Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 106

Thread: Zdrava ishrana

  1. #76
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Ovo je meni banja obrok, a svrstavam ga u zdrave.

    Dva manja bataka bez kozice i riža sa povrćem.

    Pojma nemam kolko je to kcal ali računam da je zdravo i relativno dijetalno.

    @ovizionizi

    Ja jedino čvarke od toga ne jedem. Baš ih ne volim, mada nijesam ni ljubitelj podvarka masnog.

    Slanina, sarma, pasulj sa koljenicom ili nekim drugim mesom... daj vamo
    Last edited by kimmi; 23-12-19 at 18:12.

  2. #77
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Pa dobro, nije pitanje bilo sta volis, vec da li tako masnu ili da kazem premasnu hranu smatrate zdravom?
    Zavisno od toga je li ti to osnova ishrane i svakodnevna hrana ili je povremeno jedes. Sto se tice sarme i gotovih jela, kazem ti da zavisi kakvo je meso, dodaci - meni je ukusno ako je dobro meso sa nekim prirodnim dodacima. Cvarci nema sanse da su zdravi, otpad pri termickoj obradi masnoce - znaci fuj.
    @kimmi, dobar obrok, naravno

  3. #78
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,127
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ovo je meni banja obrok, a svrstavam ga u zdrave.

    Dva manja bataka bez kozice i riža sa povrćem.

    Pojma nemam kolko je to kcal ali računam da je zdravo i relativno dijetalno.
    A sto bez koze? Jer si nedje procitao da je nezdravo, jel da?
    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Zavisno od toga je li ti to osnova ishrane i svakodnevna hrana ili je povremeno jedes. Sto se tice sarme i gotovih jela, kazem ti da zavisi kakvo je meso, dodaci - meni je ukusno ako je dobro meso sa nekim prirodnim dodacima.
    Sta ti znaci "dobro meso"?


  4. #79
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    A sto bez koze? Jer si nedje procitao da je nezdravo, jel da? Sta ti znaci "dobro meso"?
    Pa ono, kad je pečena i hrska se onda je jedem, prženu ne volim nešto bog zna pa je mičem. Nešto kao pazim oko ishrane a znam da je više kcal u onu sa kožicom nego bez.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  5. #80
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Jer koza drzi one masnoce koje se istope ako kozu skines.
    @ovizionizi nije mi jednako ako je neka sh svinjetina mljevena sa sojom ili recimo junetina sa malo pirinca.

  6. #81
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,127
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Jer koza drzi one masnoce koje se istope ako kozu skines.
    Staaa??

    To za mljevenu svinjetinu i junetinu.. ne shvatih, prvo je nezdravo, a drugo je zdravo? Jel to?

    Oprostite mi sto vas malo gnjavim, ali volio bih da vidim prvo sa kojim argumentima treba da ukrstim svoje.


  7. #82
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Staaa??

    To za mljevenu svinjetinu i junetinu.. ne shvatih, prvo je nezdravo, a drugo je zdravo? Jel to?

    Oprostite mi sto vas malo gnjavim, ali volio bih da vidim prvo sa kojim argumentima treba da ukrstim svoje.
    Ne gnjavis, nego ja ne volim taj mali prizvuk nepostovanja u diskusiji prije nego ti neko i da povoda za to.
    Svinjetina jeste nezdravija po sastavu, junetina je meni ukusnija i ima vecu hranljivu vrijednost.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to DavidM For This Useful Post:


  9. #83
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,127
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Nema nepostovanja, samo mi je malo tuzno kad gledam koliko ljudi mjere masnocu u hrani, predvajaju i odvajaju, skidaju kozice, bijelo, crveno... Mnogi idu u krajnost, pa skoro nista masno i ne jedu. Sve je otislo u murac, jer ljudi ne umiju da izbalansiraju ishranu, vec ako necega imaju viska u organizmu, onda odluce da to nesto uopste vise ne unose. To su fatalne greske...

    Poenta je da treba znati sta sa cime jesti. Kad su konkretno masti u pitanju, reci cu samo jednu stvar: BIJELI LUK! Da, ono sto danas skoro niko ziv ne jede, bez kad ode na selo, pa zna da nece ici na posao, u grad, medju ljude i zene... Ja taj rezim ishrane praktikujem oduvijek, a vidim da skorasnja istrazivanja sve vise idu u prilog toj mojoj prici, pa mislim da ne bi bilo zgoreg da se malo sagleda i ta strana medalje. Naime, masnoce su zdrave! Ne treba ih izbjegavati, ali je uz njih jako bitno jesti i takav neki prirodni regulator masnoca, kao sto je cesnjak. Odgovorno tvrdim da mozes jesti slaninu SVAKI DAN, ne da se neces ugojiti, vec ces SMRSATI. I to ZDRAVO! Samo ako redovno i svaki put uz nju jedes i bijeli luk. To je carobna biljka, koja prosto nedozvoljava da se visak masnoca lijepi i talozi u organizmu. Kako pod kozom, tako i po zidovima krvnih sudova. On je savrseni cistac i ubica svega sto je visak. I oni ljudi koji kukaju da im je usporen metabolizam, upravo bijeli luk radi ono sto njihov organizam sam ne bi mogao, jer je on poznat kao najjaci buster metabolizma. Sagori apsolutno sav visak energije sto si unio. Jeste, problem je taj zadah, ali postoje nacini da se on konzumira, a da nema zadaha. Ali ljudi nece.. Ljudima je lakse da se muce i pate, da im zeludac vristi od gladi, da idu u krajnosti i zive od povrca.. sto uopste nije zdravo. Takvi ljudi i kad smrsaju imaju suvu i tanku, zguzvanu kozu, izgledaju kao babe, djedovi.

    Sto se ostalih stvari tice, slazem se za rafinisana ulja. Ja cak nista na ulju i ne przim. Samo na svinjskoj masti. Od ulja koristim samo nerafinisana, hladno cijedjena, djevicanska.. i nikad ih termalno ne obradjujem. Nisu ona za to, poreniska im je temperatura oksidacije. Tada postaju jos otrovnija od rafinisanih..

    Ono sto ostaje najtezi posao je izbaciti secer. Rafinisani, industrijski. Njega imamo sasvim dovoljno u vocu...

    Treba li da pomenem da sam i pored toliko masnoce koju unosim svakog dana savrseno gradjen i besprekorne krvne slike?


  10. #84
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    BIJELI LUK!.... To je carobna biljka
    Volim bijeli luk i konzumiram ga kad god mogu, jedini problem je što nam je tržište preplavljeno uvoznim iz Kine. Domaći od starih sorti koje su se ovdje oduvijek uzgajale je sve teže naći, a sve češće se koristi za sjeme upravo ovaj kineski koji ne prolazi sigurnosne protokole za hranu u naprednim zemljama (sadrži izbjeljivače, pesticide, gmo, đubrivo iz kanalizacije...). Tako da najzdravija namirnica se lako pretvara u opasnu
    The more things change, the more they stay the same.

  11. #85
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Ima li bijeli luk u nekom drugom obliku, tablete ili nešto slično, da se ne moraju zračit prisutni u krugu od 10 metara.

  12. #86
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    ^

    U prahu, tabletama... Korist nije ni prilibližna onoj u izvornom obliku
    The more things change, the more they stay the same.

  13. #87
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Jeste, problem je taj zadah, ali postoje nacini da se on konzumira, a da nema zadaha. Ali ljudi nece..
    Podijeli


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  14. #88
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,127
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    http://www.politika.rs/sr/clanak/397...ra-da-se-oseca

    Ovaj trik sa jogurtom je najbolji. Skoro nista, tj jedino kad rignes. Znao sam tako da ga zabrkam, posle operem zube i pravo na tango. Blisko drzanje, intiman ples, nista se ne osjeca. ☺
    Mada ja iskreno volim kad gorim od bijelog luka. To uglavnom kad sam doma ili neki sjednik sa muskim drustvom, pa ih sve osamutim. ��


  15. #89
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    @ovizionizi Sto se tice kombinovanja hrane, ja u svakom obroku ispostujem u nekom odnosu proteine, slozene ugljene hidrate i masti. Slazem se naravno, i masti imaju svoju ulogu i to ne zanemarljivu, ali ne treba sad potencirati na njima i omastiti se pri svakom obroku, to tvrdim za sebe i ne namecem nikom moje misljenje. Ja dovoljno masti unosim kroz jaja, meso, mlijeko, ulje i drugu hranu koja ih sadrzi. Bijeli luk je odlican prirodni antibiotik, stabilizuje nivoe holesterola, antioksidans je i uopste je korisna hrana.

  16. #90
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Voda plus unos ukupne hrane tokom 24 sata, koji treba da bude podijeljen:

    1/4 orasatih plodova
    1/4 svjezeg voca
    1/4 svjezeg povrca
    1/4 mesa

    u sto svezijem i/ili minimalno obradjenom obliku. Osim smokve, smokva je hranljivija kad je osusena
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  17. #91
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Nisam nikad vjerovao u to sablonsko proporcioniranje makronutritienata. Evo, kreni sad od sajta do sajta da na online kalkulatoru racunas, na svakom mjestu bice potpuno razlicit rezultat dobijen od istih, tvojih podataka. Neko moze da zdere npr. ugljene hidrate kao mahnit i da bude cvrst, da mu se ne poznaje, a nekom da se pozna na nedeljnoj bazi ako unese malo vise od onoga sto njegov organizam preradi.

  18. #92
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Voda plus unos ukupne hrane tokom 24 sata, koji treba da bude podijeljen:

    1/4 orasatih plodova
    1/4 svjezeg voca
    1/4 svjezeg povrca
    1/4 mesa

    u sto svezijem i/ili minimalno obradjenom obliku. Osim smokve, smokva je hranljivija kad je osusena
    Potpisujem.

    Ovo sto DAvidM kaze je tacno donekle ali sa ovim sto je Kvarni napisao nema greske. Recept za misice i zdravlje
    Sate sate sate

  19. #93
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Naslušao sam se priča o tome kako nutricioniste na osnovu određenih nalaza krvi mogu utvrditi koje konkretne namirnice goje određene individue a koje ne. Znate li koga da radi ove testove i koliko otprilike koštaju??



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  20. #94
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Naslušao sam se priča o tome kako nutricioniste na osnovu određenih nalaza krvi mogu utvrditi koje konkretne namirnice goje određene individue a koje ne. Znate li koga da radi ove testove i koliko otprilike koštaju??



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    To je glupost i nemoj da te neko sisa kao ovcu.

  21. #95
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Potpisujem.

    Ovo sto DAvidM kaze je tacno donekle ali sa ovim sto je Kvarni napisao nema greske. Recept za misice i zdravlje
    OK je to, samo sto (po redu) pored esencijalnih masnoca, prirodne fruktoze sa vitaminima i mineralima, vlakana i proteina, ako mislis imati energije neophodni su i slozeni ugljeni hidrati, bar u nekom periodu ishrane.

  22. #96
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,127
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Ostao sam duzan jedno upozorenje u vezi bijelog luka, eto, ako se neko odluci za takav rezim ishrane.. Naime, bijeli luk je veoma, veoooma opasan ako se jede da lakom, nemasnom hranom. Naravno, nece vam nista biti od jednog takvog obroka, ali ako zaredjate da krkate bijeli luk, a stalno jedete slabu, nekaloricnu i najbitnije, nemasnu hranu, sjebace vam krvnu sliku do te mjere, da ce vam biti potrebni mjeseci da se oporavite. Gvozdje je, recimo, mnogo lako unistiti bijelim lukom, ali je muka ziva povratiti ga posle. On razblazuje krv, pretvara je u vodu, kako vele. Zato se jede masno sa njim. Nisu stari bili glupi..


  23. #97
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Znao sam tako da ga zabrkam, posle operem zube i pravo na tango. Blisko drzanje, intiman ples, nista se ne osjeca.
    Nista se ne osjeca, ili mislis da se nista osjeca jer ti partner/ka nije nista rekao/la?

  24. #98
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Iskreno, ja ni bijeli ni crni uk ne jedem otkad znam za sebe, ne podnosim ukus. Neko mi rece da ce bijeli luk moze konzumirati tako sto se ono ceno proguta kao kapsula pa zalije jogurtom, nisam probao. Inace mi je jak imunitet, ne pamtim kad sam bio bolestan.

  25. #99
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    108
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Iskreno, ja ni bijeli ni crni uk ne jedem otkad znam za sebe, ne podnosim ukus. Neko mi rece da ce bijeli luk moze konzumirati tako sto se ono ceno proguta kao kapsula pa zalije jogurtom, nisam probao. Inace mi je jak imunitet, ne pamtim kad sam bio bolestan.
    Bijeli luk kad se usitni u jogurt i odma popije odlican je za spustanje visokog pritiska...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. The Following 2 Users Say Thank You to Monet For This Useful Post:


  27. #100
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,322
    Thanks Thanks Given 
    14,736
    Thanks Thanks Received 
    4,086
    Thanked in
    2,068 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Monet View Post
    Bijeli luk kad se usitni u jogurt i odma popije odlican je za spustanje visokog pritiska...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tako je. Lično isprobao.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ishrana
    By Tanja_Mne in forum Kućni ljubimci
    Replies: 8
    Last Post: 02-05-16, 08:50
  2. ZDRAVA ISHRANA - Kako izgleda moj jedan dan!
    By Ayahuasca in forum Medicina
    Replies: 3
    Last Post: 25-11-15, 07:37
  3. 'Zdrava' hrana
    By Fidel Castro in forum Društvena hronika
    Replies: 0
    Last Post: 14-08-14, 13:15
  4. Herbalife - Zdrava hrana
    By JohnPG in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 22-03-10, 13:46
  5. Zdrava hrana :)
    By independent girl in forum Gastronomija
    Replies: 66
    Last Post: 16-07-07, 01:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •