Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 106

Thread: Zdrava ishrana

  1. #51
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,063
    Thanks Thanks Given 
    495
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Ja naprimjer setam 8-9km bez problema iz cuga. Bio sam i na hodocasce ocu reci da mogu dosta i da nisam bas baba
    Visak kg nemam..
    Ali ne mogu preko 3cucnja bukvalno :/ ?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  2. #52
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Pa jes, treba neko od +20,30 kg viška i ko ne može ni da čučne odma da radi mrtvo/čučanj ili da trči. A ima ih što nemaju neki višak samo su neaktivni pa opet ne umiju ili ne mogu da čučnu. Ljudi imaju probleme sa kičmom ili posturom - pa ili neće da vježbaju jer im dr kaže samo šetnja/plivanje ili jer za to treba stručna osoba koja će da ih vodi kroz proces ojačanja i koja zna šta radi. Povjerenje + finansije.
    Nije sve ni u mišićima, nismo samo tijelo, nego u cjelokupnom balansu, a to je rijetko ko. I sve je individualno. Pa i glupost.
    Odosmo bas u oftopik, ovo je za bodibilding i sportsku ishranu. Ako neko ne može da čučne, prstima dodirne tlo i potrči, to nije 20 viška nego više i ne smeta mu tome višak težine, nego atrofirani mišići i zarđali zglobovi i tetive. Ako neko ima problema sa kičmom i ne znam šta znači postur - to je već slučaj za fizioterapiju. Kad sam ja imao slične probleme, fizioterapija je tu imala 0% učinka, a kasnije trening i prilagođena ishrana su imali 100% efekta. Ne govorim o profesiji, nego o pojedinanim slučajevima kada kažem da mi doktor ili neki drugi medicinski radnici ne ulijevaju povjerenje svojim savjetima, ako oni izgledaju katastrofalno i imaju neke naglašeno nezdrave navike tipa pušenje, alkohol i nezdrava hrana za doručak, toliko sam vidio. Ishrana prilagođenja osobama kojima je fiziki razvoj prioritet, nije zdravija od umjerene i kvalitetne ishrane koju konzumiraju srednje aktivni ljudi. Kad se tu umiješa suplementacija, s obzirom da se njen kvalitet i stvarni hemijski sastav kod nas i ne provjerava, to je već i treća priča, manje ima veze sa zdravom ishranom, više sa nekim drugim efektima na tijelo, uglavnom mišićni sastav.
    Što se tiče konsultacije "strunjaka" (jer se mnogi tako danas naziva, a to nisu baš svi oni), ne bi trebala da bude obavezna ljudima koji imaju dovoljno pameti, logike da eksperimentišu da bi razlučili dobro od beskorisnog ili štetnog. Fakat je ipak da i visoko inteligentne osobe iz različitih razloga nisu uopšte upućene ni elementarno u materiju i za to izgovor može biti samo lijenost da se razmišlja i istražuje. U teretanama ima mnogo više onih koji ne znaju i rade pogrešno i štetno nego onih koji imaju bar osnove znanja koje nije teško steći, i primjetio sam da su žene mnogo više upućene u kvalitetan trening i ishranu od muškaraca, žene i jesu praktičnije i snalažljivije u svim sferama života.
    Tigrovo oko, naravno da nije sve u materijalnom i fizičkom apektu života čovjeka, balans treba postojati u svemu, ovo je tema o zdravoj ishrani koja doprinosi i fizičkom i duhovnom zdravlju i mnogim drugim nematerijalnim stvarima koje naravno treba da balasiraju i budu u ravnoteži. U zdravom tijelu - zdrav je duh.
    Last edited by DavidM; 27-11-19 at 14:50.

  3. #53
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Ja naprimjer setam 8-9km bez problema iz cuga. Bio sam i na hodocasce ocu reci da mogu dosta i da nisam bas baba
    Visak kg nemam..
    Ali ne mogu preko 3cucnja bukvalno :/ ?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Bogami će nam admin sve ovo pobrisati s ove teme o ishrani. Nemoj admine, kad se već priča o zdravlju, ili promijeni naslov topika u "zdrava ishrana i aktivnosti" . Djalac, misliš na obične slobodne čunjeve ili one naprednije sa opterećenjem?

  4. #54
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    @DavidM ajde napishi ako ti nije teshko tvoj jelovnik makar za 3 dana u sedmici,ali detaljno tj. tachno.
    Ja npr. jedem svashta a od hljeba samo integralni,talijanski najcheshce a chesto umjesto njega i kukuruzni iz neke provjerene pekare dolazi u obzir,izbacio sam bijeli odavno ima i 4 g. ne zbog kilaze jer nemam problema sa time vec iskljuchivo radi zdravlja,ali i pored toga ne mogu da odolim da skoro svakog drugog dana opletem po 10ak mantija za vecheru a kasnije i dobar komad patishpanja...
    ...

  5. #55
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Kao sto rekoh, ne volim da padam u rutinu, pa ti evo primjera današjeg jelovnika. Dorucak ovsene pahuljice, imaju dosta hranljivih sastojaka i spadaju u složene ugljene hidrate, koji su naravno zdraviji od prostih, takodje sadrže podosta dobrih biljnih bjelančevina. Dobar je i za regulaciju probave, zato je popularan među populacijom na zapadu. Sledeći obrok su pileće grudi (nabavljam domaće od ljudi koji ih gaje) koje pržim sa malo sasvim nerafinisanog maslinovog ulja na teflonu. Termički obrađena ulja nisu zdrava, posebno kad ih ponovo termički obrađuješ pri prženju namirnica, zato biraj cijeđena - nije to samo maslinovo, ima i laneno, kokosovo, pa i suncokretovo i druga. Uz to ide smeđi pirina koji je boljeg sastava i sporije se razlaže od bijelog, koji isto nije loš izbor. Plus kuvano povrće, pri čemu gledam da se sve to što manje termiki obrađuje, tek da može da se jede. Sledeći obrok je od ovih demonizovanih jaja (jaje ti je od 5 do 8g bjelancevina), pa sam ocijeni koliko ti treba, slažem se da oni kojima je prosječna tjelesna muskulatura dovoljna i koji nemaju prekomjerne fizike aktivnosti ne treba koliko meni. Sa tim uzmem komad onog finog hljeba sa sjemenkama iznutra, dovoljno mi je ukusan sam po sebi pa mu ne dodajem namaz. Treći obrok će biti oslić, takođe koliina srazmjerna dnevnoj potrebi i aktivnostima, koga spremim na isti način kao piletinu. Sa njim ide integralna tjestenina, za koju ti neću garantovati je li stvarno integralna ili su tako napisali, a inače je samo obojena - ali mi ne šteti, a i ukusna je. Zadnji obrok, kasno je obično sastoji od mlijeka i mlječnih proizvoda sa minimalni postotkom masnoća i tu ništa ne dodajem sem ako mi baš nije merak, kad prevarim. Dukat ima dobro malomasno mlijeko i jogurt i nemasni sir ella je takođe dobar izbor. Nisam intolerantan na laktozu, neke osobe jesu i imale bi problema sa ovim obrokom. Suprostavljam se mišljenjima da mlječni kalcijum nema koristi za kosti i da je mlijeko predviđeno prirodom samo za bebe do perioda dojenja, to je za mene strašna glupost i prevara. Napominjem da mi ovo nije rutina i da na nedeljnoj bazi ne jedem jedno te isto u nedogled i da je ovo prilagođeno mojim potrebama, i da nisam stručnjak za ishranu. Ipak, nijesu ni oni koji se tako nazivaju nakon što prođu nutricionistički kurs neke privatne instance. Takođe mislim da je moja ishrana zaslužna za moj dobar imunitet - ne pamtim kad sam zadnji put bio bolestan, ne bih išao kod doktora godinama da nisu u problemu bile neke povrede.

  6. #56
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Ovo sigurno jeste odličan način da se čovjek koliko toliko zdravo hrani. Ali je meni nekako dosadno, ograničeno, bez ikakvog uživanja u hrani. Razumijem da ti nije svaki dan ovakav, ali jeste sigurno dosta slično.
    Al zato ja imam dosta kilograma viška, a ti ne. :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  7. #57
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,063
    Thanks Thanks Given 
    495
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Bogami će nam admin sve ovo pobrisati s ove teme o ishrani. Nemoj admine, kad se već priča o zdravlju, ili promijeni naslov topika u "zdrava ishrana i aktivnosti" . Djalac, misliš na obične slobodne čunjeve ili one naprednije sa opterećenjem?
    Obicne,kakvo crno opterecenje.
    P.s i ne mogu puno da stojim u mjestu

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  8. #58
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ovo sigurno jeste odličan način da se čovjek koliko toliko zdravo hrani. Ali je meni nekako dosadno, ograničeno, bez ikakvog uživanja u hrani. Razumijem da ti nije svaki dan ovakav, ali jeste sigurno dosta slično.
    Al zato ja imam dosta kilograma viška, a ti ne. :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Imam druze, samo je mnogo manje od nekog vremena kad sam se bio opustio do daske. Prirodno nemam tu gradju sa niskim postotkom masti, ali sam zadovoljan proporcijama, sto bi moja baka rekla "coek treba da je siri u ramenima nego u stomaku." Znam na kakvo uzivanje u hrani mislis, ali ipak nije vece od one satisfakcije koju ti daju dobra ishrana i aktivnost. Ne samo vizuelno, tu se konkretno jace luce hormoni poput endorfina i drugih koji regulisu raspolozenje pa se posle treninga i dobrog obroka, odmora osjecas vrh, sve ti ravno do mora. Zato bi trebalo da budu glavno oruzje protiv depresije koja sve vise uzima danak kao produkt danasnjeg nezdravog nacina zivota.

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Obicne,kakvo crno opterecenje.
    P.s i ne mogu puno da stojim u mjestu

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Popravljaj formu druze, nije tesko. Eto, da bi poceo da prevazilazis to sto trenutno ne mozes, npr. da radis cucnjeve, najprije nauci vjezbe istezanja nogu. Kome misici nogu nijesu fleksibilni, on ne moze ni da trpi bilo kakvu tenziju, posebno ako ih dodatno opterecuje gornji dio tijela. Zbog toga ce prije noge propasti onima koji treniraju samo gornji dio tijela (a takvih je dosta), jer oni nemaju bazu koja je itekako odgovorna za funkcionisanje kompletne muskulature i tu dolazi do bolova u nogama i kicmi i do povreda. Muskulatura nije skup nepovezanih i izolovanih partija, nego treba da bude cjelina gdje su sve partije povezane i funkcionisu koherentno. Zato ljudi koji ne rade bazicne i visezglobne vjezbe koje aktiviraju vise partija odjednom nemaju jaku gradju - ponesto im je naglaseno, ali muskulatiura im je disproporcionalna i nije funkcionalna cjelina.

    @admin: promijenite ako moze naslov tema u "zdrava ishrana i aktivnosti", steta da propadne tema.
    Last edited by DavidM; 27-11-19 at 16:11.

  9. #59
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Oftopik, tri puta nedeljno je dovoljan trening ako se pametno trenira. Itekako su vazni ugljeni hidrati za misice, pored toga sto od njih u mnogome zavisi apsorbcija proteina, konkretno doprinose i punoci misica, da ne pricam o ukupnoj snazi muskulature - tu svekoliko uticu. Znaci uticu i neposredno i posredno. Uvijek mi je bila glupa ta strategija da se prije pocinjanja treninga treba skinuti masa, ako si se ugojio. To je glupo, jer i trening sa opterecenjima jako doprinoi skidanju masti, posle tog treninga tijelo 30+ sati trosi kalorije za oporavak muskulature. To sa pocinjanjem nabacivanja misica tek posle optimalnog gubitka masnoca vazi kod hemicara, jer je hemiju rizicno uzimati na visok procenat masti, jer se ti receptori koji mogu reagovati stetno nalaze u masnom tkivu.
    Sorry za oftopicarenje.
    Ne znam jesmo li se razumjeli kako treba...
    Nijesam napisao da prvo treba da se skine kilaza pa da se pocne sa treningom, nego bas suprotno...
    Od samog starta treba poceti sa fizickom aktivnoscu, koliko ko moze, i to tegovi na prvom mjestu...
    A salo przit ishranom, niski unos hidrata/rotacije + trening, ako se ishrana max ispostuje covjek se reze lagano...
    Mislio sam da se tek onda krene sa misicnom masom, tj da se onda povecavaju uh i nabacuju kile...
    Jer ako si na dijetu, dzabe ti je trening, misice dobiti neces, bar neku znacajniju kolicinu...

  10. #60
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ne znam jesmo li se razumjeli kako treba...
    Nijesam napisao da prvo treba da se skine kilaza pa da se pocne sa treningom, nego bas suprotno...
    Od samog starta treba poceti sa fizickom aktivnoscu, koliko ko moze, i to tegovi na prvom mjestu...
    A salo przit ishranom, niski unos hidrata/rotacije + trening, ako se ishrana max ispostuje covjek se reze lagano...
    Mislio sam da se tek onda krene sa misicnom masom, tj da se onda povecavaju uh i nabacuju kile...
    Jer ako si na dijetu, dzabe ti je trening, misice dobiti neces, bar neku znacajniju kolicinu...
    Samo sam komentarisao neke efekte treninga na razlicite tjelesne forme. Razumijemo se, trening je sila, hrana je materijal, oporavak je uslov i vrijeme potrebno za izgradnju.
    Da dodam da bih se dobro slagao sa ljudima islamske i judeo vjeroispovijesti, jer ne jedem svinjetinu. Ono, nabodem ja kad se iznese meze par listica, ali mi nije vise dio ishrane. Primjetio sam da mi skroz poremeti probavni trakt kad je pojedem u vecoj kolicini (1+ snicla), i to ne ono najvise masno, nego tu svinjsku krtinu, koja je i pored toga masna. Takodje, neki misle da je rostiljanje na cumuru ili zaru prirodna obrada, da znate da nije i da meso upija kancerogene stetne sastojke tako da vam u toj porciji rostilja ima vise stetnih sastojaka nego u kutiji cigara.
    Last edited by DavidM; 27-11-19 at 19:01.

  11. #61
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Je li pravio neko sirup od stevije?
    Sad otvorih topic o potrazi za ovim slatkarijama, ljudi stvarno niste normalni sto jedete, ono je otrov. OK je da se sebi da oduska, ali da pocnes hranu da pretrazujes po raznolikosti vjestackih ukusa...nije ni cudo sto momak ima prvi-drugi-treci podbradak.

  12. #62
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Energetska bomba pred trening: 150g ovsenih pahulja, 3 dl vode, dvije supene kasike kakaoa, jedna supena kasika whey bez dodataka, kasika stevije, kasika domaceg dzema, zamrznuta blendirana banana. Nije za oko, ali je cisto i jako
    Last edited by DavidM; 09-12-19 at 09:13.

  13. #63
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,479
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Kasika stevije?

    Kakao nije sladak ali tu su banane i ta kasika dzema, ali dje ces sa toliko stevije?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  14. #64
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Postavih ovdje, i zdravlje i ishrana su mi najblizi medicini, medju svim sekcijama. Koliko sam vidio, teme o ishrani dosad postavljene su se odnosile na sportsku prehranu, restoransku hranu i sl.
    Koliko zdravo se hranite, posebno vi u vecim gradskim sredinama, konkretno - vodite li racuna o tome sta unosite u organizam ili su vam iz navike bitni samo ukus-kolicina-izgled hrane? Ako imate djecu, koliko vodite racuna o tome od cega su im napravljeni obroci i koliko mozete da im ogranicite upotrebu industrijskih slatkisa? Ako imate neko specificno zdravstveno stanje, dijabetes i sl. , koliko vam to utice na izbor hrane? Siroka je tema, ako uopste bude interesantna, moglo bi se podosta pricati o ovome.
    Ne opterecujem se ishranom, i ne trosim svaki dan vrijeme da razmisljam sto i kako cu jesti... sto ne znaci da ne vodim racuna sto jedem.

    Mislim da je kvalitetna ishrana samo jedan dio svega sto cini kvalitetno zivljenje. Ima masu bisera naokolo sto se tripuju na neku zdravu hranu, a onda puse, fizicki su neaktivni, glava im puca od safre svaki dan... al misle da zato sto se 'zdravo' hrane, da im je to top.

    Kljuc je u umjerenosti. Ne prejedati se, raznovrsno jesti, i ne razmisljati previse i trositi vecinu misli u toku dana na to sto cemo jest, kad, kako... Jer je kolicina misli koje imamo tokom dana ogranicena, i ako posvetimo mnogo vise vremena razmisljanju o kalorijama, sastojcima, s cim sto ide itd itd, zapostavicemo druge bitne aspekte zivota... s toga... samo opusteno

  15. #65
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Energetska bomba pred trening: 150g ovsenih pahulja, 3 dl vode, dvije supene kasike kakaoa, jedna supena kasika whey bez dodataka, kasika stevije, kasika domaceg dzema, zamrznuta blendirana banana. Nije za oko, ali je cisto i jako
    E vala zaista bomba hahah. Masu je 150g ovsenih. Dok se svare treba vremena, mene zeludac zaboli od njih.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  16. #66
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Kasika stevije?

    Kakao nije sladak ali tu su banane i ta kasika dzema, ali dje ces sa toliko stevije?
    Kasicica, cajna. Dzem je bez secera, pecen od domacih sljiva u pekacu. Svega je tu tacno koliko treba.

  17. #67
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne opterecujem se ishranom, i ne trosim svaki dan vrijeme da razmisljam sto i kako cu jesti... sto ne znaci da ne vodim racuna sto jedem.

    Mislim da je kvalitetna ishrana samo jedan dio svega sto cini kvalitetno zivljenje. Ima masu bisera naokolo sto se tripuju na neku zdravu hranu, a onda puse, fizicki su neaktivni, glava im puca od safre svaki dan... al misle da zato sto se 'zdravo' hrane, da im je to top.

    Kljuc je u umjerenosti. Ne prejedati se, raznovrsno jesti, i ne razmisljati previse i trositi vecinu misli u toku dana na to sto cemo jest, kad, kako... Jer je kolicina misli koje imamo tokom dana ogranicena, i ako posvetimo mnogo vise vremena razmisljanju o kalorijama, sastojcima, s cim sto ide itd itd, zapostavicemo druge bitne aspekte zivota... s toga... samo opusteno
    Ne opterecujem se, samo imam dovoljno iskustva da znam sta je zdravo, a sta nije, i kako moje tijelo reaguje na razlicitu hranu. Naravno da je ishrana samo dio zdravlja, ali ne nevazni dio, nego jaaako vazan dio. Kao i sve ostalo, koncept zdrave ishrane se zloupotrebljava, pa u nekim industrijskim pakovanjima koja se reklamiraju kao zdrava hrana je sadrzano smece ko i svako drugo. Jeste umjerenost vazna, sto se tice odgovarajuceg kalorijskog unosa hrane, ali i ostali aspekti ishrane su jednako vazni. Mozes biti jako umjeren u jedenju smeca i sto ti je bolje...
    Zdrava ishrana je jako prosta za primjenu i ne zahtijeva posebno razmisljanje, mjerenje, racunanje i proucavanje - zato hraneci se zdravo niko nece "zapostaviti druge bitne aspekte zivota", nego ce ih unaprijediti.

  18. #68
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,479
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Kasicica, cajna. Dzem je bez secera, pecen od domacih sljiva u pekacu. Svega je tu tacno koliko treba.
    Odlicno je to, i sam sam pravio slicne varijante, bez stevije, jecmene, ovsene i razene pahuljice, jedna banana/jabuka, susam i lan, poneki put i kokos. S tim sto bih spremio sa jogurtom, bez doadtnog zasladjivanja. Odlican dorucak.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. #69
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Ja sam jedno vrijeme forsirao ovakav doručak ali me nije držao sitim do ručka. :-\

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  20. #70
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ja sam jedno vrijeme forsirao ovakav doručak ali me nije držao sitim do ručka. :-\

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Ovo je bio namjenski, za prije treninga, koji je bio dosta intenzivan - i posluzio je svrsi

  21. #71
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    1,019
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    E ovako, pošto sam čitao od samog početka ovaj thread, previše se opterećujete oko ishrane, zaboravljamo da je danas previše ljudi ''zauzeto'' i nije narod dovoljno fizički aktivan, s tim dolazi i povišena kilaža. Nekad ljudi nisu imali raznolike ''zdrave'' šećere tipa Stevije i slično, mićo, jedi što ti se jede, samo ako si aktivan i ako redovno treniraš, smatram da jedino ljudi koji su ometeni u razvoju ili tako nešto koji imaju problem sa razvojem ne mogu da izgledaju normalno. Javlja se još jedan problem, često ljudi govore da nemaju kad da treniraju što od posla, što od privatnih obaveza. Ne miislim da generalizujem ili tako nešto, nego jednostavno ljudi stalno nalaze izgovore za trening, ja sam prvi gojazan i svjestan sam toga, međutim, tome mora sad da se stane na kraj, jer je pitanje zdravlja, nije pitanje izgleda. Ispopularizovalo se dosta sad ova veganizacija, zdrava hrana i slične laži i namećanje od nekih ''pametnijih'' ljudi, kakve veganizacije i bakrači, jedite mesine, ali zdrave i kvalitetne. Kako su se ljudi prije hranili pa su živjeli mnogo duže od nas, spuštio se životni rok mnogo. Znate li zbog čega? baš zbog toga što mislite da je neki šećer ili zaslađivač zdrav, sve to što se prerađuje na 200 načina nije nikako zdravo. Ljudima se mažu oču i slijepo vjeruju u sve živo. Daš kinezu piletine i riže koja je puna skroba ima da kopa cijeli dan, njemu nije bitan izgled nema pločice i izražene vene, ali će moći da radi cijeli dan, dok današnja omladina čuva da ne pojede gram ugljenih hidrata više nego što treba. Puštite se te priče, izađite šetajte, trčite, cijepajte drva, uglavnom znojite se i aktivirajte sve mišiće.

    P.S ne kažem da žderete svaki dan 200 kila čokolade i slično. Svi znaju što je zdravo a što ne, tako da shodno tome svako bi trebao da zna u kakvom stilu života se upušta.
    KOME ZINE, TAJ POGINE

  22. #72
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    @novak: Ovo je vise cheat postworkout meal za citavu jednu ekipicu posle opuc treninga, Ovaj gastro-akrobata me je podsjetio na one likove iz raznih etno restorana u Americi, koji su animirali goste pripremajuci ukusnu hranu.
    @immerson: Ako jedes "sto ti volja" i pritom si aktivan, sigurno je da neces propadati kao neaktivan covjek koji jede smece. Ali ces uvijek biti daleko iza rezultata koje bi imao da jedes zdravu hranu. Ne pasu ni meni ti razni trendovi ishrane koji e baziraju na cisto odredjenim tipovima hrane, ja prakticno jedem sve sto ti ljudi jedu, cak mi ne valja sto ne jedem dovoljno povrca. Takodje, nista ne mjerim u gram niti imam u kuci digitalnu vagu, znam otprilike po velicini nekih posuda koliko neke hrane ima u porciji, koliko mlijeka ima u flasi, mjerim na kuhinjskoj vagi jedino meso kad ga razvrstam u porcije i zamrznem. Riza je meni sasvim ok, jesu Kinezi dokazali i da je cista i hranljiva. Meso koliko moze biti zdravo, to je relativno, jer kupovno je macka u dzaku, a eto i da imas svoje domace, ta zivotinja je hranjena ovom industrijskom hranom koja ko zna sta sve sadrzi. Ja se ne opterecujem ishranom, sto mi se i vidi i da mi je moja ishrana teret, ne bih ni radio o tom jadu. E, kad treba da se skine dosta viska, tada se mora i jesti bezukusno i praviti deficit, tada covjek mora i da se uzdrzi i da istrpi - ali zato posle ima satisfakciju kada se sredi.

  23. #73
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Citam i tesko mi da se ukljucim.. tacnije, znam da cu uleceti u polemiku, jer su moja shvatanja zdrave ishrane, ocigledno, skroz nekonvencionalna ili bolje reci nisu dovoljno savremena.

    Probacu umjesto elaboracije da se ukljucim pitanjem: da li je za vas zdrava hrana, recimo, slanina? Sarma? Podvarak masni? Pasulj sa suvim mesom? Cvarci??


  24. #74
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Citam i tesko mi da se ukljucim.. tacnije, znam da cu uleceti u polemiku, jer su moja shvatanja zdrave ishrane, ocigledno, skroz nekonvencionalna ili bolje reci nisu dovoljno savremena.

    Probacu umjesto elaboracije da se ukljucim pitanjem: da li je za vas zdrava hrana, recimo, slanina? Sarma? Podvarak masni? Pasulj sa suvim mesom? Cvarci??
    Ako je diskusija, zasto bi bilo neobicno ili iritirajuce za bilo koga da ti izneses svoja shvatanja, o bilo cemu?
    Ja sa bijelom slaninom podmazujem tiganj i pizza grill, volim tako, a i bolje je od ovih trovackih rafinisanih ulja. Pancetu onu sarenu volim povremeno da uzmem, jer mi je ukusna. Sarma, hmm jeste ukusno zavisno od toga cime je napunjena i kako je spremljena, imam jednu tetku koja je vrhunski sprema i stalno me to doceka kad je posjetim. Pasulj volim onako da je gust, vojnicki, a suvo meso treba malo da odstoji u vodi prije spremanja, jer je uglavnom preslano. Cvarke ne volim uopste, jer mi nisu ukusni, a kao hrana su za mene prakticno otpad.

  25. #75
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Pa dobro, nije pitanje bilo sta volis, vec da li tako masnu ili da kazem premasnu hranu smatrate zdravom?


Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ishrana
    By Tanja_Mne in forum Kućni ljubimci
    Replies: 8
    Last Post: 02-05-16, 09:50
  2. ZDRAVA ISHRANA - Kako izgleda moj jedan dan!
    By Ayahuasca in forum Medicina
    Replies: 3
    Last Post: 25-11-15, 08:37
  3. 'Zdrava' hrana
    By Fidel Castro in forum Društvena hronika
    Replies: 0
    Last Post: 14-08-14, 14:15
  4. Herbalife - Zdrava hrana
    By JohnPG in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-03-10, 14:46
  5. Zdrava hrana :)
    By independent girl in forum Gastronomija
    Replies: 66
    Last Post: 16-07-07, 02:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •