Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 26 to 50 of 106

Thread: Zdrava ishrana

  1. #26
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    I dalje ima ljudi koji žive na selu i drže stoku koju prodaju preprodavcima koji se ograde i to prodaju ljudima iz grada. Domaće meso prva klasa, cijene otprilike iste kao u prodavnicama, ako ne i jeftinije.

    Ljepše i bolje da je pljeskavica iz Pive, nego iz Holandije ili ko zna odakle, nakrljana antibioticima itd. :d

  2. #27
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Što se mene tiče jedi 16 komada dnevno.

    Pročitaj malo o vodi, koliko je dobra, zdrava i kreni da piješ 12l dnevno.
    Pisi kulturnije, ovo je diskusija, svako iznosi svoje stavove, potkrijepi to argumentima, to je normalno i ne moras da tako odgovaras - normalno da meni nije stalo kako ti kapiras funkciju jetre ni tebi koliko ja jaja jedem. Da ne treniram koliko treniram, ne bih unosio vise od tri, i to ne svim danima, ali u ovom rezimu toliko zadovoljava moje potrebe. Vode pijem tacno koliko mi je potrebno, a to je mnogo, zbog dovoljne hidratacije i ispiranja bubrega zbog pojacane ishrane.
    Alapaca, nista danas nije zdravo, niti moze biti 100% izolovano od sveprisutnih otrova u vodi, vazduhu i zemlji - ali ipak je biranje naprednija opcija, jer ako bas ne biras i pocnes da jedes ovo naj-najgore, neces dugo sigurno prozivjeti prije nego se bas nagrdis od gomilanja svega toga u tijelu.
    Last edited by DavidM; 25-11-19 at 11:45.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,795
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Jaja jedeš svaki dan, oko 240 jaja mjesečno? A što je to moj brate, ja mislim da se to kod tebe ne zove zatvor no Alkatraz...
    War. War never changes.

  4. #29
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Jaja jedeš svaki dan, oko 240 jaja mjesečno? A što je to moj brate, ja mislim da se to kod tebe ne zove zatvor no Alkatraz...
    Daleko od toga, ne znam zasto se zanimas za moju probavu, koja je vise nego ok Ja ne znam koji vam je problem, znam da je to dio mentaliteta male sredine ( nasprdati se svemu sto ti ne odgovara ), ako ti nesto smeta ko te zove na topik, ili diskutuj kao covjek, ili ne ucestvuj, pristojnije je.

  5. #30
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ja pišem maksimalno kulturno. Ako je preporučena dnevna doza 300-350mg što sadrže 2 jajeta, zašto unositi samo jajima 4x više? Nije zdravo.

    Poredjenje je takvo da je 12l vode dnevno 4x više od preporučenih 3l.

  6. #31
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ne moze nesto nikako biti preporuceno u kolicina koja je ista za svakoga, nikako. Ako sam ja duplo veci ili manji covjek od tebe, ako sam duplo manje ili vise aktivniji, to pravi ogromnu razliku. I uslovi u kojima si trenutno, npr. ljetos sam unosio mnogo vise vode, po onom paklu, i izbacivao litre na treningu.

  7. #32
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Dobro, ako je za prosječnu osobu 300mg, evo neka je za tebe duplog čovjeka 600mg iako se to ne računa tako, šta je sa 800-900-1000mg viška?

    Ne daj Bože da se drogiraš, davno bi te zakopali.

  8. #33
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Dobro, ako je za prosječnu osobu 300mg, evo neka je za tebe duplog čovjeka 600mg iako se to ne računa tako, šta je sa 800-900-1000mg viška?

    Ne daj Bože da se drogiraš, davno bi te zakopali.
    Opet, ne znam kakva vam je satifakcija to podjebavanje, ali ajde ako vam lijeci nesto. Eto, znam dosta ljudi koji godinama uzimaju tu kolicinu koju ti smatras fatalnom, sve je ok kod njih, dok na drugoj strani ljudi koji jedu male kolicine velikog smeca od hrane jesu u losem zdravstvenom stanju. Eto, uporedi prosjecnog tvog sugradjanina koji jede pastete, salame i tome slicno i Petra Celika koji je stotine hiljada jaja u zivotu pojeo, pa vidi koliko je to fatalno.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,795
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Daleko od toga, ne znam zasto se zanimas za moju probavu, koja je vise nego ok Ja ne znam koji vam je problem, znam da je to dio mentaliteta male sredine ( nasprdati se svemu sto ti ne odgovara ), ako ti nesto smeta ko te zove na topik, ili diskutuj kao covjek, ili ne ucestvuj, pristojnije je.
    Šalim se, ne zamjeri, zna se da jaja zatvaraju pa zato...
    War. War never changes.

  10. #35
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Šalim se, ne zamjeri, zna se da jaja zatvaraju pa zato...
    Nije problem druze, valjda je metabolizam mnogo razlicit kad je ishrana raznovrsna. Konkretno, nemam zatvora jer uzimam za dorucak prirodnu ovsenu kasu i svako jutro se pro*** ko grlica. Kad nisam imao potrebu, nisam ni jeo vise od tri jaja,, i to ponekad, kad mi se jede omlet ili kajgana. Ustvari, u pravu je Novak kada kaze da nema potrebe da se u ishranu unosi toliko jaja (kada nijesi posebno aktivan), ali ja imam potrebu zbog povecanog unosa bjelancevina. I opet, nije jednako ako nijesi aktivan i jedes toliko jaja i kada trosis veliku energiju u kontinuitetu i takodje ih trebas ih za oporavak misicnih vlakana. Holesterol takodje igra ulogu u prirodnom podizanju testosterona kod muskaraca. Cak su zdraviji proteinski izvor od mesa, kad se vec oslanjamo na nauku, prije ces losi holesterol podici jakim mesom. Nego, da ne skrecem topik na sportsku ishranu i potrebe hiperaktivnih, o tome se vec prica na drugom topiku. Na kraju - samo moje misljenje, vjerujem da ce svako u razlicitim misljenjima ovdje prepoznati ono njemu najblize, najadekvatnije.
    Last edited by DavidM; 25-11-19 at 15:49.

  11. #36
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Sad doručkovah pržena jaja sa prženom pršutom, malo pindjura a mjesto hleba pita sa sirom. To sve fino smočih, ostade još jedno parče pite...da ne ostaje.

  12. #37
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Prijatno Novace, to je meni obrok samo kad "varam".

  13. #38
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ručak: supica, a nakon toga oslić na kojem je prilikom svakog zalogaja nasuto par kapi limuna...i salata krompir-luk.

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    A par kapi maslinovog ulja? To bi bilo po mom ukusu dodatak...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  15. #40
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Sad doručkovah pržena jaja sa prženom pršutom, malo pindjura a mjesto hleba pita sa sirom. To sve fino smočih, ostade još jedno parče pite...da ne ostaje.
    Је ли пиндђур у ствари ајвар?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  16. #41
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,491
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Nije... U ajvar po pravilu samo paprike idu, u pinđur dodaje kako ko, paradajz, bijeli luk, patlidžan...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  17. #42
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Nije ali slični su. Meni je trenutno ljepši pindjur, dok ne dosadi, onda će ajvar biti ljepši...i tako.

  18. #43
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Mene zamalo ubiste na onu drugu temu kad sam rekao da treba vise proteina no UH unositi
    Bjese li ona prica da ako krkas dosta proteina ima misici da rastu kao kvasac, cak i ako si na dijeti...
    Iz iskustva ti govorim, treniram povremeno, hranim se tako sto unosim manje uh, dovoljno proteina, grama misica dobio nijesam na taj rezim ishrane... ali mi takva ishrana odgovara, lakse se osjecam a i definicija je dobra preko cijele godine, ne kao sto sam ranije znao da se uprasim 15 kila kad krenem na masu seljacku..
    Misice ako sam i dobio, to je jer sam prekidao taj nacin ishrane sa varanjem i nekim mini bulk fazama...

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Ja pišem maksimalno kulturno. Ako je preporučena dnevna doza 300-350mg što sadrže 2 jajeta, zašto unositi samo jajima 4x više? Nije zdravo.

    Poredjenje je takvo da je 12l vode dnevno 4x više od preporučenih 3l.
    350 mg cega?
    Nemam zivaca da trazim podatke, ali sam ubijedjen da veca snicla svinjskog filea ima vise masti nego 2-3 cijela jaja...
    Da ne pominjem punomasno mlijeko i masne sireve, za njih generalno svi kazu da sadrze losi holesterol...
    A sto se unosa masti tice, prosjecna osoba bi sigurno trebala 50ak grama dnevno da unese...
    Inace, pokojni djed je svako jutro kako oci otvori spremao 2 rofitana jaja... tako bukvalno svaki dan, 90 godina je napunio...
    Last edited by karamazov; 26-11-19 at 20:50.

  19. #44
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Па како ће ти расти мишићи кад повремено тренираш. Не можеш очекивати онда. Нису за то криви ни УХ ни протеини него недостатак тегова

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  20. #45
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    350 mg cega?
    Nemam zivaca da trazim podatke, ali sam ubijedjen da veca snicla svinjskog filea ima vise masti nego 2-3 cijela jaja...
    Holesterola.

  21. #46
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    I to znaci tacno sto...?
    Znas da postoji dobri i los holesterol, hdl (ka lakovic) i ldl, tako nesto...
    Ovaj hdl cak dobar za srce, svi govore da treba unositi sto vise omega 3 kapsula npr...
    Stvarno pise da 2 cijela jaja imaju oko 350mg holesterola, kao 300g teletine... samo ne pise kojeg holesterola...
    A ja govorim iz iskustva, otkad sam poceo da se " zdravije" hranim, na ta jaja puna holesterola i teletinu, a smanjio secere, holesterol skoro na donju granicu...

  22. #47
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Па како ће ти расти мишићи кад повремено тренираш. Не можеш очекивати онда. Нису за то криви ни УХ ни протеини него недостатак тегова

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Ne znam sprdas li se, ali cisto da pojasnim...
    Trenirao sam i po 6x nedeljno, 2g proteina po kg, uh rotirao, imao bulk i cut faze, sve skolski...
    Kad kazem da treniram povremeno, mislim na 3x nedeljno, desi se neki mjesec da nijesam bas redovan, ali trudim se da ispostujem trening, ne zbog misicne mase vec zbog sebe, ljepse se osjecam posline treninga...
    I kazem ti, na dijetu sa niskim unosom hidrata, misicnog rasta nema, ili je on minimalan...
    Ako oces da se bildujes, pored treninga i proteina potrebni su i kvalitetni hidrati...
    Ako imas viska kg, prvo skini masti koje imas, pa se onda baci na dobijanje ciste misicne mase... pozeljno je naravno da treniras, da unosis proteine, ali to- skidam salo a dobijam misice, nidje veze...
    I ovo ne govorim jer tamo neko na neki forum pise to isto, vec iz licnog iskustva...

  23. #48
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Па ок, али кад неко рече повремено, помислим на оно тренирање на прекиде ту и тамо. За прави напредак, по мени треба макар 6 мјесеци доброг тренинга

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  24. #49
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Oftopik, tri puta nedeljno je dovoljan trening ako se pametno trenira. Itekako su vazni ugljeni hidrati za misice, pored toga sto od njih u mnogome zavisi apsorbcija proteina, konkretno doprinose i punoci misica, da ne pricam o ukupnoj snazi muskulature - tu svekoliko uticu. Znaci uticu i neposredno i posredno. Uvijek mi je bila glupa ta strategija da se prije pocinjanja treninga treba skinuti masa, ako si se ugojio. To je glupo, jer i trening sa opterecenjima jako doprinoi skidanju masti, posle tog treninga tijelo 30+ sati trosi kalorije za oporavak muskulature. To sa pocinjanjem nabacivanja misica tek posle optimalnog gubitka masnoca vazi kod hemicara, jer je hemiju rizicno uzimati na visok procenat masti, jer se ti receptori koji mogu reagovati stetno nalaze u masnom tkivu.
    Sorry za oftopicarenje.

  25. #50
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,168
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Pa jes, treba neko od +20,30 kg viška i ko ne može ni da čučne odma da radi mrtvo/čučanj ili da trči. A ima ih što nemaju neki višak samo su neaktivni pa opet ne umiju ili ne mogu da čučnu. Ljudi imaju probleme sa kičmom ili posturom - pa ili neće da vježbaju jer im dr kaže samo šetnja/plivanje ili jer za to treba stručna osoba koja će da ih vodi kroz proces ojačanja i koja zna šta radi. Povjerenje + finansije.
    Nije sve ni u mišićima, nismo samo tijelo, nego u cjelokupnom balansu, a to je rijetko ko. I sve je individualno. Pa i glupost.

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ishrana
    By Tanja_Mne in forum Kućni ljubimci
    Replies: 8
    Last Post: 02-05-16, 08:50
  2. ZDRAVA ISHRANA - Kako izgleda moj jedan dan!
    By Ayahuasca in forum Medicina
    Replies: 3
    Last Post: 25-11-15, 07:37
  3. 'Zdrava' hrana
    By Fidel Castro in forum Društvena hronika
    Replies: 0
    Last Post: 14-08-14, 13:15
  4. Herbalife - Zdrava hrana
    By JohnPG in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-03-10, 13:46
  5. Zdrava hrana :)
    By independent girl in forum Gastronomija
    Replies: 66
    Last Post: 16-07-07, 01:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •