Page 4 of 200 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast
Results 76 to 100 of 4985

Thread: Načisto / Reflektor - teme, gosti... [reakcije]

  1. #76
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    U svakoj drzavi na svijetu Centralna banka ima zarade koje su vece od prosjeka, tu nista nenormalno nema. Pouzdano znam npr da zamjenik rukovodioca jednog sektora u CB ima platu oko 800 €. Gandalfe, ako hoces da se kvalitetno bavis javnim poslom, moras bolje provjeravati informacije

    Veci problem od zarada u CB je to sto jedna trecina radnika rinta do iznemoglosti, a dvije trecine odmaraju.

  2. #77
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Barata se s podatkom da je 120 hiljada mladih napustilo Crnu Goru. Ako je stanovnistvo po popisu bilo oko 620.000, to bi znacilo, ako se uzme samo odliv, da je od ukupnog stanovnistva ostalo oko 500.000 stanovnika. Govori se o prilivu, ali bez makar odokativne procjene koliki je i odakle se dolazi u Crnu Goru. Nije jasno i da li se radi o stalnom ili privremenom odlivu/prilivu (zamal napisah prolivu:loyal:0 Po "evropskoj metodologiji"

    Bicu nepristojan, i izvinjavam se zbog toga. Ne znam je li je ova zena iz Monstata udata. Ako jeste, njenom suprugu bi trebalo priznati beneficirani staz. Nije ovo lako izdrzati. Mene zabolje glava slusajuci je sat vremena. Zamislite svaki dan trpjeti ovu vrstu torture. Auh:upset:

    Ne izdrzah, prastajte:roll:
    Mislim da nije, a nije tesko zakljuciti i zasto nije

  3. #78
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,344
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Vise ocekivah od emisije...

  4. #79
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Advanced bot technology, to be honest.

    U čitavoj mašineriji nisam vidio tvrđeg bota od ovog sinoć. Zaslužuje povišicu.

    Mislim, Komnenića nije teško izbacit iz takta, jer je po prirodi temperamentan i alergičan na ljude koji mu vrdaju kad ih nešto pita. Ali obično mu se nekako na kraju povinuju, ali ova žena je bila dovoljno drska da izdrži do samog kraja braneći neodbranjivo. Tu joj se mora dati priznanje.

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,830
    Thanks Thanks Given 
    4,706
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Najjače je to što ona kojoj brojke treba da budu najmoćnije oružije, na pitanje o brojkama odgovara kako nije ponijela računar... :lolblue:
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  6. #81
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    ma budalastina. direktor uprave iz glave treba da zna neke brojke, kao sto je broj zaposlenih, prosjecna plata i slicno. nego je onw nasla da brani metodologiju, a ne budalastine koje "proizvode" (aok mene svasta li proizvodimo)
    glupo je reci da ne znas. niko je nije pitao kolika je prosjecna plata u sektoru skupljanja bilja i sumskog voca, pa i da shvatim. kakve nam samodopadljive budale vode drzavu, majko sveta.
    nije ni cudno da vecina hoce da radi za drzavi. nekakav naduvani propalitet moze da sjedi ispred tv-a i da kaze da je vise nego sposoban da obavlja posao, mozda i bolje nego ona avetinja sinoc

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  7. #82
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Na te se pozicije ionako dolazi na osnovu članstva u partiji, a u samom startu moraš da budeš samodopadljiva spodoba da bi za sebe mislio da si rođeni vođa. To je slučaj sa ogromnom većinom političara.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. #83
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Ovo ste ste ispisali me natjeralo da pogledam emisiju.
    Vec posle 20 minuta mi je bilo dosadno, ali sam natjerao sebe da pogledam do kraja....da ne pisem komentar na osnovu dijela emisije.

    Slazem se sa kimmijem da je gospodja imala solidan nastup.

    Ali da krenem redom.

    Mislim da je veoma pohvalno sto se osjetila prozvanom I trazila gostovanje u emisiji. To je pravo osvezenje u odnosu na druge direktore koji se prave mrtvi kad im neko trazi da gostuju.

    Ja bih je odmah na startu emisije iskreno pohvalio zbog toga. Svaka joj cast kako je izasla na crtu i junacki do kraja izdrzala napade 3 na 1.
    Ovo konstatacija vazi bez obzira sto ja mislim da Monstat proizvodi pogresne podatke, sto opet znaci da ona kao direktor ne radi svoj posao korektno.

    Emisija mi je bila dosadna jer je strategija bila potpuno pogresna, a sama emisija uzasno konfuzna.
    Komnenic je ispao nesposoban da organizuje preciznu I smislenu diskusiju.
    Ako u sat I po ubacite sto tema, pricate o nebitnim detaljima I glupostima….onda zakljucka ne moze ni biti.

    Profesor je dosta emisije potrosio da glupu pricu kako je on iznenadjen I uvredjen ….a ima 40 godina iskustva.
    Kad imas iskustva onda to pokazes kvalitetom svojih argumenata, a ne kao on.

    Komnenic nije razumio sta gospodja prica I nervirao se sto ne moze da se prepucava oko pojedinacnih detalja, da upada u rijec, da postavlja nova pitanja prije odgovora na stara itd.
    Nije mu prolazilo sve ono sto inace radi. Sve ono zbog cega mi se ne svidja. Sve ono zbog cega bi ga ja kao gost rasturio. Gospodja je prilicno uspjela da ga zaustavi i na tome joj cestitam, IAKO se sa njom uopste ne slazem.
    Komnenic nije uspijevao da nju poremeti, ali je uspjesno prekidao ovog iz Fidelitija. Ima jedan ocigledan primjer, kad ovaj postavlja konkretno pitanje gospodji…..a onda upada Komnenic sa desetom pricom I spasava je od davanja odgovora.

    Kako bih ja sve ovo?

    Mislim da ovakve ljude ne treba tretirati isto kao nekog politicara lopuzu. Takve bih i ja napao iz sveg oruzja I pokusao da ih unistim.
    Od ove zene se mogao napraviti saveznik.
    Pobjeda bi bila da su je argumentima, kulturno I bez tenzija doveli do toga da prizna da ono sto radi nije najbolje i da treba bolje. A to je moglo. Vidjelo se par puta da je umije da prihvati drugacije misljenje.

    Ona je emisiju trazila jer su Monstatovi podatci pogresno tumaceni I zloupotrijebljeni. To je bilo FENOMENALNO....ali je ostalo potpuno neiskorisceno.
    Umjesto da se ovo razjasni odmah na pocetku….to se razvlacilo citavu emisiju.
    Na kraju se profesoru izvinula, a I on njoj.
    Sto se tice zloupotrebe ...vjerovatno je upravu za ono sto je rekla Fidelitiju….ali to nije bila zloupotreba podataka nego pogresno tumacenje metodologije...I moze se pripisati neznanju.

    Potpuno je u pravu da je trebalo pricali o metodologiji. To I jeste sustina problema. Ali je to nerviralo voditelja kome se to nije uklapalo u njegov stil konfuznog vodjenja emisije.

    Posle uzasno puno izgubljenog vremena doslo se do price o prosijecnoj plati. Konacno dobra tema.
    Izmedju dosta glupe price sam zakljucio da se prosijecna plata drugacije racuna u svim zemljama okruzenja I da Srbija daje puno vise statistickih podataka. BINGO.
    To je bilo to...ali nije iskorisceno.

    Trebalo je gospodju uljudno pitati je li bolje to kako radi Srbija ili kako radimo mi? To je pitanje o metodologiji na kojoj je ona insistirala.
    Ako mi radimo po Evropskoj, znaci li to da Srbija ima metodologiju bolju od Evropske?
    Sta ona kao naucni radnik profesionalno misli…..sta je bolje?
    Morala bi da prihvati da su podatci koje daje Srbija potpuniji.
    Imajuci to u vidu, da li ona kao direktor ima namjeru da uvede te dodatne kategorije.
    Ako nece, zasto nece? I tako dalje….sve o istoj temi.
    Aposolutno nije bilo potrebe da se otvara nista drugo dok se ovde ne dodje do korisnog zakljucka.
    Davio bih je zmija zabu, dok ne prihvati da dopuni statistiku.
    Nije tacno da je to definisano neki standardom kako ona prica. Svaki standard daje minimalne zahtijeve. Ti uvijek smijes bolje od toga.

    Imajuci u vidu da je jako lijepo reagovala kad je neko javno zloupotrijebio podatke, pitao bih je da li je i ranije primjetila javnu zloupotrebu podataka?
    Ako se metodologija obracuna prosijecne plate u Srbiji i kod nas razlikuje….to znaci da se ovo ne moze uporedjivati.
    Sto znaci da Vlada svaki put kad to uradi…..a rade svako malo…..pravi klasicnu zloupotrebu podataka.

    Zasto gospodja tada ne reaguje saopstenjem da se ne uporedjuju babe I zabe???

    I tako dalje…..imao bih jos …..ali udavih.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  9. #84
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se sa ovom analizom. Previse licnog koje treba iskluciti iz ovakvih prica.
    Anketne procjene su standard za recimo Njemacku jer oni se ne mogu prebrojati lako, ali za CG koja je gabarita 620,000 reci da je zaposlenih 250,000 a poreska 160,000 je greska koja nije dozvoljena.
    Na kraju , korisnici podataka Monstata su obicni gradjani koji ne trebaju da imaju doktorat da bi podatke razumjeli,
    a Radojevic nije kod Veselina Vukotica mogla statistiku nauciti na nekom doktroskom nivou kad je doticni predmet statistike predavao iz prepisane americke knjige iz makroekonomije ,
    a sam nije statisticar.

    Quote Originally Posted by high View Post
    Ovo ste ste ispisali me natjeralo da pogledam emisiju.
    Vec posle 20 minuta mi je bilo dosadno, ali sam natjerao sebe da pogledam do kraja....da ne pisem komentar na osnovu dijela emisije.

    Slazem se sa kimmijem da je gospodja imala solidan nastup.

    Ali da krenem redom.

    Mislim da je veoma pohvalno sto se osjetila prozvanom I trazila gostovanje u emisiji. To je pravo osvezenje u odnosu na druge direktore koji se prave mrtvi kad im neko trazi da gostuju.

    Ja bih je odmah na startu emisije iskreno pohvalio zbog toga. Svaka joj cast kako je izasla na crtu i junacki do kraja izdrzala napade 3 na 1.
    Ovo konstatacija vazi bez obzira sto ja mislim da Monstat proizvodi pogresne podatke, sto opet znaci da ona kao direktor ne radi svoj posao korektno.

    Emisija mi je bila dosadna jer je strategija bila potpuno pogresna, a sama emisija uzasno konfuzna.
    Komnenic je ispao nesposoban da organizuje preciznu I smislenu diskusiju.
    Ako u sat I po ubacite sto tema, pricate o nebitnim detaljima I glupostima….onda zakljucka ne moze ni biti.

    Profesor je dosta emisije potrosio da glupu pricu kako je on iznenadjen I uvredjen ….a ima 40 godina iskustva.
    Kad imas iskustva onda to pokazes kvalitetom svojih argumenata, a ne kao on.

    Komnenic nije razumio sta gospodja prica I nervirao se sto ne moze da se prepucava oko pojedinacnih detalja, da upada u rijec, da postavlja nova pitanja prije odgovora na stara itd.
    Nije mu prolazilo sve ono sto inace radi. Sve ono zbog cega mi se ne svidja. Sve ono zbog cega bi ga ja kao gost rasturio. Gospodja je prilicno uspjela da ga zaustavi i na tome joj cestitam, IAKO se sa njom uopste ne slazem.
    Komnenic nije uspijevao da nju poremeti, ali je uspjesno prekidao ovog iz Fidelitija. Ima jedan ocigledan primjer, kad ovaj postavlja konkretno pitanje gospodji…..a onda upada Komnenic sa desetom pricom I spasava je od davanja odgovora.

    Kako bih ja sve ovo?

    Mislim da ovakve ljude ne treba tretirati isto kao nekog politicara lopuzu. Takve bih i ja napao iz sveg oruzja I pokusao da ih unistim.
    Od ove zene se mogao napraviti saveznik.
    Pobjeda bi bila da su je argumentima, kulturno I bez tenzija doveli do toga da prizna da ono sto radi nije najbolje i da treba bolje. A to je moglo. Vidjelo se par puta da je umije da prihvati drugacije misljenje.

    Ona je emisiju trazila jer su Monstatovi podatci pogresno tumaceni I zloupotrijebljeni. To je bilo FENOMENALNO....ali je ostalo potpuno neiskorisceno.
    Umjesto da se ovo razjasni odmah na pocetku….to se razvlacilo citavu emisiju.
    Na kraju se profesoru izvinula, a I on njoj.
    Sto se tice zloupotrebe ...vjerovatno je upravu za ono sto je rekla Fidelitiju….ali to nije bila zloupotreba podataka nego pogresno tumacenje metodologije...I moze se pripisati neznanju.

    Potpuno je u pravu da je trebalo pricali o metodologiji. To I jeste sustina problema. Ali je to nerviralo voditelja kome se to nije uklapalo u njegov stil konfuznog vodjenja emisije.

    Posle uzasno puno izgubljenog vremena doslo se do price o prosijecnoj plati. Konacno dobra tema.
    Izmedju dosta glupe price sam zakljucio da se prosijecna plata drugacije racuna u svim zemljama okruzenja I da Srbija daje puno vise statistickih podataka. BINGO.
    To je bilo to...ali nije iskorisceno.

    Trebalo je gospodju uljudno pitati je li bolje to kako radi Srbija ili kako radimo mi? To je pitanje o metodologiji na kojoj je ona insistirala.
    Ako mi radimo po Evropskoj, znaci li to da Srbija ima metodologiju bolju od Evropske?
    Sta ona kao naucni radnik profesionalno misli…..sta je bolje?
    Morala bi da prihvati da su podatci koje daje Srbija potpuniji.
    Imajuci to u vidu, da li ona kao direktor ima namjeru da uvede te dodatne kategorije.
    Ako nece, zasto nece? I tako dalje….sve o istoj temi.
    Aposolutno nije bilo potrebe da se otvara nista drugo dok se ovde ne dodje do korisnog zakljucka.
    Davio bih je zmija zabu, dok ne prihvati da dopuni statistiku.
    Nije tacno da je to definisano neki standardom kako ona prica. Svaki standard daje minimalne zahtijeve. Ti uvijek smijes bolje od toga.

    Imajuci u vidu da je jako lijepo reagovala kad je neko javno zloupotrijebio podatke, pitao bih je da li je i ranije primjetila javnu zloupotrebu podataka?
    Ako se metodologija obracuna prosijecne plate u Srbiji i kod nas razlikuje….to znaci da se ovo ne moze uporedjivati.
    Sto znaci da Vlada svaki put kad to uradi…..a rade svako malo…..pravi klasicnu zloupotrebu podataka.

    Zasto gospodja tada ne reaguje saopstenjem da se ne uporedjuju babe I zabe???

    I tako dalje…..imao bih jos …..ali udavih.

  10. #85
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Ovo ste ste ispisali me natjeralo da pogledam emisiju.
    Vec posle 20 minuta mi je bilo dosadno, ali sam natjerao sebe da pogledam do kraja....da ne pisem komentar na osnovu dijela emisije.

    Slazem se sa kimmijem da je gospodja imala solidan nastup.

    Ali da krenem redom.

    Mislim da je veoma pohvalno sto se osjetila prozvanom I trazila gostovanje u emisiji. To je pravo osvezenje u odnosu na druge direktore koji se prave mrtvi kad im neko trazi da gostuju.

    Ja bih je odmah na startu emisije iskreno pohvalio zbog toga. Svaka joj cast kako je izasla na crtu i junacki do kraja izdrzala napade 3 na 1.
    Ovo konstatacija vazi bez obzira sto ja mislim da Monstat proizvodi pogresne podatke, sto opet znaci da ona kao direktor ne radi svoj posao korektno.

    Emisija mi je bila dosadna jer je strategija bila potpuno pogresna, a sama emisija uzasno konfuzna.
    Komnenic je ispao nesposoban da organizuje preciznu I smislenu diskusiju.
    Ako u sat I po ubacite sto tema, pricate o nebitnim detaljima I glupostima….onda zakljucka ne moze ni biti.

    Profesor je dosta emisije potrosio da glupu pricu kako je on iznenadjen I uvredjen ….a ima 40 godina iskustva.
    Kad imas iskustva onda to pokazes kvalitetom svojih argumenata, a ne kao on.

    Komnenic nije razumio sta gospodja prica I nervirao se sto ne moze da se prepucava oko pojedinacnih detalja, da upada u rijec, da postavlja nova pitanja prije odgovora na stara itd.
    Nije mu prolazilo sve ono sto inace radi. Sve ono zbog cega mi se ne svidja. Sve ono zbog cega bi ga ja kao gost rasturio. Gospodja je prilicno uspjela da ga zaustavi i na tome joj cestitam, IAKO se sa njom uopste ne slazem.
    Komnenic nije uspijevao da nju poremeti, ali je uspjesno prekidao ovog iz Fidelitija. Ima jedan ocigledan primjer, kad ovaj postavlja konkretno pitanje gospodji…..a onda upada Komnenic sa desetom pricom I spasava je od davanja odgovora.

    Kako bih ja sve ovo?

    Mislim da ovakve ljude ne treba tretirati isto kao nekog politicara lopuzu. Takve bih i ja napao iz sveg oruzja I pokusao da ih unistim.
    Od ove zene se mogao napraviti saveznik.
    Pobjeda bi bila da su je argumentima, kulturno I bez tenzija doveli do toga da prizna da ono sto radi nije najbolje i da treba bolje. A to je moglo. Vidjelo se par puta da je umije da prihvati drugacije misljenje.

    Ona je emisiju trazila jer su Monstatovi podatci pogresno tumaceni I zloupotrijebljeni. To je bilo FENOMENALNO....ali je ostalo potpuno neiskorisceno.
    Umjesto da se ovo razjasni odmah na pocetku….to se razvlacilo citavu emisiju.
    Na kraju se profesoru izvinula, a I on njoj.
    Sto se tice zloupotrebe ...vjerovatno je upravu za ono sto je rekla Fidelitiju….ali to nije bila zloupotreba podataka nego pogresno tumacenje metodologije...I moze se pripisati neznanju.

    Potpuno je u pravu da je trebalo pricali o metodologiji. To I jeste sustina problema. Ali je to nerviralo voditelja kome se to nije uklapalo u njegov stil konfuznog vodjenja emisije.

    Posle uzasno puno izgubljenog vremena doslo se do price o prosijecnoj plati. Konacno dobra tema.
    Izmedju dosta glupe price sam zakljucio da se prosijecna plata drugacije racuna u svim zemljama okruzenja I da Srbija daje puno vise statistickih podataka. BINGO.
    To je bilo to...ali nije iskorisceno.

    Trebalo je gospodju uljudno pitati je li bolje to kako radi Srbija ili kako radimo mi? To je pitanje o metodologiji na kojoj je ona insistirala.
    Ako mi radimo po Evropskoj, znaci li to da Srbija ima metodologiju bolju od Evropske?
    Sta ona kao naucni radnik profesionalno misli…..sta je bolje?
    Morala bi da prihvati da su podatci koje daje Srbija potpuniji.
    Imajuci to u vidu, da li ona kao direktor ima namjeru da uvede te dodatne kategorije.
    Ako nece, zasto nece? I tako dalje….sve o istoj temi.
    Aposolutno nije bilo potrebe da se otvara nista drugo dok se ovde ne dodje do korisnog zakljucka.
    Davio bih je zmija zabu, dok ne prihvati da dopuni statistiku.
    Nije tacno da je to definisano neki standardom kako ona prica. Svaki standard daje minimalne zahtijeve. Ti uvijek smijes bolje od toga.

    Imajuci u vidu da je jako lijepo reagovala kad je neko javno zloupotrijebio podatke, pitao bih je da li je i ranije primjetila javnu zloupotrebu podataka?
    Ako se metodologija obracuna prosijecne plate u Srbiji i kod nas razlikuje….to znaci da se ovo ne moze uporedjivati.
    Sto znaci da Vlada svaki put kad to uradi…..a rade svako malo…..pravi klasicnu zloupotrebu podataka.

    Zasto gospodja tada ne reaguje saopstenjem da se ne uporedjuju babe I zabe???

    I tako dalje…..imao bih jos …..ali udavih.
    pa i ne bas
    na svako pitanje zena bi imala odgovor da je to po evropskoj metodologiji.
    imas taj detalj kada pricaju o potrosackoj korpi. kada zena govori da je to minimalni nutristicki minimum, iliti ispod toga je prag gladi/neuhranjenosti.
    i komnenic pita a do kada covjek moze da zivi tako, na sta ona odgovara da je to SZO minimum.
    sta mozes da odgovoris na to. uzeli smo prag GLADI, i onda u njega stavili meso i gluposti u gramima da bi zamaskirali tu cinjenicu....i sta dobijes... bahati odgovor da je to minimum koji propisuje SZO i da se obrati njima. da nije ni optilmalna ni zeljena vec minimum SZO.
    iskreno bio bih jos vece djubre od komnenica, jer zivimo anegdotu marije antoanete
    "ljudi nemaju hljeba da jedu. neka jedu kolace onda..."

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  11. #86
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    E viđi ovaj spin bez mene. Ne valja veli Komnenić, gospođa bila odlična. A dajte one face njene ukočene da se još smijemo.

  12. #87
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jasper View Post
    E viđi ovaj spin bez mene. Ne valja veli Komnenić, gospođa bila odlična. A dajte one face njene ukočene da se još smijemo.
    Koliko imas godina?
    Meni je ovakva boldovana zabava bila dobra kad sam bio kraj osnovne skole.
    Gdje sam napisao da je gospodja bila odlicna I da Komnenic ne valja? Gdje?
    Ovo sto si ti napisao je ono za sta mene optuzujes.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  13. #88
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    pa i ne bas
    na svako pitanje zena bi imala odgovor da je to po evropskoj metodologiji.
    imas taj detalj kada pricaju o potrosackoj korpi. kada zena govori da je to minimalni nutristicki minimum, iliti ispod toga je prag gladi/neuhranjenosti.
    i komnenic pita a do kada covjek moze da zivi tako, na sta ona odgovara da je to SZO minimum.
    sta mozes da odgovoris na to. uzeli smo prag GLADI, i onda u njega stavili meso i gluposti u gramima da bi zamaskirali tu cinjenicu....i sta dobijes... bahati odgovor da je to minimum koji propisuje SZO i da se obrati njima. da nije ni optilmalna ni zeljena vec minimum SZO.
    iskreno bio bih jos vece djubre od komnenica, jer zivimo anegdotu marije antoanete
    "ljudi nemaju hljeba da jedu. neka jedu kolace onda..."

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Taj dio nisam komentarisao ….ali evo.
    Ta prica oko 2 Eura je potpuno suplja I to svi odavno znamo. Gandalf je cak gladovao po tim njihovim tabelama.
    Ja njene odgovore nisam dozivio kao ti.
    Ja sam vidio nesigurnost izmedju redova. U pola glasa se vadila kako je analiza njima bas i ne treba da pripada, ali je naslijedjena. Pricala kako je to kreirano na osnovu inputa nutricioniste.
    Bilo je tu itekako prostora da ona u normalnoj diskusiju prizna da je to nesrecno uradjeno.
    Ali kad se diskusija vodi svadjalackim tonom….tu nema srece.
    I sve ovo jeste maslo tog nekog glupog nutricioniste….koji je te minimalne kalorije podijelio kako je podijelio…..I onda smo dobili neki cirkus kao rezultat.
    Nju je uljudno trebalo pitati…..da li njoj dobijeni rezultat zvuci logicno.
    Pa je onda kao naucnog radnika ( sto je ona potencirala) pitati da li se u statistici moze primijeniti povratna sprega?
    Ili drugacije receno….ako je dobijeni rezultat cudan, zar nije logicno provjeriti metodologiju?

    Fore sa kapaljkama i pincetama su super za neku srednjoskolsku zajebanciju….ali ovde im nije bilo mjesto.
    Ja bih recimo volio da cujem za sta se koristi taj njihov dobijeni rezulat od 2 Eura. Cemu to sluzi?
    Ako drzava na osnovu toga donosi neke zakljucke to je smijurija…..I to je trebalo potencirati.

    Cemu je sluzila ona Komneniceva prica o debilnom naslovu nekog predavanja kod Vukotica?
    Sta ona ima sa tim?
    Sta ona ima sa tim sto Vukotic zagovara privatizaciju svega a radi u drzavnoj firmi?
    Gubio je vrijeme na gluposti i stvari koje nemaju veze sa temom…..da bi se prepucavao.

    On kao domacin emisije mora da bude neutralan….da bi mu ljudi sa obje strane dolazili u emisije.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  14. #89
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Cemu je sluzila ona Komneniceva prica o debilnom naslovu nekog predavanja kod Vukotica?
    Sta ona ima sa tim?
    Sta ona ima sa tim sto Vukotic zagovara privatizaciju svega a radi u drzavnoj firmi?
    Ovo je i meni upalo u oci, prozivali su Vukotica i u prosloj epizodi i u ovoj, iako nikakve veze nema sa temama emisije. Neka zovne covjeka u emisiju pa neka sa njim ukrsti argumente.

  15. #90
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Komnenić treba da bude još ''grđi'' nego što je.

  16. #91
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ja smatram da malo više isprovjeravamo te njihove metodologije zapravo bi naišli na nedosljednosti, propuste i površnosti u primjeni tih nazovi evropskih metodologija. Pa i sam profesor joj je sinoć našao primjer vezano nešto za građevinarstvo i još nešto, sad sam zaboravio, đe i dalje navode nešto zaostalo kao iz SFRJ ili SRJ.
    Zašto bi direktorici Monstata vjerovali u sve to što ona priča? Njoj je bitno da ona kaže da oni primjenjuju tu evropsku metodologiju a nigdje nije detaljnije ništa objasnila.
    Ona kaže da statistiku rade po uzorku, anketama.
    Imali ovdje iko od nas da može da kaže da ga je iko ikad nazva iz Monstata da ga ispita u vezi plate ili zaposlenja recimo? Mene nisu nikad niti poznajem ikoga da su ga zvali. Sjećam se jedino popisa koji se inače radi 1 u 10godina.
    Prije će biti da je taj njihov uzorak zapravo jedna te ista družina ljudi, njih 1000 ili 2000 , koje oni navodno zovu da ih propituju a već unaprijed ovi iz Monstata znaju odgovore,oću reći dogovore odgovore.
    Ka i sve u ovu državu što vlast čini da našminka našu stvarnost.
    Ima li ijedan zaposleni u javni sektor a da nije potezivana neka veza radi zapošljenja?
    Poznajete li ijednu osobu da se u javni sektor zaposlila preko oglasa?

    Taj Monstat nije ništa drugo do još jedno sramno oruđe režima kojim nas, obične građane, pokušava da dovede u zabludu da ova zemlja ide negdje naprijed.
    Da je ovdje stvarno dobro odavde se ne bi odlazilo već bi strani prije svega zapadni investitori navrnuli jedan preko drugoga i brzo bi od ove zemljice napravili stvarno još jedan Monte Karlo.

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Ja bih recimo volio da cujem za sta se koristi taj njihov dobijeni rezulat od 2 Eura. Cemu to sluzi?
    Ako drzava na osnovu toga donosi neke zakljucke to je smijurija…..I to je trebalo potencirati.

    .
    Iskreno ovo ni meni nije jasno jer :


    Vrijednost minimalne potrošačke korpe u martu je u odnosu na februar porasla 0,9 odsto na 644,7 eura, pokazuju podaci Monstata

    “Od ukupne vrijednosti minimalne potrošačke korpe, izdaci za hranu i bezalkoholna pića su iznosili 270,2 eura, što je 1,6 odsto više u odnosu na februar”, navodi se u saopštenju.

    Istovremeno su izdaci za neprehrambene proizvode i usluge poskupili 0,4 odsto na 374,5 eura.



    MINIMALNA potrošačka korpa je 130eur veća od prosječne zarade.
    A skoro 3 puta veća od minimalne zarade.

    Mi smo ovdje godinama raspravljali čini mi se da za optimalan život četvoročlanoj porodici treba preko 1000eur - sto su dvije prosječne plate.


    Ko i kako iskorišćava ovaj podatak meni nikako nije jasno niti će ikada biti. Jer plate ni penzije nijesu usklađene spram njega.

    Ne bi li bilo realno da je MINIMALNA potrošačka korpa kao pola minimalne zarade a kao prosječna zarada ?

    I da se spram toga usklade plate ?

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Ovo je i meni upalo u oci, prozivali su Vukotica i u prosloj epizodi i u ovoj, iako nikakve veze nema sa temama emisije. Neka zovne covjeka u emisiju pa neka sa njim ukrsti argumente.
    Vukotić je kao Milo - ne pojavljuje se na pvt TV a pogotovo ne u talk show.

    Mislim da je ova rečenica na mjestu jer je Vukotić grobar CG ekonomije - a na kraju se ipak uvalio na državne jasle i on i njegovi najbolji studenti
    One Ring to Rule them all...

  18. #93
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    vukotic se pominje jer je siva eminencija cg ekonomske politike i jedan od ljudi koji iz sijenke kreira nase zivote. sto kroz nekadasnji rad kao savjetnik, a sad kroz ljude na kljucnim pozicijama.
    anketa monstata je obaveza velikog broja firmi po zakonu, tako da nije dogovoreni uzorak, vec se zakonski zna ko podlijeze da mora da dostavi podatke.
    podaci sluze za kafanske rasprave, pardon skupstinske. zaostavstina komunizma kojim se narodu dokazuje da je komunizam bolji od "trulog zapada". generalno bi trebao da sluzi za planiranje ekonomske politike ali to nije za nas. to je za srecne zemlje koje brinu o razvoju. za nas je komunisticka propaganda.
    zasto nazivam propagandom. jer reci da JE prosjecna plata 513 eura, na osnovu ankete(znaci da niko ne provjerava istinitost), na osnovu oko 78% ukupnog broja firmi je propaganda. moze se koristiti oko, priblizno ili vjerovatno, ali ultimativno jeste....
    i nazvati sebe naucnikom. da nije za plakanje, stvarno bi bilo smijesno

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 15-11-19 at 23:30.

  19. #94
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Zašto bi direktorici Monstata vjerovali u sve to što ona priča? Njoj je bitno da ona kaže da oni primjenjuju tu evropsku metodologiju a nigdje nije detaljnije ništa objasnila.
    Ona kaže da statistiku rade po uzorku, anketama.
    Imali ovdje iko od nas da može da kaže da ga je iko ikad nazva iz Monstata da ga ispita u vezi plate ili zaposlenja recimo? Mene nisu nikad niti poznajem ikoga da su ga zvali. Sjećam se jedino popisa koji se inače radi 1 u 10godina.
    Prije će biti da je taj njihov uzorak zapravo jedna te ista družina ljudi, njih 1000 ili 2000 , koje oni navodno zovu da ih propituju a već unaprijed ovi iz Monstata znaju odgovore,oću reći dogovore odgovore.
    Ka i sve u ovu državu što vlast čini da našminka našu stvarnost.
    Vidji statistika u CG se šmnika i evo ja ću na par primjera da objasnim kako - ovo što mi je blisko makar.


    Recimo broj noćenja - posjeta i nacionalna pripadnost gosta.


    NTO i MONSTAT imaju razlicite metodologije i razlicite podatke koje često fingiraju da liče jedni na druge pa se traži neka sredina.
    Pazite ovo :


    Broj noćenja tj. Turista NTO izračunava na 2 načina :
    Prvi je broj prijavljenih turista preko rb90 za prijavu a kako je to krajnje nefunkcionalan sistem - koriste ga isključivo kada inspekcije za strance upadnu pa onda sledeće 15 dana svi prijavljuju goste u NTO jer sistem ne radi.

    Ako uvećanje broja gostiju nije zadovoljavajuće za MORT koji mora da izda saopštenje kako su zadovoljni brojem posjeta, onda LTO izlaze sa čuvenim podacima - ostvareno je više noćenja nego lani. Taj se podatak dobija izračunavanjem povećanja uplate boravišne takse.
    Što je opet vrlo prosta stvar - lokalni turistički inspektor obidje za 5 dana makar 30 objekata za mjesec 120 - priprijeti malo kaznom, ovi uplate boravišne takse više nego prošle godine. Oni koji nisu ništa uplatili - uplate 100-200 eur da ih ne diraju(u zavisnosti od opštine ovo je izmedju 120 i 180 noćenja na 100eur) i voila - imate sledeću situaciju - Žabljak ove godine u mjesecu maju sa 22 kišna dana (najgori maj ikad) gdje nije bilo uveta u gradu bilježi porast noćenja za preko 30% (u stvari su inspektori zbog Crnog jezera terorisali grad i cijeli maj su bili gore pa je uplaćeno više takse).


    MONSTAT noćenja i br turista se dobijaju na osnovu izvještaja iz izvještajnih jedinica (u ovo ne ulaze smještaji u domaćinstvu, apartmani, sobe i ostali smještaji do 15 kreveta).
    Znači izvještajna jedinica može da upiše šta hoće i kako hoće. Popunjava se obrazac TU-11 i salje i to je to.
    Iako se kaže da se taj obrazac popunjava po knjizi gostiju to ne radi niko nego odokativno upisuju.


    E sad pazite ovo u tim izvjestajnim jedinicama (ne znam ni 10% hotela salje li podatke) ima 45 000 ležajeva, dok je ukupni broj ležajeva u CG 160 000.

    To je za kolektivni

    Za individualni smještaj (ovo 115 000 kreveta u sobu kod babe i to) se ne radi ni taj nesretni izvještaj nego se kombinuju podaci
    MUP(rb90)
    Morta
    LTO
    NTO
    Lokalne samouprave
    I na osnovu toga se dolazi do brojeva (kako to Bog sami zna).

    A onda kad sve ovo gore završe - uzmu izvještaj iz MUP-a sa graničnih prelaza - koliko je ljudi(ne turista nego osoba) - ušlo/izašlo iz CG i na osnovu toga dobiju presjek koliko smo imali posjeta, onda uzmu sistem od uzorka odozgo i podjele po procentima koliko je bilo iz koje zemlje i prosjek nocenja i po opstinama

    Znam da zvuči konfuzno jer jeste i šteluje se a kasnije na osnovu toga - investitori, gradjani, Vlada trebaju da kreiraju biznis planove, strategije itd hahahahahahahha


    Eto to je šmnikanje stvarnosti - što mi apsolutno veze nemamo ko nam dolazi i kako.

    Hoteli su Ok jer makar im radi RB90 ili skener pasoša pa se taj odnos nedje i može dobiti ali hoteli(pansioni, apart hoteli, etno sela, hosteli) su samo 30% ukupnog smještaja u CG za većinu od ovo 70% niko pojma nema ni ko dolazi ni ko odlazi ni kako

    Zbog toga je recimo manji broj Njemaca/Belgijanaca/Holandjana/Francuza nego sto bi trebalo jer oni koriste airbnb i individualni smještaj više i gube se u statistici.
    Last edited by Gandalf_White; 15-11-19 at 23:41.
    One Ring to Rule them all...

  20. #95
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Vukotić je kao Milo - ne pojavljuje se na pvt TV a pogotovo ne u talk show.

    Mislim da je ova rečenica na mjestu jer je Vukotić grobar CG ekonomije - a na kraju se ipak uvalio na državne jasle i on i njegovi najbolji studenti
    Neka fino naprave emisiju na temu koja ima veze sa tim, pa neka udare iz svih oruzja (a imaju cime, jer je Vukoticeva karijera prepuna supljina). Zatrpavati teme koje sa njim nikakve veze nemaju nema previše smisla, a ni efekta. Čak bih rekao da imaju i kontraefekat.

    Inace, Monstat ima toliko promasaja koji nisu pomenuti u emisiji, uzasno lose su se pripremili, na sve sto je Gordana rekla mogli su da je ucutkaju bez problema.

    Prije par dana vozim i slusam radio, i vijesti na radiju u formi blic vijesti: "Monstat je saopštio da je spoljnotrgovinska razmjena u prvih pola godine veća za 3,5% u odnosu na isti period prošle godine" (parafraziram broj, nisam zapamtio). Zamisli ti samo taj partijski sistem, kako se plasira vijest koja ama baš ništa ne znači. Ne znaš je li to zato što je veći uvoz, zato što je veći izvoz, u kom odnosu se promijenio odnos uvoz/izvoz, ništa od važnih stvari ne znaš a koje bi upućivale u to kuda nam se kreće ekonomija. Jednostavno polupismenoj masi oni plasiraju vijest da je nešto poraslo, i to kao jednu od vijesti dana. A ako nešto raste, to mora da je dobro za nas, zar ne?

    Monstat je bukvalno partijska mašina. Svako njihovo saopštenje je prepuno rupa. Gordana je klasični štreber koji radi po agendi, ima tačno zadate parametre do kojih treba da dođe i ona to radi. Njoj da kaže šef "neka narednog mjeseca prosječna plata bude 700 €" ona će samo promijeniti metodologiju i doći do toga podatka.
    Last edited by Djed_Djuro; 15-11-19 at 23:44.

  21. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Prije par dana vozim i slusam radio, i vijesti na radiju u formi blic vijesti: "Monstat je saopštio da je spoljnotrgovinska razmjena u prvih pola godine veća za 3,5% u odnosu na isti period prošle godine" (parafraziram broj, nisam zapamtio). Zamisli ti samo taj partijski sistem, kako se plasira vijest koja ama baš ništa ne znači. Ne znaš je li to zato što je veći uvoz, zato što je veći izvoz, u kom odnosu se promijenio odnos uvoz/izvoz, ništa od važnih stvari ne znaš a koje bi upućivale u to kuda nam se kreće ekonomija. Jednostavno polupismenoj masi oni plasiraju vijest da je nešto poraslo, i to kao jednu od vijesti dana. Monstat je bukvalno partijska mašina. Svako njihovo saopštenje je prepuno rupa. Gordana je klasični štreber koja radi po agendi, ima tačno zadate parametre do kojih treba da dođe i ona to radi.
    Upravo ovo...

    Ova Vlada se uhvatila za par parametara koji su presmijesni

    Nezaustavljivi ekonomski tigar sa stopom rasta najvećom u Evropi 5% - sto ne znači ama baš ništa ali smo jači od Austrije ili Njemačke po rastu BDP-a ahhahaaah

    Smanjenje nezaposlenosti hahahahahahha - kaže nezaposlenost je pala za 3.6% u odnosu na isti mjesec prošle godine(mislim da sam danas ovo pročitao) - ali ti ne kažu da li su otvorena radna mjesta ili je samo manje ljudi na birou rada ili je više ljudi volontiralo/radilo u bašti pa da se računaju zaposlenim.

    Ili da li to 3.6% prešlo iz aktivnih u neaktivne.

    To je ona pobjeda kad je stopa nezaposlenosti naglo pala kada su ukinuli da se mora na biro prijavljivati zbog zdravstvenog.

    Ono manje radnih mjesta nego prethodne godine a stopa nezaposlenosti pala. Hahahahahhahahahhaha
    One Ring to Rule them all...

  22. #97
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default


  23. #98
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Evo još jedan primjer kako novinari rade u službi režimskih institucija. Ovo sam na svom fb profilu napisao 8. januara, kad je objavljen ovaj intervju. Komnenicu bi direktor Fonda PIO bio čist zicer, samo malo da se neko pozabavi stanjem u fondu, to bi zabava od emisije bila.

    Slika i prilika novinarstva u ekonomskim redakcijama crnogorskh medija.
    U danas objavljenom intervjuu u dnevnim novinama Dan sa direktorom Fonda PIO, glavna vijest a u skladu sa tim i naslov, je da se u 2019. godini očekuje deficit u finansiranju Fonda PIO od 109 miliona € (čak 25%). I umjesto da se "novinar" posveti upravo temi deficita i šta država i Fond PIO rade po pitanju održivosti inače neodrživog penzionog fonda, pogledajte listu pitanja koje potpisuje "novinar" D.M.
    Ono što "novinar" očigledno ne kapira je da ovo nije intervju sa direktorom Fonda PIO. Ovo je lista pitanja na koji su odgovor dali njegovi službenici koji se bave statistikom, jer direktor sigurno nema ove podatke u glavi, niti svakodnevno barata njima.
    Najgore od svega je što su svi ovi podaci dostupni na sajtu Fonda PIO, i što se do podataka iz “intervjua” moglo doći uz pomoć jedne excel tabele i sat-dva prikupljanja podataka sa sajta.
    Pitanja:
    - Koliko je u 2018. godini iznosio deficit Fonda PIO?
    - Za koliko je budžet Fonda PIO uvećan u 2019. godini i za koliko procenata će biti uvećane penzije?
    - Na koliko je u 2019. godini projektovan deficit Fonda PIO, odnosno koliko novca će država morati da dotira iz budžeta za isplatu penzija?
    - Koliko je iznosila prosječna penzija u 2018. godini i da li je u odnosu na 2017. uvećana ili umanjena i za koliko procenata, odnosno eura?
    - Koliko je prema poslednjim podacima iznosila najmanja penzija i koliko korisnika je prima?
    - Da li će se i za koliko uvećati broj penzionera u 2019. godini?
    - Koliko je iznosila najveća penzija u 2018. godini i čime se bavio tokom radnog vijeka taj penzioner?
    - Koliko je korisnika primilo preko 1.000 eura u decembru?
    - Koliko korisnika ima penziju iznad 510 eura, koliko iznosi prosječna plata u državi?
    - Koliko je korisnika primilo penziju koja je ispod prosječne?
    - Koliki je trenutni broj penzionera i kakav je odnos između penzionera i zaposlenih?

    Dakle, niti jedno jedino pitanje koje se bavi analizom, uzrocima, posljedicama, planovima, strategijama, baš ništa od toga. 109 miliona € je deficit i to uopšte nije tema "intervjua", nego je tema koliko penzionera u decembru je primilo penziju preko 1.000 €. Potpuno besmileno i beskorisno.
    I ovo neko nazove intervjuom? Ne znam da li od ovakvog “intervjua” treba više da bude sramota novinara, glavnog urednika ili direktora Fonda PIO.

  24. #99
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Ovo gore su lijepi primjeri kako se trebalo pripremiti za emisiju i onda na ta pitanja lijepo, kulturno I uporno traziti odgovor.
    Umjesto toga imali smo profesora koji je 20 puta ponovio koliko iskustvo ima I kako se detaljno pripremao za emisiju…..a glavna primjedba mu je bila da se kupus ne žanje.
    Iskopao je neku tabelu u kojoj je neko greskom napravio copy/paste I o tome je davio 5 minuta.
    Titule I visegodisnje iskustvo su iskoriscene da se nadje greska koju bi svaki osnovac uočio.

    Kako bih ga rasturio.

    Odmah bi mu se zahvalio na komplimentu i trazio da mi tu primjedbu da napismeno da je uokvirim.
    Jel ako je cijenjeni profesor posle detaljne pripreme za emisiju samo taj glupi lapsus nasao kao problem....to je onda vrhunski kompliment.
    Last edited by high; 16-11-19 at 00:30.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  25. #100
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    I ja mislim da se gospodja dobro držala, s obzirom koju firmu je zastupala/branila i na to da su zaključci te firme tragikomični blago rečeno.
    Ali takva nam je i stvarnost, pa se i nije čudit' tim rezultatima možda.

    Glavno objašnjenje za sav njihov rad joj je bio da oni rade po evropskim standardima tj metodologijama,
    ali ja bih je samo pitao da li to što su rezultati njihovih istraživanja nerealni i tragikomični možda znači da EU metodologija nije primjenjiva na našu privredu/stanje/realnost,
    zar ona kao naučnik i inteligentna osoba ne vidi da rezultat ne odgovara stvarnosti tj. da nije realan?

    Ali mene čudi jedna druga stvar, da ni jednom od učesnika u raspravi pa ni voditelju nije upalo u uši to što je par puta ponovila
    kako oni urade više od 150 istraživanja na godišnjem nivou, to joj je bio glavni razlog zašto ne barata brojkama,
    da imaju previše istraživanja i da je rezultate nemoguće popamtiti.

    Meni je automatski prošlo kroz glavu koliko li to oni potroše vremena na jedno istaživanje, i onda se lako može izračunati da
    pošto godina ima 365 dana, podiljeljeno sa 7 dana znači da imamo 52 nedelje u godini tj oko 100 neradnih dana (2 dana nedeljno su neradni jel tako),
    za nekih 260 radnih dana godišnje oni urade oko ili preko 150 istaživanja kako je rekla,
    što znači da na jedno istraživanje potroše prosječno 1.7 dana, tj nepuna dva dana ili dan i po!

    A trubila je cijelu noć kako je ta njihova metodologija mnogo komplikovana, statistika nauka neviđena,
    standardi evropski bla bla bla, kako je niko ne upita kakvo li je to istraživanje koje je gotovo za dan i po,
    je li baš temeljno i komplikovano.


    Kao što neko već reče, ona je stvarno vjerovala u to što priča i zbog toga je i nisu "prosuli" onako kako je zaslužila,
    a svakako je to zaslužila zbog firme koju predstavlja!
    Last edited by sales specialist; 19-11-19 at 01:18.

Page 4 of 200 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Neželjene reakcije na antibiotike
    By BiTrAtE in forum Medicina
    Replies: 15
    Last Post: 10-06-16, 21:14
  2. Gdje su gosti?
    By monitor in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 04-06-06, 16:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •