Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 177

Thread: LTE kućni internet

  1. #26
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    AliExpress?

    Pitam se kakva je konekcija preko ethernet-a sa nekog 4G rutera?

    To bas nikad nisam isprobao niti znam nekoga da jeste...

    Evo je @MeDo_JE postavljao brzine za Telekom-om. 96MB dl, 38MB ul.

    Ja danas uzeh neku njihovu 4G data karticu (potpisah ugovor ali je na neodredjeno i mogu ga raskinut kad god ocu, sto je prihvatljivo) i kad sam mjerio brzinu, obicno je oko 20MB dl i 15-ak MB ul a to je skoro isto kao sto sam imao sa Telenor-ovom 4G karticom.

    Pa se pitam da li je to i neko ogranicenje ovog modema (Alcatel) raspalog i da li bi sa nekim drugim imao bolju brzinu.

    Ponavljam da meni brzina i nije toliko bitna, pogotovo poslije tih 20MB ali jeste mi bitna stabilnost veze koja je sa Telenor-om bila dosta losa. Telekom jos treba da testiram ali iz danasnjeg iskustva, situacija je vrlo slicna.

    Mada nekad imam i nenormalne rezultate i to znam da ih ponovim, ne da se desi jednom kao greska.



    Cim UL ide i preko 35MB-a onda ne bi trebalo da je to neki limit a ako je UL toliki onda ne bi trebalo da bude ikakav problem da DL bude blizu Medo-vog, tj. blizu 100MB a je eto nisam osvario ni 10% prilikom konkretnog mjerenja a najesce je nekih 20-ak% od toga...
    Last edited by Fidel Castro; 29-11-19 at 00:11.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #27
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,689
    Thanks Thanks Given 
    2,067
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    2,460 Posts

    Default

    Kakva je to data kartica kod Mtela, jel ogranicena na neki broj GB ili je flat?
    Forever young, i want to be forever young

  3. #28
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Koja mtel-ova DATA kartica?

    Ne znam ko je pominjao, mozda mi je promaklo...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #29
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,689
    Thanks Thanks Given 
    2,067
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    2,460 Posts

    Default

    Pobrkah, Telekomova. :-D
    Forever young, i want to be forever young

  5. #30
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Imali su 'turist' karticu ali su je ukinuli prije 3 dana...

    Ja sam uzeo 'Libero Plus' paket, meni je "M2", tj. 100GB mjesecno. Ima i manje i vise ali nema 'flat' za ove pakete.

    Ovo je kao 'postpaid' iako ja potpisa na neodredjeno vrijeme i mogu raskinut' kad ocu a sve su prilike da cu brzo.

    Valjda ima i sa pretplatom ako se vezes ugovorom na odredjeno (12/24 mjeseci) pa onda imas neku "stream-on" opciju sa kojom valjda imas neke dodatne opcije.. Mislim da je HBO:GO, mozda ne trosi net na drustvene mreze i sl. (u principu nista sto me zanima)

    Inace nijedna DATA kartica (prepaid) ne nudi 'flat' internet vec je uvijek to od 50GB do nekih 500GB.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,050
    Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    417
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post

    Evo je @MeDo_JE postavljao brzine za Telekom-om. 96MB dl, 38MB ul.
    Jedna je brzina na tel paketima, a druga na internet paketima. 30 down koliko se sjecam na libero. Zadnjih 10 dana je internet dobar, ali vidjeces kada krenu situacije da ne mozes da koristis net po nekoliko sati.
    \\
    OFL•GIC

  7. #32
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Jedna je brzina na tel paketima, a druga na internet paketima. 30 down koliko se sjecam na libero. Zadnjih 10 dana je internet dobar, ali vidjeces kada krenu situacije da ne mozes da koristis net po nekoliko sati.
    Ako dodje do tih situacija idem kod sledeceg...

    I tako u krug dok neko ne ponudi uslugu da valja...

    Jes cimanje ali ne bi bilo dobro da samo na jedne ispoljavam bijes, ovako se rotira sve i bolje je za sve
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #33
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,515
    Thanks Thanks Given 
    7,374
    Thanks Thanks Received 
    4,439
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    Ovo moje je Libero paket, ali je trenutno u telefonu kartica...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  9. #34
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Da, al' kapirao bi ja da je meni 1/4 recimo te brzine i da umjesto tvojih 90/40 imam 40/20 ili blizu toga.

    Ali onda dobijem recimo kao u gornjem primjeru 8/35 i nista mi jasno nije.

    Evo sad mjerio... 16/38.

    Znaci UL ide i do 40MB sto je znatno vise nego sto sam ocekivao.

    DL tesko prelazi 20MB sto nije manje nego sto sam imao tako da je ok ali opet mi se cini daleko ispod onoga sto moze i sto bi trebalo da bude.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #35
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    329
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Ja sam se malo istraživao oko ovoga...

    Problem je što su svi modemi koji se nude na našem tržištu LTE ili CAT4 kategorije, i na njima ja nikad nisam imao brzinu vecu od 40mbps i to gdje je pokrivenost odlična. Kod mene je to očaj živi, pa sam u nekom periodu od 18-22h imao 1-3mbps.

    Prije mjesec dana sam nabavio ruter (Huawei B525s-23a) LTE-A ili CAT6 kategorije (nama poznatije kao 4g+) i sa njim je stanje dosta bolje. Gdje je dobar signal radi bez problema na ~100mbps. Opet, kod mene ne ostvaruje ni približnu max brzinu, ali radi par puta bolje od prošloga, pa se brzine u toku dana kreću od 10-50mbps.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  11. #36
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dachoux View Post
    Ja sam se malo istraživao oko ovoga...

    Problem je što su svi modemi koji se nude na našem tržištu LTE ili CAT4 kategorije, i na njima ja nikad nisam imao brzinu vecu od 40mbps i to gdje je pokrivenost odlična. Kod mene je to očaj živi, pa sam u nekom periodu od 18-22h imao 1-3mbps.

    Prije mjesec dana sam nabavio ruter (Huawei B525s-23a) LTE-A ili CAT6 kategorije (nama poznatije kao 4g+) i sa njim je stanje dosta bolje. Gdje je dobar signal radi bez problema na ~100mbps. Opet, kod mene ne ostvaruje ni približnu max brzinu, ali radi par puta bolje od prošloga, pa se brzine u toku dana kreću od 10-50mbps.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Dje si ga uzeo i koliko si ga platio?

    Brzom pretragom po Ali-ju sam naisao na cijene od 150e do 200e pa vjerujem da bi kod nas bio u opsegu od 250e do 300e u slobodnoj prodaji.

    To je definitivno visetruko veca cijena od one koji bi platio za ruter ma kakvi da su (potencijalni) benefiti.

    Za te pare bi mogao da potpisem bilo koji ugovor na dvije godine, da imam najbrzi i neograniceni net i da mi u tom budzetu skoro i ugovor istekne
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #37
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    329
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Dje si ga uzeo i koliko si ga platio?

    Brzom pretragom po Ali-ju sam naisao na cijene od 150e do 200e pa vjerujem da bi kod nas bio u opsegu od 250e do 300e u slobodnoj prodaji.

    To je definitivno visetruko veca cijena od one koji bi platio za ruter ma kakvi da su (potencijalni) benefiti.

    Za te pare bi mogao da potpisem bilo koji ugovor na dvije godine, da imam najbrzi i neograniceni net i da mi u tom budzetu skoro i ugovor istekne
    Na kupujem-prodajem, 70 evra. Nov

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  13. #38
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dachoux View Post
    Na kupujem-prodajem, 70 evra. Nov

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Baci link.

    Ja potrazih ali ne nadjoh jedan jedini. Samo neki 315 model i to opet znatno skuplji.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #39
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    329
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Baci link.

    Ja potrazih ali ne nadjoh jedan jedini. Samo neki 315 model i to opet znatno skuplji.
    Ma ovo je prodavao neko samo jedan komad. Ali prati ponudu, ja sam ovaj uzeo prije mjesec, a 10 dana prije toga sam drugi ispustio za par dana, slična cijena je bila.

    Da pojasnim, ovo se isplati jedino ako je mjesto na koje planiras da postavis ruter pokriveno sa 4g+ signalom. Najlakse ti je to testirati sa nekim telefonom koji ima 4g+.

    Na aliju sam nalazio i za manje novca, 60-70-80, ali sve neki ruteri skinuti sa mreza i brendirani na tu mrezu, pa ne znam ni hoce li raditi kod nas.

    U pretragu kucaj router cat6, tako bi trebalo najlakse da ih nadjes, ali obavezno provjeri na sajtu proizvodjaca da li podrzava cat6 ili lte-advanced (lte-a). Mogu se razlikovati i po brzini, na obicnima stoji download speed 150mbps, a na ove je do 300.

    Ja sam ovaj uzeo na rizik jer nisam bio siguran da li ce biti bolji od prethodnog, ali nisam se pokajao. Sad na njemu imam brzinu isto kao na tel na 4g+, sto ranije nije bio slucaj, ni priblizno.
    Last edited by dachoux; 29-11-19 at 11:51.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,050
    Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    417
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja potrazih ali ne nadjoh jedan jedini. Samo neki 315 model i to opet znatno skuplji.
    315 je LTE CAT4 sto je 150/50. Moze se naci povremeno po oglasima za 50 eura. Nisam imao prilike da probam neki CAT6 ali ranije E5577c (CAT4) izvlacio bez problema 100mbit.

    https://www.speedtest.net/result/7797365988.png

    TCOM je ogranicito down/up kada je mreza pocela da bude preoptececena, sto mi je sasvim ok, ali ni ovo sto su smanjili ne mogu da ispostuju.
    \\
    OFL•GIC

  16. #41
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Da... kad je moj slucaj u pitanju, vjerujem da ima vise problema i zato ne mogu iskljucivo da krivim operatera vec i moj 'setup'.

    Problem 1: Net najvise koristim na kompjuteru a kao vecina kompjutera nema WiFi.
    Problem 1a: Da bi omogucio WiFi na kompjuteru, koristim D-link-ovu antenu sto dodje kao jos jedna prepreka u prenosu signala
    Problem 2: Koristim pomenut Alcatel-ov modem koji ima ocajan signal, tj. domet.
    Problem 2a: Da bi poboljsao domet, moram da koristim WiFi repeater/ponavljac izmedju Alcatel-ovog modema koji je u dnevnoj sobi i kompjutera i D-link antenice koji je u radnoj sobi (tako da je repeater u predsoblju) sto dodatno negativno utice na signal

    Znaci signal preko 4G kartice dolazi u model koji ima ocajan signal pa ga salje samo do WiFi repeater-a a onda od WiFi repeater-a ide do D-link antene koja meni daje net.

    Ne cudi me da ima problema sa stabilnosu mreze ali ne znam koje je najbolje rjesenje a da ostanem sa 4G jer mi to trenutno jedino odgovara (jedina opcija kod koje se ne potpisuje ugovor na 12/24 mjeseci)
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #42
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    329
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    315 je LTE CAT4 sto je 150/50. Moze se naci povremeno po oglasima za 50 eura. Nisam imao prilike da probam neki CAT6 ali ranije E5577c (CAT4) izvlacio bez problema 100mbit.

    https://www.speedtest.net/result/7797365988.png

    TCOM je ogranicito down/up kada je mreza pocela da bude preoptececena, sto mi je sasvim ok, ali ni ovo sto su smanjili ne mogu da ispostuju.
    Nikad ja nisam uspio da dobijem toliku brzinu na CAT4 modem, a mobilni internet koristim godinama, 4g nije ni postojao tad. U svu pricu oko novog router-a sam usao zbog toga sto sam primijetio da mi je brzina na tel 2-3 puta veca nego na modemu, bez obzira na jacinu signala. U kanc, gdje sam na tel hvatao 120mbps, sa istom karticom u modemu cini mi se ni 50.

    Ono, ne kazem da ti nisi imao toliko, samo prenosim svoja iskustva

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,050
    Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    417
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Da... kad je moj slucaj u pitanju, vjerujem da ima vise problema i zato ne mogu iskljucivo da krivim operatera vec i moj 'setup'.
    Trebao bi da probas sa drugim ruterom/modemom. Ako imas od nekoga uzmi Huawei mifi da vidis ima li razlike. Obrati paznju na oglase. 315 se javljaju povremeno kod nas i mogu se uzeti za 50 eura (Telekom/Telenor) sa antenama ili traziti malo dalje neki bolji kao sto dachoux preporucuje.
    \\
    OFL•GIC

  19. #44
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Trebao bi da probas sa drugim ruterom/modemom. Ako imas od nekoga uzmi Huawei mifi da vidis ima li razlike. Obrati paznju na oglase. 315 se javljaju povremeno kod nas i mogu se uzeti za 50 eura (Telekom/Telenor) sa antenama ili traziti malo dalje neki bolji kao sto dachoux preporucuje.
    Ako mislis na Huawei slicnih dimenzija (samo sa ekranom) onda ti mogu rec' da sam ga isprobao ali nisam primjetio neku znacajnu razliku... Bio je kod mene dok je ovaj Alcatel bio na servisu (poslije samo mjesec/dva je skroz zabagovao i morali su da ga popravljaju).

    Koje oglase da pratim?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,050
    Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    417
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Koje oglase da pratim?
    Ovi su dobri za pocetak, ali moras da imas 50 postova
    \\
    OFL•GIC

  21. #46
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Ovi su dobri za pocetak, ali moras da imas 50 postova
    Pa bilo mi glupo da pitam "jel' to na forum ili... ?" ali kontam da danas ima oglasa i po drutvenim mrezama u mnogo vecem obimu a ima i nekih specijalizovanih sajtova za prodaju poput patuljka i sl. pa da ne gatam

    Gledao sam neke rutere prije na forumu (ne cesto doduse) ali pojma nisam imao sto je CAT4 a sto CAT6.

    Sad cu obratit' paznju malo vise iako bi najradnije pozajmio od nekog uredjaj na dan, da vidim kako funkcionise i koja je prakticna razlika.

    I opet je tu ono pitanje o prikljucivanju kompjutera preko ethernet-a, direktno u ruter. Vjerujem da bi stabilnost veze (a vjerovatno i brzina) onda morala bit' (znatno?) bolja...

    Nego ne znam i necu znat' dok ne probam.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,265
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Da ne bi sve ovo čitao napisaću utiske.
    Operatori
    Telekom
    Za postpaid ima ponudu 60GB za 10e.
    Ugovor mora biti na 2 mjeseca
    Možeš da prebaciš na još jedan broj da se troše Gigabajti

    Telenor
    Za postpaid ima ponudu 100GB za 15e.
    Ugovor je na mjesec
    Možeš da prebaciš na još jedan broj da se troše Gigabajti

    Mtel
    Za postpaid ima ponudu 100GB za 10e.
    Možeš da prebaciš na još jedan broj da se troše Gigabajti

    Ruter
    Trenutno Huawei dominira.
    Postoje ruteri sa Lan portom. Obično imaju bolje specifikacije odnosno napravljeni su da podrže do 32 korisnika (realno 18).
    Ruteri bez lan porta imaju podršku do 12 korisnika (realno 5)

    Brzina interneta je ista na Lan portu kao i preko WiFi (ukoliko je broj korisnika realan).
    Ukoliko je više korisnika uvjek će oni na Lan port imati prioritet.

    Ruteri sa više Lan portova imaju mogućnost više WiFi mreža, tako da možete neke staviti otključane a neke zaključane.


    Signal
    Uvjek je Telenor najbolji.
    Telekom je recimo na Starom Aerodromu loš kao i Mtel.
    Telekom je u Nikišću top... Mtel često nema 4G signal.

    Uglavnom sve zavisi od opterećena bazne stanice korisnicima kao i do same opreme na baznoj stanici.

    Pitajte šta još treba.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #48
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,062
    Thanks Thanks Given 
    489
    Thanks Thanks Received 
    418
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Samo se nisi dobro izrazio.
    Ne trosis npr ti u Telekomu tih 60gb i na modem i na tel.
    Nego na modem 60gb + na tel 25gb

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  24. #49
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Mislim da je i permutovao 'prepaid' sa 'postpaid'-om.

    Jer ovu Telenor-ovu od 100GB za 15e sam ja imao do prije neki dan kao 'prepaid', ne 'postpaid'.

    A sad sa 'Telekom'-om imam 100GB za 13.99e. Ne znam kako bi nazvao to, mislim da se paket (Libero Plus) ubraja u 'postpaid' ali s' obzirom da se ugovor moze raskinuti kad god korisnik pozeli (potpisan na neodredjeno, bez minialnog trajanja) vise dodje kao 'prepaid' sa nekim elementima 'postpaid'-a (racun dolazi na mjesecnom nivou i placa se preko njih/poste/banke a ne trafici kao 'prepaid')

    P.S. Ovo u vezi 'max' broj korisnika sigurno nije tacno jer ja na raspali 'Alcatel' koji je 10x gori od Huawei-a mogu da prikljucim vise od tvojih pomenutih "realnih 5" korisnika.

    Trenutno imam 8 uredjaja a nisam obracao paznju jesam li imao preko 10 a vjerovatno jesam...



    Huawei bi, vjerujem, samo mogao da podrzi vise korisnika od ovog 'Alcatel'-a, nikako manje.
    Last edited by Fidel Castro; 01-12-19 at 11:31.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #50
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    PG
    Posts
    1,731
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Hvala vam svima na odgovorima .
    Da li neki od operatera u svojoj ponudi ima ruter sa lan Portom.Vidim da u telekomu nije na stanju...

    Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Gdje u PG postoji internet kafe, tj računar povezan na internet
    By markoPG777 in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 03-08-18, 09:51
  2. Replies: 8
    Last Post: 24-04-13, 22:27
  3. Mtel internet na Netbook for mobile internet
    By nmuric in forum Internet
    Replies: 3
    Last Post: 07-03-10, 01:42
  4. Replies: 80
    Last Post: 09-07-08, 22:34
  5. Replies: 25
    Last Post: 19-09-07, 15:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •