Page 14 of 200 FirstFirst ... 41011121314151617182464114 ... LastLast
Results 326 to 350 of 4988

Thread: Načisto / Reflektor - teme, gosti... [reakcije]

  1. #326
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Adzic je odlicno pricao. A 90 posto Ct brka padeze, takav je izgovor

  2. The Following User Says Thank You to Pterodaktil For This Useful Post:


  3. #327
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    da nema gdje emisije da se pogleda ?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  4. #328
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    da nema gdje emisije da se pogleda ?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Biće noćas ili ujutro na Youtube kanalu vijesti

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  5. #329
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,408
    Thanked in
    2,973 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Agon View Post
    Becic ih je sve prosuo. Ostalo im je samo da se smiju na kraj od muke.
    Bečič samo neka je zdrao.

    Kolko je obećavao kad se pojavio toliko je sad neubjedljiv.

    Ove sektaške fore sa istim kravatama na stranu, niko mi iz Demokrata ne djeluje ko da priča iz svoje glave, svi ko da su nabiflali partijska saopštenja i udri. Skroz bezveze djeluje svima sa kojima sam pričao.
    Zadnji iz Demokrata koji mi je djelovao da priča što misli je onaj sa maramom sa CT na debati za lokalne izbore. Od tada, ko da ih programiraju prije emisija. Djeluju ubjedljivo taman ko Tarzan Milošević kad čita saopštenje. Toliko se forsira ponavljanje floskula iz partijskih saopštenja da je to strašno.

    Ne velim, tri koplja su bolji od DFa, ali brate mili što je ovo. Neko ih je nazvao SKOJevcima i taman je potrefio.

    Ovaj Adžić i Muk makar sam imao utisak da su pričali ono što misle, za razliku od Bečića.

    Ako im Bogdanović kreira pojavljivanja u medijima treba da ga pozdrave sa te funkcije ali momentalno. Ovo partijaštvo koje rade je skroz kontraproduktivno. Šteta.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  6. #330
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    da nema gdje emisije da se pogleda ?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  7. #331
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    "Cini mi se da nismo gledali istu emisiju?

    Prvo, prosipanje Adzica koji na konto Miraša pokusava da ušićari par desetina glasova na Cetinje. "

    - Adzic se nije prosipao ni za kakve glasove,no je rekao podrzavam i vjernik sam Crnogorske crkve,obnovljene 1993. godine,a o danasnjem vodjstvu te crkve nema nimalo pozitivno misljenje i smatra ih marionetom vlasti.

    --

    "Adžić nije padež umio da potrefi a ono za CPC mu nije trebalo."

    -Zasto ne bi trebalo nekom pojedincu u Crnoj Gori da je vjernik Crnogorske crkve,narocito Cetinjaninu? Jos se covjek ogradio o danasnjim pojedincima koji pretstavljaju vrh te Crkve. Znaci ni to nije dovoljno, nista nije dovoljno nego svak mora bit sljedbenik Amfilohija, koji je sljedbenik Radovana Karadzica a ne Boga. Jer valjda da je sljedbenik Boga ne bi bio sljedbenik Radovana Karadzica...Zar ne?
    Last edited by Platinum; 14-02-20 at 06:45.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  8. The Following 3 Users Say Thank You to Platinum For This Useful Post:


  9. #332
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    "Cini mi se da nismo gledali istu emisiju?

    Prvo, prosipanje Adzica koji na konto Miraša pokusava da ušićari par desetina glasova na Cetinje. "

    - Adzic se nije prosipao ni za kakve glasove,no je rekao podrzavam i vjernik sam Crnogorske crkve,obnovljene 1993. godine,a o danasnjem vodjstvu te crkve nema nimalo pozitivno misljenje i smatra ih marionetom vlasti.

    --

    "Adžić nije padež umio da potrefi a ono za CPC mu nije trebalo."

    -Zasto ne bi trebalo nekom pojedincu u Crnoj Gori da je vjernik Crnogorske crkve,narocito Cetinjaninu? Jos se covjek ogradio o danasnjim pojedincima koji predstavljaju vrh te Crkve. Znaci ni to nije dovoljno, nista nije dovoljno nego svak mora bit sljedbenik Amfilohija, koji je sljedbenik Radovana Karadzica a ne Boga. Jer valjda da je sljedbenik Boga ne bi bio sljedbenik Radovana Karadzica...Zar ne?
    Eo kad moramo ulaziti u analizu...

    Čovjek je prvo rekao da podržava CPC, ali ne CPC ovu nego onu iz 93.
    Nema toga druže ili podržavas ili ne. Pričam sa aspekta političkog marketinga. Znači ti bi CPC ali ne ovakvu nego neku drugačiju i u međuvremenu ako si sljedbenik CPC ideš u tu crkvu kod Dedeica . Tako se razumjelo

    Ako je mislio da se dodvori proCG biračkom tijelu sa CT imao je druge načine.
    Ali je nekako upao u procjep izmedju 2 svijeta.

    Prvo veli podržava ali ne podržava Miraša
    A onda veli za skup na CT protiv litija koji je DPS organizovao nije bio fizički ali je bio srcem
    Znaš kad bi mi palo kao Crnogorcu na pamet da odem na onakav skup koji organizuje DPS uz fašističke poruke ? Nikad ...


    Uglavnom neubjedljiv ali makar iskren



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 14-02-20 at 06:48.
    One Ring to Rule them all...

  10. #333
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,356
    Thanks Thanks Given 
    14,787
    Thanks Thanks Received 
    4,116
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Toliko iskren da ako sam razmišljao da nekad dam glas za URU sad sam siguran da neću. Mada me i Abazović zadnjim pojavljivanjima odbio od te namjere.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  11. #334
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Eo kad moramo ulaziti u analizu...

    Čovjek je prvo rekao da podržava CPC, ali ne CPC ovu nego onu iz 93.
    Nema toga druže ili podržavas ili ne. Pričam sa aspekta političkog marketinga. Znači ti bi CPC ali ne ovakvu nego neku drugačiju i u međuvremenu ako si sljedbenik CPC ideš u tu crkvu kod Dedeica . Tako se razumjelo

    Ako je mislio da se dodvori proCG biračkom tijelu sa CT imao je druge načine.
    Ali je nekako upao u procjep izmedju 2 svijeta.

    Prvo veli podržava ali ne podržava Miraša
    A onda veli za skup na CT protiv litija koji je DPS organizovao nije bio fizički ali je bio srcem
    Znaš kad bi mi palo kao Crnogorcu na pamet da odem na onakav skup koji organizuje DPS uz fašističke poruke ? Nikad ...


    Uglavnom neubjedljiv ali makar iskren



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Tesko mi je sad trazit tacno dje to rekao,ja sam ga cuo ovako, podrzavam Crnogorsku crkvu obnovljenu 1993. (dakle ovu danas) ali ne podrzava pojedince koji je vode i nacin na koji je vode, u cemu ga potpuno podrzavam i razumijem. Svaka institucija se moze podrzavat, ali moze ti se ne dopadat trenutno vodjstvo te institucije. Samo je htio da kaze da je ona 1993. bila iskrena, nezavisna, a da je danasnja obicna igracka vlasti, mislio je na ljude koji je vode i sve ono sto danas cini CPC. Ali je podrzava uopsteno kao Crkvu. Nemojte mislit da svi svjestenici npr. u SPC (i MCP) imaju predivno misljenje o Amfilohiju kao Hriscaninu, ali ne mrze svoju Crkvu kao organizaciju...
    Ne mislim da je on to rekao zbog marketinga, covjek ako kaze da nesto podrzava i da je vjernik, nije lijepo reci da nije i da to govori iz neiskrenih motiva. On bi CPC ali ne ovakvu, da. Isto misljenje imam kao on i postoji mnogo mnogo ljudi, koji podrzavaju CPC ali nemaju nikakav pozitivan stav o trenutnom Mitropolitu i drugim nekim ljudima iz Crkve. Mnogo je takvih i mnogo bi bilo vise vjernika da je ne vode ljudi koji je vode i kako je vode, koji su po meni zastidje...
    Ako je neko vjernik, on ide u svoju crkvu i obavlja svoje potrebe vjernika ko godj bio na celu te Crkve ili vjerske organizacije bio. Ne ide on kod Mihaila, nego u boziju kucu, ovo ne pricam za Adzica, nego iz ugla covjeka koji je duhovan, bio bilo koje religije.
    Nisam cuo to za za skup na CT, moguce da mi je promaklo, cuo dam kad je rekao da je skup organizovan u smislu da bi se na CT upravo sprijecile neke tenzije ako bi bila dozvoljena litija, tako je nesto rekao tom logikom, da skup nije bio zlonamjeran ili slicno. Sto se tice samog skupa, moje misljenje je da ga jesu organizovale neke strukture bliske vlasti, svakako vlast samo profitira od onakvog skupa, pa bili ili nebili organizovani od njih. Nista fasisticko nisam primijetio.
    Last edited by Platinum; 14-02-20 at 07:22.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  12. #335
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    130
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam. Onda nisam pametan. Meni je ona Beciceva zavrsnica fenomenalna bila. Sve sto CG treba da bude je rekao u minut i svako ko ima nesto protiv onoga jednostavno ne zeli građansku CG.

    I Konačno je rekao nesto licno. Da je vjernik, da se krstio pod Ostrog itd. Svi su ga ranijih godina urnisali zbog tih stvari. Ali je rekao jos jednu bitniju stvar od toga, da svako treba da ima slobodu da kaze sta je, cemu vjeruje itd. Da ne treba da mu bude nelagodno kao npr Adzicu sinoc kad kaze ciji je vjernik. Becic je u jednom momentu poceo da ga hrabri jer je ovaj poceo da se crveni kao malo dijete.

    Uostalom znam par demokrata sa CT pa cak i odbornika koji su vjernici CPC i niko im to ne brani pa i da javno to govore.

    To je sloboda, to je demokratija.

  13. #336
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Tesko mi je sad trazit tacno dje to rekao,ja sam ga cuo ovako, podrzavam Crnogorsku crkvu obnovljenu 1993. (dakle ovu danas) ali ne podrzava pojedince koji je vode i nacin na koji je vode, u cemu ga potpuno podrzavam i razumijem. Svaka institucija se moze podrzavat, ali moze ti se ne dopadat trenutno vodjstvo te institucije. Samo je htio da kaze da je ona 1993. bila iskrena, nezavisna, a da je danasnja obicna igracka vlasti, mislio je na ljude koji je vode i sve ono sto danas cini CPC. Ali je podrzava uopsteno kao Crkvu. Nemojte mislit da svi svjestenici npr. u SPC (i MCP) imaju predivno misljenje o Amfilohiju kao Hriscaninu, ali ne mrze svoju Crkvu kao organizaciju...
    Ne mislim da je on to rekao zbog marketinga, covjek ako kaze da nesto podrzava i da je vjernik, nije lijepo reci da nije i da to govori iz neiskrenih motiva. On bi CPC ali ne ovakvu, da. Isto misljenje imam kao on i postoji mnogo mnogo ljudi, koji podrzavaju CPC ali nemaju nikakav pozitivan stav o trenutnom Mitropolitu i drugim nekim ljudima iz Crkve. Mnogo je takvih i mnogo bi bilo vise vjernika da je ne vode ljudi koji je vode i kako je vode, koji su po meni zastidje...
    Ako je neko vjernik, on ide u svoju crkvu i obavlja svoje potrebe vjernika ko godj bio na celu te Crkve ili vjerske organizacije bio. Ne ide on kod Mihaila, nego u boziju kucu, ovo ne pricam za Adzica, nego iz ugla covjeka koji je duhovan, bio bilo koje religije.
    Nisam cuo to za za skup na CT, moguce da mi je promaklo, cuo dam kad je rekao da je skup organizovan u smislu da bi se na CT upravo sprijecile neke tenzije ako bi bila dozvoljena litija, tako je nesto rekao tom logikom, da skup nije bio zlonamjeran ili slicno. Sto se tice samog skupa, moje misljenje je da ga jesu organizovale neke strukture bliske vlasti, svakako vlast samo profitira od onakvog skupa, pa bili ili nebili organizovani od njih. Nista fasisticko nisam primijetio.
    Aman čovječe ...
    Ne moraš ti meni objašnjavati šta je i kako je
    Mislim da više nego dobro razumijem.
    Problem je što ove emisije gleda većina ljudi koji ne razumiju "šta je pisac mislio da kaže".

    Dobar politički marketing je upravo to - da kažeš što više bez da je pojašnjenje potrebno

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  14. #337
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Agon View Post
    Ne znam. Onda nisam pametan. Meni je ona Beciceva zavrsnica fenomenalna bila. Sve sto CG treba da bude je rekao u minut i svako ko ima nesto protiv onoga jednostavno ne zeli građansku CG.

    I Konačno je rekao nesto licno. Da je vjernik, da se krstio pod Ostrog itd. Svi su ga ranijih godina urnisali zbog tih stvari. Ali je rekao jos jednu bitniju stvar od toga, da svako treba da ima slobodu da kaze sta je, cemu vjeruje itd. Da ne treba da mu bude nelagodno kao npr Adzicu sinoc kad kaze ciji je vjernik. Becic je u jednom momentu poceo da ga hrabri jer je ovaj poceo da se crveni kao malo dijete.

    Uostalom znam par demokrata sa CT pa cak i odbornika koji su vjernici CPC i niko im to ne brani pa i da javno to govore.

    To je sloboda, to je demokratija.
    To sve zavisi koga targetiraš - tebi je završnica bila fenomenalna.

    Ok da se zaključiti da si proopozicioni građanin CG.

    Meni kao proopozicinom građaninu CG nije. Jer sam propustio da čujem kako će moji politički predstavnici da me zastupaju u izbornoj godini kada se odlučuje budućnost CG.

    2020 godina se po značaju moze mjeriti sa 2006 jer je ovo prelomna godina.
    Šta rade naši politički predstavnici ?

    Kao što je Muk rekao sinoć - uslovili su izborne zakone - povlačenjem zakona o slobodi vjeroispovjesti i tako zapostavili ono što je njihov posao - a to je rasprava i donošenje zakona za dobrobit svih gradjana ..
    Jesu li zarobljene institucije ?
    Jesu
    Da li je zarobljena skupština ?
    Jeste


    Onda smisli nešto drugo.

    Ovako su kao fora - mi nećemo ništa da bi crkva svoje odradila prebacili lopticu u dvorište crkve - a gradjani nijesu glasali i ne plaćaju crkvu već upravo političke predstavnike ?


    A zašto ?
    Da bi kao što Mandić pokušava da iz ovoga izvuče najjeftinije poene kasnije kažu - mi smo stvorili pritisak Bla Bla ovo je i naša zasluga.

    U medjuvremenu nista nije odradjeno - DPS završava posao.

    Razumijem opoziciju i tešku situaciju u kojoj se nalaze, ali teška vremena zahtjevaju jake ljude i teške odluke.
    A ti ako te zanima politička analiza - podji i pogledaj 10 ili 12 govora Bečića iz bilo kog perioda zadnje 5 godina i vidjeces da ponavlja iste rečenice - ne trudi se ni da izmijeni redosled teže su :

    DPS krade
    Milo je diktator
    Ne funkcionišu institucije
    Srbi Hrvati muslimani braća - niko nas neće razdvojiti itd.


    Sve se to zna - i tako možemo da pričamo ja ili ti i diskutujemo.
    Od političkih predstavnika se očekuje da ponude rješenja i rade na realizaciji istih i da se na taj način bore ne za prevlast u opoziciji već za preuzimanje vlasti...

    Ne znam - možda sam ja preveliki idealista i imam previsoka očekivanja ali to tako vidim


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  15. The Following 6 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  16. #338
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Zasto za promjenu ne kazes to Becicu ili njegovom mentoru? Prijateljski savjet.
    Black Mamba

    8 & 24

    <3

  17. #339
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,408
    Thanked in
    2,973 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Toliko iskren da ako sam razmišljao da nekad dam glas za URU sad sam siguran da neću. Mada me i Abazović zadnjim pojavljivanjima odbio od te namjere.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Ne vidim što je u URI problem.

    Prilično su fer stava. Rekli su da je zakon neustavan i da nemaju ništa protiv litija iako su neki od njih vjernici CPC uz naglašavanje da im se ovakva CPC ne svidja. Pozdravljaju ponašanje MCP itd.

    Evo čujemo da i u Demokratama ima vjernika CPC.

    Ako ćeš da diskvalifikuješ stranke na taj način, osta ti samo DF dje je i Branko Radulović problematičan jer je bio predsjednik podgoričkog odbora za obnovu CPC ili tako nešto.

    Kapiram ja trenutni momenat sa litijama, nedje sam i sam bio dovoljno jasan što se tiče stava prema njima, ali ne očekuješ valjda da se stranke bave vaspostavljanjem crkve na čelo države i stvaranje teokratske CG. To ni crkva ne želi, tako da te ne kapiram.

    Meni je lično bitno da imam makar utisak da političar govori ono što misli, a da je to što misli makar približno prihvatljivo mojim vrijednostima.

    Ako izuzmem taj dio oko CPC, koju ni ja lično ne podržavam, sve što je pričao Adžić je bilo iskreno i prilično tačno. Čak mu se po faci vidjelo (stisnuo zube i zacrvenio se) da se iznervirao i da nema trika da ne priča ono što misli pred kraj emisije.

    Sa druge strane ne mogu da progutam floskulu "moja nacija je mir" kao iskren stav, iako nemam generalno protiv Demokrata ništa. Samo mi je krivo kako su se nagrdili svojim sektaštvom i jednoumljem.

    @Gandalf_White

    Politički marketing???

    Jebbbeš to... gledamo ga 30 godina. Dosta mi je političkog marketinga. Trebaju nam iskreni ljudi koji zbore što misle i koji imaju zdravu misao, nove ideje, rješenja i želju za kompromisom. A ne oni koji mjere uticaj na politički rejting svakom izgovorenom rečenicom.

    Al najjače mi je na neku vrstu pitanja zašto opozicija ne sjedne da se dogovori dobijamo odgovor.... "mi smo izdali saopštenje i principe i pozvali ih da sjednemo da se okupimo oko toga", nešto toga tipa.

    Znači kolko sujete u odnosima Demokrata i DFa... što je to.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  18. #340
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,356
    Thanks Thanks Given 
    14,787
    Thanks Thanks Received 
    4,116
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Razumijem i ja da je tebi to prihvatljivo. Meni nikako nije. Glasaću lupam Mashju Milačića. Kako je to onaj Adžić iskrenije od njega? Ako je tako onda mi je bliža Mashjina priča od Abazović-Adžić.
    Biće eci peci pec između opozicije (bez SDP naravno jer oni nisu opozicija). Ne znam šta drugo. Ne vidim opciju. A za to sam da uvijek treba izaći i glasati protiv ako ti se već ovo ne sviđa.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  19. #341
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,408
    Thanked in
    2,973 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Razumijem i ja da je tebi to prihvatljivo. Meni nikako nije. Glasaću lupam Mashju Milačića. Kako je to onaj Adžić iskrenije od njega? Ako je tako onda mi je bliža Mashjina priča od Abazović-Adžić.
    Biće eci peci pec između opozicije (bez SDP naravno jer oni nisu opozicija). Ne znam šta drugo. Ne vidim opciju. A za to sam da uvijek treba izaći i glasati protiv ako ti se već ovo ne sviđa.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Milačić mi je tek primjer lika koji glumata. Ono, glumio je i kao novinar RTCG sa ekspresijama "koje govore više od riječi" dok je izvještavao sa putovanja M.Đ. Pjanio se radi proslave rezultata referenduma, a sad je obrnuo ćurak. Jes kako ne. Teško da ima političara za koga mislim da manje glumi od njega. Što je ono druže.

    Plus što glas za njega ima makar 75% šanse da bude bačen zbog neprelaska cenzusa.

    Što se lično mene tiče URA, pa dvije stepenice niže Demokrate, pa onda provalija velika dje sebe vidim ko apstinenta u nedostatku boljeg izbora.

    Najgore u CG politici je što prolazi jeftini populizam. Tu jedino razumijem Demokrate. Pucaju na taj dio biračkog tijela. Jedino što meni to baš ne prija da slušam.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  20. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  21. #342
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,218
    Thanks Thanks Received 
    5,626
    Thanked in
    2,279 Posts

    Default

    URA je jedina gradjanska opcija u CG trenutno, i jedini se bave ekonomijom. Nazalost vidimo koliko je to bitno stanovnicima cg... Necu rec gradjanima, ipak je to veci nivo svijesti. Cast malobrojnim izuzecima, da mi se Extravaganca ne uvrijedi

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  22. The Following 6 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  23. #343
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Meni samo nije jasno zbog čega se uporno potenciraju razlozi izlaska ljudi na litije.

    Zar je toliko teško ukapirati da to uopšte nije važno? Uopšte nije bitno da li si tamo zbog toga što si vjernik ili zbog toga što si nezadovoljan.

    Tamo si jer je tvom komšiji, prijatelju, bratu, rođaku nanesena nepravda. Iako te možda ne pogađa direktno, tiče se društva u kom živiš. Danas je žrtva on, sjutra lako možeš biti ti. Tamo si da mu pružiš podršku jer osjećaš, vidiš i znaš da nešto nije u redu. To se zove građanska solidarnost i to se zove građanska zemlja.

    Zar niko iz opozicionih partija nije dovoljno pametan da sklopi ovu rečenicu i saspe je već jednom Komneniću u lice? Da budem jasan, nemam ništa protiv Petra Komnenića, štaviše mislim čak i da obavlja svoj posao za razliku od ostalih novinara koji se bave društvenim temama. Spominjem njega jer on uporno iz emisije u emisiju upravo poteže ovu priču i postavlja pitanje o motivima izlazaka na litije.

    To je apsolutno jedini ispravan, tačan i građanski odgovor koji daje odgovor i na sva ostala pitanja. Zašto se ljudi plaše to da kažu, u kakvom ovo mraku mi živimo i tumaramo?

    Ne želim da vjerujem da su toliko glupi da neko može da ih hvata na ''politički protesti'' foru kada su u pitanju litije.

  24. The Following 5 Users Say Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  25. #344
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,356
    Thanks Thanks Given 
    14,787
    Thanks Thanks Received 
    4,116
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Milačić mi je tek primjer lika koji glumata. Ono, glumio je i kao novinar RTCG sa ekspresijama "koje govore više od riječi" dok je izvještavao sa putovanja M.Đ. Pjanio se radi proslave rezultata referenduma, a sad je obrnuo ćurak. Jes kako ne. Teško da ima političara za koga mislim da manje glumi od njega. Što je ono druže.

    Plus što glas za njega ima makar 75% šanse da bude bačen zbog neprelaska cenzusa.

    Što se lično mene tiče URA, pa dvije stepenice niže Demokrate, pa onda provalija velika dje sebe vidim ko apstinenta u nedostatku boljeg izbora.

    Najgore u CG politici je što prolazi jeftini populizam. Tu jedino razumijem Demokrate. Pucaju na taj dio biračkog tijela. Jedino što meni to baš ne prija da slušam.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Naravno da je Mashja isfoliran i da traži nekako da se ugura u skupštinsku stolicu. Ali je mnogo aktivniji od Adžića npr. Pa što god radio i pričao. Da me ne shvatiš pogrešno, kaki mi se od Milačića, nego eto upoređujem. Jer je i Adžić isto tako isfoliran. Nije mu politički marketing onakva priča o CPC? A nemoj.
    Ja relano nemam opciju na političkoj sceni koju bih puna srca zaokružio. Što je užasno. I onda ćemo se čuditi izlaznosti na izborima. E ne treba. Gledajući sebe koji sam uvijek izlazio sad ću biti blizu toga da ne izađem. Mogu misliti kako razmišljaju oni "mene politika ne zanima". Kojih je dosta.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  26. #345
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    419
    Thanks Thanks Given 
    95
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Mislim da ces extravaganca izaci i zaokruziti neku srpsku opciju koja malo naginje na “gradjanizam” poput Demokrata. Ranije si govorio da ces da glasas Uru ali ti sad ne odgovaraju jer su vise procrnogorski orjentisani. Sto je razumljivo, ipak si Srbin.

  27. #346
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,356
    Thanks Thanks Given 
    14,787
    Thanks Thanks Received 
    4,116
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Koliko se sjećam, nisam rekao da ću glasati već da bih mogao da ih glasam.
    Što se tiče ovog drugog u pravu si. Moguće da će biti Demokrate iako ih ne simpatišem uopšte. Ali eto.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  28. #347
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,408
    Thanked in
    2,973 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Koliko se sjećam, nisam rekao da ću glasati već da bih mogao da ih glasam.
    Što se tiče ovog drugog u pravu si. Moguće da će biti Demokrate iako ih ne simpatišem uopšte. Ali eto.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Jesi jesi rekao si, parafraziram , evo ja kao Srbin ću ih glasati na narednim izborima. A to pamtim jer je to bila tvoja reakcija na moju konstataciju da mislim da je ljudima problem to što je Dritanga Albanac (katolik).

    Ali nebitno je potpuno, vjeruj mi.

    Niti sam u URA, niti imaš što od njih, samo dijelim sopstvena razmišljanja i impresije, za šta forum i služi.

    Neka svako glasa kako mu se sviđa, ne vidim problem u glasanju za Demokrate, razumijem takav stav. Ne preferiram ih iz ranije iznijetih razloga.

    Kad smo već kod Dritange...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  29. #348
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,356
    Thanks Thanks Given 
    14,787
    Thanks Thanks Received 
    4,116
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Pa rekoh koliko se sjećam. Vjerujem ti. Jer sam stvarno bio pri tome. Ali iskreno ove zadnje izjave i ono gdje koliko vidim idu mi se ne sviđa. Nema ni sad veze sa njim kao Albancem, posebno iz razloga što je katolik, ako ćemo iskreno.
    A vidio sam ovo. :-):-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  30. #349
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ja sam razumjela da je on zbunjen jer ne razumije pojam - religija..
    Ili mozda ignorise, I pravi paralele sa politickom I NVO vizijom na koje je navikao.
    Cus decko iz PG koji je citav vijek proveo radeci I boreci se za opstanak (I neke Ili necije ciljeve) u CG (svaka cast I na hrabrosti - neupitno), ali pricati onakvu pricu o "civilizovanosti" oko ikona, iz takve perspective- liberalno ljevicarske.. Ne ide. Ne pije vodu.
    A ono "nezavisni" aooooo.. uh ..
    Ne bih dalje..

    Hvala Lepo
    Majo samo da te pozdravim. Imam neki osjećaj da se znamo.

  31. The Following User Says Thank You to JPAOVIC For This Useful Post:


  32. #350
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne vidim što je u URI problem.

    Prilično su fer stava. Rekli su da je zakon neustavan i da nemaju ništa protiv litija iako su neki od njih vjernici CPC uz naglašavanje da im se ovakva CPC ne svidja. Pozdravljaju ponašanje MCP itd.

    Evo čujemo da i u Demokratama ima vjernika CPC.

    Ako ćeš da diskvalifikuješ stranke na taj način, osta ti samo DF dje je i Branko Radulović problematičan jer je bio predsjednik podgoričkog odbora za obnovu CPC ili tako nešto.

    Kapiram ja trenutni momenat sa litijama, nedje sam i sam bio dovoljno jasan što se tiče stava prema njima, ali ne očekuješ valjda da se stranke bave vaspostavljanjem crkve na čelo države i stvaranje teokratske CG. To ni crkva ne želi, tako da te ne kapiram.

    Meni je lično bitno da imam makar utisak da političar govori ono što misli, a da je to što misli makar približno prihvatljivo mojim vrijednostima.

    Ako izuzmem taj dio oko CPC, koju ni ja lično ne podržavam, sve što je pričao Adžić je bilo iskreno i prilično tačno. Čak mu se po faci vidjelo (stisnuo zube i zacrvenio se) da se iznervirao i da nema trika da ne priča ono što misli pred kraj emisije.

    Sa druge strane ne mogu da progutam floskulu "moja nacija je mir" kao iskren stav, iako nemam generalno protiv Demokrata ništa. Samo mi je krivo kako su se nagrdili svojim sektaštvom i jednoumljem.

    @Gandalf_White

    Politički marketing???

    Jebbbeš to... gledamo ga 30 godina. Dosta mi je političkog marketinga. Trebaju nam iskreni ljudi koji zbore što misle i koji imaju zdravu misao, nove ideje, rješenja i želju za kompromisom. A ne oni koji mjere uticaj na politički rejting svakom izgovorenom rečenicom.

    Al najjače mi je na neku vrstu pitanja zašto opozicija ne sjedne da se dogovori dobijamo odgovor.... "mi smo izdali saopštenje i principe i pozvali ih da sjednemo da se okupimo oko toga", nešto toga tipa.

    Znači kolko sujete u odnosima Demokrata i DFa... što je to.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ako se smije napisati, problem je u jednoj teškoj dijagnozi ovog naroda. Sve je foliranje i interes. Koliko samo mladih ljudi tokom studija još pristupa dps-u, sd-u sa nadom da će im članstvo u partiji obezbijediti prosperitet nakon završenih studija. Pogledajte kako su bošnjaci ugnijezdili svoje kadrove širom CG institucija istim metodama kao i SD, dakle tu nema zapošljavanja osim za podobne i sa "pedigreom" dobrog staža sa članskom kartom i dokazanim agitovanjem tj glasovima koji im omogućavaju produžavanje privilegija. Zar zaista misliš da je takvom profilu građana stalo do priče URA-e o ekonomiji? Ne, nije već ih smatraju neprijateljima na njihovom putu sticanja privilegija. Atom svega je samo interes... Iskrenost u politici je nemoguća

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  33. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


Page 14 of 200 FirstFirst ... 41011121314151617182464114 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Neželjene reakcije na antibiotike
    By BiTrAtE in forum Medicina
    Replies: 15
    Last Post: 10-06-16, 20:14
  2. Gdje su gosti?
    By monitor in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 04-06-06, 15:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •