Page 171 of 200 FirstFirst ... 71121161167168169170171172173174175181 ... LastLast
Results 4,251 to 4,275 of 4987

Thread: Načisto / Reflektor - teme, gosti... [reakcije]

  1. #4251
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Mislim da je korisno jer je locirano da problem desnice u Crnoj Gori postoji. Mislim da je veći problem od organizacija to što se u svakodnevnom diskursu normalizuju desničarski stavovi
    Mislim da Kosovic ovakvim stavovima pokazuje temeljno neznanje i nepoznavanje teme o kojoj prica. Desnica u ekonomiji zastupa ideje slobodnog trzista i privatne svojine, u politici kritiku komunizma i liberalizma, zastupajuci tradicionalne vrijednosti, onako kako ih oni vide, uz jaku primjesu nacionalizma, cesto se vezujuci za crkvu. Desnica obuhvata razne politicke partije, kao sto su konzervativci i demohriscani. Niko normalan tu ne vidi problem. Sasvim legitimna politicka opcija.

    Desnica i ekstremizam nije isto.

    Kosovicu, pobrkao si loncice. Je li moguce da glodur (zamalo napisah glodar) Vijesti ne zna ove elementarne stvari?
    Last edited by Ostoja; 25-11-22 at 00:40.

  2. #4252
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Mislim da Kosovic ovakvim stavovima pokazuje temeljno neznanje i nepoznavanje teme o kojoj prica. Desnica u ekonomiji zastupa ideje slobodnog trzista i privatne svojine, u politici kritiku komunizma i liberalizma, zastupajuci tradicionalne vrijednosti, onako kako ih oni vide, uz jaku primjesu nacionalizma, cesto se vezujuci za crkvu. Desnica obuhvata razne politicke partije, kao sto su konzervativci i demohriscani. Niko normalan tu ne vidi problem. Sasvim legitimna politicka opcija.

    Desnica i ekstremizam nije isto.
    k
    Kosovicu, pobrkao si loncice. Je li moguce da glodur (zamalo napisah glodar) Vijesti ne zna ove elementarne stvari?
    Te elementarne definicije desnice i lijevice su "praistorijske".
    One su nastale prije dva vijeka, a prevazidjene su u svom izvornom smislu još prije 100 godina.
    Neki danas prosto fašizam svrstavaju na desni spektar, a komunizam na lijevi.
    A to veze s vezom nema.
    Najpoznatiji teoretičari fašizma i komunizma su te podijele nazivali tričarijama.

    Mi danas živimo vrijeme apsolutne dominacije "neoliberalne desnice", čija je hegemonistička ideologija zahvatila svijet u poslednjih 50 godina, od pojave prvih neoliberalnih teoretičara poput Fridmana i političara poput Regana i Margaret Tačer. To je neka kombinacija izvornih lijevičarskih ideja poput apsolutne prevlasti tržišne privrede, komercijalizacije javnih službi, deregulacije i privatizacije i neprikosnovenosti privatne svojine, a s druge strane očuvanje nekih tradicionalnih sklonosti desnice poput patriotizma, elitizma i snažne vezanosti ta red i zakon.
    Liberalizam je, pogotovo u ekonomiji, postao stvar tradicije. A tradicija je nešto što desnica poštuje, bez obzira što je to izvorno lijevičarska ideja.

    Lijevica danas, u nekom koherentnom smislu ne postoji više. Nema danas političkih pokreta koji objedinjuju u svom programu prepoznatljive lijevičarske ideje u okviru jedinstvenog lijevičarskog pokreta.
    Lijevica je rasparčana i svodi se na niz ekoloških,antiglobalističkih, antiratnih, antirasnih, antinuklearnih, homoseksualnih, kojekakvih feminističkih i drugih pokreta, poput recimo pokreta za prava kišnih glista....
    Neki su manje uspješni i uticajni, a neki više.
    Ali to je danas lijevica.

    Kad su u pitanju ekstremisti, oni mogu biti lijevi i desni. Ali glavna poenta je da se te krajnosti na političkom spektru spajaju.
    Hitler je počeo svoju karijeru kao aktivista radničkog pokreta, a njegova stranka je bila nacional-socijalističke provenijencije.
    Zato stoji tvrdnja da su te izvorne podjele na lijevicu i desnicu davno prevazidjene i mogu biti predmet samo duboke filozofske rasprave.

    Mapa koju je BIRN skrojio ne zove se "Mapa desničarskih grupa", nego "Mapa desničarskih i ekstremističkih grupa", čime je napravljena jasna distinkcija izmedju desnice i ekstremista.
    Očigledno je da po njima u ekstremiste ne spadaju samo desničarske grupe.

    Bogougodnice se po njihovom kriterijumu svrstavaju u ekstremističke grupe.
    To je jedan samozvani feministički pokret.
    Ali niko nije vidjeo neki njihov performans gdje one ovako ili onako zaista od države traže neka ženska prava.
    One se svadjaju sa svještenstvom "Crkve Srbije" i traže svoje prava pred institucijom koja uopšte nije nadležna za to.
    One "oslobadjaju" manastire, umjesto da "oslobadjaju" državu koja bi trebala njihova ženska prava da reguliše.
    Crkva ne donosi zakone, niti reguliše njihova ženska prava.
    A ne znam ni kakva njihova ženska prava u crkvi su ugrožena.
    Shvatio bih ako žele da u "njihovoj" crkvi, žena može biti episkop ili patrijarh.
    Ali to mogu prigovoriti i drugim vjerskim zajednicama U CG, ali one se navalile samo na " Crkvu Srbije".
    To samo govori u prilog tezi da su one wannabe feminističko krilo jednog nacionalističkog pokreta.

    Ista stvar je i sa Sašom Zekovićem.
    Lažni gradjanski aktivista, a koji je u isto vrijeme član nacionalnog pokreta "21.Maj".
    Nidje ga nije bilo dok je bio član Savjeta za gradjansku kontrolu rada policije, oglašavao se tu i tamo reda radi, ali mu je uticaj i doprinos bio nikakav.
    U vremenu nakon 30.avgusta odjednom se pojavljuje na svim skupovima tkz. Komita i Bogougodnica gdje je životom spreman braniti gradjanska prava.
    I u njegovom ponašanju i izjavama zbilja ima elemenata eksremizma.
    Tako da je s pravom uvršten na dotični spisak, jer u pitanju je običan partijski poslušnik. Partije koja ima izrazito nacionalistički predznak i i čiji lider je imao namjeru osnivati novu crkvu.
    Last edited by Massaro; 26-11-22 at 11:47.

  3. #4253
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    '''''''''''''''''
    Tako da je s pravom uvršten na dotični spisak, jer u pitanju je običan partijski poslušnik. Partije koja ima izrazito nacionalistički predznak i i čiji lider je imao namjeru osnivati novu crkvu.
    Na ovom forumu postoji thread "da pokrenemo religiju"
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...enemo-religiju

    Nije mi palo napamet da bi nase kolege koji imaju takve ideje neko mogao svrstati u ekstremiste

    I sto kazes, partijski poslusnik partije koja ima nacionalisticki predznak, ciji lider je imao namjeru da osnuje novu crkvu ...i to ga kvalifikuje kao ekstremistu?

    R. Regan, M. Tacer, H. Kol su pripadali desnici. Nijesam zapazio da ih je neko oznacio kao ekstremiste. Kosovic bi ih mapirao kao ekstremiste
    Ajd da je to kazao neki blavor s foruma, ali se radi o gloduru Vijesti. Takvo neznanje donekle objasnjava i mapiranje BIRN-a u reziji Jadranke Jovanovic.

    Neznanje i neobjektivnost su ozbiljan problem u CG.

  4. #4254
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Na ovom forumu postoji thread "da pokrenemo religiju"
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...enemo-religiju

    Nije mi palo napamet da bi nase kolege koji imaju takve ideje neko mogao svrstati u ekstremiste
    Nije uopšte u pitanju pokretanje nove religije.
    To može svako. Nije ekstremista ako to hoće.
    Ekstremista je onaj ko se tome protivi.
    Ali jeste ekstremista onaj ko sprovodi ulični način borbe protiv neke religijske institucije.

    I sto kazes, partijski poslusnik partije koja ima nacionalisticki predznak, ciji lider je imao namjeru da osnuje novu crkvu ...i to ga kvalifikuje kao ekstremistu?
    Pa da...ako stvari staviš u taj kontkest.
    On je jedan "gradjanski aktivista" koji je, kao član Savjeta za gradjansku kontrolu policcije, ćutao na to što recimo u Budvi privatno obezbjedjenje sprečava ulazak u gradsku skupštinu legalnim i legitimnim odbornicima, a policija im skače po glavi i ispaljuje suzavac na dječju fiskulutnu salu.
    Pravi gradjanski aktivista bi bio tad u prvim redovima.
    Ali njega tad nidje nije bilo.
    Nego se pojavljuje na ulici tek nakon 30.avgusta u odbrani "gradjanskih prava" isključivo u vezi "Crkve Srbije" i tamo brani ne znam ni ja šta.Brani u ime gradžana ustoličenje mitropolita i tako te stvari.
    Kakve to veze ima sa "gradjanskim aktivizmom"?
    Ako je pametan i misli na svoju gradžansku karijeru, prestaće s tim. A vidim da je to i najavio.

    R. Regan, M. Tacer, H. Kol su pripadali desnici. Nijesam zapazio da ih je neko oznacio kao ekstremiste. Kosovic bi ih mapirao kao ekstremiste
    Ajd da je to kazao neki blavor s foruma, ali se radi o gloduru Vijesti. Takvo neznanje donekle objasnjava i mapiranje BIRN-a u reziji Jadranke Jovanovic.
    Pa, kao što rekoh, oni su avangardna neoliberalne desnice.
    I mislim da sam jasno da objasnio šta to znači.
    To je dominantna ideologija savremenog svijeta.

    Ne znam što to vezuješ sa pojavnim oblicima ekstremizma u CG, čije apologete je BIRN označio.

  5. #4255
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post

    ................................

    Ne znam što to vezuješ sa pojavnim oblicima ekstremizma u CG, čije apologete je BIRN označio.
    Ja u klin, ti u plocu.

    Ja o Kosovicu koji izjednacava desnicu s ekstremizmom, a ti guras neku svoju pricu.

    Pricamo o razlicitim stvarima.

    Samo ti guraj.

  6. #4256
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ja u klin, ti u plocu.

    Ja o Kosovicu koji izjednacava desnicu s ekstremizmom, a ti guras neku svoju pricu.

    Pricamo o razlicitim stvarima.

    Samo ti guraj.
    Ja pak mislim da moje opservacije na tvoj post nijesu toliko površne u smislu "ti u klin, ja u ploču".

    Ja sam uvijek ovdje pisao da su lijevičari i samozvani liberali njaveće zamlate u Evropi, a pogotovo na Balkanu.

    Vama samo nije pojmljivo da se lijevičartsvo ne odnosi isključivo na "antisrpstvo".
    Vama je pojam lijevičarstva i liberalizma Slavko Perović i "Oprosti nam Dubrovniče". I onda tako mislte lijevičariti narednih 200 godina.
    Nije to lijevica.
    Šta više, pod kapom nekadšnjeg Liberalnog Saveza, svijetlo su ugledale neke najgrdje Drljevićevske, Štedimlijske i što da ne reći, ustašake desničarske naracije u Crnoj Gori.

    To je ta krajnost zbog kojeg se odje prepiru Bluemoon i Signore, iako na prvi prvi pogled predtavljaju istom politčkom spektru.

  7. #4257
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Ja pak mislim da moje opservacije na tvoj post nijesu toliko površne u smislu "ti u klin, ja u ploču".
    ...................
    Ne znam sto da ti kazem. Ja pisem o Kosovicu i njegovom neznanju. Ti ceras neku svoj pricu koja nema blage veze s time. Pokvareni gramofon. Kojem igla preskace. I ponavlja vijek isti dio isprekidane melodije. Pa kome prije dosadi

    Samo ti guraj

  8. #4258
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ne znam sto da ti kazem. Ja pisem o Kosovicu i njegovom neznanju. Ti ceras neku svoj pricu koja nema blage veze s time. Pokvareni gramofon. Kojem igla preskace. I ponavlja vijek isti dio isprekidane melodije. Pa kome prije dosadi

    Samo ti guraj
    Ah da...ti pričaš samo o Kosoviću.
    A kad vrnemo tvoje postove, vidimo da pričaš o svačemu.
    Pa i da je dotični Zeković samo gradjanski aktivista.

    Izvini, što sam se relicirajući tebi, osvrnuo generalno na tvoje postove.

    A mogu ti reći i za Kosovića konkretno.
    Pa on vjerovatno sve posmatra sa tog nekog "lijevog" aspekta.
    Ali to nije lijevi aspekat od prije 200 godina, već savremeni.
    Može se reći da tvoji pogledi u tom smislu baš ni nisu moderni.

    Crnogorski ili srpski nacionalizam, to je za njega desničarenje.
    Last edited by Massaro; 26-11-22 at 14:23.

  9. #4259
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,160
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    558
    Thanked in
    271 Posts

    Default

    Koliko glavu otvaraju i vrijedjaju razum ove kilometarske TV emisije o "vrsnjackom nasilju". Pod navodnicima jer taj izraz i nije bas najlogicinije osmisljen.
    Dje god ovih dana pustih TV sjedi u studio po 7-8 ljudi i drobinja o nasilju medj djecinom...na tako demagoski manipulatorski nacin. Apstraktno, neodredjeno, ekstremno povrsno.

    Najidiotskija teza je zapravo da se iza pola, ako ne i vecine nasilja krije - STA?! Pogadjate?! Ne nije to!

    Nego KORONA!

    Korona je uzroz vecine nasilja medj mladima, toliko su bili zatvoreni u kucama protekle 2-3 godine, maltene bili su na Goli otok, da sad tako izbezumljeni i asocijalni otvaraju jedni drugima glave, izivljavaju se na netu, ponizavaju, psuju itd...U prevodu, nasilja (skoro) nije bilo do marta 2020.!

    To je polovina razloga slusajuci demagoge iz institucija i NVO sektora. A druga polovina je? Sta?! Pogadjajte?! Ne nije to!

    Nego RODITELJI!

    Roditelji su krivi jer nista ne rade na vaspitavanju svoje djece, a i u mnoge kuce se i sami roditelji mlate, pa dijete to vidi pa mlati svoje drugare i drugarice.

    ALI! Na kraju ide horski zakljucak svih njih (institucije i NVO), ipak cemo mi donijeti - sva najstrasnija rjesenja, programe, agende, akcije, strategije, strateske strategije, planske planirane planove - i mi cemo ucinjet sve da tog nasilja ne bude. I nece ga ni biti dragi roditelji i postovani gledaoci!

    Tuga jedne unistene drzave..

    Da me ko pogresno ne svati, raznih vrsta nasilja medj djecinom ima koliko ocete, svih mogucih vrsta i nacina. Ali to nema blage veze sa koronom, a ni sa roditeljima.

    Ima veze sa necim drugim - kolektivnim sistemom vrijednosti, uticajima svih mogucih uticaja kojim su/smo okruzeni, opsteprisutnim mentelitetskim primitivizmom, i ima veze sa institucijama koje nit rade nit su ikad radile ista povodom toga.
    Niti ti pojedinci imaju svijest da im bar neki fles proleti kroz milisekundu misli da to mozda, ima veze, sa ovih par stvari koje sam nabrojao..

    Takvo nam je sve..i to je to..

    P.S.

    Ima jos jedna stvar po njima, osim korone i roditelja, koja utice na nasilje - djeca i omladina po vas dan sjedi ispred TV-a i gleda Zadrugu/Parove, i onda u skoli i ispred zgrade imitiraju te svoje idole..

    Gospodo, djeca i omladina ne znaju da postoje te emisije, kamo li da ih gledaju. Oni konzumiraju nesto mnogo gore od rijalitija, koji su postali samo floskula i izlizana postapalica sinonima loseg uticaja i svodjenje svih mogucih unistavaca njihovog razuma i morala -em na jednu jedinu stvar, em na stvar koju niko od njih ne konzumira! Tacka. Tocka.
    Last edited by Platinum; 28-11-22 at 21:35.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  10. The Following User Says Thank You to Platinum For This Useful Post:


  11. #4260
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    ALI! Na kraju ide horski zakljucak svih njih (institucije i NVO), ipak cemo mi donijeti - sva najstrasnija rjesenja, programe, agende, akcije, strategije, strateske strategije, planske planirane planove - i mi cemo ucinjet sve da tog nasilja ne bude. I nece ga ni biti dragi roditelji i postovani gledaoci!
    Tuga jedne unistene drzave..
    Da me ko pogresno ne svati, raznih vrsta nasilja medj djecinom ima koliko ocete, svih mogucih vrsta i nacina. Ali to nema blage veze sa koronom, a ni sa roditeljima.

    Ima veze sa necim drugim - kolektivnim sistemom vrijednosti, uticajima svih mogucih uticaja kojim su/smo okruzeni, opsteprisutnim mentelitetskim primitivizmom, i ima veze sa institucijama koje nit rade nit su ikad radile ista povodom toga.
    Niti ti pojedinci imaju svijest da im bar neki fles proleti kroz milisekundu misli da to mozda, ima veze, sa ovih par stvari koje sam nabrojao..
    Takvo nam je sve..i to je to..
    Potpis na ovo
    Last edited by Kliker17; 28-11-22 at 21:53.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  12. #4261
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,685
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Gleda li ko Reflektor o aerodromima?
    Nema u ovoj državi sreće dok se pitaju ljudi kao ovaj Šahmanović.
    Čovjek nema pojma o čemu priča. Je li on šta radio u životu?
    Kaže da će se razvoj aerodroma bolje riješiti ako se bude rešavao u paketu sa To Montenegro, zaposlenima Montenegro airlines-a, razvojem aerodroma Berane i Ulcinj.
    Studije koje su rađene za Berane i Ulcinj jasno pokazuju ono što je svaka baba mogla da zaključi.....da to neme smisla.
    Ali on i dalje priča te gluposti i drobi sto problema zajedno.....i onda se ništa ne uradi isto kao i do sada.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  13. #4262
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Duboko je pogresna teza u korist pozicije protiv koncesije da koncesionaru nije cilj povecanje broja putnika vec samo profit a da je povecanje broja putnika cilj drzave, sto samo po sebi implicira da drzavi nije cilj maksimizacija profita.
    Svakom koncesionaru cilj je upravo povecanje broja putnika i fizickog obima saobracaja jer je iskljucivo to ono sto generise dodatni prihod, to bi u krajnjem trebao biti i cilj preduzeca u drzavnom vlasnistvu, samo sto bi koncesionar kao privatnik gledao svoj interes a drzava gleda raznorazne interese, socijalne aspekte i slicno.
    Ispade po veceranjim izjavama da gradiliste u Beogradu ili objekti u Skoplju ili Zagrebu su u stvari bili promasaji i zbog toga valjda treba nastaviti cekati godinama da se donese iole nekakva odluka da se krene.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #4263
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,685
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Nisu dobro objasnili, pa nisi dobro shvatio.
    Državi nije cilj maksimalno moguća zarada na Aerodromima, a koncesionaru jeste.
    Državi je od maksimalne zarade aerodroma važnije da više turista dodje u CG, jer će oni kad dodju ostaviće puno više para nego što košta usluga aerodroma koliko god da je naplaćena.

    Pa u tom cilju državni aerodrom može da nudi niže cijene usluga za recimo avio kompanije koje hoće da otvore linije prema zemljama sa kojima nismo povezani. I mnogo drugih kombinacija postoji. U kojima se u principu smanjuje profit aerodroma po svakom turisti...ali je bitno da ti ljudi dodju i troše u CG pare.
    Koncesionar nema ovaj interes jer on nema nikakvog benefita od toga koliko turisti troše u CG.

    Primjetih još jednu stvar.
    Vidi se da Drašković zna šta priča, a isto važi i za Vukotića. Obojica tvrde da znaju kako aerodrome treba razvijati. I pametno su napomenuli da nam ne treba pamet koncesionara. Ako postoji nešto što ne znamo onda treba platiti konsultanta- stranca ( pojedinca) za tačno potrebnu uslugu.
    Sa druge strane Šahmanović nabacuje neke floskule, lupa stvari koje veze sa mozgom nemaju......i priča da u državi nema pameti da bi se aerodrom razvijao.
    Očigledno je da priča o svom manjku pameti iako na sebe nije mislio.

    E sad mi imamo paradoksalnu situaciju da se najviše pita ovaj koji tvrdi da ne zna kako treba....a oni koji tvrde da znaju kako treba, moraju da slušaju ovoga koji tvrdi da ne zna.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  15. The Following 4 Users Say Thank You to high For This Useful Post:


  16. #4264
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    E sad mi imamo paradoksalnu situaciju da se najviše pita ovaj koji tvrdi da ne zna kako treba....a oni koji tvrde da znaju kako treba, moraju da slušaju ovoga koji tvrdi da ne zna.
    Ovo treba uramiti i okaciti iznad ulaza u bilo koju nasu instituciju ili preduzece.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  17. #4265
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Nisu dobro objasnili, pa nisi dobro shvatio.
    Državi nije cilj maksimalno moguća zarada na Aerodromima, a koncesionaru jeste.
    Državi je od maksimalne zarade aerodroma važnije da više turista dodje u CG, jer će oni kad dodju ostaviće puno više para nego što košta usluga aerodroma koliko god da je naplaćena.

    Pa u tom cilju državni aerodrom može da nudi niže cijene usluga za recimo avio kompanije koje hoće da otvore linije prema zemljama sa kojima nismo povezani. I mnogo drugih kombinacija postoji. U kojima se u principu smanjuje profit aerodroma po svakom turisti...ali je bitno da ti ljudi dodju i troše u CG pare.
    Koncesionar nema ovaj interes jer on nema nikakvog benefita od toga koliko turisti troše u CG.

    Primjetih još jednu stvar.
    Vidi se da Drašković zna šta priča, a isto važi i za Vukotića. Obojica tvrde da znaju kako aerodrome treba razvijati. I pametno su napomenuli da nam ne treba pamet koncesionara. Ako postoji nešto što ne znamo onda treba platiti konsultanta- stranca ( pojedinca) za tačno potrebnu uslugu.
    Sa druge strane Šahmanović nabacuje neke floskule, lupa stvari koje veze sa mozgom nemaju......i priča da u državi nema pameti da bi se aerodrom razvijao.
    Očigledno je da priča o svom manjku pameti iako na sebe nije mislio.

    E sad mi imamo paradoksalnu situaciju da se najviše pita ovaj koji tvrdi da ne zna kako treba....a oni koji tvrde da znaju kako treba, moraju da slušaju ovoga koji tvrdi da ne zna.
    Ponovili su tu izjavu nekoliko puta ali je nisu obrazlagali u tom kontekstu.
    A kontekst da aerodromi trebaju ostati drzavni ne da bi stvarali profit nego da bi sto vise turista doslo u Crnu Goru je takodje pogresan, narocito u okolnostima kada se ima nacionalna kompanija.
    Bitan broj turista a ne profit je mantra koju je kao papagaj ponavljao i plasirao MA pa je drzava stala iza tog koncepta da se mora imati nacionalni prevoznik, kada su ugasili MA onda je drzava zbog tog koncepta osnovala ToM sa istim ciljem. Slozicemo se da to sve kosta a da drzava nema pojma kako ce u buducnosti da hendluje finansijsku pomoc ToM pa u perspektivi imamo jos jednog bogalja. Umjesto da nacionalni prevoznik, naravno uz konstantnu podrsku koju ne znamo kako da mu damo, jer nema besplatnog rucka i neko mora na kraju da plati i razliku do trzisne, servisira potrebe turistike sa emitivnih trzista sa kojih navodno ne postoje interesovanja drugih prevoznika, aerodromi treba da vuku i bogalja od nacionalnog prevoznika i da se staraju i provode drzavnu politiku stimulacije turista.
    Kontekst u kojem ce turista odustati od aranzmana zbog razlike u cijeni prevoza ili aerodromske takse od 15 ili 20 eur jednostavno nije odrziv niti realno poznajemo bilo koga ko bi to ucinio. Linije za BEG su pune bez obzira na evidentno vecu cijenu karte, rusi i ukrajinci posljednje dvije sezone dolaze preko Beca jer nema direktnih linija ne zato sto im je jeftinije nego zato sto imaju nekretnine pa je Austrian oba puta znacajno pojacao rotacije, Turkish ima pune letove svakodnevno zbog trgovine i Istambula kao hub-a sa ogromnim brojem konekcija i sad ce sve to interesovanje navodno da kolabira ukoliko bi koncesionar napravio nove kapacitete i povecao taksu 5 ili 10 eura. Meni licno to zvuci malo vjerovatno.
    Ali na drugoj strani, imamo aerodrome kojima su napregniti resursi na u spicu cak duplo vise putnika po vrsnom satu, sa perspektivom za investicije i prosirenje kapaciteta 0, ali sa strasnom podsticajnom politikom dovodjenja veceg broja turista koji realno je pitanje imaju li gdje vise da stanu.
    Zakljucak je da drzava tako ima nacionalnog prevoznika na operativnom minimumu i aerodromske kapacitete na operativnom maksimumu koji oba sistema provode funkciju cilja "dovodjenja sto veceg broja turista koji ce da trose pare po CG" i kojima sustnski cilj nije profit i koja oba sistema su u velikim problemima svako iz svojih razloga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #4266
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,094
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Noćas Jakov.

  19. #4267
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,400
    Thanks Thanks Given 
    14,543
    Thanks Thanks Received 
    3,537
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    A i Milo ti je noćas.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 01-12-22 at 19:29.
    No pasaran!

  20. #4268
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,256
    Thanks Thanks Given 
    1,347
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    A i Milo ti je noćas.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Ma molim, đe to?!
    Taj se javlja, čini mi se, svake prestupne godine.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  21. #4269
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,094
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Pozvali su i Vukovića ali se nije odazvao.
    Nisam gledao emisiju noćas ću premotati ali vjerujem da je budući gradonačelnik briljirao.

  22. #4270
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,400
    Thanks Thanks Given 
    14,543
    Thanks Thanks Received 
    3,537
    Thanked in
    2,533 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Ma molim, đe to?!
    Taj se javlja, čini mi se, svake prestupne godine.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Radio sMutnjik a gdE bi drugo..

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  23. #4271
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Pozvali su i Vukovića ali se nije odazvao.
    Nisam gledao emisiju noćas ću premotati ali vjerujem da je budući gradonačelnik briljirao.
    Jakov Ovaj Milatovic a cesto i Jakov U tom kontekstu Milatovic moze da briljira jedino ako si zaljubljen u njega. Sto nije iskljuceno.

  24. #4272
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,685
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Ide reflektor oko saobraćaja u PG. Nije ni čudo što imamo haos kad su nam ovakvi stručnjaci za saobraćaj.
    Uopštena politička priča bez ijednog konkretnog rešenja.
    Pričaju šta nije u redu.. ima puno automobila, nema elektronske karte u prevozu, navike stanovništva, loše planiranje...itd. Sve ono što svi znamo.
    Svi zajedno tvrde da trenutna rešenja sa biciklističkim trakama i traka za autobuse imaju smisla samo kad se primjenjuju zajedno sa drugim mjerama.
    Ali niko da kaže ZAŠTO ih onda primjenjuju sada kad te druge mjere još nisu spremne.
    Niko da objasni čemu služe trake za bicikliste ako Podgoričani većinski ne žele da voze bicikla kroz grad. U Podgorici ne žive Finci, pa grad ne treba prilagođavati njima.
    Niko da objasni zašto su plastične prepreke na žutoj traci ISTE boje kao traka, pa se teže uočavaju.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  25. #4273
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Mudresa je dosla potpuno nespremna za emisiju. Cak je i izbor "suprostavljenih" misljenja potpuno pogresan. Osim onog iz "oci podgorice", svi ostali su ucestvovali u Posjovoj viziji razvoja saobracajne infrastrukture. Najbolje da ce imati sto pametno da kazu na zadatu temu.
    Jos kad je skoro svi rekose da novi gradonacelnik je pogrijesio sto je odbio sastanak sa Vukovicem jer bi ga ovaj upoznao sa problemima i timom koji je rjesavao problem....mislim da i ko nije gledao da mu je jasno bilo o cemu se radi i ko su gosti.

  26. #4274
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,685
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    ja nisam dotle izdržao, odustao sam ranije.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  27. #4275
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Veceras je dobra emisija a niko da napise neki komentar
    Evo po ko zna koji put javno da vidimo kako lazu ljudi, tuzioci i svi ostali.
    I mi kao drzava nesto ocemo da uradimo, a dje druze.....

Page 171 of 200 FirstFirst ... 71121161167168169170171172173174175181 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Neželjene reakcije na antibiotike
    By BiTrAtE in forum Medicina
    Replies: 15
    Last Post: 10-06-16, 21:14
  2. Gdje su gosti?
    By monitor in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 04-06-06, 16:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •