Page 109 of 200 FirstFirst ... 95999105106107108109110111112113119159 ... LastLast
Results 2,701 to 2,725 of 4988

Thread: Načisto / Reflektor - teme, gosti... [reakcije]

  1. #2701
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Svaki dan se otkrivaju neke cinjenice o kojima opsta populacija nije imala pojma, sto zbog cenzure, sto zbog propagande, sto zbog fanatika u obliku partijskih aktivista i bootova... Mnogi ljudi koji su naivno pratili politicku scenu iz svojih patriotskih i ljudskih razloga, sudeci o desavanjima kroz prizmu predstavljenu kroz MSM.. mijenjaju stavove. Sve vise ce biti tako, samo nek se prikazuju na Parlamentarnom kanalu...
    Nista nije slucajno, pa ni ta TV..
    Sad narod vidi i kandidate za drzavne funkcije zbog cijih beneficija narodu i unucad zaduzise i zaduzuju.. Pa nek razmisljaju sami, i kreiraju stavove o istima.
    Mnogi su poceli da rezunuju ljudski a ne kao insektoidi... za maticom..
    Nista nije slucajno.

    Hvala Lepo

  2. #2702
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Cek ispade li ovo otvaranje trastova moralno ili krivicno pitanje?
    f6

  3. #2703
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Ono što sa sigurnošću možemo reći je da vama, podržavaocima dps-a ne bi smetalo ni kedno ni drugo, tj. ni moralni ni krivični prestupi El Jefe-a (ili kako neko napisa "oca nacije"), on kod vas ima potpuni blanko ček za opravdanje svake vrste.
    Forever young, i want to be forever young

  4. #2704
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Evo je i Kurc podnio ostavku. Kad ce ovaj nas zna li se?
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  5. #2705
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ono što sa sigurnošću možemo reći je da vama, podržavaocima dps-a ne bi smetalo ni kedno ni drugo, tj. ni moralni ni krivični prestupi El Jefe-a (ili kako neko napisa "oca nacije"), on kod vas ima potpuni blanko ček za opravdanje svake vrste.
    Nisi odgovorio na pitanje.
    f6

  6. #2706
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Cek ispade li ovo otvaranje trastova moralno ili krivicno pitanje?
    Oboje. Moralno iz očiglednih razloga.

    Kršenje zakona jer je vlasnik off shore kompanije u 2014, usred mandata.

  7. #2707
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Evo je i Kurc podnio ostavku. Kad ce ovaj nas zna li se?
    Kakav danak neiskuskustvu. Tu samo kazes: pozivam tuzilastvo (koje btw imas u dzepu) da ispita sve...i nastavis da jases.
    Budite relaksirani.

  8. #2708
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,044
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Evo je i Kurc podnio ostavku. Kad ce ovaj nas zna li se?
    Kako je pao Kurc ?
    ...

  9. #2709
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    @SKOJ, zar onaj pecat sa datumom 2014. nije datum slanja za audit koji je zatrazen - potvrda dokumentacije sa kojom je trust otvoren 2012?
    U nasem zakonodavstvu pojam trust-a nije definisan, i ne znam sve i da se objave podaci, sta se moze s tim po cg zakonu?

    Cudno...

    Hvala Lepo

  10. #2710
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,607
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Kako je pao Kurc ?
    Tip je "pao" zato sto je osumnjicen da je drzavnim novcem placao tabloide da pozitivno izvjestavaju o njegovoj partiji

  11. The Following User Says Thank You to skostic For This Useful Post:


  12. #2711
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Cek ispade li ovo otvaranje trastova moralno ili krivicno pitanje?
    S jedne strane imamo Kurca a s druge gospodara i takve poput tebe, s jedne strane Austrija a s druge banana.

  13. #2712
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ocigledno se u nepoznavanju svjetske scene olako CG proglasava "banana drzavom"...
    Imate x slucajeva iz SFRJ, ex YU, EU i svijeta...
    Nista tako "davno" ...
    Slucaj Bennito Craxi i tangentopoli... i prije i poslije..
    CG je mnogo starija i od IT i DE i olala drzava i cudi me da bar u skoli ne umiju da prenesu vrijednosti CG ...

    Hvala Lepo

  14. #2713
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,486
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Vjerujem da se "banana država" ne odnosi na to o čemu pišeš, nego na ne funkcionisanje najvažnijih institucija države.

  15. #2714
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,044
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Kesic razvaljuje nocas!!!
    ...

  16. #2715
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Ipak je emisija imala uticaj na glasace dps, pricah ovih dana sa par njih i vec lagano pocinju da se ogradjuju od gospodara, ili im je moral proradio ili bjeze sa broda koji tone...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  17. #2716
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lackie View Post
    Vjerujem da se "banana država" ne odnosi na to o čemu pišeš, nego na ne funkcionisanje najvažnijih institucija države.
    Ja citam ono sto je napisano..
    Ako neko zeli da kaze Da oni koji predstavljaju institucije u Drzavi CG nijesu dostojni CG DRzave ni da budu njeni predstavnici i placeni od naroda CG... To se tako i napise.
    Vi ovdje pisete kao axiom da je pojam expert nesto u superlativu, a toliko experata sa mracne strane zakona da je nevjerovatno..
    Zato preciziranje i bez ponizavanja Nase Drzave CG, pa nek banane beru ...khm..boh

    Hvala Lepo

  18. #2717
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Tip je "pao" zato sto je osumnjicen da je drzavnim novcem placao tabloide da pozitivno izvjestavaju o njegovoj partiji

    Zamisli samo kako se sad cerekaju u analitiki, cdm...

  19. #2718
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autoput View Post
    Zamisli samo kako se sad cerekaju u analitiki, cdm...
    …vijestima


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  20. #2719
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Ipak je emisija imala uticaj na glasace dps, pricah ovih dana sa par njih i vec lagano pocinju da se ogradjuju od gospodara, ili im je moral proradio ili bjeze sa broda koji tone...
    Dje ce preci? Ako su patriote nema trika da glasaju DF ili Demokrate jer oni rade za SNS/Srbiju/SPC, a Zdravko za SPC i uz to je manit… Ostaje jedino Ura, a ni oni ne dolaze u obzir jer da im moze biti opet bi formirali vlast sa istima. Znaci NEMA normalne opcije


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  21. #2720
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,486
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Dje ce preci? Ako su patriote nema trika da glasaju DF ili Demokrate jer oni rade za SNS/Srbiju/SPC, a Zdravko za SPC i uz to je manit… Ostaje jedino Ura, a ni oni ne dolaze u obzir jer da im moze biti opet bi formirali vlast sa istima. Znaci NEMA normalne opcije


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    SDP?
    Draginja se povukla, Ranko ima zdravu priču.

  22. #2721
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,232
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Čekaju da Mickey osnuje stranku!

  23. #2722
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Čekaju da Mickey osnuje stranku!
    Isti je kao Zdravko, to je njegova skola


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  24. #2723
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    sali se valjda covjek.. ja shvatih - ko rukovodi budzetom - tamo ce? religija - novac, patrija - novac..
    ili ne razumjeh..

    Hvala Lepo

  25. The Following User Says Thank You to Maja For This Useful Post:


  26. #2724
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Dje ce preci? Ako su patriote nema trika da glasaju DF ili Demokrate jer oni rade za SNS/Srbiju/SPC, a Zdravko za SPC i uz to je manit… Ostaje jedino Ura, a ni oni ne dolaze u obzir jer da im moze biti opet bi formirali vlast sa istima. Znaci NEMA normalne opcije


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mislis da im je bitno? Pa i gospodar im je bio velikosrpski orjentisan dugo vremena. Mislim da bi ovi ovi koji su iz interesa za dps a srce ima zaigra na Boze pravde najvise i voljeli da dps-front budu vlast, takvih je prilicno rekao bih. Mada ne treba ni ovakvu koaliciju iskljuciti,prije ili kasnije... Treba sa sacuvati novce pa makar i po cijenu da se vrate izvornoj ideji iz 90ih...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  27. #2725
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,162
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Kolega @Platinum, u skladu sa temom, mislim da nijeste načisto sami sa sobom.

    Pamtim vase ranije postove koji su bili opširni i razgrađivali društveno-politički molekul na atome a atome na elektrone i protone itd. Bilo je tu dobrog materijala.

    Juče, pak, vaš komentar na TV duel bio je štur i siromašan. Neobično od vas.

    Izostale su analize o aferama i pitanjima na koje SDT nije znao da bekne. Pa on nije htio da se izjasni sa da ili ne u vezi sa svojim stanom jer nije mogao da obradi da li može da slaže ili ne.

    Telekom, PB, kriminalac iz Australije, mjera tajnog nadzora Marovića i njegovo puštanje, itd. Neko ko je je profesionalno odradio ove stvari plijenio bi scenom, bio direktan i britak, Vanja ne bi imala kad ni da priča niti da se smije. Umjesto toga dobili smo : Vi mene napadate, nijeste kompetentni, ja da sam lukav, odgovoriću samo prvo da kažem ovo, ne da mi da odogovorim, BLA BLA

    Zar ne osjećate nelagodu kad vam neko vrijeđa inteligenciju na ovaj način i kako može neko da vjeruje ovom čovjeku da je sposoban da bude ruka pravde.

    Ja sam zapravo razočran što juče u dvije stranice nijeste razgradili temu kao što ste u dvije strane meni pisali odgovor, opet spinovanjem razvodnjavajući priču van konteksta mog posta i ove teme jer NE ŽELITE da budete dio korpusa ljudi kojima je prioritet ono što vama nije.

    Dakle, ovo vaše na kraju „uz par digresija“ je ništa do spin. Niti je par niti je malo trajalo.
    Govorili ste naravno o kulturi dijaloga kao da smo na času Đura Šušnjića a ne na temi Načisto/ Kriminal i korpucija. Govorili ste o R.Mitroviću, globalisticko konzumeristicko-kapitalistickoj masineriji, kriminalu u Norveškoj, Vladimira Baroviću, DPS-u, SPC-u…

    Vrlo malo ste se bavili suštinom i onim za šta ste prozvani i za šta sam vam pružio priliku da se iskupite. Nijeste iskoristili, žao mi je.



    Logika je dakle, ako neko prerijetko piše ne može popularno „botovati“ ili spinovati? Wait, wat?

    Uostalom, rekao sam : „Svako ko pokusava da kontest sa korupcije izmjesti na teren kulture dijaloga je najobičniji Katnićev bot.“ Imali ste priliku da se u replici ispravite i dokažete suprotno.

    MEĐUTIM :



    Vama SAMO smeta način konverzacije a meni SAMO smeta ovakav SDT.

    Inače, kakav način konverzacije? Nijeste naveli primjer šta je to toliko frapantno? Jer do sada nijeste poznavali Vanju?
    Nikako da kažete da li ste i kada osudili ponašanje Katnića i svih onih poslanika koji su u ranijem periodu koristi najprizemniji rječnik.



    Ne može da bude kakav god hoće, posebno ne ovakav a onakav je laka meta. Niti zbog „kakav god da je“ ima imunitet od kritika niti treba neko da ga se boji.


    To nije drugo, nego PRVO. Ima li niže od najniže grane?



    Oguglali ste na Katnića i kriminal, ali vas žulja kultura dijaloga, Komnenić... seems legit.



    Kakve su ovo proizvoljne kvalifikacije? Po kojoj to logici i istraživanju ste došli do ovog zaključka da građanima ne smeta kriminal? Kriminal i korupcija idu ruku pod ruku a vodeći se tom logikom, ja makar pamtim neke ankete u kojem preko 70% građana smatra da je korupcija veoma, odnosno uglavnom rasprostranjena.

    Kakve su ovo relativizacije kolega? Sad da pitate sve na ovom PDF-u smeta li vam kriminal u CG rekli bi bezuslovno DA. Evo neka moderator postavi anketu.

    Teza da „građanima smeta njega ne bi bilo“ samo pokazuje koliko ne poznajete političku teoriju i oblike vladavine, društveno uređenje i političke sisteme. Upravo su oni produkt stanja u kojem se društvo ne osjeća sigurno i neslobodno.

    I umjesto da doprinesete razbijanju lanaca ohrabrujući druge, vi širite ovđe neke vaše imaginarne konstrukcije da građanima ne smeta kriminal, relativizujući isti. Šta je to nego spin sa kriminala kao najveće opasnosti po CG?



    Nijesam pominjao uzrok, već rješenje. Svi se bave uzrocima i posljedicama, malo ko nudi rješenje. A svi nešto čekaju da padne sa neba.

    Trenutno, jedino rješenje jeste uspostaviti pravnu državu koja je izvor pijaće vode. Privođenju k pravdi sve koji su se ogriješili o zakone prva je pretpostavka daljeg razvoja doline kojoj voda dotiče. Ako zagadite izvor zagadićete sve što se na putu te vode nađe.

    Dakle, da bi se opsimenili i civilizovali moramo za to stvoriti uslove na izvorištu - poštujući najveći pravni akt države USTAV i sve zakone. Uozbiljimo se malo kolega. Sistem od vajkada ne može da se transformiše na način o kojem vi pričate, to je utopija. Mi smo država u tranziciji ne znam znate li?




    Nemojte se tako lako uvrijediti i pronalaziti, svakako mi nije namjera da učinim da se osjećate loše, ali zapitajte se da li se možda neki od kolega uvrijedio što ste kako rekoste oguglali na Katnića, što ste prioritet dali kulturi dijaloga a ne konkretnom i najvažnije društvenom problemu Crne Gore, izostanku pravde jer svi trpimo zbog toga, a iz istog razloga možda izostane vaš doprinos izgradnji bolje budućnosti Crne Gore i svih nas.

    Oguglani nas masakriraše.

    U skladu sa odgovorom, hvala na uvodnom komplimentu. Od prosjecnog gradjanina Crne Gore ti komplimenti su mi najdrazi jer da mi neko kaze nesto pozitivno pitao bih se jesam li normalan...

    Svakako lijepo smo poceli, ne na loptu nego na igraca, u nedostatku argumenata, bazicnog kucnog vaspitanja, nije ni to lose...

    Pamtim vase ranije postove koji su bili opširni i razgrađivali društveno-politički molekul na atome a atome na elektrone i protone itd. Bilo je tu dobrog materijala.

    Juče, pak, vaš komentar na TV duel bio je štur i siromašan. Neobično od vas.

    Izostale su analize o aferama i pitanjima na koje SDT nije znao da bekne. Pa on nije htio da se izjasni sa da ili ne u vezi sa svojim stanom jer nije mogao da obradi da li može da slaže ili ne.

    Telekom, PB, kriminalac iz Australije, mjera tajnog nadzora Marovića i njegovo puštanje, itd. Neko ko je je profesionalno odradio ove stvari plijenio bi scenom, bio direktan i britak, Vanja ne bi imala kad ni da priča niti da se smije. Umjesto toga dobili smo : Vi mene napadate, nijeste kompetentni, ja da sam lukav, odgovoriću samo prvo da kažem ovo, ne da mi da odogovorim, BLA BLA

    Zar ne osjećate nelagodu kad vam neko vrijeđa inteligenciju na ovaj način i kako može neko da vjeruje ovom čovjeku da je sposoban da bude ruka pravde.

    Ja sam zapravo razočran što juče u dvije stranice nijeste razgradili temu kao što ste u dvije strane meni pisali odgovor, opet spinovanjem razvodnjavajući priču van konteksta mog posta i ove teme jer NE ŽELITE da budete dio korpusa ljudi kojima je prioritet ono što vama nije.
    Hm, ajde ovako da pokusam da nacrtam, ali bice uzalud imam osjecaj, jer sam to vec jednom mazohisticki uradio...problem je ili tvoja inteligencija, bezobrazluk ili psihopatolosko trolovanje..
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

Page 109 of 200 FirstFirst ... 95999105106107108109110111112113119159 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Neželjene reakcije na antibiotike
    By BiTrAtE in forum Medicina
    Replies: 15
    Last Post: 10-06-16, 20:14
  2. Gdje su gosti?
    By monitor in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 04-06-06, 15:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •