Page 5 of 10 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 228

Thread: Javni prevoz, koja su rješenja?

  1. #101
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,685
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Šinski prevoz (bilo koji) se neće uvoditi u Podgorici. Zašto? Evo ukratko:
    - Metro je najefikasniji sistem javnog prevoza jer ne zavisi od ostalog saobraćaja. Ipak, zbog visoke cijene nije isplativ ukoliko nema minimum 15.000 putnika po satu. (gradovi od milion i više stanovnika sa većom koncentracijom istih).
    - gradska željeznica je jeftinija alternativa metrou, ali takođe traži ogromna ulaganja jer traži posebnu infrastrukturu, te posebna stajališta sa peronima. Takođe neisplativo gdje nema velikog broja korisnika.
    - tramvaj saobraća u nivou ostalog saobraćaja, iako je najeftinija varijanta šinskog prevoza i dalje je neisplativ ukoliko nema par hiljada putnika na sat vremena. Većina trase se može izolovati, no raskrsnice, pojedini prelazi ostaju u nivou tako da ima uticaja ostalog saobraćaja na tramvaje.


    Dakle, nema kapaciteta (putnika) za bilo koji šinski prevoz. Neka jeftinija alternativa tramvajima bili bi trolejbusi, no i oni zahtijevaju posebnu infrastrukturu (električni vodovi za napajanje). No, da li trolejbusi na nekim linijama mogu zamjeniti konvencionalne gradske autobuse? Najviše zavisi od novca jer su trolejbusi u startu skuplji, a i posjeduju neke mane:
    - zbog ograničenja u instalaciji u slučaju potrebe ne mogu da pokrivaju druge linije (tamo gdje nema instalacije).
    - vozi se isto kao autobus (manevrisanje, skretanje,...) za razliku od ostalih šinskih vozila, te se gubi osjećaj o žicama iznad tako da usljed nekog nepredviđenog manevra (izbjegavanje kritične situacije npr.) može ostati bez napajanja (trola se odvoji od žice).
    - ne postoji mogućnost da jedan trolejbus pretekne drugi trolejbus.
    - traži se dodatna obuka kod onih koji treba da upravljaju trolejbusima.
    - zbog instalacija na tim ulicima se mora ograničiti visina drugim vozilima (kamioni, autobusi na sprat).

    No, i pored svih tih mana imaju ogromne prednosti:
    - pošto elektromotori imaju maksimalni obrtni moment naspram motora sa unutrašnjim sagorevanjem, a pošto gume imaju bolje trenje naspram čelika (šinska vozila) trolejbusi su bolji za uzbrdice nego klasični autobusi ili tramvaji (mada ovo i nije neka prednost u Podgorici)
    - tiši su od autobusa (ili tramvaja koji proizvodi i zvuk prolaza šinama)
    - održavanje je jednostavnije naspram autobusima, te trolejbusi imaju duži operativni period naspram autobusa
    - ne zagađuju okolinu izduvnim gasovima

    Ipak, obzirom da ne postoji infrastruktura za trolejbuse pitanje je koliko je isplativo uopšte ulagati u istu. Ako se trolejbus uporedi sa električnim autobusima jer električni autobus ima sve ove prednosti trolejbusa uz nešto malo manje mana.

    Edit: Realno, električni autobusi su budućnost gradskog prevoza za manje gradove (Podgorica, Herceg Novi, Budva,...)

  2. #102
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Kamo sreće da je Posjo kupio električne sad. Nego dobro, daleko je do murava.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #103
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    17,992
    Thanks Thanks Given 
    702
    Thanks Thanks Received 
    1,886
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    sad je najmanji problem koji su autobusi...nego kako objasniti ovome narodu da nije sramota koristiti isti....

  4. The Following 3 Users Say Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  5. #104
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    E baš to. "Ko me vidi da se vozim autobusom". Gledam juče onaj 19 iz Bloka 6, nikoga ali baš nikoga. Prvo se kuka z aprevozom a onda se sramota voziti.

  6. #105
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,516
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    2,505
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    U Nk su nekolike prigradske linije ukinute i to prema vecim naseljima kao Zupa i Gornje Polje, po 3 putnika po voznji, nije ni cudo sto ukidaju

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  7. #106
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Da li neko zna, dje se moze naci na netu neka korisna informacija o gradskom saobracaju u Podgorici?
    Konkretno, prije nekoliko dana je nova linija 18 od bulevara Milosa Rasovica do Univerzitetskog centra CG, krecala onde na tuskom putu kod kafica Ogi. Bez ikakve informacije samo jedno jutro prebacen je autobus da krece od kruznog kod Lakovica i naseg diskonta. Ok, mozda i pametnije, ali bez ikakvog obavestenja za gradjane ladno mjenjaju rutu, mjesto poslaska, stanice..
    Isto tako, mislim da je linija 21 od kruznog kod Lakovica do kruznog na auto put, isla kod semafora u Zagoricu gore na bulevar ispod pasarele i do autoputa, neki dan ga vidjeh da nastavlja na semafore pravo put Murtovine, pa kroz Murtovinu valjda do kruznog na auto put.
    I ta promjena je po meni pametnija da prodje kroz naselje nego na bulevar, ali bez ikakovog obavestenja idje. I sad stoji na sajtu podgorica.me red voznje ono sto su postavili na pocetku kad su uvedene 4 nove linije, bez ikakvih promjena i informacija.
    Ako neko zna, dje imaju azurirane info o linijama neka javlja.

    Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

  8. #107
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Nema niđe to ažurirano. Moraš sam da otkrivaš. Tako je i na Stari sve promijenjeno, tj. linije 7 i 8.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  9. The Following User Says Thank You to Raulio For This Useful Post:


  10. #108
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Nema niđe to ažurirano. Moraš sam da otkrivaš. Tako je i na Stari sve promijenjeno, tj. linije 7 i 8.
    Znam brate, zivim na Stari tako da mi je poznato to, nego rekoh ajde ove nove linije, novi busevi, nekako se krenulo u neku modernizaciju a svako malo neke promjene bez ikakvog obavjestenja za gradjanje.
    Evo ja prvi, iskreno ne koristim bus, ne iz razloga nekog stida ili sramote, nego sve zavrsavam ili pjeske ili biciklom ili kolima. A rado bih koristio da je situacija drugacija i da je to sve povezano kako treba. Uostalom kao svudje po Evropi.. i evo prvi cu ostavit auto i ici busom na posao cim bude gradski prevoz na nekom normalnom nivou.
    I druga stvar, ima li iko u ovom gradu u toj oblasti da preispita te linije i da poveze cijeli grad, pa nije Podgorica Njujork da treba ne znam ni ja kakva ekspertura da to napravi, ali samo malo posvecenosti tome. Da ima jedna ili dvije gradske centralne stanice dje se skoro svi busevi ukrstaju da se ta cekalista naprave a ne ona jedna tenda od trafike, nit vremena kad stize koji bus, nit dje koji ide, Bozije zore se ne zna. Ok nismo veliki grad, ali i toj šačici turista to bi bilo od znacaja.
    A trece povezanost aerodroma i grada to je tek posebna prica, koliko sluha nemamo da iskoristimo tu prugu a jedini smo aerodorm u okruzenju uz aerodrom u Nisu pored kojeg prolazi pruga i ne mozemo to iskoristiti ... nit buseve, pa nemamo 40 letova dnevno nego nekoliko, da taj bus bude tu za turiste, bar ovaj novi plavi jedan da prati slijetanje tih aviona da mogu ljudi da se prebace do centra, ili autobuske..
    Sve se moze kad se oce.

    Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

  11. #109
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracki zet View Post
    Znam brate, zivim na Stari tako da mi je poznato to, nego rekoh ajde ove nove linije, novi busevi, nekako se krenulo u neku modernizaciju a svako malo neke promjene bez ikakvog obavjestenja za gradjanje.
    Evo ja prvi, iskreno ne koristim bus, ne iz razloga nekog stida ili sramote, nego sve zavrsavam ili pjeske ili biciklom ili kolima. A rado bih koristio da je situacija drugacija i da je to sve povezano kako treba. Uostalom kao svudje po Evropi.. i evo prvi cu ostavit auto i ici busom na posao cim bude gradski prevoz na nekom normalnom nivou.
    I druga stvar, ima li iko u ovom gradu u toj oblasti da preispita te linije i da poveze cijeli grad, pa nije Podgorica Njujork da treba ne znam ni ja kakva ekspertura da to napravi, ali samo malo posvecenosti tome. Da ima jedna ili dvije gradske centralne stanice dje se skoro svi busevi ukrstaju da se ta cekalista naprave a ne ona jedna tenda od trafike, nit vremena kad stize koji bus, nit dje koji ide, Bozije zore se ne zna. Ok nismo veliki grad, ali i toj šačici turista to bi bilo od znacaja.
    A trece povezanost aerodroma i grada to je tek posebna prica, koliko sluha nemamo da iskoristimo tu prugu a jedini smo aerodorm u okruzenju uz aerodrom u Nisu pored kojeg prolazi pruga i ne mozemo to iskoristiti ... nit buseve, pa nemamo 40 letova dnevno nego nekoliko, da taj bus bude tu za turiste, bar ovaj novi plavi jedan da prati slijetanje tih aviona da mogu ljudi da se prebace do centra, ili autobuske..
    Sve se moze kad se oce.

    Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
    Ja sam znao autom da dođem sa Starog do Tehničkog fakulteta za manje od 15 minuta, pješke oko 40 minuta. U Podgorici nije problem daljina nego ružnoća, znači, dok prođeš npr. ulicu 8-8 dosadi ti šetnja, oćeš taksi da zoveš. Nikad niko nije objavio promjene linija 7 i 8, sad, čini mi se 8 ide kao nekad ali nisam siguran, jer ne idem niđe. A to što kažeš, stid i sramota, nije to ovđe problem, nego što, ako ideš na posao, ne možeš se pouzdat u autobuse, ili kad se vraćaš s rabote. Oće li to bit 10 ili 40 minuta kašnjenja niko ne zna.
    Moja ideja - pokretnih traka, za koju sam mislio da je originalna, ali nešto slično ima u Las Vegasu i Detroitu (nisam siguran), znači, staneš i traka te nosi tamo vamo, ima širine dovoljno, nije baš zdravo ni lijepo viđet, ali nije ni Podgorica prelijepa.
    Drugo, željezničku bih izmjestio tamo put Aluminijskog, da se poveže Stari i Centar pješačkom "stazom", napravio veću (naravno što bliže gradu), onda, Autobusku povećao, modernizovao... nego to je sad druga priča
    U pravu si, ovo je grad veličine koja pruža hiljadu rješenja, samo treba volja.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  12. The Following User Says Thank You to Raulio For This Useful Post:


  13. #110
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    358
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    morački zet

    Ti si baš promislio o ovome. I neka to, nego imaš velika očekivanja.

    Što se tiče tih novih autobusa i linija, i ja bih imala slična pitanja za ljude kojo su ih poslali trasama kojima prolazim iako ne koristim autobus.
    Last edited by NotRobot; 09-11-22 at 21:43.

  14. The Following User Says Thank You to NotRobot For This Useful Post:


  15. #111
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    morački zet

    Ti si baš promislio o ovome. I neka to, nego imaš velika očekivanja.

    Što se tiče tih novih autobusa i linija, i ja bih imala slična pitanja za ljude kojo su ih poslali trasama kojima prolazim iako ne koristim autobus.
    Pa sto se tice aereodroma i povezanosti sa gradom, ajde da kazem, mozda imam velika ocekivanja ( ali definitivno imamo mogicnosti), ali zaista, organizacije gradskog prevoza, mislim da je to savsim normalno bez ikakvih velikih ocekivanja. Ok, na stranu sto smo mi takvi kakvi smo, sto nam je svaka rabota naopaka, ali vecina linija trenutno, posto jesam malo obratio paznju na to, veze nemaju.
    Sto se tice neke aplikacije ili sajta za azuriranje, da znas kad ce ti bus, da ne cekas po po ure, uru a busa nema nidje... to su sasvim normalne stvari odavno po evropskim gradovima, a mi jos ni buseve normalne nemamo.


    Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

  16. #112
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,354
    Thanks Thanks Given 
    2,454
    Thanks Thanks Received 
    2,329
    Thanked in
    1,331 Posts

    Default

    A zasto ne povecati broj divljih taksista i kombija i problem rijesen da ne trpe korisnici...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  17. #113
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,873
    Thanks Thanks Given 
    1,476
    Thanks Thanks Received 
    771
    Thanked in
    483 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracki zet View Post
    Pa sto se tice aereodroma i povezanosti sa gradom, ajde da kazem, mozda imam velika ocekivanja ( ali definitivno imamo mogicnosti), ali zaista, organizacije gradskog prevoza, mislim da je to savsim normalno bez ikakvih velikih ocekivanja.


    Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
    Master planom aerodroma mislim da je do 2030 godine je predvidjen jedan krak zeljeznice da prolazi pored aerodroma kako bi se ostvarila bolja povezanost ka gradu... E sad time je predvidjen jos jedan terminal a znamo da od toga svega skorije nista... Ono sto bi moglo koliko sutra da bus koji ide za zetu ima ukljucen prolazak pored aerodroma. Time bi se uštedelo u odnosu na liniju koja bi bila samo aerodrom grad, a putnici bi imali povezanost ka gradu...



    Sent from my Mate 40 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  18. The Following User Says Thank You to darko cfc For This Useful Post:


  19. #114
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,425
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    546
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Znam za planove još početkom 2000-ih da se željeznička izmjesti - tj radionice, garaže, najveći broj kolosjeka u pravcu aerodroma i dobije solidna površina za jelte betonizaciju Podgorice, a ruku na srce i lakšu (tj izvodljivu) izgradnju podvožnjaka na pravcu Bul Kovačevića - Voli na starom



    TT

  20. The Following User Says Thank You to institucija For This Useful Post:


  21. #115
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Master planom aerodroma mislim da je do 2030 godine je predvidjen jedan krak zeljeznice da prolazi pored aerodroma kako bi se ostvarila bolja povezanost ka gradu... E sad time je predvidjen jos jedan terminal a znamo da od toga svega skorije nista... Ono sto bi moglo koliko sutra da bus koji ide za zetu ima ukljucen prolazak pored aerodroma. Time bi se uštedelo u odnosu na liniju koja bi bila samo aerodrom grad, a putnici bi imali povezanost ka gradu...



    Sent from my Mate 40 pro using Tapatalk
    Mislim da je najveca mana te price sa zeljeznicom do aerodoroma, da tako kazem, velicina naseg aerodroma. I pitanje je potrebe za tim, a sto se tice mogucnosti, moje misljenje je da nije neki enornmno veliki posao potreban za tu realizaciju, cime bi imali povezanost 4 velika grada direktno sa aerodromom. Osim Pg i Nk, BP, i Bar bi bili povezani. Sad prica o aerodromu je za neku drugu temu, ali skoro sam bio u Tirani prije neki dan, vidjeh koliko su proslili onaj njihov aerodom, cini mi se da sad imaju 12 gejtova, digli na sprad odlaske i kontrolu.. relano kad bi smo prosirili aerodrom, vjerujem da ni taj krak zeljeznice ne bi bio problem.

    Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

  22. #116
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Znam za planove još početkom 2000-ih da se željeznička izmjesti - tj radionice, garaže, najveći broj kolosjeka u pravcu aerodroma i dobije solidna površina za jelte betonizaciju Podgorice, a ruku na srce i lakšu (tj izvodljivu) izgradnju podvožnjaka na pravcu Bul Kovačevića - Voli na starom



    TT
    Neko mi rece kako je Milatovic valjda izjavio prije neki dan da su prioriteti da se nastavi onaj bulevar od tuzi ka vamo, gradu, kad eno danas vidim postavljena tabla na kruznom kod 13.jula i ide gradnja bulevara do stocne da se spoji sa onim za Tuzi. A isto tako da je valjda najavio, ja nisam to cuo, da je prioritet da se napravi bas taj podvoznjak da se spoji Save Kovacevica sa Zmaj Jovinim bulevarom... i to bi bilo zaista fenomenalno za sve nas na Starom, samo je pitanje kako ce to izvesti.
    Ostaje onda jos usko grlo i onaj pakao od ulice Vojisavljevica (zabjelska obilaznica) i da Podgorica konacno dobije pravo rasterecnje.
    Mada kad su ove autobuse nove nabavili jedna linija koja sad ide od Konika ka Bloku 9 cini mi se, treba da ide bulevarom Veljak Vlahovica kad se i ako se ikad zavrsi. Da prolazi pored doma za stare na Starom.

    Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

  23. #117
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Evo su postvljeni i ekrani da se vidi koja linija i z akoliko dolazi. Znajući kakvi smo, ne bi me čudilo da sjutra nijedanne osvane.

    https://podgorica.me/vijesti/3392

  24. #118
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Vidio sam ovaj display kod Master Kvarta/Elektro fakulteta.

    Pretpostavljam tj. nadam se da informacije na njemu nisu informativnog karaktera već da svaki BUS ima na sebi GPS predajnik koji šalje informacije o tome gdje je i da na osnovu toga softver obrađuje trenutnu poziciju i na osnovu vremenskog dijela dana (recimo uvece brže, a u špicu radnog dana duže) daje informacije o tome za koliko dolazi BUS.

    Ako daje informacije kada bi trebalo da dođe BUS mogli su i karton da stave i da ga plastificiraju i uštede 99.000e.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  26. #119
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,575
    Thanks Thanks Given 
    10,455
    Thanks Thanks Received 
    4,984
    Thanked in
    2,317 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Vidio sam ovaj display kod Master Kvarta/Elektro fakulteta.

    Pretpostavljam tj. nadam se da informacije na njemu nisu informativnog karaktera već da svaki BUS ima na sebi GPS predajnik koji šalje informacije o tome gdje je i da na osnovu toga softver obrađuje trenutnu poziciju i na osnovu vremenskog dijela dana (recimo uvece brže, a u špicu radnog dana duže) daje informacije o tome za koliko dolazi BUS.

    Ako daje informacije kada bi trebalo da dođe BUS mogli su i karton da stave i da ga plastificiraju i uštede 99.000e.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Da imaju GPS vjv bi to kroz neku app pustili i to bi bilo baš veliki upgrade

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  27. #120
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    A ono zalud su izbacili onu app klik bus, dje je prva stavka u opsu app bila "uzivo pracenje autobusa". E sad, ako te ne znaci da autobus ima neki gps da prati lokaciju ja ne znam sto je onda.
    A ako ovi novi busevi nemaju, dzebe nam modernizacija i sve pare sto smo bacili.
    Jer ako misle da narod koristi gradski prevoz mnogo vise i da se smanji koriscenje automobila, u danjasnje vrijeme, između ostalog, to mora da bude standard a ne nesto sto se pitamo oce li uopste biti ili ne.

    Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

  28. #121
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Na ove displeje zakačene za autobuske stanice prvo je pisalo "GLAVNI GRAD PODGORICA" a sad neka karikatura čoeka kako gleda u daljinu, valjda čeka autobus i pita se ima li ga na vidiku
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  29. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    17,992
    Thanks Thanks Given 
    702
    Thanks Thanks Received 
    1,886
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    ovi displei su takvi vec danima.... i ona slika izgleda kao kropovana kariktura neke gospodje koja nesto drzi u ustima....i stidno gleda da je ko ne vidi....
    a i prije toga su davali pogresne podatke....

    ne znam zasto nismo u stanju da ono sto napravimo odrzavamo u funkciji i jos vise unaprijedimo.... jel relano da nikoga to ne interesuje???

    dalje, jel moguce da niko ne odgovara za pare bacene u onu zutu traku za koju se i prije "pustanja u rad" znalo da je fijasko...

  30. #123
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,271
    Thanks Thanks Given 
    736
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    453 Posts

    Default

    Jesu li stavljeni van snage propisi o zutim saobracajnicama u Glavnom gradu? Pravno, pa ce se lako prefarbati?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #124
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    17,992
    Thanks Thanks Given 
    702
    Thanks Thanks Received 
    1,886
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    zar su ih i donosili uopste???

    ja opet kazem, volio bih da vidim tog strucnjaka koji je projektovao 750m zute trake koja na toj duzini ima 7 desnih iskljucenja....
    to znaci da bukvalno nema 100m iz komada...a to kazem jer ne mozes desno skrenuti ize srednje trake, nego moras preci u desnu sto onda potpuno obesmisljava zutu traku...

    razumijem zutu traku u BG bulevarom Mihaila Pupina pa preko Brankovog mosta.... pa samo je Brankov most malo kraci no nasa kompletna zuta traka...

  32. #125
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Ne znam kako je u druge države ali gradski prevoz bi trebalo da postoji bez obzira je li isplativ ili nije. To je javni servis, nije privatna firma. Isto važi i za trajekt, iako Vijesti na sva zvona objavljuju kako će se isplatiti trajekti za pedeset godina, baš ću proguglat ali u SAD neđe sam gledao, gradski i javni prevoz nema profita
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

Page 5 of 10 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mreža u kućama(problemi/rješenja)
    By Macasho in forum Hardware
    Replies: 19
    Last Post: 29-11-10, 15:26
  2. Mrežna rješenja
    By Iggy in forum Hardware
    Replies: 3
    Last Post: 17-07-09, 10:21
  3. P: Mrežna rješenja
    By Iggy in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 16-07-09, 12:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •