #110
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    kao shto pomenuh vec nedje na trecoj strani, strategija i taktika...
    -> thumbs up Ego

    shto se tiche postupka, siguran sam da ce, ukoliko se to dogodilo, bilo koja provokacija oshtecenog biti iskorishcena od strane odbrane...

    shto se tiche peticije, ne znam. ali prosto ne mogu da vjerujem da bi neko mogao bit toliko glup da ode na tv i mashe praznim papirom (ili polupraznim, svejedno) govoreci da ga je potpisalo 500 ljudi, jer su te stvari lako provjerljive. da ne pominjem kakva bi to glupost bila u ovom kontekstu dje su akteri studenti prava i znaju shto je kleveta

  11. #111
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Ja nisam clan nijedne partije,studenti oce bolje i oce da se postuje bolonja,ali nekome je u interesu da se to ne sprovodi u djelo,pa onda ovi na vise pozicije vucu politicke veze da sacuvaju fotelju,a normalno student otuzuju da su kompromitovani.Lico ne vjerujem u institucije sistema,i imam za pravo,jer sami pogledajte,koliku nerasvijetljenih ubistava,katastrofalno stanje u privredi,stanje u skolama,na fakultetima,bolnicama,onda slucaj BIOCE,raspali vozovi,sve je u rasulu,onda koliko se sad angazovala policija u rasvijetljavanju zloupotrebe polozaja u EPCG,Posta,Luka Bar,sumnjive privatizacije,mislite li da je bilo demokratije i pravne drzave i vladavine prava,da bi se sve ovo izdesavalo?Mislite da politika nije uticala na ovo.E sag kad pogledate ovo,mislite da ikoga zabolje sto se cini na fakultetu.Svako gleda da prezivi,i da ne stavlja nos tamo dje mu nije mjesto,da se ne buni,jer moze veoma lose da se provede,da ne recem da izgubi posao,ili sto drugo vezano za studente.Tako da ja ne vjerujem da je moguce da se peticijom utice na dekana,jer njega ce mac kad njima ne bude vise odgovarao.
    Last edited by Kradem_Shahte; 21-11-06 at 22:41.

  12. #112
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    Ja nisam clan nijedne partije,studenti oce bolje i oce da se postuje bolonja,ali nekome je u interesu da se to ne sprovodi u djelo,pa onda ovi na vise pozicije vucu politicke veze da sacuvaju fotelju,a normalno student otuzuju da su kompromitovani.Lico ne vjerujem u institucije sistema,i imam za pravo,jer sami pogledajte,koliku nerasvijetljenih ubistava,katastrofalno stanje u privredi,stanje u skolama,na fakultetima,bolnicama,onda slucaj BIOCE,raspali vozovi,sve je u rasulu,onda koliko se sad angazovala policija u rasvijetljavanju zloupotrebe polozaja u EPCG,Posta,Luka Bar,sumnjive privatizacije,mislite li da je bilo demokratije i pravne drzave i vladavine prava,da bi se sve ovo izdesavalo?Mislite da politika nije uticala na ovo.E sag kad pogledate ovo,mislite da ikoga zabolje sto se cini na fakultetu.Svako gleda da prezivi,i da ne stavlja nos tamo dje mu nije mjesto,da se ne buni,jer moze veoma lose da se provede,da ne recem da izgubi posao.
    Jedna stvar po jedna nesmijesh dozvoliti da te pesimizam povuce, jer se cini da si se predao. A to je vec izgubljen rat. Svako pojedinacno treba da da najbolje od sebe da doprinese zajednickom cilju. Bio sam a hiljada iza tebe morash bit isti.

  13. #113
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ti bogami ko da cg ima 700 milijardi pa moze vazdusne vozove konstruisat...realnosti malo...
    to sve sto si napisao nema veze sa faxom, promjenom profesora, promjenom rada, i reshavanjem osnovnih problema fakulteta.

  14. #114
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    sve to vuce jedno za drugim,politika je dovela do toga,losa politika,i samo kad pogledas kakvo je globalno stanje odje,kako se vaznije i krupnije stvari (ne)rijesavaju,mislis da ce nekoga zaboljet za nezadovoljne studente?

  15. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    sve to vuce jedno za drugim,politika je dovela do toga,losa politika,i samo kad pogledas kakvo je globalno stanje odje,kako se vaznije i krupnije stvari (ne)rijesavaju,mislis da ce nekoga zaboljet za nezadovoljne studente?
    Koliko ja vidim skrenula se paznja evo se nekoliko dana provlaci kroz novine, istina zbog fizickog obracuna.

    Ti si poceo sa kraja tanjega, umjesto obratno. Nije tvoje da mijenjash politiku - ona se mijenja na izbore, tvoje je kao student da se borish za svoja prava.

  16. #116
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Koliko ja vidim skrenula se paznja evo se nekoliko dana provlaci kroz novine, istina zbog fizickog obracuna.

    Ti si poceo sa kraja tanjega, umjesto obratno. Nije tvoje da mijenjash politiku - ona se mijenja na izbore, tvoje je kao student da se borish za svoja prava.
    Ja znam da to nije moje,i meni nije cilj da mijenjam politiku,vec politika utice na to da se ne mozemo izboriti za nas prava.

  17. #117
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Drugo potrazio bih saradnju sa studentima iz drugih fakulteta koji imaju slicne probleme i zajednicki sa njima krenuo u isticanje istih. To bi svakako pokazalo realno stanje u viskoko obrazovnim institucijama i postaklo ih na odgovornost bilo zakonsku bilo moralnu.

    Ali to mora biti konstantna bitka, kao sto rekose mnogi odje rece nece vam to niko sam dati ako se ne izborite.

  18. #118
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa ukoliko se ne fokusirate na vash problem...nece
    smatrace se da ste samo portparoli neke politichke partije i da sve to deklamujete da bi sebi napravili poziciju u toj partiji kao zasluzni protivdrzavni element....totalno destruktivni za sam fakultet i razvoj Univerziteta, pa chak i ocijenjeni kao oportunisti i kochni faktori za blokiranje reshavanja studentskih opstih problema.
    Last edited by LadyDaytona; 21-11-06 at 22:57.

  19. #119
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Drugo potrazio bih saradnju sa studentima iz drugih fakulteta koji imaju slicne probleme i zajednicki sa njima krenuo u isticanje istih. To bi svakako pokazalo realno stanje u viskoko obrazovnim institucijama i postaklo ih na odgovornost bilo zakonsku bilo moralnu.

    Ali to mora biti konstantna bitka, kao sto rekose mnogi odje rece nece vam to niko sam dati ako se ne izborite.
    Na moralnu ih sigurno neces podstaci,a veliko je i pitanje za zakonsku.

  20. #120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    Ja znam da to nije moje,i meni nije cilj da mijenjam politiku,vec politika utice na to da se ne mozemo izboriti za nas prava.

    Postoje pravilnici i postoji zakon i regulativa univerziteta. Takodje postoje medjunarodne konvencije i direktive EU vezane za obrazovanje.

    Proucite to i iskoriste vas poziv kao pravnici da se izborite za vasa prava. Instrumente imate od vas zavisi kako i na koji nacin ce te ih koristiti.

  21. #121
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    Na moralnu ih sigurno neces podstaci,a veliko je i pitanje za zakonsku.
    Zapamti ni jedan ministar ne voli da se provlaci po novina radi nekog neradnika - to ti je moralna odgovornost.

  22. #122
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Zapamti ni jedan ministar ne voli da se provlaci po novina radi nekog neradnika - to ti je moralna odgovornost.
    Nisu ovi nasi moralni,ne brini za to.

  23. #123
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ti nisi razumio sto sam ti rekao.

  24. #124
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    velike su to optuzbe za jednog mladica ...nesvrshenog studenta...
    ti bogami ko da si s njima skripte listao ...polako, znash da kao student prava morash imati dokaze za bilo koju optuzbu na nechiji rachun. svaka rijech ima tezinu.

  25. #125
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    velike su to optuzbe za jednog mladica ...nesvrshenog studenta...
    ti bogami ko da si s njima skripte listao ...polako, znash da kao student prava morash imati dokaze za bilo koju optuzbu na nechiji rachun. svaka rijech ima tezinu.
    Iz novina,ministar turizma Nenezic ubija dzipom covjeka nedje na sjever,nikom nista.Ostade ministar,nikakve moralne odgovornosti da se povuce ili sto.Ovaj slucaj je ranije bio.Mada mene briga pravo da ti rechem,ja cu dledat da zavrsim fax,pa da zapalim nedje u inostranstvo,briga me brate za sve odje sto ce bit.
    Last edited by Kradem_Shahte; 21-11-06 at 23:10.

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 06-12-13, 17:57
  2. Replies: 2
    Last Post: 12-01-08, 20:42
  3. A nakon bolnice jos bolesniji!
    By cvrchak in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 32
    Last Post: 29-03-06, 22:49
  4. Smesni slucajevi kada su zrtve poginule ili ranjene
    By Trinity from Zion in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 03-04-04, 14:51
  5. OTMICA U ŠTRPCIMA
    By Waterman in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 67
    Last Post: 27-02-04, 13:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •