Page 3 of 200 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 51 to 75 of 4987

Thread: Načisto / Reflektor - teme, gosti... [reakcije]

  1. #51
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    i to je tacno, samo sto je i Milos malo zakazao na sitnicama pokusavajuci da nesto objasni gospodji. nije pomoglo ni sto je Petar izgubio zivce sa njom.
    jedno pitanje je moglo da se postavi i da obesmisli svu pricu.
    ako je podatak o plati anketnog tipa, i da obuhvata "neprijavljene" prihode zaposlenih, zasto ih uopste uzimaju kao tacne. tj, zasto bi neko ko vara poresku upravu bio tacan kod prijavljivanja isplacenih novcanih sredstava, i da li se uzima uporedni uzorak na 10% anketiranih firmi koliko su prijavljene plate kroz IOPPD obrasce a kolika je vrijednost napisana u anketi.
    bilo je tu jos pitanja koje su mogle da malo obesmisle to pozivanje na metodologiju, ali ajde ovo mi zapade za oko kao pitanje koje niko nije postavio

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  2. #52
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Božo Mihailović gost, automatski emisija smisla nema.
    Jednom sam se zajebao pa pogledao to onda kad su bili on i Miloš 1v1. Sad vidim da su promijenili koncept pa njih dvojica zajedno nastupaju, a dovede im se neki mediokritet iz vladajuće koalicije koji ne zna đe je šupalj. Još im se Perica priključi i onda samo gaze.

  3. #53
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Odgledah ja emisiju sa zakasnjenjem (premotah).

    Moj utisak je da ova gdja iz Monstata imala odlican nastup.

    Da me ne shvatite pogresno, svakome je jasno da Monstat sminka stvarnost, da iskoristim Komnenicevu konstataciju/pitanje.

    Zasto kazem da je imala odlican nastup....

    Ona je dosla drcna, nabijedjena i bila je bezobrazna.

    Obzirom sta je branila, odlicno je branila.

    Uspjesno je svela Miloseva izlaganja na pola onoga sto je vjerovatno htio da kaze, u kontinuitetu ga je prekidala, bila je bezobrazna u uzimanju rijeci i kad nije bio njen red i pokusavala je sa obesmisli iznesene konkretne podatke ponavljajuci splet rijeci... evropski principi, nauka, metodologija.... bla bla.

    Iako sam ocekivao da je Milos raznese, nije uspio iz razloga sto mu nije dala da dodje do rijeci, na bezobrazan i po meni neprimjeren nacin. Milos je imao poentu, ali je Komnenic kiksao sto je dozvolio da ga prekida i mislim da sem mozda prvog kruga ni jednom mu nije dozvoljeno da isprica sto je htio do kraja.

    Profesoru sa druge strane nije smjela, vjerovatno iz postovanja, da upada u rijec i da nadmeno preuzima pricu uz podizanje tona uz izgovor "vi ste izuzeli to iz konteksta, moram zbog gradjana da objasnim zasto ovo ne moze ovako da se prezentuje" i da onda uzme da vrti one gore pomenute rijeci....principi, nauka, metodologija, evropski.

    Profesor ju je vise puta ispreskakao i bio mi je upecatljiv jer, ko sto rekoh, stekao sam utisak da ga je iz postovanja pustila da prica.

    Ono od cega svakako nije mogla pobjeci je katastrofalan efekat neiznosenja bilo kakvog konkretnog podatka na bilo koje postavljeno pitanje, sto je sramno.

    Skoro sam siguran da je ona pricala skoro isto koliko i druga dva gosta u emisiji i zato smatram da je bila uspjesna u nastupu, uspjela je da nametne besmislenu pricu i da iskoristi to sto je zensko.

    Na konkretnom nivou bila je skroz suplja i bilo je providno izbjegavanje konkretnih odgovora, zato je i uspjesno trosila vrijeme na teoretisanje bez konkretnih zakljucaka.

    Zakljucak... leb ti hebem pa mi imamo 50 hiljada radnika koji rade na crno.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Sve ono što Miloš priča sad mislim da smo na forumu problematizovali pa makar 1000 puta.

    Od toga da u uzorak ne ulaze mikro firme(ispod 10 radnika) kojih ima ogroman broj

    Do toga da je Komnenić (a to ću da iskidam) pitao nju kako to da svi Vukotićevi studenti iako je on zagovarao da se cijela država privatizuje završiše u javnom sektoru.

    Koliko su plate u javnom sektoru veće nego u pvt ? Nemamo podatak ali svi znamo i evo primjer - gradonačelnik Šavnika ima 1300eur platu, Žabljaka preko 1300, njihovi potpredsjednici po 100 eur manju.
    Službenici u CBCG imaju od 2000 do 5000 eur.
    Direktori državnih firmi od 2000 do 5000.
    Viši službenici u ovim firmama od 1000 do 2500.
    Viši činovnici u Vladi nemaju ispod 1000.

    I onda dodje Marković ili Košuta i kažu - zbog loših uslova mi moramo još i po stan da im damo hahahahahahahha
    One Ring to Rule them all...

  5. #55
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,719
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Žestoko si ga prećerao sa platama, za sve te institucije imaš imovinske kartone rukovodilaca jer su obično javni funkcioneri. U većini slučajeva plate su najmanji problem, sve ono sa strane što se radi mnogo je gore. Od raznih naknada, pomoći, namještenih poslova svojim firmama ili povezanim licima, naopakim javnim nabavkama i tako dalje. Ada godinama je plata ministara bila oko 1000€, sad je oko 1700-1800. To je smijura od plate za odgovornost koju pozicija nosi i za posao za koji su zaduženi. Govorim teorijski, jasno mi je da je kod nas praksa drugačija.

    Osim navedenog, plata nije najveći problem iz još jednog razloga - problem je broj plata, odnosno višak zaposlenih u državnoj upravi i "nezavisnim" institucijama.

    EDIT: Problem je i višak institucija. Jeste li primijetili kako nam se broj ministarstava poveća svaki put kad dps izađe na izbore sa više satelita? I forumski dpsovci su otvoreno pričali kako pizde od činjenice da je zajednički sdp držao tri ministarstva sa njihovim procentom glasova, a sada SD drži isto koliko i oni tada, plus BS što je pustio pipke. Ali zato vlada sad ima 19 ministarstava umjesto 16.
    Last edited by NHM; 15-11-19 at 09:21.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Žestoko si ga prećerao sa platama, za sve te institucije imaš imovinske kartone rukovodilaca jer su obično javni funkcioneri. U većini slučajeva plate su najmanji problem, sve ono sa strane što se radi mnogo je gore. Od raznih naknada, pomoći, namještenih poslova svojim firmama ili povezanim licima, naopakim javnim nabavkama i tako dalje. Ada godinama je plata ministara bila oko 1000€, sad je oko 1700-1800. To je smijura od plate za odgovornost koju pozicija nosi i za posao za koji su zaduženi. Govorim teorijski, jasno mi je da je kod nas praksa drugačija.

    Osim navedenog, plata nije najveći problem iz još jednog razloga - problem je broj plata, odnosno višak zaposlenih u državnoj upravi i "nezavisnim" institucijama.
    Gradonacelnik Šavnika 1300
    Gradonačelnik Žabljaka 1350
    Gradonačelnik Petnjice 1200
    Njihovi pomoćnici 1150
    Direktorica Plantaža 5167
    Direktor Aerodroma 2250
    Direktor CBCG(plata + odbor) 4500
    Viceguverneri CBCG 4200
    Direktor MNE airlines 3600


    Mogu ja ovako da nastavim
    One Ring to Rule them all...

  7. #57
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,719
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Plata + odbor. Kao što rekoh, plate su najmanji problem...

    Vrlo malo ljudi ima tolike plate. Ne znam šta podrazumijevaš pod službenicima. Meni su svi zaposleni službenici, tako da sigurno ne mislimo na isto.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Plata + odbor. Kao što rekoh, plate su najmanji problem...

    Vrlo malo ljudi ima tolike plate. Ne znam šta podrazumijevaš pod službenicima. Meni su svi zaposleni službenici, tako da sigurno ne mislimo na isto.
    Odbor je 250 eur taj. Isto ima preko 4000 i bez toga + bonusi

    Brale podrazumijevam po tome da u CBCG nema plate ispod 1000 eur za bilo kakvog službenika a tamo su udomljeni svi.
    Na Aerodromima niži i viši menadžment i administracija se krece u ovom rangu od 1000-2500, bukvalno svi oni koji sjede u kanc.
    U Plantažama isto - svi bez oni koji rade na polju.


    Ne pričam za šalteruše već za ove malo više.
    U Žb recimo ovi referenti i samostalni savjetnici kako ih zovu svi šiju veću platu od prosjeka. Tu je od 550 do 750 eur.
    A ovi predsjednici, potpredsjednici, šefovi sekotora svi imaju preko 1000.
    U Pg da ti ne pričam.

    Poenta je što ti to u realnom sektoru liše banaka i par jačih firmi nemaš
    One Ring to Rule them all...

  9. #59
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Ja ne vidim problem u ovim platama, osim ato su plate ministara i gradonacelnika premale.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Ja ne vidim problem u ovim platama, osim ato su plate ministara i gradonacelnika premale.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
    Vidji ovo su realne plate.

    Problem je to što je razlika izmedju realnog i privatnog sektora ogromna.

    A nama prodaju muda za bubrege.

    Pitao je dobro Komnenic ovu - kako da Veso Vukotic sa svim svojim kadrovima iako zagovara privatno preduzetnistvo zavrsi u javnom sektoru.

    Sve ove plate ulaze u ovu prosječnu zaradu i tako šminkaju stvarnost.

    U javnom sektoru zaposleno je 30% svih zaposlenih.

    Jedan direktor CBCG prima 8 prosječnih plata
    Zamisli sta to znaci za statistiku.

    Medijalna plata je drugačija.
    Po podacima PU kada bi se računalo 80% svih zaposlenih ima platu manju od 500eur

    I šta nam to govori ?
    Last edited by Gandalf_White; 15-11-19 at 09:38.
    One Ring to Rule them all...

  11. #61
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Brale podrazumijevam po tome da u CBCG nema plate ispod 1000 eur za bilo kakvog službenika a tamo su udomljeni svi.
    Neko te je dobro slagao u vezi ovoga. Provjeravaj svoje izvore informacija malo bolje

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Neko te je dobro slagao u vezi ovoga. Provjeravaj svoje izvore informacija malo bolje

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
    A ne mora mi niko pričati - živimo u 21 vijeku.
    Podjes na sajt antikorupcija i kucaj
    Ne pricam za kafe kuvarice i neku omladinu sto su tu samo eto nego bilo koga ko radi ista onako ozbiljnije
    One Ring to Rule them all...

  13. #63
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,719
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Ne udomljavaju se tamo radi plate, no radi sigurnosti i ugleda. Para imaju od tih koji su dovoljno povezani da ih udome. Čuh da ima likulja iz cbcg kojima se prić u grad ne može e te odbiju sa Alo, znaš li ti da ja radim u cbcg.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ne udomljavaju se tamo radi plate, no radi sigurnosti i ugleda. Para imaju od tih koji su dovoljno povezani da ih udome. Čuh da ima likulja iz cbcg kojima se prić u grad ne može e te odbiju sa Alo, znaš li ti da ja radim u cbcg.
    To je to ja ne sporim.

    Evo neka kažu kolege iz realnog sektora koliko moraš da radiš i da nosiš posao kući da bi stigao do plate od 1000+ eur
    One Ring to Rule them all...

  15. #65
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,719
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    To je zasebna stvar oko koje se potpuno slažemo. Samo se ne valja rasplinut i baratat netačnim informacijama jer će se onda neke druge informacije, koje jesu tačne, diskreditovat pričom a to vam je tačno kao i ona priča da u cbcg niko nema platu ispod 1000 eura. Sasvim dovoljno ljudi iz cbcg poznajem da znam da nije tačno da svi službenici imaju od iljadu pa naviše. Ni 20% njih. Što je opet dosta, da se razumijemo.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  16. #66
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Poceh emisiju na youtube... odma me transfer blama stiga kad je uvatio na ovo za Upravu umjesto Zavod... 'lapsus' veli...

  17. #67
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Da pomognem Gandu
    stara je vijest i možda im više nisu takve plate ali dočarava
    https://portalanalitika.me/clanak/18...6-miliona-eura

    Plate su se vele kretale od 3.5 do 12 hiljada eura.
    Mislim da je ovo prećerano čak i za evropske standarde.

  18. #68
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,719
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    U to doba je bilo tako. Đurišiću je plata u MA bila 10 hiljada. Kad kažem da su plate najmanji problem, jedan primjer za tog džibera. Par godina prije nego što se konačno skinuo sa direktorske funkcije, bio je jedan tekst o nekoj otpisanoj opremi koju je Đurišić prodao za 800 hiljada. Može bit i da je 330, ne mogu se sjetit, ali nije ni bitno za poentu. Kad su ga spopali zbog toga, on veli pa to je bila otpisana oprema, nisam oštetio firmu. A zašto je otpisao opremu koja može da se proda za 800 hiljada (ili 330), to ga niko nije pitao.


    Kamo sreće da smo svih ovih 30 godina davali platu ovim skakavcima da ne rade ništa. Samo da ne rade ništa.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #69
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Trebalo bi imati emisiju dje ce se ova dekada 2010-2020 ekonomski analizirati... imalo bi sto da se kaze....

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    To je zasebna stvar oko koje se potpuno slažemo. Samo se ne valja rasplinut i baratat netačnim informacijama jer će se onda neke druge informacije, koje jesu tačne, diskreditovat pričom a to vam je tačno kao i ona priča da u cbcg niko nema platu ispod 1000 eura. Sasvim dovoljno ljudi iz cbcg poznajem da znam da nije tačno da svi službenici imaju od iljadu pa naviše. Ni 20% njih. Što je opet dosta, da se razumijemo.
    Kad dodjem doma izvadicu podatke

    Jer ne pricam bez neke majka mu stara
    One Ring to Rule them all...

  21. #71
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,719
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Od 2015 do 2017 prosjecna plata je otisla sa 715 na 840

    Posle cu isčačkati mrzi me sa telefona.
    One Ring to Rule them all...

  23. #73
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,719
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Računaj da, kao i na nivou države, ogromna većina zaposlenih ima prosječnu ili manju zaradu od prosječne. I dalje je to masu iznad državnog prosjeka, ali ipak daleko od hiljadarke. Za većinu zaposlenih.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  24. #74
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    jeste. evo ga izgovor kao sinoc
    Prosječna zarada u CBCG iznosi 840 eura. Važno je, međutim, napomenuti da je nivo zarada zaposlenih u CBCG značajno niži u odnosu na zarade zaposlenih u poslovnim bankama u državi. Takođe su zarade u CBCG značajno niže u poređenju sa zaradama u centralnim bankama regiona”, navode iz CBCG
    jeste da nam je prosjecna plata 840 eura, sto je inace 60%vise od drzavnog prosjeka, ali su u komercijalnim bankama vece.
    isto tako ja mogu da kazem da je to bas onako pogresan podatak jer u zaradu u finansijskom sektoru ulaze bonusi i provizije top menadzmenta, koji mogu da se broje u desetinama hiljada. isto vazi i za provizije brokera na berzi
    jos jedan podatak iz ove godine

    Minimalnu zaradu od oko 193 eura dobija više od osam hiljada radnika, a prema ovim podacima, 14. februara je neto platu od 1.000 do 2.100 eura primilo 6.860 osoba, uglavnom predstavnici vlasti i javni funkcioneri.
    Last edited by Hell Raiser; 15-11-19 at 13:43.

  25. #75
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Barata se s podatkom da je 120 hiljada mladih napustilo Crnu Goru. Ako je stanovnistvo po popisu bilo oko 620.000, to bi znacilo, ako se uzme samo odliv, da je od ukupnog stanovnistva ostalo oko 500.000 stanovnika. Govori se o prilivu, ali bez makar odokativne procjene koliki je i odakle se dolazi u Crnu Goru. Nije jasno i da li se radi o stalnom ili privremenom odlivu/prilivu (zamal napisah prolivu:loyal:0 Po "evropskoj metodologiji"

    Bicu nepristojan, i izvinjavam se zbog toga. Ne znam je li je ova zena iz Monstata udata. Ako jeste, njenom suprugu bi trebalo priznati beneficirani staz. Nije ovo lako izdrzati. Mene zabolje glava slusajuci je sat vremena. Zamislite svaki dan trpjeti ovu vrstu torture. Auh:upset:

    Ne izdrzah, prastajte:roll:

Page 3 of 200 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Neželjene reakcije na antibiotike
    By BiTrAtE in forum Medicina
    Replies: 15
    Last Post: 10-06-16, 21:14
  2. Gdje su gosti?
    By monitor in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 04-06-06, 16:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •