Page 37 of 200 FirstFirst ... 273334353637383940414787137 ... LastLast
Results 901 to 925 of 4988

Thread: Načisto / Reflektor - teme, gosti... [reakcije]

  1. #901
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Nevalidan link.

  2. #902
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Meni je validan. Trenutno sam u vozu. Postavcu članove koje pomenuh za jedno pola sata kad stignem doma.

  3. #903
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,955
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

    Default

    Jok..nisi ga dobro kopirao...

    .me/zakoni/w...-14-1-14-4.PDF


    Last edited by stefke; 14-11-20 at 07:01.

  4. #904
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Jok..nisi ga dobro kopirao...

    .me/zakoni/w...-14-1-14-4.PDF
    Ne znam u cemu je problem. Ja link lagano otvaram. I tekst sam sacuvao, za svaki slucaj. Mozda je blokiran za ulaz iz CG?

    Evo dijela ugovora kojeg sam pomenuo (s naslovnom stranom):

    NO. PBC (2014) 31 (325)
    PREFERENTIAL BUYER CREDIT LOAN AGREEMENT On Bar-Boljare Highway Section Smokovac-Matesevo Construction Project

    BETWEEN
    THE GOVERNMENT OF MONTENEGRO REPRESENTED BY THE MINISTRY OF FINANCE. as Borrower
    AND THE EXPORT-IMPORT BANK OF CHINA as Lender
    DATED , 2014
    (datum je unesen rucno: October 30)

    Ugovor je potpisao Radoje Zugic
    Svaka stranica ugovora je rucno potpisana.



    8.1 The Borrower hereby irrevocably waives any immunity on the grounds of sovereign or otherwise for itself or its property, except for those assets dedicated to military or diplomatic purpose, in connection with any arbitration proceeding pursuant to Article 8.5 hereof or with the enforcement of any arbitral award pursuant to Article 8.5 hereof.

    8.5 Any dispute arising out or in connection with this Agreement shall resolved through friendly consultation no settlement can be reached through such consultation, each party shall have the right to submit such dispute to the China International Economic and Trade Arbitration Commission (CIETAC) for arbitration. The arbitration shall be conducted in accordance with the CIETAC's arbitration rules in effect at the time of applying for arbitration. The arbitral award shall be final and binding upon both parties. The arbitration shall take place in Beijing.




    Ako nekog interesuje citav ugovor (i ostali dokumenti vezani za autoput) nek mi posalje emal adresu na pm. Poslacu citav fajl. Eto, ako te NGO stvarno tragaju za ugovorom, mogu ga dobiti od mene. Dajem doprinos transparentnosti

    Ponovo moram da idem napolje. Bicu za par sati nazad doma. Onda saljem, ako bude zainteresovanih.

  5. #905
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Odredba kaze da se Crna Gora "odrice imuniteta", ali to je svrha, jer se strani investitior ne moze naplatiti od drzave imovinom koja je pod zastitom suvereniteta. Crna Gora se te zastite odrekla. Arbitraza je u Pekingu (Clan 8.5).
    Moze li mi neki pravnik reci ima li ovdje elemenata veleizdaje?? Jer za mene je ovakva "trgovina" upravo to - veleizdaja!


  6. #906
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,218
    Thanks Thanks Received 
    5,625
    Thanked in
    2,278 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Moze li mi neki pravnik reci ima li ovdje elemenata veleizdaje?? Jer za mene je ovakva "trgovina" upravo to - veleizdaja!
    Skolski primjer. Za ovo uvesto kao amerika sto ima Patriot Act, i po kratkoj proceduri dozivotna i oduzimanje imovine.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  7. #907
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

  8. #908
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by haustor View Post
    Jeste. Ja fajl otvaram bez problema, ali izgleda da neke kolege s foruma imaju problem da ga otvore.

    Postoji i prevod ugovora o zajmu pocev od str. 88. Evo prevoda "kontraverzne odredbe" (neka slova su pogresna, zbog toga sto sam tekst skidao sa PDF fajla):

    8.1 Zajmoprimac se ovim neopozivo odrice imuniteta po osnovu suverenosti Ili na
    drugi nacin za sebe ill svoju imovinu, osim imovine koja se odnosi na
    diplomatsko-konzulama predstavnistva i vojne imovine, u vezi sa bilo kojim arbitrablim
    postupakom u skladu sa elanom 8.5 ovog Ugovora iii izvrsenje bilo koje arbitralne
    odluke u skladu sa Clanom 8.5 ovog Ugovora.


    Radi se o klasicnoj kineskoj "duznickoj klopci" ("debt trap"). Za Kineze je interesantno da kad duznika ubace u ovakvu "klopku" iz koje nema bjezanja, duznika mnogo i ne cimaju da vrati pare. Samo dodju po svoje. Odaberu ono sto im se svidja.

    Ne bih mario kad bi nam uzeli, recimo, zeljeznicu. Bar bi je doveli u red. Moja prognoza je da ce uzeti luku Bar. Dobicemo autoput, ostacemo bez luke (na jedno 99 godina).

    "Ovo je priča koju vrlo nerado pričam
    To je priča o antihristu jednom, i raspikući
    Gedi, takozvanom, što je silnu zemlju nasledio od pokojnog teče, i sve spisko
    Bilo je tih slučajova već i ranije
    Da je neko zemlju potrošio i razbuco
    Al da je neko našu zemlju razbuco to još nismo doživljavali

    Gedo, gluperdo
    Svu si zemlju proćerdo
    Sve si spisko… Sram te bio...
    "

    Ma da je svoju zemljo procerdo, prosti jadi.

  9. #909
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/ekonomija/minista...r-o-auto-putu/

    A ugovor o zajmu? Koja arbitraza je nadlezna?

  10. #910
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Skolski primjer. Za ovo uvesto kao amerika sto ima Patriot Act, i po kratkoj proceduri dozivotna i oduzimanje imovine.
    Ne zamjeri, ali.. jesi li pravnik.


  11. #911
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Mislim da nije nužda toliko finansijsko crnjačenje oko auto puta. Rata izađe oko 30-35 miliona polugodišnje, odnosno 60-70 godišnje.
    Nije za državu problem da to isplati, tako da po ovom pitanju ne bi trebalo da bude oduzimanja CG imovine.
    Jedna mala trivia. Tokom Markovićevog mandata za 70-ak miliona su povećani troškovi zarada u budžetu, taman koliko je ova rata. Imajući u vidu da nisu nešto povećavane plate, toliko koštaju uhljebi koje je ova vlada usekala (najviše Bošnjaci i SD). Pošalješ ih doma i eto pokriješ ratu

  12. #912
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    344
    Thanks Thanks Received 
    924
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    Reče neđe Dragica ministarka da je ugovor potpisan u kineskoj ambasadi, stavljen na sto ispred njih po principu uzmi ili ostavi...

  13. #913
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Mislim da nije nužda toliko finansijsko crnjačenje oko auto puta. Rata izađe oko 30-35 miliona polugodišnje, odnosno 60-70 godišnje.
    Nije za državu problem da to isplati, tako da po ovom pitanju ne bi trebalo da bude oduzimanja CG imovine.
    Jedna mala trivia. Tokom Markovićevog mandata za 70-ak miliona su povećani troškovi zarada u budžetu, taman koliko je ova rata. Imajući u vidu da nisu nešto povećavane plate, toliko koštaju uhljebi koje je ova vlada usekala (najviše Bošnjaci i SD). Pošalješ ih doma i eto pokriješ ratu
    Tako je Gagarine , smanji koeficijente visokoskolcima i eto rata za kredit

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  14. #914
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,218
    Thanks Thanks Received 
    5,625
    Thanked in
    2,278 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ne zamjeri, ali.. jesi li pravnik.
    Ne moram bit pravnik da znam da su ovakvi ugovori neprihvatljivi za drzavu.

    Ako ne postoji pravni okvir, mozemo ga izglasati.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  15. #915
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Ali ne mozes retroaktivno sprovoditi zakon. Ako je nesto u datom momentu bilo legalno, pocinioci ostaju nevini. Ali znam da u krivicnom zakoniku i dan danas postoji to krivicno djelo.. moracu sam provjerit....


  16. #916
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Nema, bogome.. Nesto najblize tome je:
    Član 357
    Ko na protivustavan način pokuša da dovede Crnu Goru u položaj potčinjenosti ili zavisnosti prema nekoj drugoj državi, kazniće se zatvorom od tri do petnaest godina.


  17. #917
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Nema, bogome.. Nesto najblize tome je:
    Član 357
    Ko na protivustavan način pokuša da dovede Crnu Goru u položaj potčinjenosti ili zavisnosti prema nekoj drugoj državi, kazniće se zatvorom od tri do petnaest godina.
    Moraš dokazati protivustavnost. Dakle da Ustavni sud oglasi Zakon o autoputu neustavan. "Jedino" što možeš je da kazniš potpisnike ugovora.

    Međutim, problem je međunarodna praksa, ono što su predstavnici države potpišu je obavezujuće, isto ko i direktor firme kad potpiše što obavezuje firmu.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  18. #918
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,218
    Thanks Thanks Received 
    5,625
    Thanked in
    2,278 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ali ne mozes retroaktivno sprovoditi zakon. Ako je nesto u datom momentu bilo legalno, pocinioci ostaju nevini. Ali znam da u krivicnom zakoniku i dan danas postoji to krivicno djelo.. moracu sam provjerit....
    Neka nam ovo bude zadnji posa s kinezima. Jasno ti je kakav je to partner kad trazi da arbitraza bude kod njih i kad oce da ti uzimaju teritoriju.

    No uz nove normalne lidere mozemo da se okrenemo EU i lroz transparentne projekte napravimo sto nam treba, a ne sa kusim i repatima sa istoka da poslujemo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  19. The Following 3 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  20. #919
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Odgledah sinoć Bečića na Načisto.

    Vidim niko ne komentariše, a i ne znam šta bi komentarisao. Onako, dosadnjikav sa pravom pričom klasičnog političara, kakve smo imali svo vrijeme. Pun nekakvih fraza, bez emocije, sa onim osmjehom nekim vještačkim.... baš loš utisak.

    Razočarao me malo Komnenić, iskren da budem, nije ga čačnuo oko Šaranovića i Krapovića kao predloga za ministre ništa a nije da mu se nije bio namjestio.

    Vidi se da Bečić gadja biračko tijelo DPSa... što mi je ok i pametna taktika. Nije da mi smeta bedz na reveru, ali ne mogu a da me ne asocira na Ranju. Nastupi su mu takvi da pažljivo bira riječi kako bi izbjegao da se zamjeri širokom broju glasača. Baš pravi političar, a to je upravo ono što me najviše odbija kod njega.

    Da ne bude da sam preoštar prema Bečiču, izrazito cijenim njihov pristup formiranju vlade, bez zatezanja i javnih istupa i komentarisanja. Za to mu svaka čast.








    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 20-11-20 at 09:57.

  21. #920
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,021
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,433
    Thanked in
    1,310 Posts

    Default

    Nimalo mi se ne dopada taj lik od starta,ako je onaj Koprivica kolko se sjecam iz iste stranke,mnogo bolji,otvoreniji,precizan i jasan,a ovaj...ima li kakve veze sa Svetom,ne zanima me,ali dosta slichnosti...mlacenje i shuplje kolko hocesh.
    ...

  22. #921
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,497
    Thanks Thanks Given 
    5,347
    Thanks Thanks Received 
    3,831
    Thanked in
    1,519 Posts

    Default

    Lekicev djak. Politicar profesionalni. Nista emocija. Sad je vrijeme da postane najjaca pratija i on to gura.
    Nema ljeba ako Dritan ne ojaca

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  23. #922
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Nedje u svojim forumaskim pocecima ovdje, dok sam jos bio Milov bot i sendvicar pisao sam o Demokratama kao novom DPS. Trenutno su i istrazivanjima vec postali najjaca politicka opcija u CG sa oko 25%.
    Oni su prvi shvatili da je sve ovo sto se desava trenutno prolazna prica do novih izbora. I od 31. Avgusta se bave samo narednim izborima. Isto kap sto su mi kucali da vrata tokom kampanke za predsjednicke ne da bi me ubjedjivali da glasam za Bojaniva kojega su podrzali, vec za Demokrate ma lokalnim izborima koji su bili nekoliko mjeseci nakon lokalnih.
    Zaboravite Dritana, Krivog, MMK trio, oni si buduca apsolutna vlast i CG.
    Nadam se da nisu toliko ludi kao u onom spoti da totemom uoci kongresa sto su ga pravili, vec samo neobrazovani.
    Otrpilike, malo umiveniji DPS koji ce fino da zajase, sva je prilika.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  24. #923
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Nedje u svojim forumaskim pocecima ovdje, dok sam jos bio Milov bot i sendvicar pisao sam o Demokratama kao novom DPS. Trenutno su i istrazivanjima vec postali najjaca politicka opcija u CG sa oko 25%.
    Oni su prvi shvatili da je sve ovo sto se desava trenutno prolazna prica do novih izbora. I od 31. Avgusta se bave samo narednim izborima. Isto kap sto su mi kucali da vrata tokom kampanke za predsjednicke ne da bi me ubjedjivali da glasam za Bojaniva kojega su podrzali, vec za Demokrate ma lokalnim izborima koji su bili nekoliko mjeseci nakon lokalnih.
    Zaboravite Dritana, Krivog, MMK trio, oni si buduca apsolutna vlast i CG.
    Nadam se da nisu toliko ludi kao u onom spoti da totemom uoci kongresa sto su ga pravili, vec samo neobrazovani.
    Otrpilike, malo umiveniji DPS koji ce fino da zajase, sva je prilika.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Daj ta istraživanja đe su na 25%. Neki izvor za tako ozbiljnu tvrdnju?

    Ja sam gledao istraživanja dje su na 13.8%, URA na 11.3%, Zdravko na 24.5% (ukoliko bi formirao partiju) a DPS na svega 20.8%, Prava na 4.4% a cijeli DF zajedno ispod 10%, BS 3.4%, SNP 3.1, a SD i SDP ispod cenzusa.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 20-11-20 at 11:02.

  25. #924
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Daj ta istraživanja đe su na 25%. Neki izvor za tako ozbiljnu tvrdnju?

    Ja sam gledao istraživanja dje su na 13.8%, URA na 11.3%, Zdravko na 24.5% (ukoliko bi formirao partiju) a DPS na svega 20.8%, Prava na 4.4% a cijeli DF zajedno ispod 10%, BS 3.4%, SNP 3.1, a SD i SDP ispod cenzusa.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Izvora nemam, posebno ne online. Čuo usmeno od ljudi koji se time bave. Navodno, gaženje u vezi vlade od strane MMK i skakanje na Krivokapića, a dijelom i na URA spustilo je malo URA, a dosta smanjilo Krivokapića. Takođe i MMK otklizao put dolje. Da su na njihov račun porasle Demokrate do 25%. Nisam otvarao temu o drugima. Djeluje mi realno, jer svako ko uleti u neki konflikt gubi na glasovima, jer ga druga strana blati. Mislim da su Krivokapić i URA su neka vrsta čistilišta prije nego glasovi DPS i MMK završe kod Demokrata.
    Takođe, malo mi je čudan i ovaj rezultat, po kojem ispada da su DPS, SDP i SD izgubili nekih 17-18%. I da je od toga 7% pošlo URI, 3% Demokratama, a čak 7% pošlo konstituentima ZZB. A nije mi baš realno da su se tamo prelili.

    Quote Originally Posted by guest View Post
    25 % i buduća apsolutna vlast Demokrata. Gagarin sve bolji


    Sent from my Telefunken

    Vidim ih kao favorite da u narerdnih par izbornih iteracija izguraju ako ne do apsolutne vlasti, a ono do neke vrste DPS tako da će biti dominanti u nekoj vladajućoj koaliciji zajedno sa manjinama i možda nekom malom partijom.
    Pročitajte malo o srednjem glasaču, tu se demokrate pozicioniraju trudeći se da se što manje izjašnjavaju i dajući prvu vladu bez DPS koja mora da siđe u septičku nekome drugom.

    Još nešto, zanimljivo mi je, i možda najupečatljiviji jedan drugi detalj iz sinoćne emisije. Bečić se ozbiljno pazio da ne stane previše nikome na stranu u sporu oko vlade. Ali se sjetio da pomene kako je super staf u Skupštinu, kako sarađuju, kako nema revanšizma. Oće čoek da pokupi DPS glasove pa to ti je. A ovamo drugi otvaraju lustracije, otpuštanja etc...

  26. #925
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Kako fale kolumne Brana Mandića u ovim danima

    Sent from my Telefunken
    Slažem se za to.

    Aoooo... Nobra car... Ajde da neko otvori topic i povadi ih neđe na gomilu...

Page 37 of 200 FirstFirst ... 273334353637383940414787137 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Neželjene reakcije na antibiotike
    By BiTrAtE in forum Medicina
    Replies: 15
    Last Post: 10-06-16, 20:14
  2. Gdje su gosti?
    By monitor in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 04-06-06, 15:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •