Page 80 of 200 FirstFirst ... 307076777879808182838490130180 ... LastLast
Results 1,976 to 2,000 of 4987

Thread: Načisto / Reflektor - teme, gosti... [reakcije]

  1. #1976
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    acs, kolege imaju potrebu za grafickim prikazom.

  2. #1977
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,642
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Htjedose duska bjelicu na trg da razapnu zbog stana... e krivi to je vec ok. Necemo dirat vise to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  3. #1978
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Htjedose duska bjelicu na trg da razapnu zbog stana... e krivi to je vec ok. Necemo dirat vise to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Uporedit bjelicu i Krivokapica dovoljno govori o tebi 😂

  4. #1979
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    acs, kolege imaju potrebu za grafickim prikazom.
    Pa i ti i kolege bi mogli otvoreno da pricate, bez zavijanja u oblande.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  5. #1980
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Mora li da bude novitet da bi nam smetalo ili treba da slegnemo ramenima i da prihvatimo kao normalno da "nezavisni" i "nepristrasni" funkcioneri koji imaju X nekretnina i primaju platu u vrijednosti od 6x prosjecne zarade u CG dobijaju stanove kao da su lizalice, dok narod koji ne moze da skrpi kraj sa krajem skuplja pare svake nedjelje za lijecenje nekog djeteta?
    Ko prica o smetnji, prica se o tome sto svakodnevno "otkrivate" jedno te isto. Valjda kad je nesto "otkriveno" otkrice se moze desiti jednom poslije se moze spominjati. Onda se upada u konfuziju, jel zbog pogodnosti, zbog politicke podobnosti ili zbog uopste dodjeljivanja kredita za stan. Napravi se konstrukcija gdje se izgubi smisao onog sta se htjelo reci i ako se i nesto htjelo pa dodjemo do politicko socioloskog fenomena zvanog sindrom "crvene marame" koji je cesto prisutan u nasoj stvarnosti gdje nastaje olimpijada uvreda uglavnom od ljudi koji pojma ni nemaju o tome cime se bave i zato im je vokabular takav.

  6. #1981
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,632
    Thanks Thanks Given 
    954
    Thanks Thanks Received 
    1,157
    Thanked in
    620 Posts

    Default

    Ko je ova plavusa kod Petra? Pretpostavljam neki ''nezavisni ekspert''.

  7. #1982
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Bila je zamjenik ombdusmana pa u ministarstvu pravde, pa pregovarac CG za pristupanje EU.
    Sad je kod Ljuse u pokretu 21.maj. Ja i dalje ne kapiram kako je nacrt zakona neustavan

  8. #1983
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,632
    Thanks Thanks Given 
    954
    Thanks Thanks Received 
    1,157
    Thanked in
    620 Posts

    Default

    Jes izguglao sam je. Promijenila se nekako ili mi se cini.

    Sve u svemu objektivna je.

  9. #1984
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Malo mi cudno da se sad zali nesto, a izabrana je sa mjesta u tuzilastvu kao ugledni pravnik.
    Malo je to budalastina, ali dobro.
    Plus kao van drzavne sluzbe je i advokat, a na celu 10 vladinih komisija i direktorata. Kao svi uspjesni privatnici a 500 nadoknada od drzave
    Od 1997.godine do 2000. godine radila je kao pripravnica kod državnog tužioca RCG.
    Od 2000.godine do 2004. godine radila je kao savjetnica osnovnog tužioca u Podgorici.
    U maju 2004.godine Skupština Crne Gore je izabrala za članicu Tužilačkog savjeta iz reda istaknutih pravnika u Crnoj Gori na mandat od 4 godine.
    Od 2004.do 2007. godine radila je na poslovima savjetnice Zaštitnika ljudskih prava i sloboda Crne Gore.
    Za zamjenicu Zaštitnika ljudskih prava i sloboda izabrana je 2007.godine, na kojim poslovima je radila do isteka mandata decembra 2013. godine.
    Od 1. januara do 30. jula 2015. godine radila je kao advokatica.

  10. #1985
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Vidite sto napravi Evropa od coveka kako usadi postenje i evropski duh u coveka kao kod ove pavlicic

  11. #1986
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Ovo je nevjerovatno da je najveci probkem ko je peraonalno pisao zakone. Kao da je to toliko bitno i da mi moramo da znamo ko su ti ljudi.
    Jer smo do sada znali ko je to pisao.

  12. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  13. #1987
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Emisiju nijesam precerano slusao kad vidim ko su gosti.

    Dvije degutantno neadekvatno nemoralno i nepristojno obucene zene, pune botoksa, sa 3 kg sminke i ko zna koliko stotina/hiljada eura na sebi, ovoj se jednoj nocas vidi ves, ovoj drugoj se vidio prije neki dan na nekom panelu organizovanom vjerovatno na slicne teme..

    Osobe koje nisu spososbne da se obuku, nemaju kredibiliteta, meritornosti i autoriteta za bilo koju drustvenu temu kamo li za ovu o kojoj se prica..Nekad odjeca ne govori nista o osobi, nekad govori bas sve..Kad su nekom usta ki skakaonica na Igman sta god da kazu imas osjecaj da te neko udara skijom po mozgu..

    Samo jos fali Bozena Jelusic da iz ugla kvazifeministickog ekstremizma kaze da ove dvije dame mozda nisu profesionalne i efikasne, ali da su se ipak, kao zene, u muskom patrijarhalno-fasistickom okruzenju izborile za pozicije i na tome im svaka cast i postovanje..

    Tu su i 2 dezurna tradicionalna NVO blebetala kojima je tradicionalno omiljenji glumac Hju Grant. A pogadjate ko im je omiljeni sportista? Horas Grant! Ljubitelji NBA znaju o kome se radi..3 put sampion sa Bullsima, posle dosao u Orlando da igra sa Shaqom i Pennyem..

    Njihova uloga do 30. avgusta je bila da na znak svojih nadredjenih sa zapada eto,ponekad,ovlas,kurtoazije radi,opomenu predvodnike mafijaske diktature da eto,neki zakon,nije los,ali moze bit i bolji,a i ne mora..Lijepo je to,maloumni prosjecni gradjanin te posmatra kao borca protiv mafijaske diktature a ti zapravo indirektno iz nekog ugla, pasivno podrzavas tu mafijasku diktaturu..

    Dobra bijase skakaonica na Igman, dobra je i CG al kad nesto das avetinjama to izgleda ovako..
    Last edited by Platinum; 22-04-21 at 21:25.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  14. The Following User Says Thank You to Platinum For This Useful Post:


  15. #1988
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Mislim da nije primjereno komentarisati nečiji izgled i stil oblačenja, pogotovo kad se priča o ovako važnoj temi. Da ne pričam da bi te neki sad optužili za mizoginiju.

    Obje su odlične pravnice i vrlo dobro potkovane. Laković Drašković nastupa iz igla bivše vlasti i naravno pokušava da odbrani prethodne poteze. Pavličić je vrlo plastično objasnila šta zapravo traži Venecijanska komisija i usput približila stanje u sudstvu u praksi.

    Marić i Muk su najistaknutiji predstavnici nevladinog sektora i ima se što čuti od njih.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  16. #1989
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Nijesam gledao emisiju, ali cu pogledati. Pavlicicka je, uz Teu Gorjanc-Prelevic jedna od najboljih pravnica u CG. Mislim da je Petar trebao zvati Teu u emisiju.

  17. #1990
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Mislim da nije primjereno komentarisati nečiji izgled i stil oblačenja, pogotovo kad se priča o ovako važnoj temi. Da ne pričam da bi te neki sad optužili za mizoginiju.

    Obje su odlične pravnice i vrlo dobro potkovane. Laković Drašković nastupa iz igla bivše vlasti i naravno pokušava da odbrani prethodne poteze. Pavličić je vrlo plastično objasnila šta zapravo traži Venecijanska komisija i usput približila stanje u sudstvu u praksi.

    Marić i Muk su najistaknutiji predstavnici nevladinog sektora i ima se što čuti od njih.
    Sve zavisi sta je kome priroritet, kakav ko ima moralni i vrijednosni stav o necem, meni nekad neciji izgled govori sve nekad nista, nekim ljudma nikad nista ne govori neciji izgled i to je to. Za mene je moralno, humano, prijateljski, ukazat da neko nije adekvatno odjeven i nasminkan i da izgleda na nacin koji za mene bar potpuno urusava njegov kredibilitet, drugi neka vide sebe i svoje stavove.

    Mizoginija je mrznja i netrpljeviost prema zenama, to su osobe koje imaju psihicko-psiholoskih problema, nisam pisao o njima kao zenama, vec njihovom izgledu i oblacenju, kao sto se moze pricat o muskom, dakle o tome sto je na njima i kako se pojavljuju u javnosti. A optuzit nekog za mizoginiju, seksizam, to je danas moderno.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  18. The Following User Says Thank You to Platinum For This Useful Post:


  19. #1991
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    uporedjivati politicki nezavisnu i ovu drugu "ne pripadam ovom miljeu" pravnicu je smijesno.
    prva ukazala na sve mane, druga koja se ustaljenom praksom dps kadrova ogradjuje licne odgovornosti, ne upire prstom ni u koga, brani, a da pritom ne krije pripadnost. svako se bar jednom morao spustiti malo nize i prosuti je, ocigledno se s njom ne moze drugacije, a najmanje se moze na kulturoloskom i intelektualnom nivou.
    prva, koja je imala ono sto mnogi nemaju i osudila sveta na 10 godina pa vjerovatno vise nije bila podobna.

    sto se tice muka, njega je uvijek milina slusati, a pavlicic izdominirala sustinom, ne znam sta tu nije jasno.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:

    Dzi

  21. #1992
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Kako ne znaš što tu nije jasno. Nije adekvatno obučena čitaš li.

    Kao da je bitno da je gospođa osudila Sveta Marovića na 10 godina, vrlo uspješno branila CG pred sudom u Strazburu za različite sporove. Gospođa je možda malo iritantnog glasa, nekome i pojavno, ali je definitivno jedan od boljih pravnika i sudija koje ova država ima. Eno se Kips na nju žalio jer je dostavila sudu mišljenje vještaka koje je koristilo da se obori iznos štete koju država plaća jer Miomir Mugoša nije htio bez kako je on naumio, zakon ga naravno nije zanimao.

    Nego kad je osudila one za Zavalu i počelo maltretiranje i pritisci pošla iz suda u kancelariju zaštitnika.

    Uvesti odgovornost organa koji je pričinio štetu

    Zastupnica Crne Gore je rekla da je prilikom izvršenja presuda i odluka Suda primjećeno da najveći dio novčanih naknada na ime nematerijalne štete koje je Sud dodijelio odnose na povredu člana 6 Konvencije odnosno na nerazumnu dužinu trajanja sudskih postupaka, a da sa druge strane pojedini državni organi koji su učestvovali u postupcima na nacionalnom nivou i čijim radnjama i propustima je došlo do utvrđivanja povrede konvencijskih prava, nemaju predstavu o finansijskim izdacima koji su nametnuti državi. Iz tog razloga preporuka je da, nalik sve većem broju država članica Savjeta Evrope bude uvedena finansijska odgovornost organa čijim radom je došlo do kašnjenja i kasnije budžetskih izdataka.


    Među preporukama je i povećanje broja obuka o evropskim pravnim standardima za zaštitu suđenja u razumnom roku i slobodu izražavanja – rekla je Valentina Pavličić predstavljajući Izvještaj o radu Kancelarije zastupnika Crne Gore pred Evropskim sudom za ljudska prava u Strazburu za 2016. godinu.
    Zamislite da u CG neki sudija odgovara što je postupak dugo trajao.

    Inače ne znam je li ko čuo kad je rekla da "u vrijeme kad sam ja razmatrala sporazume o priznanju krivice optuženi je uveliko morao biti u zatvoru". Rings a bell maybe.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. The Following 4 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  23. #1993
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Vidim po vasim komentarima da je Pavlicicka izdominirala sinoc. Pokusao sam gledati ali mi nije "legla" sa onolikom vikom i bojom glasa.

    Sacekacu par dana pa da pokusam ponovo hladne glave, primjecujem po komentarima da je ubola sustinu. Izgleda da ima nade za nase sudstvo.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  24. #1994
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    meni je veci problem sto izgleda evo mjesecima nemaju tonca pa im mikrofoni probijaju.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  25. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  26. #1995
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    A Sveto Marovic je osudjen? Kad? Nisam znao. A da eno ga na Goli otok, gleda Velebit u jutarnjoj izmaglici dok krece da jos jedan dan provede tucajuci kamen..

    Svetozara Marovica nije osudio/la ni ova/j ni ona/j sudija, niti ga je tuzio ovaj ili onaj tuzilac. Tuzio ga je i presudio mu Milo Djukanovic. Toliko o tome.

    A "kazna" mu je da bleji po Beogradu (da da koji milion, ko zna koliko da ne da..) sto je vlazni san svakog Crnogorca (suvereniste i unioniste podjenako)..

    Cuj odlicna je pravnica..Ima u CG milion pravnika, medju njima ima jos odlicnih, vi kao da pricate o nuklearnoj fiziko-hemicarki pa kao odlicna je nema takve u CG..
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  27. #1996
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    pricamo o gostima u studiju, a ne o svim pravnicima u crnoj gori. kakav nam je pravosudni sistem, ona jedina se istice po tome sto je imala mooda da ga osudi na 10god, a to sto su je nakon toga smijenili i sredili da isti pobjegne, nije njen problem.

    evo da citiram jednog: pojavi se lazni svedok i ja optuzenog osudim na xx godina.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  28. #1997
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    E ako vi mislite da je slucaj Marovic bio spontan od strane tuzilastva i sudstva, da su ga oni spakovali a danasnji predsjednik drzave o svemu tome slusao iz medija...ne znam sta bih vam rekao...Ne moze sudija zvao se on Marko Markovic, Branko Brankovic ili Valentina Pavlicic da osudi Svetozara Marovica na neku kaznu a da prvo nece pitat Sefa da li je ta kazna...pravedna. To su politicki scenariji u kojima je svaki korak unaprijed iscrtan, ukljucujuci i presudu...a zasto su je smijenili...ne znam..mozda se nekom nije svidjala njena frizura...zbog nezavisne neocekivane presude sigurno nije..
    Last edited by Platinum; 23-04-21 at 08:14.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  29. #1998
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    jeste, u tvom svijetu kvalifikacije po izgledu.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  30. #1999
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Ne nije tako,napisao sam da tako kvalifikujem nekad,nekad ne,velika je razlika..svakako cu ostat pri stavu da neko ko djeluje patoloski opsjednut fizickim izgledom a u ozbiljnim je godinama i to predstavlja na stanovito odbojan nacin koji kod normalnog covjeka budi animozitet, nema kredibilitet da prica o drustvenoj problematici..To se prvo odnosi na onu koja je sjedjela blize kameri a i na ovu drugu koju prije neki dan vidjoh golija noga na TV..Ne obracam skoro paznju toliko na to svakodnevno sto opet govori koliko neki ljudi izgledom na negativan nacin upadnu u oci..Kad ne umijes sa 50+ godina izgledat elementarno kulturno i sustinski logicno svedeno bit obucen i sa isto toliko ne prihvatit sebe fizicki onakvog kakav jesi..sta onda umijes? ..Ali ovo je neka druga tema..prekomplikovana za narod moralno ambisan do kraja a i nije joj mjesto ova tema za sire polemike..

    Vi vjerujte da postoji tamo neka sudija koja se izborila za nezavisnost i pobijedila mafiju na taj nacin ako vam je tako milije..
    A i da se neko, bilo ko, izvuce iz tog blata..za to mu je bio potreban sa zapada tata..i nad tatom ima tata..zacarani krug moljenja dzelata za milost..Odoh da gledam Mumijeve..
    Last edited by Platinum; 23-04-21 at 08:46.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  31. #2000
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Ja sam vise puta pisao vrlo negativno o CG pravosudju. Ali, bilo bi nepravedno tvrditi da je sve crno. Ima tu i tamo sudija koje drze do profesije. Sjecam se one sudije, mislim da se zvala Ana Vukovic koja je vrlo hrabro vodila postupak u slucaju "Moldavka".

    Generalno, mislim da su u CG zene hrabrije od muskaraca.

  32. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


Page 80 of 200 FirstFirst ... 307076777879808182838490130180 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Neželjene reakcije na antibiotike
    By BiTrAtE in forum Medicina
    Replies: 15
    Last Post: 10-06-16, 20:14
  2. Gdje su gosti?
    By monitor in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 04-06-06, 15:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •